CS225145B2 - The clamping element of attaching cable clamps - Google Patents

The clamping element of attaching cable clamps Download PDF

Info

Publication number
CS225145B2
CS225145B2 CS815301A CS530181A CS225145B2 CS 225145 B2 CS225145 B2 CS 225145B2 CS 815301 A CS815301 A CS 815301A CS 530181 A CS530181 A CS 530181A CS 225145 B2 CS225145 B2 CS 225145B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
fastening
cable
pins
chamber
parts
Prior art date
Application number
CS815301A
Other languages
English (en)
Inventor
Jenoe Pelencei
Gyula Somodi
Laszlo Dozsa
Original Assignee
Telefongyar
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Telefongyar filed Critical Telefongyar
Publication of CS225145B2 publication Critical patent/CS225145B2/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R12/00Structural associations of a plurality of mutually-insulated electrical connecting elements, specially adapted for printed circuits, e.g. printed circuit boards [PCB], flat or ribbon cables, or like generally planar structures, e.g. terminal strips, terminal blocks; Coupling devices specially adapted for printed circuits, flat or ribbon cables, or like generally planar structures; Terminals specially adapted for contact with, or insertion into, printed circuits, flat or ribbon cables, or like generally planar structures
    • H01R12/70Coupling devices
    • H01R12/77Coupling devices for flexible printed circuits, flat or ribbon cables or like structures
    • H01R12/78Coupling devices for flexible printed circuits, flat or ribbon cables or like structures connecting to other flexible printed circuits, flat or ribbon cables or like structures
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/58Means for relieving strain on wire connection, e.g. cord grip, for avoiding loosening of connections between wires and terminals within a coupling device terminating a cable

Landscapes

  • Installation Of Indoor Wiring (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Multi-Conductor Connections (AREA)
  • Insertion, Bundling And Securing Of Wires For Electric Apparatuses (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Aiming, Guidance, Guns With A Light Source, Armor, Camouflage, And Targets (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)
  • Connections By Means Of Piercing Elements, Nuts, Or Screws (AREA)

