CS270555B2 - Device for thread feed in knitting frame with two needle beds - Google Patents

Device for thread feed in knitting frame with two needle beds Download PDF

Info

Publication number
CS270555B2
CS270555B2 CS868557A CS855786A CS270555B2 CS 270555 B2 CS270555 B2 CS 270555B2 CS 868557 A CS868557 A CS 868557A CS 855786 A CS855786 A CS 855786A CS 270555 B2 CS270555 B2 CS 270555B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
yarn
knitting
thread
guides
guide members
Prior art date
Application number
CS868557A
Other languages
English (en)
Other versions
CS855786A2 (en
Inventor
Paolo Conti
Franco Gariboldi
Original Assignee
Conti P
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Conti P filed Critical Conti P
Publication of CS855786A2 publication Critical patent/CS855786A2/cs
Publication of CS270555B2 publication Critical patent/CS270555B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/38Devices for supplying, feeding, or guiding threads to needles
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/38Devices for supplying, feeding, or guiding threads to needles
    • D04B15/54Thread guides
    • D04B15/56Thread guides for flat-bed knitting machines

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

№·) Zařízení pro přívod nití v pletacím stroji se dvěma jehelními lůžky pro výrobu hadicových úpletů obsahuje nejméně dve vodiče nitě (27A, 27B) pro stejný počet přívodních systémů nitě pro stejný úplet (TT). Vodiče nitě (27A, 27B) se pomocí prostředku (1ПП) prn vzájemnou výměnu jejich polohy přesouvají jeden vůči druhému při průchodu mezi jedním jehelním lůžkem a druhým při.obrácení směru pletení, a to za účelem udržení stejné ho předstihového pořadí vodítek nitě vzhledem к okamžitému směru pohybu. Aby se zajistilo odvíjení nití bez jejich křížení, tyto nitě se odvíjejí z cívek (31A, 31B) nitě, které jsou souose uloženy v řadě a nitě jsou vedeny vodícími členy (ЗЗА, 33B), které se s výhodou otáčejí spojitým pohybem pomocí prostředku (43) pro cyklický pohyb.
(51) Int. Cl?
D 04 В 1/2 2
Vynález se týká pletacích strojů plochého nebo okrouhlého typu, majících dvě jehelní lůžka, to jest dvě soustavy jehel, přičemž pletení se na nich provádí vratným způsoben na samostatných segmentech čela jehel nebo jejich obvodu.
Zejména se vynález vztahuje na ty případy, kdy se má na výše uvedených typech strojů úplet vyrábět s podvojným přívodem nitě při použití rozdílných typů příze v každém z přívodních systémů a když se má současně vyrábět hadicový úplet při spirálovitém tvoření řádků oček bez jakékoli nespojitosti.
Popis činnosti známých zařízení bude proveden s odvoláním na plochý pletací stroj se dvěma jehelními lůžky, ale stejná hlediska platí i pro dvoulůžkové okrouhlé pletací stroje, na nichž se plete současně větší počet hadicových úpletů na protilehlých obloucích jehel. Pro větší názornost je rozbor nedostatků známého stavu techniky proveden s odvoláním na obr. 1 až 4 připojených výkresů, jejichž obsah je uveden níže.
Je známé uspořádávat vodiče přiváděných nití v plochém pletacím stroji, jak je schematicky znázorněno na obr. 1. Na obrázku jsou znázorněny dva systémy zámků 1,3 nesených saněmi a určené ke zvedání a stahování jehel. Dále jsou na obr. 1 patrny dva vodiče 5,7 nitě, pojíždějící na vodičové liště 9 synchronizované sě saněmi a v předem určené poloze vůči zámkům 1 a 3. Na obr. 1 jsou dále znázorněny cívky 10 a 12 pro přivádění nití к oběma vodičům 5 a 7. Při tomto přívodním systému tradičního typu ve fázi znázorněné na obr. 1 a při pohybu zleva doprava ve směru šipky předchází vodič 5 nitě vodič 7 nitě. Pracujs- stroj na jediném jehelním lůžku pro vytváření úpletu podle obr. 2, vrací se nit F7, která vytvořila řádek RB tímto obratem přes sebe a tvoří řádek RC, zatímco nit F5, která vytvořila řádek RA bude muset přejít přes dva řádky oček RB a RC, čímž bude vytvářet při obrácení nitové kličky pro vytvoření řádku RD. Totéž se děje tehdy, když stroj pracuje současně na obou jehelních lůžkách pro vytváření úpletu s lícními očky.
