CZ201347A3 - Testovací tlacítko pro elektrický spínac a elektrický spínac - Google Patents

Testovací tlacítko pro elektrický spínac a elektrický spínac Download PDF

Info

Publication number
CZ201347A3
CZ201347A3 CZ20130047A CZ201347A CZ201347A3 CZ 201347 A3 CZ201347 A3 CZ 201347A3 CZ 20130047 A CZ20130047 A CZ 20130047A CZ 201347 A CZ201347 A CZ 201347A CZ 201347 A3 CZ201347 A3 CZ 201347A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
test button
electrical switch
contact surface
tripping mechanism
contact
Prior art date
Application number
CZ20130047A
Other languages
English (en)
Inventor
Augusta@Zbynek
Kalous@Lukas
Naiman@Pavel
Petracek@Milos
Safar@Pavel
Original Assignee
Siemens Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Aktiengesellschaft filed Critical Siemens Aktiengesellschaft
Publication of CZ201347A3 publication Critical patent/CZ201347A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/20Interlocking, locking, or latching mechanisms
    • H01H9/22Interlocking, locking, or latching mechanisms for interlocking between casing, cover, or protective shutter and mechanism for operating contacts
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H83/00Protective switches, e.g. circuit-breaking switches, or protective relays operated by abnormal electrical conditions otherwise than solely by excess current
    • H01H83/02Protective switches, e.g. circuit-breaking switches, or protective relays operated by abnormal electrical conditions otherwise than solely by excess current operated by earth fault currents
    • H01H83/04Protective switches, e.g. circuit-breaking switches, or protective relays operated by abnormal electrical conditions otherwise than solely by excess current operated by earth fault currents with testing means for indicating the ability of the switch or relay to function properly

Landscapes

  • Breakers (AREA)
  • Arc-Extinguishing Devices That Are Switches (AREA)

Abstract

Vynález se týká testovacího tlacítka (1) pro elektrický spínac s krycím elementem (10) a s vypínacím mechanismem (11), zejména pro výkonový spínac. Testovací tlacítko (1) obsahuje dorazový obrys (3) s první kontaktní plochou (4) a s druhou kontaktní plochou (5). První kontaktní plocha (4) je vytvorena pro ovládání vypínacího mechanismu (11) pri manuálním ovládání testovacího tlacítka (1). Druhá kontaktní plocha (5) je vytvorena pro ovládání vypínacího mechanismu (11) pri otevírání krycího elementu (10). Elektrický spínac, zejména výkonový spínac, obsahuje spínací mechanismus pro pripojování a odpojování alespon jednoho pohyblivého kontaktu od alespon jednoho pevného kontaktu elektrického spínace, element (15) telesa pro ulození interních komponent príslusenství, krycí element (10) pro zakrytí techto interních komponent príslusenství, testovací tlacítko (1) a vypínací mechanismus (11) pro spínací mechanismus. Tento vypínací mechanismus (11) je pohyblivý mezi neutrální polohou (N) a vypnutou polohou (A), a pricemz testovací tlacítko (1) je pro ovládání vypínacího mechanismu (11) uveditelné s ním do cinného kontaktu. Ovládáním vypínacího mechanismu (11) testovacím tlacítkem (1) je zajisteno, ze spínací mechanismus poprípade elektrický spínac není mozno zapnout, poprípade vypnout.

