CS252575B1 - Špice na hadicovém úpletu a způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji - Google Patents
Špice na hadicovém úpletu a způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji Download PDFInfo
- Publication number
- CS252575B1 CS252575B1 CS857268A CS726885A CS252575B1 CS 252575 B1 CS252575 B1 CS 252575B1 CS 857268 A CS857268 A CS 857268A CS 726885 A CS726885 A CS 726885A CS 252575 B1 CS252575 B1 CS 252575B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- loops
- yarn
- tubular article
- needles
- needle cylinder
- Prior art date
Links
Landscapes
- Knitting Machines (AREA)
Abstract
Řešení se týká špice na hadicovém úpletu,
zejména pro pletené nánožní zboží, například
dámské punčochy, punčochové kalhoty, podkolenky
a podobně a způsobu jejího zhotovování na
okrouhlém pletacím stroji. Podstatou špice je,
že je tvořena paprskovitě uspořádanými velkými
smyčkami z příze proloženými malými smyčkami
z příze, přičemž alespoň nezapletené úseky
velkých smyček jsou v ose hadicového úpletu
vzájemně spojeny, s výhodou staveny, slepeny,
zauzlovány nebo sešity. Podstatou způsobu je,
že na hadicovém úpletu se uplete pevný, nepáratelný
začátek, jehly se vyvolí do průběžné
polohy, čímž se příze vypne z jehel, poté se
jehelní válec otočí alespoň o 180°, načež se
vyvolí alespoň jedna skupina jehel do chytové
polohy, v níž se na nich zachytí příze a po
následném otočení jehelního válce opět alespoň
o 180° se vyvolená skupina jehel stáhne do
průběžné polohy a jehelní válec se otočí opět
alespoň o 180°, přičemž tyto úkony se opakují
až celý obvod jehelního válce a hadicového
úpletu je rozdělen na velké smyčky a malé
smyčky, přičemž za nezapletené úseky velkých
smyček se v ose hadicového úpletu potáhne
až se špice na hadicovém úpletu uzavře, načež
se provede spojeni alespoň těchto nezapletených
úseků velkých smyček s výhodou stavením,
slepením, zauzlováním nebo sešitím
Description
(54) Špice na hadicovém úpletu a způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji
Řešení se týká špice na hadicovém úpletu, zejména pro pletené nánožní zboží, například dámské punčochy, punčochové kalhoty, podkolenky a podobně a způsobu jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji. Podstatou špice je, že je tvořena paprskovitě uspořádanými velkými smyčkami z příze proloženými malými smyčkami z příze, přičemž alespoň nezapletené úseky velkých smyček jsou v ose hadicového úpletu vzájemně spojeny, s výhodou staveny, slepeny, zauzlovány nebo sešity. Podstatou způsobu je, že na hadicovém úpletu se uplete pevný, nepáratelný začátek, jehly se vyvolí do průběžné polohy, čímž se příze vypne z jehel, poté se jehelní válec otočí alespoň o 180°, načež se vyvolí alespoň jedna skupina jehel do chytové polohy, v níž se na nich zachytí příze a po následném otočení jehelního válce opět alespoň o 180° se vyvolená skupina jehel stáhne do průběžné polohy a jehelní válec se otočí opět alespoň o 180°, přičemž tyto úkony se opakují až celý obvod jehelního válce a hadicového úpletu je rozdělen na velké smyčky a malé smyčky, přičemž za nezapletené úseky velkých smyček se v ose hadicového úpletu potáhne až se špice na hadicovém úpletu uzavře, načež se provede spojeni alespoň těchto nezapletených úseků velkých smyček s výhodou stavením, slepením, zauzlováním nebo sešitím.
Vynález se týká špice na hadicovém úpletu, zejména pro pletené nánožní zboží, například dámské punčochy, punčochové kalhoty, podkolenky a podobně a způsobu jejího zhotovování na okruhlém pletacím stroji.
Je známa špice na hadicovém úpletu zhotovená na okruhlém pletacím stroji, která je ve tvaru dvojitého lemu, uprostřed vhodně zakrouceného tak, že punčochová hadice je při běžném způsobu užívání neprůchozí pro nohu. K vytvoření takovéto špice je však potřeba dvojnásobné délky úpletu než je optimum.