I když stroj pracuje na obou jehelních lůžkách, přičemž je používá vždy jedno po daihém pro vytváření hadicového úpletu, dochází ke křížení nití při obrácení chodu, jak je to schematicky patrné na obr. 3, kde pro názornost výkresu jsou řádky oček zobrazeny čarami a úplet je v pohledu shora směrem dovnitř do hadicového úpletu, přičemž body 11 a značí začátky řádku prvního a druhého přívodního systému. Dolní část FA, znázorněná též na obr. 4, je ta, která je pletena předními jehelními lůžky a část FB je ta, která je pletena zadním jehelním lůžkem. V úpletu vyrobeném tímto způsobem vedou křížení S nití ke vzniku dvou protilehlých velmi dobře viditelných vzhledových znaků, které nejsou esteticky přijatelné. .
Uvedené nedostatky obsahuje vynález, jehož podstatou je zařízení pro přívod nitě v pletacím stroji se dvěma jehelními lůžky a vodiči nití pro výrobu hadicových úpletů, které má podle vynálezu nejméně dva vodiče nitě pro stejný počet přívodních systémů s cívkami pro stejný úplet, a prostředek pro vzájemnou výměnu polohy uvedených vodičů nitě jednoho vůči druhému při přechodu z jednoho jehelního lůžka na druhé jehelní lůžko při udržení stejného předstihového pořadí vodičů nitě vzhledem к okamžitému směru pohybu, vodicí členy určující dráhu nití od cívek к vodičům a prostředek pro.cyklický pohyb vodicích členů za účelem odvíjení nití bez vzájemného křížení.
Tímto způsobem je možno vytvářet hadicové úplety bez křížení nití podle obr. 3 a docílit kontinuity spirálního průběhu řádků oček vytvářených dvěma přívodními systémy, jak ukazuje obr. 5, který je srovnatelný s řešením podle obr. 3, reprezentujícím známý stav techniky.
Obdobně řeší vynález problémy známého stavu techniky při výrobě hadicových úpletů dvěma okrouhlými jehelními lůžky, kdy se vytvářejí očka postupně na jehlách odpovídající ho oblouku jednoho nebo druhého jehelního lůžka, a kdy výše uvedené problémy vznikají při přechodu z jednoho jehelního lůžka na druhé. Také v tomto případě mohou být ex istující problémy řešeny zařízením podle vynálezu.
V důsledku uvedeného řešení jsou dráhy nití přiváděných к vodičům nitě cyklicky měněny tak, že se zajištuje odvíjení nití, aniž by docházelo к jejich křížení. S výhodou mohou být dráhy nití měněny spojitým otáčivým pohybem, takže opíšou polovinu otáčky mezi jedním obrácením směru pletení a druhým.
Podle výhodného provedení vynálezu jsou cívky v počtu nejméně dvou umístěny souose v řadě a prostředek pro cyklický pohyb je spojen s otáčivým rámem, nesoucím vodicí členy určující dráhu nitě.
Prostředek prn cyklický pohyb je s výhodou otáčitelný nepřetržitým pohybem.
Podle výhodného provedení vynálezu jsou prostředek pro cyklický pohyb a otáčivý rám s vodícími členy uzpůsobeny pro nepřetržité otáčení tak, že opisují polovinu otáčky mezi jedním obrácením směru pletení a druhým obrácením směru pletení.
Prostředek pro vzájemnou výměnu polohy vodičů může mít kruhové jádro otáčitelné o 180° při každém obrácení směru pletení.
Podle jiného provedení·sestává prostředek pro vzájemnou výměnu polohy vodičů ze dvůrj jednotek, kluzně uložených v bloku a uzpůsobených spolupůsobením úkosů a pružin měnit svou polohu, přičemž protiběžné pokluzy obou jednotek jsou ovladatelné při každém obrácení směru pletení.
