CS248038B2 - Inner eye lens - Google Patents

Inner eye lens Download PDF

Info

Publication number
CS248038B2
CS248038B2 CS832292A CS229283A CS248038B2 CS 248038 B2 CS248038 B2 CS 248038B2 CS 832292 A CS832292 A CS 832292A CS 229283 A CS229283 A CS 229283A CS 248038 B2 CS248038 B2 CS 248038B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
lens
support
leg
portions
transverse
Prior art date
Application number
CS832292A
Other languages
English (en)
Inventor
James J Arkell
Robert N Hamlin
Original Assignee
Minnesota Mining & Mfg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Minnesota Mining & Mfg filed Critical Minnesota Mining & Mfg
Publication of CS248038B2 publication Critical patent/CS248038B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F2/00Filters implantable into blood vessels; Prostheses, i.e. artificial substitutes or replacements for parts of the body; Appliances for connecting them with the body; Devices providing patency to, or preventing collapsing of, tubular structures of the body, e.g. stents
    • A61F2/02Prostheses implantable into the body
    • A61F2/14Eye parts, e.g. lenses, corneal implants; Implanting instruments specially adapted therefor; Artificial eyes
    • A61F2/16Intraocular lenses
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F2/00Filters implantable into blood vessels; Prostheses, i.e. artificial substitutes or replacements for parts of the body; Appliances for connecting them with the body; Devices providing patency to, or preventing collapsing of, tubular structures of the body, e.g. stents
    • A61F2/02Prostheses implantable into the body
    • A61F2/14Eye parts, e.g. lenses, corneal implants; Implanting instruments specially adapted therefor; Artificial eyes
    • A61F2/16Intraocular lenses
    • A61F2002/1681Intraocular lenses having supporting structure for lens, e.g. haptics
    • A61F2002/1683Intraocular lenses having supporting structure for lens, e.g. haptics having filiform haptics

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Ophthalmology & Optometry (AREA)
  • Cardiology (AREA)
  • Oral & Maxillofacial Surgery (AREA)
  • Transplantation (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Vascular Medicine (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Prostheses (AREA)
  • Materials For Medical Uses (AREA)

