CS221297B2 - Bag for wrapping and method of making the same - Google Patents
Bag for wrapping and method of making the same Download PDFInfo
- Publication number
- CS221297B2 CS221297B2 CS815509A CS550981A CS221297B2 CS 221297 B2 CS221297 B2 CS 221297B2 CS 815509 A CS815509 A CS 815509A CS 550981 A CS550981 A CS 550981A CS 221297 B2 CS221297 B2 CS 221297B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- bag
- edge
- folded
- folded surface
- valve
- Prior art date
Links
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 title description 7
- 239000000463 material Substances 0.000 claims abstract description 30
- 238000004806 packaging method and process Methods 0.000 claims description 8
- 238000000034 method Methods 0.000 claims description 4
- 238000009958 sewing Methods 0.000 claims description 2
- 238000005452 bending Methods 0.000 claims 2
- 238000003466 welding Methods 0.000 claims 1
- 101100008050 Caenorhabditis elegans cut-6 gene Proteins 0.000 description 1
- 239000004831 Hot glue Substances 0.000 description 1
- 239000000853 adhesive Substances 0.000 description 1
- 238000004026 adhesive bonding Methods 0.000 description 1
- 230000001070 adhesive effect Effects 0.000 description 1
- 239000006185 dispersion Substances 0.000 description 1
- 239000005022 packaging material Substances 0.000 description 1
- 239000002699 waste material Substances 0.000 description 1
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65D—CONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
- B65D31/00—Bags or like containers made of paper and having structural provision for thickness of contents
- B65D31/14—Valve bags, i.e. with valves for filling
- B65D31/142—Valve bags, i.e. with valves for filling the filling port being formed by folding a flap connected to a side, e.g. block bottoms
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Bag Frames (AREA)
- Making Paper Articles (AREA)
Description
Vynález se týká pytle na balení, zejména uzavřeného plochého^ pytle s ventilem, na jehož horním okraji se nalézá . vnitřní ventil, který zavírá působením tlaku plněného zboží, a způsobu jeho výroby.
Podle německých norem DIN 55 460 se' označují uzavřené pytle, které jsou k dopravě plněného zboží opatřené zpětným ventilem, jako uzavřené ventilové pytle, případně u provedení bez záhybů a lemů a bez dna v naplocho ležícím stavu jako ploché ventilové pytle.
Podstatný problém u těchto plochých ventilových pytlů spočívá ve vytvoření a výrobě vnitřního ventilu.
U jednoho obvyklého provedení se pytel při vytváření ventilu na horním okraji stupňovitě vystřihne a poté díl, který zůstane a odpovídá přibližně délce ventilu, tj. přibližně čtvercový díl na příslušné delší straně pytle, zapadne dovnitř, načež se takto vzniklý rovný horní okraj pytle zašije.
Je zřejmé, že tento způsob výroby ventilu je velmi drahý a přitom deset procent drahého materiálu se musí odstřihnout a tvoří tak odpad.
Dále jsou užívané tak zvané obalové . ventily, u nichž se do jednoho záhybu dna pytle vlepuje útvar ve tvaru trubky, což však předpokládá křížové nebo blokové pytle, je velmi nákladné na materiál a práci a pro. plochý pytel nepřichází v úvahu.
Předložený vynález se týká zejména pytle na balení podle vynálezu, jehož podstatou je, že ventil je vytvořen dovnitř vloženou plochou na jedné podélné hraně. pytle, jejíž vnitřní hrana ohybu probíhá v podstatě rovnoběžně s horním okrajem pytle. Na vnitřní hranu ohybu -přeložené plochy se uchytí hrana ohybu ústřižku materiálu provedeného ve tvaru pravoúhlého rovnoběžníka, který je ohnutý a na vnitřní straně pevně spojený s přeloženou plochou, přičemž jeho okrajové postranní hrany protilehlé hraně ohybu probíhají společně s horním okrajem pytle a jsou s ním uzavřeny. Vnější podélné hrany ústřižku materiálu, které probíhají v podstatě společně s podélnou hranou pytle na straně ventilu, tvoří vstup ventilu.
