CS219064B1 - Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů - Google Patents

Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů Download PDF

Info

Publication number
CS219064B1
CS219064B1 CS566581A CS566581A CS219064B1 CS 219064 B1 CS219064 B1 CS 219064B1 CS 566581 A CS566581 A CS 566581A CS 566581 A CS566581 A CS 566581A CS 219064 B1 CS219064 B1 CS 219064B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
spinning
hinge
pair
bobbin
arms
Prior art date
Application number
CS566581A
Other languages
English (en)
Inventor
Jaroslav Kolar
Original Assignee
Jaroslav Kolar
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jaroslav Kolar filed Critical Jaroslav Kolar
Priority to CS566581A priority Critical patent/CS219064B1/cs
Publication of CS219064B1 publication Critical patent/CS219064B1/cs

Links

Landscapes

  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

(54] Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů
Vynález se týká smekacího zařízení pro cívky, které lze využít u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů. Jeho podstatou je závěs 20, který pojíždí po pevném vodiči 1 a po vodicí podložce 5, které jsou umístěny nad strojem. Závěsy 20 jsou v klidové poloze nad navíjenými cívkami a jejich pohyb po vodicí dráze je odvozen od tažného válečkového dopravníkového řetězu 3, jehož některé unášeče 28 jsou v záběru s dvojicemi stavitelných opěrek 13 upevněných na nosiči 14 závěsu 20, který je tvořen dvěma dvojicemi levých a pravých ramen 7, G přichycených k levému a pravému čepu 27, 26, které jsou uloženy otočně v trubkách 29 pevně spojených s nosičem 14. Vzájemná klidová poloha obou dvojic pravých a levých ramen 6, 7, přitahovaných k sobě pružinou 11, je vymezena dorazy 12, spojenými pevně s nosičem 14. Každá z obou dvojic pravých a levých ramen 6, 7 je zakončena a tím vzájemně spojena volně otočným válečkem 8, na kterých spočívá vsunutá navinutá cívka 9. Dvojice levých ramen 7 je v horní části 32 vybavena vyhazovačem 19, k němuž je přiřazen v jedné úvrati pevného vodiče 1 volně otočný kotouč 18, pod nímž je umístěn skluzový dopravník 15.
Vynález se týká smekacího zařízení pro cívky, které lze využívat u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů a které umožňuje rychlé a bezpečné uložení navinutých cívek a posléze po novém nasazení dutinek a zapředení snadnou propravu těchto navinutých cívek na určené místo.
Smekání u bezvřetenových dopřádacích strojů se v současné době nejčastěji provádí ručně do přepravek, košů nebo vozíků, do kterých pradlena navinuté cívky ukládá. Plné přepravky, koše nebo vozíky se převezou na místo, kde se cívky opět ručně překládají do beden, kartónů nebo palet.
Jiná, novější manipulace při smekání křížových cívek se provádí pomocí speciálních smekacích vozíků, jež nesou smekací hřebeny, tj. sekce a trny, na které se křížové cívky nasunují. Smekací hřebeny se přesouvají z vozíků dg k tomuto účelu zkonstruované palety. Smekací vozík a paleta jsou předměty CSSR A.O. číslo 189 525 a 189 526.
Progresivnější a nejmodernější způsob smekání je prováděn pomocí automatického smekače, tj. zařízení, jenž operací smekání a založení prázdné dutinky provádí zcela automaticky. Plné cívky se ukládají na transportní pás a jím jsou dopravovány do skluzu, odkud mohou být odebírány a ručně ukládány do palet nebo pomocí automatického paletizátoru samočinně navlékány na trny speciální palety.
Prvé dva způsoby jsou pracné a náročné na čas, smekání pomocí smekacích vozíků je však výhodnější, než smekání do přepravek. Posledně jmenovaný způsob, tj. automatické smekání, vyžaduje velmi složité a nákladné zařízení a dá se použít jen u speciálně upravených strojů.
Zařízení pro samočinnou výměnu plných cívek za prázdé dutinky u textilních strojů je uvedeno' rovněž v CSSR A.O. 163 984, kde dutinky jsou připraveny v zásobníku a pohon navíjené cívky se děje od navíjecího válce a cívka po dosažení požadovaného průměru je přemístěná do skluzu. Podstatou řešení je, že zásobní drážky, v nichž jsou dutinky svými konci umístěny, přecházejí v úrovni styku cívky s navíjecím válcem do vodicích drážek, jejichž stěna blíže skluzu se oddaluje od druhé stěny a to počínajíc hranou, jejíž vzdálenost k řečené úrovni odpovídá v podstatě průměru plné navinuté cívky. Ke každé zásobní a vodicí drážce je přiřazena soustava pružně stlačitelných ramen, zakončených lapači konců dutinek, která je volně otočná kolem osy nacházející se alespoň přibližně v úrovni hran mimo* vodicí drážku před řečenou druhou stěnou.