Description

Vynález se týká nitrooční čočky, vhodné к použití jako umělá čočka implantovaná do přední nebo zadní komory lidského oka.
Implantace nitrooční čočky po operaci zákalu se stala běžnou praxí, protože zlepšuje zrak oproti použití kontaktních čoček nebo brýlí. Nitrožilní čočky se implantují jak do zadní, tak do přední komory oka. Obecně sestává nitrooční čočka z tělesa čočky a z několika opěrných prvků, které obvykle vyčnívají z různých stran tělesa čočky a slouží к jejímu podepření ve správné poloze v oku.
V rámci tohoto základního provedení je však běžně na trhu řada různých konkrétních konstrukcí nitroočních čoček. Ve většině z nich mají prvky nebo opěry sloužící к fixování polohy tvar tuhých smyček, ramének, destiček, nožek a podobně, jako jsou například tuhé smyčky 12, 13 podle amerického patentu č. 4 110 848 a tuhé destičky 12, 13 podle amerického patentu číslo 4 092 743. Jak tuhé smyčky, tak destičky procházejí duhovkou. Jazýčky vyčnívající přes rohovku tvoří fixační ústrojí podle amerického patentu č. 3 866 249. Podle amerického patentu č. 3 994 027 a 4 073 015 tvoří opěrné smyčky podpěrné členy, které jsou v záběru s vnitřní stěnou obalu čočky.
Novější, pružnější čočka pro uložení do zadní komory oka podle amerického patentu č. 4 159 546 má pružné opěrné členy ve tvaru písmene J, které vyčnívají ven z protilehlých obvodových okrajů tělesa čočky a zabírají buď s ciliárním tělesem, nebo popřípadě s obalem čočky a udržují tak čočku ve správné poloze.
Rovněž již bylo navrženo použít pružných opěrných smyček, které zabírají s obalem čočky a mají tvar podobný prvku 12 podle amerického patentu č. 4 092 743, přičemž z protilehlých stran tělesa čočky vyčnívají obě dvě smyčky. Rovněž bylo navrženo použít pro záběr s obalem čočky pružných opěrných smyček.
Také je známo vytvarování Opěrných členů čoček, které mají šikmé nebo skloněné části, což má za následek, že části opěrných členů, které se mají dotýkat oka, neleží v jedné rovině s tělesem čočky. Takové čočky, například podle amerických patentů čísla 2 834 023, 4 092 743, 4 110 848 a 4 134 616, se nazývají vyklenuté.
Francouzský patent č. 2 464 063 popisuje nitrooční čočku к opření v oku s ohebnými opěrnými smyčkami, kde každá smyčka má dva styčné úseky oddělené uvnitř vyčnívající přesnou spojovací částí. Nožky ohebných smyček neobsahují šikmé části, a proto neposkytují čočky s vyklenutou konstrukcí.
Sovětské autorské osvědčení č. 837 309 uvádí nitrooční čočku svírající duhovku, která má uzpůsobenou strukturu, jež zahrnuje řadu integrálně tvořených stabilizujících nožek. Tyto stabilizující nožky jsou připojené к obrácené straně duhovky. Těleso adaptéru a stabilizující nožky jsou vytvořeny z ohebného ocelového materiálu. Kromě toho žádná ze stabilizujících nožek čoček není asymetrická nebo tvarovaná. Přitom každá stabilizující nožka je symetricky s ohledem na obvod tělesa čočky připojený ke stabilizující nožce. Čočky jsou upraveny pro upevnění na duhovku.
Britský patent č. 1 582 657 popisuje nitrooční čočky pro umístění v přední komoře, které mají optickou sestavu čočky a projekci z protilehlých stran, každý konec elementů má pár postraně umístěných nožek, přičemž 4 nožky jsou v rovině vyrovnané vzadu od střední roviny zadního povrchu optiky. Elementy čoček tvoří jednotkové pevné části, které nejsou přizpůsobilé.
Americký patent č. 4 315 337 a evropský patent č. 0 024 126 popisují přední komoru typu, který má elementy s nožkami podepřenými na přední ploše duhovky. To umožňuje, aby těleso bylo upravováno v autoklávu. Optika se vyrábí ze skla a element je odděleně zhotoven buď z kovu, jako je titan, nebo termoplastického materiálu inertního při klinickém použití a schopného ošetřování v autoklávu, jako je například polyethersulfon. Kromě toho americký patent č. 4 315 337 nepopisuje čočky používající asymetrické elementy tvaru nožky. Každý z elementů čoček je symetrický s ohledem na vnější tvar tělesa čoček.
Německý zveřejňovací spis DOS číslo 39 18 011 je zaměřen na nitrooční čočky a čočkový opěrný systém zahrnující řadu členů к zadní projekci a řadu předních držáků rozšiřujících se ze zadu od zadní části povrchu čoček. Přední opěry poskytují čočky určené к umístění v přední oční komoře proti duhovce, zatímco zadní opěry jsou rozšířené dolů do zadní komory a mají pouzdra pro upevnění. Upevnění pouzdra se provádí na zřítelnici a 'duhovku oka elementem tak, že přední opěry se neváží na duhovku. Po opětovném zavření zřítelnice, se duhovka dostane zpět nad přední opěrky a na povrch čoček, přičemž čočky jsou umístěny v zadní komoře.
Čočky popsané v německém zveřejňovacím spisu DOS č. 30 18 011 využívají elementů, které jsou symetrické vzhledem к obvodu tělesa čoček.
I přes velké pokroky v oboru implantace čoček, které dokazují tisíce úspěšných implantací, dochází v malém procesu případů ke komplikacím individuálního rázu, vyplývajícím z nedostatků dosud navržených řešení. Tak například čočky jsou poměrně polohově nestálé a snadno se posunou a přemístí, což může způsobit, že přijdou do styku s rohovkou nebo duhovkou. Tím mohou zahynout živé buňky nebo může dojít к erozi těchto částí oka. V některých případech mohou nevhodné rozměry a nadměrná hmotnost čočky a opěrných prvků způsobit posun polohy čočky. Mimoto použití sutur a jiných podobných spojů, které procházejí živými částmi oka, může vyvolat úmrtí buněk nebo· erozi těchto částí oka.
Účelem vynálezu je vytv-orit zdokonalenou a · stabilnější nitrooční čočku, která je vhodná pro umístění jak v přední komoře oka, tak v zadní komoře oka. Čočka podle tohoto vynálezu se snadno implantuje a je polohově stabilní, aniž by se musela přišívat.
