BG67095B1 - Метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енер гия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси - Google Patents
Метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енер гия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси Download PDFInfo
- Publication number
- BG67095B1 BG67095B1 BG112517A BG11251717A BG67095B1 BG 67095 B1 BG67095 B1 BG 67095B1 BG 112517 A BG112517 A BG 112517A BG 11251717 A BG11251717 A BG 11251717A BG 67095 B1 BG67095 B1 BG 67095B1
- Authority
- BG
- Bulgaria
- Prior art keywords
- cavitation
- water
- air
- energy
- brown gas
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C01—INORGANIC CHEMISTRY
- C01B—NON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
- C01B3/00—Hydrogen; Gaseous mixtures containing hydrogen; Separation of hydrogen from mixtures containing it; Purification of hydrogen
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y02—TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
- Y02E—REDUCTION OF GREENHOUSE GAS [GHG] EMISSIONS, RELATED TO ENERGY GENERATION, TRANSMISSION OR DISTRIBUTION
- Y02E60/00—Enabling technologies; Technologies with a potential or indirect contribution to GHG emissions mitigation
- Y02E60/30—Hydrogen technology
- Y02E60/36—Hydrogen production from non-carbon containing sources, e.g. by water electrolysis
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Combustion & Propulsion (AREA)
- Inorganic Chemistry (AREA)
- Physical Water Treatments (AREA)
Abstract
Метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси характеризиращ се с това, че в резервоар (1) с вода (2), нагревател (3), корпус (4) на безпламъчен браунгаз генератор (14) кавитационна помпа (6) и излъчвателите (7, 8, 9, 11) генерират в контролирания с (5) поток (13) самозапалващи се мехурчета с браунгаз управлявани чрез (12), (16) и (10) така, че енергиите от (3) и (14) да е в зададеното от (10) съотношение на топлинна за потока (13) и почистваща въздуха (15) имплозивна, измервана с (16) на различни разстояния от (1 ) чрез енергийния спектър на между молекулните H-връзки на водните пари и аерозоли.
Description
Област на техниката
Изобретението се отнася до метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси като смесва електрическата и браунгаз топлинна енергия като нов енергиен източник така, че да е възможно и регулирано почистване на въздуха от фини прахови частици, въглеокисни и серноокисни емисии, електромагнитни и ментални замърсявания в сгради и в мегаполиси.
Предшестващо състояние на техниката
Известни са метод и устройства за превръщане на енергията на кавитационните мехурчета от водата в топлинна, като нов енергиен източник, но те не управляват процеса на имплозията и не го използват за почистване на въздуха. Известни са методи и устройства за получаване на брау нгаз. като нов енергиен източник на топлинна енергия получена при процеса имплозия на този газ, но се ползуват взривоопасни резервоари за съхранение на газовете от химически разложената вода, а управлението на високотемпературния пламък е изключително трудно и се използва основно за рязане и заваряване, а не за почистване на въздуха. Известни са и устройства за рязко редуциране на вредните емисии отделяни от двигатели с вътрешно горене, работещи на принципа на смесване на горивото с брау нгаз генератори монтирани в автомобили или в близост до мощни дизелови генератори. Това решение редуцира само емисиите на работещия двигател, към който е монтирано, а не намалява вече емитираните емисии в обкръжаващия го въздух. Известни са и методи и устройства уловители на фини прахови частици във въздуха, но едно че са скъпи и енергоемки, второ са с малък капацитет за мегаполиси като не могат да пречистват едновременно и вредните газови емисии.
Всички изброени методи и устройства имат общ недостатък, че не могат да пречистват въздуха от електромагнитните, звуковите и ментални замърсявания в него, които вече са научно доказан фактор за резкия ежегоден ръст на увредени човешки и животински ембриони и поколения.
