CZ20033449A3 - Konstrukce povrchové silniční vrstvy pro dopravní plochy a stavební povrchy - Google Patents

Konstrukce povrchové silniční vrstvy pro dopravní plochy a stavební povrchy Download PDF

Info

Publication number
CZ20033449A3
CZ20033449A3 CZ20033449A CZ20033449A CZ20033449A3 CZ 20033449 A3 CZ20033449 A3 CZ 20033449A3 CZ 20033449 A CZ20033449 A CZ 20033449A CZ 20033449 A CZ20033449 A CZ 20033449A CZ 20033449 A3 CZ20033449 A3 CZ 20033449A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
layer
strands
road surface
fiber
road
Prior art date
Application number
CZ20033449A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Scherer
Original Assignee
Josef Scherer
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Josef Scherer filed Critical Josef Scherer
Publication of CZ20033449A3 publication Critical patent/CZ20033449A3/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01CCONSTRUCTION OF, OR SURFACES FOR, ROADS, SPORTS GROUNDS, OR THE LIKE; MACHINES OR AUXILIARY TOOLS FOR CONSTRUCTION OR REPAIR
    • E01C11/00Details of pavings
    • E01C11/16Reinforcements
    • E01C11/165Reinforcements particularly for bituminous or rubber- or plastic-bound pavings
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C5/00Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
    • E04C5/01Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings
    • E04C5/02Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings of low bending resistance
    • E04C5/04Mats
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C5/00Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
    • E04C5/07Reinforcing elements of material other than metal, e.g. of glass, of plastics, or not exclusively made of metal

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)

