CS212319B2 - Facility for accumulation and feeding the threads for textile machines - Google Patents

Facility for accumulation and feeding the threads for textile machines Download PDF

Info

Publication number
CS212319B2
CS212319B2 CS793371A CS337179A CS212319B2 CS 212319 B2 CS212319 B2 CS 212319B2 CS 793371 A CS793371 A CS 793371A CS 337179 A CS337179 A CS 337179A CS 212319 B2 CS212319 B2 CS 212319B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
drum
thread
yarn
accumulating
speed
Prior art date
Application number
CS793371A
Other languages
English (en)
Inventor
Kurt A G Jacobsonn
Original Assignee
Iro Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Iro Ab filed Critical Iro Ab
Publication of CS212319B2 publication Critical patent/CS212319B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/38Devices for supplying, feeding, or guiding threads to needles
    • D04B15/48Thread-feeding devices
    • D04B15/482Thread-feeding devices comprising a rotatable or stationary intermediate storage drum from which the thread is axially and intermittently pulled off; Devices which can be switched between positive feed and intermittent feed

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Forwarding And Storing Of Filamentary Material (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Unwinding Of Filamentary Materials (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)

Description

Vynález se týká zařízení k hromadění a podávání nití pro textilní stroje, se zásobníkem pro pozitivní podáváni niti k textilnímu stroji a jemu předřazeným vyrovnávacím zásobníkem pro přerušované podávání niti, přičemž nilový buben pozitivního zásobníku a hromadící buben vyrovnávacího zásobníku jsou uspořádány k sobě souose.
Takové zařízení je známo z patentového spisu DE-AS 25 40 746. Má dutý nosný hřídel, na němž je uložen hromadící buben vyrovnávacího zásobníku nehybně a nitový buben pozitivního zásobníku otočně. Nit, přicházející od své zásoby, se přivádí k hromadícímu bubnu pomocí kolem něj se otáčejícího navíjecího orgánu a odtahuje se přes hlavu skrze dutý nosný hřídel. Při svém výstupu z dutého nosného hřídele se vede přes vhodné vratné orgány, navíjí se na nitový buben pozitivního zásobníku a z něho se osově odtahuje.
Oba bubny jsou přitom spolu uspořádány tak, aby hromadící buben byl svou přívodní oblastí pro nit obrácen k nilovému bubnu a tento svou odtahovou oblastí pro nit k hromadícímu bubnu, čímž vzniká od hromadícího bubnu k dutému nosnému hřídeli a od něj k hromadícímu bubnu vždy příznivě krátká dráha niti.
Směry vinutí na obou bubnech jsou stejně; je zde možnost pohánět navíjecí zařízení a nitový buben jedním společným pohonem, resp. při překračování zásoby z hromadícího bubnu tento buben odpojovat a pohánět samotný pozitivní zásobník. Toto známé zařízení je sestrojeno celistvě a s úsporou místa. Nit však na dráze od hromadícího bubnu k nitovému bubnu je vystavena více ohybům pro něž je třeba vhodně tvarovaných bubnů resp. zvláštních vratných orgánů.
Úkolem vynálezu je vytvořit zařízení úvodem popsaného druhu, tak aby byl mezi oběma bubny možný co nejkratší a přesný přechod niti a aby se nit obracela co nejméně.
U zařízení podle vynálezu к hromadění a podávání niti jsou odtahová oblast pro nit u hromadícího bubnu a navíjecí oblast pro nit u nilového bubnu uspořádány spolu v těsné blízkosti, že v přechodové oblasti je umístěn opěrný orgán pro pohyb niti v obvodovém směru, že směry vinutí na oba bubny jsou vzájemně opačné a oba bubny jsou vzájemně pohyblivé obvodovou rychlostí, jež odpovídá v průměru přes dobu provozu dvojnásobné podávači rychlosti niti u pozitivního zásobníku.
