CZ14993U1 - Simulační jednotka - Google Patents

Simulační jednotka Download PDF

Info

Publication number
CZ14993U1
CZ14993U1 CZ200415975U CZ200415975U CZ14993U1 CZ 14993 U1 CZ14993 U1 CZ 14993U1 CZ 200415975 U CZ200415975 U CZ 200415975U CZ 200415975 U CZ200415975 U CZ 200415975U CZ 14993 U1 CZ14993 U1 CZ 14993U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
space
wagon
sections
simulation unit
separate
Prior art date
Application number
CZ200415975U
Other languages
English (en)
Inventor
Pavel Tůma
Original Assignee
Lain Martin Ing.
Pavel Tůma
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lain Martin Ing., Pavel Tůma filed Critical Lain Martin Ing.
Priority to CZ200415975U priority Critical patent/CZ14993U1/cs
Publication of CZ14993U1 publication Critical patent/CZ14993U1/cs
Priority to US11/103,891 priority patent/US7407385B2/en

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D15/00Other railway vehicles, e.g. scaffold cars; Adaptations of vehicles for use on railways
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09BEDUCATIONAL OR DEMONSTRATION APPLIANCES; APPLIANCES FOR TEACHING, OR COMMUNICATING WITH, THE BLIND, DEAF OR MUTE; MODELS; PLANETARIA; GLOBES; MAPS; DIAGRAMS
    • G09B19/00Teaching not covered by other main groups of this subclass

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Entrepreneurship & Innovation (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Educational Administration (AREA)
  • Educational Technology (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Disinfection, Sterilisation Or Deodorisation Of Air (AREA)

