CS247421B1 - Zařízeni k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí - Google Patents
Zařízeni k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí Download PDFInfo
- Publication number
- CS247421B1 CS247421B1 CS847979A CS797984A CS247421B1 CS 247421 B1 CS247421 B1 CS 247421B1 CS 847979 A CS847979 A CS 847979A CS 797984 A CS797984 A CS 797984A CS 247421 B1 CS247421 B1 CS 247421B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- wheel mill
- raw material
- mixture
- mill
- wet grinding
- Prior art date
Links
Landscapes
- Crushing And Grinding (AREA)
Abstract
Vynález řeší zařízení k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí cihlářské euroviny. Podstata zařízení podle vynálezu spočívá v tom, že vlhčící médium se přivádí do mleté suroviny v závislosti na odporu suroviny proti mletí ve mlýně. Zařízení je vytvořeno tak, že k hnacímu elektromotoru (4) kolového mlýna (1) na mokré mletí je připojen vstup (7) proudového signálu a vstup (8) napětového signálu převodníku (6) elektrického výkonu na' regulační signál, jehož výstup (9) je spojen s regulátorem (11), ke kterému je připojen regulační servoventil (14) , zapojený v přívodu (2) vlhčícího média do kolového mlýna (1) na mokré mletí.
Description
Vynález se týká zařízení k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí cihlářské suroviny.
Podmínkou pro docílení kvalitního, např. cihlářského výrobku, je zabezpečeni dokonalé, homogenní vytvářecí směsi, t j. v maximální míře dodržení technologie přípravy této směsi. Jedním z technologických faktorů je i dodržení požadované vlhkosti vytvářecí směsi, úprava vlhkosti je v lince prováděna v místech daných technologii. Základní, výchozí úprava vlhkosti je prováděna při vstupu do linky, tj. v kolovém mlýně na mokré mletí.
Dosavadní úprava vlhkosti v kolovém mlýně na mokré mletí je prováděna ručně obsluhou, kdy pracovník obsluhy provádí úpravu vlhkosti ruční regulací přidávání vody.
Tento způsob přináší řadu nedostatků, z nichž je třeba vyzdvihnout především nedodržení předepsaného množství rozdělávací vody, dané nespolehlivostí obsluhy, vystavení obsluhy nadměrnému hluku až 100 dB a otřesům a značná prašnost prostředí atp.
Je rovněž známé odstraňovat ruční ovládání úpravy vlhkosti v mokrém kolovém mlýně zařízením, pracujícím na principu mikrovlnného snímání vlhkosti.
Hlavní nevýhody tohoto řešení spočívají v tom, že pro svoji, pro daný účel nadměrně vysokou přesnost, je příliš složité a nákladné.
Vynález si klade za úkol odstranit uvedené nevýhody ruční obsluhy a vytvořit řešení s uspokojivou přesn.ostí, které by bylo podstatně jednodušší a levnější než zařízeni s mikrovlnným snímáním vlhkosti.
Výše uvedené nedostatky se odstraňují zařízením k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí cihlářské suroviny v závislosti na odporu suroviny podle vynálezu, sestávající z ústrojí pro zjišťování odporu mleté suroviny a z ústrojí pro dávkováni vody. Ústrojí pro zjišťování odporu mleté suroviny sestává z převodníku elektrického výkonu na regulační signál, opatřeného napájením, vstupem proudového signálu a vstupem napětového signálu, oba vstupy ze spojení zdroje elektrického proudu a hnacího elektromotoru kolového mlýna, a z regulátoru s vlastním napájením, jehož vstup je spojen s výstupem převodníku. Ústrojí pro dávkování vody. sestává z regulačního servoventilu, spojeného s výstupem regulátoru, umístěného mezi přívodem vlhčícího média do kolového mlýna a rychlouzavíracim Ventilem, opatřeným filtrem, funkčně spojeného s elektrohydraulickým ovládačem, přívodem elektrické energie přes pákový převod s protizávažím.
