CZ205798A3 - Čepel, zejména k rámu držáku čepele - Google Patents

Čepel, zejména k rámu držáku čepele Download PDF

Info

Publication number
CZ205798A3
CZ205798A3 CZ982057A CZ205798A CZ205798A3 CZ 205798 A3 CZ205798 A3 CZ 205798A3 CZ 982057 A CZ982057 A CZ 982057A CZ 205798 A CZ205798 A CZ 205798A CZ 205798 A3 CZ205798 A3 CZ 205798A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
blade
leading edge
tip
piece
foot
Prior art date
Application number
CZ982057A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ292419B6 (cs
Inventor
Michel Evin
Original Assignee
Michel Evin
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Michel Evin filed Critical Michel Evin
Publication of CZ205798A3 publication Critical patent/CZ205798A3/cs
Publication of CZ292419B6 publication Critical patent/CZ292419B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01BSOIL WORKING IN AGRICULTURE OR FORESTRY; PARTS, DETAILS, OR ACCESSORIES OF AGRICULTURAL MACHINES OR IMPLEMENTS, IN GENERAL
    • A01B49/00Combined machines
    • A01B49/02Combined machines with two or more soil-working tools of different kind
    • A01B49/022Combined machines with two or more soil-working tools of different kind at least one tool being actively driven
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01BSOIL WORKING IN AGRICULTURE OR FORESTRY; PARTS, DETAILS, OR ACCESSORIES OF AGRICULTURAL MACHINES OR IMPLEMENTS, IN GENERAL
    • A01B15/00Elements, tools, or details of ploughs
    • A01B15/02Plough blades; Fixing the blades
    • A01B15/025Plough blades; Fixing the blades specially adapted for working subsoil

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Soil Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)
  • Cleaning Of Streets, Tracks, Or Beaches (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Dry Shavers And Clippers (AREA)