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popise na příkladech provedení s odvolánín na připojené výkresy, ve kterých znázoryují obr. 1 až 4, jak již bylo uvedeno výše, znáné uspořádání přívodního zařízení na plochých jehelních lůžkách, kdy se část pleteniny plete na jednom jehelním lůžku, dále uspořádání řádků.během pletení na dvou pohyblivých jehelních lůžkách a se dvěma přívodními systémy, a úsek dvou plochých jehelních lůžek, navzájem vůči sobě nakloněných, obr. 5 schéma podobné obr. 3, ukazující uspořádání řádků získané při použití zařízení podle vynálezu, obr. 6 až 12 různé uspořádání zařízení podle vynálezu v geometrických a perspektivních pohledech, a to v průběhu různých stadií pracovního cyklu a při použití plochého pletacího stroje, obr. 13 schematického znázornění zařízení podle vynálezu, aplikovaného na okrouhlý pletací stroj, obr. 14 až 17 jiné provedení než jaké je znázorněno na obr. 6 až 12, a to v půdorysech a v řezech rovinou XV-XV z obr. 14 a rovinami XVI-XVI a XVII-XVII z obr. 15 a obr. 18 další obměnu provedení zařízení podle vynálezu. Uvedené příklady slouží pouze pro demonstraci myšlenky vynálezu bez omezení jeho rozsahu.
Podle toho, co je znázorněno na obr. 6 až 12, je na vodičové liště 21 rovnoběžné s čely jehel, jimiž jsou pleteny části ТА а ТВ hadicového úpletu TT, kluzně uložen jezdec 23, pohyblivý synchronizované s vratnými zámkovými saněmi, jejichž zámky pohánějí jehly. Jezdec 23 je opatřen úhlově pohyblivým jádrem 25. Toto jádro 25 nese dvě navlékací trubice tvořící vodiče 27A а 27B a tvoří prostředek 100 pro vzájemnou výměnu polohy vodičů. Jezdec je opatřen prostředky pro otáčení jádra o polovinu otočky ve stejném směru na kon ci každého přesunu a při každém obrácení pohybu jezdce 23.
Vodiče 27A а 27B nitě nesou nitě 29A a 29В z cívek 31A а 31B, odkud procházejí dvěma vodicím členy 33A, 33B.
CS 270555 Θ2
Obě cívky 31А а 31B jsou s výhodou uloženy s vertikální orientací jejich osy, přičenž odviny směřují dolů. Cívka 31B je uložena na trnu 35, pevně uloženém a tvořícím celek s rámem 37. Cívka 31A je naproti tomu uložena na trnu 39 upevněném na rámu 42, který se mů že otáčet okolo osy shodné s osou trnů 35 a 22· Tento rám 41 se otáčí ozubenou kladkou tvořící prostředek 43 pro cyklický pohyb vodicích členů 33A, 33B, otáčející se okolo trru 35, tvořícího celek s rámem 41, a ovládanou ozubeným řemenem 45. Nit z cívky 31B je vede na к vodícímu členu 33B přes vodicí Členy 95A а 95B.
Otáčení rámu 41 uvádí do otáčivého pohybu cívku 31A, která se tak otáčí okolo vlast ní osy. Počet otáček rámu 41 je rovný počtu cyklů vratného pohybu saní nesoucích zámky, nebo je s tímto pohybem synchronizován. Je tedy stejně vázán i na pohyb jezdce 23, takže při každém přesunu neboli polovičním cyklu jezdce 23 vykoná rám 41 polovinu otáčky. Jádro 25 a rám 41 vykonávají současně v podstatě stejné úhlové pohyby, a to jádro přerušované a rám 41 nepřetržitě.
V poloze znázorněné na obr. 6 jezdec 23 právě začal přesun směrem zleva doprava ve smětu šipky f6 a vodič 27A nitě předchází vodič 278 nitě. Nitě 29A, 29B, které přicházejí z cívek 31А а 31B, jsou v poloze vhodné к tomu, aby se do sebe nezapletly, nebol přicházejí 7 vodicích členů 33B а 33A, který předchází jeden druhý ve výše uvedeném směru pohybu.
Na obr. 7 jezdec skupiny vodičů nitě je v pracovní fázi přibližně v polovině přesunu, tj, téměř ve středu čela pleteniny, a přiváděné nitě stále sledují vhodnou dráhu, uzpůsobenou к tomu, aby se nekřížily. Rám 41 se částečně pootočí ve směru šipky f 7, nebol otáčivý pohyb, udělovaný kladkou 43, je nepřetržitý. Obr. 8 ukazuje jezdec 23, který již dospěl nakonec dráhy přesunu ve směru šipky f6.
V následující fázi se má přesun vykonávat zprava doleva ve směru opačném vůči šipce f6 a je zapotřebí, aby vodič 27A opět předcházel vodič 276, aby se udržela spojitost spirálních řádek oček. Za tímto účelem se jádro 25 jezdce 23 pootočí tak, že se vodič 27A řitě uvede do polohy před vodičem 27B nitě. Obr. 9 ukazuje mezipolohu této otáčecí fáze. Jelikož se rám 41 otáčí spojitým pohybem, jeho půlotáčka je ve stavu znázorněném na obr. 9 téměř dokončena. Důvod, proč je zapotřebí také otáčet rámem 41 je ten, že vodicí člen 33A, kterým nit 29A vystupuje, musí být opět v poloze ležící před vodicím členem 33B pro nit 27B.
Obr. 10 znázorňuje jezdec 23 v poloze připravené к návratu ve směru šipky f10 a je možno vidět, že vodič 27A nitě předchází vodič 27B nitě, rám 41 je zcela otočen nebo se otáčí a vodicí člen 33A předchází vodicí člen 33B nebo téměř tak.
