CS247067B2 - Kosmetický prostředek - Google Patents
Kosmetický prostředek Download PDFInfo
- Publication number
- CS247067B2 CS247067B2 CS826731A CS673182A CS247067B2 CS 247067 B2 CS247067 B2 CS 247067B2 CS 826731 A CS826731 A CS 826731A CS 673182 A CS673182 A CS 673182A CS 247067 B2 CS247067 B2 CS 247067B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- concentrate
- skin
- content
- women
- sterile
- Prior art date
Links
Landscapes
- Cosmetics (AREA)
Abstract
Kosmetický prostředek obsahují jako hlavní
složku produkt kultivace nového kmene
Trichosporon Kashiwayama.
Description
Vynález se týká kosmetického prostředku sestávajícího ze sterilního supernatantu vzniklého filtrací a sterilizací tekuté kultury nového kmene, kmene Trlchosporon Kashiwayama uloženého u FRI pod depozitním číslem 4 821, který lze identifikovat obvyklými způsoby jako kmen náležející rodu Geotricum nebo Endomyceopsis, nebo sestávajícího z koncentrátu nebo suchého produktu vzniklého z uvedeného sterilního supernatantu obvyklými způsoby nebo kosmetického prostředku obsahujícího jako účinnou složku uvedený sterilní supernatant nebo uvedený koncentrát nebo suchý produkt inkorporovaný do nosiče, jako je například běžný kožní krém nebo masťový základ.
O mikroorganismu, kterého se používá podle vynálezu, totiž o kmenu Trichosporon Kashiwayama se uvažuje, že náleží mezi kvasinky, avšak kmen je někdy klasifikován jako náležející mezi fungi imperfacti. Podle toho je možno konstatovat, že kmen lze identifikovat jako kmen náležející do rodu Geotricum nebo Endomycopsis, což se zakládá na vědeckém pojetí odborníků.
Kmen, který se používá podle vynálezu, se vyznačuje tím, že má korálkovité arthrospory a pseudomycelium. Kmen se kromě toho vyznačuje tím, že fermentační produkt kmene, tj. supernatant kultivační kapaliny, má sám o sobě prominentní kosmetický účinek na lidskou pokožku.
Účinná látka, která vyvolává kosmetický účinek, je dosud neznámá. Použije-li se však sterilního supernatantu fermentační kapaliny, jejího koncentrátu nebo suchého produktu z této kapaliny jako takového, nebo po jeho smíchání s vhodným nosičem a upravení na přípravek vhodný k použití na lidskou pokožku, například mast, lze docílit následujících kosmetických účinků.
1) Fermentační kapalina je slabě kyselá (má hodnotu pH v rozmezí 4,5 až 5,0) a je netoxická k pokožce. Podporuje ochranný účinek tukové membrány na pokožku, zejména antibakteriální kontrolní účinek vlastní tukové membráně.
2) Zabraňuje se nadbytečnému odlupování části keratinu z rohovité vrstvy a současně se v rohovité vrstvě udržuje přiměřený obsah vody a lze tudíž udržovat v dobrém stavu vlastnosti pokožky jako takové, například vlhkost a pružnost.
3) Je kontrolován metabolismus epidermálních buněk, aby byla podporována přiměřená tvorba keratinu a hladká propagace a diferenciace epidermálních buněk.
4) Zejména u mastné pokožky je kontrolováno nadbytečné vylučování tuku a zabraňuje se vzrůstu tloušťky tukové membrány. Podporuje se difúze tuku z vlasových foliklů na povrch pokožky a dociluje se ochranného účinku před tukovou dermatitidou, například akné.
5) Protože vlákna kolagenu síťovitého stavu jsou zesilována nebo botnají, aby udržela přiměřený obsah vody v horních vrstvách, v pokožce je udržována dobrá a normální tvrdost a pružnost.
6) Protože se zlepšuje krevní oběh, urychluje se metabolismus pokožky a přenos odpadního materiálu z pokožky do žil a jeho vylučování. Současně je urychlováno vylučování melaninového barviva mimo tělo.