Nit probíhá od odtahové oblasti hromadícího bubnu к niíovému bubnu nejkratší cestou. Přitom se jí dostává jediného obratu, totiž prostřednictvím opěrného orgánu, Tím se dosahuje ve zvlášl vysoké míře cíle zařazením zásobníků za sebou, totiž udržovat co nejmenší a stálé napínání nitě.
Při přechodu niti od hromadícího bubnu к nilovému bubnu lze na nilovém bubnu navíjet pořád jen tolik niti, kolik se jí odvíjí od hromadícího bubnu. Za předpokladu stejných průměrů u bubnů to znamená teoreticky, že se od hromadícího bubnu odvíjí jedno vinutí. To však předpokládá, že se používá nepružné, neroztažné niti. Roztažná nit se při odtahování od zásobní cívky a při navíjení na hromadící buben roztahuje pod napětím podle své pružnosti.
Při přechodu od hromadícího bubnu к nilovému bubnu takměř bez napětí roztahování ustává, nit se podle své pružnosti více nebo méně zkracuje. Tím se dostává jednomu vinutí na nilovém bubnu více niti než jednomu vinutí na hromadícím bubnu. К dosahování stejnoměrného podávání mohou být vzájemné obvodové rychlosti obou bubnů upraveny tak, aby odvíjecí rychlost niti odcházející od hromadícího bubnu byla o kompenzační rychlost, vyrovnávající délkové změny pružných nití při přechodu к nilovému bubnu, větší, než navíjecí rychlost nilového bubnu. Tím je zaručeno, že zásoba niti na pozitivně podávajícím nilovém bubnu je v podstatě pořád stejně vysoká.
К přechodu niti od hromadícího bubnu к nilovému bubnu přes opěrný orgán může docházet tím, že hromadící buben je spojen s hnacím zařízením, jež řídí jeho průměrnou obvodovou rychlost v rozsahu, jenž se rovná součtu obvodové rychlosti nilového bubnu a kompenzační rychlosti. Takové pohonné řízení je možné například s polovodiči, jež pracují nezávisle na kontrolním zařízení zásoby niti na hromadícím bubnu.
Rychlost hromadícího bubnu, zvýšená o kompenzační rychlost, tím umožňuje, aby ideální bod přechodu byl mezi oběma bubny, ležící na opěrném orgánu, co možná nehybný vůči okolí. Jsou-li rychlostní rozdíly mezi otáčkami bubnů přechodně větší, než to Činí nezbytným pružnost niti, může se bod přechodu pružně přesunovat.
Přitom se pohybuje vždy podle směru běhu niti, jenž přísluší к tomu bubnu, jenž je v poměru vůči své rychlosti, odpovídající skutečnému běhu niti, rychlejší.
Jako opěrný orgán může být výhodně uspořádán brzdicí prstenec s pružnými prsty na hromadícím bubnu. Zaručuje stejnoměrné napínání při odtahu niti od hromadícího bubnu a umožňuje jednoduchým způsobem, že ideální bod přechodu mezi oběma válci, jenž představuje současně bod odtahu u vyrovnávacího zásobníku a bod přívodu u pozitivního zásobníku, se může přesunovat ve vztahu vůči svému okolí.
Stejnoměrné podávání niti a sesouhlasení zásob niti na obou bubnech lze zaručovat jednoduchým způsobem tím, že hromadícímu bubnu vyrovnávacího zásobníku je přiřazen přívodní orgán, pohyblivý ve vztahu hromadícímu bubnu, a nilovému bubnu pozitivního zásobníku je přiřazen odtahový orgán pohyblivý synchronně s přívodním orgánem. To znamená vždy u otáčejícího se bubnu nepohyblivý a u stojícího bubnu synchronně obíhající orgán, například takzvaný flyer neboli křídlovku. Je také možný flyer, jenž se otáčí kolem rotujícího bubnu při stejném směru otáčení dvojnásobnou rychlostí, nebo při opačném směru normální rychlostí, otáčí-li se buben dvakrát tak rychle.
Pro hromadící buben a jemu přiřazený . navíjecí orgán přitom platí, že rychlost navíjecího orgánu musí odpovídat rychlosti niti · obíjená od niťového bubnu, aváak hromací bu ben uděluje v oblasti přechodu své odvíjené niti potřebnou kompenzační rychlost.
Při jiném způsobu provedení se hromadící buben otáčí jedině kompenzační rychlostí a niťový buben rotuje ve stejná směru otáčení jako navjecí orn a zhruba dvojnásobnou rychlostí, a má odtahový orgán otáčející se rychlostí navíjecího orgánu. Relativní rychlost mezi odtahovou oblastí toomaůicíto bubnu a navjecí oblast nového bubnu · odpovídá takto opět zhruba podávači rychlosti niti, jež se naskýtá při provedení s dvěma opačně otáčivými bubny v oblasti přechodu.