Zařízení pro přivádění prázdných dutinek k automatickému ústrojí výměny cívek, které je pohyblivé podélně před spřádacími jednotkami bezvřetenového dopřádacího stroje, je uvedeno v NSR DAS č. 2 400 081. Zařízení pro! výměnu cívek se skládá ze snímacího dílce, opatřeného snímacím a osazovacím mechanismem, a dále se skládá ze zařízení pro přivádění dutinek, které je uspořádáno poblíž snímacího mechanismu. Zařízení pro výměnu cívek je zavěšeno pomocí koleček na kolejnici, která je umístěna nad dopřádacím strojem a nesena nosným rámem. Zařízení je pohyblivé po kolejnici pomocí pohůnu. Jakmile je plně navinutá cívka, otočí se držák cívek pomocí vačkového vodícího zařízení ve snímacím dílci směrem vzhůru, čímž se cívka sejme z pomocného válce. Držák cívek se otevře, takže uvolněná cívka se přemístí na snímací stůl otáčivého snímače, který je otočen do příslušného postavení. Cívka je takto sejmuta. Synchronně s tím se otočí přívodní rameno nesoucí dutinku nahoru, takže prázdná cívka se dostane do dosahu chapadla, které je umístěno na otáčivém snímači. Chapadlo se potom otáčí dále, aby dutinku posunulo mezi držák cívek. Držák cívek se zavře, zatímco chapadlo cívku uvolní. Načež se držák cívek otáčí dále směrem dolů a cívka se dostane do styku s pomocným válcem, takže proces navíjení může začít nanovo. Sejmutá plná cylindrická cívka je přivedena pomocí dopravníku uspořádaného za otáčivým snímačem k dalšímu pohybu směrem k žádoucímu místu.
Přiváděči zařízení prázdných cívek podle vynálezu pro přivádění cívek k přívodnímu rameni je dále konstrukčně rozvedeno a popsáno. Tvoří ho zásobník dutinek, pod nímž je umístěn nekonečný dopravník opatřený přihrádkami pro uchopení pouze vždy jedné dutinky, která po určité dráze propadává na dopravník, který ji dopraví k přívodnímu rameni pro výměnu cívek.
Rovněž způsob a zařízení k výměně plné křížem soukané cívky za prázdnou dutinku je obsahem švýcarského patentového spisu č. 566 933, podle kterého se pomocí navíjecího zařízení pojízdného od cívky k cívce přiváděná nit během výměny cívky odsává a při upínání dutinky sevře a odřízne, přičemž před navinováním nové křížové cívky se vytvoří zásoba niti.
Způsob výměny plných cívek za prázdné dutinky na textilních, zejména na bezvřetenových dopřádacích strojích a zařízejií k provádění tohoto způsobu je obsažen v CSSR autorskému osvědčení č. 167 565, které navazuje a vylepšuje řešení uvedené ve švýcarském patentovém spisu č. 566 933. Jeho podstatou je, že konec příze podávané odtahovými válci se zavede v podstatě odtahovou rychlostí dovnitř prázdné cívky, která je předběžně poháněna navíjecí rychlostí ještě před upnutím ve stroji, přičemž ohybem přes okraj cívky se příze na něm zachytí a začne se na prázdnou cívku navíjet. Otáčení prázdné cívky navíjecí rychlostí prakticky po celou dobu výměny a přichycení k ní podávané příze, čímž se příze tedy po celou dobu výměny navíjí na civ219064 ku, umožňuje provést výměnu bez narušení kontinuity podávané příze, bez výkyvů napětí v přízi a bez odpadu.
Otáčivý snímací válec pro automatické smekání zařízení je obsažen v anglickém patentovém spisu č. 1 443 642. Snímací válec je upraven k použití na dopřádacím nebo soukacím stroji a obsahuje otáčivou hřídel, dále nosník, upevněný nepohyblivě na otáčivé hřídeli a též první a druhé členy pro příjem a transport cívek s návinem příze. Tyto členy jsou namontované na nosníku tak, aby mohly vykonávat otáčivý pohyb. Smekací válec obsahuje rovněž první a druhé vačkové ústrojí, sdružené každé samostatně se zmíněným prvním a druhým členem tak, aby je uvedlo- do rozdílného kombinovaného rotačního pohybu, takže části smekací operace se účastní první a druhý člen v takovém postupném sledu, že v případě, kdy otáčivý snímací válec rotuje s prvním a druhým členem, je sejmutí a přijetí každé plné cívky provedeno zmíněným prvním členem a každá plná cívka je z prvého členu přesunuta na druhý člen. Tímto druhým členem je transportována do předem stanovené polohy. Vynález řeší další podrobnosti v uspořádání prvního a druhého členu a vačkových ústrojí.