Description

Vynález se týká upevňovacího prostředku se zajištěním proti sklouznutí, zejména pro připojovací svorky svazkových kabelů, k upevnění svazkových pásů, · lamel, a kabelů, .který zamezuje uvolntní vznikajícímu následkem prokluzu nebo i náznaku mmchanických spojení.
Svazkovým kabelem se rozumí provedení kabelu, u nthož elektricky vodivý kovový drát kruhového průřezu nebo zplošttlý kovový svazek, eventuálnt optické vodicí žíly, které leží rovnobtžnt vedle sebe, jsou společné opatřeny izolací a vzájemné vzdálenooti ' mezi * vodícími žílami mohou být vyznačené tím, že tyto v podstatt souhlasí s množstvím mřížko- V* vého dělení štítků se stikknutým spojením.
A
U dosud známých a používaných upevňovacích prostředků připojovacích svorek svazkových kabelů se upevnění kabelu provádí v poddtatt za pomoci přímočaré řídicí hráze, uspořádané kolmo k žilám svazkového kabelu. Takováto řešení jsou popsána a znázorněna např.
v·patentových spisech GB č. 1 317 263 a USA č. 3 813 634, kde’se svazkový kabel přehne •zpět. kolem mezikusu a stlačí k sobt prostřednictvím polovin upevňovacího prostředku. Daaší známé řečení představuje provedení, u nthož se k zabrántní sklouznutí kabelu využívá příčného lemu. Takové· řešení je popsáno např. v DOS č. 1 808 453.
Rov.ntž je známé provedení, kde svazkový kabel je provlečen jako ve sponce. Podobné prostředky jsou popsány v patentových spisech USA č. 3 823 443 a 4 038 726.
V DOS č. 1 202 860 je pak popsáno řešení, u něhož je spojitost plochy svazkového kabelu zlomena rovmoběžnými prvky vyčnívajícími z roviny a prokluzu je zabrántno sevřením v požadované poloze. U ttchto dosud popsaných řešení je při ovládání prokluz prakticky ( nevyhnutelný.
Aby se dosáhlo upevintní se zlepšenou provozní bezpeČnc>osí, provedlo se mnohonásobné zpětné přehnuИ, např. DOS č. 2 018 935, nebo se kabely přeložený do jakési prohlubnt uvede žSSěleným upevňovacím elementem do polohy zajištěné proti sklouznou!, přičemž prohlubeň s oSSěleným upevňovacím čepem je připevn^a · k desce proudového okruhu, která tvoří vývod kabelu.
Behem vytahování a připojování se kabel postupnt ohýbá, ale zároveň dochází k vyrovnávání dříve ohnutých čásltí, a tak se objevuje nežádoucí prokluz a náznak mechanického spojení řídicích žil kabelu.
Náš vynález se zakládá na poznatku, že prokluzu může být zamezeno proto, že namísto přímočaré hráze upevnění, která odpovídá stavu techniky, se užije kolíkových upevňovacích elementů.
Výše ' uvedené nedostatky odstraňuje upevňovací prostředek připojovacích tvorek svazkových kabelů se zajištěním proti sklouznul, u nthož se na horní ploše svazkových kabelů vytváří skupina nebo série skupin soustředných kruhů tvořících pravoúhlé trajektorie, který je'tvořen dvěma nestejnými díly, mezi nimiž se při jejich spojení spojovacími prvky vytvoří upevňovací komora, v níž je umísítim hráz zabraňu^cí prokluzu, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že hráz zabraňu^cí prokluzu je tvořena upevňovacími čepy kruhového eventuálnt eliptického průřezu, vyčnívajícími alespoň z jednoho dílu a zaseanu-tcími do dutiny upevňovací komory.
Podle vynálezu je výhodné, když sténa plášté upevňovací komory je tvořena přírubou . t alespoň jednoho z dílů.
Upevňovací. kom^ora může být rovntž výhodná vytvořena někoJika samossetnými vrtáními zapušttnými v jednom deskovém dílu. Průměty upevňovacích čepů do roviny rovooběžné s jejcch podélnou osou se oeprooOkcjí, osy upevňovacích čepů obou dílů leží v nejméně jedné rovin-t, přičemž vzdálenost mezi rovinami a osami upevňovacích čepů a/nebo příuubami je větší než střední průměr upevňovacích čepů, přičemž průměty čepů a komor jednotlivých dílů se shodují s pravoúhlými průměty tvořenými rovinou obsahující podélné osy čepů. Součet středních průměrů upevňovacích čepů je pak větší než jedna osmina šířky kabelu, ale menší než šířka kabelu.
V porovnání se známými zařízeními sestává zařízení podle vynálezu z méně součástí, montáž a výroba je jednodušší, přívod kabelu může být proveden lehčeji a při vytahování z přívodu se nepoškodí. Při použití upevňovacích prostředků s upevňovacími čepy se kabel stlačuje větší silou, což vyvolává vyšší třecí sílu na dotykové plochy a deformační odpor a na plochách svazkového kabelu se Vlivem hlubokého tahu vytvoří dutiny, a v tomto případě se v protikladu к přímočaré hrázi vyskytuje při protažení svazku nejen spotřeba energie nutná к ohnutí a vyrovnání, nýbrž i spotřeba platná pro hluboký tah·
