CS211288B1 - Zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného misiče - Google Patents
Zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného misiče Download PDFInfo
- Publication number
- CS211288B1 CS211288B1 CS577380A CS577380A CS211288B1 CS 211288 B1 CS211288 B1 CS 211288B1 CS 577380 A CS577380 A CS 577380A CS 577380 A CS577380 A CS 577380A CS 211288 B1 CS211288 B1 CS 211288B1
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- rollers
- vessel
- ring
- brackets
- mobile mixer
- Prior art date
Links
Landscapes
- Accessories For Mixers (AREA)
Abstract
Předmětem vynálezu je zařízení pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného misiče a jeho účelem je vyřešení zachycení axiálního zatížení válečků, na nichž je uložena rotační nádoba, pomocnými vodicími kladkami. Uvedeného účelu se dosáhne uložením vodicích kladek 7 do vnitřních konzol 5, které jsou uspořádány mezi vnějšími konzolami 3 válečků 1. Funkční plochy vodicích kladek 7 jsou přilehlé k vnitřním bočním plochám nákružku prstence 10 a jejich osy otáčení jsou k podélné ose rotační nádoby kolmé. Řešení podle vynálezu je nejlépe charakterizováno na obr. 1.
Description
Vynález se týká zařízení pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného mísiče a řeší uložení nádoby na válečcích a zachycení jejich axiálního zatížení pomocnými kladkami.
Je známo zařízeni pro otočné uložení nádoby pojízdného mísiče, které je tvořeno dvojicí válečků umístěných symetricky k ose torny rámu pod nádobou s otočně uložených na čepech, které jsou upraveny v konzolách rámu podvozku pojízdného mísiše. Na válečcích je svými odvalovacími plochami uložen prstenec nádoby pojízdného mísiče. Nevýhodou tohoto zařízení je, že všechny síly působící na podvozek pojízdného mísiče ve směru jeho podélné osy musí válečky zachytit svými boky a přenést dále na následnou konstrukci. Tyto síly jsou zvláště velké při přistavování pojízdných mísičů a mají charakter rázů. Další nevýhodou je to, že při naklápění nádoby není zamezeno kluznému tření boků válečků o boky prstence. Válečky i prstenec se opotřebovávají a narůstající vůle zhoršují opotřebovávání prstence i válečků. Další nevýhodou je, že kluzné tření boků válečků o prstenec nádoby způsobuje přídavný odpor proti otáčení nádoby, což klade větší nároky na naklápšcí zařízení nádoby pojízdného mísiče.
Uvedené nevýhody odstraňuje zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného mísiče podle vynélezu, jenž je tvořeno dvojicí válečků točně uložených na čepech, které jsou uloženy v konzolách rámu podvozku pojízdného mísiče. Na válečcích je svou válcovou odvalovací plochou uložen prstenec nádoby pojízdného mísiče, který má po obou stranách odvalovací plochy vytvořeny nákružky. Podstatou vynálezu je, že mezi vnějšími konzolami válečků jsou k rámu podvozku připevněny vnitrní konzoly, na kterých jsou točně uloženy vodicí kladky. Osy otáčení vodicích kladek jsou kolmé k podélné ose nádoby kolmé a tuto osu v jednom bodě protínají. Vodicí kladka má průměr větší než je šířka válečků a menší než je vzdálenost vnitřních bočních ploch nákružku prstence.
Výhodou zařízení podle vynálezu je, že síly, působící na podvozek pojízdného mísiče ve směru jeho podélné osy se přenášejí z podvozku na nádobu pojízdného mísiče přes vodicí kladku a prstenec a ne přes boky válečků. Výhodou také je, že klu2né tření boků válečků o nákružky prstence je nahrazeno valivým třením vodicí kladky po nákružku, takže odpory proti otáčení nádoby jsou menší, což má příznivý vliv na dimenzi naklápěcího zařízení nádoby pojízdného mísiče, které může být lehčí s motory o menším výkonu. Výhodou je rovněž menší opotřebení válečků a prstence a tím dosažení jejich větší životnosti.
Na přiloženém výkresu je znázorněno příkladné provedeni zařízení podle vynálezu, kde na obr. 1 je jeho nárys s prstencem v řezu a na obr. 2 řez vedený rovinou A-A z obr. 1.
Zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného mísiče podle vynálezu, je tvořeno dvojicí válečků g. Každý váleček g je otočně uložen na čepu g, který je upevněn ve vnější konzole g rámu £ podvozku pojízdného mísiče. Mezi vnějšími konzolami g jsou na rámu £ podvozku uspořádány vnitřní konzoly g. Vnitřní konzola g má ve své horní šikmé ploše vytvořeno obdélníkové vybrání, do kterého je vsazena a připevněna šrouby g upevňovací deska čepu 6 opatřeného vodicí kladkou g. Poloha upevňovací desky čepu 6 vůči vnitřní konzole g je zajištěna podložkami 8. Vodicí kladka g je na čepu 6 uložena točně. Šikmá plocha vnitřní konzoly g je orientována tak, aby podélná osa čepu 6, která je zároveň osou otáčení vodicí kladky g, byla kolmá k podélné ose nádoby a prstence 10 a protínala ji. Funkční plochy vodicí kladky g jsou přilehlé k vnitřním bočním plochám nákružku prstence £0. Průměr vodici kladky g je menší než vzájemná vzdálenost vnitřních bočních ploch nákružků prstence 10 a větší než šířka válečku g.