Description

Simulační jednotka
Oblast techniky
Technické řešení se týká zařízení pro simulaci zážitků, s účinkem na paměť člověka, zejména simulaci a odrazování od užívání drog.
Dosavadní stav techniky
Používání drog, zejména mladými lidmi, je světový problém. Přístup k němu zahrnuje mezinárodní úsilí ke kontrole produkce a toku drog stejně takjako různé sady vzdělávacích programů a různé funkční modely pro odstrašení od užívání drog, za používání konvenčních pasivních médií - příběhy, knihy, videa apod.
Jsou známa i řešení, soustřeďující se na stranu uživatele drog, na interaktivní metody působení s cílem zvýšit účinnost antidrogových vzkazů. Jako jsou interaktivní videa, ruční a multimediální počítačové hry, které upoutají pozornost mladých lidí. Tyto metody mají poskytovat simulovanou zkušenost na základě vlastního rozhodnutí vzít či nevzít dávku drogy a následné demonstrace výsledků, efektů, rozhodnutí. Systémy pro takovou simulaci jsou všestranná zařízení použitel15 ná kdykoliv, v čase i různém stádiu užívání drog, mají celou řadu různých provedení.
Z EP 927 566 je známo zařízení a způsob pro interaktivní simulaci důsledků užívání drog a ke znechucení užívání drog mladými lidmi, kde simulované užívání drog poskytuje zvýšené vzrušení z pohybu a zvuku a zdánlivou hráčskou vášeň. Po určité době se účinek zeslabuje, hráč potřebuje získat další dávku. Scénář se opakuje, ale s každým opakováním tolerance vůči drogám vzrůstá, nejvyšší vzrušení se krátí a rostoucí procento doby hráče je stále více závislé na získávání a užívání drog. Série opakování obrací vnitřní euforii na frustraci (pocit marnosti, zuřivosti) a tímto způsobem silně působí proti užívání drog. Tento proces je ilustrován zařízením ve formě modifikované multimediální hry na bázi motocyklového závoděn.
Cílem technického řešení je vytvořit simulační zařízení využívající moderní techniku k simulaci daného prostředí, zejména prostředí ke znechucení užívání drog, stejně tak ale jako prostředí k vytvoření například reklamních prostor.
Jsou známa řešení mobilních prostředků, jako speciální úpravy železničních vagónů, k různým účelům.
Ze zveřejněné CZ přihlášky vynálezu PV 875 - 1992 je známa konstrukční úprava železničního vagónu na uzavřený vagón tvořený samostatným podvozkem, rámem a přepravním prostorem, který je příčně k podélné ose vagónu rozdělen na několik samostatných částí tvořících přepravní buňky. Buňka může být opatřena standardizovanými prvky pro kontejnerovou manipulaci a překládkovými otvory na čele, bočních plochách nebo ve střeše.
Ze spisu DE-DOS 41 24 301 je známo uspořádání vnitřního prostoru železničního vagónu pro místní vlaky, který je rozdělen na plochu pro stojící pasažéry, sedadlovou oblast a víceúčelovou oblast, oddělené poloprůhlednými příčkami. Sedadlová oblast je dále dělena na časově krátkodobou a dlouhodobou oblast, s místy uspořádanými k různým příležitostem během cesty. Místa v krátkodobé oblasti jsou v pravých úhlech nebo úhlopříčně ke směru jízdy vlaku. Uspořádání slouží k ubytování cestujících a přizpůsobení prostoru pro jejich pohodlí ve vlaku.
Žádné z těchto řešení nesplňuje požadavky simulační jednotky podle technického řešení.
Podstata technického řešení
Simulační jednotka podle technického řešení obsahuje alespoň dvě oddělené sekce, které se vizuálně, pachově a tepelně odlišují a mají prostředky pro vytváření daného simulovaného prostředí a poskytování informací pro ovlivňování lidských smyslů a vyvolání zážitku s účinkem na
-1 CZ 14993 Ul paměť člověka, přičemž uvedené prostředky zahrnují multimediální techniku, klimatizační jednotky, mechanické rozprašovače pachů, barevné úpravy a věcné vybavení prostorů.
Dvě uzavřené a meziprostorem oddělené sekce jsou upravené v přepravním prostoru vagónu se samostatným podvozkem a rámem a tvoří samostatný multimediální prezentační prostor.
Sekce jsou tvořeny první sekcí s prostorem kinosálu a prostorem pro dialog a druhou sekcí s výstavním prostorem.
Dvě oddělené sekce a meziprostor mezi nimi jsou vybaveny samostatnými klimatizačními jednotkami.
Podle zvlášť výhodného provedení je jednotka podle technického řešení vytvořena jako mobilní simulační jednotka, která zahrnuje za sebou řazené dvojice sekcí, meziprostorem oddělené, kde sekce jsou vybrány ze skupiny tvořené sekcí s prostorem kinosálu a prostorem pro dialog, sekcí s výstavním prostorem a sekcí se vstupním informačním a organizačním prostorem, kde každá dvojice sekcí je upravená v samostatném vagónu vlakové soupravy, přičemž k poslednímu vagónu dvojic sekcí je připojen vagón s komunikačním prostorem a k němu pak vagón s technickým zařízením a přičemž prostředky jsou prostředky pro simulaci prostředí a výsledků užívání drog.