Vynález bude dále objasněn na příkladech konkrétního provedení s pomocí přiložených výkresů, kde obr. 1 ukazuje připojovací svorku, u níž je svazkový kabel mezi oběma hlavními díly svorky přehnut zpět a obklopuje mezikus, obr· 2 představuje montáž připojení dalších svazkových kabelů, obr. 3 známý jednoduchý provlečný typ. Tyto obbázky představují známý stav techniky.
Obrázky 4, 5 a 6 představují běžné uspořádání řešení podle vynálezu, obr. 7 jedno z výhodných provedení, obr. 8 provedení podle vynálezu společně se svazkovým kabelem, přičemž jsou také viditelné kolmé trajektorie vznikající na horní ploše svazkového kabelu a obr. 9 znázorňuje řezy svazkovým kabelem vytvarovné upevňovacími kolíky, které mohou odpovídat rovinám řezu z obr. 8. Obr. 10 pak představuje výhodné zapojení připojovacích svorek podle vynálezu v oblasti připojení.
V obr. 1 je znázorněna běžně užívaná verze, u které je označen svazkový kabel 2» zpět zahnutá část svazkového kabelu 2 sloužící jako kontakt 2®» první poloviny 20. druhá polovina 21 a mezikus 22 s vložkou 23. Svazkový kabel 2 se zahýbá zpět, a tak vytváří kontaktní díl.
V obr. 2 je zobrazeno běžné provedení připojovacích svorek a spojení dvojího samostatného svazkového kabelu 2· I zde je svazek kabel 2» konec, který je upravený pro vytvoření kontaktu 2a, první polovina 20 a druhá polovina £1., které pojímají svazkový kabel 2» vrchní část 30. spodní Část 31 a střední část 32 lemu jiného kabelu.
V obr. 3 je znázorněn dobře známý jednoduchý provlékací typ, kde je zobrazen svazkový kabel 2, jako kontakt 9a vytvořený konec svazkového kabelu 2 a upevňovací prostředek 4 zhotovený z jednoho jediného kusu, který zajištuje proti sklouznutí. Tyto popsané příklady konkrétního provedení představují řešení známá, která jsou popsána v úvodní části popisu.
Při použití kolíkových upevňovacích prostředků, jemuž odpovídá provedení podle obr. 8 představují díly 2 navzájem od sebe položené zrcadlové obrazy. V jednom dílu 2 jsou uspořádány upevňovací čepy 8, zatímco v druhém dílu £ je svazkový kabel 2 vtlačován do výše určené upevňovacími čepy 8. V zařízení podle vynálezu následuje deformaci vytvořenou na horní ploše svazkového kabelu 2 umírněnost tvaru pravoúhlých trajektorií. (Příslušná odborná literatura: Technická matematika, svazek IV, “Diferenciální rovnice a jejich geometrické znázornění“, strany 16 až 22, Technická státní knihovna, dok. NOC 88 644/4/, následující svazek VI Dvoudimenzionální vektorové prostory“ strany 59 až 64, dok. NOC 88 647/6/). Podle toho se ve smyslu vynálezu realizuje upevňovací prostředek jako armatura, která zamezuje prokluzu a za účelem upevnění uskutečňuje pravoúhlé trajektorie a s výhodou sestává ze dvou dílů eventuálně prvního a druhého deskového dílu 5c. 5d nebo z párů měnitelných polokusů. Na zmíněných dílech 2 jsou navrženy upevňovací čepy 8, které vykazují buá. kruhový, nebo eliptický průřez. Rovněž jsou plánovány upevňovací komory 10. známý spojovací element 11 spojující oba díly 2> špalky vytvořené pro tento účel a opatřené vrtáním a vrtání a tuhé nebo elastické upevňovací prvky.
Každý z obou dílů 2 Je vybaven spojovací komorou 61 s upevňovacími čepy 8, nebo jsou upevňovací čepy § uspořádány v komoře, - která se uzavírá komorou 62 bez upevňovacích čepů § jednoho dílu -- Dále mohou být uspořádány upevňovací čepy 8 na ploše deskového dílu 63 s upevňovacími čepy 8, spojuuícího se s komorou 62 bez upevňovacích čepů 8. U jiného možného provedení jsou upevňovací čepy 8 uspořádány v přírubové komoře 1Oa. eventuálně obdobné přírubové komoře 10b jednoho z obou dílů 5 nebo jsou upevňovací čepy 8 k dispozici jak v rovině prvního deskového dílu £c. tak v rovině druhého deskového dílu £d. Další provedení zobrazuje deskový díl 66 s vrtáními, která se přizpůsobují upevňovacím čepům 8 vytvořeným v-rovině protilehlého deskového dílu 2c, £d.
Upevňovací komory £0, 10a. 10b jsou první přírubou £^'. eventuálně druhou přírubou 5b ohraničené, nebo v rovině některého z deskových dílů £d. 66 zapuštěné dutiny. Upevnění se zajištěním proti sklouznuuí může být rovněž dosaženo, vyČnívají-H upevňovací čepy 8 z roviny (obr. 6).
Upevňovací čepy 8 mohou být v dílech £, 2c» 21» 63 uspořádány v různých polohách, jako např. mohou být uspořádány v jedné, na díle svisle položené rovině, v jedné řadě nebo ve více řadách ve více rovinách pro^hajc-ch vzájemně rovnoběžně. Při spojování obou dílů upevňovacího prostředku se průměty čepů nopponnikaí, vzájemně se nedo^k^í. Dále existuje možnost, že ve sm^lu uspořádání podle obr., 6 leží prot,i upevňovacím čepům 8 dutina vytvořená jako upevňovací komora 10 a čepy jednoho dílu £ soohlásí se svislým průmětem, který je vytvořený rovinou zalbriaňiuící podélně osy dutin protilehlého dílu £.