Další nevýhodou je, že plně nevyhovuje z estetického hlediska a v místě uzavření úpletu do tvaru špice je zvýšená objemnost pleteniny. Nevýhodou tohoto řešení dále je, že zařízení k zhotovování takovéto špice je příliš složité a náročné na seřízení.
Dále je znám způsob zhotovení špice na hadicovém úpletu, spočívající v tom, že úplet se stáhne v místě odpovídajícím špicí, pří stahování se zakroutí a na zakroucené místo se působí teplem postačujícím k roztavení ve špici obsažené termoplastické příze. Nevýhoda tohoto způsobu spočívá ve zvýšené objemnosti pleteniny v místě spojení, v nutnosti dalšími operacemi zabezpečovat nepáratelnost hadicového úpletu v oblasti špice a dále v tom, že část hadicového úpletu je nutno odhazovat jako odpad.
Je také znám způsob zhotovování špice na hadicovém úpletu, podle něhož se z jehel shozený úplet v okrouhlém pletacím stroji drží pevně vzhledem k vytahovacímu ústrojí zachycujícímu vytahovací úsek vlákna, vytahovací ústrojí se vzhledem k hadicovému úpletu relativně pohybuje a hadicový úplet se po jeho vytažení a zajištění odhodí ze stroje.
Nevýhoda tohoto způsobu spočívá rovněž ve zvýšené objemnosti špice, zvláště, když se tímto způs.obem uzavírají koncové řádky, protože redukovat sloupky postupným pletením z většího na menší počet je s ohledem na nepáratelnost hadicového úpletu dosti problematické.
Účelem vynálezu je odstranit nevýhody stávajících špic na hadicovém úpletu, vytvořit špici přijatelnou z hlediska estetického i ekonomického a současně vytvořit způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji.
Toho je dosaženo špicí na hadicovém úpletu podle vynálezu, jehož podstatou je, že je tvořena paprskovitě uspořádanými velkými smyčkami z příze proloženými malými smyčkami z příze, přičemž alespoň nezapletené úseky velkých smyček jsou v ose hadicového úpletu vzájemně spojeny, s výhodou staveny, slepeny, zauzlovány nebo sešity.
Podstatou způsobu zhotovování špice na hadicovém úpletu na okrouhlém pletacím stroji je, že na hadicovém úpletu se uplete pevný, nepáratelný začátek, jehly se vyvolí do průběžné polohy, čímž se příze vypne z jehel, poté se jehelní válec otočí alespoň o 180°, načež se vyvolí alespoň jedna skupina jehel do chytové polohy, v níž se na nich zachytí příze a po následném otočení jehelního válce opět alespoň o 180° se vyvolená skupina jehel stáhne do průběžné polohy a jehelní válec se otočí opět alespoň o 180°, přičemž tyto úkony se opakují, až celý obvod jehelního válce a hadicového úpletu je rozdělen na velké smyčky a malé smyčky, přičemž za nezapletené úseky velkých smyček se v ose hadicového úpletu potáhne až se špice na hadicovém úpletu uzavře, načež se provede spojení alespoň těchto nezapletených úseků velkých smyček s výhodou stavením, slepením, zauzlováním nebo sešitím.
Spíce na hadicovém úpletu podle vynálezu je značně výhodná, nebot v ose hadicového úpletu je spojena jenom část obvodu hadicového úpletu, kdežto zbylé části jeho obvodu jsou okolo místa spojení rovnoměrně rozděleny prostřednictvím zapletených částí velkých smyček. Tím je špice na hadicovém úpletu podle vynálezu příjemná na omak v důsledku rovnoměrného rozdělení pleteniny v oblasti špice, přičemž místo spojení je téměř nehmatatelné.
Další výhoda spočívá v nepáratelnost! takto vytvořené špice, v jednoduchosti zařízení pro provádění způsobu zhotovování špice, v časové ekonomičnosti průběhu uzavření hadicového úpletu a v minimálním odpadu.
