CS253582B2 - Circular knitting frame - Google Patents

Circular knitting frame Download PDF

Info

Publication number
CS253582B2
CS253582B2 CS837965A CS796583A CS253582B2 CS 253582 B2 CS253582 B2 CS 253582B2 CS 837965 A CS837965 A CS 837965A CS 796583 A CS796583 A CS 796583A CS 253582 B2 CS253582 B2 CS 253582B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
plate
needle cylinder
rod
cylinder
circular knitting
Prior art date
Application number
CS837965A
Other languages
English (en)
Other versions
CS796583A2 (en
Inventor
Francesco Lonati
Original Assignee
Lonati Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lonati Spa filed Critical Lonati Spa
Publication of CS796583A2 publication Critical patent/CS796583A2/cs
Publication of CS253582B2 publication Critical patent/CS253582B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/94Driving-gear not otherwise provided for
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B9/00Circular knitting machines with independently-movable needles
    • D04B9/42Circular knitting machines with independently-movable needles specially adapted for producing goods of particular configuration
    • D04B9/46Circular knitting machines with independently-movable needles specially adapted for producing goods of particular configuration stockings, or portions thereof

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

Vynález se týká okrouhlého pletacího stroje s jehelním válcem a talířem, zejména pro pletení hadicových úpletů a stávkového zboží toho typu, u něhož jsou jehelní válec a talíí navzájem ztuha spojeny na otáčení za pomooi spojovací tyče, která je umístěna uvnitř jehelního válce, je otáčivě spojena s talřeem a je pohybovatelná mezi polohou zaabraaící s jehelním válcem a meei polohou, kdy je mimo záběr s jehelním válcem, při které může být hotovený úplet odveden ze stroje. .
Stroj tohoto obecného typu je znám. Tyč> která je upravena tak, že probíhá souose s jehelním válcem i talřeem, je osově pohyblivá meei uvedenými dvěma polohami pomocí pneumaticky ovládaných ússrooí umístěných nad strožem. Tyč má sešikmený dolní konec určený pro vnjikm^ttr do axiálního vývrtu v unášecím členu pevně spojeném s válcem a pro taačný záběr s příčným kolíkem, částečně vsazeným do uvedeného vývrtu, za účelem vytvoření nepoddajného spojení válce a talíře. Při pletení se haddcooitý úplet postupně ukládá na unášecí člen a je tam držen tyčí, která zůstává uvnitř pletené hadice. tyče mimo záběr s unášecím členem um^o^i^jr uvolnění úpletu a jeho sklouznuuí dolů podél nakloněné části unášecího členu.
Tato soustava, uváddjící talíř do otáčivého záběru s jehelním válcem s výhodou umoonuje vynechání . tradičních mechanismů typu ozubených kol pro otáčení talíře, kteréžto mechanismy v důsledku postupného opotřebovávání zubů neddovoují, aby přesné časování válce a talíře bylo udržováno po dlouhá období, což znamená, že správné vzájemné vyřízení jehel v obou konstrukcích po určité době provozu vymizí.