Předmětem tohoto vynálezu je nitrooční čočka, sestávající z tělesa a dvou opěrných členů, které vyčnívají z tělesa čočky pro· záběr s přilehlými částmi přední nebo· zadní oční komory, kde alespoň jeden opěrný člen obsahuje pružnou asymetrickou, u základu upravenou opěrnou smyčku na způsob pružiny, · která vyčnívá z obvodu tělesa čočky, přičemž opěrná čočka má první a druhý konec připevněný k tělesu čočky v první a druhé poloze upevnění, první a druhou nožku, které vyčnívají z prvního a druhého konce, a příčnou část, která leží napříč mezi první a druhou nožkou, jejíž protější strany jsou připevněny k vnějším koncům první a druhé nožky a která má alespoň jeden vnější styčný úsek dimenzovaný a tvarovaný · pro záběr s přilehlými částmi přední nebo zadní komory oka radiální, ven směřující silou při implantaci oka, přičemž alespoň jeden z vnějších styčných úseků je vychylován přilehlou částí oka z normální uvolněné polohy směrem dovnitř a tvoří operu pro· těleso čočky, která spočívá v tom, že každá nožka obsahuje šikmou část, přičemž šikmá část první nožky má stejnou délku jako· šikmá část druhé nožky, a příčná část leží v rovině, která prochází rovnoběžně s rovinou tělesa čočky, avšak leží mimo ní.
U řešení podle tohoto vynálezu je tedy opěrná smyčka asymetrická a má tvar nožky, přičemž šikmé části obou nožek způsobují, že čočka je vyklenuta.
V důsledku speciální konstrukce asymetrické opěrné smyčky čočky, to znamená v důsledku první a druhé nožky, které mají šikmé části stejné délky, je čočka podle tohoto· vynálezu velmi pružná a zcela stabilní a má omezený sklon ke změně polohy po implantaci do oka. Čočka · je vytvořena tak, že se snadno a v podstatě samočinně a přesně umístí do správné polohy uvnitř přední nebo zadní a s výhodou zadní komory. Čočka je zajištěna svisle, vodorovně a proti otáčení pružným působením opěrných smyček, které se dotýkají sousedních částí oka. Opěrné smyčky není třeba normálně přišívat ke kterékoli části oka a když je čočka vložena do oka, běžně se nedotýká rohovky ani duhovky. Nevyskytují se tedy problémy spojené s čočkami, které přicházejí do styku s těmito částmi lidského oka.
Vynález bude vysvětlen v souvislosti s příklady provedení znázorněnými na výkrese, kde stejné vztahové značky jsou použity pro stejné součásti a kde značí obr. 1 půdorys nitrooční čočky podle vynálezu v prvním provedení, obr. 2 je bokorys této čočky, obr. 3 půdorys alternativního· provedení čočky, obr. 4 pohled na čočku podle vynálezu implantovanou do zadní komory oka, přičemž některé části jsou vynechány pro zřetelnější znázornění, obr. 5 svislý řez okem podle obr. 4, kde čočka je implantovaná na zadní komoru, obr. 6 analogický pohled jako na obr. 5, kde však druhé provedení čočky je implantováno do přední komory, obr. 7 a 8 půdorysy Čoček podle dosavadního stavu techniky, obr. 9 graf ke srovnání dopředného pohybu čočky v závislosti na stlačení opěrné smyčky pro· čočky podle vynálezu a dosavadní čočky >a obr. 10 grafické znázornění síly a stlačení smyčky pro čočky podle vynálezu a dosavadní čočky.
Čočka 1 podle obr. 1 a 2 sestává z tělesa 2, které má válcovou obvodovou plochu 3, zadní rovinnou plochu 4 a přední sférickou plochu 5. Těleso 2 má normálně průměr 4 až 6 mm a je vyrobeno vylisováním nebo· osoustružením optického polymerního materiálu, například polymethylmethakrylátu. Sférická plocha 5 má křivost zvolenou tak, aby poskytovala· optické charakteristiky · pro určitého pacienta, kterému má být čočka implantována. V tělese 2 jsou vytvořeny otvory 25, 26 pro konce nástrojů nebo nářadí, kterými se čočka 1 drží a ukládá do správné polohy během implantace.
Těleso 2 čočky 1 je udržováno ve správné poloze v · oku pomocí dvou identických opěrných smyček 6, 7, které jsou vyrobeny z pružného materiálu, jako je polypropylen, který má podobné vlastnosti jako pružina. Lze použít i jiných materiálů, které mají podobnou pružnost a mechanické vlastnosti, pokud jsou inertní a v podstatě nereaktivní v lidském těle. Opěrné smyčky 6, 7 jsou s výhodou vytvarovány tak, · aby měly kruhový průřez o průměru 0,10 až 0,30 mm, s výhodou 0,15 mm.
Opěrné smyčky 6, 7 mají identický asymetrický tvar podobný noze, přičemž kotník nohy je připojen k tělesu 2 čočky 1. Opěrné smyčky 6, 7 jsou obecně souměrné kolem optické a geometrické osy 8 · tělesa
2. V uvolněné poloze čočky 1, znázorněné na obr. 1, mají vnější části opěrných smyček 6, 7 vzdálenost asi 14 mm, když se čočka 1 má implantovat do ciliárního žlábku. Když se má čočka 1 implantovat do· obalu čočky, je účelné, aby opěrné smyčky měly od sebe vzdálenost · asi 13 mm.
Každá opěrná smyčka 6, 7 sestává z prvního rovného konce 9, který je upevněn v tětivovém otvoru 21 v tělese 2 a vyčnívá ven k první nožce. První nožka má první úsek 10, který obsahuje první šikmou část mezi myšlenými čárami A a B. První úsek · 10 nožky vede ke druhému úseku 11, přičemž oba úseky 10, 11 jsou s výhodou rovné. Druhý úsek 11 se spojuje s prvním úsekem 10 pod úhlem, který je menší než ~ 180°. Na druhý
4 8 O 3 8 úsek 11 první nožky navazuje první příčný úsek 12. Druhý úsek 11 a příčný úsek 12 se ' stýkají v úhlu, který je menší než asi 180°. Na průsečíku druhého úseku 11 a prvního příčného úseku 12 leží první styčný· úsek 13, který se má dotýkat ciliárního · žlábku, když se čočka 1 implantuje do zadní komory, nebo · předního úhlu, když se čočka implantuje do přední komory. Ná první příčný úsek 12 navazuje druhý příčný úsek 14, který . je s výhodou rovněž . přímý. První příčný úsek 12 a druhý příčný úsek 14 se rovněž protínají pod úhlem, který je menší než 180°. . Na průsečíku prvního· příčného· úseku 12 a druhého příčného úseku 14 leží druhý styčný úsek 15. Příčné úseky 12, 14 leží v rovině, která je kolmá ke geometrické ose 8 tělesa 2 čočky 1 a je v podstatě rovnoběžná se zadní rovinnou plochou 4 tělesa 2. Druhý příčný úsek 14 je spojen s druhou nožkou opěrné smyčky 6, 7 třetím styčným úsekem. 18. Druhá nožka spojuje příčné úseky 12, 14 znovu s tělesem 2 čočky 1. Druhá nožka tvoří . hladkou křivku ve tvaru písmene S a sestává ze tří úseků: z prvního úseku 17, · který . začíná u třetího styčného úseku 16 a je zakřiven v úhlu přibližně 180 stupňů, z druhého úseku 18, který má nulové zakřivení a ze třetího úseku 19, který je zakřiven .opačně než první úsek 17 a . jeho· délka je menší než odpovídá středovému úhlu 180°. Třetí úsek 19 druhé nožky obsahuje druhou šikmou část, která leží mezi myšlenými čárami A a B. Délka šikmé části prvního úseku 10 první nožky je přibližně stejně velká jako délka šikmé části třetího úseku 19 druhé nožky.