Zároveň lze výhodné provedení spatřovat v tom, že ústřižek materiálu vložený do přeložené plochy . prochází přes . tuto přeloženou plochu a zasahuje dovnitř pytle, přičemž toto tělesné vytvoření, tj. přeložená plocha společně s částí ústřižku materiálu, který leží uvnitř, tvoří pohyblivé uzavírací plochy ventilu.
Podstatou způsobu výroby pytle podle vynálezu je, . že na -otevřeném horním okraji pytle,výhodně symetricky k podélné hraně pytle, . výhodně symetricky k podélné hraně trojúhelníka, na kterou se zevně např. nalepí ústřižek matriálu v podstatě ve tvaru pravoúhlého rovnoběžníka, který prakticky překrývá přeloženou plochu -a je svojí volnou podélnou hranou rovnoběžný s horní hranou přeložené plochy. Potom se přelo žená plocha i s ústřižkem materiálu přehne tak, že obě rovnoběžné příčné postranní hrany ústřižku materiálu probíhají alespoň přibližně společně s horním okrajem pytle a tvoří část tohoto okraje, načež se okraj pytle zašije nebo svaří.
Výhodou předloženého vynálezu je vytvoření pytle na balení výše popsaného typu, u něhož je ventil vytvořen lehce, racionálně a s úsporou na materiálu.
Jedno příkladné provedení předmětu vynálezu je znázorněno na výkrese, na kterém jsou v obrázcích 1 až 5 blíže objasněny jednotlivé kroky postupu výroby pytle na balení. .
Zde představovaný, naplocho ležící, nenaplněný plochý ventilový pytel, který může být proveden z nejrozmanitějších balicích materiálů, bude podle obr. 1 vytvořen jako část trubice s uzavřenými podélnými hranami 1 a 2 pytle, s uzavřeným, nebo později uzavřeným spodním okrajem 3 pytle a . s otevřeným horním okrajem 4 pytle.
V další části výroby se dle obr. 2, horní okraj 4 pytle poněkud rozevře a symetricky k podélné hraně 2 se vytvoří přeložená plocha 5 ve tvaru trojúhelníka.
Na tuto přeloženou plochu 5 se pak, dle obr. 3, zvenku přiloží ústřižek materiálu 6 ve tvaru pravoúhlého čtyřúhelníka z materiálu pytle, podobného nebo i z jiného materiálu. Spojení mezi přeloženou plochou 5 a ústřižkem materiálu 6 může být přitom provedeno lepením, např. lepidlem tvrdnoucím za tepla nebo disperzním lepidlem. Jak zřetelně ukazuje obr. 3, ústřižek materiálu . 6 ve tvaru pravoúhlého- rovnoběžníka zcela překrývá trojúhelníkový obrys přeložené plochy 5 a jeho volná podélná hrana 7 je rovnoběžná s horní hranou 8 přeložené plochy 5, přičemž ústřižek materiálu β poněkud přesahuje přes horní hranu 8 přeložené plochy 5.
Z obr. 4 je zřejmé, že přeložená plocha 5 se společně s ústřižkem materiálu 6 přeloží tak, že obě rovnoběžné podélné postranní hrany 9, 9‘ ústřižku . materiálu 6 probíhají společně s horním okrajem 4 pytle a tvoří tak jeho část.
Potom se, jak je vidět -z obr. 5, horní okraj pytle -svaří nebo zašije. Toto zašití může být provedeno strojem -s jednou jehlou, se dvěma jehlami nebo entlováním 10.
