CS235035B2 - Fungicide preparation - Google Patents

Fungicide preparation Download PDF

Info

Publication number
CS235035B2
CS235035B2 CS829556A CS955682A CS235035B2 CS 235035 B2 CS235035 B2 CS 235035B2 CS 829556 A CS829556 A CS 829556A CS 955682 A CS955682 A CS 955682A CS 235035 B2 CS235035 B2 CS 235035B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
hydroxy
formylalanine
salts
salt
days
Prior art date
Application number
CS829556A
Other languages
English (en)
Inventor
Christopher L Dunn
Original Assignee
Shell Int Research
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Shell Int Research filed Critical Shell Int Research
Publication of CS235035B2 publication Critical patent/CS235035B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N47/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid
    • A01N47/02Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having no bond to a nitrogen atom
    • A01N47/04Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having no bond to a nitrogen atom containing >N—S—C≡(Hal)3 groups
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N25/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Toxicology (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

Tento vynález se týká fungicidních prostředků · a způsobu potlačování růstu hub.
Jak je popsáno v publikované evropské patentové přihlášce č. 0 057 027, N-hydroxy-N-formylalanin a jeho soli a estery jsou použitelné jako· fungicidy.
N-(Trichlormethylthio)ftalimid je známý jako fungicid vhodný například proti chorobám révy vinné.
Bylo· pozorováno, že se jako· účinný fungicid aplikuje za určitých podmínek N-hydroxy-N-formylalanin a jeho soli a estery, může dojít k poškození rostlin, protože vysoká dávka může působit fytotoxicky na listy při přímém postřiku.
Autoři vynálezu zjistili, že směsi N-hyd- . roxy-N-formylalaninu nebo jeho solí nebo esteru · s N-(trichlormethylthio]ftalimidem způsobují nečekaně účinné potlačování hub při zanedbatelné fytotoxicitě.
Tento vynález se proto týká fungicidního prostředku, který sestává ze sloučeniny I, to je N-hydroxy-N--ormylalaninu vzorce I
OH СНз
HCO—N—CH—COžH (I) nebo· jeho soli nebo esteru, · a ze sloučeniny II, to je N-(trichlcrmethyIthic)ftalimidu vzorce II
O
v hmotnostním poměru ·sloučeniny I ke sloučenině II v rozmezí od 5 : 1 do 1 : 5.
Sůl kyseliny I může obsahovat monovalentní anion, ve kterém karboxyskupina je ionizována nebo může obsahovat divalentní anion, ve kterém N-hydroxyskuipina je také ionizována. Pdyvalentní ionty kovů obvykle tvoří soli s divalentním aniontem nebo cheláty od nich odvozenými, přičemž monovalentní ionty kovů mohou tvořit monovalentní nebo divalentní soli. Slabé báze •obvykle tvoří pouze monovalentní soli.
Typické kovové soli zahrnují soli nithia, sodíku, draslíku, hořčíku, vápníku, zinku, mědi, olova, manganu nebo železa.
Typické nekovové solí zahrnují soli tvořené amoniakem nebo soli obsahující substituované amonium. Jde například o soli, ve kterých kation má obecný vzorec ©n^W, kde
R4, R5, R6 a R7 nezávisle představují atom vodíku nebo popřípadě substituovanou alkylovou, cykloalkylovou nebo arylovou skupinu s až 12 atomy uhlíku.
Případné substituenty zahrnují například atomy halogenu, alkylové skupiny, alkoxyskuplny, halogenalkylové skupiny, halogenalkoxyskupiny, hydroxyskupiny, kyanoskupiny, nitroskupiny, aminoskupiny, karboxyskupiny, alkoxykarbonylové skupiny, fenylové skupiny a fenoxyskupiny, přičemž libovolná alkylová část s výhodou obsahuje až 4 atomy uhlíku.
Další vhodné substituované amoniové soli zahrnují takové soli, ve kterých atom dusíku tvoří část nasyceného nebo nenasyceného kruhu, který může také obsahovat jeden další heteroatom nebo další heteroatomy, zvláště atom nebo atomy dusíku, kyslíku a/nebo síry. Typické soli tohoto typu jsou soli pyridiniové, pyrrolidiniové, piperidiniové a morfoliniové.