Така задържаната енергия на тези вибрации, чрез водородната връзка между молекулите на водата във водните клъстери и аерозоли, намаля естествената възможност на тези групи от водни молекули да включват в себе си чужди газови и прахови частици, да кондензират и под формата на валежи да свалят задържаното в тях на земята. Намалените макар и с под пет процента интензитет на магнитно поле и дебелина на озонов слой на земята дават възможност допълнителна енергия да се натрупва във водородните връзки на водните пари в атмосферата, идваща от проникващите по-дълбоко в атмосферата слънчеви лъчи. Предлаганият метод и устройства дават възможност за едновременно почистване на въздуха от известните ни замърсявания, благодарение на възвръщане, чрез контролирана имплозия, способността на клъстери и аерозоли да поемат финни частици и нови енергийни вибрации, поради отнетата енергия на предишно поетите такива. Настройката на устройствата може да се извършва на база измерване на спектъра на разпределение на енергиите на водородните връзки между молекулите в парите на водата във въздуха. Отделяната енергия от клъстери, аерозоли и снежинки първи измерва изобретателя на компютъра Джон Атанасов, и тя може да се превърне в топлинна, съпътстващ продукт в процеса на почистване на въздуха.
Водните клъстери и аерозоли, с оптимален енергиен спектър на водородните връзки между молекулите в парите на водата във въздуха, поемат по-лесно прахови частици и по-лесно кондензират в капки предизвикващи вертикално движение на въздуха и свалящи замърсяванията чрез дъжд.
Техническа същност на изобретението
Задачата на изобретението е да създаде метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси, които да реализират нов тип трансформиране на енергии и нов източник на възобновяема енергия, чрез сумирането на електрическа такава и енергия от безпламъчен браунгаз генератор. Имплозивната част от резултантната енергия да може да се използва по предварително зададени параметри, както като процент от сумарната енергия,
Описания на издадени патенти за изобретения № 07.2/31.07.2020 така и като разпределение в зависимост от разстоянието от устройството реализиращо метода.
Задачата се решава с метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздуха в сгради и мегаполиси, характеризиращо се с това, че в резервоар с вода са поставени два източници на топлинна енергия. Единият е конвенционален електрически нагревател, а вторият е безпламъчен браунгаз генератор, управлявани от компютър и система от датчици и анализатори. Безпламъчният браунгаз генератор представлява тръба, през която протича поток от вода породен от помпа нагнетяващ я така, че да предизвиква начално отделяне на кавитационни мехурчета в предварително загрятата вода. Вторична, ускорена генерация на кавитационни мехурчета, превръщане на водните пари в тях в браунгаз и самозапалването вътре в кавитационните мехурчета, се осъществява с помощта на три излъчвателя. Първият от тях е хидроантенен, работещ на основна ниска честота, а вторият е от същия тип, но работещ на съпътстваща висока честота. Третият излъчвател е асинхронен, ударен, предизвикващ високо налягане на струята вода излизаща от дюзата му в поток напречен на основния на циркулиращата вода в генератора. Системата от датчици на входа и на изхода на корпуса генератора измерва параметрите на водния поток температура, pH, проводимост, дебит на влизащата и излизаща вода в безпламъчния браунгаз генератор. Анализаторите поддържащи стабилна работа на генератора, съгласно зададените му параметри за разпределение на трансформираната енергия, са три. Първият и вторият са поместени в безпламъчния браунгаз генератор и работят непрекъснато, когато той работи, ако е с голяма мощност или устройството има предвидени прозрачни отвори за настройка, когато то е с малка мощност. Третият анализатор е извън устройството, ползва се като контролен за начална настройка на устройството, реализиращо метода. Първият анализатор е полярометър за водата, вторият е спектрофотометър за кавитационните мехурчета като и двата анализират водния поток след трите излъчвателя. Третият анализатор измерва енергийния спектър на връзките във и между молекулите в капки от водата в устройството, реализиращо метода, и в кондензирани капки вода от въздуха, взети на различни разстояния от него.
Компютърът чрез комплекта от датчици, трите анализатора, обратни вътрешни връзки, в зависимост от зададеното съотношение на трансформирана топлинна и имплозивна енергия, и от зададените и проверени земни координати на местоположението на безпламъчния браунгаз генератор, управлява работата на нагревателя, кавитационната помпа и трите излъчвателя.