Description

Testovací tlačítko pro elektrický spínač a elektrický spínač
Oblast techniky
Vynález se týká testovacího tlačítka pro elektrický spínač s krycím elementem a s vypínacím mechanismem, zejména pro výkonový spínač. Vynález se dále týká elektrického spínače, zejména výkonového spínače, obsahujícího spínací mechanismus pro připojování a odpojování alespoň jednoho pohyblivého kontaktu od alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, element tělesa pro uložení interních komponent příslušenství, krycí element pro zakrytí těchto interních komponent příslušenství, testovací tlačítko a vypínací mechanismus pro spínací mechanismus, přičemž vypínací mechanismus je pohyblivý mezi neutrální polohou a vypínací polohou, a přičemž testovací tlačítko je pro ovládání vypínacího mechanismu uveditelné s ním do činného kontaktu.
Dosavadní stav techniky
Elektrické spínače, jako výkonové spínače, mají za úkol odpojit větší počet spotřebičů od sítě napájecího napětí tehdy, když vznikne určitá porucha. Klasickou poruchou je vznik zkratového proudu, přičemž výkonové spínače jsou obvykle dimenzovány tak, aby při takovém zkratovém proudu přemístily spínací člen a tak rozpojily spojení mezi spotřebiči a sítí.
Vynález se rovněž týká elektrických spínačů, zejména výkonových spínačů v rozsahu nízkého napětí. Výrazem „nízké napětí“ jsou přitom míněna obvyklá napětí až do velikosti přibližně 1000 voltů. Při odpovídajícím konstrukčním provedení spínacích drah mohou být takové spínače dimenzovány i pro spínací napětí přesahující 1000 voltů, jako například až do 6,3 kV. Zejména jsou takové elektrické spínače, jako nízkonapěťové výkonové spínače, vytvořeny pro přerušování proudových drah v případě výskytu nadproudu a/nebo v případě výskytu zkratu. Mohou být provedeny jako jednopólové nebo vícepólové, zejména třípólové.
Takové elektrické spínače jsou všeobecně známé. Disponují alespoň jedním pohyblivým kontaktem, na jehož volném konci je uspořádán kontaktní kus. Při sepnutém spínači dosedá tento kontaktní kus na protilehlý kontaktní kus alespoň jednoho pevného kontaktu. Prostřednictvím rukojeti je možno spínač manuálně zapnout jakož i vypnout. Tato rukojeť je zpravidla provedena jako výkyvná páka, která může být vykyvována z polohy VYPNUTO do polohy ZAPNUTO a obráceně. Přitom tato rukojeť svou příslušnou polohou ukazuje, zda je spínač zapnutý nebo popřípadě vypnutý. Uvnitř elektrického spínače je uspořádán spínací mechanismus, pomocí něhož může být přemísťován alespoň jeden pohyblivý kontakt. Dále takový spínač obsahuje vypínací mechanismus, zejména ve formě vypínacího hřídele, který je pro spuštění elektrického spínače uveditelný do činného kontaktu se spínacím mechanismem. Pomocí testovacího tlačítka je možno přezkušovat funkčnost elektrického spínače. Toto testovací tlačítko je přitom v činném kontaktu se vypínacím mechanismem. Při ovládání testovacího tlačítka se může vypínací mechanismus pohybovat tak, že ovládá spínací mechanismus pro odpojení tohoto alespoň jednoho pohyblivého kontaktu od alespoň jednoho pevného kontaktu, to znamená pro vypnutí spínacího přístroje.
Není přípustné, aby se elektrické spínače, jako kompaktní výkonové spínače, při otevřeném krycím elementu, kterým může být zejména víko příslušenství, nechaly zapnout. To znamená, že když se rukojeť elektrického spínače při otevřeném krycím elementu popřípadě víku příslušenství zapíná, musí se tato rukojeť buď před dosažením zapnuté polohy zablokovat nebo se spínač musí před dosažením zapnuté polohy vypnout.
Podstata vynálezu
Úkolem předloženého vynálezu tudíž je zajistit, aby elektrický spínač, zejména výkonový spínač, jako kompaktní výkonový spínač, nebyl při otevřeném krycím elementu, zejména při otevřeném víku příslušenství zapnutý.
Tento úkol je podle vynálezu vyřešen testovacím tlačítkem pro elektrický spínač se znaky podle nároku 1, jakož i elektrickým spínačem se znaky podle nároku 6. Další znaky a podrobnosti vynálezu vyplývají z vedlejších nároků, popisu a připojených obrázků. Přitom znaky, které jsou popsány v souvislosti s testovacím tlačítkem podle vynálezu, platí samozřejmě i v souvislosti s elektrickým spínačem podle vynálezu a vždy naopak, takže ohledně obsahu jednotlivých aspektů vynálezu se střídavě může popřípadě uvádět odkaz na tyto jednotlivé aspekty vynálezu.
Tento úkol je podle prvního aspektu vynálezu vyřešen testovacím tlačítkem pro elektrický spínač s krycím elementem a s vypínacím mechanismem, zejména pro výkonový spínač, podle vynálezu, jehož podstatou je, že testovací tlačítko obsahuje dorazový obrys s první kontaktní plochou a s druhou kontaktní plochou, přičemž první kontaktní plocha je vytvořena pro ovládání vypínacího mechanismu při manuálním ovládání testovacího tlačítka, a přičemž druhá kontaktní plocha je vytvořena pro ovládání vypínacího mechanismu při otevírání krycího elementu.
Takto vytvořené testovací tlačítko pro elektrický spínač zajišťuje, že tento elektrický spínač, zejména výkonový spínač, jako kompaktní výkonový spínač, není při otevřeném krycím elementu zapnutý. Takové testovací tlačítko současně umožňuje přezkoušení funkčnosti elektrického spínače manuálním ovládáním tohoto tlačítka.
Testovací tlačítko obsahuje dorazový obrys s první kontaktní plochou a s druhou kontaktní plochou. Vypínací mechanismus elektrického spínače se může prostřednictvím testovacího tlačítka podle vynálezu pohybovat dvěma různými způsoby. Zaprvé může být vypínací mechanismus elektrického spínače ovládán tehdy, když je testovací tlačítko manuálně ovládáno pro přezkoušení funkčnosti elektrického spínače. Přitom je testovací tlačítko uspořádáno na elektrickém spínači, zejména na a/nebo v jednom elementu tělesa elektrického spínače tak, že toto testovací tlačítko může být ovládáno obsluhující osobou. Zadruhé je testovací tlačítko popřípadě dorazový obrys tohoto testovacího tlačítka vytvořen tak, že vypínací mechanismus elektrického spínače je rovněž ovládán tehdy, když je krycí element elektrického spínače, který v zavřeném stavu testovací tlačítko zakrývá, otevřen.
