CZ20022256A3 - Systém hybridní celulární sítě a způsob komunikace - Google Patents

Systém hybridní celulární sítě a způsob komunikace Download PDF

Info

Publication number
CZ20022256A3
CZ20022256A3 CZ20022256A CZ20022256A CZ20022256A3 CZ 20022256 A3 CZ20022256 A3 CZ 20022256A3 CZ 20022256 A CZ20022256 A CZ 20022256A CZ 20022256 A CZ20022256 A CZ 20022256A CZ 20022256 A3 CZ20022256 A3 CZ 20022256A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
base station
standard
protocol
call
mobile
Prior art date
Application number
CZ20022256A
Other languages
English (en)
Inventor
Ron Nevo
Michael Vakulenko
Sergio Kolor
Shlomo Kibbutz Nizri
Atai Levy
Uri Benchetrit
Ilan Kessler
Dror Shindelman
Noam Abraham Ziv
Original Assignee
Qualcomm Incorporated
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Qualcomm Incorporated filed Critical Qualcomm Incorporated
Publication of CZ20022256A3 publication Critical patent/CZ20022256A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/08Access point devices

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Data Exchanges In Wide-Area Networks (AREA)
  • Small-Scale Networks (AREA)

Description

Vynález se týká bezdrátových telekomunikací a podrobněji vyspělých celulárních telefonních sítí.
Dosavadní stav techniky
Globální systém pro mobilní (GSM) telekomunikace se používá v celulárních telefonních sítích v mnoha zemích na světě. GSM standardy definují zásobníky komunikačního protokolu, které jsou postavené na fyzické vrstvě s časově odděleným mnohonásobným přístupem (TDMA - s angl. timedivision multiple access) a používají se při zprostředkování signalizace a uživatelského provozu mezi prvky sítě. Tyto prvky obsahují účastnické jednotky (známé jako mobilní stanice - MS) a subsystémy základnových stanic (BSS). Standardní sítový protokol GSM je znám jako GSM-MAP (Mobilní aplikační protokol - z angl. Mobile Application Protocol) a rozhraní mezi BSS a sítí je známé jako GSM A-rozhraní.
Vícenásobný přístup s kódovým rozdělením (CDMA z angl. Code-division multiple access) je zdokonalená technologie digitální komunikace, která poskytuje efektivnější využití šířky pásma, než TDMA, stejně jako mnohem spolehlivější spojení bez úniku signálu mezi celulárními telefonními účastníky a základnovými stanicemi. Vedoucí CDMA standard je TIA/EIA-95 (běžně uváděný jako IS2
95) , zveřejněný asociací TIA -Telecommunications Industry Association. IS-95 definuje své vlastní protokolové zásobníky postavené na fyzické vrstvě CDMA a signální model pro zpracování hovoru, který je kompatibilní s TIA/EIA-41 (IS-41) síťovým standardem. Rozhraní mezi CDMA BSS a sítí je definováno standardem TIA/EIA-634 (IS-634).
Protože vzduchové rozhraní IS-95 CDMA je založeno na podstatně odlišné technologii než rozhraní GSM TDMA, jsou značné rozdíly mezi běžnými IS-95 a GSM protokolovými zásobníky, stejně jako mezi GSM a CDMA orientovanými síťovými standardy, jako je IS-41.
Přihláška PCT/US96/20764, která je zde začleněna odkazem, popisuje bezdrátový telekomunikační systém, který používá CDMA vzduchové rozhraní k implementaci síťových služeb a protokolů GSM. Pomocí tohoto systému se některé nebo všechny základnové stanice s TDMA a účastnické jednotky exitující GSM sítě nahradí nebo doplní odpovídajícím CDMA vybavením. CDMA BSS jsou v tomto systému přizpůsobeny ke komunikaci s GSM sítí prostřednictvím standardního GSM Arozhraní. Jádro služeb GSM sítě je tedy zachováno a přechod od TDMA k CDMA je pro uživatele velmi transparentní. Systém tohoto typu, ve kterém jsou implementovány GSM protokoly prostřednictvím CDMA vzduchového rozhraní, je v této patentové přihlášce označen jako GSM-CDMA systém.
Hybridní celulární telekomunikační sítě, obsahující jak prvky GSM, tak prvky CDMA, jsou popsány také v PCT patentových přihláškách WO 95/24771 a WO 96/21999 a v článku Tscha a kol. nazvaném „Subscriber Signaling Gateway between CDMA Mobile Station and GSM Mobile Switching Center, ve sborníku 2. Mezinárodní konference o Univerzálních Osobních «* • 4 · 44« 4
Komunikacích, Ottawa (1993), strany 181-185, které jsou zde začleněny odkazem. Žádný z těchto odkazů se ovšem netýká otázky údržby nebo přidání IS-95/IS-41 nebo jiných ne-GSM sítových služeb v kontextu hybridní GSM-CDMA sítě.
Podstata vynálezu
Je tedy předmětem některých aspektů tohoto vynálezu poskytnout způsoby a zařízení pro podporu IS-95 komunikačních protokolů v koexistenci s hybridní GSM-CDMA celulární komunikační sítí.
Je dalším předmětem některých aspektů tohoto vynálezu poskytnout hybridní celulární základnovou stanici schopnou podpory mobilních stanic podle více protokolů a/nebo sítových standardů.
V upřednostňovaných provedeních tohoto vynálezu GSMCDMA celulární komunikační systém obsahuje hybridní subsystém základnových stanic (BSS) s vícenásobnými sítovými rozhraními, aby komunikoval jak s GSM sítí, tak s jednou nebo více sítěmi pracujícími podle jiných standardů, přednostně obsahujících IS-41 standard. Hybridní základnová stanice má CDMA vzduchové rozhraní, které obsluhuje současně jak GSM-CDMA mobilní stanice, tak jiné mobilní stanice kompatibilní s jinými CDMA protokolovými standardy, přednostně kompatibilní s IS-95. GSM-CDMA mobilní stanice komunikují s hybridní pomoc í GSM jak je nazvané základnovou stanicí protokolů prostřednictvím CDMA fyzické vrstvy, popsáno například vU.S. patentové přihlášce „Improved Base Station Handover in a Hybrid GSM-CDMA Network, podané 20. Července 1998, U.S. pořadové číslo
patentu 09/119 717, která patří stejnému přihlašovateli jako tato patentová přihláška a je zde začleněna odkazem.