Další vhodné soli zahrnují soli s polymerníími substituenty, které obsahují bazické skupiny, jako iontoměničové pryskyřice. Takové soli se mohou používat zvláště při aplikacích, kde se vyžaduje nerozpustný materiál.
Vhodné estery kyseliny I zahrnují popřípadě substituované alkylestery, cykloalkylestery a arylestery, kde výhodně případnými substituenty jsou substituenty popsané výše. Výhodné estery jsou nesubstituované alkylestery, účelně obsahující až 4 atomy uhlíku v alkylové části.
Zvláště výhodné pro použití podle vynálezu jsou prostředky obsahující soli volné kyseliny I, přičemž nejvýhodnější soli jsou soli monosodné.
Připomíná se, že sloučeniny I obsahují asymetrický atom uhlíku a proto existují ve dvou isomerních formách. Oba optické isomery, společně se směsmi těchto isomerů, jako racemickými směsmi, se mohou používat podle vynálezu.
Hmotnostní poměr sloučeniny I ke sloučenině II se může široce měnit v závislosti na zamýšleném použití. Tento poměr může být například v rozmezí od 5 : 1 do 1 : 5. Účelná dávka každé použité sloučeniny je · v rozmezí od 0,05 do 4 kg/ha. Například sloučenina I v dávce od 0,05 do· 2,5 kg/ha, účelně od 0,2 do 1,0 kg/ha, se může použít společně s 0,05 až 4 kg/ha, zvláště 0,5 až 2,0 kilogramů/ha sloučeniny II.
Z jiného hlediska se · tento vynález týká způsobu potlačování houby v místě aplikace, který spočívá v ošetřování místa sloučeninou I a sloučeninou II, které jsou popsány výše. Tento vynález se dá ve velkém rozsahu používat k ochraně užitkových rostlin proti napadení houbou, například- k ochraně rostlin citlivých na plasmoparu. Tento vynález je zvláště hodnotný při ochraně vinné révy proti vřetenatce révové (Plasmopara viticda).
Fungicidní prostředek podle vynálezu s výhodou obsahuje také nosič. Nosičem v prostředku podle ' vynálezu je libovolný materiál, ve kterém účinné složky jsou formulovány, aby se usnadnila aplikace v místě, které má být ošetřeno, což mohou být například rostliny, semena nebo půda nebo aby se usnadnilo skladování, doprava nebo zpracování. Nosič může být pevná látka nebo ' tekutina, včetně látek, které jsou za normálních podmínek plynné, ale které se mohou stlačit za vzniku kapaliny.
Podle vynálezu se může použít libovolných nosičů, které se běžně používají pro přípravu fungicidních prostředků. Vhodné nosiče pro použití v prostředcích podle vynálezu jsou obvykle stejné nosiče, jako jsou vhodné pro formulace samotné sloučeniny
I. Výhodné prostředky podle vynálezu hmotnostně obsahují od 0,5 do 95 ' % všech účinných látek.
Účelné pevné nosiče jsou pevné přívodní křemičitany, jako rozsivková zemina, křemičitany hořečnaté, například -mastek, alumosilikáty hořečnaté, například attapulgity a vermikulity, křemičitany -hlinité, například kaolinity, montmorillonity -a slídy, uhličitan vápenatý, síran vápenatý, síran amonný, syntetické oxidy křemíku a syntetické křemičitany vápenaté nebo chemické prvky, například uhlík nebo síra, přírodní a syntetické pryskyřice, například kumaronové pryskyřice, polyvinylchlorid a polystyren a kopolymery, pevné polychlorfenoly, bitumen, vosky, například včelí a parafinový vosk a chlorované minerální vosky a pevná hnojivá, například superfosfáty.
Vhodné kapalné nosiče jsou voda, alkoholy, například isopropylalkohol a glykoly, ketony, například aceton, methylethylketon, methylisobutylketon a cyklohexanon, ethery, aromatické nebo aralifatické uhlovodíky, například benzen, toluen -a xylen, ropné frakce, například petrolej a lehké minerální oleje, chlorované uhlovodíky, například chlorid - uhličitý, perchlorethylen a trichlorethan. Často jsou vhodné směsi různých kapalin.
Fungicidní prostředky jsou -často formulovány a dopravovány v koncentrované formě, přičemž se -následně ředí před použitím uživatelem. Přítomnost malých množství nosiče, což je povrchově aktivní látka, usnadňuje postup ředění. Výhodně v prostředku podle vynálezu je alespoň jedním nosičem povrchově aktivní látka. Prostředek může například obsahovat -alespoň dva nosiče, přičemž alespoň jedním z nich je povrchově aktivní látka.