Zařízení pro výměnu křížem vinutých cívek je řešeno ve spisu NSR DAS č. 2 455 913. Spřádacím jednotkám jsou přiřazena odtahovací zařízení s rozváděcím válečkem. Stroj je dále opatřen odsávacím zařízením pro přízi, přičemž je příze vedena před dosahem obvodové plochy navíjecího válce, přes který je během normálního spřádacího procesu tažena. Podstatou zařízení podle vynálezu je, že je opatřeno poháněcími zařízeními k pohybu sacího zařízení v podélném směru ďopřádacího stroje. Pomocí poháněčích zařízení je sací zařízení pojízdné k příslušné spřádací jednotce, u níž má být provedena výměna cívky. Rychlost pohybu sacího zařízení je stejná něho nižší než rychlost obsluhující osoby, pohybující se podél dopřádacího stroje. Sací zařízení je dále opatřeno stacionárními ústrojími k výrobě podtlaku. Poháněči zařízení se skládají ze dvou řemenic, umístěných na konci rámu stroje, přes které je veden nekonečný řemen, s nímž je prostřednictvím zachycovačů spojen vozík pohybující se po vodicích kolejničkách probíhajících podél sacího zařízení.
Dále je známa celá řada zařízení pro automatickou výměnu přízových cívek, která jsou opatřena jednak prostředkem pro přerušení příze mezi plnou cívkou a spřádací jednotkou a jednak podtlakovým ústrojím, které během výměny odsává nepřetržitě dodávanou přízi až do okamžiku, kdy se příze zachytí na přivedené prázdné dutince a po přitlačení dutinky k navíjecímu válci se začne na ni navíjet. Nasátá délka příze se od návinu odděluje.
Aby byla neupotřebitelná délka příze co nejmenší, měla by výměna cívek probíhat co nejrychleji, zejména při vyšších rychlostech spřádání. Rychlost výměny je však omezena tím, že prázdná cívka se přivádí teprve po odvedení plné cívky a začíná se otáčet až po upnutí ve stroji a přitlačení k navíjecímu válci. Kromě toho u těchto řešení není počítáno s vytvořením zálohy na dutince.
Rovněž je známa celá řada řešení samočinných zařízení pro výměnu plných cívek za prázdné, u nichž se podávání příze do navíjecí jednotky zastavuje okamžitě při zastavení navíjení. Tato zařízení jsou pojízdná podél stroje a jsou též opatřena ústrojím pro odvádění plné cívky od navíjecího válce a ústrojím pro přivádění prázdné cívky ze zásobníku.
Jsou rovněž známa zařízení, u kterých se při výměně cívek přerušuje odtahování příze do okamžiku upnutí prázdné cívky ve stroji. Tato zařízení nejsou vhodná pro použití na strojích s nepřetržitou dodávkou příze, jako jsou například bezvřetenové dopřádací stroje, u nichž musí být příze i během výměny cívek nepřetržitě odtahována konstantní rychlostí od kontinuálně pracujících spřádacích jednotek. Jinak je nutno přerušit spřádací proces.
Známá jsou rovněž zařízení, která provádějí automatickou výměnu napředených cívek za klidu, to znamená, že u spřádací jednotky, u které se má provést výměna cívky, se zastaví spřádní proces. Provede se výměna cívky a znovu obnoví předení.
Do skupiny strojů pracujících s automatickou výměnou napředených cívek a s přerušením spřádacího procesu se řadí spřádací stroj podle NSR DOS č. 2 5Q1 735, u kterého se při dosažení předem určeného naplnění cívky zastaví příslušné pracovní místo a přivolá zařízení na výměnu cívek. Toto zařízení je pojízdné podél dopřádacího stroje a za pomoci vodicího ústrojí příze přivede její konec samočinně k dopřádacímu zařízení. Potom se opět uvede pracovní místo do- činnosti, zařízení na výměnu cívek zakotví na prázdné dutince nově zapředenou přízi a konec příze se oddělí.
Tento princip má značné nedostatky, mezi něž patří především ztráta na produkci vypředené příze během výměny cívek a dále čekání na nové zapředení, neboť po celou dobu výměny je spřádací jednotka v klidu.
