CZ18768U1 - Třídič sypkého materiálu - Google Patents

Třídič sypkého materiálu Download PDF

Info

Publication number
CZ18768U1
CZ18768U1 CZ200819869U CZ200819869U CZ18768U1 CZ 18768 U1 CZ18768 U1 CZ 18768U1 CZ 200819869 U CZ200819869 U CZ 200819869U CZ 200819869 U CZ200819869 U CZ 200819869U CZ 18768 U1 CZ18768 U1 CZ 18768U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
chamber
outlet
sorter
inlet
rotor
Prior art date
Application number
CZ200819869U
Other languages
English (en)
Inventor
Filouš@Jirí
Podzimný@Stanislav
Košina@Ivan
Odstrcilík@Zdenek
Havlík@Jirí
Original Assignee
Psp Engineering A. S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Psp Engineering A. S. filed Critical Psp Engineering A. S.
Priority to CZ200819869U priority Critical patent/CZ18768U1/cs
Publication of CZ18768U1 publication Critical patent/CZ18768U1/cs

Links

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká třídiče sypkého materiálu, zejména cementu, cementové suroviny a vápence, pro použití jako součást mlecích linek s válcovým lisem nebo jako samostatné zařízení pro třídění materiálu.
Dosavadní stav techniky
V současné době jsou známa různá zařízení pro třídění a mletí sypkých stavebních materiálů. Jsou známy konstrukce dynamického třídiče, které jsou vybaveny rotorem s třídicím lopatkovým košem se svislou osou otáčení. Ke třídění využívají působení odstředivé síly a unášení částic io proudem plynu. Tříděný materiál se do těchto třídičů přivádí buď shora aje profukován příčným proudem plynů, který unáší materiál k třídění do lopatkového koše rotoru. Neboje tříděný materiál přiváděn spolu s plyny do spodní části, aje zaváděn k třídění do obdobného rotoru umístěného v homí části třídiče. Dále jsou známy statické třídiče, které jsou vybaveny kaskádou proti sobě umístěných a výškově přesazených šikmých lopatek. Tříděný materiál je podáván shora, je profukován příčným proudem plynů, a následně ke třídění případně rozbití aglomerátů a shluků tříděného materiálu dochází v uvedené lopatkové kaskádě.
Uvedené třídiče se používají u mlecích linek, které jsou vybaveny pro mletí troubovými mlýny nebo válcovými lisy, případně kombinací obou uvedených mlecích zařízení. Při použití válcového lisu jsou často zařazeny za sebou dynamický a kaskádový statický třídič. V kaskádovém sta20 tickém třídiči nastává rozbití slisků vystupujících z válcového lisu a předtřídění materiálu. V návazném dynamickém třídiči dochází ke třídění materiálu na konečnou požadovanou jemnost.
Je známo rovněž řešení mlecí linky s válcovým lisem, které má uvedený kaskádový a dynamický třídič spojeno do jednoho zařízení. Tříděný materiál vstupuje shora nejdříve do části třídiče vybavené kaskádou šikmých lopatek, kde nastává rozbití slisků a předtřídění materiálu. Předtříděný materiál je plyny dále unášen do stranově napojené další části třídiče, vybavené rotorem s lopatkovým košem s vodorovnou osou otáčení. Zde dochází k třídění materiálu na konečnou požadovanou jemnost.
Úkolem technického řešení je vyvinout zařízení, které bude výrobně a provozně nenáročné, a bude schopné třídit materiál na různé frakce podle velikosti resp. hmotnosti zrna, a zároveň umožní rozbití ne příliš soudržných aglomerátů tříděného materiálu.
Podstata technického řešení
Uvedený úkol řeší třídič sypkého materiálu, zejména cementu, cementové suroviny a vápence, obsahující rotor s lopatkovým košem se svislou osou otáčení, se vstupem a výstupem tříděného materiálu a vstupem a výstupem třídicích plynů, jehož podstata podle technického řešení spočívá v tom, že ve směru svislé osy sestává ze tří dílů. Homí díl je tvořen homí komorou s rotorem a s rozváděcími lopatkami, do níž je bočně přiveden příčný vstup plynů a nad ní odveden homí odtah výstupních plynů s jemnou frakcí. Střední díl je tvořen dvojicí souosých komor ve tvaru obráceného kužele, kde do prostoru mezi jejich plášti jsou zaústěny primární vstupy materiálu přicházející z homí části horního dílu. Vnitřní komora na vnější ploše pláště a vnější komora na vnitřní ploše pláště jsou opatřeny soustavami šikmých odrazových desek. Odrazové desky vnější komory jsou kaskádovitě výškově přesazeny vůči odrazovým deskám vnitřní komory. Vnitřní prostor vnitřní komory je poblíž vrcholu kužele zakončen výstupem střednězmného materiálu. Vnější komora je ve spodní části ukončena dolním dílem s dolním vstupem plynů a s výpadem hrubé frakce.
Homí díl třídiče sypkého materiálu je opatřen pohonnou jednotkou.
- 1 CZ 18768 Ul