Povrchově aktivní látkou může být emulgační prostředek, dispergační prostředek nebo smáčedlo, ' přičemž tato látka může mít neionogenní nebo iontový charakter. Příklady vhodných povrchově -aktivních látek zahrnují sodné nebo vápenaté -soli kyselin polyakrylových a kyselin ligninsulfonových, nebo alifatických aminů nebo amidů, které obsahují alespoň 12 atomů uhlíku v mole kule s ethylenoxidem a/nebo propylenoxidem, estery glycerolu, sorbitanu, sacharózy nebo pentaerytritolu s mastnými kyselinami, kondenzáty těchto látek s ethylenoxidem a/nebo propylenoxidem, kondenzáty těchto- látek s -alifatickými alkoholy nebo alkylfenoly, jako je například p-oktylfenol nebo p-olktylk.resol, s ethylenoxidem a/nebo propylenoxidem, sulfáty - nebo sulfonáty těchto kondenzačních produktů, - soli - alkalických kovů nebo kovů alkalických zemin, s výhodou -sodné soli, estery sulfurovaných nebo sulfonovaných kyselin - obsahující alespoň 10 atomů uhlíku v molekule, například laurylsulfát sodný, sek.-alkylsulfonáty sodné, sodné soli sulfonovaného ricinového oleje a natriumalkylarylsulfonáty, jako dodecylbenzensulfonát sodný a polymery ethylenoxidu a kopolymery ethylenoxidu a propylenoxidu.
Prostředky podle vynálezu -mohou mít například formu smáčitelných prášků, poprašů, granulí, roztoků, emulgovatelných koncentrátů, emulzí, suspenzních koncentrátů a aerosolů. Smáčitelné prášky obvykle hmotnostně obsahují 25, 50 nebo 75 % účinné látky a kromě pevného inertního nosiče běžně hmotnostně obsahují 3 až 10 % - -dis- pergačního prostředku a pokud je nutné, mají hmotnostní obsah -až 10 % - stabilizátoru nebo stabilizátorů a jiných přísad, jako penetračních prostředků nebo zahušťovadel. Popraše jsou -obvykle formulovány jako- práškový koncentrát, který má podobné složeníjako smáčitelný prášek, ale neobsahují dispergační prostředek.
Popraše se mohou ředit -dalším pevným nosičem, aby se získal prostředek, - který obvykle - hmotnostně -obsahuje ¥2 až 10 % účinné látky. Granule - se obvykle připravují o velikosti částic mezi 1,676 a 0,152 mm (10 a 100 BS mesh] a mohou se vyrábět aglomeračními nebo impregnačními technikami. Granule běžně mají hmotnostní obsah ¥2 až 25 °/o účinné látky a dále hmotnostně obsahují až - 10 % -přísad, jako stabilizátorů, které pomalu uvolňují modifikátory a pojivá.
Emulgovatelné koncentráty -obvykle obsahují, kromě rozpouštědla a je-li zapotřebí i spolurozpouštědla, 10 až 50 % (hmotnost/ /objem) účinné látky, 2 až 20 % (hmotnost/ /objem] emulgátoru a až 20 o/0 (hmotnost/ ./objem) jiných přísad, jako stabilizátorů, penetračních látek a inhibitorů koroze.
Suspenzní koncentráty jsou běžně -smíchané tak, že obsahují vhodný nesedimentující tekutý produkt, přičemž obvykle hmotnostně - obsahuje 10 - až 75 % účinné látky, 0,5 až 15 % dispergačních prostředků, 0,1 až 10 % suspendačních prostředků, jako ochranných koloidů a tixotropních prostředků a až 10 % jiných přísad, jako prostředků proti vzniku pěny, korozních inhibitorů, stabilizátorů, penetračních prostředků a zahušťovacích prostředků, a- vodu nebo orga nickou kapalinu, ve které účinná složka je v podstatě nerozpustná. Určité organické pevné látky nebo anorganické soli mohou být přítomny rozpuštěné v prostředku, aby se pomohlo zabránit sedimentaci nebo jako prostředky proti zmrznutí vody.
Prostředky mohou obsahovat také jiné složky, například jiné sloučeniny, které mají pesticidní, zvláště insekticidní, akaricidní, herbicidní nebo fungicidní vlastnosti.
Vodné dispenze a emulze, například prostředky získané zředěním smáčitelného prášku nebo koncentrátu podle vynálezu vodou, také spadají do rozsahu tohoto vynálezu. Tyto emulze mohou být typu voda v oleji nebo· olej ve vodě a mohou mít hustotu podobnou majonéze.