U bezvřetenových dopřádacích strojů se však v převážné míře provádí výměna cívek po navinutí ručně, a to za chodu stroje. Pouze u části vysokoobrátkových a vysokoprodukčních strojů jsou k automatizaci těchto úkonů používána různá automatická zařízení. Při ruční výměně cívek je následně třeba řešit nenáročné odstranění plných cívek od stroje, k čemuž směřuje smekací dopravník.
Smekací dopravník cívek podle vynálezu
21G pro textilní, zejména bezvřetenové dopřádací stroje, je tvořen vodicí dráhou uspořádanou nad strojem, na níž jsou zavěšeny nosiče pro navinuté cívky. Tyto nosiče jsou pohyblivé podle potřeby po vodicí dráze. Podstata řešení spočívá v tom, že vodicí dráha je spojitého oválného tvaru a je tvořena pevným vodičem nesoucím otočnou kladku, která je spojena prostřednictvím nosiče se závěsem. Nosič je na opačné straně, než je umístěna otočná kladka, opatřen podpěrným kolečkem, které spočívá na vodicí podložce, probíhající nad strojem v konstantní vzdálenosti od pevného- vodiče. Pohyb závěsu, který slouží pro nesení navinuté cívky, po pevném vodiči a po vodicí podložce obstarává tažný válečkový dopravníkový řetěz, jehož některé unášeče jsou v záběru s dvojicemi stavitelných opěrek upevněných na nosiči. Válečkový dopravníkový řetěz je usazen na řetězové, kladce a řetězovém kole, které je přes další převody spojeno s pohonnou jednotkou.
Závěs pro cívky obsahuje dvojici levých a dvojici pravých ramen, které jsou přichyceny jednak k levému a jednak k pravému čepu. Tyto čepy jsou uloženy otočně v trubkách spojených pevně s nosičem, který nese rovněž dvojici dorazů vymezujících vzájemnou klidovou polohu dvojice levých a pravých ramen. Obě dvojice pravých a levých ramen jsou k sobě přitahovány pružinou a každá z nich je zakončena a tím vzájemně spojena volně otočným válečkem uloženým na pevné ose.
Dvojice levých ramen je ve své horní části vybavena vyhazovačem, k němuž přísluší v jedné úvrati pevného; vodiče upravený volně otočný kotouč, který odklápí dvojici levých ramen za účelem vyjmutí cívky. V prostoru pod volně otočným kotoučem je umístěn skluzový dopravník.
Navrhované smekání pomocí smekacího dopravníku umožňuje rychlou, ekonomickou a snadnou přepravu plných cívek od stroje při maximálním využiitf stroje. Zařízení je jednoduché a lze jím i dodatečně opatřit každý stroj. Využitím zařízení podle vynálezu odpadá namáhavá práce pradleny při smekání do přepravek nebo- do trnových sekcí, dále odpadá manipulace s nasmekanými cívkami od bezvřetenového dopřádacího stroje k paletě. Vlastní smekání cívek trvá krátkou dobu, čímž rozdíly co do; množství navinuté příze na jednotlivých cívkách jsou menší. Rovněž dojde k úspoře místa v provozní hale, neboť není třeba přepravek ani smekacích vozíků. Situováním zařízení nad stroj byl vytvořen mezioperační sklad navinutých cívek v tomto volném prostoru a tím i tento prostor využit. Smekání spočívá v podstatě pouze v přesunutí cívky z navíjecí jednotky do závěsu. S cívkou není třeba jinak manipulovat a její přesunutí směrem nahoru, kde je umístěn závěs, je snadné. Závěs umožňuje bezpečné uchycení cívky i o rozdílných průměrech. Na požadovaném místě dochází k automatickému uvolnění cívky ze závěsu.
Zařízení je schematicky znázorněno; na výkresech, kde značí obr. 1 celkový pohled zpředu na bezvřetenový dopřádací stroj, nad nímž je umístěno smekací zařízení podle vynálezu se čtyřmi závěsy obsahujícími plné cívky, obr. 2 pohled shora na smekací zařízení z obr. 1 a to bez naznačení obrysů bezvřetenového dopřádacího stroje, bez závěsů a bez skluzového dopravníku, obr. 3 pohled z boku na závěs umístěný nad spřádacím místem a obr. 4 pohled zpředu na provedení závěsu a jeho umístění na vodicí dráze.