Upevňovací čepy 8 mohou být provedeny ve formě kruhu nebo mohou vykazovat eliptceký tvar, u něhož je rozdíl kretší a delší osy menší než polovina kratší osy.
Zaokrouhlený poloměr £ upevňovacích ploch čepů střižné hrany tvořené pláštěm válce a čelní plochou je účelně menší než 0,1 mm. Výška upevňovacích čepů 8 se přizpůsobuje výšce přírub £a. 5b stejně jako mechanickým parametrům svazkového kabelu £, který netvoří předmět našeho vynálezu. Součet průměrů upevňovacích čepů 8 je větší než jedna osmina příčného rozměru kabelu, ale je menší než šířka kabelu £. Ostatně právě tento - poznatek vytvtáří základ vynálezu. (Doložení se nalézá v Příručka - pro strojní inženýry a elektroinženýry svazek V, Pat^nt^us, strany 288 a 306).
Při spojení polo^sů, vytvořených podle obr. 7 eventuálně obr. 8, se kabel £ popřípadě svazek stlačuje upevňovacími elementy ve tvaru čepu v upevňovací komoře 10 tvořené přírubovou komorou 10a a obdobnou přírubovou komorou 10b větší silou než tomu bylo v případě * rovné hráze. Větší stlačení vyvolává na dotykové plochy vyšší třecí sílu proti vytahovací síle, tak s sebou přináší volně prok^us^íc sevření větší ulehčení připájených žil svazkového kabelu £. V obr. 7 jsou rovněž znázorněny první průmět 6a a druhý průmět 6b pružného očka £, které sloužá pro zajištění dokonalého spojení připojovací svorky k oíponVdajícíeu pržtikjtu»
Mezi pevné drženými díly £ eventuálně deskovými díly £c. £d. 63. 66 vzniká ve svazku vedle třecí síly pAscoUcí proti tažné síle protažením upevňovací hráze nebo upevňovacího elementu deformační odppr. Pouužtím přímé upevňovací hráze se svazek souuvsle ohne, avšak zároveň probíhá vyrovnávání zahnutých částí.
Při poi^ití upevňovacího elementu ve tvaru čepu vzniká v průběhu spojení polž8trlnní hluboký tah, kde strana upevno^cího elementu ve tvaru čepu protilehlá směru tahu - plynule vytváří - spojení. Ve tm^y^t.u citované lieeratury je potřeba síly pro tažení upevňovacím elementem ve tvaru čepu větší než při předchhzející operaci na upevňovací hrázi.
Dlší přednost spočívá v tom, - že proti tahové dle lUhov^nHo směru působí na spojení v ploše svazku zaručeně úspěš^jší spřažení, kde průsečíky svazku (obr. 9) vytvářeeí křivkový prožil. V obr. 9 jsou znázorněny roviny, které obsahnuí osy syrneerie upevňovacího čepu g, kde jsou shodné vztahové značky se «stahovými značkami z obr. 8, dále se shodní se s^^rea upevňovacích čepů 8 deformace, . které jsou z roviny svazku kabelu % vytvořené jako prostorové ttvary.
Z příslušných míst citované odborné literatury (Souvislosti meei hlubokým tahem a ohybem) jednoznačně vyplývá, že poměr hlubokého tahu k ohybu je větší než 1 jen tehdy, když osminásobek průměru d a šířky svazku b je větší než 1. Z této souuvslossi vyplývá, že průměr 4 upevňovacího čapu 8 musí být bezpodmínečně větší než 1/8 šířky svazku £ kabelu £. To příkladně znamená, že ve všech případech, kdy je průměr & upevňovacího čepu větší než 1/8 šířky svazku, je k upevnění potřebná větší síla než při upevňovacím elementu ve tvaru hráze·
Kdýž však z konstrukčních důvodů nemůže být .. průměr d upevňovacího elementu ve tvaru čepu v poměru k šířce i svazku zvýšen do té Míry, že by mohla být zachována podmínka, že b je větší než 1/8 t, musí se počet, upevňovacích čepů 8 zvyšovat tak dlouhou, až bude podmínka d > b/8 . n, kde a znamená počet upevňovacích čepů, splněna. Jak je zřejmé z řešení podle obr. 7, může být upevňovací prostředek podle vynálezu realizován jako jednotlivý tvarový £us. Přitom se vyskrtnuí menší součásU než u podobných známých řešení.
PouHtím upevňovacího elementu ve tvaru čepu se může dosáhnout spojení SásU svazku se zajištěním proti sklouzn^uí, provedení řídicích žil soulhLasí s dělenými hodnotami svazku použitého k připojení desek s nabitými proudovými bbvody. může být provedeno následkem zcela shodného stejného způsobu spojení bez přerušení funkce spojení také mechanizovaně známým způsobem.
Připojovací svorka J jako upevňovací element zbavuje vodivé žíly jejich spájených spojů a vodivé fólie desek proudových obvodů. Ulehčení nevyžaduje žádné další so^č^člási.. čas . potřebný pro přívod se může podstatně zkrátit, kde připojovací svorka 2 s vedením 12 obsahuje svazkový kabel 2. a zároveň připojovací desku proudového obvodu, které se mohou do hlavního přívodu 1 opatřeného krytem 2 a voddcí 13 vložit jedným pohybem ruky.
U připojovací svorky 2 se můiže pouuát známé pružné očko 6 zasahnuící do třmenu 2 hlavního přívodu 1.

