CZ201219A3 - Kloubový retez pro prenos tlakové síly - Google Patents

Kloubový retez pro prenos tlakové síly Download PDF

Info

Publication number
CZ201219A3
CZ201219A3 CZ20120019A CZ201219A CZ201219A3 CZ 201219 A3 CZ201219 A3 CZ 201219A3 CZ 20120019 A CZ20120019 A CZ 20120019A CZ 201219 A CZ201219 A CZ 201219A CZ 201219 A3 CZ201219 A3 CZ 201219A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
chain
plates
pins
locking
links
Prior art date
Application number
CZ20120019A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ304006B6 (cs
Inventor
Vlasák@Jan
Original Assignee
Cz Retezy, S. R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Cz Retezy, S. R. O. filed Critical Cz Retezy, S. R. O.
Priority to CZ20120019A priority Critical patent/CZ201219A3/cs
Publication of CZ304006B6 publication Critical patent/CZ304006B6/cs
Publication of CZ201219A3 publication Critical patent/CZ201219A3/cs

Links

Landscapes

  • Chain Conveyers (AREA)

Abstract

Kloubový retez pro prenos tlakové síly, obsahujícího vnitrní a vnejsí clánky a kde se kazdý vnitrní clánek skládá alespon ze dvou bocních vnitrních desticek (1) spojených dvema zalisovanými pouzdry (2) a vnejsí clánek sestává ze dvou bocních vnejsích desticek (4), propojených dvema spojovacími cepy (5). Tyto cepy zároven volne procházejí otvory zalisovaných pouzder (2) sousedních clánku a tvorí tak klouby retezu (10). Kazdý z clánku zároven obsahuje prídavný tretí, blokovací cep (6), propojující bocní vnitrní desticky (1) i vnejsí desticky (4), a to tak, ze kazdá dvojice protilehlých bocních vnitrních desticek (1) i kazdá dvojice protilehlých bocních vnejsích desticek (4) je propojena vzdy jedním blokovacím cepem (6), který u vnitrních clánku presahuje cástecne za ne, nachází se v polovine vzdálenosti mezi zalisovanými pouzdry (2) nebo spojovacími cepy (5) príslusného clánku a lezí v míste s odstupem od roviny, tvorené osami kloubu retezu (10). Prední i zadní prícné hrany vsech desticek (1, 4) jsou u opacné podélné hrany, nez u které jsou ulozeny hlavní spojovací cepy (5), po skloubení jednotlivých clánku retezu, opatreny prohloubením, upraveným pro oprení o uvedený prídavný tretí, blokovací cep (6). Podstata vynálezu spocívá v tom, ze prední i zadní prícné hrany vsech vnitrních desticek (1) i vnejsích desticek (4) jsou v obvodovém smeru zaoblené a v naprímené vzperné poloze retezu (10) se navzájem opírají pouze pres blokovací cepy (6) a kde soucasne pro zmensení trecích sil v místech oprení retezu (10) o vodicí ci napínací plochy, jsou na volných vnejsích plochách blokovacích cepu (6) navlecena volne otocná operná pouzdra (7), která moho

