CZ20185U1 - Hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci a montážní přípravek - Google Patents

Hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci a montážní přípravek Download PDF

Info

Publication number
CZ20185U1
CZ20185U1 CZ200921524U CZ200921524U CZ20185U1 CZ 20185 U1 CZ20185 U1 CZ 20185U1 CZ 200921524 U CZ200921524 U CZ 200921524U CZ 200921524 U CZ200921524 U CZ 200921524U CZ 20185 U1 CZ20185 U1 CZ 20185U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
shank
section
dowel
insulation
plate
Prior art date
Application number
CZ200921524U
Other languages
English (en)
Inventor
Vorácek@Luboš
Original Assignee
Bravoll Spol. S R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bravoll Spol. S R. O. filed Critical Bravoll Spol. S R. O.
Priority to CZ200921524U priority Critical patent/CZ20185U1/cs
Publication of CZ20185U1 publication Critical patent/CZ20185U1/cs

Links

Landscapes

  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká hmoždinky s alternativním zapuštěním přítlačného talíře do izolace, použitelné pro upevňování tepelně izolačních desek, při zateplování vnějších stěn budov, a mon5 tažního přípravku.
Dosavadní stav techniky
K nejvíce používanému způsobu zateplování patří obkládání vnějšího pláště budov izolačními deskami. K jejich upevnění jsou používány plastové upevňovací prvky, které lze rozdělit na hmoždinky s rozpěmým úsekem a rozpěmým elementem a na hmoždinky s kotvou ve formě io tvarového prvku. V poslední době je mimořádná pozornost věnována tomu, aby povrch zateplené fasády bylo možno v konečné etapě dokonale a ekonomicky upravit. Proto je požadováno (někde závaznou normou) zahloubení přítlačného talíře hmoždinky a hlavy rozpěmého elementu minimálně do roviny s povrchem izolační desky, případně je výhodné talíř hmoždinky zapustit hlouběji do izolace a hmoždinku pak zakrýt izolační zátkou.
Zahloubení přítlačného talíře a hlavy rozpěmého elementu je známým způsobem řešeno posunem talíře po dříku hmoždinky při současném stlačování izolace, nebo deformací (zkrácením) dříku hmoždinky pomocí deformovatelného prvku. Znám je i způsob zaříznutí talíře do izolace pomocí speciálních přípravků.
Z patentové přihlášky EP 1457688 AI je známa umělohmotná hmoždinka složená z dutého dříku, přítlačného talíře, rozpěmého úseku a rozpěmého elementu. Dřík hmoždinky je opatřen deformovatelným prvkem, který usnadňuje zapuštění přítlačného talíře do izolační desky. Deformovatelný prvek je tvořen tenkostěnným úsekem, na němž je vytvořen nejméně jeden spirálovitě probíhající výstupek (jako housenka). Při deformaci deformovatelný prvek prakticky nemění vnější průměr
Z užitného vzoru DE 29517042 Ul je znám jednodílný deformovatelný prvek s nepatrnou tloušťkou stěny, navazující přímo na spodní stranu přítlačného talíře. Vnitřní průměr deformovatelného prvku je větší než vnitřní průměr středního úseku dříku hmoždinky. Ve stěnách neformovatelného prvku jsou střídavě na vnějším a vnitrním povrchu vytvořeny drážky. Pří zavedení přiměřené síly na přítlačný talíř proti rozpěmému úseku se deformovatelný prvek zdeformuje do tvaru jedné vlny vlnovcového kompenzátoru.
V patentové přihlášce WO 2008/006465 AI jsou uvedeny varianty zkracování hmoždinkového dříku posuvem přítlačného talíře po dříku, nebo použitím deformovatelného prvku. Deformovatelný prvek je vytvořen vcelku jako jednodílný blánový kloubový závěs a po deformací má tvar jednodílného měchu, napojeného bezprostředně na spodní stranu přítlačného talíře,
V předchozím uvedené dokumenty popisují hmoždinky se zapuštěním talíře pouze do roviny s povrchem izolace.