Obr. 11 znázorňuje zpětný přesun jezdce 23 ve směru šipky 10. Obr. 12 znázorňuje jezdec 23 na konci jeho přesunu a ukazuje, že jádro 25 se začíná znovu otáčet, stále ve stqjném směru jako před tím, čímž se vodič 27A dostane před vodič 27B. Také rám 41 pokračuje v otáčení.
Ovládání úhlového pohybu jádra 25 prostředku 100 na konci každého přesunu může být dosahováno vhodnými pevnými západkami jako narážkami 48, které působí jedna za druhou, ra dva radiální trny 49 uspořádané ve formě maltézského kříže, na jádro 25. Tímto způsobem se dosáhne otočení o 180° během dvou časových period. Tato operace probíhá na konci každého přesunu pomocí narážek 48 na protilehlých stranách vodičové lišty 21·
Obr. 13 znázorňuje jednoduchou aplikaci zařízení podle vynálezu na okrouhlý pletací stroj, na němž se vyrábějí hadicovité úplety TX, TY a TZ samostatnými segmenty obvodu je helního válce s jehlami 51 a jehelního lůžka s radiálními jehlami 52- Jezdce 57 se posou vají po obloukovém vodítku 55, a to vždy jeden pro jeden hadicový úplet TX, II» II» Přičemž každý je opatřen jádrem 59 se dvěma vodítky nitě pro dvě nitě přicházející od odpovídajících cívek sdružených s odpovídajícím rámem 42· Pracovní postup pro každou pleteniru je plně ekvivalentní tomu, který byl popsán pro plochý stroj, s výjimkou zakřivení pracovních čela vodítka 55.
Obr. 14 a 15 ukazují analogické provedení zařízení podle vynálezu, u něhož jsoú cel kové rozměry menší, což vede к podlouhlejšímu a ploššímu tvaru zařízení. Dva vodiče 71 a 22 nejsou uloženy na otáčivém jádře, ale jsou uloženy na plochých, nezávislých a nezávis le posuvných jednotkách 75 a 77, tvořících prostředek 100 pro vzájemnou výměnu polohy vo dičů 21» 21· Vodiče 21» 73 mohou prostřednictvím obzvláštních koncových úkosů zaměňovat polohu uvnitř bloku 21» který tvoří kluzná vedení. Jedníoky 75 a 77 jsou vedeny uvnitř bloku 79 a jsou vystaveny tlaku pružin 75A а 77A. Jedntoky 22 a 22 reprodukují, pokud jcfe o nitě, záměnný účinek totožný s tím, jaký má výše uvedené zařízení s úhlově otočným jád rem. Také tento typ vodičů nitě musí pracovat ve spojení s rámem nesoucím cívky, jako tomu bylo v předchozích případech.
Kluzné jednotky 75 a 77 zaměňují svou polohu pokaždé překládáním jedné na druhou v důsledku úkosů 75B, 75C а 77В, 77C, a v průběhu záměny zůstává jedna z kluzných jednotek v dotyku s vedeními na bloku 79 a druhá zůstává vedena pružinami 75A а 77A.
Obr. 18 ukazuje provedení se třemi přívodními systémy nitě 81A, 81В а 81C pro tři vodiče 83A, 83В а 83C, nesené jádrem 82, které je podobné jádru 25. Vodič 838 nitě je souosý s jádrem a ostatní dva vodiče jsou symetricky uloženy jeden proti druhému. Rám 21 po-dobný rámu 21» je kombinován se třemi přívodními cívkami 87A, 878 а 87C. Vodič 838 nit ě je vždy v mezipoloze a vodiče 83A а 83C zaměňují svou polohu-jako v předchozím případě.
Nit z cívky 87A je vedena к vodícímu členu 97A přes vodicí členy 95A, 958, 968 a 96¾. Nit z cívky 878 je vedena к vodícímu Členu 97C přes vodicí členy 96D а 96C. Nit z cívky 87C je vedena přímo к vodícímu členu 978. Všechny vodicí členy 95A, 95B; 96A, 96B, 96C а 97A, 97B а 97C jsou vytvořeny ve třech úrovních nad sebou v rámu 85 vždy pod příslušnou cívkou 87A, 87B а 87C.
Aby se co nejvíce zmenšily změny dráhy nití 29A, 29B nebo BIA, 81C a pod., mohou být cívky uloženy co možná nejdále od vodítek měnících polohu, přičemž zařízení je v kaž dém případě opatřeno vhodným rekuperátorem nitě.
Je zřejmé, že výkresy ukazují pouze příkladná provedení pro demonstraci vynálezu, který může být podroben různým obměnám, aniž by se*opustila jeho podstata. Například mohou být cívky uloženy na karuselové jednotce s obvodovými sedly místo použití rámu se souose uspořádaným uložením cívek. Přívodních systémů také může být více než tři, například mohou být čtyři. ·
CS 270555 62