Description

Kloubový řetěz pro přenos tlakové síly, obsahujícího vnitřní a vnější články a kde se každý vnitřní článek skládá alespoň ze dvou bočních vnitřních destiček (1) spojených dvěma zalisovanými pouzdry (2) a vnější článek sestává ze dvou bočních vnějších destiček (4), propojených dvěma spojovacími čepy (5). Tyto čepy zároveň volně procházejí otvory zalisovaných pouzder (2) sousedních článků a tvoří tak klouby řetězu (10). Každý z článků zároveň obsahuje přídavný třetí, blokovací čep (6), propojující boční vnitřní destičky (1) i vnější destičky (4), a to tak, že každá dvojice protilehlých bočních vnitřních destiček (1) i každá dvojice protilehlých bočních vnějších destiček (4) je propojena vždy jedním blokovacím čepem (6), který u vnitřních článků přesahuje částečně za ně, nachází se v polovině vzdálenosti mezi zalisovanými pouzdry (2) nebo spojovacími čepy (5) příslušného článku a leží v místě s odstupem od roviny, tvořené osami kloubů řetězu (10). Přední i zadní příčné hrany všech destiček (1, 4) jsou u opačné podélné hrany, než u které jsou uloženy hlavní spojovací čepy (5), po skloubení jednotlivých článků řetězu, opatfeny prohloubením, upraveným pro opření o uvedený přídavný třetí, blokovací čep (6). Podstata vynálezu spočívá v tom, že přední i zadní příčné hrany všech vnitřních destiček (1) i vnějších destiček (4)jsou v obvodovém směru zaoblené a v napřímené vzpěmé poloze řetězu (10) se navzájem opírají pouze přes blokovací čepy (6) a kde současně pro zmenšení třecích sil v místech opření řetězu (10) o vodicí či napínací plochy, jsou na volných vnějších plochách blokovacích čepů (6) navlečena volně otočná opěrná pouzdra (7), která mohou být s výhodou vytvořena a uložena tak, že svým vnějším povrchem vyčnívají nad povrch (11) řetězu (10), a tona té straně řetězu (10), při které jsou uloženy přídavné třetí blokovací čepy (6).
« · · ·
Kloubový řetěz pro přenos tlakové síly
Oblast techniky
Vynález se týká kloubových pouzdrových a válečkových řetězů, a to jmenovitě řetězů s úpravou jejich článků pro přenos tlakových sil.
Dosavadní stav techniky
Kloubové řetězy jsou primárně určeny pro přenos tahového zatížení převážně v převodových nebo zdvihacích mechanismech. V některých aplikacích je nutné přenášet v ose řetězu tlakové síly. V takovémto případě musí být články řetězu vybaveny takovým mechanismem, který zabrání ohybu v jednom směru, avšak umožní ohyb ve směru opačném. Je známo více typů konstrukcí pro dosažení uvedených vlastností, tedy schopnosti ohybu v jednom směru a naopak přiměřené odolnosti proti ohybu ve druhém směru. Nejčastěji jsou k požadovanému účelu, tedy k blokování ohybu v jednom směru, využívány plochy vhodně tvarovaných destiček jednotlivých článků řetězu. V tomto případě se používají destičky nesymetrického tvaru s posunutou osou otvorů ke spodní hraně, které se při ohýbání řetězu, např. při přechodu řetězu přes hnací řetězové kolo, chovají stejné, jako destičky běžného řetězu, tj. nedochází k jejich vzájemnému kontaktu. Při opuštění kola a napřimování řetězu však dochází k přibližování horních hran destiček sousedících článků, hrany na sebe dosednou svými bočními plochami a znemožní další pohyb kloubu v opačném směru. Tímto způsobem dojde k zamezení průhybu celého řetězu v jednom směru. Nevýhodou tohoto řešení je nutnost přesného opracování ploch přicházejících do kontaktu. Stykové plochy u právě popsané konstrukce jsou poměrně dlouhé a úzké a v některých případech může být obtížné zajistit jejich vzájemné přesné dosednutí. Další možnou variantou konstrukce pro plnění shora uvedených požadavků na ohebnost v jednom směru a na tuhost ve druhém směru je provedení s krátkými čepy, upevněnými v otvorech destiček vnitřních článků řetězu a zapadajícími vždy do výřezu v destičce sousedícího vnějšího článku. Při ohýbání kloubu na řetězovém kole dochází k volnému pohybu čepu výřezem. Po opuštění kola ale dojde k dosednutí čepu na konec ♦ · « · ♦ · · • · · · · · výřezu destičky sousedícího článku a tím i k blokování dalšího pohybu kloubu v tomto směru. Tato koncepce je však po konstrukční stránce poměrně složitá a nehodí se pro sériovou výrobu, zejména pak u malých roztečí řetězu. Je nutné, aby průhyb řetězu v zajištěném stavu byl mírně negativní, čímž je zajištěno, že vzniká síla kolmá k ose řetězu, která způsobí zablokování řetězu a zabrání jeho zborcení při zatížení tlakovou silou. Požadovaného průhybu je dosahováno pečlivým určením polohy a rozměrů vzájemných dosedacích ploch sousedících článků a jejich přesným opracováním při výrobě.