Následující příklady ukazují vynález.
Příklad 1
Fungicidní a fytotoxické účinky sodné soli N-hydroxy-N-formylalaninu ve směsi s N-( trichloirmethylthio)ftalimidem se porovnají s účinkem samotné soli N-hydroxy-N-formyialaninu za použití dále popsaného postupu. Testovaný roztok se nastříká na dospělé jedince plodonosné révy · vinné (kultivar Sauvignon) v osmnáctidenním intervalu během června, července a srpna. 0šetření se čtyřikrát opakuje. Kontrolní stanoviště se nechává neošetřené.
Testované roztoky obsahují účinnou látku nebo účinné látky, destilovanou vodu a
100 ppm povrchově aktivní látky Tween 20 (chráněné označení).
Sedm dní po prvním postřiku a 13 dní po třetím postřiku se vinná réva naočkuje suspenzní spór obsahující vřetenatku révovou (Plasmopora viticola).
Hodnocení úrovně onemocnění a · fytotoxicity se provede 19 dní po prvním ošetření a dále po dalších 4 týdnech (11 dní po třetím ošetření).
Výsledky těchto testů jsou uvedeny v tabulce 1.
Rozsah potlačení onemocnění při testu se vyjadřuje jako procento z úrovně onemocnění, které se vyskytuje na kontrolních rostlinách révy vinné.
Fytotoxicita se vyjadřuje na · základě průměrného odhadu ve srovnání s kontrolním stanovením podle těchto měřítek.
naprosto nefytotoxické stěží rozeznatelná fytotoxicita zřetelná, avšak velmi slabá fytotoxicita
3,4 nepatrná až mírná fytotoxicita fytotoxicita nepřijatelného: rozsahu.
Z výsledků tabulky 1 je zřejmé, že přídavek N-(trichlormethylthio)ftalimidu k dané dávce sodné so.li N-hydroxy-N-formylalaninu sníží slabě se projevující fytotoxicitu na skutečně velmi nízkou její úroveň. Potlačení onemocnění pomocí směsi · je velmi dobré.
Tabulka 1
Ošetření
Hodnocení
Sodná sůl N-hydroxy-N-formylalaninu (ppm) N-(trichlormethy lthio) ftalimid (ppm) 19 dní po první aplikaci 11 dní po třetí aplikaci
Onemocnění Fytotoxicita
Onemocnění Fytotoxicita
500 0 17,6 2,0 14,4 1,5
250 0 34,7 0,5 26,8 0,8
500 1 000 4,9 0,8 6,9 1,0
250 ' 1 000 24,7 0,3 11,1 0,5
0 0 100,0 0 100,0 0
(kontrolní stanovení
Příklad 2
Testy se provádějí jak je uvedeno dále.
Kotoučky z · listu révy vinné (kultivar Cabernet Sauvignon) o průměru 23 mm se umístí na vodný agar v Petriho miskách a postříkají různými vodnými přípravky určenými k testování. Potom co postřik uschne, kotoučky se naočkují vřetenatkou révovou (Plasmopara viticola). Misky se uzavřou a inkubují 7 dní za teploty 21 °C. Na konci tohoto období · se odhadne procento plochy každého kotoučku, které je zamořeno sporami vřetenatky révové a porovná s naočkovanými, avšak neošetřenými kontrolními kotoučky.
Výsledky testů jsou uvedeny v tabulce 2. V této tabulce se teoretický stupeň potlačení choroby, stanovený za · předpokladu, že oba fungicidy působí nezávisle (to jest aditivně), vypočítá za použití vzorce: teoretická hodnota = χ j___У.(100 ~~ x) potlačení choroby ' 100
Zkoumání výsledků v tabulce 2 ukazuje, že ve všech případech skutečný stupeň potlačení choroby je větší než vypočtená hodnota, co ukazuje na synergický účinek obou testovaných látek.
233035 kde х а у jsou účinky obou složek použitých odděleně.
Jestliže skutečný stupeň potlačení choroby (jak se stanoví při testu) je větší než vypočtená hodnota, potom oba fungicidy projevují synergickou interakci.
Tabulka 2
Ošetření
Sodná sůl N-hydroxy-N-formylalaninu (ppm v postřiku)
N-[trichlormethylthiojftalimid (ppm v postřiku)
Potlačení choroby (°/o z kontrolního stanovení) Skutečné Vypočtené
7,5 0 - 8,1
15,0 0 - 2,7
30,0 0 37,8
0 1 — 16,2
0 5 - 2,7
0 10 82,4
7,5 1 27,0 —25,6
7,5 5 48,6 —11,0
7,5 10 89,5 80,9
15,0 1 4,1 —19,3
15,0 5 23,0 — 5,5
15,0 10 93,8 81,9
30,0 1 35,1 27,8
30,0 5 83,2 36,1
30,0 10 99,2 89,0
Příklad 3
Příklad prostředku
Připraví se prostředek o tomto složení:
sodná sůl N-hydroxy-N-formyl-
alaninu 65 g
N- (trichlormethylthio) f talimid 410 g
oxid křemičitý 55 g
kaolin 350 g
síran amonný 65 g
povrchově aktivní látky 55 g