Na druhé straně však známý odpponrdaící stroj projevvi některé praktické nevýhody, částečně vyvolané tím, že délka tyče uvintí válce musí ummonít vytvoření určitého m^n^osst^:^ hadicového úpletu, než tento úplet může být držen na unášecím členu. Tato délka může půsoobt určité nesnáze, když se tyč odstraňuje z válce za účelem prohlédnutí nebo údržby. Také způsob záběru s unášecím členem může vést ke zmmoání výrobku a jeho zachycení se zabbrajícími členy. Požadavky pletení by vyžadovaly tenčí tyč, ačkooiv její přílinné ztenčení by mohlo ohroožt nucený stisk meei tyčí a unášecím členem, čímž by již nebylo zajištěno přesné časování talíře a válce v důsledku nadměrné malé plochy vzájemného záběru. Kromě toho vyvedení tyče ze záběru a její zvednutí pro umožnění odvedení hotového úpletu, jakož i opětné uvedení do záběru pro nášseduuící pletení nySadují poměrně dlouhé doby, což vede ke snížení časového výkonu stroje.
Z USA patentových spisů č. 1 361 291 a 1 459 446 jsou známa zařízení sloučená s okrouhlými pletacími stroji a sloužící k pevnému spojování jehelního válce s talřeem, u kterých spojovací tyč, místo aby zabbrala přímo s unášecím členem, pevně připoenným k jehelnímu válci, řídí svým osovým pohybem dvě ramena, která jsou otočně kolem osy kolmé k ose válce připojena k trubkovému členu obklopujícímu tyč válce a pevně spojenému na otáčení s ta^ecm.
Spooení tyče u ramen má podobu kloubového paralzOogaaít. V jedné poloze tyče ramena zaujíííají polohu sklán^ící se dolů mimo záběr s válcem, aby se tInoOnUlo odvedení úpletu, a v druhé poloze za^ímaí radiální postavení a zaabíaaí se zuby pevně spojenými s vnitřní stěnou válce za účelem pohánění talíře spolu s válcem.
Tato zařízení ma^í tu nevýhodu, že za^ímaí velký prostor jehelního válce v jeho středové obbaati, a to v důsledku přítomnooti trubkového členu, který vede tyč a který ještě více znesnadňuje sestupný pohyb vytvářeného úpletu. Kromě toho pletenina, která spočívá na dvou v podstatě radiálně probíhajících ramenech v poloze záběru s válcem, v podstatě zabraňuje ssání, který se normálně ze spodu působí na hotovenou pleteninu. V důsledku komplikované konstrukce vnitřní soustavy a v důsledku úpravy velkého počtu konstrukčních členů a otočných kolíků, může pletenina snadno udělat smyčku a hladké vytváření úpletu může být ohroženo.
Hlavním účelem vynálezu je vytvoořt okrouhlý pletací stroj shora uvedeného typu, který by tmoOnUl překonat shora uvedené nedootatky a praktické obtíže, avšak který by přioom podržel, výhody tohoto typu tyčového spojení meei jehelním válcem a talřěem, a to při jednodušší, méně objemné a rychleji ovladatelné kon^r^ci.
Dále je účelem vynálezu upr-navt shora uvedený stroj tak, aby u něho nebylo zapoořebí ússrooí, což jsou ússrooí, která zabraňují zakroucení pleteniny se úplet vytváří.
tak zvaných protizkrutných vůči jehel^náu válci, když
Těchto a ještě níže uvedeno, dosahuje okrouhlým pletacím vyznačen tím, že spojovací tyč je otočné ose talíře a jehelního válce, přieemž tato účinků se, jak bude st^eem typu specifikovanéao v úvodu, který je uložena na konstrukci talíře kolem osy kolmé k spojovací tyč je pohybbivá mmei polohou mimo záběr, v podstatě souosou s jehelním válcem a mmei polohou záběru s podélnou drážkou vvnjtí jehelního válce.