Dosavadní známé konstrukce však vykazují nevýhody, jak příkladně výše popsáno, kde buď konstrukce je příliš složitá a mimořádně náročná na přesnost výroby, nebo naopak funkce řetězu je méně spolehlivá a životnost řetězu je poměrně nízká.
Tak například u konstrukce podle spisu EP 1006074 vykazuje tlačný řetěz destičky, jejichž proti sobě obracené boční hrany, které jsou u vždy za sebou zařazených vnitřních i vnějších destiček rovné, na sebe dosedají, což může sice mít výhodu ve zvýšené únosnosti, ale nevýhodou zůstává, jak byli již výše uvedeno, že konstrukce je náročnější na přesnost výroby a tím je i výrobně dražší.
Podstata vynálezu
Předkládaný vynález řeší v podstatné míře uvedené nedostatky poněkud odlišnou konstrukcí. Jedná se o kloubový řetěz obsahující vnitřní a vnější články a kde se každý vnitřní článek skládá alespoň ze dvou bočních destiček spojených dvěma pouzdry a vnější článek sestává ze dvou bočních destiček propojených dvěma čepy, přičemž tyto čepy zároveň volně procházejí otvory pouzder sousedních článků a tvoří tak klouby řetězu. Přitom každý z článků zároveň obsahuje třetí, blokovací čep, propojující boční vnitřní i vnější destičky, a to tak, že každá dvojice protilehlých bočních vnitřních destiček i každá dvojice protilehlých bočních vnějších destiček je propojena vždy jedním blokovací čepem, který u vnitřních článků přesahuje částečné za ně, nachází se v polovině vzdálenosti mezi pouzdry nebo čepy příslušného článku a leží v místě s odstupem od roviny, tvořené osami kloubů řetězu, a současně přední i zadní příčné hrany všech destiček jsou u opačné podélné hrany, než u které jsou uloženy hlavní čepy po skloubení jednotlivých článků řetězu, opatřeny prohloubením, upraveným pro opření o uvedený přídavný třetí, blokovací čep. Podstata potom spočívá vtom, že přední i zadní příčné hrany všech vnitřních destiček i vnějších destiček jsou v obvodovém směru zaoblené a v napřímené vzpěmé poloze řetězu se navzájem opírají pouze přes blokovací čepy a kde současně ještě, a to pro zmenšení třecích sil v místech opření řetězu o vodící či napínací plochy, jsou na • ·
volných vnějších plochách blokovacích čepů navlečena volně otočné opěrná pouzdra, zpravidla ve formě pojezdových válečků. Přitom s výhodou volně otočná opěrná pouzdra jsou vytvořena a uložena tak, že svým vnějším povrchem vyčnívají nad povrch řetězu, a to na té straně řetězu, při které jsou uloženy přídavné třetí blokovací čepy. Výhodou je obecně také, mají-li všechny destičky v řetězu navzájem shodný alespoň půdorysný tvar. Výhodné je, jestliže průměr opěrných pouzder je tak velký, že i v ohnutém stavu řetězu ta opěrná pouzdra, která jsou na článcích s vnějšími destičkami, jsou stále blokována proti posunutí do mezer mezi vnitřními destičkami, a to i při maximálním ohnutí řetězu. Výhodné je také, jestliže přídavný třetí, blokovací čep je rozsahu mezi destičkami vnitřního článku opatřen osazením a/nebo v rozsahu vně šířky vnějšího článku je tento přídavný třetí, blokovací čep opatřen hlavovým rozšířením. Výhodné je ještě, jestliže na volných vnějších plochách zalisovaných pouzdrech jsou navlečena volně otočná nosná opěrná pouzdra, zpravidla válečkového typu.
Takto se dosahuje vytvoření konstrukce, kde je umožněn volný ohyb řetězu na řetězovém kole, avšak ohyb ve směru opačném je blokován. Blokování ohybu je dosaženo zmíněnými třetími čepy na každém z článků, který při napřímení řetězu dosedne do výřezů sousedících bočních destiček. Každý blokovací čep vnitřního článku dosedá do výřezů sousedních vnějších destiček, každý blokovací čep vnějšího článku zase do výřezů sousedních vnitřních destiček. Vhodným tvarem bočních destiček v oblasti roviny kloubů řetězu je zajištěna volná pohyblivost při ohýbání řetězu na řetězovém kole nebo v jakémkoli jiném případě ohybu řetězu do volného směru. Je možné také navrhnout takový tvar destiček, že k blokování ohybu dojde i ve volném směru při dosažení požadovaného úhlu natočení, případně lze nastavit úhel natočení kloubu řetězu tak, aby k zablokování došlo i v jiné než napřímené poloze řetězu. V tomto posledně jmenovaném případě by však řetěz již nebylo možno využít k přenosu tlakových sil.