Пояснение на приложените фигури
Изобретението е пояснено с:
Фигура 1 - блокова схема на метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси която включва:
1. Резервоар за вода.
2. Вода, покриваща потопяемата част от генератор.
3. Електрически нагревател.
4. Корпус на безпламъчен браунгаз генератор.
5. Комплект датчици за температура, електрическа проводимост и РН на вода.
6. Кавитационна помпа (помпа с кух ротор, създаваща кавитационни мехурчета в потока вода, който нагнетява.
7. Хидроантенен излъчвател работещ на основна ниска честота.
8. Общ електрод на двата хидроантенни излъчвателя.
9. Хидроантенен излъчвател работещ на съпътстваща висока честота.
10. Управляващ компютър.
11. Ударен излъчвател на вода с високо налягане.
12. Анализатор на кавитационни мехурчета.
13. Поток на водата циркулираща през генератора.
14. Безпламъчен браунгаз генератор
15. Обкръжаващ въздух, обект на пречистване
16. Анализатор на енергията на водородните връзки между водните молекули в парите и аерозолите
Описания на издадени патенти за изобретения № 07.2/31.07.2020 във въздуха, измервана на различни разстояния от устройството реализиращо метода.
Фигура 2 - примерно разпределение на интензитета на имплозивното въздействие във водните пари на обкръжаващия въздух измервано на различно разстояние от устройството, реализиращо метода и показва:
17. Широкоплощно имплозивно въздействие.
18. Концентрирано имплозивно въздействие.
Фигура 3 - блокова схема на управляващия устройството компютър, която включва:
19. Входящ филтър.
20. Процесорен блок.
21. Изходен усилвател за ударния излъчвател.
22. Захранващ модул.
23. Генератор на основна честота.
24. Генератор на съпътстваща честота.
25. Интегрираща обратна връзка.
25А. Интегриращ регулатор на мощност.
26. Изходен усилвател за излъчвателя на основна честота.
27. Корелиращ модул.
28. Изходен усилвател за излъчвателя на съпътстваща честота.
Фигура 4 - скица на кавитационна помпа, създаваща първоначалните кавитационни мехурчета в устройство за трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси съставена от:
29. Кух ротор на асинхронен двигател.
30. Статор на асинхронен двигател.
31. Витло пораждащо кавитация.
32. Повърхности зараждащи първоначалните кавитационни мехурчета.
32А. Профилиране на повърхността на витлата.
Фигура 5 - скица на хидроантенни излъчватели на основна и съпътстваща честота съставени от:
33. Извод електрод на основна честота от 100 до 150 Hz.
ЗЗА. Микроелектромагнитна бубина за основната честота.
34. Извод електрод на съпътстваща честота от 12 до 20 kHz.
34А. Микроелектромагнитна бобина за съпътстващата честота.
35. Извод на общия електрод:
Фигура 6 - анализатор на кавитационни мехурчета, съставен от:
36. Кварцов прозорец за светлинни източници.
37. Блок на трилентов излъчвател на ултравиолетова, видима и инфрачервена светлина.
38. Блок на приемници-анализатори на ултравиолетова, видима и инфрачервена светлина.
39. Кварцов прозорец за анализаторите на светлина.
40. Област на самозапалващи се кавитационни мехурчета.
41. Кавитационни мехурчета.
Фигура 7 - скица на ударен излъчвател съставен от:
41. Корпус с два отвора.
А. Отвор за вход на вода, част от потока 13 след излъчвателите 7 и 9.
41Б. Отвор за изход на вода с високо налягане.
Бобини.
43. Бутало задвижвано от 42.
44. Област на въздействие на поток на вода с високо налягане.
13А. Поток на вода с високо налягане, напречен на основния.
Фигура 8 - скица на примерно изпълнение на устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздуха в сгради съставено от:
А. Резервоар на безпламъчния браунгаз генератор с буферен резервоар и оформен като домашен отоплителен и почистващ въздуха радиатор.