Příkladné provedení špice na hadicovém úpletu a příkladný způsob jejího zhotovování jsou zřejmé z výkresů, kde obr. 1 představuje částečný schematický osový řez jehelním válcem okrouhlého pletacího stroje, obr. 2 pohled na tři první řádky hadicového úpletu, obr. 3 pohled na uzavřenou špici na hadicovém úpletu, obr. 4 zvětšený pohled na velké a malé smyčky tvořící špici, obr. 5 schematické znázornění činnosti jednoho pletacího systému pro zhotovení špice na hadicovém úpletu podle vynálezu, obr. 6 schematické znázornění činnosti čtyřsystémového okrouhlého pletacího stroje a obr. 7 hadicový úplet s vytaženými částmi velkých smyček pro jejich spojení.
Špice na hadicovém úpletu sestává ze zapletených částí velkých smyček a malých smyček U2 z příze 2' uspořádaných paprskovitě střídavě kolem osy hadicového úpletu. Nezapletené části lb a Id velkých smyček Uj, případně i malé smyčky U2 jsou v ose hadicového úpletu vzájemně spojeny, přičemž jsou bud staveny, slepeny, zauzleny nebo sešity.
K provedení způsobu podle vynálezu je použit okrouhlý pletací stroj (obr. 1), který obsahuje běžné součásti, to je vodorovné platiny 2/ jehelní válec 2 s jehlami 3_, meziplatinami 4, výkyvnými platinami 2 a selektory 6, kterým je přiřazeno neznázorněné vzorovací zařízení pro volbu jehel 2 do polohy průběžné, chytové, uzavírací a zesilovací tak, jak je známo a běžně používáno na okrouhlých pletacích strojích.
Na neznázorněném rámu jsou v každém pletacím systému umístěny výkyvné vodiče 7_ pro zavádění a vypínání příze. Nad rámem je v ose jehelního válce 2 upevněn kroužek 2 s vnitřním otvorem 9, v němž je v prodloužené ose jehelního válce 2 vložen posuvný háček 10. Ke kroužku 2 je přiřazeno neznázorněné zájišňovací ústrojí, které může být provedeno jako svařovací, lepicí, uzlovací nebo sešívací ústrojí.
Okrouhlý pletací stroj je přirozeně opatřen dalšími známými ústrojími, například pro stříhání volných konců přízí, pro řízení hustoty, odsávání, programovým centrem, pohonnou jednotkou a podobně.
Zhotovení špice na hadicovém úpletu způsobem podle vynálezu je možno provést například s využitím jednoho z pletacích systémů okrouhlého pletacího stroje takto:
Do prvního řádku 12 hadicového úpletu (obr. 2) se jehly 2 neznázorněným vzorovacím ústrojím rozřadí například v poměru 1:3 tak, že jedna jehla 2 3e v poloze chytové a další bezprostředně následující tři jehly 2 v poloze průběžné. Do takto rozřazených jehel 2 se známým způsobem pomocí výkyvného vodiče Ί_ vloží příze 2 a provede se její záchyt po celém obvodu jehelního válce 2_.
Ve druhém řádku 13 hadicového úpletu se jehly 2 rozřadí v poměru 1:1 tak, že například každá sudá jehla 3 bude v poloze chytové a každá lichá jehla 2 v poloze průběžné, přičemž jehly 3_, které byly v poměru 1:3 voleny do prvního řádku 12 do polohy chytové, jsou znovu do této polohy voleny ve druhém řádku 13 při rozřazení 1:1. Takto se známým způsobem vytvoří pevný nepáratelný začátek hadicového úpletu.
V tomto rozřazení 1:1 je možno uplést ještě několik dalších řádků 14. Pa^ se na hadicovém úpletu zhotoví špice, a to tak, že se nejprve zasune posuvný háček 10 do otvoru 9 v krouž ku 2 až jeho špička 15 je pod odhozovou rovinou vodorovných platin 2· Potom se všechny jehly 2 vyvolí do průběžné polohy. Tím dojde známým způsobem k vypnutí příze I z jehel 2 a protože zapletený úsek la příze 2 v místě 17 (obr. 5) je nadále držen pod háčky jehel 3_, které jsou v průběžné poloze a konají spolu s obvodem jehelního válce 2 rotační pohyb, dojde po pootočení jehelního válce 2 ° více než 180° nejdříve k natažení vypnuté příze 2 jejím prvním úsekem lb radiálně k jehelnímu válci 2 a bezprostředně potom k omotání středového úseku lc příze 2 okolo posuvného háčku 10./ který kříží dráhu vypnuté příze I.