U shora uvedeného stroje s výhodou nemusí spojovací tyč již provádět osový zdvih, nýbrž pouze krátký výkyv pro pohyb z jedné polohy do druhé, což umooňuje značné zkrácení pracovní doby, jakož i zkrácení doby zastavení spojené s odváděním hotového úpletu. Osová klddová poloha tyče umooňuje udržení výhod, daných strojem podle shora uvedené patentové přihlášky, ve sp<^^jen:í s vyjmutím tyče vrcholem pro získáni přístupu k vnitřku stroje, avšak s tou další přednnosí, že tyč může být nyní provedena kratší, čímž je zdvih pro její odstranění kratší, a v důsledku toho je také kratší nosná konstrukce na vrcholu stroje. Záběr s drážkou válce činí úpravu zvláštního unášecího členu ve s^roi zbytečnou cenější časování, jelikož záběr je veden nazpět k pákovému ramenu v poměru Nepřítomnost unášecího členu kromě, toho napomáhá odvádění úpletu, které se rychheě-i. Poloha záběru, při které je tyč nakloněna vůči osovému směru, tvoří s výhodou zarážku pro pleteninu p^l^h^y^buj^c^í se dolů, která, jelikož je uložena na tyči při jejím pletení, je poháněna v otáčvvém pohybu tyčí samotnou, čímž zde není žádné nebezpečí vzniku a to bez upotřebení jakýchkcoiv pomůcek.
konce tyče a zatišťujř vynutéměř 1:1 do válce. může provádět
Při srovnání s USA pat. spisy č. 1 361 291 a 1 459 446 je okamžžtě zřejmá ta výhoda, že ve vnitřku válce, kde je úplet hotoven a dopravován dolů, je umístěna pouze spojovací tyč, a žádné jnné objemné úsSrojí. V důsledku toho, že tyč je otočně uložena přímo na talíři, není nebezpečí zasmyčkování pleteniny, jelikož oblast otá^e^ějící tyčí je umístěna vně oblasti, zaujímané hotovenou pleteninou. Není zde ani nebezpeeí,· že by se ssání z^a^ca^íló, jelikož úplet se klade podél nakloněné sp<^;jov^^:í tyče zaMía^cí s vál^^emr. , že pouhé přenesen.! točných bodů záběrných ramen podle shora uvedený· trubkového členu ke konnsrukci talíře by vedlo k nepruuitennemu zařízení, lo vytváření pleteniny, nebot pletenina je ihned držena nazpět v
Je zapoořebí poznamenal. , ch USA pat. spisů od jelikož by n^dcovoipletací oblasti úpletu.
Podle výhodného provedení vynálezu je osa otáčení spojovací vůči ose válce a talíře, nastat osovým posunutím ovládací tyče probíhaaící souose se na spojovací tyči, aniž by bylo zapotřebí použít uspořádání tyče u^mj^těna výstředně plochami může jednoduše čímž ovládání tyče meei uvedenými dvěma íitrojem a otáčivě na spodku přímo na způsob kloubového paralelogramu.
popisu jeho výhodného, i když
DDaší znaky a výhody vynálezu vyplynou z následuuícího ne výlučného provedení, které je zde podáváno pouze jako příklad v souvóhsoosi s výkresy.
Obr.
je v částečném řezu schematický pohled na stroj podle vynálezu.
Obr.
stroj i.
je ve zvětšeném ařítku pohled na osový řez jehelním válcem a talířem na tomtéž
Obr.
je osový řez horní částí stroje podle obr. 1 ve stejném měřítku jako obr. 2
Podle píiOířených výkresů sestává okrouhlý pletací stroj s jehelním válcem a talřeem podle vynálezu, jak je zvláší užitečný pro výrobu punčochového zboží, o sobě známým způsobem ze stacionární konstrukce 0, která nese otáčivě jehelní válce 2 poháněný hnacím ařídeřem 2 dvojicí 4. kuželových ozubených kol. Nad jehelním válcem 2 je talíř _5 uložený otáčivě na neotočné nosné konntrukci 6, .která také nese desku !_ řídicí jehly nebo háčky talíře 0, jež nej sou znázorněny.
Pro pohon talíře 5. otáčivého pohybu je upravena spojovací tyč 8. probíhá jící uvnitř jehelního válce 2 spojená na otáčení s talířem 5 a pohybíivá mezi polohou zabírající s jehelním válcem 2 a mezi polohou, ve které je mimo záběr s jehelním válcem 2, a ve které může být 2 ze stroje odveden.