Podle obr. 1 -a 2 je nad bezvřetenovým dopřádacím strojem 16 umístěna vodicí dráha oválného tvaru, po které obíhají závěsy 20 pro křížové cívky 9. Vodící dráha závěsů 20 je tvořena pevným vodičem 1, např. ocelovou tyčí kruhového průřezu a dále vodicí podložkou 5, která probíhá v konstantní vzdáleno-sti od pevného vodiče 1. Závěs 20 je uchycen na nosiči 14, který je na jednom konci spojen s otočnou kladkou 10 pojíždějící po pevném vodiči 1 a na druhém konci opatřen podpěrným kolečkem 4 pojíždějícím po vodicí podložce 5. Pevný vodič 1 a vodicí ppdložka 5 jsou uchyceny na nosnících 2, které jsou přes stojiny 17 spojeny s rámem bezvřetenového dopřádacího stroje 16. Pohyb závěsů 20 je odvozen od válečkového dopravníkového řetězu 3, který je umístěn pod pevným vodičem 1 na řetězovém kole 24 a řetězové kladce 25. Řetězové kolo 24 je poháněno přes pastorek 22 a převodové kolo 23 od pohonné jednotky 21. Unášeče 28 válečkového dopravníkového řetězu 3 jsou v záběru s dvojicemi stavitelných opěrek 13, upevněných na nosiči 14. Při pohybu válečkového dopravníkového řetězu 3 jsou pak současně unášeny závěsy 20. Pomocí stavitelných opěrek 13 jsou závěsy 20 seřizovány do žádané polohy nad spřádními místy stroje. Počet závěsů 20 odpovídá počtu spřádních míst bezvřetenového dopřádacího stroje 16. Pohyb závěsů 20 je řízen koncovým spínačem, který umožňuje jejich oběh o 360° a zastavení ve výchozí poloze. Během tohoto oběhu závěsů 20 dojde k jejich vyprázdnění. Pomocí tlačítka může obsluha zastavit pohyb závěsů 20 v kterékoli poloze. Smekací zařízení umožňuje odvést produkci stroje za celou směnu během krátké doby, případně najednou, pokud se smeká,, v závislosti na druhu zpracovávaného materiálu, pouze jedenkrát za pracovní čas směny.
V pravé úvrati vodicí dráhy je k pevnému vodiči 1 přiřazen volně otočný kotouč 18, který vyklápí dvojice levých ramen 7 závěsů 20, které procházejí v jeho- blízkosti. Vyklopením dvojice levých ramen 7 se uvolní navinutá cívka 9 ze závěsu 20 a skluzo9 vým dopravníkem 15, umístěným pod kotoučem 18, je dopravena na určené místo.
Podle obr. 3 a 4 je navinutá cívka 9 na dutince 39 držena mezi dvojicemi pravých a levých ramen S, 7 a spočívá na otočných válečcích 8, upravených u dolního konce 31 obou dvojic pravých a levých ramen 6; 7. Otočné válečky 8 jsou umístěny na pevné ose 33, spojující dolní konce 31 dvojic pravých a levých ramen 0, 7 závěsu 20. Dvojice pravých ramen 8 a dvojice levých ramen 7 jsou dále vzájemně spojeny prostřednictvím pravého a, levého čepu 26, 27, které jsou otočně uloženy v trubkách 21 pevně přichycených k nosiči 14. Obě dvojice pravých a levých ramen 6, 7 jsou k sobě přitahovány pružinou 11 a jejich vzájemná poloha je vymezena dorazy 12, které jsou pevně přichyceny k nosiči 14. Dvojice levých ramen 7 je ve své horní části 32 vybavena vyhazovačem 19, který slouží k odklopení dvojice levých ramen 7 závěsu 28 v místě, kde navinuté cívky 9 mají opustit závěsy 20. V poloze, kdy je dvojice levých ramen 7 odklopena, opírá se vyhazovač 13 o volně otočný kotouč 18, jak je naznačeno na obr. 4 přerušovanou obrysovou čárou.
Křížová navinutá cívka 9 se zespodu vtlačí do závěsu 20 tak, že se jeho dvojice pravých a levých ramen 6, 7 rozevřou a cívka 9 přes volně otočné válečky 8 vklouzne mezi tyto dvojice pravých a levých ramen 6,
0 4
7. Působením pružiny 11 se dvojice pravých a levých ramen 6, 7 vrátí do své původní polohy, to znamená, že se opřou o dorazy
12. Tím je navinutá cívka 9 v závěsu 20 pevně fixována. Proces smekání spočívá tedy pouze v tom, že pradlena přesune navinutou cívku 9 z přádní jednotky do závěsu 20 a založí novou dutinku 30.
Jakmile jsou v navíjecím ústrojí spřádních jednotek bezvřetenového dopřádacího stroje 16 navinuty cívky 9 požadovaného průměru, přemístí pradlena tyto plné cívky 9 do jednotlivých závěsů 20, umístěných nad spřádacími místy a do navíjecích ústrojí nasune prázdné dutinky 30. Tyto prázdné dutinky 30 mohou být zavěšeny předem na závěsu 20 nebo přivařeny na stroji nebo umístěny ve vhodném zásobníku. Cívky 9 setrvají v závěsech 20 jako v mezioperačním skladu. Dopravník se uvede do pohybu až tehdy, kdy k tomu nastane vhodná příležitost. Ukládat cívky 9 do palety může buď pradlena, nebo pomocná síla pověřená transportem a manipulací s materiálem. Pretože doba mezi jednotlivými smeky podle jemnosti spřádané příze se pohybuje např. v přádelnách bavlny mezi 4 až 12 hodinami, lze vždy k plnění palet najít optimální okamžik, aby provoz v přádelně byl plynulý. Smekací zásobník lze snadno kombinovat s automatickým paletizátorem a palety plnit cívkami automaticky.