Description

Čepel, zejména k rámu držáku čepele Jjčů-peTíJ
Oblast techniky
Předložený vynález se týká čepele, zejména k rámu držáku čepele(čepelí) před jeho připojením k traktorovému vozidlu, kde tato čepel obsahuje alespoň jedno tělesa čepele, připevněné k rámu.
Dosavadní stav techniky
Slehévéní půd v pěstitelských oblastech je stále větším problémem. Opakování orby a používání těžkých zařízení v půdách, citlivých na slehávání vede k tomu, že se objevují kompaktní zóny, opravdové bariéry pro rozvíjení kořínků a pohyby vody. Stává se proto nutným kypření půd, při kterém je vyvoláno drobení a rozrušování kompaktních zón tak, že se v zemi obnoví přirozený systém pórů a spár, aniž by se nějak zjevně narušil její povrch. Dnešní zařízení k drobení musí tedy při kypření půdy účinně rozvolňovat půdní vrstvy tak, aby byly homogenní v cel = zpracovávané šířce a hloubce. Pro řešení tohoto problému je přitom rozhodující konstrukce čepelí. Čepele, nabízené na trhu, prošly od sedmdesátých let velkým vývojem. Drobící čepele ze sedmdesátých let se všechny vyznačovaly pracovní částí, nazývanou ještě slupice, která byla v podstatě vertikální, a radlicí, uspořádanou v úrovni dolního konce slupice v této vertikální rovině, tvořené slupicí. Tato řešení vykazovala mnoho nedostatků. Potřebný výkon byl obsorbován v důsledku vznikajících silných bočních tlaků a docházelo na základě zpracování k uválcovéní.Dá se říci, že zpracovávaná plocha byla v průřezu heterogenní a struktura půdy byla rozrušená.
Pro zmírnění těchto rozličných nevýhod bylo známo, že se v osmdesátých letech vyvíjely zakřivené čepele, které měly.
* · • · · • · · ·
vzhledem k vertikální rovině sklon, na úrovni slupice, přibližně 45 stupňů, nebo dokonce i více než 45 stupňů. Tyto čepele byly opatřeny výměnnými kusy, obecně realizovanými z více částí a upravenými v přední nebo zadní části čepele. Bylo například známé opatřovat zadní část každé čepele klapkou , jejíž sklon byl regulovatelný, tato klapka umožňovala větší či menší zvětšení nadzvedávání a vytváření spár v půdě za účelem udržení její přirozené funkce a vlhkosti. I tyto čepele měly nicméně rozličné nevýhody. Především byly příliš složité pro výrobu, relativně křehké a tedy jejich údržování bylo obtížně. Kromě toho bylo těžké se naučit,jak dosáhnout výsledků podle požadavků prostřednictvím těchto lamel . A tak docházelo k tomu, že u nadzvedávací činnosti, vykonávané těmito čepelemi, docházelo k šikmému nadzvedávání, což vyplývalo ze značného sklonu slupice.
V důsledku tohoto značného sklonu docházelo k efektu zvanému katedrální (cathédrale).
Bylo tak zřejmé, že je nutné vyvinout čepel bez citovaných nevýhod, tedy čepel, umožňující kypření půdy nadzvedávací činností v podstatě ve vertikálním směru, bez válcovacího účinku na půdu a bez rozrušování půdních vrstev.
Podstata vynálezu
Cílem předloženého vynálezu tedy je navrhnout čepel, jejíž činnost umožňuje kypření půdy vertikálním nadzvedáváním, bez jakéhokoliv rozrušování půdní struktury a zejména bez rozrušování uspořádání půdních vrstev, a aniž by bylo způsobeno, že dojde k většímu výskytu kamenů na povrchu, což je vždy důsledkem procesu oddělování jednotlivých složek půdy.
Dalším cílem předloženéhop vynálezu je navrhnout čepel,která díky své koncepci způsobuje pravidelné a homogenní drobení v celém záběru.
Dalším cílem předloženého vynálezu je navrhnout čepel, která téměř úplně absorbuje boční namáhání, která jsou způsobovaná nadzvedáváním země, zejména když přechází na výměnný kus.
• ·
Za tímto účelem obsahuje vynález čepel, zejména k rámu držáku čepelí před připojením tohoto rámu k traktorovému vozidlu, kde tato čepel obsahuje alespoň jedno těleso čepele, připevněné k rámu, vyznačující se tím, že toto těleso čepele má ve své pracovní části alespoň jednu šikmou část, skloněnou bočně vůči vertikální rovině, rovnoběžné s osou postupu traktorového vozidla tak, že svírá s touto vertikální rovinou úhel a, ležící v rozmezí 5 až 20 stupňů, s výhodou přibližně 9 stupňů, kde tato šikmá část je bočně protažena až, resp. až téměř ke spodnímu konci patky pro spolehlivé nastavení vůči půdě, kde tato patka je opatřena alespoň jedním výměnným kusem, sestávajícím z alespoň jednoho hrotu, kde hrot je bočně přesazen vzhledem k čelní hraně šikmé části tělesa čepele, nazývané náběhová hrana, pro vykonávání nadzvedávání vrstvy země, kde výslednice nadzvedávání je v podstatě vertikální.