Výhodou uvedeného řešení podle předkládaného vynálezu je velká odolnost ke vzpěrnému namáhání v zablokovaném stavu v důsledku jednoznačně definovaných kontaktních ploch a prakticky nemožnému sesmeknutí navzájem se dotýkajících dílů. Tlaková síla je přenášena nejenom samostatnými paralelními řadami vnitřních a vnějších destiček, ale díky blokovacím čepům je současně umožněn přestup síly z vnitřní řady do vnější a naopak. Je zde tedy velký stupeň vzájemné provázanosti vnitřních i vnějších článků, což opět přispívá ke vzpěrné stabilitě celého řetězu. Mezi další výhody patří snadné nastavení požadovaného úhlu natočení kloubu vhodně tvarovanými destičkami a v neposlední řadě i jednoduchá montáž jednotlivých podcelků i celého řetězu. Při osazení volné válcové plochy blokovacích čepů mezi bočními destičkami volně otočnými opěrnými
• · · · • · 4 · pouzdry je možné dosáhnout výrazného snížení tření během pohybu po vodicí liště.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže popsán a vysvětlen na příkladném provedení, též s pomocí přiložených výkresů, kde obr.h ukazuje pohled na napřímený řetěz v nárysu, obr.2 pak ,A -/ -A ukazuje tentýž řetěz v půdorysu, na obr|3 je ještě tento řetěz zobrazen v řezu, vedeném v -A rovině poloviny délky blokovacích čepů mezi bočními destičkami, a konečně obrJ4 ukazuje A stále tento řetěz, a to nyní v místě ohybu na řetězovém kole, s příkladným uspořádáním vodící lišty.
2/
Příkladžprovedení vynálezu
Kloubový válečkový řetěz 10 v příkladném provedení, patrném na přiložených obri1, obr.2, a obr.<3 s řetězem 10 podle vynálezu, v napřímeném stavu, sestává z vnitřních destiček 1. spojených zalisovanými pouzdry 2 a současně i zalisovanými blokovacími čepy 6, přičemž zalisovaným pouzdrem 2 vždy prochází spojovací čep 5, kterým jsou lisováním spojeny vnější destičky 4. Tyto vnější destičky 4 jsou, opět lisováním, propojeny také ještě blokovacím čepem 6. Na zalisovaných pouzdrech 2 mezi vnitřními destičkami 1 jsou zde navlečena volně otočná nosná pouzdra 3 a na blokovacích čepech 6, opět mezi z nalisovanými destičkami 1,^ se nacházejí volně otočná opěrná pouzdra 7. Průměr těchto opěrných pouzder 7 musí Být tak velký, aby ta opěrná pouzdra 7, která jsou na článcích s vnějšími destičkami 4, nemohla zapadnout, resp. se posunout, do mezer mezi vnitřními ./ destičkami 1, a to ani při maximálním ohnutí řetězu 10. Na obr.řl, 3 a 4 je také patrné, že přední i zadní příčné hrany všech vnitřních destiček 1 i vnějších destiček 4 jsou v obvodovém směru zaoblené a v napřímené vzpěrné poloze řetězu se navzájem opírají pouze přes blokovací čepy 6. Obvodovým směrem je míněn směr podél obvodu, resp.
obrysu každé destičky 1.,.-4, což je označeno takto pro odlišení od směru, který by byl na destičkách 1,-4 označen Jako příčný a zaoblení v takovém příčném směru by znamenalo zaoblení hran na okrajích těchto destiček, resp. na přechodu z obvodu destičky na její boční plochu. Zadní a přední příčné hrany pak jsou hranami, obrácenými u za sebou následujících destiček stejného druhu vždy navzájem proti sobě.
Na obr.4 je potom ještě znázorněn tentýž řetěz 10 a je zde patrná i jeho funkce při
průchodu přes řetězové kolo 9 a také je zde patrné dosednutí blokovacích čepů 6 do výřezů vnitřních destiček 1 i vnějších destiček 4 při napřímení řetězu 10, i jejich relativní pohyb podél hrany těchto destiček 1(4 při ohýbání řetězu 10. Vodící lišta 8 slouží k zajištění záběru řetězového kola 9 s řetězem 10 při přenosu tlakové síly, kdy je řetěz 10 vytlačován ze zubů řetězového kola 9 do vodící lišty 8. Na obr.4 je k zachycení těchto reakčních sil využito blokovacích čepů 6, opatřených opěrnými pouzdry 7, ve formě válečků, redukujících tření, ale je možné k tomuto účelu využít i horních hran výše uvedených destiček 1,4, resp. horní plochy 11 řetězu 10. Opěrná pouzdra 7 v takovém •A provedení pak nemusí být montována. V provedení zde neznázorněném, kde opěrná pouzdra 7 jsou vytvořena a uložena tak, že svým vnějším povrchem vyčnívají nad povrch 11 řetězu 10, a to na té straně řetězu 10, při které jsou uloženy přídavné třetí blokovací čepy 6, pak se tato opěrná pouzdra 7 mohou opírat i o vodící lištu 8 v plochém širším provedení, přesahujícím bočně i přes destičky 1,®4. V provedení patrném na příkladném .A y provedení, zde znázorněném též na výkresech, je na obr.,4 viditelné také dosednutí A opěrných pouzder 7 na vodící lištu 8, kde ovšem pro opření s valivým kontaktem tato vodící lišta 8 bočně překrývá pouze uvedená opěrná pouzdra 7.
Uvedený řetěz 10 lze konstruovat jako válečkový, tak jak je uvedeno v příkladech a jak je patrné na obrázcích, nebo jako pouzdrový. V tomto případě by pak nebyla použita volně otočná nosná pouzdra 3, válečkového typu.