Třetí úsek 19 druhé nožky je upevněn v tětivovém otvoru 22 tělesa 2 druhým rovným koncem 20. Rovné konce 9, 20 procházejí tělesem 2 čočky 1 ve směru tětiv a jsou k němu připevněny tepelně, ultrazvukem nebo lepidlem běžným způsobem. Alternativně mohou být opěrné smyčky 6, 7 vytvořeny jako jeden díl s tělesem 2 čočky 1.
Těleso. 2 čočky 1 je opatřeno dvěma otvory 25, 26, které procházejí celým tělesem 2 a jsou umístěny v bezprostřední blízkosti válcové odběrové . plochy 3 čočky 1. Otvory 25, 26 mají s výhodou průměr asi 0,5 mm a leží ve vzdálenosti asi 0,5 mm od válcové obvodové plochy 3 tělesa . 2. Tyto otvory 25, 26 nejsou· nezbytným znakem čočky podle vynálezu, jsou však výhodné, proto, že chirurg může natáčet čočkou během implantování normální chirurgickou technikou.
Třebaže je žádoucí, jak ukazuje obr. . 1, aby opěrné smyčky 6, 7 měly tři body doteku společné s okem v důsledku tří styčných úseků 13, 15, . 16 mezi příčnými úseky 12, 14 smyčky, je rovněž možné, aby příčné části čočky měly více bodů doteku nebo méně bodů doteku než tři. Alternativně mohou být příčné úseky 12, 14 smyčky kombinovány a mohou tvořit hladkou spojitou křivku, která tvarem odpovídá tvaru vnější části zadní oční komory, nebo s výhodou ekvatoriál ní . kružnici ciliárního žlábku, takže, když jsou opěrné smyčky 6, 7 stlačeny uvnitř zadní oční komory nebo. uvnitř obalu čočky, sledují příčné zaoblené části opěrných smyček 6, 7 tvar vnější části zadní komory nebo rovníkovou kružnici ciliárního žlábku. Protože zadní komora a obal čočky se mění od jednoho pacienta ke druhému, tato křivka často přesně nesouhlasí se zaoblením zadní komory nebo ekvatoriální kružnice. V některých případech se bude pouze část zaoblené příčné části dotýkat vnější části zadní komory nebo ekvatoriální kružnice ciliárního žlábku.
Je třeba si všimnout, že třetí styčný úsek 16 leží radiálně ve větší vzdálenosti od tělesa 2 čočky 1 než první a druhý styčný úsek 13, 15. Pohyb třetího styčného úseku 16 směrem dovnitř, vyvolaný vložením opěrných smyček 6, 7 do zadní komory, jak ukazuje obr. 4, přiblíží první úsek 17 druhé nožky k . tělesu 2 čočky 1 oproti . případu, kdy jsou opěrné smyčky 6, 7 . v uvolněné poloze podle obr. 1.
Připomíná se, že. první úsek 10 první nožky a třetí . úsek 19 druhé nožky divergují směrem ven z tělesa 2 čočky 1. První úsek 10 první nožky . má tvar sloupcového. nosníku, zatímco třetí úsek 19 druhé nožky má tvar vetknutého nosníku. Umístění vnitřních konců úseků 10, 19 je takové, že tětivy, tvořené myšleným prodloužením této nožky, spolu svírají úhel přibližně 27°.
Podstatným význakem čoček podle vynalezu je umístění vyklenuté nebo šikmé části v opěrných smyčkách 6, 7. Podle obr. 1 a 2 obsahují obě nožky smyček 6, 7 identické šikmé části 23, 24, které leží mezi myšlenými čárami A a B skloněnými poněkud vzhledem k tělesu 2 čočky 1. Tyto . šikmé části 23, 24 jsou nakloněny vzhledem k tělesu 2 dopředu. V důsledku tohoto sklonu leží první příčné úseky 12 a druhé příčné úseky 14 obou opěrných smyček 6, 7 ve společné rovině, která je rovnoběžná se zadní rovinnou plochou 4 tělesa 2 čočky 1. Šikmé části 23, 24 mají stejnou velikost sklonu, takže příčné úseky 12, 14 opěrné smyčky 7 leží v podstatě ve stejné rovině jako příčné úseky 12, 14 opěrné smyčky 6. Úhel sklonu šikmých částí 23, 24 je zvolen tak, aby kolmá vzdálenost roviny proložené příčnými úseky 12, 14 od zadní rovinné plochy 4 tělesa 2 byla 1,5 až 0,1 mm, s výhodou 1,0 až 0,3 mm a nejvýhodněji asi 0,6 mm. Šikmé části 23, 24 svírají se zadní rovinnou plochou 4 tělesa 2 čočky 1 s výhodou úhel v rozmezí 5 až 90°, účelně 20 až 30°, nejvýhodněji asi 25°.
Na obr. 1 jsou ty části opěrných smyček
6, 7, které obsahují šikmé části 23, 24, umístěny mezi dvěma rovnoběžnými myšlenými čárami A a B. Myšlené čáry A, B jsou . zakresleny tak, že jsou nerovnoběžné s myšlenou čárou C. Myšlená čára C je zakreslena tak, že je kolmá k prvnímu úseku 10
10 první nožky a protíná geometrickou osu 8 tělesa 2 čočky 1 a je - k ní kolmá. Kromě - toho jsou myšlené čáry A, B zakresleny tak, že šikmé segmenty ležící mezi nimi - na -první i druhé nožce jsou přibližně stejně - dlouhé. Pod pojmem „přibližně -stejná délka“ se míní, že šikmé části 23, - 24 obou nožek se neliší délkově o víc než asi 35 %, s - výhodou nejvýše o 20 ' °/o a nejvýhodněji - maximálně - o -1 °/o. Bylo - zjištěno, - že tím, že opěrné smyčky -6, 7 obsahují šikmé části 23, 24, má čočka -1 zlepšenou polohovou stabilitu a zvýšenou -odolnost proti otáčení - a svislému -pohybu, - jakmile je implantována do oka.
Je účelné, aby čáry A, -B byly rovnoběžné s čárou, která tvoří - tečnu ke druhému úseku 18 druhé nožky. - Délka první a druhé šikmé - části 23 24 odpovídá s výhodou - vzdálenosti - mezi válcovou -obvodovou plochou 3 tělesa - 2 a druhého úseku 18 druhé nožky, aniž by se však dotýkala válcové - obvodové plochy 3 a tohoto druhého úseku -18. - Délka šikmých částí 23, 24 je -s výhodou -0,3 až 3 milimetry a nejvýhodněji asi - 1,5 mm.
Obr. 3 znázorňuje další výhodné provedení nitrooční čočky podle vynálezu. - - Čočka - - 31 má těleso 32 a - první - a -druhou - identickou opěrnou smyčku 33, 37. Opěrná smyčka - 37 má - první rovný - konec 39, který je --připevněn k tělesu 32 a vede - k - první nožce, jež - sestává z prvního lineárního úseku 40 -a - druhého obloukového- úseku -41. - Opěrná smyčka - 37 se - podobá - noze, přičemž -druhý - obloukový úsek - 41 - tvoří - patu - nohy. Druhý obloukový úsek - 41 začíná tak, že je - zakřiven směrem ven od prvního- lineárního úseku - 40 -pod - úhlem - větším než 180°, potom se - obrací směrem dovnitř k - prvnímu příčnému úseku - -42 a stýká - se - s ním - - pod úhlem, -který -je menší než 180°. První - příčný - úsek 42 -vede ke druhému -příčnému úseku -44 -a protíná jej - pod úhlem menším než 180°. - Na příčných -úsecích - 42, 44 leží - první styčný úsek - 43, -druhý - styčný úsek '45 a - třetí -styčný úsek -46, které drží -čočku 31 ve správné poloze - po implantování - do - oka. Druhý - příčný úsek 44 vede ke druhé - nožce, která tvoří hladkou křivku tvaru S a -sestává - ze - tří úseků: - -z prvního obloukového - úseku 47, který - - začíná u - třetího- styčného úseku -46 a jehož - středový úhel je přibližně -180°, z - - - druhého rovného úseku 48 s - nulovou křivostí -a z - třetího obloukového úseku 49, který je zakřiven v opačném -směru než první obloukový úsek 47 a odpovídá - středovému úhlu méně - než 180°. Třetí obloukový úsek 49 druhé nožky je připevněn k tělesu 32 čočky 31 druhým rovným - koncem 50.