U tohoto zařízení se bod přechodu přesunuje ve vztahu vůči ' svému okolí, a to ve směru, jenž odpovídá směru otáčení niťového bubnu, se zhruba polovní obvodovou rychlost niťového butou. Niťový buben navíjí takto během dvou otáček na sebe jedno otáčení, tudíž právě tolik, kolik odtahuje odtahový orgán otáčející se poloviční rychlostí. Od niťového bubnu se současně odvíjí o tolik více než jedno vinutí, kolik je třeba k vyrovnání pružnosti niti.
Dále může být podle jednoho způsobu provedení hromadící buben k otáčení pohonný a může mít navíjecí orgán obíhající ve stejném směru otáčení poloviční'rotační rychlostí, a nový buben pozitivního zásotaíku může stát v klidu a může mít odtatový orgán obíhající ve stejném směru a stejně rychle jako navíjecí orgán. Také u tohoto zařízení se bod odtahu přesunuje, a to ve směru otáčení hromadícího bubnu se zhruba poloviční obvodovou rychlostí. Potřebná kompenzační rychlost pro nit v přechodové oblasti vyplývá z řízení hromadícího bubnu v závislosti na jeho zásobě niti.
Vynález bude nyní blíže popsán na příkladech provedení podle výkresů, na nichž představují:
Obr. 1 celkový pohled na zařízení podle vynálezu k hromadění a podávání nití, obr. 2 schematické znázornění běhu niti u jednoho zařízení se vzájemně opačně obíhavými hromadícími a novými bubny, obr. 3 schema^ck^ znázornil u jednoho žařízetá s nehybným hromadicím bubnem a otáčivým nifovým bubnem pro běh ide^rá nepružné n^i., a obr. 4 schematické znázornění běhu niti při otáčivém hroma^^m bubnu a nepo^bMvém niťovém bubnu.
Zařízení k hromadění a podávání nití podle obr. 1 má nosné . těleso £ s upevňovacím zařízením 2. Na nosném tělese J. jsou uloženy s pomocí dutého nosného hřídele J, naznačeného osovou čarou, hromadící buben 4 celkově označeného vyrovnávacího zásobníku 2 pro přeruěované pování niti a nový buben £ celkově označeného pozitivního zásoto^u J. Na svém konci, vyčnívajícím přes nosné těleso j proti oběma bubnům (4, 6), nosný hřídel J nese hnací kolo 8,
Toto je přes kolíky 8a. uspořádané po· jeho obvodě, v záběru s děrovaným hnacím řemenem 2,. Přes kolíky 8a zabírají díry ga. Hnací kolo 8 pohání přes nosný hřídel J niťový buben £ pozitivního zásobníku J. Hromadící· buben 4 vyrovnávacího zásobníku 2 má vlastní pohon 13 vyznačený schematicky. Pohon 13 se dá zapínat a vypínat prstencovým řídicím orgánem 14» uloženým na taomad^ta bubnu £, přes tyr^tory v závis^sti. na nifové zásobě 4)1 na hromadícím bubnu 4.
Na nosném tělese 1 jsou uspořádány pro nit F přiváděnou k vyrovnávacímu zásobníku 2 talířová brzda 10 a nehybné vodicí očko 11. Mezi oběma probíhá nit F niťovou zarážkou 12. jež je uložena pomocí kyvného ramena 12a na neznázorněném spínacím ústrojí.
Niťový buben £ je na své odtatové omasti 4aF odvrácené od nosného tělesa 1 a otopené k bezprostředně sousedícímu niťovému bubnu £, obklopen vypouklinou .15, a niž se opírá brzdicí prstenec s. pružnými prsty. Ten tvoří opěrný orgán pro nit probíhající od hromadicího bubnu 4 k novému bubnu £. Směr otáčení hroma^c^o bubnu 4 3e naznačen šipkou A.
Kilový buben 6 je otáčen nosným hřídelem £ ve směru podle šipky B v opačném smyslu ke směru otáčení hromadicího bubnu £ podle šipky A. Podle toho nabíhají v^utí niti na nilový buben 6 v opačném smyslu ke směru vinutí na hromadícím bubnu £· Přívodní oblast 6a se napojuje bezprostředné na odtahovou ob^st, £a hroma^ctao bubnu £. Nilový buben 6 nese na své koncové oblasti odvrácené od hromadícího bubnu £, tj. na své odtahové oblasti 4a, na opěrném okraji 17 brzdicí prstenec £8, pod jehož pružnými prsty prohá obíjená nit F*. pozitivnímu zásobníku X je dále přiřazeno odtahové očko £g pro nit F*. jež je připevněno na kyvné přídržce £0.