Tento vynález tedy umožňuje nabídku síťových služeb GSM prostřednictvím vzduchového rozhraní na principu CDMA bez požadavku kompatibility všech CDMA mobilních stanic s GSMCDMA. Účastníci, jejichž mobilní stanice podporují GSM-CDMA protokoly jsou schopni komunikovat s GSM sítí, zatímco koexistující IS-95 mobilní stanice komunikují s IS-41 nebo jinou sítí. Kompatibilita s existujícími IS-95 mobilními stanicemi je tedy zachována.
Přednostně GSM-CDMA a IS-95 mobilní stanice koexistují ve stejné buňce nebo buňkách obsluhovaných hybridní základnovou stanicí a sdílejí společnou CDMA frekvenci. Během určeného režimu komunikace (např. během hovoru) komunikují GSM-CDMA a IS-95 mobilní stanice prostřednictvím různých určených kanálů, které jsou prostřednictvím hybridní základnová stanice spojeny do příslušných sítí. V klidovém režimu (během čekání na volání nebo příjem hovoru) ovšem GSM-CDMA a IS-95 Mobilní stanice přednostně sdílejí společný synchronizační kanál, nejvýhodněji společné pagingové kanály ve vztahu k základnové stanici. Různé typy mobilních stanic ale odpovídají na různé zprávy v synchronizačních a/nebo pagingových kanálech, v závislosti na jejich vlastních síťových standardech a protokolech.
Podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu je tedy v mobilním bezdrátovém telekomunikačním systému poskytnut subsystém základnových stanic, který obsahuje:
alespoň jeden přijímač/vysílač základnové stanice, který komunikuje prostřednictvím vzduchového rozhraní • · 9 · · 9 · · · ·· • 99 99999 • 9* ·♦ ♦··
99« 999 9« ·· ·0·9 s množstvím mobilních stanic, které pracují podle množství různých protokolových standardů, obsahující alespoň jednu první mobilní stanici pracující podle prvního protokolového standardu a alespoň jednu druhou mobilní stanici pracující podle druhého protokolového standardu a správce pagingu/přístupu, který pro každý hovor mezi subsystémem základnových stanic a jednou z mobilních stanic směruje hovor sítí podle protokolového standardu této mobilní stanice.
Přednostně subsystém základnových stanic obsahuje množství jednotek zpracování hovoru, které spojují subsystém základnových stanic s množstvím sítí podle různých příslušných standardů rozhraní. Dále přednostně správce pagingu/přístupu určuje příslušné protokolové standardy mobilních stanic volajících prostřednictvím subsystému základnových stanic a směruje hovory podle jednotek zpracování hovoru, které jsou spojeny s příslušnými protokolovými standardy.
V upřednostňovaném provedení množství sítí obsahuje GSM-MAP sít a IS-41 sít a příslušné standardy rozhraní obsahují GSM A-rozhraní a standard IS-634. Dodatečně nebo alternativně množství sítí obsahuje přepínanou veřejnou telefonní sít a příslušný standard rozhraní přednostně obsahuje V 5.x standard.
Přednostně rozhraní standard standard vzduchové rozhraní založené na CDMA. Nejlépe první obsahuje IS-95 standard a druhý je založen GSM sítových obsahuje vzduchové protokolový protokolový protokolech.
V upřednostňovaném provedení subsystém základnové stanice flQWJTC ŮA Q Oňnt
• 9 • 9 9 9 9 99 9 9 9 · 9 * • 9 9 9 9
9 · 9 · · • 9 4
»1 ·· 999 «9 99 9999
vysílá CDMA zprávu, která je přijímána a dekódována jak první, tak druhou mobilní stanicí v klidovém režimu a dále GSM-CDMA zprávu, která je přijímána a dekódována pouze druhou mobilní stanicí,
V jiném upřednostňovaném provedení první protokolový standard obsahuje CDMA2000 standard a druhý protokolový standard obsahuje WCDMA standard.
Přednostně alespoň jeden přijímač/vysílač základnové stanice podporuje alespoň jednu buňku, ve které jsou první a druhá mobilní stanice přihlášeny. Nejlépe se použije přiřazení společné frekvence pro první a druhou mobilní stanici v buňce, stejně jako společného synchronizačního kanálu a společného pagingového kanálu.
Podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu je také v mobilním bezdrátovém telekomunikačním systému obsahujícím množství mobilních stanic pracujících podle množství různých protokolových standardů poskytnut způsob pro komunikaci mezi mobilními stanicemi, který obsahuje:
zahájení hovoru mezi subsystémem základnové stanice a jednou z množství mobilních stanic a směrování hovoru mezi základnovou stanicí a sítí komunikující se základnovou stanicí, podle protokolového standardu mobilní stanice.
Přednostně směrování hovoru obsahuje určení protokolového standardu mobilní stanice a výběr jedné z mnoha sítí podle určení. Přednostně výběr jedné z množství sítí obsahuje výběr GSM-MAP nebo dodatečně nebo alternativně rtrt ηΛ /ΛΛΛ i J
U__V ίο λ ''nnc • 9
9999
IS-41 sítě a směrování hovoru obsahuje směrování hovoru GSM A-rozhraním nebo směrování hovoru rozhraním IS-634. V upřednostňovaném provedení výběr jedné z množství sítí obsahuje výběr veřejné telefonní sítě a přednostně směrování hovoru rozhraním V 5.x.
Přednostně zahájení hovoru obsahuje provedení volání prostřednictvím vzduchového rozhraní založeného na CDMA. Přednostně sestavení hovoru obsahuje volání podle standardu protokolu IS-95 nebo alternativně nebo dodatečně volání na základě GSM sítových protokolu. V upřednostňovaném provedení volání obsahuje volání podle standardu protokolu CDMA2000 a/nebo podle standardu protokolu WCDMA.
Dále je podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu v mobilním bezdrátovém telekomunikačním systému, který obsahuje množství stanic pracujících podle množství standardů rozhraní, kde mobilní stanice obsahují alespoň jednu první mobilní stanici pracující podle prvního protokolového standardu a alespoň jednu druhou mobilní stanici pracující podle druhého protokolového standardu, zajištěn způsob komunikace s mobilními stanicemi, který obsahuje přenos signálů do alespoň jedné buňky, ve které jsou první a druhá mobilní stanice přihlášeny.