Description

(57) Anotace:
Řešení se týká konstrukce povrchové silniční vrstvy(B) pro dopravní plochy a stavební povrchy, sestávající z podkladové vrstvy (UB), umístěné na podkladu (UG), povrchové silniční vrstvy (B), jakož i z nadstavbové vrstvy (OB), která pokrývá podkladovou vrstvu (UB) a alespoň zčásti se skládá z betonu, zejména asfaltobetonu. Podkladová vrstva (UB) přitom zahrnuje nejméně jedno mřížoví (GW), rozkládající se podél povrchové silniční vrstvy (B) s prameny (Sl, S2) vláken, uspořádanými křížem za vytváření ok, z pevných provazců (FS) vláken, které jsou spolu látkově nebo silově spojeny. Provazce (FS) vláken jsou napojeny a/nebo obklopeny vážkou elastickou spojovací hmotou a tímto napojením respektive obklopením jsou bezprostředně materiálově spojeny spolu v místech svých zkřížení, jakož i s podkladem (UG) a s nadstavbovou vrstvou (OB). Nadstavbová vrstva (OB) je nejméně v některých úsecích v oblasti otevřených vnitřních prostorů (MI) ok mřížoví (GW) materiálově a/nebo tvarově spojena s podkladem (UG) povrchové silniční vrstvy (B).
··«·
181 988/HK
Konstrukce povrchové silniční vrstvy pro dopravní plochy a stavební povrchy
Oblast techniky
Vynález se týká konstrukce povrchové silniční vrstvy pro dopravní plochy a stavební povrchy, sestávající se z podkladové vrstvy umístěné na podkladu povrchové silniční vrstvy, jakož i z nadstavbové vrstvy, která pokrývá podkladovou vrstvu a alespoň zčásti se skládá z betonu, zejména asfaltobetonu. Podkladová vrstva přitom zahrnuje nejméně jedno mřížoví rozkládající se podél povrchové silniční vrstvy s prameny vláken, uspořádanými křížem za vytváření ok, z pevných provazců vláken, které jsou spolu látkově nebo silově spojeny. Vynález se týká také speciálních mřížoví z provazců vláken jako takových a stavebních prvků pro konstrukce povrchových silničních vrstev výše uvedeného druhu.
Dosavadní stav techniky
Takové konstrukce povrchových silničních vrstev jsou známy ze stavu techniky. U nich se v oblasti mezer v mřížoví podkladové vrstvy vyskytuje zauzlený vláknitý materiál, tj . objemový vláknitý materiál, který má vytvořit plošně kryjící spojení mezi podkladem a nadstavbovou vrstvou, resp. jeho provazci vláken a krycími vrstvami. V praxi přichází rouno zauzlených vláken při vkládání mřížoví více nebo méně rozsáhle do styku s vazce tekoucím bitumenem a má při naválcování, jakož i v mezidobí při přejíždění stavebních vozidel, tendenci k ulpívání na válcích resp. kolech vozidel. Následkem je nežádoucí nadzvedávání, posunování a dokonce vytrhávání zauzleného vláknitého materiálu a za určitých okolností i s ním spojeného mřížoví.
···· · * · · · ···· • ···· · · · • · · · · · • · · ···· ·
1« · · · · · ······· ·· ··
Úkolem vynálezu je proto nejprve vytvoření konstrukce povrchové silniční vrstvy, která za zachování výhod vysoce pevných vláknových struktur v podkladu vrstvy umožňuje překonání výše jmenovaných nevýhod, které jsou spojeny s ulpíváním a nadzvedáváním, resp. vytrháváním nebo posouváním plošně kryjícího vláknitého materiálu.
Podstata vynálezu
Řešení tohoto úkolu podle vynálezu je ve spojitosti s výše uvedenými druhovými znaky určováno tím, že jsou provazce vláken mřížoví samy o sobě napojeny anebo obklopeny vážkou elastickou spojovací hmotou a tímto obklopením resp. napojením jsou spolu hmotově spojeny v oblasti svých křížení, a rovněž jsou hmotově spojeny s podkladem a nadstavbovou vrstvou a že nadstavbová vrstva je alespoň zčásti v oblasti otevřených vnitřních prostor ok mřížoví hmotově anebo tvarově spojena s podkladem povrchové silniční vrstvy.
Toto řešení spočívá na překvapivém, ale praxí potvrzeném poznatku, že vážkou elastickou spojovací hmotou o sobě napojené anebo obklopené provazce vláken mřížoví tvoří s podkladem na jedné straně a s nadstavbovou vrstvou na druhé straně dostatečně stabilní spojení, aby se zvládla ohybová a tahová napětí ve vysoce namáhané povrchové silniční vrstvě a aby se zajistila potřebná nosnost povrchové silniční vrstvy.