Claims (4)

  1. 'D > a / rru
    Hospodářská využitelnost
    Řetěz dle předkládaného vynálezu je primárně určený pro aplikace mechanického otevírání oken, ale lze jej použít všude tam, kde je nutné přenášet tlakové a tahové síly nebo blokovat jeden směr ohybu řetězu v převodových, dopravníkových nebo zvedacích zařízeních.
    4 · · · • · « ·
    PATENTOVÉ
    1. Kloubový řetěz pro přenos tlakové síly, obsahující vnitřní a vnější články a kde se každý vnitřní článek skládá alespoň ze dvou bočních vnitřních destiček (1) spojených dvěma zalisovanými pouzdry (2) a vnější článek sestává ze dvou bočních vnějších destiček (4), propojených dvěma spojovacími čepy (5), kde tyto čepy zároveň volně procházejí otvory zalisovaných pouzder (2) sousedních článků a tvoří tak klouby řetězu (10), a kde každý z článků zároveň obsahuje přídavný třetí, blokovací čep (6), propojující boční vnitřní destičky (1) i vnější destičky (4), a to tak, že každá dvojice protilehlých bočních vnitřních destiček (1) i každá dvojice protilehlých bočních vnějších destiček (4) je propojena vždy jedním blokovací-Čepem (6), který u vnitřních článků přesahuje částečně za ně, nachází se v polovině vzdálenosti mezi zalisovanými pouzdry (2) nebo spojovacími čepy (5) příslušného článku a leží v místě s odstupem od roviny, tvořené osami kloubů řetězu (10), a současně přední i zadní příčné hrany všech destiček (1,4) jsou u opačné
    A podélné hrany, než u které jsou uloženy hlavní spojovací čepy (5), po skloubení jednotlivých článků řetězy opatřeny prohloubením, upraveným pro opření o uvedený přídavný třetí, blokovací čep (6), vyznačený tím, že přední i zadní příčné hrany všech vnitřních destiček (1) i vnějších destiček (4) jsou v obvodovém směru zaoblené a v napřímené vzpěrné poloze řetězu (10) se navzájem opírají pouze přes blokovací čepy (6) a kde současně ještě, a to pro zmenšení třecích sil v místech opření řetězu (10) o vodící či napínací plochy, jsou na volných vnějších plochách blokovacích čepů (6) navlečena volně otoční opěrná pouzdra (7).
  2. 2. Kloubový řetěz podle nároku 1, vyznačený tím, že volně otočné opěrná pouzdra (7) jsou vytvořena a uložena tak, že svým vnějším povrchem vyčnívají nad povrch (11) řetězu (10), a to na té straně řetězu (10), při které jsou uloženy přídavné třetí, blokovací čepy (6).
  3. 3. Kloubový řetěz podle nároku 1 nebo 2, vyznačený tím, že průměr opěrných pouzder (7) je tak velký, že ta opěrná pouzdra (7), která jsou na článcích s vnějšími destičkami (4), jsou blokována proti bočnímu posunutí do mezer mezi vnitřními destičkami (1), a to i při maximálním ohnutí řetězu (10).
  4. 4. Kloubový řetěz podle některého z nároků 1až3, vyznačený tím, že přídavný třetí, blokovací čep (6) je v rozsahu mezi vnitřními destičkami (1) vnitřního článku opatřen osazením a/nebo v rozsahu vně šířky vnějšího článku je tento přídavný třetí, blokovací čep (6), opatřen hlavovým rozšířením.
CZ20120019A 2012-01-13 2012-01-13 Kloubový retez pro prenos tlakové síly CZ201219A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120019A CZ201219A3 (cs) 2012-01-13 2012-01-13 Kloubový retez pro prenos tlakové síly