Když dojde k omotání středového úseku Ic přize 2 okolo posuvného háčku 10, vyvolí se u daného pletacího systému alespoň jedna jehla 2' s výhodou skupina 16 jehel 2 do polohy chytové tak, aby mezi místem 17 a takto vyvolenou skupinou 16 jehel 2 byla délka příze 2» vytvářející velkou smyčku (obr. 4) na obvodu hadicového úpletu v uzavřené špici, jak je zřejmé z obr. 3. V chytové poloze se zachytí jehlami 2 konec druhého úseku Id příze 2 směřujícího radiálně k jehelnímu válci 2 a P° otočení jehelního válce 2 opět alespoň o 180° se z příze 2 vytvoří malá smyčka Pak se znovu vyvolí skupina 16 jehel 2, ktejrá je proti, směru otáčení posunuta o délku potřebnou pro vytvoření velké smyčky U^, do průběžné polohy, čímž opět dojde k vypnutí příze 2 z jehel 2·
Otočením jehelního válce 2 opět o alespoň 180° dojde k vytvoření další velké smyčky z příze 2· Takto se postupuje tak dlouho, až se celý obvod jehelního válce 2 rozdělí na velké smyčky a malé smyčky U2 na obvodu hadicového úpletu, který je pak držen posuvným háčkem 20. uvnitř jehelního válce 2 za nezapletené úseky lb a Id velkých smyček U^, zatímco malé smyčky U2 jsou zachyceny pod háčky skupin 16 jehel 2· Pak se všechny jehly 2 vyvolí do polohy chytové a postupným pletením se vytvoří hadicový úplet, přičemž se současně na posuvný háček 20. začne působit tažnou silou, například pneumaticky nebo od neznázorněné předepjaté pružiny.
Tímto působením tažné síly dojde k osovému přemístění posuvného háčku 10 a prostřednictvím držených nezapletených úseků 24, Ic, 14 velkých smyček k odtahování tvořícího se hadicového úpletu směrem do otvoru 9 v kroužku 2 éo okamžiku, kdy malé smyčky U2 se dostanou do úrovně hrany 18 kroužku 2· V této fázi se zapne od neznázorněného programového centra neznázorněné zajištovací ústrojí, které spojí úseky 24' 14 velkých smyček v místě 2 spojení v těsné blízkosti osy hadicového úpletu, například stavením, slepením, zauzlováním nebo sešitím, přičemž jejich přebytečné konce se pak oddělí například ustřihnutím nebo upálením.
Způsobem podle vynálezu lze špice na hadicovém úpletu vytvořit také tak, že se vzájemně spojí nejen nezapletené úseky 24' Id velkých smyček U^, ale také malé smyčky U2- Toto lze provést tak, že se tažnou silou posuvného háčku 10 zatáhnou do otvoru 2 kroužku 2 také malé smyčky U2, až tyto přečnívají nad horní hranu 18 kroužku 2·
Po uzavření špice se hadicový úplet na okrouhlém pletacím stroji dokončí známým a obvyklým způsobem a po dohození z jehel se dopraví pneumaticky neznázorněným dopravním potrubím do sběrného koše.
Způsobem podle vynálezu lze na hadicovém úpletu vytvořit špici také na jeho koncových řádcích. Po upletení celkové délky hadicového úpletu se provede zachycení a omotání nezapletených úseků lb' Ic, Id příze 2 tak, jak bylo popsáno. Potom se uplete známým způsobem několik zabezpečovacích nepáratelných řádků, úplet se odhodí z jehel 2 a zůstane viset za středové úseky Ic příze 2 na posuvném háčku 24' načež dříve popsaným způsobem se zatáhne do otvoru 2 kroužku 2 a spojí se buá jen úseky 24' 44 velkých smyček nebo i malé smyčky U2V případě, že okrouhlý pletací stroj obsahuje známé vodorovné platiny 2 s dvojí odhozovou rovinou, způsobem podle vynálezu lze uzavřenou špici vytvořit také v té části hadicového úpletu, kde je proveden dvojitý lem. Po upletení začátku dvojitého lemu se známým způsobem očka, pověšená na stvolech jehel 2 ve výši první odhozové roviny, přesunou známým způsobem do druhé odhozové roviny a na první odhozové rovině se pokračuje v pletení až do toho místa dvojitého lemu, kde se požaduje vytvoření špice. Poté se provede zachycení nezapletených úseků lb' Ic, Id za dřík posuvného háčku 10 tak, jak bylo popsáno a uplete se zbývající část dvojitého lemu, načež se známým způsobem spojí s očky, drženými ve výši druhé odhozové roviny. Potom se provede zataženi úseků 24' 44 velkých smyček do kroužku 2 a jejich vzájemné spojení zajištovacím ústrojím 24 tak, jak bylo popsáno.
