Info
Publication number
CA954456A
CA954456A CA131,963*7A CA131963A CA954456A CA 954456 A CA954456 A CA 954456A CA 131963 A CA131963 A CA 131963A CA 954456 A CA954456 A CA 954456A
Prior art keywords
humidifiant
epurateur
conditionneur
radiateurs
filtrant
Application number
CA131,963*7A
Other languages
English (en)
Other versions
CA131963S (en
Inventor
Emile H.G. Percevaut
Individual
Original Assignee
Individual
Filing date
Publication date
Application filed by Individual filed Critical Individual
Application granted granted Critical
Publication of CA954456A publication Critical patent/CA954456A/en
Expired legal-status Critical Current
Links
Classifications
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24D19/00Details
    • F24D19/008Details related to central heating radiators
    • F24D19/0082Humidifiers for radiators
Landscapes
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Thermal Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Air Humidification (AREA)
CA131,963*7A 1971-01-08 1972-01-07 Epurateur-conditionneur d'air auto-filtrant et humidifiant adaptable notamment sur radiateurs de chauffage central Expired CA954456A (en)