Описания на издадени патенти за изобретения № 07.2/31.07.2020
10А. Управляващ компютър настроен за географската точка, където е монтирано устройството
10Б. Дисплей на управляващия компютър за регулиране на трансформираната от устройството енергия.
Фигура 9 - примерно изпълнение на устройството, фонтан почистващ въздуха в мегаполиси, съставено от:
1Б. Резервоар оформен като фонтан.
45. Поток вода 13, почистващ въздуха в мегаполиси с допълнително улавяне на фини прахови частици
45. Фонтан с отработена вода със затихващ имплозивен ефект.
Примери за изпълнение на изобретението
Методът и устройството за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси, като първа стъпка изисква филтриране на водата за резервоара от механически и химически примеси. Втората стъпка е извършване на няколко измервания на енергийния спектър на вода от различни етапи на реализация на метода и работата на устройството, данните от които се въвеждат в управляващия компютър, като предварително в него се въвеждат географските координати, в които е поставено устройството. Това са енергийните спектри на: дейонизирана вода престояла денонощие на географските координати зададени в компютъра; на водата в устройството след филтрирането и, и преди то да бъде включено; на вода от изхода на безпламъчния браунгаз генератор съответно работещ, с изключен само ударен излъчвател, с изключени и трите излъчвателя; на кондензирани водни капки от пари на въздуха около работещото устройство на минимум три разстояния по права линия. Разстоянието между устройството и първата точка на измерване и разстоянията между всяка следваща точка на измерването е идентично. Въвежда се в компютъра електрическата мощност на нагревателя на водата и желаното разпределение на трансформираната енергия от сумарната такава енергия получена от електрическия нагревател и работата на безпламъчния браунгаз генератор.
Методът се реализира в устройството по следната последователност и на следните физически принципи. Нагрятата вода до температурата на началното кавитационно шумене се контролира и засмуква от кавитационна помпа с кух ротор, две витла и четири набраздени повърхности извършващи вторично усилване и раздробяване на кавитационните мехурчета във поток затворен в корпус на безпламъчен браунгаз генератор. Допълнителното разлагане на водните пари във всяко кавитационно мехурче до браунгаз и на приповърхностните молекули вода на мехурчето подложени на двойно и еднакво противоположно налягане и довеждането на този газ до самозапалване се предизвиква с три излъчвателя. Двата са хидроантенни капацитивно електромагнитни работещи на основна ниска и спомагателна висока честоти. Третият излъчвател е ударен, асинхронен и излъчва тънка микроструя вода с високо налягане на принципа на динамична хидравлична преса с бутало с две клапи тип рибени хриле.
Параметрите на трите излъчвателя се определят първоначално на предварителна настройка, базова програма въведена в управляващия компютър, получена на експериментална база и обратни връзки на трите типа анализатори, поддържащи стабилността на процеса и зададените параметри.
Примерните параметри на излъчвателите, които управляващия компютър коригира динамично са в следните граници: основна честота около 111 Hz с изменение от 50 до 200 Hz; спомагателна честота около 12 kHz с изменение от 2 до 16 kHz за хидроантенните, а за ударния бройките на асинхронните удари от 2 до 19 с налягане на микроструята на изхода от 100 до 9000 атмосфери. Общата мощност на трите излъчвателя се управлява да бъде в рамките на от 20 до 50% от топлинната на електрическия нагревател, което в краен резултат осигурява до 100% допълнителна топлинна мощност от безпламъчния генератор, където част от нея се отделя за имплозивно почистване на околния на устройството въздух.
Измерванията на поляризацията на водата във водния поток с кавитационни мехурчета и на спектрофотометъра на самозапалващите се и изчезващи след това мехурчета при отчетен ръст на температурата след трите излъчвателя и следващата промяна на енергетичния спектър на водните пари във въздуха около устройството на равни стъпки разстояние от него гарантират стабилност на работата и устройството съгласно метода.