V důsledku konstrukce této čepele dochází při činnosti čepele k tomu, že probíhá vertikální nadzvedávání na úrovni hrotu výměnného kusu a případně patky, a že boční tlaky jsou absorbovány prostřednictvím šikmé části tělesa čepele, která umožňuje zvětšení objemu země bez narušení činnosti nadzvedávání.
Podle prvního výhodného provedení vynálezu tvoří patka a výměnný kus jeden celek.
Podle druhého výhodného provedení je výměnný kus spojen s patkou a je připevněn vhodným způsobem k tělesu čepele.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález bude lépe vysvětlen v následujícím popisu jednoho konkrétního příkladu, s odkazem na přiložené obrázky, na kterých:
» · obrázek 1 představuje perspektivní pohled zezadu na rám, opatřený čepelí podle vynálezu, kde tento rám je připojen k traktorovému vozidlu;
obrázek 2 představuje perspektivní pohled na čepel s prvky, které ji vytvářejí v sestaveném uspořádání ;
obrázek 3 představuje perspektivní pohled na čepel podle obrázku 2, s prvky, které ji vytvářejí v rozloženém stavu;
obrázek 4 představuje perspektivní pohled na další způsob realizace čepele podle obrázků 1 a 2 a obrázek 5 představuje perspektivní pohled na další způsob realizace vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Čepel 1, která tvoří předmět vynálezu,je určena pro připevnění k rámu 2 držáku čepelí 1, ještě než ten sám je připojen k traktorovému vozidlu. Obecně je tentýž rám vybaven více čepelemi. Každá čepel 1 obsahuje alespoň jedno těleso 2 čepele, upevněné k tomuto rámu 2. Obecně, toto těleso 2 čepele je upevněno k rámu tak, že se může otáčet okolo osy v podstatě horizontální a kolmé k ose postupu traktorového vozidla, přičemž je umožněno zatažení čepele v případě nějaké překážky a to známým způsobem.
Část tělesa 2 čepele před připevněním k rámu, označená jako 2 na obrázku 2, může být vytvořena mnoha různými způsoby. V předloženém příkladu tato část je částí v podstatě vertikální, tedy leží ve vertikální rovině rovnoběžně s osou XX' postupu traktorového vozidla. Zato pracovní část tělesa 2 čepele, tedy část čepele, určená pro vnikání do půdy, je-li rám držáku lamely (lamel) v pracovní poloze, obsahuje alespoň jednu šikmou část 4, nakloněnou bočně vůči vertikální rovině, rovnoběžné s osou XX' postupu traktorového vozidla tak, že s touto rovinou svírá úhel • · · · • · α v rozmezí 5 až 20 stupňů, s výhodou přibližně 9 stupňů. Tato šikmá část 4 umožňuje absorbovat boční tlaky, vznikající v důsledku nadzvedávání, způsobovaným čepelí.Příliš velké sklonění této části vyvolává naopak rozrušování nadzvedávané vrstvy půdy.
Tato šikmá část je protažena bočně až k, nebo přibližně až ke spodnímu konci patky £ kvůli positivnímu dopadu, co se týká půdy. Tato patka bývá obecně ve tvaru plochy relativně velmi úzké, uspořádané v rovině v podstatě horizontální. Tato plocha je ostatně sešikmená pod úhlem β v rozsahu 2 až 20 stupňů, s výhodou přibližně 12 stupňů, vůči horizontální rovině, jak je ukázáno na obrázku 3.
Tato patka £ je opatřena výměnným kusem 2, sestávajícím z alespoň jednoho hrotu 5. Tento hrot £ je bočně posunut oproti čelní hraně 2 šikmé části A tělesa 2 čepele , tak zvané náběžné hraně, pro vykonávání nadzvedávání vrstvy půdy, jehož výslednice je v podstatě vertikální. Ustavení tohoto hrotu 8 odlišuje tuto čepel od všech čepelí předcházejících. Boční posunutí mezi tímto hrotem a čelní hranou šikmé části tělesa umožňuje dosáhnout nadzvedávací činnosti vertikální, a ne šikmé, a absorbování bočních sil, působících na šikmou část 4. Toto zaručuje minimální rozrušení půdy.