Podle vynálezu je spojovací tyč 2 otočně uložena na konstrukci talíře 5. kolem osy 10, která je kolmá k ose talíře 2 a jahelního válce 2, a má podstatně větší délku než je průměr válce 2, přičmž je spojovací tyč 2 pohybl-ivá mezi nezabírající polohou v podstatě souosou s jehelním válcem 2, což je poloha znázorněná na obr. 1 a mezi polohou, ve které zabírá s podélnou drážkou 11 uvnitř jehelního válce 2, což je poloha znázorněná plnými čarami na obr. 2.
S výhodou je dolní konec tyče 2' který je určen pro záběr s drážkou 11, poněkud postupně ohnut směrem k drážce, takže vytváří zakřivenou nosnou linii pro hadicový úplet 2 v záběrné poloze, jak je znázorněno na obr. 2. Tyč je s výhodou zploštěna v rovině kolmé k ose 10 otáčení .
U znázorněného provedení je osa 10 otáčení spojovací tyče 2 vystředěna vůči ose 12 stroje, tj. neobsahuje osu 12. Tento znak umooňuje, aby tyč 2 byla ovládána zvlášť jednoduchým způsobem. Těleso .13. talíře 6_, které má tradiční nálevkovitý tvar, vnikaaící do jehelního válce 2, má dutou konstrukci v části zavedené do jehelního válce 2 a je otevřeno na spodku pro průchod tyče 2' je proniknuto dolním koncem ovládací tyče .14, která probíhá souose se strojem a je připojena k horní části spojovací tyče 8 otočným kloubovým spojem 15, jehož osa je rovnoběžná s osou 10 otáčení tyče 2* Horní konec tyče 2 je s výhodou rozšířen v rovině kolmé k ose 10 otáčení a je umístěn mezi rovnoběžnými povrchy unášecího tělesa 13^a, směř^jcího kolmo k osám 10 a 15.. Unnšecí těleso 13a, ke kterému je tyč 2 nakonec otočně připevněna, je neseno pevně tyčí 14 a je pevně spojeno s těleeem 13 talíře 5, a to uvnitř něho, čímž otáčení tyče _8 kolem osy 12 stroje má za výsledek příslušné otáčení talíře 5_Ovvádací tyč 14 probíhá vzhůru neotočnou konstrukcí 6 a je vedena volně pouzdrem 15, které je pevně spojeno s těleeem 22, je s ním souosé a je otočně neseno ložisky 17 horní části 18 konstrukce 2« Tyč 14 je na svém horním konci pevně spojena s nosným blokem 19, který je zase nesen otáčivě pístnicí 20 pístu 21, pohybuuícího se v malé komoře 22 vymezené v horní části konstrukce 2 a uzavřené nahoře závěrným členem 23. Meei tento člen a píst 21 je vložena pružina .24, předppnaaící píst 21 směrem dolů. Pod pístem 21 může být komora 22 spojena vedením 25 s neznázorněným zdrojem tlakové tekutiny. Vvnnilová soustava, rovněž ^znázorn^ná, umooňuu<e, aby tlaková tekutina, zejména vzduch, byla dodávána do komory .22, a aby vzduch byl z této komory vyčerpán do vypouutěcí soustavy v předem určené době, jak bude vyloženo níže.
Pro získání přístupu do vnitřku válce 2, například pro údržbu nebo nastavení pletení, je celá soustava talíře 2 a neotočná konstrukce 2 nesena abSzdvihovatelaě ve směru osy .12 stroje o vzdálenost nejméně rovnou délkovému rozmaru spojovací tyče 2# a to za pomoci ramena 25, pevně spojeného s objímkou 27' která se může osově posouvat podél pevného svislého vedení 28» jehož délka je zvolena tak, že umooňuje posunuuí spojovací tyče 2 ven z jehelného válce 2· Pro přemístění ramena 26 lze užít celé řady uspořádání.