V normální poloze přídržky 20 způsobuje odtahové očko 19 tečné odvíjení niti F*. Jak je znázorněno na obr. 1 čárkovanými čarami, přídržka 20 se může vychylovat o 90°, je-li. žádoucí přeruáované ^dáván^ m se dosvá odtatové očko £g do polohy, v níž umořuje při přímém odtahu od hromadícího bubnu £ čistě přerušované podávání.·Ve trati nitě mezi brzdicím prstencem 18 a odtahovým očkem 19 je dále uspořádáno kyvné očko 21, jehož kyvné rameno 2£a je loženo rovněž na přídržce 20· Zabraňuje zpěWému vinutí nitě na nilový buben 6 při poklesu napínání nitě odvíjené od niťového bubnu 6.
Schematické výkresy z obr. 2 až 4 slouží k objasnění funkční charakteristiky zařízení podle obr. 1 (obr. 2), resp. dvou dalších způsobů provedení. Tyto tři způsoby provedení se liší od sebe v podstatě V tom, který buben resp. které bubny jsou poháněny. Kvůli jednoduchosti se vychází z toho, že se u všech tří způsobů provedení pracuje s ideální nepružnou nití. Předpokládá se tedy, že nit během navíjení na jeden z obou bubnů nepodléhá při přechodu a při odtahu žádné změně v délce, lhostejno zda se napíná či nikoliv. Z toho vyplývá, že se od hromadícího bubnu £ odvíjí přesně tolik niti, kolik se jí navíjí ne niťový buben б, V souv^^sti se zásadám popisem funkční charakteristiky dochází při provozu s pružnými nitěmi vždy k rozdílu.
Funkční charakteristika zařízení podle obr. 1 bude nyní objasněna na podkladě schematického obr. 2. Hromadicí buben £ a nový buten 6 jsou přitom znázor^ny vždy scliema^cky ve svém obrysu. Niťová zásoba 4b resp. 6b, vyskytující se na každém novém bubnu £^ je až na části prvních resp. posledních vinutí naznačena obdélníkem. Průměry obou bubnů £, £ jsou stejné, právě tak i rotační a tím i obvodové rychlosti, avšak opačně zaměřené, jak naznačeno šipkami A, B. Spolu sousedící oblasti obou bubnů £, 6, tj. odtahová oblast 4a hromadícího bubnu £ a přívodní oblast 6a niťového bubnu 6, vykazují tu^ž vůči sobě relativní rychlost, jež odpovídá dvojnásobné obvodové rychlosti.
Na obr. 2 je přechodovým bodem P schematicky označeno místo, na němž nit odvíjená od hromadícího bubnu £ probíhá přes opěrný orgán, tj. brzdicím prstencem £6, obrací se a přihá k novému bubnu 6. Pokud se u zařízení podle obr. 1 a 2 obvodová rychlost v^ tooma^c^o bubnu £ rovná obvodové . rychlosti Vg nového bubnu g, echodový bod P zůstává k svému okolí nehybný. Běhá-li hromadicí buben £ rychleji, přechodový bod P se posunuje ve směru šipky C, běhá-li rychleji. nový buben 6, přechodový bod P se pohybuje ve směru šipky D, čímž se mění velikostní rozdíly n^ových zásob £b anebo 6b.
Toto platí, jak již řečeno, pro nepružnou nit. U pružných nití je zapotřebí poněkud větší obvodové rychlosti hromadícího bubnu £, aby se vyrovnávalo roztažení niti. Obvodové rychlosti hromadícího bubnu £ lze dosahovat s pomocí orgánu ££, snímajícího niťovou zásobu £b, napříkad ve tvaru prstencové příruby uložené na nosném hřídeli £ hromadícího bubnu £, za spolupůsobené elektronických přepínačů, zejména tyristorů, jak popsáno ve spisu US-P3 č. 3 796 385.
Tím se rychle zapíná anebo vypíná pohon ££ hromadícího bubnu £, například v podobě trojfázového motoru ne střídavý proud, takovým způsobem, aby se na hromadícím bubnu £ vyskytovalo spolehMvě vždy · předem určené nejmenší množství пЫ, tae lze od nich vyprazdňovat pozitivní nový buben 6, nikdy hroma^^ buben £. V praxi, kde nit je pružná, má ' tento způsob řízení pohonu 13 za následek, že hromadicí buben £ získává vždy samočinně poněkud větší ' obvodovou rychlost než niťový buben 6, tj. obvodová rychlost hromadícího bubnu £ se stává samočinně rovnou obvodové rychlosti nitovato bubnu 6 plus srovnávací rychlosti potřebné na základě pružnooti v niti. Tímto způsobem zůstane přechodový bod P prostorově průměrně v klidu, ačkoliv je nit pružná.