Z patentu DE 10159632 B4 je známa hmoždinka s hlubokým zapuštěním přítlačného talíře do izolace a s jeho zakrytím izolační zátkou, přičemž talíř je posuvný po dříku hmoždinky. Talíř je na spodní straně opatřen po obvodu zarezávacím prvkem. Pro zavedení rozpěmého prvku do rozpěmé oblasti hmoždinky a současného zatlačení talíře do izolace je použit přípravek opatřený zarážkou zajišťující požadovanou hloubku zapuštění. V alternativě je uveden přípravek pro zapuštění talíře do izolace, opatřený po obvodu zarezávacím prvkem a rovněž zarážkou pro nastavení hloubky zapuštění.
Z patentové přihlášky EP 1318250 AI je znám montážní přípravek a způsob montáže hmoždinky s deformačním úsekem. V prvním kroku je pomocí montážního přípravku vyvrtána pro dřík hmoždinky díra do izolace a zdi. Současně je proveden do izolace kruhový zářez s požadovanou hloubkou a průměrem pro uložení talíře. Ve druhém kroku je zasunuta hmoždinka s rozpěmým
-1 CZ 20185 Ul prvkem a montážním přípravkem zašroubován rozpěmý prvek a zatlačen talíř při současné kompresi izolace. Prostor nad talířem je zakryt izolační zátkou.
Podstata technického řešení
Současný stav techniky dále zlepšuje hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci podle technického řešení, složená z hmoždinkového dříku s přítlačným talířem na jednom konci, s rozpěmým úsekem na druhém konci a stlačitelným úsekem na dříku, z rozpěmého elementu a z elementu pro vytvoření zářezu pro zapuštění talíře. Podstata technického řešení spočívá v tom, že na válcové části dříku hmoždinky je umístěn stlačitelný úsek, ve tvaru podélných segmentů, vytvořených nejméně dvěma podélnými štěrbinami ve stěně dříku, přičemž u obou konců podélných Štěrbin a uprostřed podélných segmentů jsou stěny dříku zeslabeny. Stlačitelný úsek má délku nejméně dva a půl násobku největšího vnějšího průměru dříku. Element pro vytvoření zářezu pro zapuštění talíře je tvořen samostatným zařezávacím prvkem.
Zeslabení stěn dříku u konců štěrbin a uprostřed podélných segmentů je vytvořeno příčnými drážkami na vnitřní nebo vnější stěně dříku.
Stlačitelný úsek může být na dříku umístěn v těsné blízkosti nad rozpěmým úsekem, nebo může být umístěn v těsné blízkosti spodní strany přítlačného talíře.
Ve výhodném provedení je stlačitelný úsek umístěný pod přítlačným talířem rozvírán při zašroubování nebo zatloukání rozpěmého elementu pomocí rozvíracího nákružku umístěného v horní části rozpěmého elementu.
Umělohmotný zařezávací prvek má tvar válcového pláště opatřeného dnem s centrovací částí o vnějším průměru pro nasazení do vyvrtané díry v izolaci a s rozříznutím pro volné uložení přítlačného talíře na dno, přičemž nad dnem je uvnitř pláště osazení pro centrální uložení přítlačného talíře a na spodní straně dna jsou po obvodu špičaté výstupky opatřené břity.
Ve výhodném provedení je válcová část dříku tvořena třemi úseky s odstupňovanými vnějšími průměry, přičemž první válcový úsek dříku s největším vnějším průměrem navazuje na kuželovou část pod přítlačným talířem a před stlačitelným úsekem je jeho vnější průměr zmenšen osazením a vzniklý zmenšený průměr je za stlačitelným úsekem dále zmenšen kuželovým přechodem na průměr rozpěmého úseku, což zjednodušuje konstrukci výrobního vstřikovacího nástroje pro vstřikovací stroje.
Pro přesné hloubkové uložení přítlačného talíře do izolace je vhodné použít montážní přípravek sestávající ze stopky pro upnutí do elektrického Šroubováku, opatřené dosedací plochou pro distanční díl nebo pro opěrný talíř a ukončené unášecím elementem.
Pro alternativu povrchového uložení se použije montážní přípravek v sestavě, kde na dosedací plochu stopky dosedá distanční díl.
Pro alternativu zápustné montáže se použije montážní přípravek v sestavě, kde na dosedací plochu stopky dosedá opěrný talíř.