Zvláštní význam má v souvislosti s vynálezem bezprostřední a celkem velkoplošné smykové spojení mezi nadstavbovou vrstvou a podkladem uvnitř vnitřních prostorů v okách. Toto smykové spojení může být racionálně vytvořeno hmotově anebo tvarově pomocí pojiv, zejména bituminózních hmot umístěných každopádně obvyklým způsobem v oblasti spodní strany nadstavbové vrstvy.
Látkové spojení může být v této souvislosti vytvořeno účinkem slepení nebo ulpíváním spojovací hmoty na příslušných pevných tělesech, tvarové upevnění zase účinkem makroskopického nebo mikroskopického zapadnutí do sebe.
Podstatné další zdokonalení vynálezu spočívá v tom, že se v mřížoví vytvoří minimálně dva křížem uspořádané prameny vláken z vysokopevnostních provazců vláken s nejméně zčásti rozličnými moduly pružnosti v tahu. To umožňuje přizpůsobení vždy na dané poměry v zatížení na povrchové silniční vrstvě, jakož i úsporu nákladů z hlediska složek povrchové silniční vrstvy. Pro dopravní plochy vystavené pohybovým zatížením přichází v úvahu zejména konstrukce, u které je nejméně jeden pramen provazců vláken uspořádán s relativně vysokým modulem pružnosti v tahu do ostrého úhlu, zejména nejméně přibližně podél hlavního směru pohybového zatížení. Tím se dá při dané nosnosti nebo životnosti povrchové silniční vrstvy dosáhnout optimalizace z hlediska materiálových nákladů. U zdokonalení vynálezu může k tomuto účelu sloužit zejména uspořádání, u kterého jsou v mřížoví nejméně křížem uspořádané prameny vláken s vysokopevnostních provazců vláken, které v jednom z těchto pramenů vláken jsou alespoň zčásti ze skelných vláken a v druhém pramenu vláken jsou alespoň zčásti z uhlíkových vláken.
Mřížoví, opatřené podle vynálezu v povrchové silniční vrstvě, z křížem uspořádaných pramenů vláken z vysokopevnostních provazců vláken s rozdílnými moduly pružnosti v tahu představuje jako složka samostatný obchodní výrobek a tudíž i samostatný předmět vynálezu. Platí to i pro uspořádání skelných a uhlíkových vláken v mřížoví zmíněné v souvislosti s konstrukcí.
Předmětem vynálezu je dále podle vynálezu předem zhotovený stavební prvek, který je opatřen nejméně na jednom povrchu • · · · · · · J • · · * 4 • · · · • · · · 4 • · · · ···· · · ·· mřížoví, popřípadě u kterého jsou provazce vláken napojené a nebo obklopené odstranitelným, vazce elastickou spojovací hmotou opatřené na spojovací hmotě neulpívajícím, anebo nelepivým anebo odpuzujícím pokrytím. Toto výhodné provedení vynálezu má značný význam v tom, že umožňuje vyrobit obchodní výrobek tvořící těleso ve formě kompaktní role. Také se tím usnadní nanášení na místě jednoduchým rozvinutím role. Zvláště pokrokové je v této souvislosti vytvoření pokrytí jako tepelně odstranitelné, zejména opalovatelné fólie. To umožňuje další racionalizaci pokládacích prací.
Přehled obrázků na výkrese
Níže bude vynález blíže osvětlen pomocí příkladu provedení schématicky znázorněného na výkresech, přičemž obr. 1 je v prostorovém znázornění částečný řez povrchovou silniční vrstvou in šitu, obr. 2 je svislý řez povrchovou silniční vrstvou podle obr. 1 vedený v místě II-II z obr. 1, ale již s nadstavbou v oblasti řezu, obr. 3 je svislý řez povrchovou silniční vrstvou podobně jako na obr. 2, ale vedený v místě III-III z obr. 1, opět s nadstavbou v místě řezu a obr. 4 je předem zhotovený povrchovou vrstvu tvořící stavební prvek podle vynálezu ve formě roli tvořícího tělesa v bokorysu a sice se schematicky znázorněným způsobem zabudovávání.
Příklady provedení vynálezu
Konstrukce povrchové silniční vrstvy B znázorněná na obr. 1 zahrnuje podkladovou vrstvu UB umístěnou na podkladu UG povrchové silniční vrstvy B, jakož i podkladovou vrstvu UB překrývající nadstavbovou vrstvu OB vyrobenou nejméně zčásti z «··· · · · · « • t ·· ···· ··· · ····*·· <· »♦ betonu, zejména asfaltobetonu. Podkladová vrstva UB zahrnuje mřížoví GW, rozkládající se podél povrchové silniční vrstvy B, s křížem uspořádanými prameny Sl, S2 vysoce pevných provazců FS vláken. Provazce FS vláken jsou spolu v místech zkřížení K látkově nebo silově spojeny. Provazce FS vláken jsou napojeny anebo obklopeny vážkou, zejména bituminózní spojovací hmotou a tím jsou spolu bezprostředně materiálově spojeny v místech zkřížení K, jakož i s podkladem UG a s nadstavbovou vrstvou OB. Nadstavbová vrstva OB je v oblasti otevřených vnitřních prostorů MI ok mřížoví GW materiálově anebo tvarově spojena s podkladem UG povrchové silniční vrstvy B a sice velkoplošně.