Obr. 3 ukazuje ve schematickém znázornění, jež odpovídá obr. 2, jeden způsob provedení zařízení, u něhož je hromaadcí buben 4' teoreticky nehybný a niťový buben 6' se otáčí · ve směru šipky B. Nit F se oddvjí na hromaadcí buben 4' s pomocí navíjecího orgánu 22. jehož sm^ir otáčení udává šipka E. V této souvvilosti je označena navvjecí rychlost v22. Navíjecí orgán 22 klade na hromaadcí buben 4 vinutí niti ve stejném směru, jak se vyskytují u hromaadcího bubnu i otáčejícího se v opačném směru, tj. u hromaadcího bubnu 4 poaie obr. 2. Od hromaadcího bubnu 41 se nit F odtahuje otáčením niťového bubnu 6'.
Niťový buben 61 se otáčí ve směru šipky B rycM-ostí v^/ jež je dvakrát tak velká jako rychlost v22· Během odtahu niti přechodový bod P se posunuje ve sjěru šipky D ve vztahu k svému okoU rych].ostí vp, jež odpovídá poloviční rychosti v^'· Tím se piřx každé otáčce niťového bubnu 61 naaíjí jenom polovina vinutí, při dvou otáčkách celé vinutí. Odtah niti F1 od niťového bubnu 61 se děje kontrolované pomocí odtahového orgánu £3» jenž se pohybuje rovněž ve směru šipky B, avšak ry сШ o ti v22, jež se rovná poloviční rycího sti v^-. Tímto způsobem se odtahuje kontrolované od niťového bubnu 6, pozitivního zásobníku 2 vždy přesně tolik niti, kolik je jí přiváděno.
Při používání pružné niti, tj. v praxi, je třeba, aby se hromaadcí buben 4 otáčel kompenzační rychhootí. Tím může tedy přechodový bod P obíhat i při změně v roztažení niti 's poloviční rychlostí niťového bubnu 6, takže niťový buben 6 navijí právě tolik niti, kolik se jí od něj odtahuje. Pohybem otáčení hromaaLicího bubnu 4 ve směru otáčení opačném vůči sm^ru otáčení navíjecího orgánu dochází tudíž ke zvýšené navíjecí rycH-OSti pro hromaVicí buben £. Tato je řízena pohonným řízením hromaadcího bubnu 4 v závvslosti na tvořící se větší zásobě niti.
Obr. 4 ukazuje daaší způsob provedení zařízení k hromadění a podávání nití s otáčivým hromadícím bubnem 4' ' a nehybným niťovým bubnem E, Hromadcí buben 4'' se přitom otáčí ve směru šipky A ryclh.ostí ν^**ε nit se přivádí s pomocí navíjecího ogánu 22'. jenž je poháněn ve směru šipky E ve stejném s^slu s šipkou A, avšak s rychh-ostí v22' ' rovneajcí se poloviční rycHos-ti v^. V oblasti přechodu se. nit otáčením hromaaďcího bubnu 4'' nav^í na niťový buben 6 “. přičemž se přechodový bod P posunuje ve směru šipky G rycH-ostí, jež se rovná poloviční rotační гусЫоб^ v^. Odtah niti od niťového bubnu 6 se děje kontrolované s pomocí odtahového orgánu _23 , jenž se otáčí ve směru šipky H rychlostí V23' sdpevídiajcí rychl.ooti v22* ·
Při používání pružné niti, tedy v praxi, musí se nav^ecí orgán 22' otáčet stejnou Schi-ostí jako o^atový orgán 23' odtahujeí nit, od niťového butau 6' \ wšak pomér mezi ryech-ostí navíjecího orgánu 22 * a ry chL· s tí hromaadcího bubnu 4 mmsí být takový, aby se v přechodové oblasti nastavovala potřebná komppnnační rychhost· Tímto způsobem se může přechodový bod P otáčet rycH-cotí, jež odpovídá poloviční rycHLosti odtahu u niťového bubnu 6 .
U všech způsobů pro^ed^]^:í podle obr. 2 až 4 lze provádět kontrolu zásoby niti na jednom z obou bubnů, protože tyto zásoby se mění v podstatě stejnou měrou.
U hromaVicích bubnů, jejichž řízení se provádí se zřetelem na komparační rychlost přes zásobu niti, provádí se kontrola výhodně na hromadícím bubnu.
V rámci vynálezu mohou mít oba bubny společný pohon, přičemž se elektromagnetická spojka stará o obrácený počet otáček u niťového bubnu a o potřebné rychlostzí rozdíly při používání pružné niti.
Je výhodné, jestliže mé niíový buben poněkud meněí průměr než hromadící buben, aby se dosahovalo lepšího přechodu. Rychlostní rozdíl, potřebný na základě roztahování niti, může být potom menší.
PŘEDMĚT VYNÁLEZU