7) U poruch pokožky způsobených oxidací při aktivním záření, působí fermentační kapalina nebo její sterilní supernatant na tukovou membránu jako antioxidační činidlo' a urychluje odbarvování abnormálně ukládaného melaninového barviva v kožních skvrnách a podobně. Když se použije fermentační tekutiny nebo jejího sterilního supernatantu v kombinaci s působením infračervených paprsků nebo orální aplikací vitaminu E, lze docílit preventivního synergického účinku u kontaktní dermatitidy, kožních skvrn a abnormálního ukládání barviva, způsobeného heliosensitivitou.
V dalším budou popsány mykologické vlastnosti kmene Trichosporon Kashiwayama, uloženého u FRI pod depozitním číslem 4 821, kterého se používá ve vynálezu.
(1) Morfologické vlastnosti:
lj Tvar a velikost (tekutá půda se sladovým extraktem): po třech dnech kultivace při teplotě 25 °C lze pozorovat buňky obdélníkového nebo vejčitého tvaru s velikostí 4 až 3 μτη. krát 3. až 20 gm, a jestliže se kultivace provádí po dobu pěti dní nebo déle, tvar buněk se stává nepravidelným a posléze se buňky stávají myceloidními.
2] Tvorba pseudomycelia (povrchová kultura na agarovém živném prostředí s bramborovým extraktem):
Buňky mají pseudohyfový nebo pseudomyceliální charakter a mají charakteristické klikaté athrospory, nikoliv však konidie.
3] Askospory:
Buňky nemají askospory.
4] Ballistospory:
Buňky nemají ballistospory.
(2) Charakteristické vlastnosti živné půdy:
1) Kolonie na agarové živné půdě: (sladový extrakt — MY agarová kultivační půda):
matný, bezbarvý, vlasovitý a hrubý povrch, s velice měkkým nevypouklým, avšak plochým, obarveným okrajem.
2] Film na tekuté živné půdě (MY teku247087
S tá živná půda se sladovým extraktem): Tvoří se bílý, chlupatý, vločkovitý a tuhý film.
(3) Fyziologické vlastnosti:
I) Zkvašování sacharidů:
Nejsou zvkašovány glukóza, galaktóza, sacharóza, laktóza, treharóza, raffínóza, inzulín.
2} Využití sacharidů (asimilace):
D-glukóza +, D-galaktóza +, maltóza —, raffínóza —sacharóza —, laktóza —, mléčnan sodný +, D-xylóza +, erythrit —, D-mannit +, L-sorbóza+, inosit —, treharóza —, D-arabinóza —, L-arabinóza —, jantaran sodný +, citran sodný +, octan sodný +, inulin —, rozpustný škrob —, ethanol +, glycerol +, cellobióza —.
Poznámka:
+: využíváno —: nevyužíváno
3) Využití dusičnanů:
Nejsou využívány.
3) Využití dusitanů:
Nejsou využívány.
5] Využití hydrochloridu ethylaminu: Není využíván.
6) Rozklad glykosidu (arbutin):
Je rozkládán.
7] Tvorba analogů škrobu:
Nevznikají.
8) Tvorba barviva:
Netvoří se.
9) Tvorba esterů:
Tvoří se.
10] Lakmusová mléčná reakce:
Nesráží se.
II) Požadavek vitamínů:
Nejsou požadovány.
12) Odolnost k soli:
Kritická koncentrace od 6 do 8 hmot./ /obj. °/o.
13) Optimální teplota:
°C.
14) Optimální hodnota pH: 5,0.
15) Rozklad močoviny: Nerozkládá se.
16) Růst na 50 % hmot./hmot. glukózovém agaru nebo 60 % hmot./hmot. agarovém prostředí s kvasničním extraktem.
Neroste.
17) Růst při teplotě 37 °C:
Neroste.
18) Tvorba kyseliny z glukózy:
Netvoři se.
19) Rezistence k cyklohexylimidu:
Resistentní.
20) Rozklad olejů a tuků:
Rozkládají se.