Claims (3)

  1. PŘEDMĚT
    1. Smekací zařízení pro ruční smekání cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů prvé generace, které obsahuje nad strojem uspořádanou vodicí dráhu pro vedení na ní zavěšených a poháněných vozíků, vyznačující se tím, že' vodicí dráha je spojitého oválného tvaru a je tvořena pevným vodičem (1) nesoucím otočnou kladku (10) spojenou prostřednictvím nosiče (14) se závěsem (20), kterýžto nosič (14) je na opačné straně oproti otočné kladce (10) opatřen podpěrným kolečkem (4) spočívajícím na vodicí podložce (5), jenž probíhá nad strojem v konstantní vzdálenosti od pevného vodiče (1), přičemž nucený pohyb závěsu (20) po vodicí dráze je řešen tažným válečkovým dopravníkovým řetězem (3), jehož některé unášeče (28) jsou v záběru s dvojicemi stavitelných opěrek (13) upevněných na nosiči (11).
  2. 2. Smekací zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že závěs (20) tvoří dvojice leYNÁLEZU vých ramen (7) a dvojice pravých ramen (6) , která jsou přichycena jednak k levému čepu (27) a jednak k pravému čepu (26), které jsou uloženy otočně v trubkách (29) spojených pevně s nosičem (14), nesoucím rovněž dvojici dorazů (12), vymezujících vzájemnou klidovou polohu dvojice levých ramen (7) a pravých ramen (6) opatřených a přitahovaných k sobě pružinou (11), přičemž každá z obou dvojic pravých ramen (6) a levých ramen (7j je ukončena a vzájemně spojena volně otočným válečkem (8).
  3. 3. Smekací zařízení podle bodů 1 a 2., vyznačující se tím, že dvojice levých ramen (7) je ve své horní části (32) vybavena vyhazovačem (19) a k pevnému vodiči (1), který spoluvytváří vodicí dráhu závěsu (20), je v jedné jeho úvrati přiřazen volně otočný kotouč (18), přičemž v prostoru pod kotoučem (18) je umístěn skluzový dopravník (15).
CS566581A 1981-07-24 1981-07-24 Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů CS219064B1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS566581A CS219064B1 (cs) 1981-07-24 1981-07-24 Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS566581A CS219064B1 (cs) 1981-07-24 1981-07-24 Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS219064B1 true CS219064B1 (cs) 1983-02-25