Claims (6)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Zařízení pro přívod nití v pletacím stroji se dvěma jehelními lůžky a vodiči nití pro výrobu hadicových úpletů, vyznačené tím, že má nejméně dva vodiče (27A, 27B, 71, 73) nitě pro stejný počet přívodních systémů s cívkami (31A, 31B) pro stejný úplet, a prostředek (100) pro vzájemnou výměnu polohy uvedených vodičů (27A, 27B, 71, 73) nitě jednoho vůči druhému při přechodu z jednoho jehelního lůžka (93) na druhé jehelní lůžko (94) při pletení, pro udržení stejného předstihového pořadí vodičů (27A, 27B, 71, 73) nitě vzhledem к okamžitému směru pohybu, vodicí členy (95A, 95B, ЗЗА, 33B) určující dráhu nití od cívek (31A, 31В) к vodičům (27A, 27B, 71, 73) a prostředek (43) pro cyklický pohyb vodicích členů (95A, 95В, ЗЗА, 33B) za účelem odvíjení nití bez vzájemného křížení. ‘
  2. 2. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že cívky (31A, 31B) jsou v počtu nejméně dvou umístěny souose v řadě a prostředek (43) pro cyklický pohyb je spojen s otáčivým rámem (41), nesoucím vodicí členy (95A, 958, ЗЗА, 33B) určující dráhu nitě.
  3. 3. Zařízení podle bodu 1 nebo 2, vyznačené tím, že prostředek (43) pro cyklický pohyb je otáčitelný nepřetržitým pohybem.
  4. 4. Zařízení podle bodu 1 až 3*, vyznačené tím, že prostředek (43) pro cyklický pohyb a otáčí- vý rám (41) s vodícími členy (95A, 95В, ЗЗА, 338) jsou uzpůsobeny pro nepřetržité otáčení tak, že opisují polovinu otáčky mezi jedním obrácením směru pletení a druhým obrácením směru pletení. .
  5. 5. Zařízení podle bodů 1 až 4, vyznačené tím, že prostředek (100) pro vzájemnou výměnu polohy vodičů (27A, 278) má kruhové jádro (25) otáčitelné o 180° při každém obrácení sněru pletení.
  6. 6. Zařízení podle bodů 1 až 4, vyznačené tím, že prostředek (100) pro vzájemnou výměnu polohy vodičů (71, 73) sestává ze dvou jednotek (75, 77), kluzně uložených v bloku (79) a uzpůsobených spolupůsobením úkosů (75В, 75C, 77В, 77C) a pružin (75A, 77A) měnit svou polohu, přičemž protiběžné pokluzy obou jednotek (75, 77) jsou ovladatelné při každém obrácení směru pletení.
    11 výkresů
    CS 270555 82
    ОЬг.З
    Obr.5
    B2 :5 270555
    В2
    27¾
    Θ2
    В2
CS868557A 1985-11-28 1986-11-24 Device for thread feed in knitting frame with two needle beds CS270555B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT09527/85A IT1201386B (it) 1985-11-28 1985-11-28 Dispositivo di alimentazione del filo per una macchina da malgieria a doppia frontura e a piu' alimentazioni