(4) Další mykologické vlastnosti:
1) Tvorba pachu
Tento kmen se vyznačuje tvorbou vonné složky. Z výsledků plynové chromatografie bylo nalezeno, že vonná složka se skládá hlavně z ethanolu, ethylacetátu, isopropylalkoholu, isopropylacetátu, isobutylalkoholu, isobutylacetátu, isoamylalkoholu a isoamylacetátu. Vůně je takzvaná jablečná vůně. Ve srovnání se známými kvasinkami, které produkují vonné látky, se kmen podle vynálezu vyznačuje tím, že nejenom tvorba vyšších alkoholů, ale i jejich etherů je vysoká.
Optimální podmínky pro tvorbu těchto neutrálních vonných složek jsou následující:
a) Počáteční hodnota pH 4,0 až 5,0 a udržení nízké hodnoty pH během fermentace.
b) Celkový obsah dusíku činí 400 až 500 mg/1 živné půdy.
Jako zdroje anorganického dusíku se používá výhodně síranu amonného, dusičnanu amonného nebo chloridu amonného a jako zdroje organického dusíku se používá výhodně kvasničného extraktu, kasaminokyseliny a peptonu. Dále se dosáhne dobrých výslesdků přidáním aminokyselin, jako je například leucin, isoleucin, valin a fenylalanin.
c) Volba zdroje uhlíku.
Jako zroj uhlíku je vhodná glukóza, galaktóza, ethylalkohol a glycerol. Výhodná koncentrace sacharidů je 5 % hmotnostních.
d) Poměr inokulace buněk je 1 až 2 %.
e) Teplota při kultivaci je v rozmezí 25 až 30 °C. Výhodná je stacionární kultura.
2) Tvorba organických kyselin: Kyselina mravenčí, propionová, máselná, jantarová a citrónová vznikají z glukózy.
Pro přípravu kosmetického prostředku za použití kmene Trichosporon Kashiwayama podle vynálezu lze použít obvyklé živné půdy s kvasničným extraktem. Podle jednoho výhodného provedení se provádí třepání nebo stacionární kultivace při teplotě 20 až 30 °C po dobu asi 24 hodin v pevném nebo tekutém prostředí, které obsahuje 0,3 % hmot./obj. glukózy, 0,5 % hmot./obj. sbíraného mléka a 0,05 % hmot./obj. kvasničného extraktu a má hodnotu pH 4,0 až 6,0 a stejná živná půda, jak je uvedená výše, se očkuje získaným produktem kultivace jako zárodkem stacionární kultivace nebo kutivace za třepání se provádí při teplotě 30 °C po dobu 3 až 7 dní.
Tekutá kultura se podrobí filtraci a odstranění buněk obvyklými způsoby, například za použití membránového filtru a bezbuněnčný supernatant se koncentruje, například za sníženého tlaku, s výhodou při stupni koncentrace 4 až 25. Získaný koncentrát se sterilizuje obvyklými způsoby a skladuje při teplotě místnosti nebo v lednici.
Příklad bezbuněčného supernatantu připraveného podle tohoto vynálezu má vlastnosti uvedené v tabulce 1.
Tabulka 1
Bezbuněčný čištěný filtrát supernatantu produktu kultivace kmene podle vynálezu obsahuje malá množství aminokyselin, sacharidů a lipidů. Když se filtrát hodnotí kvantitativně, lze vidět, že celkový obsah dusíku je 0,005 až 0,15 °/o a celkový obsah fosforu je 0,004 až 0,014 %. lj Povaha a stav:
nažloutlou průhlednou kapalinu s jemnou vůní.
2) Ověřovací zkoušky
1) 20 ml filtrátu se odpaří na vodní lázni až se objem sníží asi na 50 ml. Potom se přidá ke koncentrátu 1 ml ninhydrinového zkušebního roztoku. Když se směs zahřeje po dobu 30 minut, tekutina získá fialovou barvu.