Hlavní výhody zařízení podle vynálezu spočívají při srovnání s ruční obsluhou v tom, že je zajištěno dodržení technologie, tj. zlepšení jakosti výrobku, že se dosáhne úspory pracovních -sil a že dochází ke zvýšení bezpečnosti a odstranění zdraví škodlivé práce.
V porovnání se zařízením, které pracuje na principu mikrovlnného snímání vlhkosti, se dosahuje značné úspory investičních prostředků a úspory zastavěného prostoru vzhledem k tomu, že zařízení nezabírá žádnou plochu, protože je možno je zabudovat do stávajícího zařízení bez větších nároků na montážní práce.. Zařízeni je také podstatně jednodušší a výrobně dostupnější
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladu provedení ve spojení s výkresovou částí. Na obr. 1 je schematicky znázorněno zařízení podle vynálezu.
Kolový mlýn £ na mokré mletí, který má ve své horní části přívod 2 vlhčícího média a vstup £ suroviny určené k mletí, je poháněn hnacím elektromotorem £. Mezi zdroj 5 proudu a hnací elektromotor 4, je připojen vstup 7 proudového signálu a vstup 8 napěťového signálu převodníku 6 elektrického výkonu na regulační signál, jehož výstup 9 je spojen s regulátorem 11. K převodníku 6 elektrického výkonu na regulační signál je rovněž připojeno jeho napájení ££. Výstup 12 regulátoru ££, napájeného z napájení £3, je spojen s regulačním servoventilem
14. V přívodu 2 vlhčícího média do kolového mlýna JL na mokré mletí, ve kterém je tento regulační servoventil 14 zařazen, je před ním upraven filtr 15 vlhčícího média, před kterým je zařazen rychlouzavírací ventil 16. Pro jeho ovládání je na něm upraven pákový převod 17 s protizávažím, spojený s elektrohydrauliokým ovládačem 18, připojeným k přívodu 19 elektrické energie a funkčně spojeným s hnacím elektromotorem 4^
Řešení vychází z vlastností cihlářské suroviny, kde v kolovém mlýně 1^ na mokré mletí se nekladou nároky na přesné dávkování vody v procentech, protože takové zařízení je nákladné a složité, ale důraz je kladen na optimální průběh mechanického odporu suroviny ve mlýně. Měření mechanického odporu je odvozeno od zatížení hnacího elektromotoru £ kolového mlýna _1, kde převodník 6 elektrického výkonu na regulační signál mění výkon na stejnosměrný signál, který přes regulátor 11 ovládá regulační servoventil 14, kterým se udržuje nastavení žádaný výkon motoru na optimální hodnotu.
Zvětší-li se mechanický odpor na žádanou hodnotu, převodník 6 elektrického výkonu na regulační signál přes regulátor 11 dá povel k pootevření regulačního sérvoventilu 14. Větší dávka vody následně tento mechanický odpor sníží.
Sníží-li se mechanický odpor pod žádanou hodnotu, dá regulátor 11 povel ke snížení průtoku vody v regulačním servoventilu 14 a následně se mechanický odpor zvýší.
Doba, o kterou regulátor 11 ovlivňuje regulační servoventil 14, je dána impulzátorem, který je sestaven ze tří časových relé. Zařízeni je dále doplněno uzávěrem vody, který je sestaven z rychlouzavíracího ventilu 16, ovládaného přes pákový převod 17 s protizávažím na úhel elektrohydrauliokým ovládačem 18 tak, že rychlouzavírací ventil 16 je otevřen, je-li zapnut hnací elektromotor £ kolového mlýna 1_ na mokré mletí a uzavřen při vypnutí motoru, případně doplněn o další podmínky pro zastavení vody.
Podmínkou správné funkce zavlhčování je, aby surovina byla podávána do kolového mlýna v konstantním množství.