Simulační jednotka je zařízením k ovlivnění lidských smyslů - zrak, sluch, čich, hmat a chuť návštěvníka, zákazníka či klienta za účelem zanechat v něm nezapomenutelný zážitek, který se v jeho dlouhodobé paměti usadí navždy. Simulační jednotka je využitelná pro komerční účely jako jsou reklamní akce, předvádění výrobku či služby, zejména ale pro účely protidrogové. Využívá moderní techniky pro zkopírování různých míst, která jsou v reálu těžko dosažitelná, a pro jejich sestavení do určitého smysluplného celku. Moderní techniky využívané v daném technickém řešení, které jsou dnes již běžnou součástí každodenního života, mají přilákat pozornost zejména mladých lidí, vzbudit zájem a respekt v mnohem větší míře, než například tradiční přednášky či videokazety s naučnými pořady o drogové problematice. Simulační jednotka může být vytvořena jako mobilní i stacionární jednotka.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladné provedení technického řešení je znázorněno na výkrese, kde obr. 1 představuje schematické znázornění simulační jednotky jako vlakové soupravy, protidrogového vlaku a na obr. 2 je znázorněn jeden vagón, samostatný prezentační prostor mobilní simulační jednotky.
Příklady provedení
Hlavním posláním simulační jednotky je maximálně ovlivnit veškeré lidské smysly - zrak, sluch, čich, hmat a chuť - návštěvníka (zákazníka, klienta) a zanechat v něm nezapomenutelný zážitek, který se v jeho dlouhodobé paměti usadí navždy. Za tím účelem obsahuje prostředky pro vytváření daného simulovaného prostředí a poskytování informací pro ovlivňování lidských smyslů a vyvolání zážitků s účinkem na paměť člověka. Jednotka zahrnuje prostředky pro vytváření kombinovaného vícekanálového zvuku, projekční zařízení, klimatizační jednotky, mechanické rozprašovače pachů, barevné úpravy a vybavení prostorů, je možnost poskytování ochutnávky či rozdávání dárků. Simulační jednotka je využitelná pro komerční účely, zejména ale pro účely protidrogové.
Simulační jednotka může mít podobu mobilní jednotky i jednotky stacionární. Mobilní jednotka může mít například podobu vlakové soupravy, jak bude podrobně popsána dále. Stacionární jednotka může být například vytvořena jako omezený prostor - box v hale, který lze rozměrově upravovat, změnou jeho délky, šířky a výšky.
V komerčním případě využití simulační jednotky (reklamní akce, předvádění výrobku, služby) má v člověku zanechat velmi pozitivní zážitek. Dnešní výrobci se snaží spojit svůj produkt s příjemnou představou jako je odpočinek, společenské uznání, fyzická a duševní krása, moc. Lidé si pak podvědomě spojují vychvalovanou značku s kýženým zážitkem a dávají jí přednost. V
-2CZ 14993 Ul tomto případě by člověk mohl rozpoznat například příjemnou vůni nebo pach vyvolávající vzpomínku na dokonalou prezentaci dané služby či výrobku a rozhodnout se pro danou službu či výrobek.
V případě využití simulační jednotky pro protidrogové účely bude účinek, jaký bude mít návště5 va protidrogové jednotky na její návštěvníky, možno rozdělit na krátkodobý a dlouhodobý. Bezprostředně po prohlídce bude návštěvník zneklidněn předvedenou nebezpečností drog a má mít pocit, že se dozvěděl něco nového a tento zážitek se po čase má zasunout hluboko do jeho paměti.
Z dlouhodobého hlediska má návštěva v jedinci zanechat negativní pocit, který mu opět vyvstane na mysli v rizikové situaci, kdy mu bude nabídnuta droga. Vzniklé spojení může vést k tomu, že se v mozku jedince sepne poplašné zařízení a jedinec drogu odmítne.
Návštěvník, ve stanoveném časovém limitu, bude postupně procházet jednotlivými sekcemi jednotky, které jsou od sebe hermeticky odděleny. Sekce se vizuálně (interiér) a pachově (mechanický rozprašovač) a tepelně (klimatizační jednotky) odlišují. Rozdílné teploty útočí na hmatové orgány - receptory, které jsou odpovědné nejen za pocity chladu a tepla, ale zároveň evokují maximálně realistický dojem z daných sekcemi imitovaných prostředí, sestavených do smysluplného celku (životního příběhu, postupné výroby produktu či vývoje myšlenky). Zákazník je v každé sekci seznamován s novými informacemi, a to pomocí multimédií. Audiovizuální programy jsou kombinovány s možností jednotlivých vstupů průvodce a v případě protidrogového programu připraveny podle skutečných lidských příběhů. Klasického průvodce - dozor nahrazuje v sekcích jeden proškolený ochotník - neherec (představující například otce, policistu, doktora), který zároveň vede i krátký dialog s návštěvníky. Postavy ochotníků jsou ideálním skloubením potřeby přítomnosti odpovědného dozoru v sekcích a propojení filmové fikce s realitou. Důležité jsou i pachové vjemy. Čich dokáže vyvolat bezprostřední pocity, emoce i vzpomínky. Už jemný závan vůně nebo příjemného pachu člověka, předmětu nebo místa v nás může vyvolat dávno zapomenutou vzpomínku a současně vybavit zmizelé obrazy, zvuky i chutě. Takový zážitek provázejí někdy i hlubší emoce. Emoce mají vyvolávat nejenom promítané filmy (spoty, reklamní snímky, dokumenty) s dokonalým prostorovým zvukem, ale i barevné úpravy a vybavení jednotlivých sekcí.