Přitom při dalším provedení vynálezu vyplývá zvláštní technický pokrok z toho, když se alespoň k částečnému vyplnění prostorů mezi vlákny v provázcích FS vláken použije spojovací hmota, zejména bituminózní, která je až do roztavení na kapalinu termoplastická.
Obr. 2 znázorňuje v mřížoví GW dva křížem uspořádané provazce FS vláken s průřezem ve tvaru plochého obdélníku, jejichž ploché strany jsou v podstatě uspořádány rovnoběžně s podkladem UG. Místa zkřížení ΚΙ, K2, znázorněná v řezu, ukazují, že se u tohoto mřížoví GW jedná o strukturu tkaniny. V místech zkřížení ΚΙ, K2 jsou provazce FS vláken navzájem materiálově respektive tvarově zajištěny vhodnou, popřípadě také vytvrzující spojovací hmotou VM, takže ve spojení s podkladem UG a nadstavbovou vrstvou OB vzniká podkladová vrstva UB přenášející tažnou sílu v obou směrech.
Pro křížem uspořádané prameny Sl, S2 vláken v tomto mřížoví GW se podle vynálezu mohou s výhodou použít vysoce pevné provazce FS vláken s alespoň zčásti rozdílnými moduly pružnosti v tahu. Tím se dají definovat konstrukce optimální staticky a s ohledem na náklady. Jeden pramen S provazců FS vláken s relativně vysokým modulem pružnosti v tahu je přitom s výhodou uspořádán do ostrého úhlu, zejména alespoň přibližně podélně ke směru hlavního zatížení. Modul pružnosti v tahu z hlediska co do tahu tužších provazců FS vláken je zde s výhodou volen v oblasti mezi 180 kN/mm2 a 260 kN/mm2, modul pružnosti v tahu z hlediska co do tahu povolnějších provazců FS vláken v oblasti mezi 60 kN/mm2 a 80 kN/mm2. Zvláště hodnotné konstrukce vznikají, když v mřížoví GW existují nejméně dvoje křížem uspořádané prameny S vláken z vysokopevnostních provazců FS vláken, přičemž jedny prameny S vláken jsou alespoň částečně ze skelných vláken a druhé prameny S vláken jsou alespoň částečně z uhlíkových vláken.
Pro optimální dimenzování systému jsou důležité i rozměry ok mřížoví GW. K tomu se jako cenné ukázaly následující směrné velikosti. Minimální průměry volných vnitřních prostorů ok mřížoví GW mají činit nejméně 10 mm, maximální průměr ale nejvýše 80 mm, zejména nejvýše 50 mm. Ve spojení s tím by měl činit maximální průměr provazců FS vláken 3 až 10 mm, zejména do 5 mm.
Tyto údaje slouží také spolehlivému průniku ještě přetvořitelné respektive ještě nevytvrzené nadstavbové vrstvy OB přes otevřené vnitřní plochy ok mřížoví GW k podkladu UG a tím ke konečnému spolehlivému upevnění nadstavbové vrstvy OB vůči oddělujícímu a střihovému, jakož i ohybovému namáhání.
Obr. 4 znázorňuje stavební prvek vytvořený jako těleso RK ve tvaru svitku nebo role podle vynálezu, tvořený povrchovou silniční vrstvou B s na sobě neulpívajícími vrstvami z mřížového plochého materiálu. K tomu je na nejméně jednom povrchu mřížoví GW, respektive na provázcích FS vláken napojených anebo ···· · ·· ·< ···· • ···· «· · obklopených vážkou elastickou spojovací hmotou, vytvořeno odstranitelné, na hmotě neulpívající, respektive nelepící, respektive odpuzující, pokrytí BD, zejména ve formě odpovídající vrstvy. Podle vynálezu je tato vrstva s výhodou vytvořena ve formě tepelně odstranitelné, zejména opálením odstranitelné fólie. Na obr. 4 je k tomuto účelu schematicky znázorněno opalovací zařízení s hořákem BR. Jak je to znázorněné pomocí šipek ve směru pracovního pohybu či postupu práce, umožňuje toto provedení racionální způsob práce s kontinuálním prováděním prací. Podstatné rozpracování vynálezu z hlediska stavebních prvků spočívá v této souvislosti v tom, že na jednom povrchu mřížoví GW je odstranitelné pokrytí BD výše uvedeného druhu a na druhém povrchu je opatřena vrstva GS granulátu, která neulpívá na spojovací hmotě VM, nelepí na ní nebo ji odpuzuje.