Claims (7)

1. Zařízení k hromadění a podávání nití pro textilní stroje, se zásobníkem pro pozitivní podávání niti k textilnímu stroji a jemu předřazeným vyrovnávacím zásobníkem pro erušené pování nit,!., přičemž n^ový buben pozitivního zásobnou a hromací buben vyrovnávacího zásobníku jsou uspořádány vůči sobě souose, vyznačující se tím, že odtahová oblast (4a) hromacího bubnu (4) a navíjecí oblast (6a) nilového zásobníku (6) jsou uspořádány obráceny k sobě pro bezprostřední přechod niti (F) od hromadního huhnu (4) k nilovému bubnu (6), v oblasti přechodu je umístěn opěrný orgán pro pohyb bodu odtahu niti (F) v obvodovém směru bubnu, přičemž směry vinutí obou bubnů (4, 6) jsou vzájemně opačné a oba bubny (4, 6) jsou v poměru k sobě pohyblivé obvodovou rychlostí, jež v průměru přes dobu provozu odpovídá dvojnásobné'podávači rychlosti niti (F) . pozitivního zásobníku (7).
2. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že jednomu či oběma bubnům (4, 6) a/nebo obíhavému navíjecímu orgánu (22) či odtahovému orgánu (23) jsou přiřazena hnací ústrojí k dosahování relativních obvodových rychlostí, přičemž odvíjecí rychlost niti (F) odcházející od hromadícího zásobníku (4) je o vyrovnávací rychlost délkových změn u pružných пШ (F) při ecliodu k nilovému bubnu (6)tší než navíjecí rychlost nilového bubnu (6).
3. Zařízení podle bodu 2, vyznačující se tím, že hromadící buben (4) je spojen s pohonným zařízením pro průměrnou · obvodovou rychlost hromadícího bubnu (4) odpovídající součtu obvodové rychlosti ni!ového bubnu (6) a kompenzační rychlosti.
4. Zařízení podle bodu 1, vyznačující se tím, že opěrným orgánem je brzdicí prstenec (16) s pružnými prsty na hromadícím bubnu (4).
5. Zařízení podle alespoň jednoho z bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že hromadícímu bubnu (4) vyrovnávacího zásobníku (5) je přiřazen relativně vůči hromadícímu bubnu (4) pohyblivý přívodní orgán, vytvořený jako vodicí očko (11) anebo navíjecí orgán (22), a nilovému buteu (6) pozitivního zásobníku (7) je pMřazen odtatový orn (19, 23) synchronně pohyblivý s přívodním orgánem.
6. Zařízení podle alespoň jednoho z bodů 1 až 5, vyznačující se m, že hrom^i^mu bubnu (4#) je přiřažen o^havý navíjecí orn (22), přitemž nilový buben (6^ je otáčivý ve stejném směru jako navíjecí orgán (22), avšak s dvojnásobnou rychlostí a je opatřen odtahovým ornem (23) otáčivým rychtes^ navíjecího orgánu (22), a teomadteí buben (4#) je otáčivý s kompenzační rychlostí.
7. Zízení podle alespoň jeteoto z bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že hromací buben (4'Z) je uzsoben k otáčení a opatřen nav^ecím ornem (22') obítevým ve stejném směru s poloviční roteční rychtes^, přičemž nilový buben (6**) pozitivního zásobku (7) je nehybný a opaen odtetovým orgánem (23Z) obíhavým ve stejtem směru a stejnou rychlostí jako navíjecí orgán (22').
CS793371A 1978-05-18 1979-05-16 Facility for accumulation and feeding the threads for textile machines CS212319B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2821725A DE2821725C2 (de) 1978-05-18 1978-05-18 Fadenspeicher- und -liefervorrichtung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS212319B2 true CS212319B2 (en) 1982-03-26