Příkladné provedení simulační jednotky podle technického řešení bude blíže popsáno na příkladu protidrogové mobilní simulační jednotky v podobě vlakové soupravy, s odkazem na připojený výkres.
Mobilní jednotka zahrnuje za sebou řazené dvojice sekcí. Každá dvojice sekcí je upravená v samostatném vagónu I až VI vlakové soupravy, číslováno ve směru šipky A na obr. 1. Mezi sek35 cemi dvojice je upraven meziprostor 4 sloužící k pročištění vzduchu a ke zproštění od předchozího pachu z minulé sekce. Jak jednotlivé sekce dvojice tak meziprostor 4 jsou vybaveny samostatnými klimatizačními jednotkami 5. Vlaková souprava zahrnuje vagón i, kterým je vagón se sekcemi zahrnujícími vstupní informační a organizační prostor a výstavní a reklamní prostor a vagóny II až V se sekcemi zahrnujícími první sekci s prostorem kinosálu I s projekcí a prostorem
2 pro dialog s výkladem a druhou sekci s výstavním prostorem 3, oddělenými zasouvatelnou oponou. Vagón VI zahrnuje sekce s výstavním prostorem 3. Propojení mezi jednotlivými vagóny I až VI je běžným propojením mezi vagóny vlakové soupravy, průchozím tunýlkem 6 se zasouvacími dveřmi obou navazujících vagónů, který je však vždy vybaven ventilátorem 7, pro zproštění od předchozího pachu z minulé sekce předchozího vagónu. K vagónu Vije ještě připojený vagón VII s komunikačním prostorem a k němu pak vagón VIII s technickým zařízením.
Vagóny I až VIII, jednotlivé sekce vagónů, prostory sekcí s meziprostorem 4 mezi sekcemi, včetně průchozího tunýlku 6 mezi vagóny vlakové soupravy, jsou na obrázcích odlišeny stínováním, pro lepší názornost sestavení vlakové soupravy.
Jednotlivé hermeticky uzavřené a vzájemně oddělené sekce se vizuálně, pachově a tepelně odli50 sují a mají prostředky pro vytváření daného simulovaného prostředí a poskytování vzájemně
-3 CZ 14993 Ul odlišných informací pro ovlivňování lidských smyslů a vyvolání zážitku s účinkem na paměť člověka. Tyto prostředky zahrnují zařízení pro vytváření kombinovaného vícekanálového zvuku k ovlivnění sluchu, projekční zařízení jako TV obrazovky, monitory, projekční plátno, barevnou a věcnou výbavu prostoru k ovlivnění zraku, klimatizační jednotky pro regulaci teploty daného prostoru a věcnou výbavu k ovlivnění hmatu, mechanické rozprašovače pachů identických k danému simulovanému prostředí k ovlivnění čichu a je zde rovněž možnost nabídnutí ochutnávky k působení na lidskou chuť.
V daném případě jsou uvedené prostředky vybrány tak, aby simulovaly jednotlivá prostředí sestavená do jednoho smysluplného celku, například lidského příběhu, a poskytovaly postupně stále další nové informace o výsledcích užívání drog.
První vagón I vlakové soupravy je vytvořen jako informační, organizační, výstavní a reklamní centrum. Má dvě sekce tvořené vstupním informačním a organizačním prostorem, a výstavním a reklamním prostorem.
Vstupní prostor je turniket s recepcí, pro zklidnění návštěvníka, upoutání jeho pozornosti a sou15 středění, je vybaven průchozím vibrujícím a odstín měnícím srdcem a barevnými ukazateli, zařízením pro hudbu se zvuky tlukotu srdce, tryskou vytvářející vodní opar, jeho klímaje neutrální.
Prostor pro dialog představuje seznámení s projektem a vytvoření skupin návštěvníků. Má televizní obrazovku s výkladem průvodce. Prostor je barevně osvětlený, na fotografiích, grafech se zobrazuje daný stav zatím zdravého lidského těla, prostorový zvuk umocňuje atmosféru, nerovné stěny s plastickými výstupy provokují fantazii, prostor je pouze větraný a na jeho konci je vstup do prostoru druhé sekce.
Tím je výstavní a reklamní prostor. Luxusně vybavené prostředí v národních barvách, zvlhčený svěží vzduch s příjemnou vůní, zvukové efekty, monitory s běžícími videoklipy a činech významných osobností národa, fotografie vybraných osobností a rozhovor průvodce s vybranými osobnostmi z televizní obrazovky o škodlivosti drog a pevné vůli významných osobností.
Druhý až šestý vagón II až VI se skládá ze dvou sekcí oddělených meziprostorem4 sloužícím pro pročištění vzduchu a zproštění od předchozího pachu z minulé sekce.
První sekce vagónu II zahrnuje prostor I kinosálu, což je tmavý prostor s nerovnými stěnami, jen s osvětlenými lavicemi a značkami na podlaze, TV obrazovkou s průvodcem s výzvou k zaujetí míst, s promítáním filmu. Námět filmu vychází ze zkušeností lidí zabývajících se dlouhodobě problematikou drog. Jde o jednoduchý příběh o chlapci na prahu dospělosti a starší dívce se zkušeností s drogami, má čtyři díly (celkem čtyři kinosály ve čtyřech vagónech), film je hlavní dějovou spojnicí mezi prostorem 2 pro dialog a výstavním prostorem 3. Návštěvník z filmu poznává vlastní rodinu či jinou, ve vzduchu je cítit kouř z cigaret a ohřátého jídla.