Přednostně přenos signálů obsahuje použití přiřazení společné frekvence pro první a druhou mobilní stanici v buňce. Dodatečně nebo alternativně přenos signálů obsahuje použití společného synchronizačního kanálu a přednostně použití společného pagingového kanálu pro první a druhou mobilní stanici v buňce.
Přednostně přenos signálů obsahuje přenos vzduchovým * « ·· · · · • « · · · · ·»· ·♦ · ···· rozhraním založeným na CDMA protokolu obsahuje standard protokolu je založen na Alternativně standard prvního CDMA2000 a standard druhého
WCDMA.
Nejlépe standard prvního IS-95 a standard druhého GSM sítových protokolech, protokolu obsahuje standard protokolu obsahuje standard
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje obr. 1 blokové schéma hybridního subsystému GSM-CDMA základnových stanic při komunikaci s více mobilními stanicemi a sítěmi podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu obr. 2 blokové schéma zásobníků komunikačního protokolu mezi hybridní základnovou stanicí a mobilní stanicí na obr. 1 podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu obr. 3 vývojový diagram schematicky znázorňující proces výběru buňky a přihlášení mobilní stanice komunikující se základnovou stanicí na obr. 1 podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu obr. 4 blokové schéma stanice při stanicemi a subsystému hybridní základnové komunikaci s více mobilními sítěmi podle alternativního
J__$ nn pv rtrtrtrt
Λ 9 • · · · • «9
• » · • · «
• ·* « * * ·· ··«·
upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu
Příklady provedení vynálezu
Nyní s odkazem na obr. 1, na kterém je blokové schéma hybridního subsystému GSM-CDMA základnových stanic (BSS) 20 při komunikaci s mobilními stanicemi (MS) 22 a 24 a se sítěmi 26, 28, 3 0 podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu. GSM-MAP sít 28 obsahuje veřejnou pozemní mobilní sít založenou na komunikačních standardech GSM a IS-41 sít 26 pracující ve spojení se standardy definovanými pro použití s CDMA komunikacemi, jak bylo popsáno výše.
Sít 30 muže pracovat podle kteréhokoliv v oboru známého vhodného sítového standardu, včetně standardů, které nebyly navrženy speciálně pro mobilní komunikace. V upřednostňovaném provedení tohoto vynálezu sít 30 obsahuje veřejnou telefonní sít (PSTN - z angl. public switched telephone network). Rozhraní mezi základnovou stanici 20 a sítí 30 je definováno podle jednoho ze standardů V 5.x zveřejněných ETSI, jako je V 5.1 nebo V 5.2. Alternativně může být sít 30 a rozhraní k ní definováno podle jiných standardů známých v oboru, jako je GR 3.03 nebo „Generic C, Ačkoliv je na obr. 1 zobrazena pouze jedna „jiná sít, je zřejmé, že základnovou stanici 20 lze zkonfigurovat tak, aby komunikoval s velkým množstvím takových jiných sítí, stejně jako s více GSM-MAP a IS-41 sítěmi.
Mobilní stanice 22 a 24 komunikují se základnovou stanicí 20 bezdrátovým VF spojením použitím IS-95 CDMA fyzické vrstvy v jednom nebo více akceptovaných frekvenčních pásmech celulární komunikace. Mobilní stanice 22 pracuje __>.
nn η <ιλ/ι<ί
* • « <4 • 4 4· 4 • 4 · • 4 4 4 4 ·
10 - • « • 4 · 4 4 4
• 4 4*4 4« 9 «4 1» »444
podle podstatně standardních IS-95 protokolů, nejlépe podle IS-95B standardu. Mobilní stanice 24 komunikuje se základnovou stanicí 32 použitím GSM protokolů prostřednictvím CDMA fyzické vrstvy kompatibilní s IS-95, jak je popsáno dále. Ačkoliv je z důvodu srozumitelnosti na obr. 1 zobrazena pouze jedna z mobilní stanice 22 a 24, je zřejmé, že ve skutečnosti základnová stanice 20 obecně komunikuje současně s množstvím mobilních stanic každého typu mobilní stanice. Typický celulární komunikační systém bude obsahovat mnoho základnových stanic zde popsaného typu.
Základnová stanice 20 je postavena poblíž přepínače propojení buňky (CIS - z angl. cell interconnect switch) 34, který řídí a komunikuje s množstvím přij ímačů/vysílačů 32 (BTS) základnové stanice. Každý přijímač/vysílač vysílá VF signály a přijímá VF signály z mobilní stanice 22 a 24 když jsou mobilní stanice v geografické oblasti nebo buňce obsluhované příslušným přijímačem/vysílačem. Každá buňka a každá CDMA frekvence (jak je definováno IS-95 standardy) přednostně obsluhuje jak IS-95 mobilní stanice 22, tak GSMCDMA mobilní stanice 24. Alternativně mohou být různé buňky a/nebo různé CDMA frekvence přiřazeny různým druhům služeb, V klidovém režimu se každá mobilní stanice 22 a 24 snaží identifikovat a přihlásit do vhodné buňky, která zajistí silný signál a vysokou pravděpodobnost úspěšného otevření komunikačního kanálu se základnovou stanicí 20, když je požadováno. Obsluha klidového režimu v hybridním GSM-CDMA systému je obecně popsána v izraelské patentové přihlášce 126 869, patřící stejnému přihlašovateli jako tato přihláška, a je zde začleněna odkazem. Aspekty obsluhy klidového režimu, které jsou specificky důležité pro hybridní základnové stanice 20 jsou popsány níže.
no O447Ů innonjiic rto rt rtnno
9 9 9 • 9 9 9
9 9 9 * 9 9 9 9 9
9
9 • 9 9 9 99 9*9 99« ·9 • · · • · · · 9 *
Aby jedna z mobilních stanic 22 nebo 24 zahájila hovor, vyšle mobilní stanice příslušný požadavek přístupu základnové stanici 20, podle příslušného IS-95 a GSM-CDMA protokolu. CIS 34 předá požadavek hybridnímu správci pagingu/přístupu (PAM - z angl. paging/access manager) 36, který analyzuje požadavek a určí tak, do které ze sítí 26, 28, 30 by měl být hovor směrován. Volba směrování závisí na identitě a programových parametrech mobilní stanice a volitelně na preferenci sítě indikované uživatelem mobilní stanice.