Přehled obrázků na výkresech
Technické řešení je blíže objasněno na výkresech, kde na obr. 1 je podélný řez hmoždinkou, na obr. 2 je pohled na hmoždinku z obr. 1, obr. 3 je zvětšený podélný řez stlačitelným úsekem hmoždinky, na obr. 4 je pohled na povrch přítlačného talíře hmoždinky, na obr. 5 je příčný řez stlačitelným úsekem, na obr. 6 je příčný řez rozpěmým úsekem, na obr. 7 je zobrazen rozpěmý šroubovací element, na obr. 8 je rozpěmý zatloukací element, na obr. 9 je pohled shora na zařezávací prvek, na obr. 10 je částečný řez z obr. 9, na obr. 11 je axonometrický pohled na zařezávací prvek, na obr. 12 je pohled na nezdeformovanou hmoždinku se zašroubovaným rozpěmým elementem, obr. 13 je zobrazena deformace 5 mm, na obr. 14 je zobrazena maximální deformace 15 mm, na obr. 15 je pohled na povrchovou montáž s minimálním zapuštěním do izolace, na obr. 16 je pohled na hmoždinku se zápustným uložením přítlačného talíře v konečném stavu po
CZ 20185 Ul dokončení montáže, na obr. 17 je pohled na hmoždinku se stlačitelným úsekem pod přítlačným talířem v nezdeformovaném stavu, na obr. 18 je zdeformovaný stlačitelný úsek hmoždinky z obr. 17, na obr. 19 je pohled na hmoždinku s rozpěmým elementem s rozvíracím nákružkem, na obr. 20 pohled na hmoždinku s deformací stlačitelného úseku z obr. 19, na obr. 21 je pohled de5 tailu na rozpěmý element s rozvíracím nákružkem, na obr.22 je montážní přípravek pro povrchové uložení, na obr. 23 je montážní přípravek pro zápustné uložení, na obr. 24 je montážní přípravek v podélném řezu pro zápustné uložení, na obr.25 je pohled ze strany unášecího elementu z obr. 24 a na obr. 26 je axonometrický pohled na montážní přípravek z obr. 23.
Příklady provedení technického řešení io Příklad 1
V příkladu je popsána hmoždinka se stlačitelným úsekem nad rozpěmým úsekem a způsob montáže zápustného uložení přítlačného talíře do izolace. Hmoždinka je složena z přítlačného talíře 1.3, z dříku l.h na němž je vytvořen stlačitelný úsek 1.2, složený ze tří podélných segmentů 1.2.1 vzniklých třemi podélnými štěrbinami 1.2.2 ve stěně dříku 1.1. U obou konců štěrbin 1.2.2 jsou na vnitřní stěně vytvořeny příčné drážky 1.2,3. Stejné drážky 1.2.3 jsou vytvořeny také ve středu všech tří podélných segmentů 1.2.1. Příčné drážky 1.2.3 zeslabují stěny a podstatně zmenšují sílu potřebnou pro deformaci podélných segmentů 1,2.1 při zkrácení dříku 1.1 pro zápustné uložení přítlačného talíře 1.3 do izolace 4. Hmoždinka I je ve stěně 5 v díře 7 pevně držena třením, které je vytvořeno rozepřením rozpěmého úseku 1.4 pomocí zašroubovaného rozpěmého elementu 2. Rozpěmý úsek 1,4 má běžně známý tvar. Válcová část dříku 1.1 má od připojení na kuželovou část na spodu přítlačného talíře 1.3 největší průměr, který je před stlačitelným úsekem
1.2 zvnějšku osazen a se zmenšeným průměrem pokračuje až za stlačitelný úsek 1.2, za kterým je kuželovité zúžení na průměr rozpěmého úseku 1.4.
Zařezávací prvek 3, který je při montáži nasazen na přítlačný talíř 1,3, má tvar válcového pláště
3,1 opatřeného dnem 3.2 s centrovací částí 3,3 o vnějším průměru pro nasazení do vyvrtané díry v izolaci 4, s rozříznutím 3.4 pro přizpůsobení se spodní části přítlačného talíře 1.3 hmoždinky 1 a tím volné uložení talíře 1.3 na dno 3.2. V zařezávacím prvku 3 na spodní straně dna 3.2 jsou po obvodu vytvořeny špičaté výstupky 3.5 opatřené břity.
Všechny části hmoždinky i, rozpěmého elementu 2 a zařezávacího prvku 3 jsou zhotoveny z plastu.