První i druhá nožka opěrné smyčky - 37 obsahuje šikmou část, která je -situována v prvním lineárním - úseku - 40 a druhém obloukovém úseku 41, a ve třetím obloukovém úseku -49, které všechny leží mezi myšlenými rovnoběžnými čárami D - a - E. Tyto šikmé části jsou skloněny vzhledem k tělesu 32 čočky 31 poněkud dopředu, takže šikmé části leží ve společné rovině, která je -kolmá ke geometrické ose -38 -tělesa ' 32 a je v podstatě rovnoběžná - se zadní - -rovinnou plochou - - tělesa -32. -Myšlené -čáry D, - E jsou - nerovnoběžné s myšlenou čárou F - ležící - tak, že je kolmá - k prvnímu lineárnímu úseku -40 první - nožky -a protíná -geometrickou osu -38 - tělesa 32 a je - k ní - kolmá. - -Myšlené - čáry D, E - jsou - analogické s 'myšlenými čárami A, B podle obr. 1 a mají přibližně tutéž polohu v opěrné -smyčce 37 jako čáry A, B - k opěrné smyčce 7.
Při použití -se nitrooční čočka - 1 vkládá s výhodou do zadní oční komory - poté, co z ní byla odstraněna původní přirozená čočka ležící v -obalu čočky, při normálním . - extrakapsulárním odstranění zákalu. '--Podle - obr. 4 -a 5 - je -společně -s původní čočkou odstraněna - střední část 51 přední - plochy -obalu čočky. Tím zůstává v oku ciliární - těleso - 52, ekvatoriální oblast 53 -a zadní stěna 54 -obalu čočky v - poloze - podle - obr. 5.
Čočka - 1 - se vloží do ciliárního tělesa - 52 tak, že s-e stlačí - opěrné - čočky - 6, -7. Toto- stlačení - způsobí, že opěrné - smyčky -6, - - 7 se posunou - po -válcové - ploše -kolem -tělesa 2 čočky 1 - a současně se přiblíží . -k - tělesu 2. První úsek 10 a druhý úsek 11 první nožky -a druhý úsek 18 a třetí - úsek 19 druhé - - nožky se vzájemně - - přiblíží během -tohoto stlačení. Kromě - toho se --během - tohoto - stlačování - přiblíží - příčné - úseky - 12, 14 - k -obvodu -tělesa - 2. Opěrné smyčky -6. 7 - jsou přidržovány -ve správné 'poloze - tlakem - - na ciliární -těleso - 2. Těleso 2 čočky 1 - má - takovou - polohu, že - se nedotýká duhovky 56. Poloha -tělesa -2 čočky 1 je - zajištěna - šikmými částmi 23, -24 obou nožek, které drží těleso -2 čočky 1 -za. - -duhovkou - 56, - jak jasně - ukazuje - obr. -5. - Je - - zřejmé, že těleso - 2 čočky 1 - je - -obráceno - svou -přední sférickou plochou 5 --dopředu, - -což -je výhodné umístění. -Těleso -2 -je 'udržováno - ve správné poloze opěrnými - -smyčkami '6, 7 bez - přídavných sutur - pouze - působením ven směřující - - radiální - síly, - kterou působí -opěrné smyčky - 6, 7 ve styčných úsecích 13, 15, 16 na - ciliární těleso 52.
Podle obr. 6 je možné použít čočky podle vynálezu - v -obměněném provedení k implantaci před - duhovku 56. Jak ukazuje obr. - 6, sestává čočka -61 z - tělesa -62 a opěrných smyček 66, -67. Nožky - opěrných -smyček 66, 67 mají šikmé části 68, -69, - které jsou skloněny vzhledem k tělesu 62 poněkud - - dozadu tak, že první příčný úsek 70 leží ve stejné rovině jako - druhý příčný úsek . 71. - Rovina příčných úseků 70, -71 je v podstatě rovnoběžná - se zadní rovinnou - plochou - -64 tělesa 62, čočky - 61. Stupeň - sklonu šikmých částí 68, -69 je takový, že kolmá - vzdálenost roviny proložené příčnými - úseky '70, 71 od zadní rovinné plochy - 64 tělesa -62 je 0,1 až 1,(5 mm, - si výhodou - 0,3 -až 0,1 - mm a - nejvýhodněji asi 0,6 mm.
Celá čočka -61 je umístěna před duhovkou 56, přičemž - příčné úseky 70, 71 leží v horním a dolním úseku drážky za -sklérou
12
72. Těleso B2 čočky 61 je udržováno ve správné poloze opěrnými smyčkami 66, 68 a nepotřebuje přídavné sutury, poněvadž na ně působí menší radiální síla, kterou tlačí opěrné smyčky 66, 67 v neznázorněných styčných úsecích obou příčných . úseků 70, 71 na skléru 71. Těleso 62 čočky 61 leží v přední komoře 73 před duhovkou 56 a za ro· hovkou 58.
Je důležité si připomenout, že čočky 61 lze úspěšně implantovat jak do přední, tak do zadní oční komory. Toho lze dosáhnout jednoduchým otočením čočky podle bor. 6 tak, aby těleso 62 leželo za oběma příčnými úseky 70, 71 a aby rovinná plocha 64, tělesa 62 byla abrácena dopředu. Takové umistění se obvykle při implantaci čočky nepoužívá, přináší však stejný optický efekt, jako normální orientace, při které je sférická plocha 65 obrácena dopředu, jak ukazuje obr. 6. Čočku 61 lze umístit potom do zadní komory ležící za duhovkou 56 tím, že příčné úseky 70, 71 opěrných smyček 66, 67 se uloží na ciliární těleso 52. Těleso 62 je pak udržováno ve zvolené poloze opěrnými smyčkami 66, 67 bez nutnosti přídavných sutur.
Čočka podle vynálezu má v důsledku speciální úpravy asymetrických opěrných smyček zvýšenou stabilitu, jakmile je vložena do oka. Kromě toho speciální provedení opěrných smyček zajišťuje, že čočka působí na oko menší silou, když je. stlačena, než jakou působí nitrooční čočky s vyklenutou smyčkou podle dosavadního stavu techniky. Na obr. 7 a 8 jsou znázorněny nitrooční čoč-. ky podle dosavadního. stavu techniky. Obě čočky mají opěrné smyčky, které obsahují šikmé nebo vyklenuté části. Na obr. 7 je znázorněn půdorys vyklenuté dvojsmyčkové čočky 81. Čočka podle obr. 7 sestává z tělesa 82, které má konvexní přední plochu a plochou zadní plochu a . obsahuje dvě vzájemně identické symetrické opěrné smyčky 86, 87 z polymerního· materiálu. Smyčky 86, 87 mají konce 89, 95 připojené .k tělesu 82 čočky 81, a nožky 90, 94, které vycházejí z obou konců 89, 95. Obě smyčky 86, 87 mají příčné úseky 91, které ' leží napříč mezi oběma nožkami 90, 94 a sestávají z prvního styčného úseku 92 a druhého styčného úseku 93. Smyčky 86, 87 obsahují šikmé části, které leží mezi myšlenými čárami G, H a jsou skloněny poněkud dozadu vůči tělesu 82 tak, že příčný úsek 91 leží v rovině rovnoběžné se zadní plochou tělesa 82 čočky 81. Myšlené čáry G, H - jsou rovnoběžné s myšlenou čárou I, která je kolmá k oběma nožkám 90, 94 a protíná kolmo geometrickou osu 88 tělesa 82 čočky 81. Čočka zobrazená na obr. 7 je na trhu pod názvem „Leiske Physiofelx Style 10 Anterior Chamber Lens“ a vyrábí ji Surgidev Corporation.