Na základě určení provedeného PAM 36 směruje CIS hovor ke zpracování jednomu z hovorových procesorů 38 nebo 40. Hovory uskutečněné IS-95 mobilní stanicí 22 se směrují do IS-95 hovorového procesoru 38, který vytvoří komunikační kanál do sítě 26 IS-41, jak je v oboru známo. Hovory uskutečněné GSM-CDMA mobilní stanicí 24 se přednostně směrují do GSM-CDMA hovorového procesoru 40, který je kompatibilní s GSM signalizací a vytvoří komunikační kanál do GSM-MAP sítě 2_8, jak je v oboru rovněž známo. Alternativně, když má mobilní stanice 24 vhodný software, může si uživatel mobilní stanice vybrat, jestli chce volat prostřednictvím IS-41 sítě 26, přičemž v takovém případě se hovor směruje do hovorového procesoru 38. Za některých okolností, jako je chyba v GSM-MAP síti 28 se hovory mohou automaticky směrovat z mobilní stanice 24 do hovorového procesoru 38 . Přednostně se hovorový procesor 38 také používá k vytváření komunikačních kanálů do ostatních sítí 30. Po vytvoření, PAM 36 informuje mobilní stanice o přiřazení komunikačního kanálu a hovor pokračuje prostřednictvím selektoru 42.
Signálová rozhraní mezi hovorovými procesory 38 a 40 a ηΰ η »· « » ·· ·* *· «··· ···· ··· • ·» ····· · • * * « ······ · »·* ······ *« »*« ♦·· ·· ·· ···· příslušnými sítěmi 26 a 28 jsou přednostně podle standardů IS-634 a GSM A-rozhraní popsány v tomto pořadí výše. Některé aspekty provozu těchto rozhraní, stejně jako tok zpráv GSM A-rozhraním, jsou podrobněji popsány v U.S. patentové přihlášce nazvané „Base Station Handover in a Hybrid GSM/CDMA Network, U.S. pořadové číslo patentu 09/119 717, podané 20, července 1998, patřící stejnému přihlašovateli jako tato přihláška. Alternativně lze ke komunikaci mezi hovorovými procesory 38 a 40 a sítěmi 2_6, 28 a 30 použít jakékoliv jiné vhodné druhy rozhraní známé v oboru.
Provoz každého komunikačního kanálu se řídí selektorem 42, který provádí úkoly jako je hlasové kódování a regulace hladiny výkonu signálu. Protože v provozu CDMA mohou mobilní stanice 22 a 24 komunikovat současně se dvěma nebo více přijímači/vysílači 32, selektor také vybírá a přenáší do sítě nej lepší kopii kteréhokoliv komunikačního rámce přicházejícího z přijímačů/vysílačů.
Paging mobilních stanic 22 a 24 je zahájen odezvou na pagingové signály přijaté z příslušné sítě 26 a 28. Jiné sítě 30, jako výše uvedená ΡΞΤΝ ovšem nemusí bezpodmínečně podporovat mobilitu účastnických jednotek (tj. mobilních stanic 22 a 24) a nejsou proto schopné generování pagingových signálů. V takových případech se paging přednostně generuje hovorovým procesorem 38 odezvou na příchozí hovor ze sítě 30.
Obr. 2 je blokové schéma, které schematicky znázorňuje protokolové zásobníky používané v signálových rozhraních mezi mobilními stanicemi 22 a 24 a GSM-CDMA základnovou stanicí 20 podle upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu. Komunikace mezi mobilní stanicí 22 a základnovou
- 13 .1 fc fc fc • fcfc fc· ♦» ·* fcfc · · « fc · · · · fcfcfcfc· · fcfc fc · · • fc fcfc fcfcfcfc stanicí 20 je podstatně podle standardního IS-95 rozhraní, založeného na CDMA fyzické vrstvě (vrstva 1) a vrstvě datového spojení (vrstva 2), které podporují standardní rádiovou vrstvu rozhraní/signalizace. Když mobilní stanice 24 zavolá nebo přijme hovor IS-41 sítí 26, použije se také tento protokolový zásobník.
Obecně si ovšem mobilní stanice 24 vyměňuje signály se základnovou stanicí 20 použitím hybridního GSM-CDMA protokolového zásobníku založeného na stejné CDMA IS-95 fyzické vrstvě (vrstva 1) , jaká je použita mobilní stanicí 22. Detaily této jsou popsány ve výše uvedené U.S. patentové přihlášce nazvané „Base Station Handover in a Hybrid GSM-CDMA Network, U.S. pořadové číslo přihlášky 09/119 717, podané 20. července 1998, patřící stejnému přihlašovateli jako tato přihláška, která je zde začleněna odkazem. Horní vrstva protokolového zásobníku je kompatibilní s GSM vrstvou 3 radiového rozhraní (RIL 3 z angl. Rádio Interface Layer 3), která obsahuje podvrstvy správy radiového zdroje (RR - Rádio Resource Management), správy mobility (MM - mobility management) a správy hovoru (CM - call management). Podvrstva RR a vrstva GSM-CDMA datového spojení (vrstva 2) jsou upraveny tak, aby vyhovovaly jak standardní IS-95 signalizaci, tak speciálním GSM-CDMA zprávám, jak je popsáno ve výše uvedených U.S. patentových přihláškách.
Obr. 3. je vývojový diagram, znázorňuje průběh klidového režimu, výběr a přihlášení mobilních stanic 22 a 24 přidružené k jednomu z přijímačů/vysílaČú 32, upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu.
který schematicky za kterým následuje v buňce podle V tomto provedení mobilní stanice 22 a mobilní stanice 24 sdílejí
09AAd7fi mCWUd7fi Γ.7 dnH ?R Q 3009
·· © * ·· 99 ©9
© a 9 © 9 9 9 9
• · © 9 » « 9 9 «
A · © • · 9 9 9
** ©9· 9 9 9 9« 9 9 9*99
společné synchronizační a pagingové kanály, ve kterých přijímač/vysílač vysílá příslušné synchronizační a pagingové zprávy. Tyto zprávy, které mají být dekódovány mobilními stanicemi, obsahují jak informace standardního IS-95 rozhraní, tak doplňkové informace požadované pouze pro činnost GSM-CDMA. Pouze GSM-CDMA mobilní stanice 24 je schopna dekódovat doplňkové informace, které obsahují doplňkové informace poskytnuté standardy GSM, a jsou tedy IS-95 mobilní stanicí 22 ignorovány.