Podle jednoho dalšího výhodného provedení vynálezu může být u testovacího tlačítka provedeno takové opatření, že testovací tlačítko je vytvořeno pro pohyblivé uložení ve směru pohybu v elektrickém spínači a/nebo na něm, a že první kontaktní plocha a druhá kontaktní plocha probíhají s opačným sklonem vůči směru pohybu testovacího tlačítka, přičemž první kontaktní plocha a druhá kontaktní plocha probíhají vůči sobě navzájem pod úhlem mezi 30° a 150°, zejména mezi 60° a 120°. S výhodou jsou tyto obě kontaktní plochy uspořádány vůči sobě navzájem do tvaru písmene V. Toto vytvoření testovacího tlačítka umožňuje, že vypínací mechanismus elektrického spínače, zejména vodicí element vypínacího mechanismu, může být uspořádán mezi dorazovým obrysem, to znamená mezi první kontaktní plochou a druhou kontaktní plochou testovacího tlačítka tak, že při pohybu testovacího tlačítka jak v jednom směru, tak i ve druhém směru podél směru pohybu vypínacího elementu elektrického spínače je vypínací element elektrického spínače dorazem na dorazový obrys testovacího tlačítka unášen tímto dorazovým obrysem, čímž se převede z neutrální polohy vždy do vypínací polohy. To znamená, že takto vytvořené testovací tlačítko zajišťuje na základě uspořádání první a druhé kontaktní plochy dorazového obrysu vůči sobě navzájem ve tvaru písmene V pohyb vypínacího mechanismu, uspořádaného mezi kontaktními plochami, při pohybu testovacího tlačítka v obou směrech podél směru pohybu testovacího tlačítka. Touto dvojí funkčností testovacího tlačítka může být elektrický spínač, jako například výkonový spínač, vytvořen jednoduše a levně, aby jednak vytvářel testovací funkčnost elektrického spínače a jednak aby zajišťoval, že elektrický spínač není při otevírání krycího elementu elektrického spínače zapnutý. Přitom je testovací tlačítko vytvořeno tak, že toto testovací tlačítko při otevírání krycího elementu, který zakrývá testovací tlačítko, ovládá vypínací mechanismus elektrického spínače tak, že tento elektrický spínač ve spolupráci se západkou elektrického spínače zajišťuje, že buď elektrický spínač nemůže být přepnut z polohy VYPNUTO do polohy ZAPNUTO, nebo že zapnutý elektrický spínač je vypnutý popřípadě se vypne.
S výhodou může být u testovacího tlačítka provedeno takové opatření, že první kontaktní plocha a/nebo druhá kontaktní plocha jsou vytvořeny jako rovné nebo zakřivené. Tvar kontaktních ploch jakož i sklon kontaktních ploch vůči směru pohybu testovacího tlačítka zajišťují při kontaktování vypínacího mechanismu otáčení popřípadě vykyvování vypínacího mechanismu elektrického spínače.
Přitom je rychlost otáčení popřípadě vykyvování vypínacího mechanismu elektrického spínače závislá zejména na tvaru a strmosti kontaktních ploch relativně vůči směru pohybu testovacího tlačítka. Zejména jsou první a druhá kontaktní plocha uspořádány tak, že při pohybu testovacího tlačítka podél jeho směru pohybu relativně vůči elektrickému spínači tyto kontaktní plochy unášejí vypínací mechanismus jednoduše a rychle klouzáním alespoň jedné oblasti vypínacího mechanismu po první popřípadě druhé kontaktní ploše testovacího tlačítka a tento vypínací mechanismus tím natáčejí popřípadě vykyvují. Zvlášť výhodně jsou první a druhá kontaktní plocha uspořádány vůči sobě navzájem pod úhlem mezi 60° a 120°, takže je zaručeno bezpečné klouzání alespoň jedné oblasti vypínacího mechanismu po kontaktních plochách.
Dále může být u testovacího tlačítka provedeno takové opatření, že pro spojení testovacího tlačítka s elektrickým spínačem obsahuje testovací tlačítko pružný element. Tento pružný element zajišťuje, že testovací tlačítko může být vedeno z ovládané polohy zpět do neovládané polohy poté, co bylo testovací tlačítko pro přezkoušení funkčnosti elektrického spínače manuálně převedeno do ovládané polohy. Dále může tento pružný element zajišťovat to, že při otevírání krycího elementu se testovací tlačítko přemístí ze střední polohy do polohy VYPNUTO, aby se tak zabránilo zapnutí elektrického spínače. Pružný element může být vytvořen různým způsobem. Například může být tento pružný element vytvořen jako elastomerová pružina. Zvlášť výhodně je tento pružný element vytvořen jako tlačná pružina, zejména jako vinutá tlačná pružina.
Takové vytvoření pružného elementu zajišťuje bezpečné zpětné vedení manuálně ovládaného testovacího tlačítka z ovládané polohy do neovládané polohy, popřípadě z neovládané polohy do polohy VYPNUTO, když se krycí element elektrického spínače otevírá.
Podle jednoho dalšího výhodného vylepšení vynálezu může být u testovacího tlačítka provedeno takové opatření, že mezi první kontaktní plochou a druhou kontaktní plochou obsahuje dorazový obrys střední oblast, která je uspořádána paralelně nebo v podstatě paralelně se směrem pohybu. Přitom tato střední oblast dorazového obrysu společně s první a druhou kontaktní plochou, jakož i alespoň s oblastí vypínacího mechanismu, která je uspořádána mezi kontaktními plochami dorazového obrysu, jsou sobě navzájem přizpůsobeny tak, že při pohybu testovacího tlačítka ze střední polohy je vypínací mechanismus bezprostředně, popřípadě přibližně bezprostředně, uchopen dorazovým obrysem testovacího tlačítka, aby byl tento vypínací mechanismus ovládán.
Podle druhého aspektu vynálezu je uvedený úkol vyřešen elektrickým spínačem, zejména výkonovým spínačem, jako kompaktním výkonovým spínačem, obsahujícím spínací mechanismus pro připojování a odpojování alespoň jednoho pohyblivého kontaktu od alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, element tělesa pro uložení interních komponent příslušenství, krycí element pro zakrytí těchto interních komponent příslušenství, testovací tlačítko a vypínací mechanismus pro spínací mechanismus, přičemž vypínací mechanismus je pohyblivý mezi neutrální polohou a vypínací polohou, a přičemž testovací tlačítko je pro ovládání vypínacího mechanismu uveditelné s ním do činného kontaktu, podle vynálezu, jehož podstatou je, že testovací tlačítko je vytvořeno podle alespoň jednoho z výše uvedených provedení, přičemž testovací tlačítko je pohyblivé mezi polohou VYPNUTO, neovládanou polohou a ovládanou polohou, že spínací mechanismus při pohybu testovacího tlačítka z neovládané polohy proti předpínací síle pružného elementu do ovládané polohy odpojí tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, přičemž při pohybu testovacího tlačítka z neovládané polohy do ovládané polohy může být alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu pro přemístění vypínacího mechanismu z neutrální polohy do vypínací polohy vedena po první kontaktní ploše, že spínací mechanismus při pohybu testovacího tlačítka předpínací silou pružného elementu z neovládané polohy do polohy VYPNUTO odpojí tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, přičemž při pohybu testovacího tlačítka z neovládané polohy do polohy VYPNUTO může být tato alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu pro přemístění vypínacího mechanismu z neutrální polohy do vypnuté polohy vedena po druhé kontaktní ploše, a že v neovládané poloze testovacího tlačítka je vypínací mechanismus uspořádán vůči spínacímu mechanismu tak, že elektrický spínač může být převeden z polohy TRIP do polohy RESET a je pohyblivý z polohy VYPNUTO do polohy ZAPNUTO.