2) 5 ml kyseliny dusičné se přidá ke koncentrátu vzniklému odpařením, stejně jako je popsáno u lj a směs se zahřívá k varu po dobu 20 minut. Když se směs ochladí, neutralizuje se přidáním 10% roztoku hydroxidu sodného. Potom se přidají ke směsi 2 ml zkušebního roztoku molybdenanu amonného. Když se směs zahřeje, kapalina zežloutne. Jestliže se ke kapalině přidá 10% roztok hydroxidu sodného stává se bezbarvou.
3) K 5 ml filtrátu se přidají 10 mg indolu a 2 ml kyseliny chlorovodíkové a směs se dostatečně protřepe. Když se směs potom zahřeje po dobu 10 minut, kapalina zčervená.
3. Fyzikální vlastnosti:
lj Měrná tíha (d2525): 1,000 až 1,015
2) Index lomu (nD24): 1,330 až 1,340
3) pH (25 °Cj: 4,5 až 5,5.
4. Odparek:
0,5 až 2,0 %.
Analytické hodnoty příkladu koncentrátu (stupeň koncentrace 2} bezbuněčného supernatantu připraveného podle vynálezu jsou uvedeny v tabulce 2.
Filtrát představuje bezbarvou, až slabě
Tabulka 2
Obsah vody (podle metody sušení za mosférického tlaku):
Bílkoviny (koeficient 6,25):
Obsah lipidů (Soxhletovou extrakcí): Obsah vláken:
Obsah popela:
Obsah cukru:
Celkový obsah pevných látek:
Obsah dusíku v aminové formě:
Filtrační kyselost:
Těkavá báze tvořící obsah dusíku:
Obsah arsenu (jako As20:!j:
Obsah těžkých kovů (jako Pb):
Celkový obsah rtuti:
Obsah kadmia:
Obsah vápníku:
Obsah fosforu:
Obsah kyseliny fosforečné:
Obsah kyseliny octové:
Obsah kyseliny máselné:
Obsah kyseliny mléčné:
Obsah kyseliny citrónové:
Počet živých buněk:
E. coli:
Staphylococcus aureus:
Počet hub:
Počet kvasinek:
Obsah kyseliny propionové:
Obsah kyseliny sorbové:
Kyselina benzoová:
Ester kyseliny p-hydroxybenzoové:
Obsah vitamínu Bx:
Obsah vitamínu B2:
Obsah vitamínu C:
Obsah vitamínu BR:
Obsah vitamínu BJ2:
Obsah kyseliny pantothenové:
Obsah cholinu:
Obsah kyseliny listové:
Obsah niaxinu:
Obsah celkového karotenu:
Hodnota pH:
Skladba aminokyseliny*** at98,7 % stopa 0,2 % %
0,1 «/o 1,0 %
1,3 % mg %
0,6** mg % nedetegováno (mez detekce: 0,1 ppm) nedetegováno (mez detekce: 1 pprnj nedetegováno (mez detekce: 0,01 ppm) nedetegováno (mez detekce 0,01 ppm)
14,7 mg %
9,8 mg % nedetegováno (mez detekce: 0,1 %) nedetegováno (mez detekce 0,01 %) nedetegováno (mez detekce 0,01 % j
0,06 %
0,02 θ/ο méně než 30 buněk v ml (-) (-) ( —)/ml (-j/ml nedetegováno (mez detekce 0,02 g/kg) nedetegováno (mez detekce 0,005 g/kg) 0,42' g/kg nedetegováno (mez detekce 0,005 g/kgj nedetegován (mez detekce 0,01 mg %) 0,02 mg % nedetegován (mez detekce 2 mg % ) nedetegován (mez detekce 5 gg %) nedetegován (mez detekce 0,05 gg %) 0,09 mg % nedetegován (mez detekce 0,03 % j nedetegován (mez detekce 1 ,«g % j nedetegován (mez detekce 0,03 mg %) nedetegován (mez detekce 0,02 mg °/oj
4,9
Arginin | méně než 0,01 |
lysin | méně než 0,01 |
hisíidin | méně než 0,01 |
fenylalanln | méně než 0,01 |
tyrosin | méně než 0,01 |
leucin | méně než 0,01 |
isoleucin | méně než 0,01 |
methionin | méně než 0,01 |
valin | méně než 0,01 |
alanin | méně než 0,01 |
glycin | méně než 0,01 |
prolin | méně než .0,01 |
kyseliny glutamová | méně než 0,01 |
serin | méně než 0,01 |
threonin | méně než 0,01 |
kyselina asparagová | méně než 0,01 |
tryptofau | méně než 0,01 |