Drátěná opona oddělující prostor I kinosálu a prostor 2 pro dialog je odstraněna, kinosál se osvítí.
Prostor pro dialog 2 je rodinnou společenskou místností s jejím vybavením a průvodcem - otcem z filmu, který poslouchá televizi, kouří a pije, přitom mluví k návštěvníkům a posílá je do další sekce za chlapcem z filmu. Na návštěvníky působí pocit nevole k chování otce, mají možnost osahání interiéru, ve vzduchu je cítit kouř a jídlo.
Druhá sekce vagónu lije výstavním prostorem 3 představujícím prostředí nočního klubu. Je zde barevné osvětlení, velké projekce, hlasitá hudba, dusno, teplo a zamlžený prostor. Při zastavení prostoru je seznamování pomocí průvodce s nabízením drog, reklamou nabízející drogu.
Třetí vagón III obsahuje stejný prostor 1 kinosálu s projekcí druhého dílu filmu ukazujícího nové kamarády, útěky za školu, noc v klubu a první zkušenosti s drogou, násilí a krádeže, nové nemoci a končí jízdou s havárií. Na návštěvníky působí pocit nebezpečí, je cítit benzín, olej a spálená guma.
Drátěná opona oddělující prostor 1 kinosálu a prostor 2 pro dialog je odstraněna.
-4CZ 14993 Ul
V prostoru 2 pro dialog je vrak auta s rozsvícenými světly, chlapec ve vraku, policista vyzývající k opuštění prostoru.
Osvícený prostor 1 kinosálu odhalí fotografie nehody na monitorech, je slyšet klakson a houkání sanitky, na podlaze jsou střepy a úlomky a z chladiče auta uniká horká pára, je cítit zápach ben5 zínu a spálené gumy.
Výstavní prostor 3 druhé sekce představuje vězeňskou celu, policista zamyká dveře. Na návštěvníky působí odpor k prostředí, křik a hádka spoluvězňů, mají možnost vyzkoušení tvrdé pryčny, je zde nepříjemný zápach.
Čtvrtý vagón IV zahrnuje stejný prostor I kinosálu s projekcí třetího dílu filmu, věnovaného ío kriminalitě, vězení a důsledkům závislosti na drogách - znásilnění, přepadení, šíření drog, zkaženému zdraví. Chlapec a dívka se dostávají na okraj společnosti. Na návštěvníky působí odpor, je zde pach dezinfekce z lékařské ordinace.
Drátěná opona oddělující prostor I kinosálu a prostor 2 pro dialog je odstraněna.
V prostoru 2 pro dialog je osvětlená ordinace, lékař, je veden jednoduchý dialog o zdravotních důsledcích užívání drog. Návštěvníci si uvědomí nebezpečí z nemocí, dialog a ukázka zdravých a poškozených plic, lékařův hlas, zvuky ordinace, osahání si zařízení ordinace, pach dezinfekce.
Výstavní prostor 3 představuje poslední stádium procesu postupného vydělování uživatele drog ze společnosti. Je zde demonstrována zfetovaná matka s hladovým kojencem v místnosti, místem v němž přežívají lidé závislí na drogách. Na návštěvníky působí pocit odporu, odporná místnost se zrnící televizí a křik kojence, mají možnost osahání si prostoru, je zde cítit zatuchlina a pach.
Pátý vagón V zahrnuje prostor i kinosálu s projekcí závěrečné části filmu. Je vidět léčebnu a režim v ní, znovu ulice s jejími infekcemi, vzezření narkomana, předávkování, smrt kamaráda a film končí rozhodnutím chlapce s drogami skoncovat. Hledá svou dívku s níž čeká dítě. Návštěvník pocítí soucit a fandí chlapci z příběhu, vzduch je zde neutrální.
V prostoru 2 pro dialog je projekce apelující na osobnost člověka. Je zde tekutinou naplněný válec s nenarozeným dítětem. Na návštěvníky působí zlost na nezodpovědné rodiče, na monitorech v kinosálu jsou záběry z léčebny, je zde slyšet dramatická hudba.
Výstavní prostor 3 představuje staré skladiště a místo s předávkovanou dívkou. Na návštěvníky působí smutek z promarněného života, zvuky kapající vody a dramatická hudba, přelézání překá30 žek v cestě, sladký pach smrti.
Šestý vagón VI zahrnuje první sekci s výstavním prostorem 3 s projekcí na miniobrazovkách, s možností volby mezi osobní realizací člověka a pokušením a apelem na odolnost vůči manipulaci a drogám, s ukázkou úspěchu těch co nepodlehli - známé osobnosti, přitažlivá místa apod. Na návštěvníky působí pocit síly a odhodlání nepodlehnout, je zde příjemný vzduch s vůní.
Výstavní prostor 3 druhé sekce představuje výstava úspěchů vybraných lidí, rozdávají se dárky pro návštěvníky. Na ty působí úleva po prožitém, je zde svěží vzduch s vůní. Následuje výstup z vagónu VI.
Sedmý vagón VII je diskusní prostor, prostor pro kulturní akce, možnost místního zapojení odborníků, politiků apod.
Osmý vagón VIII je technické zázemí a ubytovací prostory pro průvodce a technický personál. Průmyslová využitelnost
Technické řešení je využitelné pro komerční účely jako jsou reklamní akce, předvádění výrobku či služeb, zejména je ale využitelné pro demonstrování rizikových situací a odrazení od užívání drog.