Elektrický spínač tedy s výhodou obsahuje jede pohyblivý kontakt a jeden pevný kontakt. Jinak však tento elektrický spínač může obsahovat i dva nebo více pohyblivých kontaktů a odpovídajícím způsobem dva nebo více pevných kontaktů. Jeden element tělesa elektrického spínače je vytvořen pro umístění spínacího mechanismu elektrického spínače. Tento spínací mechanismus může být vytvořen různě. Obvykle tento spínací mechanismus obsahuje napínací páku ovládanou spínací pákou, přičemž napínací páka může být ovládána prostřednictvím napínací kladky, která je uspořádána na spínací páce. Dále tento spínací mechanismus obsahuje s výhodou element ve tvaru zalomené páky, který je v činném spojení s napínací pákou spínacího mechanismu tak, že při pohybu napínací páky tento element ve tvaru zalomené páky přemístí alespoň jeden pohyblivý kontakt elektrického spínače, aby jej buď uvedl do spojení s alespoň jedním pevným kontaktem nebo aby jej od něho odpojil. Napínací páka může být předepnuta prostřednictvím pružného elementu. Dále může spínací mechanismus obsahovat alespoň jednu sklápěcí páku, která je otočně popřípadě výkyvné pohyblivě uspořádána na napínací páce spínacího mechanismu, a která může být uváděna do činného kontaktu se západkou spínacího mechanismu.
Krycí element je vytvořen pro zakrytí interních komponent příslušenství. Zvlášť výhodně je tento krycí element vytvořen jako víko příslušenství pro uložení různých elementů příslušenství pro elektrický spínač. Vypínací mechanismus elektrického spínače může být vždy podle své polohy uváděn do činného kontaktu se spínacím mechanismem. Zejména může být vypínací mechanismus, který je s výhodou vytvořen jako vypínací hřídel, uváděn do činného kontaktu se západkou spínacího mechanismu, pro její vykývnutí popřípadě natočení. To znamená, že vypínací mechanismus je přemístitelný mezi neutrální polohou a vypínací polohou. V neutrální poloze umožňuje vypínací mechanismus to, že elektrický spínač může být z polohy TRIP převeden zpět do polohy RESET, popřípadě že elektrický spínač může být přepnut z polohy VYPNUTO do polohy ZAPNUTO. Ve vypnuté poloze vypínacího mechanismu je vypínací mechanismus v záběru se západkou spínacího mechanismu, aby ji natočil tak, že se elektrický spínač vypne, to znamená, že se převede z polohy ZAPNUTO do polohy TRIP. Přitom západka uvolní napínací páku popřípadě tuto alespoň jednu sklápěcí páku spínacího mechanismu, takže napínací páka se v důsledku síly pružiny na ni působící natočí, aby tak tento alespoň jeden pohyblivý kontakt odpojila od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu. Dále je ve vypnuté poloze zajištěno, že spínací mechanismus popřípadě elektrický spínač není možno zapnout.
Elektrický spínač podle vynálezu je dále vyznačen tím, že testovací tlačítko je vytvořeno podle prvního aspektu vynálezu, to znamená podle jednoho z výše uvedených provedení testovacího tlačítka podle jednoho z nároků 1 až 5, přičemž testovací tlačítko je přemístitelné mezi ovládanou polohou, neovládanou polohou a polohou VYPNUTO, že spínací mechanismus při pohybu testovacího tlačítka z neovládané polohy proti předpínací síle pružného elementu do ovládané polohy odpojí tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, přičemž při pohybu testovacího tlačítka z neovládané polohy do ovládané polohy je alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu pro přemístění vypínacího mechanismu z neutrální polohy do vypnuté polohy vedena po první kontaktní ploše, že spínací mechanismus při pohybu testovacího tlačítka prostřednictvím předpínací síly pružného elementu z neovládané polohy do ovládané polohy odpojí tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, přičemž při pohybu testovacího tlačítka z neovládané polohy do polohy VYPNUTO může být tato alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu pro přemístění vypínacího mechanismu z neutrální polohy do vypnuté polohy vedena po druhé kontaktní ploše, a že ve střední poloze testovacího tlačítka je vypínací mechanismus vůči spínacímu mechanismu uspořádán tak, že elektrický spínač může být uveden zpět z polohy TRIP do polohy RESET a může se přemístit z polohy VYPNUTO do polohy ZAPNUTO.
Takto vytvořený elektrický spínač, jako zejména výkonový spínač, zajišťuje, že elektrický spínač při otevřeném krycím elementu, zejména při otevřeném víku příslušenství, který zakrývá testovací tlačítko při zavřeném krycím elementu, není zapnutý. Buď se takový elektrický spínač při otevření krycího elementu vypne, to znamená, že se převede z polohy ZAPNUTO do polohy TRIP, nebo se zabrání tomu, že by se elektrický spínač nacházející se v poloze VYPNUTO zapnul. S výhodou není u takového elektrického spínače zapotřebí žádných přídavných součástek, jako například kolébky, která se při otevření krycího elementu elektrického spínače uvede do činného spojení s testovacím tlačítkem. Takový elektrický spínač může být vyroben jednoduše a levně.
Pružný element pro ovládání testovacího tlačítka může být vytvořen jako část testovacího tlačítka nebo jako samostatný element. Testovací tlačítko zaujme střední polohu tehdy, když je krycí element, který testovací tlačítko zakrývá, zavřený, to znamená, že dosedá na element tělesa elektrického spínače. Krycí element elektrického spínače obsahuje otvor pro ovládání testovacího tlačítka při zavřeném krycím elementu. To znamená, že testovací tlačítko může být obsluhující osobou manuálně přemístěno z neovládané polohy do ovládané polohy tím, že obsluhující osoba zatlačí skrz otvor krycího elementu testovací tlačítko ve směru do vnitřku elektrického spínače.
Podle jednoho dalšího výhodného vylepšení vynálezu může být u elektrického spínače provedeno takové opatření, že testovací tlačítko se při zavírání krycího elementu může přemístit z polohy VYPNUTO do neovládané polohy proti předpínací síle pružného elementu, a že testovací tlačítko se při otevírání krycího elementu může předpínací silou pružného elementu přemístit z neovládané polohy do polohy VYPNUTO. Tím je zajištěno, že pružný element se při zavírání krycího elementu ve směru k pružnému elementu předepne. Tento pružný element vytvořený s výhodou jako tlačná pružina se při zavírání krycího elementu tímto krycím elementem stlačí. Při otevírání krycího elementu přemístí předepnutý pružný element testovací tlačítko z neovládané polohy do polohy VYPNUTO, při níž testovací tlačítko s výhodou vyčnívá z elektrického spínače
ven, popřípadě přesahuje okraj elementu tělesa elektrického spínače. Pružný element může být vytvořen například jako elastomerová pružina nebo podobně.
Testovací tlačítko je uspořádáno na elektrickém spínači pohyblivě, takže se může vratně pohybovat mezi neovládanou polohou, polohou VYPNUTO a ovládanou polohou, takzvanou testovací polohou.
Zvlášť výhodný je elektrický spínač, u něhož je testovací tlačítko uloženo pohyblivě lineárně posuvně na elektrickém spínači, zejména na elementu tělesa tohoto elektrického spínače. Přitom je toto testovací tlačítko uspořádáno na elektrickém spínači popřípadě na elementu tělesa tohoto elektrického spínače lineárně posuvně tak, že při přesunutí testovacího tlačítka do ovládané polohy první dorazová plocha dorazového obrysu natočí popřípadě vykývne vypínací mechanismus elektrického spínače. Současně je testovací tlačítko uspořádáno na elektrickém spínači tak, že při pohybu testovacího tlačítka z ovládané polohy zpět do neovládané polohy se vypínací mechanismus přemístí z vypnuté polohy zpět do neutrální polohy. Je-li krycí element elektrického spínače otevřený, slouží přepínací síla pružného elementu k tomu, že se testovací tlačítko přesune z neovládané polohy do polohy VYPNUTO, takže vypínací mechanismus se záběrem s druhou kontaktní plochou dorazového obrysu testovacího tlačítka opět přemístí z neutrální polohy do vypnuté polohy.