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20120019A CZ201219A3 (cs) 2012-01-13 2012-01-13 Kloubový retez pro prenos tlakové síly

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ304006B6 CZ304006B6 (cs) 2013-08-14
CZ201219A3 true CZ201219A3 (cs) 2013-08-14

Family

ID=48949302

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20120019A CZ201219A3 (cs) 2012-01-13 2012-01-13 Kloubový retez pro prenos tlakové síly

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ201219A3 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP3404289A1 (de) * 2017-05-15 2018-11-21 K+G Pneumatik GmbH Mit einem kettenantrieb betätigbare schiebesteife schubkette
US10935106B2 (en) 2018-06-14 2021-03-02 Serapid, Inc. Block chain with monolithic links

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5852101B2 (ja) * 1979-06-21 1983-11-19 株式会社椿本チエイン プツシユプルチエ−ン
DE8806871U1 (de) * 1988-05-26 1989-06-22 Wilcke, Hans, 53498 Bad Breisig Schubkette mit zugehörigem Antrieb
FR2786476B1 (fr) * 1998-11-30 2001-02-23 Serapid France Colonne elevatrice de charges
CZ11750U1 (cs) * 2001-09-26 2001-11-29 Čz Řetězy, S.R.O. Řetěz se zlepšenou povrchovou ochranou
NZ550801A (en) * 2004-05-12 2009-07-31 Vkr Holdings As Push-pull chain with rollers to reduce friction and window or door actuator
DE102005052520A1 (de) * 2005-11-03 2007-05-10 Bosch Rexroth Ag Zahnschubkettentrieb
DE102007039680B4 (de) * 2007-08-22 2009-06-04 Kintec-Solution Gmbh Gliederkette

Also Published As

Publication number Publication date
CZ304006B6 (cs) 2013-08-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8272503B2 (en) Support device for a conveyor installation and method for operation of a conveyor installation
JP4994229B2 (ja) ローラ駆動要素
US8696502B2 (en) Chain transmission mechanism
CN101629613B (zh) 推拉链条和致动器
CA2659730A1 (en) Chain and flight conveyor
EP2760765B1 (en) Modular idle roller belt for conveyor of articles
CZ2006513A3 (cs) Usporádání retezového pohonu nebo vratné usporádání pro retezem tazená dobývací zarízení nebo dopravní zarízení, retezový pás a retezové kolo
CZ201219A3 (cs) Kloubový retez pro prenos tlakové síly
CN104110462B (zh) 链条
CN108137236B (zh) 用于具有辊传送器表面的模块式传送带的模块以及由多个这种模块形成的模块式传送带
US20120165144A1 (en) Chain guide plate
US8602932B2 (en) Chain
EP1574747A2 (en) A chain
EP2912343A1 (de) Gelenkkette und gelenkkettenantrieb, insbesondere für stahlwasserbau und kettenbecherwerke
JP4450843B2 (ja) 伝動用多列チェーン
DK2588776T3 (en) CHAIN AND PROCEDURE FOR MANUFACTURING A CHAIN
CN102459949A (zh) 链条
US3153940A (en) Transmission device
CN201777641U (zh) 回转输送机链节
CN101346561B (zh) 齿形平环链
CN201836300U (zh) 侧弯链条
EP3623658A1 (en) Roller chain with improved inner link plates
CN114207315A (zh) 优化的栓销接合几何结构
CN213649745U (zh) 链轨节、链轨节组件和履带系统
US11655878B2 (en) Power transmission drive member