U znázorněného provedení má vedení 28 podélnou drážku 29, ve které může klouzat kolík 30, pevně spojený s objímkou 27 a sně^uící kolmo k vedení 28· v drážce 29 jsou provedeny navzájem oddálené výřezy 21/ do kterých může být vložena západka .32, otočně uložená na jednom konci malé řídicí páky 22' která je otočně uložena na objímce 27 kolem osy kolmé k vlastní ose objímky. Pružina 21, působící na ten konec páky 22' který leží proti konci nesoucímu západku 22/ sn^ží se udržet západku 32. v záběru s jedním z výřezů 21· Tak je možné udržet nosnou k^i^£^ttru^^:i talíře 2* -* . raLíř 5 samotný i spojovací tyč 8 zavěšené v různých výškách, . když stroj není v rakže se podle potřeby dosáhne. přístupu do vnitřku válce 2·
Je pozoruhodné, že poměrně krátká délka spojovací tyče .8, odpovídající v podstatě délce jehelního válce .2, také umooňuUe, aby cel.ková výška vedení 28 byla udržována ommzená, přičemž je zajištěna plná přístupnost ke vnitřku válce při úplném vytažení tyče 8.
Ovšem zvednutí konstrukce talíře . může být také provedeno pneumatickými ústrojími, jak je uvedeno v přihlášce citované v úvodu.
Ze shora uvedeného vyplývá, že v normálním pracovním chodu stroje, když talíř 5. má se otáčet v časovaném vztahu k jehelnímu válci 2, není komora 22 pod taakem a pružina 24 pudí píst 21, a tedy kolík £4, směrem dolů do polohy, ve které tyč 8. zaujme svou nakloněnou polohu záběru . válcem .2. Po dokončení úpletu se do komory 22 zavede tekutina pod tlakem, čímž se píst 21 zvedne a dosedne na dolní okraj závěrného Členu 23, a kolík 14 se také poněkud zvedne, a to dostatečně, aby uvedl tyč 8. do v poddtatě osové polohy mimo záběr (podle obr. 1). Tak může pletenina . volně spadnou dolů a může být ssáním odvedena ze stroje. Příslušná časová období jsou velmi krátká dík velmi malému zdvihu ovládací tyče 14 a není zde nebezpečí, že by úplet byl zachycen unášecím členem. Je třeba na to, že dík uspořádání a délkovému rozměru zvoleným pro spojovací tyč £ lze dosáhnout velmi krátké délky úhlového zdvihu a tím velmi krátkého časového intervalu pro pohyb ze záběrné polohy do polohy mimo záběr, na rozdíl od zařízení podle shora uvedených USA pat. spisů, podle nichž je délka zdvihu záběrných ramen mnohem delší.
Neppítomnost pomocných protizkrutných ústrojí vede ke značným úsporám spolu se zjednodušenou konssrukcí.
Bylo zjištěno, že u některých zvláštních typů příze je dokonce možné dosáhnout vyšší jakosti pro výrobek než pro srovnatelný výrobek pletený na stroji vybaveném obvyklým protizkrutným ústrojím, kde pletenina má sklon být deformována trvale působící ssací silou. Na rozdíl od toho je u stroje podle vynálezu úplet kladen a navršován na konec tyče způsobem mnohem šetrnějším. Kromě toho se strojem podle vynálezu lze snadno dosáhnout při pletení punčoch otáčivých rychlostí až 1 200 ot/min.
Je třeba také zdúraa.nňt, že záběr mmzi dolním koncem tyče 8. a drážkou 11 nastává mezi pommrně velkými povrchy, a tím s optimálním zajištěním časování jehelního válce vůči talíři.
Shora popsaný vynález může být ovšem různě obměňován a pozměňován v rámci myšlenky vynálezu. Tak například by osa otáčení tyče 8. mohla protínat osu stroje a řízení tyče £ by mohlo být prováděno svislou ovládací tyčí, která není souosá s jehelním válcem 2. Tvar tyče _8 může také být odlišný od tvaru znázorněného na výkresech.