cystin | méně než 0,01 |
Poznámka |
- % vztaženo na vodu *” počet ml 1N alkálie potřebné k titrování při neutralizaci 100 g vzorku 1: *3 g aminokyseliny ve 100 g vzorku (cystin: metoda oxidace kyseliny permravončí, tryptofan: mlkrobiol. test)
Pochopitelně bezbuněčného sterilního supernatantu lze použít jako kosmetického prostředku bez koncentrace. Avšak, z hlediska skladování nebo podobně, je výhodné, aby bezbuněčný sterilní supernatant byl koncentrován. Dále, používá se vysokého koncentrátu o stupni koncentrace více než 25 nebo lze použít suchého produktu. Takového koncentrátu, vysokého koncentrátu nebo suchého produktu lze použít jako kosmetického prostředku jako takového. Dále, kosmetický prostředek podle vynálezu lze vytvořit smícháním takového koncentrátu, vysokého koncentrátu nebo suchého produktu s krémem, masťovým základem nebo jiným nosičem.
Když je analyzován koncentrát vzniklý koncentrací výše uvedeného bezbuněčného sterilního supernatantu koncentračního stupně 4, lze vidět, že jsou obsaženy různé aminokyseliny a vitamíny. Avšak, protože analýza se provádí z všeobecných hledisek, je snadno pochopitelné, že i když se příslušně složky smíchají podle nalezených analytických hodnot, nelze připravit kosmetický prostředek podle vynálezu, jinými slovy předpokládá se, že účinnosti kosmetického prostředku podle vynálezu jsou založeny na neznámých složkách mimo dosah analýzy.
Výsledky zkoušky toxicity za použití kuřecího embrya prokázaly, že výše uvedený bezbuněčný sterilní koncentrát (koncentrační stupeň 4) není toxický. Dále výsledky zkoušek s náplastěmi na lidském těle a zkoušky kontinuálního dráždění lidské pokožky prokázaly, že koncentrát není vůči lidskému tělu vůbec toxický. Kromě toho výsledky dráždění oka králíka prokázaly, že koncentrát není vůbec dráždivý. Výsledky zkoušek na antibiotické působení prokázaly, že koncentrát neobsahuje antibiotikum.
Bylo potvrzeno, že kosmetický prostředek podle vynálezu má příznivý účinek na kožní skvrny, poškozenou pokožku, kontaktní dermatitidu a popálenou pokožku. Tyto účinky jsou dále popsány v následujících pokusech.
Zkouška použití náplastí na lidském těle.
Padesát žen, trpících některými kosmetickými vadami, ve stáří 23 až 44 let, bylo vybráno ke zkouškám. Na vnitřní stranu levého ramene a paravertebrální krajinu zad byly použity lepivé náplasti velikosti 4 cm x x 4 cm, obsahující asi 0,2 g koncentrátu (koncentračního stupně 2) podle vynálezu a po uplynutí doby 48 hodin byly náplasti odstraněny a ošetřené oblasti byly vyšetřeny. U žádné z těchto osob nebyla nepříznivě ovlivněna vnitřní strana levého ramene nebo paravertebrální oblast.
Kontinuální zkouška na kožní dráždivost u člověka
Proužky sterilní gázy velikosti 10 cm2 byly impregnovány asi 5 ml koncentrátu (koncentračního stupně 2} podle vynálezu a byly použity na pravou tvář 45 žen, stáří 23 až 45 let (35 žen trpělo některou z kosmetických vad nebo pod. a byly ošetřovány v dermatologické nemocnici a zbývajících deset žen byly zaměstnankyně této nemocnice) po dobu 15 minut.
Toto léčení bylo prováděno kontinuálně po dobu 40 dní. U žádné z žen nebyla pozorována žádná reakce a nevznikly potíže, jako například erythem.