Tak .se vyrábí, na obr. 5 znázorněný, jednoduchý plochý pytel s ventilem, který je úsporný jak z hlediska nákladů, tak i materiálu, jehož ventil tvoří přeložená plocha založená -dovnitř symetricky vzhledem k podélné hraně 2 pytle. Vnitřní hrana 11 ohybu přeložené plochy 5 probíhá -rovnoběžně s horním okrajem 4 pytle. O vnitřní hranu 11 . ohybu přeložené plochy 5 .se opírá hrana 12 ohybu přeloženého ústřižku materiálu 6 pevně spojeného s přeloženou plochou 5 z její vnitřní strany tak, že jeho postranní hrany 9, 9‘ probíhají společně s horním okrajem 4 pytle. Zároveň probíhají jeho vnější podélné hrany 13 společně s podélnou hranou 2 pytle na straně ventilu a ohraničují vstup ventilu.
Jak je přitom z obr. 5 zřejmé, ústřižek materiálu 6 založený do přeložené plochy 5 zasahuje dovnitř a tvoří tak relativně dlouhý vtokový kanál vhodný pro tok materiálu.
Přeložená plocha 5 a uvnitř ležící část ústřižku materiálu 6 tvoří společně zesílené pohyblivé uzavírací plochy ventilu zavírající vlivem tlaku plněného sypkého zboží.
Tato opatření umožňují vyrobit ploché ventilové pytle s odporu schopným a bezpečně fungujícím zpětným ventilem výše popsaným způsobem racionálně a s úsporou na materiálu i nákladech.
Claims (4)
1. Pytel na balení, zvláště uzavřený plochý ventilový pytel s vnitřním ventilem uspořádaným na horním okraji pytle, vyznačující se tím, že ventil je vytvořen prostřednictvím na jedné podélné hraně (2) pytle přehnuté, přeložené plochy (5), jejíž vnitrní hrana (11] ohybu probíhá v podstatě rovnoběžně s horním okrajem (4) pytle а к ní je přichycena hrana (12) ohybu přehnutého, ve tvaru pravoúhlého čtyřúhelníka, na vnitrní straně pevně s přeloženou plochou (5) 'spojeného ústřižku materiálu (6), jehož hraně (12] ohybu protilehlé okrajové postranní hrany (9, 9‘) probíhají společně s horním okrajem (4) pytle a jsou s ním spojeny a jeho vnější podélné hrany (13) probíhají v podstatě společně s podélnou hranou (2) pytle .na straně ventilu a tvoří vstup ventilu.
2. Pytel na balení podle bodu 1, vyznačující se tím, že ústřižek materiálu (6) vložený v přeložené ploše (5) zasahuje přes tuto přeloženou plochu (i5) dovnitř.
VYNÁLEZU
3. Pytel na balení podle bodu 1 nebo 2, vyznačující se tím, že přeložená plocha (5) společně s částí ústřižku materiálu (6), která leží uvnitř, tvoří pohyblivé uzavírací plochy ventilu.
4. Způsob výroby pytle na balení podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že na otevřeném horním okraji pytle, zejména symetricky к podélné hraně pytle, se přehne jedna v podstatě trojúhelníková přeložená plocha, na kterou se zevně nalepí ústřižek materiálu v podstatě ve tvaru pravoúhlého rovnoběžníka, který překrývá přeloženou plochu svojí volnou podélnou hranou rovnoběžnou s horní hranou přehnuté plochy a zasune se, načež se přeložená plocha společně s ústřižkem materiálu přehne, až obě rovnoběžné postranní hrany ústřižku materiálu probíhají alespoň přibližně společně s horním okrajem pytle a tvoří jeho část, načež se pytel uzavře zašitím nebo zavařením.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CH550080 | 1980-07-18 |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS221297B2 true CS221297B2 (en) | 1983-04-29 |
Family
ID=4294650
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS815509A CS221297B2 (en) | 1980-07-18 | 1981-07-17 | Bag for wrapping and method of making the same |
Country Status (9)