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS855786A2 CS855786A2 (en) 1989-12-13
CS270555B2 true CS270555B2 (en) 1990-07-12

Family

ID=11131649

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS868557A CS270555B2 (en) 1985-11-28 1986-11-24 Device for thread feed in knitting frame with two needle beds

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4724687A (cs)
EP (1) EP0224455B1 (cs)
JP (1) JPS62133160A (cs)
CS (1) CS270555B2 (cs)
DE (1) DE3668649D1 (cs)
ES (1) ES2012458B3 (cs)
IT (1) IT1201386B (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1233164B (it) * 1989-03-07 1992-03-14 Lambda Srl Macchina tessile circolare per formare simultaneamente piu' manufatti a maglia tubolari, del tipo delle calze-mutanda (collant) e simili
IT1233733B (it) * 1989-08-10 1992-04-14 Lambda Srl Macchina per la produzione di manufatti a maglia finiti, del tipo dei collants o calzemutande
EP1127970A1 (fr) * 2000-02-23 2001-08-29 Anton Percy Spielmann Procédé et metier à tricoter rectiligne pour former un tricot tubulaire sans couture
FR2888589B1 (fr) * 2005-07-13 2007-11-09 C I R Celarier Ingenierie Repr Machine a tricoter circulaire a double fontures
KR101111416B1 (ko) 2009-07-07 2012-02-29 최락민 수직방향 무늬 편직이 가능한 수동 인타샤 횡편기
US8561436B2 (en) * 2011-08-08 2013-10-22 Pai Lung Machinery Mill Co., Ltd. Direct driving auxiliary yarn guide apparatus for flat knitting machines