Patka £ a výměnný kus 2 mohou být vytvořeny různě. V předloženém příkladu podle obrázku 5 jsou patka 6 a výměnný kus 7 uspořádány jako jeden kus. V tomto případě vymezuje hrot 3 čelní ostří 12. upravené ve směru před čelní hranou řečené patky .6 ve smyslu osy XX' traktorového vozidla. Tento znak je znakem, který se bude opakovat u souboru dále popsaných čepel i.Ve skutečnosti je důležité, že se nadzvedávací činnost pomocí hrotu vykonává před vniknutím čelní hrany patky do půdy a před pozdějším vniknutím náběžné hrany nebo čelní hrany 2 šikmé části 4 tělesa 2 čepele do půdy.
V dalším způsobu realizace podle obrázků 2 a 4 je výměnný kus 2 připojen k patce £ a je vhodným způsobem pevně spojen s tělesem čepele 1. V příkladech podle obrázků 2 a 3 je výměnný kus 2 pevně spojen s tělesem 2 čepele prostřednictvím jediného upevňovacího šroubu 13. schopného mechynicky spojit výměnný kus 2 s patkou Q tělesa 2 čepele. To přináší výhodu rychlé montáže, jakož i rychlé demontáže výměnného kusu 2 tělesa 3 čepele. Údržba je tak zjednodušena. V předloženém příkladě podle obrázku sestává výměnný kus 2, kromě výměnného hrotu Q, ze spojovací desky IQ, kde hrot Q a spojovací deska IQ, opřeny o patku Q tělesa Q čepele, vymezují jednotlivě čelní ostří 12 a 11. uspořádaná před čelní hranou patky Q ve směru posuvu
XX'traktorového vozidla. V tomto případě je hrot Q výměnného kusu 2 uspořádán na čelní straně spodku patky, přičemž tento hrot Q vymezuje čelní ostří 12. upravené před čelní hranou této patky vhledem ke směru postupu traktorového vozidla. Pokud se týká spojovací desky, ta je situována na čelní straně vrchu řečené patky.
V úvahu může přicházet i další řešení, které by spočívalo v uspořádání hi'otu Q výměnného kusu 2 na čelní straně spodku patky, vymezujícího čelní hranu 22, uspořádanou před čelní hranou patky Q vzhledem ke směru postupu XX' traktorového vozidla. Příklad takového konkrétního provedení je znázorněn na obrázcích 3 a 4, kde spojovací oblast mezi šikmou částí 2 čepele a patkou Q může být vytvořena jako zakřivená část, jak je ukázáno na obrázku A, nebo jako část, vytvářející tupý úhel, jak je ukázáno na obrázku Q.
V příkladech podle obrázků 1 až 3 zahrnuje výměnný kus 2 dále náběžnou hranu 14. přiléhající k šikmé části A tělesa Q čepele a vystupující z čelní strany Q tělesa čepele. V předkládaném příkladě je výměnný kus 1_, sestávající z náběžné hrany 14. spojovací desky 10 a z hrotu Q, vytvořen jako jediný kus za účelem dalšího zjednodušení montáže tohoto výměnného kusu k tělesu čepele. Čelní ostří náběžné hrany 14. spojovací desky 10 a hrotu Q. jsou axiálně přesazena vzhledem k ose XX'postupu vozidla, čelní ostří 12 hrotu Q je uspořádáno před čelním ostřím 11 spojovací desky 10. a to je uspořádáno před čelním ostřím • · · · • · • ·
náběžné hrany 14. Toto sestaveni čelních ostří je výhodné z hlediska pronikání výměnného kusu do půdy bez rozrušení země.
V důsledku v podstatě vertikálního nadzvedávání, prováděného pracovními díly, sestávajícími z výměnného kusu 2 a pracovní části tělesa 2 čepele se dosahuje homogenního kypření půdy.Tato nadzvedávací činnost může být trochu modifikována v závislosti na úhlu sklonění /3, který spolu svírá patka £ s rovinou, v podstatě horizontální. V důsledku nadzvedávací činnosti hrotu 5 v kombinaci s absorbováním bočních namáhání, spojených se zvětšeným objemem země při jejím nadzvedávání šikmou částí čepele, zůstává struktura půdy dobře chráněna na povrchu i v hloubce. Dosáhne se tak vvznamnějšího zlepšení s minimem energie.
Za zmínku stojí, že čepel může být připojena ke krojidlům, rotačním nástrojům, válcům, atd., uspořádaným před nebo za čepelí a neseným buď rámem držáku čepele nebo rámem doplňkového nástroje. Nicméně nezávisle na počtu nástrojů, umístěných na zařízení pro kypření půdy, čepele pracují i nadále ve své podstatné funkci kypření.Toto kypření může být nutné zejména tehdy, jsou-li jarní práce zastoupeny jen přípravou půdy k setí. Může být rovněž použito i v jiných sezónách, když je nutné provzdušňovat oblasti zamořené nebo udusané, například přemísťováním strojů nebo po přechodu zvířat. Je rovněž nutné při kypření země po provedeném odvodnění, aby byla zajištěna dobrá cirkulace vody v drénech.