Family

ID=6039646

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS793371A CS212319B2 (en) 1978-05-18 1979-05-16 Facility for accumulation and feeding the threads for textile machines

Country Status (10)

Country Link
US (1) US4247057A (cs)
JP (1) JPS54151639A (cs)
CS (1) CS212319B2 (cs)
DD (1) DD143592A5 (cs)
DE (1) DE2821725C2 (cs)
ES (1) ES480719A0 (cs)
GB (1) GB2021165B (cs)
IN (1) IN151206B (cs)
IT (1) IT1112930B (cs)
SU (1) SU932978A3 (cs)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5626038A (en) * 1979-08-10 1981-03-13 Nissan Motor Weft yarn storage apparatus of shuttleless loom
DE3006197C2 (de) * 1980-02-19 1988-03-24 Memminger Gmbh, 7290 Freudenstadt Fadenliefervorrichtung, insbesondere für Strickmaschinen
DE3147163C2 (de) * 1981-11-27 1985-07-25 Vsesojuznyj naučno-issledovatel'skij institut trikotažnoj promyšlennosti, Moskva Vorrichtung zur Fadenzuführung zum Maschenbildungssystem einer Wirkmaschine
US4632324A (en) * 1982-11-12 1986-12-30 Mayer & Cie. Gmbh & Co. Strand storing and delivering device
US4687150A (en) * 1985-10-04 1987-08-18 Alan Gutschmit Strand storing and delivering device
US4604883A (en) * 1985-10-17 1986-08-12 Morgan Construction Company Mass flow control system for wire drawing machine
CH669621A5 (cs) * 1986-04-29 1989-03-31 Sulzer Ag
US4691873A (en) * 1986-06-06 1987-09-08 Alan Gutschmit Strand storing and delivering device
US5570593A (en) * 1991-05-21 1996-11-05 Sipra Patententwicklungs-Und Beteiligungs Gesellschaft Mbh Strand feeding device
ITTO20050469A1 (it) * 2005-07-07 2007-01-08 L G L Elecrtronics S P A Dispositivo di recupero del filato per macchine tessili
ITMI20112369A1 (it) * 2011-12-23 2013-06-24 Btsr Int Spa Metodo e dispositivo ad accumulo di filato per alimentare un filo senza creare torsioni dello stesso