Montáž hmoždinky I se zápustným uložením přítlačného talíře 1.3 probíhá tak, že do předvrtané díry 7 v izolaci 4 a stěně 5 je dřík 1.1 se zařezávacím prvkem 3 zasunut tak, až dno 3.2 zařezávacího prvku 3 leží na povrchu izolace 4, následně je zašroubováván rozpěmý prvek X až je povrch přítlačného talíře 1.3 zapuštěn minimálně o tloušťku zátky 6 pod povrchem izolace 4, načež je dutina po zářezu nad talířem 1.3 vyplněna zátkou 6 z izolačního materiálu odpovídajícího materiálu izolace 4.
Příklad 2
V příkladu je popsána hmoždinka se stlačitelným úsekem umístěným v těsné blízkosti spodní strany přítlačného talíře a způsob montáže povrchového uložení přítlačného talíře do izolace.
Hmoždinka je složena z dříku Γ.1, na němž je vytvořen stlačitelný úsek Γ.2, složený ze šesti podélných segmentů vzniklých šesti podélnými štěrbinami ve stěně dříku Hi- U obou konců štěrbin jsou na vnitřní stěně vytvořeny příčné drážky.
Při povrchovém uložení se nepoužije zařezávací element 3 a montáž probíhá tak, že dřík hl hmoždinky se zasune do předvrtané díry 7 v izolaci 4 a stěně 5 až přítlačný talíř 1,3 leží na povrchu izolace 4, a rozpěmý úsek 1.4 je ve stěně 5, následně se zašroubuje nebo zarazí rozpěmý prvek 2 tak, až je povrch přítlačného talíře 1.3 zatlačen do roviny s povrchem izolace 4.
Příklad 3
V příkladu je popsána hmoždinka se stlačitelným úsekem umístěným v těsné blízkosti spodní strany přítlačného talíře a způsob montáže povrchového uložení přítlačného talíře do izolace. Stlačitelný úsek Γ',2 je složený ze šesti podélných segmentů vzniklých šesti podélnými štěrbi5 námi ve stěně dříku podobně jako v příkladu 2. Pro roztažení segmentů stlačitelného úseku se použije rozvírací nákružek 2,f.l rozpěmého prvku 22- Následná deformace probíhá podle hrany rozvíracího nákružku 2.l, který po zatlučení rozpěmého elementu 22 vybočí podélné segmenty do stran a způsobí zkrácení hmoždinky.
Příklad 4 to Pro přesné hloubkové uložení přítlačného talíře do izolace je výhodné použít montážní přípravek.
Pro povrchové uložení přítlačného talíře 1,3 do izolace se použije montážní přípravek 8 sestávající ze stopky 8,1 pro upnutí do elektrického šroubováku, opatřené dosedací plochou 85 a ukončené unášecím elementem 8.4. Na stopce 8.1 je upevněn distanční díl 8.2 s opěrným talířem 83 tak, že opěrný talíř 8.3 je směrován k unášecímu elementu 8.4.
Montáž probíhá tak, že dřík 1.1 hmoždinky se zasune do predvrtané díry 7 v izolaci 4 a stěně 5 tak, až přítlačný talíř 1.3 leží na povrchu izolace 4, a rozpěrný úsek 1.4 je ve stěně 5. Následně se nasadí unášecí element 8.4 montážního přípravku 8 do kompatibilního vybrání v hlavě Šroubovacího rozpěmého elementu 2 a provede se zašroubování rozpěmého prvku 2 do hmoždinky tak, až se opěrný talíř 8.3 dotkne povrchu izolace.
Příklad 5
Pro zápustné uložení přítlačného talíře 1.3 do izolace se použije montážní přípravek 82 kde na stopce 8.1 je upevněn distanční díl 8.2 s opěrným talířem 8.3 tak, že k unášecímu elementu 8.4 je směrován distanční díl 82.
Montáž hmoždinky 1 se zápustným uložením přítlačného talíře 1.3 probíhá tak, že do předvrtané díry 7 v izolaci 4 a stěně 5 je dřík 1.1 se zařezávacím prvkem 3 zasunut tak, až dno 3.2 zařezávacího prvku 3 leží na povrchu izolace 4. Následně se nasadí unášecí element 8.4 montážního přípravku 8 do kompatibilního vybrání v hlavě šroubovacího rozpěmého elementu 2 a provede se zašroubování rozpěmého prvku 2 do hmoždinky tak, až se opěrný talíř 8.3 dotkne povrchu izolace. Vzniklá dutina po zářezu nad talířem 1.3 je vyplněna zátkou 6 z izolačního materiálu odpoví30 dajícího materiálu izolace 4.
Průmyslová využitelnost
Hmoždinka podle technického řešení je použitelná pro upevňování tepelně izolačních desek při zateplování vnějších stěn budov. Použitelná je jak při povrchovém uložení, tak i při zápustném uložení přítlačného talíře do izolace.