Zkouška dráždění oka u králíka
Jako pokusných zvířat bylo použito tří bílých králíků. Předem bylo potvrzeno, že oči nemají žádné abnormální znaky. Do pravého oka každého králíka bylo nakapáno· 0,1 ml koncentrátu (koncentrační stupeň 2) podle vynálezu a do levého oka bylo nakapáno 0,1 ml kontrolní tekutiny. Ihned po nakapání a 3, 6, 24, 48 a 72 hodin po nakapání byly obě oči vyšetřeny za použití štěrbinové lampy. Nepřirozené jevy, například jako zduření duhovky nebo spojivky nebylo vůbec pozorováno.
Zkouška ošetření skvrn pokožky
Bylo vybráno 621 žen majících na tváří kožní skvrny, vyjma osob s jaterními chorobami nebo ženskými chorobami a těhotných žen, které vyhledaly ošetření kožních skvrn v dermatologických nemocnicích. Po umytí tváře byly kožní póry otevřeny ozónem a parou a na místo skvrny byla přiložena gáza impregnovaná koncentrátem
I (koncentrační stupeň 2) bezbuněčného supernatantu podle vynálezu. Přiložená gáza byla pokryta náplastí typu „Saran — —Wrap“ a po dobu 15 až 20 minut bylo provedeno ozáření infračervenými paprsky, aby koncentrát pronikl do pokožky. Toto ošetření bylo prováděno' jednou týdně a pokračovalo po dobu tří měsíců. Bylo nalezeno, že u 363 žen (58,4 %) se vysoce zlepšil stav, u 122 žen (19,8 %) došlo k poměrnému zlepšení, u 133 žen (21,4 °/q) nebylo pozorováno žádné zlepšení, u jedné ženy (0,01 %] došlo ke zhoršení a u dvou zbývajících žen (0,03 %) byla pozorována kontaktní dermatitida (předpokládá se, že kontaktní dermatitida byla způsobena důvody irelevantními k tomuto ošetření j. Počet osob, u kterých se zlepšil stav podstatně nebo relativně, byl vyšší než 80 °/o. Dále u 60 % z 365 žen, u nichž se podstatně zlepšil stav, kožní skvrny zcela zmizely.
Zkouška ošetření kožních trhlin a jemných vrásek
Obvykle ženy starší než 25 až 30 let jsou nervózní z kožních trhlin a jemných vrásek a tento sklon je nápadný zejména u žen ve stáří 35 až 40 let, i když ženy starší než 40 let jsou nervózní podobně z kožních trhlin a jemných vrásek. Pro tuto zkoušku bylo vybráno 962 žen, které hodlaly navštívit dermatologické nemocnice (150 žen ve stáří 25 až 30 let, 218 žen ve stáří 30 až 35 let, 248 žen ve stáří 35 až 40 let, 172 žen ve stáří 40 až 45 let a 174 žen starších více než 45 let]. Po umytí pokožky obličeje byly kožní dutiny otevřeny ozónem a párou a gáza impregnovaná koncentrátem (stupeň koncentrace 2) bezbuněčného supernatantu podle vynálezu byla přiložena těsně na pokožku tváře a gáza byla pokryta páskou typu Saran—Wrap. Po dobu 15 až 20 minut bylo provedeno ozáření infračervenými paprsky, aby koncentrát pronikl do pokožky. Bylo zjištěno, že po jednom ošetření byla poškozená kůže význačně zlepšena u 698 žen (73 °/o), k poměrnému zlepšení došlo u 156 žen (16 °/o), stav se nezměnil u 72 žen (7 °/o) a stav se nezhoršil u žádné z ošetřených žen, přičemž zbytek tvořilo 36 žen (4 %).
Vzhledem k tomu, že kůže s trhlinami přechází v jemné vrásky, předpokládá se, že koncentrát podle vynálezu, který je účinným při ošetřování kůže s trhlinami, předchází vzniku jemných vrásek.