Dále může být u elektrického spínače provedeno takové opatření, že v neovládané poloze testovacího tlačítka je alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu uspořádána na nebo vedle střední oblasti dorazového obrysu. To znamená, že vypínací mechanismus, popřípadě alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu může být » > · » ' » » tt ·*· · » < * v neovládané poloze testovacího tlačítka, popřípadě v neutrální poloze vypínacího mechanismu, v dotykovém kontaktu s dorazovým obrysem popřípadě se střední oblastí dorazového obrysu. Je však rovněž myslitelné i to, že v neutrální poloze vypínacího mechanismu leží tento vypínací mechanismus, popřípadě tato alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu, bezdotykově vedle střední oblasti dorazového obrysu testovacího tlačítka. Jakmile se testovací tlačítko posune z neovládané polohy, dostane se jedna z kontaktních ploch do kontaktu s touto alespoň jednou oblastí vypínacího mechanismu, aby ji přemístila z neutrální polohy do vypnuté polohy. Tato alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu, která je vytvořena pro kontaktování dorazového obrysu testovacího tlačítka, je s výhodou vytvořena jako vodici element. Přitom muže být tato alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu, vytvořená jako vodicí element, tvořena výstupkem, zejména čepem. Vypínací mechanismus, který je s výhodou vytvořen jako vypínací hřídel, může být uvnitř elektrického spínače uložen otočně kolem osy otáčení. Vodicí element je na vypínacím mechanismu s výhodou uspořádán osově paralelně s osou otáčení takového vypínacího mechanismu. Je rovněž myslitelné, že vodicí element je na vypínacím mechanismu uložen otočně.
Elektrický spínač podle vynálezu, který obsahuje testovací tlačítko podle prvního aspektu vynálezu, přináší s sebou odpovídajícím způsobem stejné výhody, jaké byly podrobně objasněny s odkazem na testovací tlačítko podle prvního aspektu vynálezu. Zvlášť výhodně je tímto elektrickým spínačem výkonový spínač, zejména kompaktní výkonový spínač. Výkonovým spínačem přitom může být elektromagnetický samočinný spínač. Často se používá i jako ochranný jistič vedení, to znamená jako nadproudové ochranné zařízení v elektrické instalaci. Zejména kompaktní výkonový spínač může být často používán při nízkých napětích. Je rovněž myslitelné použití tohoto elektrického spínače jako ochranného spínače motoru. Vytvoření elektrického spínače podle vynálezu jako výkonového spínače, zejména jako kompaktního výkonového spínače, tak umožňuje použití tohoto elektrického spínače pro velký počet možných případů.
Přehled obrázků na výkresech
Testovací tlačítko podle vynálezu pro elektrický spínač, jakož i jeho výhody budou následně blíže objasněny podle výkresů. Na výkresech vždy schematicky znázorňují
Obr. 1 v řezu testovací tlačítko, které se nachází v neovládané poloze uvnitř elektrického spínače,
Obr. 2 v perspektivním pohledu testovací tlačítko podle obr. 1 uspořádané uvnitř elektrického spínače,
Obr. 3 v řezu testovací tlačítko podle obr. 1, které se nachází v ovládané poloze,
Obr. 4 v perspektivním pohledu testovací tlačítko podle obr. 3 v ovládané poloze uvnitř elektrického spínače,
Obr. 5 v řezu testovací tlačítko v poloze VYPNUTO, při otevřeném krycím elementu,
Obr. 6 v perspektivním pohledu testovací tlačítko podle obr. 5 v poloze VYPNUTO,
Obr. 7 v řezu testovací tlačítko podle obr. 5, přičemž je objasněna poloha vypínacího mechanismu vůči západce elektrického spínače, a
Obr. 8 v řezu testovací tlačítko podle obr. 1, přičemž je objasněna poloha vypínacího mechanismu vůči západce elektrického spínače.
Příklady provedení vynálezu
Elementy se stejnou funkcí a se stejnými účinky jsou na obr. 1 až 8 opatřeny vždy týmiž vztahovými značkami.
Na obr. 1 až 6 je znázorněno vždy stejné testovací tlačítko 1, které je lineárně posuvně uspořádáno uvnitř elektrického spínače, popřípadě na elementu 15 tělesa tohoto elektrického spínače. Testovací tlačítko 1 obsahuje dorazový obrys 1, přičemž tento dorazový obrys 1 má první kontaktní plochu 4, střední oblast 1 a druhou kontaktní plochu 5_. První kontaktní plocha 4 dorazového obrysu 3. je vytvořena pro ovládání vypínacího mechanismu Π. elektrického spínače při manuálním ovládání testovacího tlačítka 1_. Druhá kontaktní plocha 5. dorazového obrysu 3. je vytvořena pro ovládání vypínacího mechanismu 11 elektrického spínače při otevírání krycího elementu 10 tohoto elektrického spínače. První kontaktní plocha 4 a druhá kontaktní plocha 5 jsou uspořádány s opačným sklonem vůči směru 7 pohybu testovacího tlačítka L· Výrazem směr 7 pohybu je míněn směr, v němž se může testovací tlačítko 1 pohybovat lineárně posuvně mezi polohou VYPNUTO, to znamená polohou AU S. neovládanou polohou MIT a ovládanou polohou EIN.
Sklon první kontaktní plochy 4 a druhé kontaktní plochy 5 vůči směru 7 pohybu je s výhodou vytvořen tak, že tento sklon při pohybu testovacího tlačítka 1 může snadno natočit popřípadě vykývnout vypínací mechanismus 11. První kontaktní plocha 4 a druhá kontaktní plocha 5. jsou s výhodou uspořádány vůči sobě navzájem do tvaru písmene V. První kontaktní plocha 4 a druhá kontaktní plocha 1 zejména svírají úhel mezi 60° a 90°.
První kontaktní plocha 4 a druhá kontaktní plocha 5. dorazového obrysu 3_ jsou ve znázorněných příkladech provedení testovacího tlačítka £ vytvořeny jako rovné. Je však rovněž myslitelné, že kontaktní plochy 4, 5_jsou vytvořeny vyklenuté popřípadě zakřivené.
Testovací tlačítko X je pomocí pružného elementu 2, který je vytvořen zejména jako tlačná pružina, v poloze znázorněné na obr. 1 předepnuto předpínací silou V ve směru ke krycímu elementu £0. To znamená, že při zavřeném krycím elementu 1 0 se testovací tlačítko £ nachází v neovládané poloze M£T, v níž pružný element 2_ předepíná testovací tlačítko £ ve směru 7_ pohybu předpínací silou V vůči krycímu elementu 10. Vypínací mechanismus 11 elektrického spínače se nachází v neovládané poloze MIT testovacího tlačítka £ v neutrální poloze N. V této neutrální poloze N vypínacího mechanismu 1 1 je vypínací mechanismus 1 1 uspořádán vůči blíže neznázorněnému spínacímu mechanismu elektrického spínače tak, že vypínací mechanismus 11 se může přemístit z polohy TRIP zpět do polohy RESET a přepnout z polohy AUS, neboli polohy VYPNUTO, do polohy EIN, neboli polohy ZAPNUTO. V neovládané poloze MIT testovacího tlačítka £, popřípadě v neutrální poloze N vypínacího mechanismu 11 může být vypínací mechanismus 11 v dotykovém kontaktu s dorazovým obrysem £ testovacího tlačítka £. Je však rovněž myslitelné, že může existovat určitá vůle mezi vypínacím mechanismem 1 1 a dorazovým obrysem 3, zejména střední oblastí 8. dorazového obrysu £. Vypínací mechanismus 1 1 elektrického spínače, který je vytvořen zejména jako výkonový spínač, zvlášť výhodně jako kompaktní výkonový spínač, obsahuje vodicí element £2, který je uspořádán zejména jako výstupek na vypínacím mechanismu 11. Tento vodicí element 12 tvoří oblast vypínacího mechanismu 11. která se při posunování testovacího tlačítka £ ve směru 7. pohybu dostane do činného kontaktu s dorazovým obrysem £ testovacího tlačítka £. To znamená, že při pohybu testovacího tlačítka £ z neovládané polohy MIT do ovládané polohy EIN nebo do polohy AUS, neboli polohy VYPNUTO, se vodicí element 12 dostane do záběru s první kontaktní plochou £ nebo s druhou kontaktní plochou 5. dorazového obrysu 3_.