Claims (8)

  1. 35 NÁROKY NA OCHRANU
    1. Hmoždinka s alternativním uložením přítlačného talíře v izolaci, sestávající z hmoždinkového dříku s přítlačným talířem na jednom konci, s rozpěmým úsekem na druhém konci, stlačitelným úsekem na dříku, z rozpěmého elementu a z elementu pro vytvoření zářezu pro zapuštění talíře, vyznačená tím, že na válcové části dříku (1.1) hmoždinky (1) je umístěn stlači40 telný úsek (1.2) ve tvaru podélných segmentů (1.2.1), vytvořených nejméně dvěma podélnými štěrbinami (1.2.2) ve stěně dříku (1.1), přičemž u obou konců podélných štěrbin (1.2.2) a uprostřed podélných segmentů (1.2.1) jsou stěny dříku (1.1) zeslabeny, přičemž stlačitelný úsek (1.2) má délku nejméně dva a půl násobku vnějšího průměru dříku (1.1) a element pro vytvoření zářezu pro zápustné uložení talíře (1.3) je tvořen samostatným zařezávacím prvkem (3).
  2. 2. Hmoždinka podle nároku 1, vyznačená tím, že zeslabení stěn dříku (1.1) u konců štěrbin (1.2.2) a uprostřed podélných segmentů (1.2.1) je vytvořeno příčnými drážkami (1.2.3) na
    5 vnitřní nebo vnější stěně dříku (1.1).
  3. 3. Hmoždinka podle nároků 1 a 2, vyznačená tím, že stlačitelný úsek (1.2) je na dříku (1.1) umístěn v těsné blízkosti nad rozpěmým úsekem (1.4).
  4. 4. Hmoždinka podle nároků 1 a 2, vyznačená tím, že stlačitelný úsek (1.2) je na dříku (1.1) umístěn v těsné blízkosti spodní strany přítlačného talíře (1.3).
    i o
  5. 5. Hmoždinka podle nároku 4, vyznačená tím, že stlačitelný úsek (Γ' .2) je rozvírán při zatloukání rozpěmého elementu (2”) pomocí rozvíracího nákružku (2.l) umístěného v horní části rozpěmého elementu (2).
  6. 6. Hmoždinka podle nároku 1, vyznačená tím, že plastový zařezávací prvek (3) má tvar válcového pláště (3,1) opatřeného dnem (3.2) s centrovací částí (3.3) o vnějším průměru pro
    15 nasazení do vyvrtané díry (7) v izolaci (4), a s rozříznutím (3.4) pro volné uložení přítlačného talíře (1.3) na dno (3.2), přičemž nad dnem (3.2) je uvnitř pláště (3.1) osazení pro centrální uložení talíře (1.3) a na spodní straně dna (3.2) jsou po obvodu špičaté výstupky (3.5) opatřené břity.
  7. 7. Hmoždinka podle nároku 1, vyznačená tím, že válcová část dříku (1.1) je tvořena třemi úseky s odstupňovanými vnějšími průměry, přičemž první válcový úsek dříku (1.1) s nej20 větším průměrem navazuje na kuželovou Část pod přítlačným talířem (1.3) a před stlačitelným úsekem (1.2) je jeho vnější průměr zmenšen osazením a vzniklý zmenšený průměr je za stlačitelným úsekem (1.2) dále zmenšen kuželovým přechodem na průměr rozpěmého úseku (1.4).
  8. 8. Montážní přípravek pro montáž hmoždinky podle nároku 1, vyznačený tím, že sestává ze stopky (8.1) pro upnutí do elektrického šroubováku, opatřené dosedací plochou (8.5),
    25 distančním dílem (8.2), opěrným talířem (8.3) a ukončené unášecím elementem (8.4), přičemž pro alternativu povrchového uložení se použije montážní přípravek v sestavě, kde na dosedací plochu (8.5) stopky (8.1) dosedá distanční díl (8.2) a pro alternativu zápustné montáže se použije montážní přípravek v sestavě, kde na dosedací plochu (8.5) stopky (8.1) dosedá opěrný talíř (8.3).
CZ200921524U 2009-07-31 2009-07-31 Hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci a montážní přípravek CZ20185U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200921524U CZ20185U1 (cs) 2009-07-31 2009-07-31 Hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci a montážní přípravek