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2755916A (en) * 1954-05-13 1956-07-24 Vaughn Machinery Co Wire storage and regulating means
DE1039013B (de) * 1954-07-24 1958-09-18 Sven Ingemar Steiber Haspeleinrichtung fuer Draht
US3078055A (en) * 1960-04-06 1963-02-19 Acrometal Products Inc Filament accumulator
US3120355A (en) * 1962-01-25 1964-02-04 I T E Circuit Breaker Corp Transfer mechanism
US3099412A (en) * 1962-04-02 1963-07-30 Western Electric Co Strand control apparatus
US3241780A (en) * 1963-08-05 1966-03-22 Indiana Steel & Wire Company I Wire tensioning filament feeding apparatus
US3796385A (en) * 1972-05-24 1974-03-12 Rosen K Thread delivery method and apparatus
DD105181A1 (cs) * 1973-06-06 1974-04-12
JPS5620258B2 (cs) * 1973-10-11 1981-05-12
US3938751A (en) * 1973-12-21 1976-02-17 Heijiro Kawakami Device for continuously treating wires
ES451189A1 (es) * 1975-09-12 1977-08-16 Iro Ab Dispositivo almacenador y alimentador de hilo preferentemen-te para maquinas textiles.
US4106713A (en) * 1976-05-12 1978-08-15 Aktiebolaget Iro Thread feeder for textile machines
US4065066A (en) * 1976-09-30 1977-12-27 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Department Of Health, Education And Welfare Cable handling

Also Published As

Publication number Publication date
IN151206B (cs) 1983-03-05
US4247057A (en) 1981-01-27
IT1112930B (it) 1986-01-20
DE2821725C2 (de) 1980-05-08
ES8100214A1 (es) 1980-11-01
DD143592A5 (de) 1980-09-03
JPS6242827B2 (cs) 1987-09-10
JPS54151639A (en) 1979-11-29
IT7922766A0 (it) 1979-05-17
SU932978A3 (ru) 1982-05-30
DE2821725B1 (de) 1979-08-23
GB2021165B (en) 1982-09-22
GB2021165A (en) 1979-11-28
ES480719A0 (es) 1980-11-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS212319B2 (en) Facility for accumulation and feeding the threads for textile machines
KR101169112B1 (ko) 연속 실 송출 틀
US4752044A (en) Yarn supply apparatus with electronic yarn tension control, particularly for knitting machines having rapidly varying yarn supply requirements
US7591153B2 (en) Yarn delivering apparatus having a yarn return operating mode
GB2172617A (en) Textile yarn pull-off system
JP2657155B2 (ja) 短尺経糸を製造するための装置及び方法
CS208711B2 (en) Method of contercopying on the cross spooling facility and device for executing the same
US3307805A (en) Yarn tensioning device
US3136495A (en) Yarn-guiding device for coil-winding machines
EP0084032B1 (en) Weft yarn metering device
CS583189A3 (en) Winding unit of weft thread bulk storage
US4379528A (en) Thread reeling apparatus
JPS6328946A (ja) 織機用横糸貯え装置
US3110450A (en) Device for fixing the thread end on yarn coils
US1075487A (en) Moving-picture machine.
CS196204B2 (en) Device for regulation of the yearn tension
US4156441A (en) Yarn tensioner for weaving machines
US1107250A (en) Conduit-wiring device.
CN106929992B (zh) 用于控制给纱器的给纱的方法和纺织机
JPH03206151A (ja) 糸状材料を織機に給糸する装置
EP2853626B1 (en) Yarn feeder with storage drum
CZ311994A3 (en) Process and apparatus for for supplying weft yarn to weaving machine
JPH07112869A (ja) 弾性糸の紡糸巻取方法及び紡糸巻取機
JP2004076230A (ja) 緯糸測長貯留装置
US1332654A (en) Unwinding device