Claims (8)

1. Okrouhlý pletací stroj s jehelním válcem a talířem zejména pro pletení punčochového zboží, u něhož jehelní válec a talíí jsou navzájem pevně spojeny na otáčen:! pom^c^cí spojovací tyče, která je umístěna uvnitř jehelního válce, je otáčivě spojena s talíěem a pohybbivá meei polohou mimo záběr s tímto válcem, ve které hotový úplet může být ze stroje odveden, vyznaačUící se tím, že spojovací tyč (8) je uložena na konnsrukci talíře otočně kolem osy (10) kolmé k Ose talíře (5) a jehelního válce (2) a má větší délku než je rozměr průměru jehelního válce (2), přčeemž tato spojovací tyč (8) je pohhybivá meei polohou mimo záběr, souosou s jehelním válcem (2), a mezi polohou záběru s podélnou drážkou (11) uvinSí jehelního válce (2).
2. OOrouhlý pletací stroj podle bodu 1, vyznačuje! se tím, že spojovací tyč (8) je otočně uložena kolem osy (15) vystředěné vůči ose (12) stroje.
3. Okrouhlý pletací stroj podle bodu 1 nebo 2, vyznnačjjcí se tím, že pro řízení spojovací tyče (8) je upravena ovládací tyč (14) uložená na jeíím' dolním konci přímo na spojovací tyči (8) otočně kolem osy ' (15) rovnoběžné s osou (10) otáčení spojovací tyče (8), píčeemž ovládací tyč (14) prochází taliem (5) a je osově pobyHi-vá meei dvěma polohami, kterým odpoovdají uvedené dvě polohy spojovací tyče (8).
4. Okrouhlý pletací stroj podle bodu 3, nyznaačjící se tím, že spojovací tyč (8) je otočně uložena na unášecím tělesu (13a) pevně spojeném s těeesem talíře (5) na jeho vnitřní straně a neseném pevně touto ovládací tyčí (14).
5. OOrouhlý pletací stroj podle bodu 3 nebo 4, vyznačuje! se tím, že spojovací tyč (8) je otočně nesena písSnicí (20) pístové soustavy (21) pothyiivé v komoře (22) vymezené v neotočné konnsrukci (6) nad talížem (5, přičemž tento píst (21) je vystaven nahoře působení pružiny (24) snaaící se uvést ovládací tyč (14) do polohy odpovndající záběrné poloze spojovací tyče (8) s jehelním válcem (2), a pod pístem (21) je tato komora selektivně spojovatelná se zdrojem taakové tekutiny a s výfukovou soustavou.
6. Okrouhlý pletací stroj podle jednoho nebo někooika z přeacházejících bodů, vyznačující se tím, že dolní konec spojovací tyče (8) je nepatrně zahnut směrem k jehelnímu válci (2) a tvoří nosnou linii pro hotovenou pleteninu (9).
7. Okrouhlý pletací stroj podle jednoho nebo někooika z přeacházzjících bodů, vyznačující se tím, že spojovací tyč (8) a talíí (5) a nosná konstrukce pro tento talíí (5) je osově n^(^r^z^\^i.h(^\^č^tiel^ná o vzdálenost nejméně rovnou délce sp(^jova^:í tyče (8) pro uvedení této spojovací tyče (8) do polohy vně válce (2).
8. Okrouhlý pletací stroj podle bodu 7, nyznajčjící se tím, že spojovací tyč (8), talíí (5) a nosná konstrukce pro talíí (5) jsou umisřovatelné do různých výšek záběrem západky (32), nesené touto nosnou konnsrukci, do navzájem oddálených výí^ezů (31) pevného svislého vedení (28).
CS837965A 1982-10-29 1983-10-28 Circular knitting frame CS253582B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT24016/82A IT1153330B (it) 1982-10-29 1982-10-29 Macchina circolare per maglieria a cilindro e platorello, in particolare atta alla fabbricazione di calze