Claims (6)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Simulační jednotka, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň dvě oddělené sekce, které se vizuálně, pachově a tepelně odlišují a mají prostředky pro vytváření daného simulovaného prostředí a poskytování informací pro ovlivňování lidských smyslů a vyvolání zá5 žitku s účinkem na paměť člověka, přičemž uvedené prostředky zahrnují multimediální techniku, klimatizační jednotky, mechanické rozprašovače pachů, barevné úpravy a věcné vybavení prostorů.
  2. 2. Simulační jednotka podle nároku 1, vyznačující se tím, že dvě uzavřené a meziprostorem (4) oddělené sekce jsou upravené v přepravním prostoru vagónu se samostatným ío podvozkem a rámem a tvoří samostatný multimediální prezertační prostor.
  3. 3. Simulační jednotka podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že sekce jsou tvořeny první sekcí s prostorem (1) kinosálu a prostorem (2) pro dialog a druhou sekcí s výstavním prostorem (3).
  4. 4. Simulační jednotka podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se
    15 t í m , že dvě oddělené sekce a meziprostor (4) mezi nimi jsou vybaveny samostatnými klimatizačními jednotkami (5).
  5. 5. Simulační jednotka podle předcházejících nároků, vyznačující se tím, že je vytvořena jako mobilní jednotka a zahrnuje za sebou řazené dvojice sekcí, meziprostorem (4) oddělené, kde sekce jsou vybrány ze skupiny tvořené sekcí s prostorem (1) kinosálu a prostorem
    20 (2) pro dialog, sekcí s výstavním prostorem (3) a sekcí se vstupním informačním a organizačním prostorem, kde každá dvojice sekcí je upravená v samostatném vagónu (I až VI) vlakové soupravy, přičemž k poslednímu vagónu (VI) je připojen vagón (VII) s komunikačním prostorem a k němu pak vagón (VIII) s technickým zařízením a přičemž prostředky jsou prostředky pro simulaci prostředí a výsledků užívání drog.
    1 výkres
    Seznam vztahových značek:
    1 - prostor kinosálu 30 2 - prostor pro dialog
    3 - výstavním prostor
    4 - meziprostor
    5 - klimatizační jednotka
  6. 6 - průchozí tunýlek
    35 7 - ventilátor
    I až VIII - vagón.
CZ200415975U 2004-11-12 2004-11-12 Simulační jednotka CZ14993U1 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200415975U CZ14993U1 (cs) 2004-11-12 2004-11-12 Simulační jednotka
US11/103,891 US7407385B2 (en) 2004-11-12 2005-04-12 Simulation unit

