Patents
Search within the title, abstract, claims, or full patent document: You can restrict your search to a specific field using field names.
Use TI= to search in the title, AB= for the abstract, CL= for the claims, or TAC= for all three. For example, TI=(safety belt).
Search by Cooperative Patent Classifications (CPCs): These are commonly used to represent ideas in place of keywords, and can also be entered in a search term box. If you're searching forseat belts, you could also search for B60R22/00 to retrieve documents that mention safety belts or body harnesses. CPC=B60R22 will match documents with exactly this CPC, CPC=B60R22/low matches documents with this CPC or a child classification of this CPC.
Learn MoreKeywords and boolean syntax (USPTO or EPO format): seat belt searches these two words, or their plurals and close synonyms. "seat belt" searches this exact phrase, in order. -seat -belt searches for documents not containing either word.
For searches using boolean logic, the default operator is AND with left associativity. Note: this means safety OR seat belt is searched as (safety OR seat) AND belt. Each word automatically includes plurals and close synonyms. Adjacent words that are implicitly ANDed together, such as (safety belt), are treated as a phrase when generating synonyms.
Learn MoreChemistry searches match terms (trade names, IUPAC names, etc. extracted from the entire document, and processed from .MOL files.)
Substructure (use SSS=) and similarity (use ~) searches are limited to one per search at the top-level AND condition. Exact searches can be used multiple times throughout the search query.
Searching by SMILES or InChi key requires no special syntax. To search by SMARTS, use SMARTS=.
To search for multiple molecules, select "Batch" in the "Type" menu. Enter multiple molecules separated by whitespace or by comma.
Learn MoreSearch specific patents by importing a CSV or list of patent publication or application numbers.
Weave of the tennis racket and method of its production
CS248722B2
Czechoslovakia
- Other languages
English - Inventor
Hugo R Michiels
Description
translated from
Claims (14)
Hide Dependent
translated from
- pRedmEt1. Výplet tenisové rakety, tvořený jednotlivými strunami nebo soustavami úseků strun, vyznačený tím, že každá struna (2) nebo· soustava úseků struny (2) je upevněna pod napětím v rámu rakety (1) pomocí uzlu · [25] na koncích struny (2) nebo soustavy úseků struny (2).
- 2. Výplet podle bodu 1 vyznačený tím, že alespoň na jednom konci struny (2) nebo soustavy úseků struny (2) je uspořádán uzlovací kolík [3],
- 3. Výplet podle bodu 1 a 2 vyznačený tím, že uzlovací kolík (3) sestává z tělesa ve tvaru T, jehož horní příčka (4) je tvořena rovnoběžnostěnem a válcová svislá nožka (5) zapadá do otvoru (14) v rámu rakety (1), přičemž uzlovací kolík (3) je opatřen nejméně jedním středovým kanálkem (6) a postranním kanálkem (11), umístěným v horní příčce (4), pro průchod struny (2).
- 4. Výplet podle bodu 3 vyznačený tím, že středový kanálek (6) má na horním konci kuželové rozšíření (7) a na dolním konci zaoblený okraj (8).
- 5. Výplet podle bodů 2 až 4 vyznačený tím, že v horní příčce (4) uzlovacího· kolíku (3) je v rameni (9) prostém postranního kanálku (11) upravena drážka (12), která probíhá od středového kanálku (6) k bližšímu konci horní příčky (4).
- 6. Výplet podle bodů 1 až 5 vyznačený tím, že alespoň v místě volného konce struny (2) nebo soustavy úseků struny (2) je v rámu rakety (1) vytvořen zpětný otvor (24), kterým prochází konec struny (2) za posledním uzlem (25).
- 7. Výplet podle bodu 6 vyznačený tím, že zpětný otvor · (24) je umístěn mezi hranou rámu rakety (1) a horní příčkou (4) uzlovacího· kolíku (3).
- 8. Způsob výroby výpletu podle bodů 1 až 7 vyznačený tím, že na jednom konci struny nebo soustavy úseků struny se vytvoří uzel pro upevnění struny na rámu rakety, struna nebo soustava úseků struny se provleče otvorem v rámu, její volný konec se zachytí k napnutí struny, napjatá struna se sevře a na konci se vytvoří uzel.VYNÁLEZU
- 9. Způsob výroby podle bodu 8 vyznačený tím, že po vytvoření uzlu se sevření struny uvolní.
- 10. Způsob výroby podle bodu 8 vyznačený tím, že konec struny nebo· soustavy úseků struny přečnívající za uzlem se prostrčí zpátky zpětným otvorem v rámu rakety, sevře se a poslední uzel se těsně utáhne, načež se tah a sevření uvolní.
- 11. Způsob podle bodů 8 a 9 vyznačený tím, že jeden konec struny se protáhne uzlovacím kolíkem a upevní se na něm uzlem, uzlovací kolík se spolu se strunou zasune do otvoru v rámu rakety, konec struny se provlékne protilehlým otvorem v rámu, provlečený konec se zachytí k napnutí struny, napnutá struna se u vnitřní strany rámu sevře, provlečený konec se uvolní, zavede se do druhého· uzlovacího kolíku, který se zasune do otvoru v rámu, na druhém uzlovacím kolíku se vytvoří uzel a sevření struny se uvolní.
- 12. Způsob podle bodů 8 a 10· vyznačený tím, že jeden konec soustavy úseků struny se protáhne uzlovacím kolíkem a upevní na něm uzlem, uzlovací kolík se spolu se strunou zasune do otvoru v rámu rakety, načež se struna protáhne uzlovacím kolíkem v sousedním a případně i v protilehlém otvoru v rámu, přičemž sousední uzlovací kolíky se přivrátí podélnými drážkami k sobě, soustava úseků struny se napne na požadované napětí, na volný konec struny se nasune druhý uzlovací kolík, na kterém se vytvoří uzel, načež se napětí uvolní.
- 13. Způsob podle bodů 11 a 12 vyznačený tím, že pro upevnění struny uzlem se volný konec struny vede postranním kanálkem v rameni horní příčky uzlovacího kolíku, potom se protáhne smyčkou struny ležící mezi středovým a postranním kanálkem, stočí zpátky do zpětného otvoru a uzel se utáhne.
- 14. Způsob podle bodu 13 vyznačený tím, že před utažením uzlu se volný konec struny prostrčí zpětným otvorem v rámu.