Zkouška účinku při kontaktní dermatitidě
Byla vybrána žena stáří 21 let, která trpěla vyrážkou svěděním na víčkách obou očí od toho dne, kdy vyměnila oční stín od výrobce A za oční stín od výrobce B a byla stanovena diagnóza, že trpí kontaktní dermatitidou. Dermatolog ošetřil napadené oblasti gázou impregnovanou koncentrátem (stupeň koncentrace 2] bezbuněčného supernatantu podle vynálezu. Nebyl vůbec použit žádný steroldní preparát ani prostředek protizánětlivě účinný a antihistaminově účinný. Ošetřované osobě bylo podáno asi 20 ml koncentrátu a koncentrát byl přikládán nebo aplikován po dobu asi 30 minut dvakrát denně tj. ráno a večer. Po uplynutí doby 48 hodin od začátku íéčby svědění bylo odstraněno a po uplynutí doby 96 hodin od začátku léčby vyrážka v podstatě zmizela. Po uplynutí doby 1 týdne nebyla vyrážka vůbec pozorována.
Zkouška ošetření spálenin a opařenin
Žena stáří 47 roků s opařeninou horkou vodou na vnější části levého předloktí (stupeň spáleiny II) se zčervenáním a otokem a s malými puchýři navštívila dermatologa asi hodinu poté, co se opařila. Postižená krajina byla ihned ochlazena tekoucí vodou a gáza impregnovaná koncentrátem (stupeň koncentrace 2) bezbuněčného sterilního supernatantu podle vynálezu byla použita na postižené místo a pokryta naolejovaným papírem. Potom byla postižená krajina ovázána. Po uplynutí doby 24 hodin bylo zjištěno, že malé puchýřky zcela zmizely, ačkoliv zčervenání a otok ještě trval a pacientka necítila žádnou bolest.
Muž stáří 30 let, který se opařil horkou vodou na zadní části pravé nohy (stupeň spáleniny II) se zčervenáním a otokem velikosti vejce, byl ošetřen koncentrátem (stupeň koncentrace 2) bezbuněčného sterilního supernatantu podle vynálezu stejně jako je to popsáno vpředu. Po uplynutí doby 24 hodin zmizel otok, ačkoliv zčervenání ještě zůstávalo a pacient netrpěl žádnou bolest.
Takto bylo prokázáno, že koncentrát podle vynálezu má významný účinek na spáleniny a opařeniny.
Kosmetický prostředek podle vynálezu bude nyní popsán s odkazem na následující příklady.
Přikladl
Provzdušňováním míchaný fermentační tank objemu 1 000 litrů byl naplněn 800 litry živné půdy stejného složení, jaké je popsáno vpředu a po sterilizaci horkem a přirozeném ochlazení byla tato živná půda naočkována inokulem získaným předběžnou kultivací při teplotě 28 °C po dobu asi 30 hodin v 10 litrech stejného· živného prostředí a v malém vzdušněném míchaném fermentačním tanku. Potom byla prováděna kultivace při teplotě asi 28 °C po dobu asi 70 hodin za vzdušnění a míchání. Po ukončení fermentace byla kultivační tekutina filtrována, aby byly odstraněny pevné částice a buňky. Získaný filtrát byl koncentrován membránovým způsobem reverzní os247067 mózou, takže objem byl zredukován na 200 litrů.
Získaný koncentrát byl sterilizován výměníkem tepla deskového typu, sterilně naplněn do skleněných nádob a uskladněn v lednici (5 °C).
Příklad 2
Sterilizovaný koncentrát získaný v příkladu 1 byl lyofilizován a získaný prášek byl smíchán se sterilním krémovým základem za vzniku kosmetického prostředku.
Příklad 3
Kosmetický přípravek byl připraven inkorporací 1 g sterilizovaného koncentrátu 14 získaného v příkladu 1 do kosmetického základu obsahujícího 1 g kyseliny stearové, 7 gramů včelího vosku, 4 g samoemulgovatelného monostearátu glycerolu, 30 g tekutého parafinu, 0,1 g bezvodého lanolinu a 40 gramů přečištěné vody a hnětením směsi obvyklým způsobem. Přípravek byl nalit a plněn do ampulí a naplněné ampule byly určeny k prodeji.