Claims (5)

1. Upevňovací prostředek připojovacích svorek svazkových kabelů se zajištěním p^rafti. sklonznuí, u něhož se na horní ploše svazkových kabelů vytváří - skupina nebo série skupin soustředných kruhů tvořících pravoúhlé trajektorie, který je tvořen dvěma nestejnými díly, mezi nimiž se při jejich spojení spojovacími prvky vytvoří upevňovací komora, v níž je umístěna hráz iabrtmuSící proM-uzu, se tím, že hráz je tvořena upevňovacími čepy (8) kruhového nebo eliptckkého' průřezu, vyčnívaaícími alespoň a jednoho dílu (5, 5c, 5d, 63) a zasahuuícími do dutiny upevňovací komory (10, 10a, 10b).
2. Upevňovací 'prostředek podle bodu 1, vyznaauuící se tím, že stěna pláště upevňovací komory (10, 10a, 10b) je tvořena ’’ přírubou (5a, 5b) alespoň jednoho dílu (5).
3. Upevňovací prostředek podle bodu 1, vyznáa^ící se tím, že upevňovací komora (10) je tvořena několika sa^c^s^t^^ný^i vrtáními zapuštěnými .v jednom z deskových dílů (5d, 66).
4. Upevňovací, prostředek podle bodů 1 až 3, vyznaa^í! se tím, že průměty upevňovacích čepů (8) do roviny rovnoběžné s jejich podélnou osou se neproonkkaí, osy upevňovacích čepů (8) obou dílů (5) leží nejméně v jedné rovině, přičemž vzdálenost. mezi. rovinami a osami upevňovacích čepů (8) a/nebo přírubami (5a, 5b) je větší než střední průměr upevňovacích čepů (8), přičemž průměty upevňovacích čepů (8) a komor jednotlivých dílů se snoauji s pravoúhlými průměty tvořenými rovinou obsahující podélné osy upevňovacích čepů (8).
5· Upevňovací prostředek podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že poloměr zaou.^ní (r) hrany tvořené pláštěm válce upevňovacího čepu (8) a jeho podstavou je menší než 0,1 mm, výška upevňovacího čepu (8) a příruby je přizpůsobitelná mechanickým parametrům kabelu (9) a součet středních průměrů upevňovacích cepu kb) je vetší nez Jeana ившхпа sxx-aj (b) kabelu (9), ale menší než šířka (b) kabelu (9)¼
CS815301A 1980-07-12 1981-07-10 The clamping element of attaching cable clamps CS225145B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU801753A HU183179B (en) 1980-07-12 1980-07-12 Non-skid device for clamping ribbon-like aands and cables in appliences joining ribbon cables

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS225145B2 true CS225145B2 (en) 1984-02-13

Family

ID=10956017

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS815301A CS225145B2 (en) 1980-07-12 1981-07-10 The clamping element of attaching cable clamps