Claims (4)

  1. Silně zakořeněné odnože révy vinné (kultivar Cabernet Sauvignon) se postříkají vodnou suspenzí výše uvedeného prostředku, která obsahuje 200 ppm sodné soli N-hydroxy-N-formylalaninu. Po devíti dnech se rostliny naočkují vřetenatkou révovou (Plasmopara viticola) a potom udržují 6 dní za teploty 20 až 22 °C ve vysoké vlhkosti. Po této době se porovná rozsah onemocnění s naočkovanými neošetřenými kontrolními rostlinami. Zjistí se, že rozsah zamoření se snížil o 92,5 °/o.
    VYNALEZU
    1. Fungicidní prostředek, vyznačující se * tím, že sestává z N-hydroxy-N-formylalaninu nebo jeho soli nebo esteru a z N-(trichlormethylthio Jftalimidu v hmotnostním poměru od 5 : 1 do 1: 5.
  2. 2. Prostředek podle bodu 1, vyznačující se tím, že jako sůl N-hydroxy-N-formylalaninu obsahuje jeho monosodnou sůl.
  3. 3. Prostředek podle bodu 1, vyznačující se tím, že obsahuje N-hydroxy-N-formylalanin ve formě soli volné kyseliny.
  4. 4. Prostředek podle některého z bodů 1, 2 a 3, vyznačující se tím, že obsahuje také alespoň jeden nosič.
CS829556A 1981-12-22 1982-12-22 Fungicide preparation CS235035B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB8138507 1981-12-22