Na obr. 8 je znázorněn půdorys jiné známé čočky s vyklenutými smyčkami. Čočka 101 sestává z tělesa ’ 102, které je stejné jako těleso- 82 čočky 81 podle obr. 7, a ze dvou identických ' a souměrných opěrných smyček 106, 107 z polymerního materiálu. Smyčky 106, 107 jsou svými konci 109, 115 připevněny k tělesu 102 a vycházejí z nich nožky 110, 114. Nožky 110, 114 jsou spojeny příčným úsekem, který obsahuje první styčný úsek 111 a druhý styčný úsek 113, z nichž každý má tvar kruhového oblouku, ’ jehož střed křivosti leží mezi tímto . úsekem a tělesem 102 čočky 101, jak je zřejmé z obr.
8. První styčný úsek 111 a druhý styčný úsek 113 jsou spolu spojeny spojovacím úsekem 112, který je zakřiven v opačném směru směrem dovnitř a jehož střed křivosti leží za tímto spojovacím úsekem 112, vzhledem k tělesu 102 čočky 101.
Smyčky 106, 107 mají rovněž šikmé části, které leží mezi myšlenými čárami ’ J, K a jsou skloněny poněkud dozadu vůči tělesu 102 tak, že první styčný úsek 111, spopovací úsek 112 a druhý úsek 113 leží v rovině, která je v podstatě rovnoběžná se zadní plochou tělesa 102 čočky 101. Myšlené čáry J, K jsou rovnoběžné s myšlenou čárou L, která je kolmá k oběma nožkám 110, . 114 a protíná geometrickou osu 108, tělesa 102 čočky 101. Čočka vyobrazená na obr. 8 je na trhu pod obchodním názvem „Liteflex Style 70 Anterior Chamber Intraocular Lens“ a vyrábí ji McGham/3M.
Když se stlačí opěrné . smyčky nitrooční čočky, pozoruje · se obecně, že těleso čočky se přemístí dopředu do. roviny rovnoběžné se svou původní polohou. Během implantace se opěrné smyčky stlačují stejně jako po implantaci při normálním otáčení oka. Je žádoucí, aby se velikost dopředného posunutí tělesa . čočky zmenšila, zejména tehdy, když se má čočky použít v přední oční komoře, protože dopředně posunutí tělesa čočky by mohlo mít za následek dotek čočky s rohovkou, který by mohl vést k porušení výstelkových buněk a poškození rohovky. Čočky podle vynálezu mají omezený sklon k dopřednému pohybu, když se stlačí opěrné smyčky. Tento omezený sklon k dopřednému pohybu je znázorněn grafem na obr.
9, kde na ose Y . je vynesen dopředný pohyb a na ose X stlačení pro čočky podle dosavadního stavu techniky a čočky podle vynálezu. Křivky Μ, N se týkají dosavadních známých čoček, křivka M se týká nitrooční čočky podle dosavadního stavu techniky podle obr. 7 a křivka N známé nitrooční čočky podle obr. 8. Naproti tomu křivka O ukazuje závislost stlačení a dopředného pohybu čočky podle vynálezu podle obr. 1 a křivka . P tuto závislost pro čočku podle obr. 3.
Údaje znázorněné na obr. 9 byly zjištěny tak, že každá čočka byla uložena mezi dva nylonové bloky, které byly opracovány na přibližně průměrné zakřivení oka. Jeden nylonový blok byl umístěn tak, aby jeho zakřivená část ležela u styčných úseků první opěrné smyčky a druhý nylonový blok byl uložen tak, aby jeho zakřivená část ležela u styčných úseků druhé opěrné smyčky. Tato soustava byla pak uložena do optického kompiarátoru značky Jones and Lamson, model SC 14. Po umístění čočky mezi oba bloky byly bloky přibližovány к sobě po vzdálenostech 0,1 mm, přičemž к tomuto přestavování bylo použito niikrometrické stupnice optického komparátoru. Po každém přírůstku 0,1 mm stlačení byla měřena vzdálenost, o kterou se zadní plocha tělesa čočky přemístila ze své původní uvolněné polohy. Jak ukazuje obr. 9, mají čočky podle vynálezu, jímž odpovídají křivky O, P, snížený sklon к dopředncmu pohybu oproti. vy-‘ klenutým smyčkovým čočkám podle dosavadního stavu techniky, kterým odpovídají křivky M. N. Čočky podle vynálezu lze stlačit nejméně o 1,5 mm, aniž by se nepříznivě ovlivnila jejich funkce. Naproti tomu čočky podle obr. 7 a 8 nelze stlačit do tohoto stupně, aniž by došlo к neúměrnému dopřednému posunutí čočky.
Obecně se pozoruje, že když opěrné smyčky nitrooční čočky jsou vystaveny stlačení působí silou ve směru opačném ke stlačující síle. Bylo zjištěno, že čočky podle vynálezu působí menší silou ve směru opačném, než je stlačovací síla ve srovnání s vyklenutými čočkami podle dosavadního stavu techniky. Když jsou tedy čočky podle vynálezu implantovány do oka, nebezpečí poranění okolního vaziva oka je podstatně menší, když jsou jejich smyčky stlačeny. Graf na obr. 10 ukazuje závislost stlačení, vyneseného na ose X a síly vynesené na ose Y jak pro čočky podle vynálezu, tak pro dosavadní čočky podle obr. 7 a 8. Křivka Q se týká čočky podle obr. 7, křivka R čočky podle obr. 8, křivka S čočky podle obr. 2 a křivka T čočky podle obr. 1. Údaje, na jejichž základě byl zakreslen graf na obr. 10, byly získány stlačováním opěrných smyček čoček shora uvedeným způsobem. Čočka byla připojena к silové kompenzační stupnici značky Mettler model PC 180, která měřila sílu, vyvolávanou smyčkami. Síla byla zaznamenávána při každém přírůstku stlačení o 0 1 mm.
Jak ukazuje obr. 10, působí čočky podle vynálezu, jimž přísluší křyvky S, T, menší silou v opačném směru, než působí stlačovací síla, než vyklenuté čočky podle dosavadního stavu techniky, kterým přísluší křivky Q, R, když jsou stlačeny jejich opěrné smyčky stejnou silou. Čočky podle vynálezu lze stlačit až o 2,0 mm dřív, než začnou působit neúměrně velkou opačnou silou. Stejné stlačení čoček podle obr. 7 a 8 by vyvolalo v jejich smyčkách stlačovací sílu, která by byla naprosto neúnosná.
Čočky podle vynálezu mají tedy oproti vyklenutým čočkám podle dosavadního stavu techniky zlepšené vlastnosti v tom, že jejich opěrné smyčky lze více stlačovat, přičemž těleso čočky se udržuje v poměrně stabilní poloze, a že nepůsobí nadměrnými silami, které by mohly vyvolat poškození oční tkáně při implantaci čočky do oka.
Je samozřejmé, že čočky podle vynálezu lze v rámci vynálezu různě obměňovat.