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4548460A (cs)
EP (1) EP0062646B1 (cs)
AT (1) ATE19907T1 (cs)
BG (1) BG40660A3 (cs)
CS (1) CS225145B2 (cs)
DD (1) DD201830A5 (cs)
DE (1) DE3174660D1 (cs)
HU (1) HU183179B (cs)
PL (1) PL136996B1 (cs)
RO (1) RO86680B (cs)
SU (1) SU1371517A3 (cs)
WO (1) WO1982000384A1 (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4621886A (en) * 1984-11-19 1986-11-11 Minnesota Mining And Manufacturing Company Connector with strain relief
DE3541287A1 (de) * 1985-11-22 1987-05-27 Kabelmetal Electro Gmbh Vorrichtung zur stromuebertragung zwischen zwei relativ zueinander bewegbaren kontaktstellen
US4718861A (en) * 1986-06-23 1988-01-12 Tektronix, Inc. Detachable cable strain relief clamp
JPS63188735U (cs) * 1987-05-22 1988-12-05
US5049090A (en) * 1990-02-02 1991-09-17 Applied Microsystems Corporation Electrical connector
US4995827A (en) * 1990-07-16 1991-02-26 Itt Corporation Strain relief IDC connector
US5759060A (en) * 1996-01-16 1998-06-02 Hon Hai Precision Ind. Co. Ltd. Insulation displacement contact connector
US6464532B1 (en) * 2000-09-14 2002-10-15 Amp Deutschland Gmbh Connector for a flat foil conductor
US20100190373A1 (en) * 2008-01-22 2010-07-29 Shih-Kun Yeh Flat cable connector
CN106734650B (zh) * 2016-12-06 2019-03-26 博众精工科技股份有限公司 一种电源模块载具

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2981918A (en) * 1958-09-26 1961-04-25 Ind Electronic Hardware Corp Connector with strain relief for flat cable
JPS4522779B1 (cs) * 1966-05-27 1970-07-31
US3550066A (en) * 1968-09-19 1970-12-22 Amp Inc Connector for multiple conductor cable
US3713073A (en) * 1971-01-11 1973-01-23 Thomas & Betts Corp Electrical connector
US3879099A (en) * 1973-09-04 1975-04-22 Amp Inc Flat fexible cable connector assembly including insulation piercing contacts
JPS5521604Y2 (cs) * 1975-07-01 1980-05-24
US4225205A (en) * 1979-01-15 1980-09-30 Aries Electronics, Inc. Electrical connector for terminating a flat conductor cable
US4269466A (en) * 1979-11-23 1981-05-26 Amp Incorporated Connector and strain relief for flat transmission cable
US4323295A (en) * 1980-05-29 1982-04-06 Western Electric Company, Incorporated Two-piece strain relief and connectorized flat cable assembly formed therewith

Also Published As

Publication number Publication date
HU183179B (en) 1984-04-28
EP0062646A1 (en) 1982-10-20
EP0062646B1 (en) 1986-05-21
RO86680B (ro) 1985-05-01
BG40660A3 (en) 1987-01-15
RO86680A (ro) 1985-04-17
PL136996B1 (en) 1986-04-30
DD201830A5 (de) 1983-08-10
ATE19907T1 (de) 1986-06-15
SU1371517A3 (ru) 1988-01-30
US4548460A (en) 1985-10-22
EP0062646A4 (en) 1983-02-09
PL232181A1 (cs) 1982-02-15
WO1982000384A1 (en) 1982-02-04
DE3174660D1 (en) 1986-06-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4094564A (en) Multiple conductor electrical connector with ground bus
EP0011923A1 (en) Electrical connector for terminating multi-conductor flat flexible electrical cable
CS225145B2 (en) The clamping element of attaching cable clamps
US4964811A (en) Electrical junction connector having wire-receiving slots
EP0632541A2 (en) Electrical connector for high density ribbon cable
NO137571B (no) Deksel for et elektrisk kontaktstykke.
US7458827B2 (en) Electrical connector
GB2325797A (en) Ribbon cable connector with ground bus
EP0651464B1 (en) IDC terminal with back-up spring
US6319048B1 (en) Crimp locked wire manager for a communication plug
US20060035501A1 (en) Retaining clip for Anderson-type power connectors
JP2002148482A (ja) コネクタ組立体のケーブル取り扱い装置
JPH02114467A (ja) 電気コネクタ
US20050118872A1 (en) Structure for press-connecting sheathed electric wire with terminal
RU2375794C1 (ru) Соединитель электрических проводов (варианты)
US20130223808A1 (en) Cable clamp assembly and method for a flat fiber optic cable
JP2735488B2 (ja) 電気コネクタ
EP0668631A2 (en) Strain relief means in an electrical connector assembly for ribbon cable
US5110306A (en) Compact connector assembly and termination guide therefor
EP0159115A1 (en) Electrical connector for flat cable or wire bundles
GB1582011A (en) Connecting device for multicore cables
KR20070006940A (ko) 조정 가능한 케이블 커넥터 와이어 가이드 및 이를통합하는 커넥터 어셈블리
US4946407A (en) High current connectors and methods of assembly
US4734056A (en) Electrical connector for flat cable or wire bundles
CA2022904C (en) Molded connector with spool