BG106667A - Метод и инсталация за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъчни материали - Google Patents

Метод и инсталация за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъчни материали Download PDF

Info

Publication number
BG106667A
BG106667A BG106667A BG10666702A BG106667A BG 106667 A BG106667 A BG 106667A BG 106667 A BG106667 A BG 106667A BG 10666702 A BG10666702 A BG 10666702A BG 106667 A BG106667 A BG 106667A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
outlet
furnace
chamber
chamber furnace
waste
Prior art date
Application number
BG106667A
Other languages
English (en)
Inventor
Стоян Илиев
Original Assignee
Стоян Илиев
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Стоян Илиев filed Critical Стоян Илиев
Priority to BG106667A priority Critical patent/BG106667A/bg
Publication of BG106667A publication Critical patent/BG106667A/bg

Links

Abstract

Съгласно изобретението част от получената в инсталацията енергия се използва за нагряване на отпадъците. Добива се енергиен продукт и се премахват почти изцяло сметищата. Методът включва сепариране на отпадъчните материали. Отделените горими материали се подлагат на предварително нагряване поне до600С. Те се раздробяват, хомогенизират се и се подават в камерната пещ (29), която предварително е нагрята от 800 до 9600С. Нагряването на горимия отпадъчен материал чрез продухване продължава през цялото време на транспортирането му. Материалът се овъглява с разпадане при постоянна температура от 450 до 5500С. Разпадналият се материал се охлажда при постоянно намаляваща температура от 4500С до 500С, като част от него се подава отново в пещта (20@ за доизгаряне. Инсталацията се състои от носещарама (1), върху която са разположени първи приеменбункер (2), подаващ транспортьор (3) и сепарационна колона (4). Под рамата (1) е оформена подгряваща камера (11), а до нея е установено дробилно устройство (13), свързано чрез нагнетателен въздухопровод (15) и междинен събирателен съд (17) за камерната пещ (29), в която са разположени тръбните реактори (19 и 22а), свързани с охлаждащото устройство(32).