Obr. 2 znázorňuje schematicky polohu testovacího tlačítka £ uvnitř elektrického spínače při zavřeném krycím elementu £0. V průběhu postupu zavírání krycího elementu 10 elektrického spínače se testovací tlačítko £ dostalo prostřednictvím krycího elementu 1 0 do neovládané polohy MIT. V této neovládané poloze MIT dosedá testovací tlačítko £ svým kontaktním povrchem £ na vnitřní stranu krycího elementu 10. Krycí element 10 přitom přemístil testovací tlačítko £ proti předpínací síle V do neovládané polohy MIT.
Obr. 3 znázorňuje schematicky v řezu testovací tlačítko £ v ovládané poloze EIN. To znamená, že obr. 3 znázorňuje testovací tlačítko £, které bylo manuálně přemístěno ovládací osobou z neovládané polohy MIT do ovládané polohy EIN. Lineárním posunutím testovacího tlačítka £ ve směru 7 pohybu do vnitřku elektrického spínače, zejména podél elementu 15 tělesa elektrického spínače, byl vodicí element 12 vypínacího mechanismu 11 veden po první kontaktní ploše 4 dorazového obrysu 3. testovacího tlačítka £ a tím se natočil. To znamená, že při pohybu testovacího tlačítka £ z neovládané polohy MIT proti předpínací síle V pružného elementu 2 do ovládané polohy EIN odpojí neznázorněný spínací mechanismus elektrického spínače tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače. To znamená, že natočením popřípadě vykývnutím vypínacího mechanismu ££ vstoupí vypínací mechanismus 1 1 do činného kontaktu se spínacím mechanismem elektrického spínače, takže nastane vypnutí spínacího mechanismu. V ovládané poloze EIN testovacího tlačítka £ se vypínací mechanismus 11 nachází ve vypnuté poloze A. Při pohybu testovacího tlačítka £ z neovládané polohy MIT do ovládané polohy EIN byl vodicí element 12 vypínacího mechanismu 11 pro přemístění vypínacího mechanismu 11 z neutrální polohy N do vypnuté polohy A veden po první kontaktní ploše 4. Při tomto pohybu vypínacího mechanismu 1 1 z neutrální polohy N do vypnuté polohy A se vypínací mechanismus 11 dostane do činného kontaktu se spínacím mechanismem, zejména se západkou spínacího mechanismu, přičemž ve vypnuté poloze A vypínací mechanismus 1 1 uvolní západku spínacího mechanismu, takže spínací mechanismus se může přemístit tak, že tento alespoň jeden pohyblivý kontakt se odpojí od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače.
Obr. 4 znázorňuje schematicky v perspektivním pohledu testovací tlačítko £ v ovládané poloze EIN, jakož i vypínací mechanismus 11 ve vypnuté poloze A.
Na obr. 5 je schematicky v řezu znázorněno testovací tlačítko £ tehdy, když se toto testovací tlačítko £ nachází v poloze AUS, neboli poloze VYPNUTO. Této polohy AUS. neboli polohy VYPNUTO, bylo dosaženo otevřením krycího elementu 10. který není na tomto obr. 5 znázorněn. Při otevírání krycího elementu 10 vytlačuje pružný element 2. testovací tlačítko £ ve směru £ pohybu směrem ke krycímu elementu £0. Spínací mechanismus přitom při pohybu testovacího tlačítka £ předpínací silou V pružného elementu 2 z neovládané polohy MIT do polohy AUS. neboli polohy VYPNUTO, odpojí tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického přístroje. Při pohybu testovacího tlačítka £ z neovládané polohy MIT do polohy AUS, neboli polohy VYPNUTO, byl vodicí element 12 vypínacího mechanismu 11 pro přemístění vypínacího mechanismu 11 z neutrální polohy N do vypnuté polohy A veden po druhé kontaktní ploše £. To znamená, že vypnutá poloha A vypínacího mechanismu 11 v poloze AUS, neboli poloze VYPNUTO, testovacího tlačítka £ odpovídá vypnuté poloze A vypínacího mechanismu 11 v ovládané poloze EIN testovacího tlačítko £. Ve srovnání se situací znázorněnou na obr. 3 nebyl vypínací mechanismus 11 přemístěn první kontaktní plochou 4 dorazového obrysu 3., nýbrž druhou kontaktní plochou 5. dorazového obrysu 3_.
Obr. 6 znázorňuje schematicky v perspektivním pohledu testovací tlačítko £ uvnitř elektrického spínače v poloze AUS, neboli poloze VYPNUTO.
Na obr. 7 a 8 je vždy schematicky v řezu znázorněno testovací tlačítko £ a vypínací mechanismus 11 elektrického spínače. Na obr. 7 se testovací tlačítko j_ nachází v poloze AUS, neboli poloze VYPNUTO, a vypínací mechanismus 1 1 se nachází ve vypnuté poloze A. V této vypnuté poloze A vypínacího mechanismu 11 se vypínací mechanismus 11, popřípadě kontaktní oblast 14 mezi vypínacím mechanismem 11 a západkou 13, nenachází v kontaktu se západkou 13. To znamená, že na obr. 7 se elektrický spínač, popřípadě spínací mechanismus elektrického spínače, nachází ve vypnuté poloze A, to znamená v poloze TRIP. Vypínací mechanismus 11 popřípadě kontaktní oblast 14 vypínacího mechanismu 11 uvolnila západku £3 spínacího mechanismu elektrického spínače, takže tato západka £3 zase uvolnila spínací mechanismus, takže ten může odpojit tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače.
Na obr. 8 se spínací mechanismus elektrického spínače nachází v poloze RESET, popřípadě v poloze AUS, neboli poloze VYPNUTO, v níž může být spínací mechanismus elektrického přístroje převeden do polohy EIN, neboli polohy ZAPNUTO, nebo se spínací mechanismus, popřípadě elektrický spínač, nachází již v poloze EIN, neboli poloze ZAPNUTO. To znamená, že vypínací mechanismus 11 dosedá svou kontaktní oblastí 14 na západku 13.
Výše uvedené objasnění forem provedení testovacího tlačítka 1, popřípadě elektrického spínače, popisuje předložený vynález pouze v rámci příkladů. Jednotlivé znaky těchto forem provedení však mohou samozřejmě být, pokud je to technicky výhodné, volně spolu navzájem zkombinovány, aniž by došlo k vybočení z rámce předloženého vynálezu.
Seznam vztahových značek:
testovací tlačítko 1 pružný element 2 dorazový obrys 3 první kontaktní plocha 4 druhá kontaktní plocha 5 kontaktní povrch 6 směr 7 pohybu střední oblast 8 dorazového obrysu krycí element 10/víko příslušenství elektrického spínače vypínací mechanismus 11 vodicí element 12 západka 13 kontaktní oblast 14 mezi vypínacím mechanismem a západkou element 15 tělesa elektrického spínače otvor 16 v krycím elementu testovací tlačítko AUS v poloze VYPNUTO testovací tlačítko MIT v neovládané poloze testovací tlačítko EIN v ovládané poloze neutrální poloha N vypínacího mechanismu vypnutá poloha A vypínacího mechanismu předpínací síla V pružného elementu