Při hledání buňky pro přihlášení mobilní stanice 22 a 24 nejprve zachytí pilotní signál z přijímače/vysílače 32, a potom se pokusí nalézt a identifikovat synchronizační kanál přijímače/vysílače. Přijímač/vysílač 32 vysílá synchronizačním kanálem dvě zprávy: standardní IS-95 zprávu synchronizačního kanálu a speciální GSM-CDMA zprávu synchronizačního kanálu. IS-95 zprávu muže dekódovat jak mobilní stanice 22, tak mobilní stanice 24, ale GSM-CDMA zpráva je dekódována pouze mobilní stanicí 24 . Proto, aby se zabránilo přenosu duplicitních informací, obsahuje GSM-CDMA zpráva přednostně pouze ty doplňkové informace, které nejsou obsaženy již v IS-95 zprávě. Alternativně může GSM-CDMA zpráva obsahovat všechny relevantní informace synchronizačního kanálu. V každém případě, když mobilní stanice 22 nebo 24 nemůže dekódovat synchronizační zprávu nebo zprávy, hledá jinou buňku.
Po dekódování synchronizační zprávy nebo zpráv mobilní stanice 22 a 24 pokračují v dekódování odpovídajícího pagingového kanálu. V případě IS-95 zpráva pagingového kanálu obsahuje IS-95 systémové parametry a přednostně je dekódována oběma mobilními stanicemi 22 a 24. Stejně jako v případě synchronizačních zpráv obsahují zprávy pagingového
• 94 44 49
4 4 · · 4
4 4 4 4 4
4* * · · 4 4
4 9 4 4 4
99» *9 44 4449 kanálu přednostně doplňkovou zprávu dekódovanou pouze mobilní stanicí 24, obsahující speciální GSM-CDMA systémové informace, jako GSM oblast a ID buňky vydávající zprávu. Když mobilní stanice 22 nebo 24 nedokáže dekódovat pagingový kanál, vrátí se k hledání jiné buňky.
Jakmile byly úspěšně dekódovány systémové parametry a příslušné GSM-CDMA systémové informace, mobilní stanice 22 nebo 24 se přihlásí do buňky, které patří synchronizační a pagingové kanály. Buňka tedy podporuje podmínku „plné koexistence, ve které se mohou přihlašovat jak standardní IS-95 mobilní stanice, tak speciální GSM-CDMA mobilní stanice, a přijímat zprávy ve stejné buňce. Taková plná koexistence zajišťuje, že systémové zdroje se používají efektivně, protože pro danou buňku jsou podporovány všechny mobilní stanice na jedné CDMA frekvenci použitím stejného synchronizačního a pagingového kanálu.
Pagingové zprávy vysílané základnovu stanicí 20 přednostně obsahují podstatně všechny doplňkové zprávy pagingového kanálu definované ve standardu IS-95, například:
• Systémové parametry • Zpráva s přístupovými parametry • Zpráva seznamu CDMA kanálů • Zpráva s rozšířenými systémovými parametry • Zpráva se seznamem sousedních stanic • Zpráva s rozšířeným seznamem sousedních stanic • Zpráva s obecným seznamem sousedních stanic.
Zpráva také obsahuje GSM-CDMA zprávy srozumitelné pouze mobilní stanici 24, které obsahují:
• Zprávu se systémovými informacemi GSM (jak je popsáno výše)
TO RiU7fi ínOSÁ.17R P7 Ηγ-.γ-Ί 0« Q Ofino
♦ 9 9 9 19 • 9 99
* 9 9 9 9 9 · 9
9 9 9 • 9 9 9 9 9 9« • 9 9 · 9 9 9 9 99 9999
• Zprávu se seznamem sousedních stanic GSM.
Přednostně GSM-CDMA zprávy přenesené jak synchronizačními tak pagingovými kanály obsahují unikátní identifikátor, jako je pole MSG_TYPE, který umožňuje jejich rozlišení od obyčejných IS-95 zpráv.
Aby se zahájil hovor, vysílá základnová stanice 20 IS95 obecné pagingové zprávy za účelem pagingu mobilní stanice 22 a speciální GSM-CDMA zprávy požadavku na paging za účelem pagingu mobilní stanice 24. Po pagingu se vytvoří různé druhy vyhrazených kanálů pro IS-95 a GSM-CDMA mobilní stanice. Ačkoliv jsou oba druhy vyhrazených kanálů založeny na IS-95 fyzické vrstvě, používají různé signalizační protokoly a identifikují se podle příslušných druhů mobilních stanic, které obsluhují. Základnová stanice 20 přednostně podporuje oba druhy vyhrazených kanálů podstatně v každé buňce.
V jiných upřednostňovaných provedeních tohoto vynálezu IS-95 mobilní stanice 22 a GSM-CDMA mobilní stanice 24 nesdílejí stejné buňky, ale raději používají oddělené překrývající se buňky. V jednom takovém provedení zpráva synchronizačního kanálu v GSM-CDMA buňce není kompatibilní se standardem IS-95 synchronizační zprávy, protože GSM-CDMA synchronizační zpráva má například odlišné pole MSG_TYPE. Mobilní stanice 22 není schopna dekódovat synchronizační zprávu, a proto buňku opustí.
V jiném takovém provedení mohou obě mobilní stanice 22 a 24 dekódovat zprávu synchronizačního kanálu v GSM-CDMA buňce, ale pouze mobilní stanice 24 může dekódovat pagíngovou zprávu a přečíst systémové informace. Také
8447R řflQfldilTR Γ7 Hnnl fl MV
4 4 4· 44 44
♦ 4 44 44 « 4 4 4 4
* 4 4 • 4 4 4 4 4
4 4 4 4 4 4 4 4
44 444 444 44 • 4 444 4
v takovém případě mobilní stanice 22 buňku opustí. Alternativně může synchronizační zpráva přesměrovat mobilní stanici 22 na jiný pagingovy kanál, který vyhovuje standardu IS-95. Zatíženi pagíngového kanálu, který se používá pro GSM-CDMA komunikaci, se proto sníží.
Ačkoliv jsou zde upřednostňovaná provedení popsána s odkazem na konkrétní hybridní GSM-CDMA systém, je zřejmé, že principy tohoto vynálezu lze podobně stejně dobře aplikovat na signalizaci v jiných hybridních komunikačních systémech. Navíc, ačkoliv upřednostňovaná provedení odkazují na konkrétní komunikační standardy založené na TDMA a CDMA, odborníkům bude zřejmé, že tyto způsoby a principy zde popsané lze použít také ve spojení s jinými způsoby kódování dat a modulace signálu.