| Country | Link |
|---|---|
| JP (1) | JPS5746751A (cs) |
| AT (1) | AT379774B (cs) |
| BR (1) | BR8104623A (cs) |
| CS (1) | CS221297B2 (cs) |
| DE (1) | DE3125190A1 (cs) |
| FR (1) | FR2489258A1 (cs) |
| GB (1) | GB2079722B (cs) |
| IT (1) | IT1137697B (cs) |
| PT (1) | PT73345B (cs) |
Families Citing this family (1)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| JP4530550B2 (ja) * | 2001-01-18 | 2010-08-25 | アイセン工業株式会社 | ゴミ回収用ネット |
-
1981
- 1981-06-26 DE DE19813125190 patent/DE3125190A1/de not_active Withdrawn
- 1981-07-10 JP JP56107218A patent/JPS5746751A/ja active Pending
- 1981-07-10 PT PT73345A patent/PT73345B/pt unknown
- 1981-07-13 IT IT22897/81A patent/IT1137697B/it active
- 1981-07-16 GB GB8121927A patent/GB2079722B/en not_active Expired
- 1981-07-17 CS CS815509A patent/CS221297B2/cs unknown
- 1981-07-17 FR FR8114030A patent/FR2489258A1/fr active Granted
- 1981-07-17 BR BR8104623A patent/BR8104623A/pt unknown
- 1981-07-17 AT AT0317781A patent/AT379774B/de active
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| FR2489258B3 (cs) | 1983-04-29 |
| PT73345B (de) | 1983-02-08 |
| JPS5746751A (en) | 1982-03-17 |
| BR8104623A (pt) | 1982-04-06 |
| PT73345A (de) | 1981-08-01 |
| FR2489258A1 (fr) | 1982-03-05 |
| AT379774B (de) | 1986-02-25 |
| GB2079722B (en) | 1984-08-15 |
| ATA317781A (de) | 1985-07-15 |
| IT8122897A0 (it) | 1981-07-13 |
| DE3125190A1 (de) | 1982-03-25 |
| IT1137697B (it) | 1986-09-10 |
| GB2079722A (en) | 1982-01-27 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US4055668A (en) | Infusion package | |
| US4498192A (en) | Bag having an overlapped closure and method of fabricating the same | |
| US3195801A (en) | Block bottom bag | |
| US4607388A (en) | Flexible container for transporting and storing bulk goods | |
| US4610029A (en) | Bag to be carried in the hand and procedure for manufacturing the bag | |
| US5102383A (en) | Method of manufacturing a sack or bag with a bottom being rectangular in the filled state and a handle portion joined thereto | |
| US4715635A (en) | Flexible container for transporting and storing bulk goods | |
| CS221297B2 (en) | Bag for wrapping and method of making the same | |
| US4685148A (en) | Square ended valve bag | |
| US4344558A (en) | Pinch bottom valve bag | |
| EP0251030A3 (en) | Fluid package with tapered top fluid package with tapered top | |
| EP1053184B1 (en) | Close sack with air exhaustion | |
| CA2040377A1 (en) | Sack or bag with a bottom being rectangular in the filled state and a handle portion glued thereto | |
| US2314819A (en) | Closure | |
| KR890700528A (ko) | 다수의 리프팅수단(lifting means)을 지니는 가요성 용기 | |
| US4240813A (en) | Reinforced vacuum cleaner filter bag | |
| USRE22490E (en) | rambold | |
| US2572686A (en) | Automatic closure for valve-bag valves | |
| US2346292A (en) | Valve bag | |
| JP4076044B2 (ja) | 粉体包装袋 | |
| US4322259A (en) | Method of making a reinforced vacuum cleaner filter bag | |
| US5203758A (en) | Method for manufacturing a sack or bag with a bottom being rectangular in the filled state and with a handle, and a sack or bag manufactured in accordance with said method | |
| US3017069A (en) | Bag | |
| CA2083499A1 (en) | Method for manufacturing a sack or bag with a bottom being rectangular in the filled state and with a handle portion, and a sack or bag manufactured in accordance with said method | |
| US1957839A (en) | Valve bag |