Výhodou a vyšším účinkem třídiče sypkého materiálu podle technického řešení je kompaktní agregace oddělování různých frakcí materiálu při současném rozmělňování aglomerovaných shluků a slepenců. Prakticky se dosáhne oddělení tří velikostí zrna. Zbytkový hrubý materiál je co do množství minimalizovaný, jelikož v průběhu třídění se z větší části rozmělní a vytřídí. Lze variabilně nastavovat množství a rychlost třídicích plynů, a tím ovlivňovat rychlost a kvalitu třídění. Třídič lze využívat jak samostatně, tak jako součást mlecích zařízení, kdy se hrubá nebo i střednězmná frakce vrací k domletí. Je možné rovněž teplotou třídicích plynů volit například chladicí nebo ohřívací režim.
Přehled obrázků na výkrese
Třídič sypkého materiálu je blíže popsán na příkladu provedení, který je schematicky znázorněn na přiloženém obrázku.
Příklad provedení technického řešení
Třídič sypkého materiálu podle technického řešení sestává ze tří základních dílů J_, 2, 3. Homí díl i je opatřen pohonnou jednotkou 4, obvykle elektromotorem, a je tvořen homí komorou JJ. s rozváděcími lopatkami 13 a s rotorem 12 se svislou osou otáčení. Do homí komory 11 je bočně přiveden příčný vstup 14 třídicích plynů a nad ní je proveden homí odtah 16 výstupních plynů s jemnou frakcí. Střední díl 2 je tvořen dvojicí souosých komor 21, 22 ve tvaru obráceného kužele. Do prostoru mezi jejich plášti jsou zaústěny primární vstupy 15 materiálu přicházející z homí části horního dílu L Vnitřní komora 21 na vnější ploše pláště a vnější komora 22 na vnitřní ploše pláště jsou opatřeny soustavami šikmých odrazových desek 23. Odrazové desky 23 vnější komory 22 jsou kaskádovitě výškově přesazeny vůči odrazovým deskám 23 vnitřní komory 21. Vnitřní prostor vnitřní komory 2J je poblíž vrcholu kužele zakončen výstupem 24 střednězmného materiálu, obvykle nazývaného krupice. Vnější komora 22 je ve spodní části ukončena dolním dílem 3 s dolním vstupem 31 plynů a s výpadem 32 hrubé frakce.
Tříděný materiál je podávaný do třídiče primárními vstupy JJ do homí části horního dílu L Postupuje přes příčný proud třídicích plynů přiváděných do horního dílu 1 příčným vstupem 14 plynů. Plyny unášejí jemné částice materiálu a postupují dále přes soustavu rozváděčích lopatek J3 do rotoru 12. Hrubý materiál propadá do prostoru mezi plášti vnitřní a vnější komory 21, 22. Zde naráží postupně na šikmé odrazové desky 23 a rozbíjejí se případné slisky a aglomeráty vzniklé při předchozím mletí, obvykle ve válcovém lisu. Proti proudu materiálu postupuje zespodu proud plynů přiváděných dolním vstupem/vstupy 3J_ do dolního dílu 3 třídiče. Tyto plyny unášejí podle své rychlosti do horního dílu J_ třídiče jemnější frakce, zatímco hrubá frakce padá do dolního dílu 3 a výpadem 32 z třídiče. Unášené jemnější frakce postupují dále s plyny do horního dílu J a dostávají se opět do soustavy rozváděčích lopatek 13 a do rotoru 12. V rotoru 12 nastává v závislosti na nastavených otáčkách odtřídění nejjemnějších částic, které spolu s plyny vystupují z horního odtahu J6 výstupních plynů s jemnou frakcí. Hrubší, tedy střednězmný materiál, krupice, propadá do vnitřní komory 21 a je odváděn výstupem 24 v dolní části vnitřní komory 21.
V třídiči probíhá třídění materiálu v několika stupních. První třídění nastává při průchodu mate40 riálu příčným proudem plynů v horním dílu J třídiče. Další třídění nastává v prostoru mezi plášti komor 21, 22 při prostupu materiálu přes šikmé odrazové desky 23. Konečný stupeň třídění probíhá v lopatkovém koši rotoru 12 horního dílu J. Z třídiče tak vystupují tři proudy materiálu. Nejhrubší výpadem 32 z dolní části 3, nejjemnější frakce jde spolu s plyny horním odtahem JťS a střednězmná frakce výstupem 24 z vnitřní komory 21.
Množství a jemnost vytříděných frakcí je možné regulovat rozdělením množství plynů v příčném vstupu 14 a v dolním vstupu 31, a dále otáčkami rotoru 12, případně i natáčením rozváděčích lopatek 13.. Vstupy 14, 3J. plynů mohou byt tangenciální nebo spirálové. V třídiči může být pro- 2 CZ 18768 Ul váděno také sušení nebo chlazení materiálu, podle toho, zda vstupující plyny jsou horké nebo studené.
Hrubý a střednězmný materiál se může vracet k domletí, jemná frakce se odlučuje z plynů v odlučovačích, ať již cyklónových nebo tkaninových filtrech.
Třídič může byt zařazen v mlecích linkách s válcovými lisy, vstupující materiál tak přichází do třídiče předemletý ve válcovém lisu, který obvykle obsahuje slisky a aglomeráty. Také může být využíván jako samostatné zařízení.
Průmyslová využitelnost
Třídič sypkého materiálu podle technického řešení lze průmyslově vyrábět, zejména jako součást linek pro výrobu cementu a podobných materiálů.