Obr. 4 je například blokové schéma znázorňující hybridní základnovou stanici 50 při komunikaci s různými mobilními stanicemi 52 a 54 a sítěmi 56, 58 a 60 podle alternativního upřednostňovaného provedení tohoto vynálezu. V tomto příkladě mobilní stanice 52 pracuje prostřednictvím vzduchového rozhraní vyhovujícího standardu CDMA2000 celulárních komunikací třetí generace, který je založen obecně na standardu IS-95C a je zpětně kompatibilní se současnými standardy IS-95. Mobilní stanice 54 pracuje prostřednictvím vzduchového rozhraní založeného na standardu WCDMA navrženého ETSI, který je podobně jako standard třetí generace (také známý jako UMTS) založený na GSM sítových protokolech s CDMA fyzickou vrstvou. Základnová stanice 50 má interní strukturu, která je podobná té ze základnové stanice 20, zobrazené na obr. 1. Směruje hovory mezí každými z mobilních stanic 52 a 54 a vhodně vybranou sítí, která v tomto příkladě obsahuje IS-41 sít 56, GSM-MAP sít 58 a
8447fi m<WUd7R C.7 dnnl Q 7íW
9 · 9· ·· ··
9 99 99 · · 90«
9 9 · · · · * • 9 9 · 9 9 9 9 9 9 9 • 99 9 · · 999 • 9 ··· ··· ·· 99 9··9 jinou síť 60, jako je PSTN. Jako v případě výše popsané mobilní stanice 22 a mobilní stanice 24, CDMA2000 mobilní stanice 52 a WCDMA mobilní stanice 54 přednostně koexistují ve společné buňce základnové stanice 50.
Rozsah tohoto vynálezu nezahrnuje pouze výše popsané kompletní systémy a komunikační procesy, ale také různé inovační prvky těchto systémů a procesů, stejně jako jejich kombinace a dílčí kombinace. Bude proto zřejmé, že zde popsaná upřednostňovaná provedení jsou pouze příklady a úplný rozsah vynálezu je vymezen pouze nároky.
Zastupuj e:
Dr. Pavel Zelený v.r.
rtft DO η ΠΛΛ·Ί
JUDr. Pavel Zelený advokát
120 00 Praha 2, Hálkova 2
t« 0 • «0 ·«
0 0 00 00 0 0 0 0 0
* 0 0 0 0 0 0 0 0
0
0 * * « 0 0 0 0 0
·· 00· 000 00 00 • «00
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (9)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. V mobilním bezdrátovém telekomunikačním systému subsystém základnových stanic, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň jeden přijímač/vysílač základnové stanice, který komunikuje prostřednictvím vzduchového rozhraní s množstvím mobilních stanic pracujících podle množství různých protokolových standardů, obsahující alespoň jednu první mobilní stanici pracující podle prvního protokolového standardu a alespoň jednu druhou mobilní stanicí pracující podle druhého protokolového standardu a správce pagingu/přístupu, který pro každý hovor mezi subsystémem základnových stanic a jednou z mobilních stanic směruje hovor sítí podle protokolového standardu mobilní stanice.
2. Subsystém vy z a a Č ující se jednotek zpracování základnových stanic příslušných standardů základnových stanic podle nároku 1, tím, že dále obsahuje množství hovoru, které spojují subsystém s množstvím sítí podle různých rozhraní.
3. Subsystém základnových stanic podle nároku 2, vyznačující se tím, že správce pagingu/přístupu určuje příslušné protokolové standardy mobilních stanic volajících prostřednictvím subsystému základnových stanic a směruje tak hovory do jednotek zpracování hovoru, které jsou spojeny s příslušnými protokolovými standardy.
4 4 4 444 494
99 ·»* ·4· · ·· ····
20. V mobilním bezdrátovém telekomunikačním systému, který obsahuje množství mobilních stanic pracujících podle množství různých protokolových standardů, způsob komunikace s mobilními stanicemi, vyznačující se tím, že obsahuj e zahájení hovoru mezi subsystémem základnových stanic a jednou z množství mobilních stanic a směrování hovoru mezi základnovou stanicí a sítí při komunikaci se základnovou stanicí podle protokolového standardu mobilní stanice.
21. Způsob podle nároku 20, tím, že směrování hovoru obsahuje standardu mobilní stanice a výběr j odezvou na toto určení.
vyznačující se určení protokolového edné z množství sítí
22. Způsob podle nároku 21, vyznačující se tím, že výběr jedné z množství sítí obsahuje výběr sítě GSM-MAP.
23. Způsob podle nároku 22, vyznačující se tím, že směrování hovoru obsahuje směrování prostřednictvím GSM A-rozhraní.
24. Způsob podle nároku 21, vyznačující se tím, že výběr jedné z množství sítí obsahuje výběr sítě IS41.
25. Způsob podle nároku 24, vyznačující se tím, že směrování hovorů obsahuje směrování hovoru prostřednictvím rozhraní ΙΞ-634.
no o,U7ft /nno^72 dfi o onno
- 23 - ·· · ! » » ·· «· · · * · · · ♦ * k * * · * * · k k k · · · ii ··· ··* ** 99 ♦· 9 · • ♦ 9 « 9 ♦ 4 9*9 9* «499 26. Způsob podle nároku 21, vy z na č u j í c í s e tím, že výběr j edné z množství sítí obsahuje výběr veřejné telefonní sítě. 27. Způsob podle nároku 26, vy značující s e tím, že směrování hovoru obsahuje směrování hovoru prostřednictvím rozhraní V 5.x. 28. Způsob podle nároku 20, vyznačující s e
tím, že zahájení hovoru obsahuje volání prostřednictvím vzduchového rozhraní založeného na CDMA.
29. Způsob tím, že volání standardu IS-95.
30. Způsob tím, že volání protokolech GSM.
podle nároku 28, obsahuje volání podle nároku 28, obsahuje volání vyznačující se podle protokolového vyznačující se založené na sítových
31. Způsob podle nároku 28, tía, že volání obsahuje volání standardu CDMA2000.
32. Způsob podle nároku 28, tím, že volání obsahuje volání standardu WCDMA.
vyznačující se podle protokolového vyznačující se podle protokolového
33. V mobilním bezdrátovém telekomunikačním systému, který obsahuje množství mobilních stanic pracujících podle množství různých standardů rozhraní, přičemž mobilní stanice obsahují alespoň jednu první mobilní stanici pracující podle prvního protokolového standardu a alespoň jednu druhou
09 8447fi lT'QHJd7P P7 Hwl 9« O OťlIXO *·· ··♦ · ♦ · ··· · ·· ·· ···· mobilní stanici pracující podle druhého protokolového standardu, způsob komunikace s mobilními stanicemi, vyznačující se tím, že obsahuje vysílání signálů do alespoň jedné buňky, ve které je přihlášena jak první, tak druhá mobilní stanice.