Způsob uzavírání hadicového úpletu do špice podle vynálezu lze s velkou výhodou provádět zvláště na vícesystémovýoh okrouhlých pletacích strojích, například čtyřsystémových. Na prvním systému čtyřsystémového okrouhlého pletacího stroje s neznázorněným vzorovacím ústrojím se jehly £ rozřadí například v poměru 1:3 a výkyvným vodičem Ί_ se zavede příze I mezi jehly 2·
Ta jehla 3, která je vyvolena do chytové polohy, provede záchyt příze £ a další tři bezprostředně následující jehly £ zůstanou v poloze průběžné. Takto se provede záchyt po celém obvodu jehelního válce 2·
Při druhém otočení jehelního válce £ se jehly 2 u téhož systému rozřadí v poměru 1:1 tak, že například sudé jehly 2 budou v poloze chytové a liché jehly 2 v poloze průběžné, přičemž ty jehly 2, které byly v počátečním řádku do chytové polohy voleny v poměru 1:3, jsou nyní voleny znovu do chytové polohy v rozřazení 1:1. Tím se uplete známý pevný začátek pleteniny a v tomto rozřazení jehel 2 lze uplést ještě několik řádků. Potom se všechny jehly 2 nechají procházet průběžnou polohou a příze £, kterou se upletl začátek, se samočinně vypne z jehel 2 a její volná část se známým stříhacím ústrojím ustřihne.
Poté se u každého pletacího systému (obr. 6) zapne výkyvný vodič ]_ vždy s jednou z přídavných přízí £, II, III, IV, které se u jednotlivých pletacích systémů zavedenou do jehel 2 vyvolením skupiny £6, £9, 20, 21 jehel 2 <3° polohy chytové u každého pletacího systému. Tyto skupiny 16, £9, 20, 21 jehel £ jsou s výhodou voleny tak, aby jejich vzájemné posunutí po obvodě jehelního válce £ bylo pravidelné a odpovídalo počtu pletacích systémů, které jsou při pletení v činnosti.
Například u čtyřsystémového okrouhlého pletacího stroje je posunutí skupin 16, £9, 20, jehel £ zvoleno o 1/4 obvodu jehelního válce £. Po takovém pootočení jehelního válce £ poslední jehla ze skupiny £6, 19, 20, 21 jehel £ provede zátah, příze £, ££, III, IV se svými úseky £b, lib, Illb, IVb samočinně známým způsobem vypne z jehel £ a nastane omotání středových úseků Ic, líc, IIIc, IVc kolem dříku posuvného háčku 10 tak, jak bylo popsáno při pletení na jednom pletacím systému.
Rozdělení obvodu hadicového úpletu na velké smyčky U^ a malé smyčky U2, zatažení do otvoru £ kroužku 3 a jejich vzájemné spojení nezapletených úseků Ib, Id, lib, Illb, Illd, IVb, IVd je stejné, jako v předchozím případě.
Způsob uzavírání špice podle vynálezu lze s výhodou provést také tak, že omotání středových úseků Ic, líc, IIIc, IVc příze £, II, III, IV se provede kolem neznázorněné vytahovací příze, jež prochází otvorem 2 kroužku 8 a je opatřena neznázorněnými prostředky k zabránění sesmeknutí středových úseků Ic, líc, IIIc, IVc příze £, II, III, IV například silným zkadeřením.
Způsob podle vynálezu lze s výhodou provést také tak, že při vypnutí přídavné příze £,
II, III, IV z jednotlivých pletacích systémů se vypnuté nezapletené úseky přízí £, ££, III,
IV v ose jehelního válce £ navzájem omotají a vytvoří paprskovitý svazek. Zachycením tohoto svazku, například pomocí posuvného háčku 10 a jeho vytažením do kroužku £ lze uzavření špice provést dříve popsaným postupem.