Claims (14)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Testovací tlačítko (1) pro elektrický spínač s krycím elementem (10) a s vypínacím mechanismem (11), zejména pro výkonový spínač, vyznačující se tím, že testovací tlačítko (1) obsahuje dorazový obrys (3) s první kontaktní plochou (4) a s druhou kontaktní plochou (5), přičemž první kontaktní plocha (4) je vytvořena pro ovládání vypínacího mechanismu (11) při manuálním ovládání testovacího tlačítka (1), a přičemž druhá kontaktní plocha (5) je vytvořena pro ovládání vypínacího mechanismu (11) při otevírání krycího elementu (10).
  2. 2. Testovací tlačítko (1) podle nároku 1, vyznačující se tím, že testovací tlačítko (1) je vytvořeno pro pohyblivé uložení ve směru (7) pohybu v elektrickém spínači, a že první kontaktní plocha (4) a druhá kontaktní plocha (5) probíhají s opačným sklonem vůči směru (7) pohybu testovacího tlačítka (1), přičemž první kontaktní plocha (4) a druhá kontaktní plocha (5) probíhají vůči sobě navzájem pod úhlem mezi 30° a 150°, zejména mezi 60° a 120°.
  3. 3. Testovací tlačítko (1) podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že první kontaktní plocha (4) a/nebo druhá kontaktní plocha (5) jsou vytvořeny jako rovné nebo zakřivené.
  4. 4. Testovací tlačítko (1) podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že pro spojení testovacího tlačítka (1) s elektrickým spínačem obsahuje testovací tlačítko (1) pružný element (2).
  5. 5. Testovací tlačítko (1) podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že mezi první kontaktní plochou (4) a druhou kontaktní plochou (5) obsahuje dorazový obrys (3) střední oblast (8), která je uspořádána paralelně nebo v podstatě paralelně se směrem (7) pohybu.
  6. 6. Elektrický spínač, zejména výkonový spínač, obsahující spínací mechanismus pro připojování a odpojování alespoň jednoho pohyblivého kontaktu od alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, element (15) tělesa pro uložení interních komponent příslušenství, krycí element (10) pro zakrytí těchto interních komponent příslušenství, testovací tlačítko (1) a vypínací mechanismus (11) pro spínací mechanismus, přičemž tento vypínací mechanismus (11) je pohyblivý mezi neutrální polohou (N) a vypnutou polohou (A), a přičemž testovací tlačítko (1) je pro ovládání vypínacího mechanismu (11) uveditelné s ním do činného kontaktu, vyznačující se tím,
    - že testovací tlačítko (1) je vytvořeno podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, přičemž testovací tlačítko (1) je pohyblivé mezi polohou VYPNUTO (AUS), neovládanou polohou (MIT) a ovládanou polohou (EIN),
    - že spínací mechanismus při pohybu testovacího tlačítka (1) z neovládané polohy (MIT) proti předpínací síle (V) pružného elementu (2) do ovládané polohy (EIN) odpojí tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, přičemž při pohybu testovacího tlačítka (1) z neovládané polohy (MIT) do ovládané polohy (EIN) může být alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu (11) pro přemístění vypínacího mechanismu (11) z neutrální polohy (N) do vypínací polohy (A) vedena po první kontaktní ploše (4),
    - že spínací mechanismus při pohybu testovacího tlačítka (1) předpínací silou (V) pružného elementu (2) z neovládané polohy (MIT) do polohy VYPNUTO (AUS) odpojí tento alespoň jeden pohyblivý kontakt od tohoto alespoň jednoho pevného kontaktu elektrického spínače, přičemž při pohybu testovacího tlačítka (1)
    -rifz neovládané polohy (MIT) do polohy VYPNUTO (AUS) může být tato alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu (11) pro přemístění vypínacího mechanismu (11) z neutrální polohy (N) do vypnuté polohy (A) vedena po druhé kontaktní ploše (4), a
    - že v neovládané poloze (MIT) testovacího tlačítka (1) je vypínací mechanismus (11) uspořádán vůči spínacímu mechanismu tak, že elektrický spínač může být převeden z polohy TRIP zpět do polohy RESET a může se přemístit z polohy VYPNUTO do polohy ZAPNUTO.
  7. 7. Elektrický spínač podle nároku 6, vyznačující se tím, že testovací tlačítko (1) je při zavírání krycího elementu (10) přemístitelné z polohy VYPNUTO (AUS) do neovládané polohy (MIT) proti předpínací síle (V) pružného elementu (2), a že testovací tlačítko (1) je při otevírání krycího elementu (10) přemístitelné předpínací silou (V) pružného elementu (2) z neovládané polohy (MIT) do polohy VYPNUTO (AUS).
  8. 8. Elektrický spínač podle nároku 6 nebo 7, vyznačující se tím, že testovací tlačítko (1) je uloženo pohyblivě lineárně posuvně na elektrickém spínači, zejména v elementu (15) tělesa.
  9. 9. Elektrický spínač podle jednoho z předcházejících nároků 6 až 8, vyznačující se tím, že v neovládané poloze (MIT) testovacího tlačítka (1) je tato alespoň jedna oblast vypínacího mechanismu (11) uspořádána na nebo vedle střední oblasti (8) dorazového obrysu (3).
  10. 10. Elektrický spínač podle jednoho z předcházejících nároků 6 až 9, vyznačující se tím, že touto alespoň jednou oblastí vypínacího mechanismu (1 1) je vodicí element (12).
  11. 11. Elektrický spínač podle nároku 10, vyznačující se tím, že vodicí element (12) je tvořen výstupkem, zejména čepem.
  12. 12. Elektrický spínač podle jednoho z předcházejících nároků 6 až 10, vyznačující se tím, že pružný element (12) je vytvořen jako tlačná pružina.
  13. 13. Elektrický spínač podle jednoho z předcházejících nároků 6 až 11, vyznačující se tím, že vypínacím mechanismem (11) je vypínací hřídel.
  14. 14. Elektrický spínač podle jednoho z předcházejících nároků 6 až 12, vyznačující se tím, že elektrickým spínačem je výkonový spínač, zejména kompaktní výkonový spínač.
CZ20130047A 2012-02-08 2013-01-28 Testovací tlacítko pro elektrický spínac a elektrický spínac CZ201347A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102012201852A DE102012201852A1 (de) 2012-02-08 2012-02-08 Testtaste für ein elektrisches Schaltgerät und elektrisches Schaltgerät