Příklad 4
Kosmetický prostředek byl připraven inkorporací vhodných množství hydrochloridu pyridoxinu, χ-oryzanolu, allantoinu, DL-atokoferolu a norkového oleje do přípravku připraveného' v příkladu 3.
Claims (1)
- Kosmetický prostředek, vyznačující se tím, že sestává z produktu získaného kultivací mikroorganismu Trichosporon Kashiwayama, deponovaného ve sbírce mikroorganismů FRI pod depozitním číslem 4 821, který lze identifikovat jako mikroorganismus náležející do rodu Geotricum nebo EnVYNALEZU domycopsis, a to v podobě buď sterilní kapaliny zbavené buněk, nebo sterilního filtrátu nebo sterilního supernatantu, nebo koncentrátu nebo suchého' produktu z kultury tohoto mikroorganismu, popřípadě s přídavkem běžných přísad kosmetických přípravků.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
JP11229479A JPS5636419A (en) | 1979-09-01 | 1979-09-01 | Medical treating agent for skin |
CS805920A CS247055B2 (en) | 1979-09-01 | 1980-08-29 | Preparation method of microbial cultivation product |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS247067B2 true CS247067B2 (cs) | 1986-11-13 |
Family
ID=25746277
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS826731A CS247067B2 (cs) | 1979-09-01 | 1982-09-20 | Kosmetický prostředek |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
CS (1) | CS247067B2 (cs) |
-
1982
- 1982-09-20 CS CS826731A patent/CS247067B2/cs unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP0060553B1 (de) | Präparat zur Behandlung von Wunden der Hautoberfläche und Verfahren zur Herstellung des Präparats | |
CN1663559B (zh) | 皮肤健全剂 | |
US5346697A (en) | Active oxygen scavenger | |
US9381146B2 (en) | Skin conditioner | |
CN105055285B (zh) | 一种皮肤营养液及其制备方法 | |
DE1642578C3 (de) | Verfahren zur Herstellung einer enzymatischen Zusammensetzung mit proteolytischem Enzym und Kollagenase-Aktivität | |
US6551625B1 (en) | Inhibiting disagreeable odors with extracts of undifferentiated plant cells | |
CN110812298A (zh) | 抑汗杀菌剂、含有该抑汗杀菌剂的祛狐臭剂及其制备方法 | |
CN105853260B (zh) | 一种尿布皮炎霜及其制备方法 | |
JP3294694B2 (ja) | ヒオウギ抽出物を含有する細胞賦活剤とその応用 | |
FI68079C (fi) | Foerfarande foer framstaellning av en terapeutiskt anvaendbar odlingsprodukt eller ett odlingsproduktpreparat av en trichosporon kashiwayama stam | |
HU208040B (en) | Composition containing biophysically modificated ascomyceta- or schizomyceta celles and process for poducing them | |
CN108815100A (zh) | 含有艾叶干细胞提取物的抑菌止痒护肤品及其制备方法 | |
CN110200870A (zh) | 一种含白毛藤和木槿花提取物的修复保湿水 | |
CS247067B2 (cs) | Kosmetický prostředek | |
KR102137752B1 (ko) | 순지트를 포함하는 샴푸 조성물 | |
DE4042157A1 (de) | Gaerungssteigernde zellpraeparation auf pflanzenbasis, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung | |
KR840000377B1 (ko) | 피부병 약제 | |
JPH0348166B2 (cs) | ||
JPH0665041A (ja) | 皮膚外用剤 | |
DE3109188A1 (de) | Antimikrobielles konservierungsmittel und seine verwendung | |
NO159451B (no) | Fremgangsmaate for fremstilling av et dyrkningsprodukt eller en dyrkningsvaeske av en trichosporon kashiwayama-stamme. | |
RU2347554C1 (ru) | Способ получения косметической маски | |
CN113318000A (zh) | 化妆品防腐剂及其作为化妆品配方成分的用途 | |
CN117427129A (zh) | 一种疤痕膏及其制备方法和应用 |