Claims (9)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Čepel (1), zejména pro rám (2) držáku lamel (1) před jeho připojením k traktorovému vozidlu, kde tato čepel obsahuje alespoň jedno těleso (3) čepele, připevněné k tomuto rámu (2), vyznačující se tím, že těleso (3) čepele má ve své pracovní části alespoň jednu šikmou část (4), skloněnou bočně vůči vertikální rovině, rovnoběžné s osou (XX') postupu traktorového vozidla tak, že svírá s touto vertikální rovinou úhel a, ležící v rozmezí 5 až 20 stupňů, s výhodou přibližně 9 stupňů, kde tato šikmá část je bočně protažena až, resp. až téměř ke spodnímu konci patky (6) pro spolehlivé nastavení vůči půdě, kde tato patka je opatřena alespoň jedním výměnným kusem (7), sestávajícím z alespoň jednoho hrotu (8), kde hrot (8) je bočně přesazen vzhledem k čelní hraně (9) šikmé části (4) tělesa (3) čepele, nazývané náběhová hrana,pro vykonávání činnosti nadzvedávaní vrstvy země, kde výslednice nadzvedávání je v podstatě vertikální.
2. Čepel podle nároku 1, vyznačující se tím, že patka (6) a výměnný kus (7) jsou vytvořeny jako jediný kus.
3. Čepel podle nároku 1, vyznačující se tím, že výměnný kus je spojen s patkou (6) a je vhodným způsobem připevněn k tělesu (3) čepele (1).
4. Čepel podle nároku 3, vyznačující se tím, že výměnný kus (7) je připevněn k tělesu (3) čepele prostřednictvím jediného upevňovacího šroubu (13), schopného mechanicky spojit výměnný kus (7) s patkou (6) tělesa (3) čepele.
« · « · • · · · « ·
5. Čepel podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že hrot (8) výměnného kusu (7) je uspořádán na čelní straně vrchu nebo spodku patky (6), přičemž tento hrot (8) vymezuje čelní ostří (12), uspořádané před čelní hranou patky (6) vzhledem ke směru postupu (XX') traktorového vozidla.
6. Čepel podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že výměnný kus obsahuje, kromě hrotu (8), spojovací desku (10), přičemž hrot (8) a spojovací deska (10) se opírají o patku (6) tělesa (3) čepele a vymezují čelní ostří (12, 11), uspořádaná před čelní hranou patky (6) vzhledem ke směru postupu (XX') traktorového vozidla.
7. Čepel podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že výměnný kus (7) dále obsahuje náběžnou hranu (14), přiléhající k šikmé části (4) tělesa (3) čepele a mírně přečnívající přes čelní hranu tělesa čepele.
8. Čepel podle nároků 6 a 7, vyznačující se tím, že výměnný kus (7), sestávající z náběžné hrany (14), spojovací desky (10) a z hrotu (8), je vytvořen jako jeden kus.
9. Čepel podle jednoho z nároků 6 a 7, vyznačující se tím, že čelní ostří náběžné hrany (14), spojovací desky (10) a hrotu (8) jsou axiálně přesazeny vzhledem k ose (XX') postupu vozidla, čelní ostří (12) hrotu (8) je uspořádáno před čelním ostřím (11) spojovací desky (10), a to je uspořádáno před čelním ostřím náběžné hrany (14).
CZ19982057A 1995-12-29 1996-12-27 Radlice, zejména pro pracovní rám držáku radlic CZ292419B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9515734A FR2742964B1 (fr) 1995-12-29 1995-12-29 Dispositif d'ameublissement du sol a lames fixees sur un chassis