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ201347A3 true CZ201347A3 (cs) 2013-10-09

Family

ID=48794686

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20130047A CZ201347A3 (cs) 2012-02-08 2013-01-28 Testovací tlacítko pro elektrický spínac a elektrický spínac

Country Status (4)

Country Link
US (1) US8860535B2 (cs)
CN (1) CN103247486B (cs)
CZ (1) CZ201347A3 (cs)
DE (1) DE102012201852A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102012201852A1 (de) * 2012-02-08 2013-08-08 Siemens Aktiengesellschaft Testtaste für ein elektrisches Schaltgerät und elektrisches Schaltgerät

Family Cites Families (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1170503B (de) * 1960-09-30 1964-05-21 Siemens Ag Mechanische Verriegelungseinrichtung fuer ein- und ausfahrbare elektrische Schalter, ins-besondere Geraetebloecke, in Schaltfeldgeruesten
US3649784A (en) * 1970-01-26 1972-03-14 Wadsworth Electric Mfg Co Inc Circuit breaker with improved unauthorized use prevention structure
US4733029A (en) * 1985-05-23 1988-03-22 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Operating handle locking device for circuit interrupter
US4983939A (en) * 1989-10-05 1991-01-08 Westinghouse Electric Corp. Circuit breaker with adjustable low magnetic trip
US4982173A (en) * 1990-03-01 1991-01-01 General Electric Company Rotatable trip test assembly for molded case circuit breakers
US5120921A (en) * 1990-09-27 1992-06-09 Siemens Energy & Automation, Inc. Circuit breaker including improved handle indication of contact position
US5060107A (en) * 1990-11-05 1991-10-22 General Electric Company Molded case circuit breaker operating handle guard
US5113043A (en) * 1991-02-25 1992-05-12 General Electric Company Circuit breaker safety interlock unit
US5293142A (en) * 1992-09-11 1994-03-08 Westinghouse Electric Corp. Ground fault circuit breaker with flat bus bars for sensing coils
US5293522A (en) * 1992-09-11 1994-03-08 Westinghouse Electric Company Ground fault circuit breaker with test spring/contacts directly mounted to test circuit of printed circuit board
US5872495A (en) * 1997-12-10 1999-02-16 Siemens Energy & Automation, Inc. Variable thermal and magnetic structure for a circuitbreaker trip unit
DE19846996C2 (de) * 1998-10-13 2002-01-17 Bartec Componenten & Syst Gmbh Schalter
US6140897A (en) * 1999-08-18 2000-10-31 Eaton Corporation Circuit breaker with externally lockable secondary cover latch
US6747534B1 (en) * 1999-08-18 2004-06-08 Eaton Corporation Circuit breaker with dial indicator for magnetic trip level adjustment
JP2001060429A (ja) * 1999-08-23 2001-03-06 Fuji Electric Co Ltd 回路しゃ断器
US6373004B1 (en) * 2000-06-29 2002-04-16 Eaton Corporation Retainer for circuit breaker leverage arm
CN100444489C (zh) * 2003-02-03 2008-12-17 立维腾制造有限公司 使用单掷、双模按钮用于测试-复位功能的断路装置
US7218192B2 (en) * 2004-10-01 2007-05-15 Eaton Corporation Lockable fastener and circuit breaker employing the same
JP4631593B2 (ja) * 2005-08-12 2011-02-16 富士電機機器制御株式会社 回路遮断器
CN2867577Y (zh) * 2006-02-15 2007-02-07 温州永泰电器有限公司 插座式接地故障断路器
DE102006007603B4 (de) * 2006-02-18 2008-04-30 Tyco Electronics Austria Gmbh Relais mit reduziertem Kriechstrom
US7558034B2 (en) * 2006-05-18 2009-07-07 Leviton Manufacturing Company, Inc. Bi-directional ground fault circuit interrupter
DE102012201852A1 (de) * 2012-02-08 2013-08-08 Siemens Aktiengesellschaft Testtaste für ein elektrisches Schaltgerät und elektrisches Schaltgerät

Also Published As

Publication number Publication date
US8860535B2 (en) 2014-10-14
DE102012201852A1 (de) 2013-08-08
CN103247486A (zh) 2013-08-14
US20130199902A1 (en) 2013-08-08
CN103247486B (zh) 2017-06-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101026306B1 (ko) 순시 트립 기구를 가진 배선용차단기
CN107068444B (zh) 用于低压电气设施的开关装置
RU2490747C1 (ru) Прерыватель цепи
US8686311B2 (en) Breaking device with arc breaking shield
US8975990B2 (en) Switching mechanism for an electrical switching device and an electrical switching device
AU2012344174A1 (en) Locking mechanism for a switch-on button of a circuit breaker
US20100108484A1 (en) Contact system, especially for a switchgear
US20120119856A1 (en) Multi-phase medium voltage contactor
US7064635B2 (en) Circuit breaker including alarm interface lever
US20170194123A1 (en) Shifting device
US9953777B2 (en) Switching device
CZ201347A3 (cs) Testovací tlacítko pro elektrický spínac a elektrický spínac
US20240128040A1 (en) Circuit breaker including a remote on/off breaker
CA2530920C (en) Switch with improved protection from ice conditions
US9111695B2 (en) Electrical switching device, especially circuit breaker
EP2816577B1 (en) Contact closing device for a switch
KR100798340B1 (ko) 한류기능을 구비한 배선용 차단기
KR101098227B1 (ko) 급속반전 기구가 구비된 배선용 차단기
CN105723485B (zh) 具有独立叶片的双闭双断式断续器模块
CN107919255B (zh) 差动电开关装置
RU97210U1 (ru) Механизм управления автоматического выключателя
CN112242273B (zh) 开关装置
US11817276B2 (en) Low voltage switching device
CN108140519B (zh) 保护开关装置
TW201633350A (zh) 電氣開關設備以及用於該電氣開關設備的極軸掣子組件