Claims (2)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Třídič sypkého materiálu, zejména cementu, cementové suroviny a vápence, obsahující rotor s lopatkovým košem se svislou osou otáčení, se vstupem a výstupem tříděného materiálu, a se vstupem a výstupem třídicích plynů, vyznačující se tím, že ve směru svislé osy
    15 sestává ze tří dílů (1, 2, 3), kde horní díl (1) je tvořen horní komorou (11) s rotorem (12) a s rozváděcími lopatkami (13), do níž je bočně přiveden příčný vstup (14) plynů a nad ní odveden horní odtah (16) výstupních plynů s jemnou frakcí, střední díl (2) je tvořen dvojicí souosých komor (21, 22) ve tvaru obráceného kužele, kde do prostoru mezi jejich plášti jsou zaústěny primární vstupy (15) materiálu přicházející z horní části horního dílu (1), přičemž vnitřní komora
    20 (21) na vnější ploše pláště a vnější komora (22) na vnitřní ploše pláště jsou opatřeny soustavami šikmých odrazových desek (23), kde odrazové desky (23) vnější komory (22) jsou kaskádovitě výškově přesazeny vůči odrazovým deskám (23) vnitřní komory (21), přičemž vnitřní prostor vnitřní komory (21) je poblíž vrcholu kužele zakončen výstupem (24) střednězmného materiálu a vnější komora (22) je ve spodní části ukončena dolním dílem (3) s dolním vstupem (31) plynů a s
    25 výpadem (32) hrubé frakce.
  2. 2. Třídič sypkého materiálu podle nároku 1, vyznačující se tím, že horní díl (1)je opatřen pohonnou jednotkou (4).
CZ200819869U 2008-04-16 2008-04-16 Třídič sypkého materiálu CZ18768U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200819869U CZ18768U1 (cs) 2008-04-16 2008-04-16 Třídič sypkého materiálu

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200819869U CZ18768U1 (cs) 2008-04-16 2008-04-16 Třídič sypkého materiálu

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ18768U1 true CZ18768U1 (cs) 2008-08-04

Family

ID=39679329

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200819869U CZ18768U1 (cs) 2008-04-16 2008-04-16 Třídič sypkého materiálu

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ18768U1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ306516B6 (cs) * 2013-06-12 2017-02-22 Sedlecký kaolin a.s. Způsob získávání slídy z kaolinu

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ306516B6 (cs) * 2013-06-12 2017-02-22 Sedlecký kaolin a.s. Způsob získávání slídy z kaolinu

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9212404B2 (en) Preparation method for stainless steel slags and steelworks slags for recovery of metal
DK2785472T3 (en) Device for the sifting of granular material
JP6934871B2 (ja) 微細粒及び極微細粒の分離のためマルチサイクロンを動作させる方法並びにマルチサイクロン
CA2566835C (en) Classification of splinters and wood chips
CA3103042C (en) Dry preparation of kaolin in the production of hpa
CN210497245U (zh) 高分散涡流选粉机
CN215878794U (zh) 一种新型选粉装置
JP2005211777A (ja) 植物原料の微粉砕方法及びその装置
US3727849A (en) Apparatus for the method of liberating and removing fibrous material from a mineral ore
CN107396629B (zh) 粉碎设备和控制粉碎设备的方法
CZ18768U1 (cs) Třídič sypkého materiálu
US2899139A (en) Method and apparatus for concentrating and classifying material
JPS6233560A (ja) 高効率セパレ−タ設備
JP3570265B2 (ja) 粉砕装置
CN117396319A (zh) 用于处理废弃塑料的塑料回收方法
US7854406B2 (en) Air separator for comminuted materials
JPH03135448A (ja) 米、トウモロコシのような穀類の粉砕方法およびその装置
CZ307269B6 (cs) Třídič sypkého materiálu
JPH067694A (ja) 脆性材料の固体粒子を微粉砕するための方法及び装置
CN206229438U (zh) 烘干锤式破碎分离机
EP2125229B2 (en) Air separator for comminuted materials
RU2809563C1 (ru) Установка для диспергирования и пневмоклассификации зерновой муки
CS197619B1 (en) Milling appliance for the fine pulverising of materials particularly the substrates for making the cement under contemporary drying of the grist
NO882027L (no) Fremgangsmaate og anordning for fremstilling av finpartiklet materiale.
JPH0427448A (ja) 脆性材料の粉砕方法及び粉砕装置

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20080804

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20120201

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20150310

MK1K Utility model expired

Effective date: 20180416