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ205798A3 true CZ205798A3 (cs) 1998-10-14
CZ292419B6 CZ292419B6 (cs) 2003-09-17

Family

ID=9486144

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19982057A CZ292419B6 (cs) 1995-12-29 1996-12-27 Radlice, zejména pro pracovní rám držáku radlic

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6026908A (cs)
EP (1) EP0874541B1 (cs)
AR (1) AR005326A1 (cs)
AT (1) ATE206864T1 (cs)
AU (2) AU719998B2 (cs)
BR (1) BR9612393A (cs)
CA (1) CA2242227C (cs)
CZ (1) CZ292419B6 (cs)
DE (1) DE69616091T2 (cs)
ES (1) ES2166013T3 (cs)
FR (1) FR2742964B1 (cs)
IL (1) IL125120A (cs)
NO (1) NO314871B1 (cs)
PL (1) PL183327B1 (cs)
PT (1) PT874541E (cs)
RU (1) RU2168292C2 (cs)
WO (2) WO1997024025A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2767629B1 (fr) * 1997-08-26 1999-10-29 Michel Evin Lame, en particulier pour chassis porte-lame de travail du sol
EP1992335A1 (en) 2001-11-01 2008-11-19 Nektar Therapeutics Spray drying methods and compositions thereof
FR2833457B1 (fr) 2001-12-13 2004-05-14 Michel Evin Outil aratoire pour le decompactage des sols
FR2854763B1 (fr) * 2003-05-15 2006-06-09 Michel Evin Lame de travail du sol en particulier pour chassis porte-lame
WO2010063126A1 (en) * 2008-12-04 2010-06-10 David Baker Soil tillage implements and shear wheels for use with tractors
FR2958493B1 (fr) 2010-04-09 2012-10-26 Michel Evin Soc pour lame de travail du sol raccordable en particulier a un chassis porte-lames devant etre attele a un vehicule tracteur, ainsi qu'une lame equipee d'un tel soc
IT201700086651U1 (it) * 2017-07-27 2019-01-27 Celli Spa Apparecchiatura per il trattamento di un terreno.
RU2689521C1 (ru) * 2018-12-05 2019-05-28 Федеральное государственное бюджетное образовательное Учреждение высшего образования "Воронежский государственный аграрный университет имени императора Петра 1" (ФГБОУ ВО Воронежский ГАУ) Комбинированный рыхлитель для полосной обработки почвы

Family Cites Families (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1103668B (de) * 1959-12-21 1961-03-30 Cramer & Soehne Maschf Schlepperanbaugeraet fuer kombinierte landwirtschaftliche Arbeiten
GB1323081A (en) * 1970-05-30 1973-07-11 Rotary Hoes Ltd Cultivating machine
NL7306002A (cs) * 1973-05-01 1974-11-05
DE2652739A1 (de) * 1976-11-19 1978-05-24 Ernst Weichel An einen traktor anbaubare vorrichtung zur bodenlockerung
DE2915628A1 (de) * 1979-04-18 1980-10-30 Ernst Weichel An einem traktor anbaubare vorrichtung zur bodenlockerung
EP0081274B1 (en) * 1979-11-29 1988-11-17 Imperial Chemical Industries Plc Implement for loosening soil
US4316508A (en) * 1980-02-08 1982-02-23 Beatrice Foods Co. Automatic ripper reset mechanism
EP0153765B2 (de) * 1982-04-28 1992-08-26 Maschinenfabrik Rau GmbH Geräteverbund zur landwirtschaftlichen Bodenbearbeitung
DE3228891A1 (de) * 1982-08-03 1984-02-09 Ernst 7326 Heiningen Weichel Geraetekombination zur bodenlockerung und saatbettherrichtung
ZW17083A1 (en) * 1982-08-11 1984-02-29 Howard Machinery Plc Soil cultivating implement
GB2160751A (en) * 1984-06-29 1986-01-02 Howard Machinery Plc Cultivating implement
EP0211967A1 (de) * 1985-07-29 1987-03-04 Rabewerk GmbH + Co. Kombinationsgerät für die Bodenbearbeitung in der Landwirtschaft
US4817727A (en) * 1987-04-24 1989-04-04 The United States Of America As Represented By The Secretary Of Agriculture Subtiller
US5050685A (en) * 1988-05-06 1991-09-24 The Governors Of The University Of Alberta Split bentleg plow
FR2633799B1 (fr) * 1988-07-11 1991-05-24 Kirsch Rene Soc de charrue ameliorant l'effet de basculement de la terre
DE8811961U1 (de) * 1988-09-21 1988-11-24 Rabewerk Heinrich Clausing, 4515 Bad Essen Kombinationsgerät
DE8911838U1 (de) * 1989-10-04 1989-11-23 H. Niemeyer Söhne GmbH & Co KG, 4446 Hörstel Vorrichtung zum Kuppeln von landwirtschaftlichen Geräten
FR2667756A1 (fr) * 1990-10-16 1992-04-17 Thrige Agro As Dent de decompactage pour le travail du sol.
FR2669181B1 (fr) * 1990-11-21 1994-09-09 Durou Patrick Engin de labour a lames helicouidales fixes.
US5119888A (en) * 1991-01-29 1992-06-09 Hall Ronald H Replaceable edge for trenching plow blade
US5163780A (en) * 1991-04-09 1992-11-17 Fincham James R Method of modifying the soil permeability for septic systems
FR2687275B1 (fr) * 1992-02-18 1998-03-06 Andre Barre Dent pour le travail du sol.
CA2063913A1 (en) * 1992-03-19 1993-09-20 Robert A. Williams Subsoiler having rearwardly disposed soil fracturing structure
US5605196A (en) * 1995-03-30 1997-02-25 Case Corporation Multi-piece subsoiler unit for an agricultural implement
US5787991A (en) * 1996-10-21 1998-08-04 Sukup Manufacturing Company Adjustable angle ridger for a cultivator