Claims (1)
- PŘEDMÉT VYNÁLEZUZařízení k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí cihlářské suroviny v závislosti na mechanickém odporu suroviny skládající se z ústroji pro zjišíování odporu mleté suroviny a z ústrojí pro dávkováni vody, vyznačené tím, že ústrojí pro zjištování mechanického odporu mleté suroviny sestává z převodníku (6) elektrického výkonu na regulační signál opatřeného napájením (10), vstupem (7) proudového signálu a vstupem (8) napěíového signálu, oba vstupy ze spojení zdroje (5) elektrického proudu a hnacího elektromotoru (4) kolového mlýna (1) a z regulátoru (11) s vlastním napájením (13), jehož vstup je spojen s výstupem (9) převodníku (6) a ústrojí pro dávkování vody sestává z regulačního servoventilu (14) spojeného s výstupem (12) regulátoru (11), umístěného mezi přívodem (2) vlhčícího média do kolového mlýna (1) a rychlouzavíraoím ventilem (16), opatřeným filtrem (15), funkčně spojeného s elektrohydrauliokým ovládačem (18) s přívodem (19) elektrické energie, přes pákový převod (17) s protizávažím.
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS847979A CS247421B1 (cs) | 1984-10-22 | 1984-10-22 | Zařízeni k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS847979A CS247421B1 (cs) | 1984-10-22 | 1984-10-22 | Zařízeni k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS797984A1 CS797984A1 (en) | 1985-09-17 |
| CS247421B1 true CS247421B1 (cs) | 1986-12-18 |
Family
ID=5429817
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS847979A CS247421B1 (cs) | 1984-10-22 | 1984-10-22 | Zařízeni k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| CS (1) | CS247421B1 (cs) |
-
1984
- 1984-10-22 CS CS847979A patent/CS247421B1/cs unknown
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| CS797984A1 (en) | 1985-09-17 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| GB2030889A (en) | Agitator mill and method of controlling the same and method of controlling the same | |
| US4177951A (en) | Pulverizer air flow and temperature control | |
| JPS57205219A (en) | Controlling device of air conditioner for automobile | |
| DE4120544A1 (de) | Aufzugssteuerungsvorrichtung | |
| CS247421B1 (cs) | Zařízeni k samočinnému zavlhčování směsi v kolovém mlýně na mokré mletí | |
| US3395834A (en) | Automatically controlled mixer discharge system | |
| EP0294838A2 (en) | Method of humidifying rice grains | |
| US3324566A (en) | Structure for and method of cooling granular material | |
| CN212003263U (zh) | 一种用于煤矿井下智能放仓的控制系统 | |
| CN113522075A (zh) | 一种机制砂定量加湿装置及其系统 | |
| US3765854A (en) | Method and apparatus for maintaining constant moisture level in a wetted glass batch | |
| CN205799828U (zh) | 一种球墨铸铁管水泥内衬自动蒸汽养生装置 | |
| ZA83648B (en) | Method of regulating the air excess in furnances and regulating apparatus for performing the method | |
| SU400362A1 (ru) | Способ автоматического регулирования | |
| US3179140A (en) | Automatic load controlling apparatus for grain polishing machine | |
| CN221370366U (zh) | 一种提升机制动器液压装置 | |
| DE2218443A1 (de) | Verfahren zur steuerung der belueftung bei traglufthallen | |
| JPS57160559A (en) | Level controller in mold for continuous casting installation | |
| SU989261A1 (ru) | Система кондиционировани воздуха | |
| CN211771508U (zh) | 一种热镀锌机组气刀气压伺服控制装置 | |
| JPS55149633A (en) | Automatic regulating method of waste gas amount at drying-deodorizing apparatus | |
| US1736674A (en) | Electrically-operated towing machine | |
| SU1399133A1 (ru) | Устройство дл приготовлени известково-песчаной формовочной смеси | |
| DE930950C (de) | Verfahren und Vorrichtung zur zusaetzlichen Steuerung des Frischluft-Rueckluft-Gemischverhaeltnisses in einer selbsttaetigen Klima-Regelanlage | |
| SU1008150A1 (ru) | Система управлени тормозом шахтной подъемной машины |