Claims (20)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) pro dopravní plochy a stavební povrchy, sestávající se z podkladové vrstvy (UB) umístěné na podkladu (UG) povrchové silniční vrstvy (Β) , jakož i z nadstavbové vrstvy (OB), která pokrývá podkladovou vrstvu (UB) a alespoň zčásti se skládá z betonu, zejména asfaltobetonu, přičemž podkladová vrstva (UB) zahrnuje nejméně jedno mřížoví (GW) rozkládající se podél povrchové silniční vrstvy (B) s prameny (Sl, S2) vláken, uspořádanými křížem za vytváření ok, z pevných provazců (FS) vláken, které jsou spolu látkově nebo silově spojeny, vyznačující se tím, že jsou provazce (FS) vláken napojeny anebo obklopeny vážkou elastickou spojovací hmotou a tímto napojením respektive obklopením jsou bezprostředně materiálově spojeny spolu v místech svých zkřížení, jakož i s podkladem (UG) a s nadstavbovou vrstvou OB) a že nadstavbová vrstva (OB) je nejméně v některých úsecích v oblasti otevřených vnitřních prostorů (MI) ok mřížoví (GW) materiálově anebo tvarově spojena s podkladem (UG) povrchové silniční vrstvy (B).
  2. 2. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle nároku 1 vyznačující se tím, že obsahuje spojovací hmotu (VM) , zejména bituminózní spojovací hmotu (VM), která je termoplastická až do roztavení na kapalinu, vyplňující alespoň zčásti prostory mezi vlákny uvnitř provazců (FS) vláken.
  3. 3. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle nároku 1 nebo 2 vyznačující se tím, že v mřížoví (GW) jsou nejméně dva křížem uspořádané prameny (Sl, S2) vláken z vysokopevnostních provazců (FS) vláken s alespoň zčásti • ···· · ·· «· · · · · • · · · · · · · · · plochým obdélníkovým průřezem, které jsou svojí plochou stranou uspořádány nejméně téměř rovnoběžně s podkladem (UG).
  4. 4. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle nároku 3 vyznačující se tím, že mřížoví (GW) vykazuje strukturu tkaniny.
  5. 5. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle některého z předchozích nároků, vyznačující se tím, že v mřížoví (GW) jsou přítomny nejméně dva křížem uspořádané prameny (Sl, S2) vláken z vysokopevnostních provazců (FS) vláken s nejméně zčásti rozdílnými moduly pružnosti v tahu.
  6. 6. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle nároku 5 pro dopravní plochy vystavené zatížení z pohybu, vyznačující se tím, že nejméně jeden pramen (S) vláken provazců (FS) vláken s relativně vysokým modulem pružnosti v tahu je uspořádán do ostrého úhlu, zejména nejméně přibližně podél hlavního směru zatížení z pohybu.
  7. 7. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle některého z nároků 5 nebo 6 vyznačující se tím, že modul pružnosti v tahu u v tahu tužších provazců (FS) vláken je v oblasti od 180 kN/mm2 do 260 kN/mm2.
  8. 8. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle některého z nároků 5 až 7 vyznačující se tím, že modul pružnosti v tahu u v tahu měkčích provazců (FS) vláken je v oblasti od 60 kN/mm2 do 80 kN/mm2.
  9. 9. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle některého z nároků 5 až 6 vyznačující se tím, že v mřížoví (GW) jsou nejméně dva křížem uspořádané prameny (Sl, S2) vláken z vysoce pevných provazců (FS) vláken, které se skládají v jednom z těchto pramenů (S) vláken nejméně zčásti ze skelných vláken a v druhém z těchto pramenů (S) vláken nejméně zčásti z uhlíkových vláken.
  10. 10. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle některého z předchozích nároků vyznačující se tím, že minimální průměr volných vnitřních prostorů (MI) ok mřížoví (GW) činí 10 mm.
  11. 11. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle některého z předchozích nároků vyznačující se tím, že maximální průměr volných vnitřních prostorů (MI) ok mřížoví (GW) činí nejvýše 80 mm, zejména nejvýše 50 mm.
  12. 12. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle některého z předchozích nároků vyznačující se tím, že maximální průměr provazců (FS) vláken činí 3 až 10 mm, s výhodou do 5 mm.
  13. 13. Mřížoví (GW) z provazců FS) vláken pro povrchové silniční vrstvy (B) a zesílení dopravních ploch a stavebních děl, zejména pro konstrukce povrchových silničních vrstev (Β) , podle některého z předchozích nároků, zejména také pro in sítu vyráběné, jakož i prefabrikované vláknové lamináty s umělohmotnou matricí vyznačující se tím, že v mřížoví (GW) jsou nejméně dva křížem uspořádané prameny (Sl, S2) vláken z vysokopevnostních provazců (FS) vláken s alespoň zčásti odlišnými moduly pružnosti v tahu.
  14. 14. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle nároku 13 vyznačující se tím, že provazce (FS) vláken v nejméně jednom prvním pramenu (S) vláken jsou alespoň zčásti ze skelných vláken a v nejméně jednom druhém pramenu (S) vláken, • · který je k prvnímu uspořádán křížem, jsou alespoň zčásti z uhlíkových vláken.
  15. 15. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle nároku 13 nebo 14 vyznačující se tím, že v mřížoví (GW) jsou uspořádány nejméně dva křížem uspořádané prameny (Sl, S2) vláken z vysokopevnostních provazců (FS) vláken s alespoň zčásti plochým obdélníkovým průřezem, které jsou se svojí plochou stranou nejméně přibližně uspořádány rovnoběžně k podkladu (UG).
  16. 16. Konstrukce povrchové silniční vrstvy (B) podle nároku 15 vyznačující se tím, že mřížoví (GW) vykazuje strukturu tkaniny.
  17. 17. Prefabrikovaný stavební prvek pro konstrukci povrchové silniční vrstvy (B) podle nároků 1 až 12 vyznačující se tím, že na alespoň jednom povrchu mřížoví (GW) nebo na provázcích (FS) vláken napojených nebo obklopených vážkou elastickou spojovací hmotou je přítomno odstranitelné, na spojovací hmotě neulpívající anebo nelepící anebo ji odpuzující pokrytí (BD), zejména odpovídající vrstva.
  18. 18. Stavební prvek podle nároku 17 vyznačující se tím, že pokrytí (BD) je vytvořeno jako tepelně odstranitelná, zejména opalitelná fólie.
  19. 19. Stavební prvek podle nároku 17 nebo 18 vyznačující se tím, že na jednom povrchu mřížoví (GW) je odstranitelné pokrytí (BD) a druhém povrchu je na spojovací hmotě (VM) neulpívající anebo nelepící anebo ji odpuzující vrstva (GS) granulátu.
  20. 20. Stavební prvek podle nároku 14 až 16 vyznačující se tím, že je vytvořen jako těleso ve tvaru svitku nebo role (RK) s na sobě neulpívajícími vrstvami z plochého materiálu.
CZ20033449A 2001-05-29 2002-05-28 Konstrukce povrchové silniční vrstvy pro dopravní plochy a stavební povrchy CZ20033449A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10126074A DE10126074A1 (de) 2001-05-29 2001-05-29 Belagskonstruktion für Verkehrsflächen und Bauwerksoberflächen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20033449A3 true CZ20033449A3 (cs) 2005-01-12