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ200415975U CZ14993U1 (cs) 2004-11-12 2004-11-12 Simulační jednotka

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ14993U1 true CZ14993U1 (cs) 2004-12-22

Family

ID=34109775

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ200415975U CZ14993U1 (cs) 2004-11-12 2004-11-12 Simulační jednotka

Country Status (2)

Country Link
US (1) US7407385B2 (cs)
CZ (1) CZ14993U1 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20070287138A1 (en) * 2006-05-12 2007-12-13 Lazelle Denise Multi-media instructional system
US20080193906A1 (en) * 2007-02-11 2008-08-14 Brainspa Ltd. Method And Systems For Improving Human Brain Activity To Confront Aging
US8506301B2 (en) * 2007-07-31 2013-08-13 Ivan John Jaszlics Transportable projection-based simulator

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3628829A (en) * 1966-03-09 1971-12-21 Morton L Heilig Experience theater
US4526548A (en) * 1984-11-01 1985-07-02 Tifa Limited Mobile firefighter training equipment
EP0317357B1 (en) * 1987-11-20 1992-06-24 Kamel, Saleh Abdullah Mobile exhibition unit
DE4124301A1 (de) 1991-07-23 1993-01-28 Billing Johannes Innenraum eines wagens eines nahverkehrszuges
CZ87592A3 (cs) 1992-03-23 1993-10-13 Zdenek Ing Matejka Uzavřený železniční vagón
US5316480A (en) * 1993-02-10 1994-05-31 Ellsworth Thayne N Portable multiple module simulator apparatus
US5375899A (en) * 1993-06-21 1994-12-27 Wright; Jack R. Mobile display pavilion
US5706616A (en) * 1994-10-27 1998-01-13 Fernandez; Hector Raul Lopez System and apparatusses to operate a transportable cinema room
US6042382A (en) 1996-11-20 2000-03-28 Halfhill; Robert Sustained G-force centripetal acceleration apparatus and method
WO1998058717A1 (es) 1997-06-24 1998-12-30 Legarda Ibanez Juan Sistema y procedimiento para simular interactivamente y desanimar sobre el uso de las drogas
US6209939B1 (en) * 1998-03-16 2001-04-03 Michael K. Wacker On-site media trailer
US6497442B1 (en) * 1998-03-16 2002-12-24 Michael K. Wacker On-site media and communications trailer
JP2000345724A (ja) * 1999-06-03 2000-12-12 Masafumi Miyamoto アミューズメント施設、アミューズメント施設用コンテナ及びアミューズメント設備の設置方法
US6561811B2 (en) 1999-08-09 2003-05-13 Entertainment Science, Inc. Drug abuse prevention computer game
US6817866B1 (en) * 1999-11-23 2004-11-16 Fonar Corporation Mobile MRI system and method of promoting use of MRI system

Also Published As

Publication number Publication date
US20060121425A1 (en) 2006-06-08
US7407385B2 (en) 2008-08-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Spiegelman Breakdowns: Portrait of the Artist as a Young%@ &*!
Denzin The significant others of young children: Notes toward a phenomenology of childhood
Carver et al. Troubling violence: A performance project
Saxby Pauli Murray: A Personal and Political Life
Coel Misfits: A personal manifesto
Kaltenbach Messy grace: How a pastor with gay parents learned to love others without sacrificing conviction
Pallasmaa The existential image: Lived space in cinema and architecture
US7407385B2 (en) Simulation unit
Terr Terror writing by the formerly terrified: A look at Stephen King
Beit‐Hallahmi Religion as art and identity
Murphy The link between artistic creativity and psychopathology: Salvador Dalí
Browne et al. Life on the other side: A psychic's tour of the afterlife
CA2590003C (en) Simulation unit
Alber The ethical implications of unnatural scenarios
Scott Peer pressure reversal: An adult guide to developing a responsible child
Clepper The Rigged House: Gimmickry, Exhibition, and Embodied Spectatorship in Mid-Century American Movie-Going
Simon Audience and the Playwright
Draper Canadian Holocaust Survivors: From Liberation to Rebirth
Hughes Walker Finds a Way: Running Into the Adult World with Autism
Yazdizadeh Tralfamadorian Utopia and the Logic of the Consumer Society: A Cultural Study of Kurt Vonnegut’s Slaughterhouse-Five
Chauhan et al. Panic, Death, and Simulation in the Consumerist World of DeLillo’s White Noise
Aufdermauer Developing The Voice Within
Rotstein Survival Anxieties, Traumatic Performance and Stages of Memory: Witnessing Loss in the Final Days of Holocaust Survivors
Fitzgerald My Name is Ross: An Alcoholic's Journey
Sinha God in Chain

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20041222

MK1K Utility model expired

Effective date: 20081112