Family

ID=5401922

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS566581A CS219064B1 (cs) 1981-07-24 1981-07-24 Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů

Country Status (1)

Country Link
CS (1) CS219064B1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4781334A (en) Method and apparatus for increasing the winding speed of an automatic winding machine
US3788054A (en) Apparatus for transporting and storing yarn pirns or the like
CS207569B2 (en) Machine unit
US5515672A (en) Transport system in a pot spinning machine
CZ277703B6 (en) Mechanism for feeding of bobbins or their groups to transporting device.
JPS63202566A (ja) 多数の位置を有する紡糸機又は撚糸機へ、或いは該機械からのパッケージの運搬装置
JPH0418047B2 (cs)
CS368290A2 (en) Method and device for automatized bobbins especially cross-wound bobbins with doubled yarn for empty bobbins
EP0240473B1 (en) Apparatus for automatically supplying continuous spinning machines with reeled material
JPH0235050B2 (cs)
CN111824860B (zh) 用于生产交叉卷绕筒子的纺织机的筒管存储和输送设备
JPH06305640A (ja) 綾巻ボビンを製造する機械から綾巻ボビンを取出しかつ当該機械に空の巻管を供給するための装置
JPS6117743B2 (cs)
EP0276569B1 (en) A method and apparatus for transporting articles
EP0312503B1 (en) System for automatically conveying cotton laps from a ribbon lap machine to a combing machine assembly
CS368690A2 (en) Method and device for automatized exchange of bobbin adaptors with empty tubes for bobbin adaptors with full supply packages in region of yarn treatment on textile machine
US5170954A (en) Transport system for a textile machine having manual re-supply assisting means
CS219064B1 (cs) Smekací zařízení pro ruční smekáni cívek u textilních, zejména bezvřetenových dopřádacích strojů
CZ283781B6 (cs) Způsob a zařízení pro předávání jednotlivých cívek nebo skupin cívek z textilního stroje na dopravní ústrojí cívek a prázdných cívek z dopravního ústrojí na textilní stroj
US5207051A (en) Apparatus for transferring full bobbins and empty bobbins between a bobbin winding machine and a transporting mechanism
JPH073548A (ja) 半製品材料のボビンを紡織機械に供給する装置および前記装置を備えた紡織機械設備
CZ137398A3 (cs) Způsob a zařízení pro přemísťování skupiny konví
JPH06136624A (ja) 精紡機の精紡部にスライバを供給するための方法及び装置
CZ277900B6 (en) Method of catching, arrangement and introducing the end of a sliver into a spinning unit of a spindleless spinning machine and apparatus for making same
JPH0881840A (ja) オープンエンド紡績機の紡績部にスライバを供給するための方法及び装置