Family

ID=7686482

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20033449A CZ20033449A3 (cs) 2001-05-29 2002-05-28 Konstrukce povrchové silniční vrstvy pro dopravní plochy a stavební povrchy

Country Status (9)

Country Link
US (1) US7052203B2 (cs)
EP (1) EP1509656A1 (cs)
CA (1) CA2487868C (cs)
CZ (1) CZ20033449A3 (cs)
DE (1) DE10126074A1 (cs)
HR (1) HRP20031038A2 (cs)
HU (1) HUP0400602A2 (cs)
PL (1) PL205947B1 (cs)
WO (1) WO2003002821A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102005054235A1 (de) * 2005-11-14 2007-05-24 FITR-Gesellschaft für Innovation im Tief- und Rohrleitungsbau Weimar mbH Verfahren und Anordnung zur Ausbildung fugenloser Verkehrsflächen aus Beton oder ähnlichen, Bindemittel enthaltenden aushärtenden Mineralstoffgemischen
DE102006038130B3 (de) * 2006-08-14 2008-03-27 Baltico Gmbh Verfahren zur Herstellung tragender Strukturen und tragende Struktur
DE102007011578A1 (de) 2007-03-08 2008-12-04 Scherer, Josef, Dipl.-Ing. Belagkonstruktion für insbesondere wechselbelastete Verkehrsflächen
CN102619302A (zh) * 2012-05-02 2012-08-01 郄建慧 一种钢板、钢带拉伸网格预制混凝土构件
HUE027065T2 (en) 2012-05-23 2016-08-29 Groz Beckert Kg Textile reinforced concrete building block
IT201700080359A1 (it) * 2017-07-17 2019-01-17 Plastiron Srls Rete per rinforzo strutturale e leganti idraulici comprendenti tale rete
CN107841915A (zh) * 2017-11-27 2018-03-27 佛山科学技术学院 一种市政工程道路铺设结构
CN110528774A (zh) * 2019-08-01 2019-12-03 合肥工业大学 一种新型合成混凝土材料及制备方法