Claims (10)

  1. PŘEDMĚT VYNALEZU
    1. Nitrooční čočka sestávající z tělesa a dvou opěrných členů, které vyčnívají z tělesa čočky pro záběr s přilehlými částmi přední nebo zadní oční «komory, kde alespoň jeden opěrný člen obsahuje pružnou asymetrickou u základu upravenou opěrnou smyčku na způsob pružiny, která vyčnívá z obvodu tělesa čočky, přičemž opěrná smyčka má první a druhý konec připevněný к tělesu čočky v první a druhé poloze upevnění, první a druhou nožku, které vyčnívají z prvního a druhého konce, a příčnou část, která leží napříč mezi první a druhou nožkou, jejíž protější strany jsou připevněny к vnějším koncům první a druhé nožky a která má alespoň jeden vnější styčný úsek dimenzovaný a tvarovaný pro záběr s přilehlými částmi přední nebo zadní komory cka radiální, ven směřující silou při implantaci oka, přičemž alespoň jeden z vnějších styčných úseků je vychylován přilehlou částí oka z normální uvolněné polohy směrem dovnitř a tvoří operu pro těleso čočky, vyznačená tím, že každá nožka obsahuje šikmou část (23, 24, 68, 69), přičemž šikmá část (23, 68) první nožky má stejnou délku jako šikmá část (24) druhé nožky, a příčná část leží v rovině, která prochází rovnoběžně s rovinou tělesa (2, 32, 62) čočky (1, 31, 61), avšak leží mimo ni.
  2. 2. Nitrooční čočka podle bodu 1, vyznačená tím, že šikmé části (23, 24, 68, 69) první a druhé nožky se délkově liší nejvýše o 30 %.
  3. 3. Nitrooční čočka podle bodu 1, vyznačená tím, že šikmé části (23, 24, 68, 69) mají úhel sklonu, při kterém kolmá vzdálenost roviny příčné části od roviny tělesa (2, 32, 62) čočky (1, 31, 61) je 0,3 až l;0 milimetrů.
  4. 4. Nitrooční čočka podle bodu 1, vyznačená tím, že první nožka má tvar sloupového nosníku a druhá nožka má tvar vetknutého nosníku.
  5. 5. Nitrooční čočka podle bodu 4, vyznačená tím, že šikmé části první a druhé nožky leží mezi dvěma myšlenými čárami (A -B, D—E), kde čáry leží v úhlu mezi 0° a 90°, vzhledem к čáře, která je kolmá к sloupovému tělesu čočky. ''
  6. 6. Nitrooční čočka podle bodu 1, vyznačená tím, že příčná část obsahuje nejméně dva rovné příčné úseky (12, 14, 42, 44, 70, 71) a vnější styčné úseky [13, 15, 16, 43, 45, 46) jsou umístěny v průsečíku této přič né části s první a - druhou nožkou a průsečíku . rovných příčných úseků (12, 14, 42, 44, 70, 71) příčné části.
  7. 7. Nitrooční čočka podle bodu 6, vyznačená tím, že příčná část obsahuje tři navzájem oddělené vnější styčné úseky (13, 15, 16, 43, 45, 46).
  8. 8. Nitrooční čočka podle bodu 1, vyznačená tím, že první a druhé místo upevnění opěrných smyček . je . umístěno v tělese čoček v místě, kde ' mají od sebe vzdálenost menší, než je průměr tělesa čočky (1, 31, 61).
  9. 9. Nitrooční čočka podle bodu 1, vyzna čená tím, že opěrné členy jsou tvořeny druhou - pružnou opěrnou smyčkou - (7, 37, 67) na způsob . pružiny, která je identická , s první opěrnou smyčkou (6, 36, - 66), - přičemž opěrné smyčky (6, 7, 36, 37, - 66, .67) jsou umístěny - na tělese (2, 32, 62) čočky (1, 31, 61) souměrně.
  10. 10. Nitrooční čočka podle bodu 9 , vyznačená tím, že příčné části první i druhé opěrné smyčky (6, 7, 36, 37, 66, , 67) leží ve společné rovině, která je rovnoběžná - s rovinou tělesa (2, 32, 62) čočky (1, 31, 61), - avšak leží mimo tuto rovinu.
CS832292A 1982-04-02 1983-04-01 Inner eye lens CS248038B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/364,396 US4578078A (en) 1982-04-02 1982-04-02 Intraocular lens with asymetric vaulted support loops