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE314725C (cs) *
DE51322C (de) * SÄCHSISCHE STRUMPFMASCHINENFABRIK Adolf Heidler in Siegmar bei Chemnitz Wirkmaschine für zweifädige Schlauchwaare
US3237432A (en) * 1963-10-03 1966-03-01 Jette Emile Control for stopping yarn carriers in flat bed knitting machines
DE2127519A1 (en) * 1970-06-05 1971-12-16 Tesalon Anstalt, Vaduz Knit goods patterning- with feed unit presenting two yarns - to the needles with reverse gear to achieve variations
US3861176A (en) * 1973-04-09 1975-01-21 Pharr Yarns Inc Apparatus for twisting together and knitting yarns
US3962890A (en) * 1974-05-13 1976-06-15 Universal Maschinenfabrik Dr. Rudolf Schieber Kg Straight knitting machine comprising rotating sliding heads
JPS588169A (ja) * 1981-07-03 1983-01-18 株式会社三星製作所 横編機におけるリバ−シブル生地編成用給糸方法とその装置
JPS588168A (ja) * 1981-07-03 1983-01-18 株式会社三星製作所 横編機におけるリバ−シブル生地編成用給糸方法とその装置

Also Published As

Publication number Publication date
DE3668649D1 (de) 1990-03-08
EP0224455A3 (en) 1987-11-19
US4724687A (en) 1988-02-16
EP0224455B1 (en) 1990-01-31
JPS62133160A (ja) 1987-06-16
EP0224455A2 (en) 1987-06-03
CS855786A2 (en) 1989-12-13
ES2012458B3 (es) 1990-04-01
IT1201386B (it) 1989-01-27
IT8509527A0 (it) 1985-11-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9920462B2 (en) Braiding machine with multiple rings of spools
US8794118B2 (en) Machine for alternating tubular and flat braid sections and method of using the machine
US8347772B2 (en) Machine for alternating tubular and flat braid sections and method of using the machine
CN109072505B (zh) 用于制造空心型材式织物的圆织机和方法
US3513668A (en) Tubular knit fabric
CS270555B2 (en) Device for thread feed in knitting frame with two needle beds
JPH0112857B2 (cs)
JPH0491260A (ja) 複数キャリッジで編成される1ガーメントの編成方法
US3890809A (en) Circular knitting machine with pneumatic thread feeding devices
CN103306036A (zh) 圆型针织机中的切膜丝的编织方法及其装置和针织物
EP2130962B1 (en) Method to produce textile articles with warp-knitting machines and machine to carry out such a method
US3861176A (en) Apparatus for twisting together and knitting yarns
KR100390122B1 (ko) 편성기 및 편사 패턴을 편성하는방법
SK277850B6 (en) Knitting machine for production of knitted products of stocking type
JP4188600B2 (ja) 筒状シームレス編成材料を形成すべく直線編みを行う方法および編機
EP3702501B1 (en) Method for knitting three-dimensional fabric with variable thickness through a flat knitting machine
RU2661818C2 (ru) Способ изготовления трикотажного изделия и полученное таким способом изделие
US3732707A (en) Weft supplying device for a warp knitting machine
US4338799A (en) Thread guidance system
WO2015036165A1 (en) Method for producing a knitted article
BG62816B1 (bg) Метод и устройство за напречно плетене
JP2003129348A (ja) 整経機の糸の整経機構
CN115287816A (zh) 一种三针床经编机及其编织物
SU231099A1 (ru) Агрегат для изготовления армированных труб из термопластов
JPS5822579B2 (ja) 編地の編成装置