34. Způsob podle nároku 33, vyznačující se tím, že přenos signálů obsahuje použití přiřazení společné frekvence první a druhé mobilní stanici v buňce.
35. Způsob podle nároku 33, vyznačující se tím, že přenos signálů obsahuje použití společného synchronizačního kanálu pro první a druhou mobilní stanici v buňce.
36. Způsob podle nároku 33, vyznačující se tím, že přenos signálů obsahuje použití společného pagingového kanálu pro první a druhou mobilní stanici v buňce.
37. Způsob podle nároku 33, vyznačující se tím, že přenos signálů obsahuje přenos prostřednictvím vzduchového rozhraní založeného na CDMA.
38. Způsob podle nároku 37, vyznačující se tím, že první protokolový standard obsahuje standard IS-95.
39. Způsob podle nároku 37, vyznačující se tím, že druhý protokolový standard je založen na síťových protokolech GSM.
40. Způsob podle nároku 37, vyznačující se tím, že první protokolový standard obsahuje standard
09 84476 Í098447R CZ.rincl 28.9. 29(1?
- 25 9 9 9« ·· **
99 99 φ 9 9 9 9 9 9 · · · ·
9* 9 · · · · * *
9 9 9 9 **9
999 99« 9* 99 9999
CDMA2000.
41. Způsob podle nároku 37, vyznačující se tím, že druhý protokolový standard obsahuje standard WCDMA.
Zastupuj e:
Dr. Pavel Zelený v.r.
4 4 4« 4 4···· ·
4 14 44»·· 9
4 · · 4 1 4 4 ♦
4. Subsystém základnových stanic podle nároku 2, no BAA7R π oa o onm • ·* ·· ·· · » « · · · • » » » » « * »·»«* · • > · · · · **« »· ·· ···· ·« • · • · · * « *· vyzná čující se GSM-MAP.
tím, že množství sítí obsahuje síú
5. Subsystém základnových stanic podle nároku 4, vyznačující se tím, že standardy rozhraní obsahují standard GSM A-rozhraní.
6. Subsystém vyznačující se
41.
7. Subsystém vyznačující se standard IS-634.
8. Subsystém vy z n a č u j í c í s <
veřejnou telefonní s základnových stanic tím, že množství sí’ základnových stanic tím, že standardy základnových stanic tím, že množst podle nároku 2, í obsahuje síť ISpodle nároku 6, rozhraní obsahují podle nároku 2, r£ sítí obsahuje
9. Subsystém základnových stanic podle nároku 8, vyznačující se tím, že standardy rozhraní obsahují standard V 5.x.
10. Subsystém základnových stanic podle nároku 1, vyznačující se tím, že vzduchové rozhraní obsahuje vzduchové rozhraní založené na CDMA.
11. Subsystém základnových stanic podle nároku 10, vyznačující se tím, že první protokolový standard obsahuje standard IS-95.
12. Subsystém základnových stanic podle nároku 10, vyznačující se tím, že druhý protokolový standard je rtrt n j /λλλ λ i __s rtrt Λ ΛΛΛΑ
·· B • ·· ·· ·· * *1 ·· ♦ * * Φ Φ * B * » V » • fc * * B B »«· ♦ ·· ·· V · ♦ »O
založen na síťových protokolech GSM.
13. Subsystém základnových stanic podle nároku 12, vyznačující se tím, že subsystém základnových stanic vysílá CDMA zprávu, která je přijímána a dekódována jak první, tak druhou mobilní stanicí v klidovém režimu, a další GSM-CDMA zprávu, která je přijímána a dekódována pouze druhou mobilní stanicí.
14. Subsystém základnových stanic podle nároku 10, vyznačující se tím, že první protokolový standard obsahuje standard CDMA2000.
15. Subsystém základnových stanic podle nároku 10, vyznačující se tím, že druhý protokolový standard obsahuje standard WCDMA.
16. Subsystém základnových stanic podle nároku 1, vyznačující se tím, že alespoň jeden pří j ímač/vysílač základnové stanice podporuje alespoň jednu buňku, ve které je přihlášena jak první, tak druhá mobilní stanice.
17. Subsystém základnových stanic podle nároku 16, vyznačující se tím, že se pro první a druhou mobilní stanici používá v buňce přiřazení společné frekvence.
18. Subsystém základnových stanic podle nároku 16, vyznačující se tím, že se pro první a druhou mobilní stanici v buňce používá společný synchronizační kanál.
19. Subsystém základnových stanic podle nároku 16, vyznačující se tím, že se pro první a druhou mobilní stanici v buňce používá společný pagingový kanál.