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS248038B2 true CS248038B2 (en) 1987-01-15

Family

ID=23434350

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS832292A CS248038B2 (en) 1982-04-02 1983-04-01 Inner eye lens

Country Status (8)

Country Link
US (1) US4578078A (cs)
EP (1) EP0091242B1 (cs)
JP (1) JPS58185153A (cs)
AU (1) AU564602B2 (cs)
CA (1) CA1226402A (cs)
CS (1) CS248038B2 (cs)
DE (1) DE3377895D1 (cs)
SU (1) SU1386017A3 (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4502162A (en) * 1983-10-07 1985-03-05 Coopervision, Inc. Haptic for intraocular lens
US4787904A (en) * 1984-07-06 1988-11-29 Severin Sanford L Hydrophillic intraocular lens
US4678469A (en) * 1986-10-20 1987-07-07 Kelman Charles D Intraocular lens with glare-inhibiting closure, the method of inhibiting glare, and the closure for same
US4936849A (en) * 1988-03-15 1990-06-26 Minnesota Mining And Manufacturing Company Intraocular lens
US4964206A (en) * 1988-03-15 1990-10-23 Minnesota Mining And Manufacturing Company Intraocular lens anchoring filament to lens element fixation method
US4919662A (en) * 1988-09-16 1990-04-24 Minnesota Mining And Manufacturing Company Hydrogel implant lens construction reconfigured dehydrated re-hydrated in situ
US4990159A (en) * 1988-12-02 1991-02-05 Kraff Manus C Intraocular lens apparatus with haptics of varying cross-sectional areas
FR2780271B1 (fr) * 1998-06-26 2000-11-10 Corneal Ind Implant intraoculaire en materiau souple
US6228115B1 (en) * 1998-11-05 2001-05-08 Bausch & Lomb Surgical, Inc. Intraocular lenses with improved axial stability
US6200344B1 (en) * 1999-04-29 2001-03-13 Bausch & Lomb Surgical, Inc. Inraocular lenses
US6190410B1 (en) * 1999-04-29 2001-02-20 Bausch & Lomb Surgical, Inc. Intraocular lenses
US6241777B1 (en) * 1999-09-01 2001-06-05 Robert E. Kellan Phakic intraocular lenses
US7794498B2 (en) * 2003-12-05 2010-09-14 Innolene Llc Ocular lens
US20070032868A1 (en) * 2005-08-08 2007-02-08 Randall Woods Capsular shape-restoring device
GB0623657D0 (en) * 2006-11-27 2007-01-03 Rayner Intraocular Lenses Ltd Intraocular lens
DK1974705T3 (da) * 2007-03-26 2014-04-07 Fameccanica Data Spa Absorberende element til hygiejneprodukter med udvidelige lommer, der indeholder superabsorberende materiale, samt fremstillingsfremgangsmåde

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2834023A (en) * 1957-02-06 1958-05-13 Titmus Optical Company Inc Anterior chamber lenses for refractive correction of aphakia, high ametropia, and anisometropia
US3866249A (en) * 1974-03-07 1975-02-18 Leonard Flom Posterior chamber artificial intraocular lens
US3913148A (en) * 1974-12-26 1975-10-21 Ernst W Potthast Intraocular lens apparatus
US3994027A (en) * 1975-05-28 1976-11-30 California Intraocular Lens Corporation Prepupillary lens for implanting in a human eye
US4014049A (en) * 1976-04-07 1977-03-29 American Optical Corporation Artificial intraocular lens and supporting system therefor
US4073015A (en) * 1976-05-07 1978-02-14 Peyman Gholam A Artificial intraocular lens attachment
US4092743A (en) * 1976-10-04 1978-06-06 Kelman Charles D Intraocular lenses
US4134160A (en) * 1977-03-16 1979-01-16 Bayers Jon Herbert Intraocular lens
US4198714A (en) * 1977-05-06 1980-04-22 Jensen Ronald P Intraocular lens for implantation into the posterior chamber of a human eye
US4110848A (en) * 1977-05-06 1978-09-05 Ronald P. Jensen Intraocular lens for implantation into the posterior chamber of a human eye
US4159546A (en) * 1977-06-15 1979-07-03 Shearing Steven P Intraocular lens
GB1582657A (en) * 1977-12-22 1981-01-14 Choyce David P Intraocular anterior chamber implants
US4174543A (en) * 1978-06-01 1979-11-20 Kelman Charles D Intraocular lenses
US4249271A (en) * 1979-07-13 1981-02-10 Stanley Poler Intraocular lens
US4328595A (en) * 1979-08-30 1982-05-11 Sheets John H Intraocular lens
CA1165056A (en) * 1980-01-21 1984-04-10 William H. Grinder Intraocular lens
JPS5657446A (en) * 1980-03-25 1981-05-19 Choyce David P Inserting body for front atrium

Also Published As

Publication number Publication date
SU1386017A3 (ru) 1988-03-30
AU564602B2 (en) 1987-08-20
EP0091242A3 (en) 1984-09-19
JPH0453542B2 (cs) 1992-08-26
CA1226402A (en) 1987-09-08
US4578078A (en) 1986-03-25
DE3377895D1 (en) 1988-10-13
EP0091242B1 (en) 1988-09-07
EP0091242A2 (en) 1983-10-12
AU1308183A (en) 1983-10-06
JPS58185153A (ja) 1983-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1283503C (en) Soft intraocular lens
US6454801B1 (en) Primary and supplemental intraocular lens system
US4092743A (en) Intraocular lenses
CA1217001A (en) Intraocular posterior chamber lens
CS248038B2 (en) Inner eye lens
US4547914A (en) Intraocular posterior chamber lens
US4277851A (en) Intraocular anterior chamber implants
US4863464A (en) Intraocular lens
JP2003525694A (ja) 遠近調節眼内レンズ
JPS61257642A (ja) 眼球内レンズ
JPS58203752A (ja) 眼内移植レンズ
US4787902A (en) Multi-positionable intraocular lens
US4166293A (en) Intraocular lens implant
JPS6051905B2 (ja) 眼球内レンズ
US4296501A (en) Intraocular lens and method of making the same
EP0375176A1 (en) Intraocular lens
US4143427A (en) Method and apparatus for accomplishing aphakic correction
US4547915A (en) Intraocular posterior chamber lens
US6482229B1 (en) Anterior chamber intraocular lens having fixation members attached to the cornea and methods of implantation
US4524468A (en) Intraocular lenses
US4610689A (en) Intraocular lens
GB1591877A (en) Intraocular lenses
JPS61109562A (ja) 眼内レンズ
GB1591878A (en) Intraocular lenses