Also Published As

Publication number Publication date
CZ292419B6 (cs) 2003-09-17
AU719998B2 (en) 2000-05-18
FR2742964A1 (fr) 1997-07-04
PL183327B1 (pl) 2002-06-28
ES2166013T3 (es) 2002-04-01
EP0874541B1 (fr) 2001-10-17
IL125120A (en) 2001-11-25
US6026908A (en) 2000-02-22
NO314871B1 (no) 2003-06-10
AU1381497A (en) 1997-07-28
WO1997024025A1 (fr) 1997-07-10
ATE206864T1 (de) 2001-11-15
FR2742964B1 (fr) 1998-02-27
IL125120A0 (en) 1999-01-26
NO982993D0 (no) 1998-06-26
DE69616091D1 (de) 2001-11-22
AU1381397A (en) 1997-07-28
BR9612393A (pt) 1999-12-28
EP0874541A1 (fr) 1998-11-04
PL327501A1 (en) 1998-12-21
CA2242227C (fr) 2005-03-22
AR005326A1 (es) 1999-04-28
DE69616091T2 (de) 2002-06-20
WO1997024024A1 (fr) 1997-07-10
CA2242227A1 (fr) 1997-07-10
NO982993L (no) 1998-06-26
PT874541E (pt) 2002-03-28
RU2168292C2 (ru) 2001-06-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN104770092B (zh) 一种全方位深松机
US12012717B2 (en) Earth working implement
US4079789A (en) Earth working tool
CZ205798A3 (cs) Čepel, zejména k rámu držáku čepele
KR100200683B1 (ko) 트랙터용 써레
US5046346A (en) Agricultural machine
US4478289A (en) Side mounted soil ripping mechanism
GB2033192A (en) Soil Cultivating Device
RU2597200C1 (ru) Универсальное средство для обработки почвы
US5407015A (en) Bottom plow and a soil breaking apparatus
US3667550A (en) Lister-chisel combination
EP0169619B1 (en) A plough
US3106971A (en) Agricultural implement
EP0160348A2 (en) An agricultural soil preparation implement
RU2165133C1 (ru) Универсальный рыхлитель
EP0100186A2 (en) Subsoil cultivating tool
GB2090712A (en) Soil cultivating equipment
CN217985907U (zh) 旋耕开沟一体机
GB2149632A (en) Cultivator tool
SU671761A1 (ru) Почвообразующее орудие
JP2631811B2 (ja) ねぎ用土上げ作業機の畦側面掘削装置
JPS621842Y2 (cs)
JP7070903B2 (ja) 畦塗り機
RU2113085C1 (ru) Рабочий орган для рыхления почвы
EP0203474A2 (de) Rüttelegge

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20161227