Описания на издадени патенти за изобретения
Claims (5)
- Патентни претенции1. Метод за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси, характеризиращ се с това, че в резервоар (1) вода се загряват от електрически нагревател (3) и безпламъчен браунгаз генератор (14), в чийто корпус (4) кавитационна помпа (6) нагнетява нагрят воден поток (13), контролиран на вход и на изход по температура, pH и проводимост от комплект датчици (5), преминава през два хидроантенни излъчвателя на основна и спомагателна честоти и покрай напречно въздействащ му ударен излъчвател (11), при което се самозапалва възникналия браунгаз в кавитационните мехурчета в потока вода, контролирани от анализатор (12) и обратната връзка (16), измерваща енергийния спектър на водните пари във въздуха, обкръжаващ генератора, управлявани от компютър (10) съгласно предварително зададеното съотношение на трансформирана топлинна към почистваща въздуха имплозивна енергия от общата отделена от електрическия и безпламъчен браунгаз генератор (14).
- 2. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че в безпламъчен браунгаз генератор (14), в който първоначалната кавитация се стимулира чрез кухороторна кавитационна помпа (6) с две витла (31), хидроантенни комбинирани електромагнитни и капацитивни излъчватели на два вида честоти, основна ниска и съпътстваща, регулирани от управляващия компютър (10) в толеранси на ниските и високи звукови честоти така, че да се изпълнят условия за реализиране на предварително зададено съотношение топлинна към имплозивна в общото количество на трансформираната енергия.
- 3. Метода съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че безпламъчният браунгаз генератор (14) включва асинхронен ударен излъчвател (11) на допълнителен воден поток с високо налягане, напречен на основния (13), с което създава област на въздействие, при което се инициира самозапалване на кавитационните мехурчета в движеща се в корпус (4) област на изгаряне, преминаваща покрай кварцови прозорци, през които се излъчва ултравиолетова, видима и инфрачервена светлина, а блокът (38) анализира чрез полярометър за водата и спектрофотометър за самозапалващите се мехурчета и подава данни, сумирани с тези от обратната връзка (16) за енергийния спектър на водните пари във въздуха (15) на компютъра (10), за да поддържа стабилен процес на трансформиране на енергиите и зададеното разпределение на интензитета от широкоплощно или концентрирано имплозивното въздействие.
- 4. Устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в сгради, характеризиращо се с това, че е изпълнено като отоплителен и почистващ въздуха в сгради радиатор, резервоарът (1) е разширено буфер-преливник (1 А), а управляващият компютър (10) е вграден в радиатора като контролер (ЮА) с изведен панел за управление (ЮБ).
- 5. Устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енергия и почистване на въздух в градове, характеризиращо се с това, че е изпълнено като почистващ въздуха около себе си резервоар (1Б), оформен като фонтан, безпламъчния браунгаз генератор (14), доставящ загрятата вода и е монтиран в непосредствена близост до фонтана с контролирани от обратната връзка (16) енергетични спектри на диспергираната вода, тази със затихващ имплозивен ефект и на водните пари във въздуха на различни разстояния от безпламъчния браунгаз генератор (14), осигуряващи данни за управляващия компютър (10) за реализация на широкоплощно имплозивно въздействие.