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS235035B2 true CS235035B2 (en) 1985-04-16

Family

ID=10526755

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS829556A CS235035B2 (en) 1981-12-22 1982-12-22 Fungicide preparation

Country Status (16)

Country Link
EP (1) EP0082577A1 (cs)
JP (1) JPS58126801A (cs)
KR (1) KR840002609A (cs)
AU (1) AU9178982A (cs)
BG (1) BG38631A3 (cs)
BR (1) BR8207411A (cs)
CS (1) CS235035B2 (cs)
DK (1) DK561082A (cs)
FI (1) FI824427L (cs)
GR (1) GR77098B (cs)
IL (1) IL67475A0 (cs)
PL (1) PL133351B1 (cs)
PT (1) PT76014A (cs)
TR (1) TR21658A (cs)
ZA (1) ZA829183B (cs)
ZW (1) ZW25982A1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
PL133351B1 (en) 1985-05-31
JPS58126801A (ja) 1983-07-28
GR77098B (cs) 1984-09-06
AU9178982A (en) 1983-06-30
BR8207411A (pt) 1983-10-18
FI824427A0 (fi) 1982-12-22
ZA829183B (en) 1983-09-28
TR21658A (tr) 1985-01-16
BG38631A3 (en) 1986-01-15
PT76014A (en) 1983-01-01
ZW25982A1 (en) 1983-05-11
PL239655A1 (en) 1983-08-15
EP0082577A1 (en) 1983-06-29
IL67475A0 (en) 1983-05-15
KR840002609A (ko) 1984-07-16
FI824427L (fi) 1983-06-23
DK561082A (da) 1983-06-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1337327C (en) Method of combating termites
US4698334A (en) Fungicidal compositions based on alkyl phosphites
KR960012202B1 (ko) 살균 조성물
US4833137A (en) Benzothiazinone derivatives
EP0057028B1 (en) Fungicides
CA1227750A (en) Fungicidal compositions
CS235035B2 (en) Fungicide preparation
EP0300574B1 (en) Phosphonium salts
EP0008474A2 (en) Pesticidal compositions containing a carbamic acid-N,N'-sulphide, combined with a synthetic pyrethroid insecticide and their use
AU612162B2 (en) Phosphonium salts
DK154744B (da) Pesticidpraeparater og fremgangsmaade til bekaempelse af skadelige organismer under anvendelse deraf
US3337396A (en) Method of combatting fungi
JPS58128306A (ja) 殺菌剤組成物および菌の生長を阻止する方法
US4138402A (en) 3-Pyrid-3-ylisoxazolidine fungicides
US4407671A (en) Use of 3-aminocyclohexadienecarboxylic acids for controlling the growth of unwanted plants
US4503042A (en) Acaricide compositions
EP0149268A2 (en) Herbicidal composition and method of combating plant growth
KR840000837B1 (ko) 살충성 조성물
SK281372B6 (sk) Pesticídny prostriedok a jeho použitie
EP0078555B1 (en) Herbicidal composition and method of combating undesired plant growth
CA1186521A (en) Herbicidal composition and method of combating undesired plant growth
US4374833A (en) Pyrethroid pesticidal composition
US4056385A (en) Alanine derivatives as sugar cane ripeners
EP0013582A1 (en) Pesticidal compositions and their use
US2661275A (en) Herbicidal composition