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2539420A (en) * 1946-09-17 1951-01-30 Armstrong Cork Co Hard surface covering
DE1263061B (de) * 1963-08-24 1968-03-14 Stromeyer & Co G M B H L Wickeltrommel fuer Abdeckbahnen
US4617219A (en) * 1984-12-24 1986-10-14 Morris Schupack Three dimensionally reinforced fabric concrete
DE4123055A1 (de) * 1991-07-12 1993-01-14 Synteen Gewebe Technik Gmbh Verfahren zum herstellen eines armierungsgewebes fuer insbesondere strassenbelaege
FR2713253B3 (fr) * 1993-12-02 1995-09-29 Chomarat & Cie Matériau complexe pour le renforcement de chaussées en bitume notamment.
US5836715A (en) * 1995-11-19 1998-11-17 Clark-Schwebel, Inc. Structural reinforcement member and method of utilizing the same to reinforce a product
US6263629B1 (en) * 1998-08-04 2001-07-24 Clark Schwebel Tech-Fab Company Structural reinforcement member and method of utilizing the same to reinforce a product

Also Published As

Publication number Publication date
DE10126074A1 (de) 2003-01-23
US20050047863A1 (en) 2005-03-03
HRP20031038A2 (en) 2005-08-31
PL205947B1 (pl) 2010-06-30
WO2003002821A1 (de) 2003-01-09
EP1509656A1 (de) 2005-03-02
HUP0400602A2 (en) 2007-12-28
CA2487868C (en) 2009-04-07
PL373109A1 (en) 2005-08-08
US7052203B2 (en) 2006-05-30
CA2487868A1 (en) 2003-01-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6455131B2 (en) Modular fiber reinforced polymer composite deck system
US6578343B1 (en) Reinforced concrete deck structure for bridges and method of making same
US5509243A (en) Exodermic deck system
US9366021B2 (en) Article of manufacture made of composite material, for incorporation into a civil engineering structure
JP4675915B2 (ja) 橋梁ジョイント部の連続化構造
US20050115195A1 (en) Prestressed or post-tension composite structural system
CN107806008B (zh) 一种基于超高性能混凝土连接的整体化空心板桥梁结构及其施工方法
CN202787067U (zh) 一种桥梁无缝式伸缩缝结构
US7730687B2 (en) Multilayer decoupling system
CN103233421B (zh) 一种预应力混凝土变截面箱梁桥及其施工方法
CN108755405B (zh) 装配式钢板桥面连续构造及施工方法
EA017390B1 (ru) Наклонная кровельная система и изоляционная плита для наклонных кровельных систем
CZ20033449A3 (cs) Konstrukce povrchové silniční vrstvy pro dopravní plochy a stavební povrchy
JP2010095849A (ja) 鋼床版の補強方法
US8567146B2 (en) Method and apparatus for repairing concrete
KR101104613B1 (ko) 콘크리트 보강용 섬유보강재를 이용한 콘크리트 구조물의 보강공법
EP2246474A3 (en) Highway bridge equipped with a joint transition
JP2013238024A (ja) 構造物補強工法と補強構造および不陸吸収材
JP2005105697A (ja) 強化繊維樹脂プレート及びそれを用いた構造物の補強方法
JP6446522B1 (ja) 床版防水層の施工方法
KR100980797B1 (ko) 하이브리드 보강재를 이용한 구조물 보강방법
CN110644362A (zh) 采用空心超高性能混凝土板的组合桥面板结构及施工方法
US6561728B1 (en) Method for producing a road joint, and joint obtained by the method
KR200347040Y1 (ko) 상부고정 프리플렉스 강재보
CN2337185Y (zh) 路桥表面补强防裂金属网