• v 4 » ·» »» »»
09 S447R ímfldá7R Γ.7 rtnrt 9R Q ΟΓιΡιΟ
CZ20022256A 1999-12-30 2000-12-29 Systém hybridní celulární sítě a způsob komunikace CZ20022256A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US47621899A 1999-12-30 1999-12-30

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20022256A3 true CZ20022256A3 (cs) 2003-03-12

Family

ID=23890985

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20022256A CZ20022256A3 (cs) 1999-12-30 2000-12-29 Systém hybridní celulární sítě a způsob komunikace

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP1250823B1 (cs)
JP (1) JP2003523658A (cs)
KR (1) KR20020064973A (cs)
CN (1) CN1232142C (cs)
AT (1) ATE307465T1 (cs)
AU (1) AU2609301A (cs)
BR (1) BR0016880A (cs)
CA (1) CA2395689A1 (cs)
CZ (1) CZ20022256A3 (cs)
DE (1) DE60023351T2 (cs)
ES (1) ES2249325T3 (cs)
HU (1) HUP0300037A2 (cs)
IL (1) IL150424A0 (cs)
MX (1) MXPA02006411A (cs)
PL (1) PL356450A1 (cs)
RU (1) RU2263399C2 (cs)
TR (1) TR200201674T2 (cs)
WO (1) WO2001050795A1 (cs)
ZA (1) ZA200205152B (cs)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4033627B2 (ja) * 2000-11-08 2008-01-16 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ 通信システムにおけるページング制御方法およびページング制御システム、並びに記録媒体
CN100338961C (zh) * 2001-06-21 2007-09-19 中兴通讯股份有限公司 实现移动通信系统混合拓扑组网方式的装置和方法
EP1330133A1 (de) * 2002-01-17 2003-07-23 Siemens Aktiengesellschaft Funkkommunikationssystem
KR100934279B1 (ko) 2003-10-08 2009-12-28 삼성전자주식회사 이동 통신 시스템의 하이브리드 기지국 장치
KR100602167B1 (ko) * 2003-12-03 2006-07-19 이노에이스(주) 페이징 신호를 이용한 비동기식 이동통신망에서 동기식이동통신망으로의 핸드오프 방법
GB2424545A (en) * 2005-03-24 2006-09-27 Orange Personal Comm Serv Ltd Packet radio communications system where at least one ran is arranged to operate with a different communication standard than the other rans
US8249015B2 (en) 2005-11-10 2012-08-21 Interdigital Technology Corporation Method and system for media independent handover using operation, administration and maintenance protocol
KR100825706B1 (ko) * 2007-01-04 2008-04-29 주식회사 유프레스토 No.7 네트워크에서의 MAP 메시지의 프로토콜 판단방법
EP2122842B1 (en) 2007-01-10 2017-06-21 Qualcomm Incorporated Fast cell search
US8625652B2 (en) 2007-01-11 2014-01-07 Qualcomm Incorporated Collision-free group hopping in a wireless communication system
US8792468B2 (en) 2007-05-09 2014-07-29 Kyocera Corporation System and method for broadcasting overhead parameters in poor coverage regions
EA018367B1 (ru) * 2007-08-29 2013-07-30 Шарп Кабусики Кайся Система мобильной связи, способ радиосвязи, базовая сеть, абонентское устройство
RU2450481C2 (ru) * 2007-11-08 2012-05-10 Телефонактиеболагет Лм Эрикссон (Пабл) Способ и устройство для обеспечения передачи обслуживания из наземной мобильной сети доступа wcdma в сеть общего доступа
EP2223536B1 (en) 2007-11-08 2011-10-26 Telefonaktiebolaget LM Ericsson (publ) A method and apparatus for facilitating handover from a wcdma public land mobile access network to a generic access network
GB2457656C (en) 2008-02-18 2014-09-17 Sony Corp Cellular communication system, apparatus and method for network discovery
WO2010008177A2 (en) 2008-07-14 2010-01-21 Samsung Electronics Co., Ltd. Apparatus and method for transmitting coexistence beacon protocol packet in cognitive radio based wireless communication system
WO2012076185A1 (en) 2010-12-09 2012-06-14 Lantiq Deutschland Gmbh Power boost in communication system
WO2013062619A1 (en) 2011-10-26 2013-05-02 Intel Corporation Method for paging-based delgate indication for m2m group

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2320653A (en) * 1996-12-23 1998-06-24 Northern Telecom Ltd Mobile Communications Network Using Alternative Protocols
FI980351A (fi) * 1997-02-19 1998-08-20 Nokia Telecommunications Oy Solukkoradioaccessverkko sekä sijainninpäivitys langattomassa tietoliikennejärjestelmässä
TW379494B (en) * 1997-11-12 2000-01-11 Ericsson Inc Method and apparatus for increasing traffic channels within an AMPS/IS-136 cellular system

Also Published As

Publication number Publication date
CA2395689A1 (en) 2001-07-12
WO2001050795A1 (en) 2001-07-12
TR200201674T2 (tr) 2002-11-21
AU2609301A (en) 2001-07-16
ATE307465T1 (de) 2005-11-15
RU2263399C2 (ru) 2005-10-27
KR20020064973A (ko) 2002-08-10
BR0016880A (pt) 2003-02-25
PL356450A1 (en) 2004-06-28
DE60023351T2 (de) 2006-07-06
RU2002120183A (ru) 2004-02-20
EP1250823B1 (en) 2005-10-19
HUP0300037A2 (en) 2003-05-28
MXPA02006411A (es) 2003-02-12
DE60023351D1 (de) 2005-11-24
CN1437832A (zh) 2003-08-20
JP2003523658A (ja) 2003-08-05
IL150424A0 (en) 2002-12-01
EP1250823A1 (en) 2002-10-23
CN1232142C (zh) 2005-12-14
ES2249325T3 (es) 2006-04-01
ZA200205152B (en) 2003-09-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20022256A3 (cs) Systém hybridní celulární sítě a způsob komunikace
RU2218671C2 (ru) Многоэтапное управление разнесением для системы мобильных телекоммуникаций мдкр
US7181212B2 (en) Method and apparatus for location area updating in cellular communications
EP1360865B1 (en) Transmission of filtering or filtered information over the iur interface
AU764364B2 (en) Wire/wireless unified in-building communication method and system
US7209739B1 (en) Method and system for processing calls within a local micro network
KR101212971B1 (ko) 확장된 셀룰러 텔레포니 프로토콜
JP3448564B2 (ja) 通信制御方法及び通信システム
JP4701289B2 (ja) 非同期移動通信網から同期移動通信網へのハンドオーバー方法
JP4327355B2 (ja) 移動通信ネットワークの非透過的データ送信
EP0826292B1 (en) Hybrid cellular communication apparatus and method
US7136641B2 (en) Alternative network selection for a communication device
US7336971B2 (en) System for providing private mobile communication service separately from public mobile communication network and method of processing call using the same
WO1996025015A1 (en) Arrangement for handover in a mobile telecommunications network
US7421280B2 (en) Wireless network and wireless access terminals using enhanced SYNC—ID parameter
US6731629B1 (en) System and method for switching media packets for packet-based communication in a mobile communications network
JP3479883B2 (ja) ハンドオーバ方法および移動通信システム
WO2000072620A1 (en) Handoff in a mobile system through an external network
WO2004068810A1 (fr) Procede destine a etre utilise dans un reseau gsm et dans un reseau cdma utilisant la meme station de base
JP2786157B2 (ja) 自営用phsシステムの呼接続方式
KR20020023015A (ko) 유.무선 복합구내 통신시스템의 무선 채널 확장 시스템
KR20000008947A (ko) 셀룰러 시스템에서 이동 교환기간 소프트 핸드오프 방법