Claims (2)
- PŘEDMĚT VYNÁLEZU1. Špice na hadicovém úpletu, zejména pro jemné pletené nánožní zboží, například dámské punčochy, punčochové kalhoty, podkolenky a podobně, vyznačující se tím, že je tvořena paprskovitě uspořádanými velkými smyčkami (up z příze (I) proloženými malými smyčkami (U2) z příze (I), přičemž alespoň nezapletené úseky (Ib, Id) velkých smyček (up jsou v ose hadicového úpletu vzájemně spojeny, například staveny, slepeny, zauzlovány nebo sešity.
- 2. Způsob zhotovení špice podle bodu 1, na okrouhlém pletacím stroji, vyznačující se tím, že na hadicovém úpletu se uplete pevný, nepáratelný začátek, poté se příze vypne z jehel, načež se příze znovu zaplete do jehel v úseku pootočeném vůči předchozímu úseku alespoň o 180°, přičemž tyto úkony se opakují, až je celý obvod hadicového úpletu rozdělen na velké smyčky a malé smyčky, přičemž se za nezapletené úseky velkých smyček v ose hadicového úpletu potáhne, až se špice na hadicovém úpletu uzavře, načež se provede spojení alespoň těchto nezapletených úseků velkých smyček, například stavením, slepením, zauzlováním nebo sešitím.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS857268A CS252575B1 (cs) | 1985-10-10 | 1985-10-10 | Špice na hadicovém úpletu a způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CS857268A CS252575B1 (cs) | 1985-10-10 | 1985-10-10 | Špice na hadicovém úpletu a způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS726885A1 CS726885A1 (en) | 1987-02-12 |
CS252575B1 true CS252575B1 (cs) | 1987-09-17 |
Family
ID=5421505
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS857268A CS252575B1 (cs) | 1985-10-10 | 1985-10-10 | Špice na hadicovém úpletu a způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
CS (1) | CS252575B1 (cs) |
-
1985
- 1985-10-10 CS CS857268A patent/CS252575B1/cs unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CS726885A1 (en) | 1987-02-12 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
RU2085637C1 (ru) | Способ соединения краев вязаного трубчатого изделия и устройство для его осуществления | |
CZ166994A3 (en) | Method of joining two edges of a knitted article and apparatus for making the same | |
CN1316088C (zh) | 针织衣类编织方法 | |
US6705128B1 (en) | Method and apparatus for manufacturing three-dimensional knitwear and hosiery items and products obtained thereby | |
US3785173A (en) | Tubular knitted fabric | |
CS208718B2 (en) | Knitted clothing part | |
US6158254A (en) | Double layer sock and method of making | |
RU2171321C2 (ru) | Способ и двухцилиндровая кругловязальная машина для изготовления носков из материала в рубчик и подобных изделий | |
US6739159B2 (en) | Method for producing tubular knitwear items and products obtained thereby | |
CZ2003823A3 (cs) | Způsob vytváření váčku v hadicovém výrobku a hadicový pletený výrobek | |
JP2001262450A (ja) | 靴下用丸編機等を用いて軸方向端部が閉じられた筒物、特に靴下を製造する方法 | |
CZ283166B6 (cs) | Úplet ve formě punčochových kalhot a způsob jeho výroby | |
US3036450A (en) | Knit article | |
KR20030089700A (ko) | 관형상 편직물의 발끝부를 봉합하는 제조방법 및 장치 | |
CS252575B1 (cs) | Špice na hadicovém úpletu a způsob jejího zhotovování na okrouhlém pletacím stroji | |
CZ395990A3 (en) | Knitting machine for pantie hose-like knitted articles | |
CZ182094A3 (en) | Method of connecting two edges of a knittwear | |
JP2012172271A (ja) | 衣類 | |
US3685320A (en) | Method for manufacture of stocking toes | |
JP6578314B2 (ja) | レース編地 | |
CS209437B2 (en) | Method of knitting the one-part made in one compact piece | |
WO2001014622A1 (en) | A method and apparatus for producing tubular knitwear items provided with one or more laces, bows, strings or the like and resulting products | |
SU739149A1 (ru) | Способ изготовлени трикотажных беретов | |
US131388A (en) | Improvement in methods of knitting stockings and joining selvages | |
US6615617B1 (en) | Method for producing a tubular knitted article, particularly a hosiery article, closed at one end, without a seam, with a circular machine |