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200921524U CZ20185U1 (cs) 2009-07-31 2009-07-31 Hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci a montážní přípravek

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20185U1 true CZ20185U1 (cs) 2009-11-03

Family

ID=41264050

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200921524U CZ20185U1 (cs) 2009-07-31 2009-07-31 Hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci a montážní přípravek

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ20185U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ2009510A3 (cs) Hmoždinka s alternativním zapuštením prítlacného talíre v izolaci a zpusob montáže
US6450745B2 (en) Dowel with a weakened section adjoining the leading threaded end thereof
US9028184B2 (en) Protrusion anchor assembly
US10030686B2 (en) Anchor for fixing in a wall
US20120192404A1 (en) Concrete screw and method for anchoring a concrete screw in a substrate
EP2265778B1 (en) Wall tie
CN110593422B (zh) 一种外墙外保温锚固件及系统及方法
CZ20185U1 (cs) Hmoždinka s alternativním zapuštěním přítlačného talíře v izolaci a montážní přípravek
US20150043989A1 (en) Wall screw anchor
US20040240960A1 (en) Stradling dowel
US20100129172A1 (en) Expansion anchor and method for the preferably surface-near anchoring in an anchoring base
JP2007239804A (ja) アンカーボルト
JPH02225812A (ja) 壁のドリル孔内に固定される拡張栓、及びこの拡張栓の拡張スリープを製作する方法
KR102270830B1 (ko) 칸막이 벽체의 단열재 시공을 위한 단열재용 고정구
CN104061220B (zh) 一种利用锤击方式安装的膨胀螺丝
CN108331818B (zh) 用于薄的板的膨胀锚栓
CN208804086U (zh) 一种用于在空心砖墙上锚固保温板的抗拔栓钉
EP3333434B1 (en) Wall fixings
EP2824250B1 (en) Dowel head for the fixture of an insulation board
CN212478374U (zh) 可显著提高外墙外保温锚栓使用性能的装置及锚固固定件
US10024349B2 (en) Offset anchor device
CN203702790U (zh) 自切底机械锚栓
JPH02146306A (ja) 拡開式アンカーの施工方法
JP2005220963A (ja) アンカーボルト
CN111576772A (zh) 一种用于干挂石材空腔结构注浆与锚固结合的加固方法和加固结构

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20091103

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20130708

MK1K Utility model expired

Effective date: 20160731