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS796583A2 CS796583A2 (en) 1985-06-13
CS253582B2 true CS253582B2 (en) 1987-11-12

Family

ID=11211489

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS837965A CS253582B2 (en) 1982-10-29 1983-10-28 Circular knitting frame

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0107849A3 (cs)
JP (1) JPS59106549A (cs)
CS (1) CS253582B2 (cs)
IT (1) IT1153330B (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1245837B (it) * 1990-11-15 1994-10-24 S F I M Srl Macchina circolare monocilindrica con azionamento del platorello perfezionato in particolare per la produzione di calze

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB185158A (en) * 1921-04-27 1922-08-28 Oscar Frederick Charles Kunau Improvements in knitting machines
US1459466A (en) * 1921-10-06 1923-06-19 Thomas A Hodge Cooker
IT1099924B (it) * 1978-10-13 1985-09-28 Lonati Cost Mecc Macchina perfezionata per la produzione di tessuto tubolare,in particolare di calze

Also Published As

Publication number Publication date
IT1153330B (it) 1987-01-14
IT8224016A0 (it) 1982-10-29
JPS59106549A (ja) 1984-06-20
CS796583A2 (en) 1985-06-13
EP0107849A2 (en) 1984-05-09
EP0107849A3 (en) 1986-03-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7878029B2 (en) Circular knitting machine for socks with needles on the dial
KR101969740B1 (ko) 적어도 하나의 이송부 또는 낙하부를 갖는 이중 실린더 원형 기계에서 양말 등과 같은 관형 제품의 형성 끝에서 자동화된 픽업을 위해 그 관형 제품을 준비하는 방법 및 이 방법을 수행하기 위한 이중 실린더 원형 기계
US6389849B1 (en) Method and device for closing the toe of a tubular article on a knitting machine
CN101501259B (zh) 用于编织管状编织制品及用于缝合所述制品的接合点的系统及方法
CZ103395A3 (en) Method of transferring stockings from a stocking knitting machine to a sewing machine and apparatus for taking off and transfer of stockings
WO2007110894A2 (en) Machine for automatically closing the end edge of a knitted tubular fabric, such as a stocking or a sock
ITUB20155479A1 (it) Procedimento per la preparazione di un manufatto tubolare del tipo calza o simile al prelievo automatizzato al termine della sua formazione su una macchina circolare a doppio cilindro con almeno una alimentazione o caduta e macchina circolare a doppio cilindro per la sua esecuzione.
EP1417365B9 (en) Method and apparatus for moving the stitches of a knitted tubular article to an operating station
IT201900009615A1 (it) Dispositivo rovesciatore di manufatti tubolari a maglia e metodo per il rovesciamento di un manufatto tubolare a maglia
CZ105689A3 (en) Apparatus for pneumatic stretching and turning of produced hose-like knitted fabrics
CZ289897A3 (en) Process for producing ribbed socks on a two-cylinder circular knitting machine and apparatus for making the same
CZ295179B6 (cs) Způsob a mechanismus pro uzavírání špičky punčochy, podkolenky nebo ponožky na okrouhlém pletacím stroji
US4407145A (en) Knitwork drawing device in a double cylinder circular knitting machine
WO2006048138A1 (en) Automatic sewing device for hosiery knitting machines
CS253582B2 (en) Circular knitting frame
CS160592A3 (en) Double-cylinder circular knitting machine
CZ134498A3 (cs) Okrouhlý pletací stroj se zařízením na přenášení smyček vytvořených pletením z jehel jedné jehelní válcové půlky na jehly druhé jehelní válcové půlky
US3267698A (en) Means for turning flexible tubular articles
ITFI970265A1 (it) Metodo e dispositivo per la fabbricazione di manufatti tessili tubolari
ITPI20070091A1 (it) Sistema per la chiusura della calza su macchine circolari per produzione di calzini tubolari in maglia alla fine del calzino con un equipaggiamento mobile circolare
CZ20023028A3 (en) Device for closing toes in knitting machine
CS198405B1 (cs) Způsob napínání a odtahování úpletu na okrouhlém pletacím stroji a zařízení k provádění tohoto způsobu
CS253376B1 (en) Draw-off device for knitted fabric
GB799636A (en) Improvements in and relating to circular knitting machines
ITMI991688A1 (it) Procedimento per eseguire la chiusura di un manufatto tubolare in corrispondenza di una sua estremita&#39; assiale al termine del suo ciclo di p