Při zatížení silami nebo složkami sil působících na podvozek pojízdného mísiče se tyto síly přenášejí z rámu £ podvozku pojízdného mísiče přes vnitřní konzoly g a čep 6 na vodicí kladku g a odtud se tyto síly přenášejí z funkční plochy vodicí kladky g na vnitřní boční plochu nákružku prstence £0 a nádobu pojízdného mísiče. Podložky 8 vymezují vůli mezi vnitřní konzolou g a upevňovací deskou čepu 6 tak, aby tato vůle byla ve směru podélné osy pojízdného mísiče co nejmenší. Vůle mezi vodicí kladkou 1 a vnitřními bočními plochami nákružků prstence 10 zajištuje, že se vodicí kladka 2 může točit buď v jednom nebo druhém smě ru, podle toho jaký je směr působící síly. Tato síla způsobí, že se podvozek ve směru podélné osy pojízdného mísiče svými válečky 2 mírně posune vůči prstenci 10 a tím se vodicí kladka 2 dotkne jedné nebo druhé vnitřní boční plochy nókružků prstence 10
Claims (1)
- Zařízení pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného mísiče, je tvořeno dvojicí válečků točně uložených na čepech, které jsou upevněny v konzolách rámu podvozku pojízdného mísiče, kde na válečcích je svou válcovou odvalovací plochou uložen prstenec nádoby pojízdného mísiče, jenž má po obou stranách odvalovací plochy vytvořeny nákružky, vyznačené tím, že mezi vnějšími konzolami (3) válečků (1) jsou k rámu podvozku připevněny vnitřní konzoly (5), na kterých jsou točně uloženy vodicí kladky (7), jejichž funkční plochy jsou přilehlé k vnitřním bočním plochám nákružku prstence (10) a průměr vodicích kladek (7) je větší než šířka válečků (1) a jejich osy otáčení jsou k podélné ose nádoby, kterou v jednom bodě protínají, kolmé.
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS577380A CS211288B1 (cs) | 1980-08-25 | 1980-08-25 | Zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného misiče |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| CS577380A CS211288B1 (cs) | 1980-08-25 | 1980-08-25 | Zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného misiče |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CS211288B1 true CS211288B1 (cs) | 1982-02-26 |
Family
ID=5403251
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CS577380A CS211288B1 (cs) | 1980-08-25 | 1980-08-25 | Zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného misiče |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| CS (1) | CS211288B1 (cs) |
-
1980
- 1980-08-25 CS CS577380A patent/CS211288B1/cs unknown
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US4129277A (en) | Retractable roller support for use with flexible rolling support for conductors or conduits | |
| CA1096165A (en) | Arrangement for supporting rotary drums | |
| DE2017831C2 (de) | Auflager für einen Drehrohrofen | |
| CS211288B1 (cs) | Zařízeni pro otočné uložení rotační nádoby, zejména nádoby pojízdného misiče | |
| CA2347229C (en) | Device for swiveling a rotary frame | |
| KR920004974B1 (ko) | 야금용기의 탕구용 슬라이딩 게이트 | |
| DE2317306B2 (de) | Lagerung fuer einen offenend-spinnrotor | |
| CA1111639A (en) | Mixer car for transport of molten metals | |
| DE2206264B2 (de) | Antrieb für Spinnorgane zum spindellosen Spinnen | |
| KR900019052A (ko) | 기기 지지 장치 | |
| EP0709637A1 (de) | Laufrollenlagerung | |
| US2926974A (en) | Balancing way | |
| US1865762A (en) | Crane | |
| SU596151A3 (ru) | Стенд дл промежуточных ковшей | |
| US2678136A (en) | Turntable for cranes and excavators | |
| GB2093561A (en) | Support element for a motor vehicle steering box rack | |
| SU935455A1 (ru) | Пр моугольна телескопическа стрела | |
| US2858000A (en) | Universal conveyor roller | |
| KR950002115B1 (ko) | 면접촉 로울러 장치 | |
| DE900035C (de) | Einstellvorrichtung, z.B. fuer fotografische Geraete | |
| US4432588A (en) | Bearing to be used for a rotating body | |
| CA1175864A (en) | Sliding weight scale | |
| US3269518A (en) | Reversible training idler | |
| US1814035A (en) | Antifriction bearing | |
| SU773180A1 (ru) | Валец катка |