Priority Applications (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
BG112517A BG67095B1 (bg) | 2017-06-05 | 2017-06-05 | Метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енер гия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси |
PCT/BG2018/000027 WO2018223198A1 (en) | 2017-06-05 | 2018-06-05 | Method and device for cavitational-implosive transformation of energy and cleaning of air in buildings and megapolises |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
BG112517A BG67095B1 (bg) | 2017-06-05 | 2017-06-05 | Метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енер гия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
BG112517A BG112517A (bg) | 2018-02-28 |
BG67095B1 true BG67095B1 (bg) | 2020-06-30 |
Family
ID=62947885
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
BG112517A BG67095B1 (bg) | 2017-06-05 | 2017-06-05 | Метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енер гия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси |
Country Status (2)
Country | Link |
---|---|
BG (1) | BG67095B1 (bg) |
WO (1) | WO2018223198A1 (bg) |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE4326360C1 (de) * | 1993-08-05 | 1994-12-15 | Ppv Verwaltungs Ag | Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen eines Brennstoffgemisches |
WO2002016833A1 (en) * | 2000-08-22 | 2002-02-28 | Sang Nam Kim | Heating apparatus using thermonuclear reaction of brown gas |
EP1224948A1 (de) * | 2001-01-22 | 2002-07-24 | Bub AG | Verfahren zur Gasbefeuchtung/Entkeimung |
DE10140188A1 (de) * | 2001-08-22 | 2003-03-06 | Thomas Hildenbrand | Zimmerbrunnen mit Luftbefeuchtung |
AUPS220302A0 (en) * | 2002-05-08 | 2002-06-06 | Chang, Chak Man Thomas | A plasma formed within bubbles in an aqueous medium and uses therefore |
US6719817B1 (en) * | 2003-06-17 | 2004-04-13 | Daniel J Marin | Cavitation hydrogen generator |
AT412972B (de) * | 2003-10-14 | 2005-09-26 | Bierbaumer Hans Peter Dr | Vorrichtung zur umwandlung von energie |
US20100000876A1 (en) * | 2008-07-02 | 2010-01-07 | Sandbox Energy Systems, LLC | Caviation assisted sonochemical hydrogen production system |
US20120097550A1 (en) * | 2010-10-21 | 2012-04-26 | Lockhart Michael D | Methods for enhancing water electrolysis |
-
2017
- 2017-06-05 BG BG112517A patent/BG67095B1/bg unknown
-
2018
- 2018-06-05 WO PCT/BG2018/000027 patent/WO2018223198A1/en active Application Filing
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
WO2018223198A1 (en) | 2018-12-13 |
BG112517A (bg) | 2018-02-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CY1122890T1 (el) | Μεθοδος καθαρισμου αερα απο ανεπιθυμητα συστατικα και για περιορισμο τετοιων συστατικων και χρηση της εν λογω μεθοδου | |
DE60331110D1 (de) | Abwässerbehandlung durch Erzeugung und Verbrauch von H2- und O2- Gas | |
CN105536454A (zh) | 一种注入式低温等离子体治理有机废气成套装置 | |
CN203313745U (zh) | 利用电脉冲提高植物净化pm2.5能力的装置 | |
CN103557557A (zh) | 托玛琳负离子发生器 | |
BG67095B1 (bg) | Метод и устройство за кавитационно-имплозивно трансформиране на енер гия и почистване на въздух в сгради и мегаполиси | |
CN105004658A (zh) | 盐雾试验箱及方法 | |
CN204882334U (zh) | 盐雾试验箱 | |
JP2006319291A (ja) | 太陽光集中高温炉ガス製造装置 | |
CN209459118U (zh) | 一种高压式楼宇通风系统空气净化器 | |
CN203731525U (zh) | 厨房油烟净化装置 | |
Rashwan et al. | The role of co2 in improving sonic hydrogen production | |
RU2283580C2 (ru) | Дождевальная установка "данус-жанбыр" (варианты) | |
CN210448740U (zh) | 一种低温等离子uv光氧催化一体机 | |
CN101660764B (zh) | 一种燃油乳化及助燃复合燃烧方法 | |
CN205925388U (zh) | 一种锦纶浸胶帘子布生产中的烟气处理装置 | |
CA2393513A1 (en) | Method and apparatus for utilizing radiation energy by alpha decay in electric power generating system | |
CN205517162U (zh) | 一种注入式低温等离子体治理有机废气成套装置 | |
KR20200045307A (ko) | 이산화탄소 저감 기능을 갖는 공기청정기 | |
DE732379C (de) | Einrichtung zur Verbesserung des Verbrennungsvorgangs in Explosions- oder Verbrennungsmotoren | |
WO2023279175A1 (en) | Device and method for splitting water | |
JP2012087281A (ja) | 混合燃料及びその製造方法 | |
CN211384482U (zh) | 一种热等离子体直接法的废气处理装置 | |
KR102140111B1 (ko) | 수소 생성을 이용한 발전시스템 | |
Zhdanov et al. | Generation of high densities of gas phase O2 (a1∆) from optical pumping of liquid oxygen |