Description

Изобретението се отнася до преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъци, които се използват като допълнителен източник на енергия.
Известен е метод за превръщане на замърсяващи горивни или отпадъчни материали в чиста енергия и полезни продукти, при който отпадъчният материал, подлежащ на обработване, се подава в пещ, където сс подлага на термично продухване в отсъствие на въздух. Това се осъществява чрез кислородно-водороден пламък до пълно топлинно разпадане на отпадъчния материал, при температура, по-висока от 1600° С в продължение на период от време, достатъчен за пълно разпадане на обработваемия материал и за извличане на изгорелите газове на основата на водород и въглероден окис, както и неизгорелите газове и инертни продукти. След това, напълно разпадналодсе обработван материал се подлага на внезапно охлаждане с вода, като температурата на газовете сс намалява и е не по-ниска от 1200° С, а ······ · · · · · ·· ··· · · · ···· • · ··· ·····«· · · ·· ·· ·· · ·· ····
водната пара и охладените газове се въвеждат директно чрез пречистваща въгленосна маса, нагрята до температура, по-висока от 1200*, при което се отстраняват остатъчните замърсители от газове, като се превръщат наймалко отчасти във водород, въглероден окис и др. полезни газообразни продукти и газове, които, излизащи от въглеродната маса, се охлаждат.
При един вариант на метода, топлината, която се отделя в различните фази на охлаждане, се използва за предварително нагряване на обработваемия материал, както и за достигане на точно съдържание на влага (1).
Известно е и подвижно устройство за преработване на битови отпадъци, представляващо верижна двуосна количка, върху чиято платформа са разположени приемен бункер и подаващ ленточен транспортьор с магнитни ролки и плоча. Освен това са монтирани бункер за събиране на железни отпадъци и бункер за битови отпадъци (сепаратор), до който е установена челюстна дробилка (дробилно устройство). Върху платформата на двуосната количка е установена филтър-преса, която е свързана с въртяща пещ с камера и газопромивна инсталация, а също така и филтър, монтиран в газова тръба (коминно тяло), свързана чрез газопровод за пещта, както и двушнекова преса, която е свързана с въртящата пещ, с установени горелки. Чрез тръбопровод и вентил, монтиран в него, двушнековата преса е свързана със съд за водно стъкло и приемно устройство с филтър. До пресата са установени ножове за разрязване на пресованата маса. Върху платформата на устройството са установени съд за течни отпадъци и съд за разтворим химикал, за неутрализация на течности и приспособление за придвижване на устройството в транспортно положение (2).
ТЕХНИЧЕСКА СЪЩНОСТ i
Методът за преработван^ и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъци включва подаване на отпадъчния материал в ί термична (камерна) пещ, където се подлага на термично продухване в отсъствието на въздух до температура, при която отпадъчният материал се разпада, което продължава за период от време, необходимо да се получат определените размери на отпадъчния материал и за извличане на изгорелите газове. След това разпадналият се материал се охлажда с вода и неговата температура се намалява.
Съгласно изобретението, отпадъчният материал, преди да се подаде в термичната пещ за термично продухване в отсъствието на въздух, се сепарира в сепарационна колона, където отпадъчните материали се разделят на два потока. Първият поток е образуван само от горими отпадъчни материали, а вторият поток - от негорими отпадъчни материали, които се събират (попадат) директно във втори приемен бункер, а горимите отпадъчни материали се подлагат на предварително нагряване поне до 6О°С и след това се раздробяват в дробилно устройство, след което се хомогенизират в междинен събирателен съд, като при вкарването им в камерната (термичната) пещ, тя предварително е нагрята чрез газовите горелки до 800° С-96О0 С. Нагряването чрез продухване се осъществява през цялото време на транспортирането на горимите отпадъчни материали от шнековите транспортьори до излизането им от горивната камера и се осъществява овъгляване, като разпадането е поне частично, а температурата се запазва постоянна и варира от 450° С-550°С. Охлаждането на разпадналия (раздробения) материал се осъществява през цялото време на движение на горимите отпадъчни материали при непрекъснато намаляваща температура от 450° С-50°С, след което по-ситният материал, чрез сито се отделя от останалото количество отпадъчни материали и отново се подава в термичната пещ за изгаряне.
Методът се изяснява и с друг варант, при който раздробеният отпадъчен материал, излизащ от дробилното устройствае с размери не повече от 80 мм, а овъгленият разпаднал се (раздробен) материал е до 35 мм.
Техническата същност се изяснява и с инсталация за преработване и оползотворяване на отпадъчни материали, включваща носеща платформа, върху която е разположен първи приемен бункер, а до него е установен подаващ транспортьор и сепаратор, до който е монтирано дробилно устройство, от двете страни на което са установени втори приемен бункер и камерна пещ. Чрез нагнетатели и въздуховод, дробилното устройство е свързано с пещта, до която са монтирани горелки.
Съгласно извобретението, под носещата платформа, странично от дробилното устройство и втория приемен бункер е оформена подгряваща камера, а върху платформата в зоната на подгряващата камера е монтиран захранващ транспортьор. Срещу оформения страничен отвор в сепарационната колона е установен въздушен компресор, а в горната й част е оформен първи изходящ отвор, ί
Подаващият газопровод, свързан с камерната пещ, се обхваща от долен входящ отвор, оформен в долната част на дробилнто устройство я е поместен в подгряващата камера. В камерната пещ е поместен реакторен блок, който е свързан с двигателна група и е съставен най-малко от един тръбен реактор, като в предния му край в зоната на входящия отвор и четвъртия изходящ отвор и в задния им край в зоната на третия изходящ отвор и втори изходящ отвор, реакгорният блок е разположен извън камерната пещ. Всеки от тръбните реактори е съставен от кухо тяло, в което е поместен междинен шнеков транспортьор. Подаващият тръбопровод с единия си край е поместен в изходящия отвор на рсакгорния блок, а с другия е свързан с втори компресор, установен срещу първия напречен входящ отвор на камерната пещ.
Реакгорният блок, чрез страничен тръбопровод е свързан с охлаждащо устройство, оформено от водна риза, в което е поместен изходящ шнеков транспортьор, като в горния край на изходящия събирателен съд е установена ситова мрежа, под която чрез нагнетателен тръбопровод, той се свързва с долната част на камерната пещ, в която са установени поне две газови горелки.
Инсталацията се изяснява и с друг вариант, при който първият приемен бункер е разположен директно до захранващия транспортьор.
Предимствата на изобретението се изразяват в това, че се премахват почти изцяло сметищата, които заемат голяма площ от плодородна земя. Същевременно се предотвратява замърсяването на подпочвените води, както и на въздуха около изградените сметища.
Освен това, от горивните отпадъчни материали се получават допълнителни продукти, използващи се като горивен материал в керамичните цехове, в ТЕЦ, за битови нужди и др. п. Същевременно част от горимите
материали през времетраене на процеса се използват като допълнителна енергия за нагряване на камерната пещ и прерабатваните материали.
Получената пепел при овъгляването и раздробяването на горимите отпадъчни материали може да се използва в селското стопанство за обработване на почви, засегнати (пострадали) от киселинни дъждове, с което се подобрява тяхното pH.
Отделените негорими отпадъчни материали могат да бъдат използвани за укрепване и заздравяване на брегове и свлачища, а също така и като съставна част на изграждащи се хидротехнически съоръжения.
Инсталацията представлява компактна и сравнително икономична и екологична конструкция, поради употреба на газове и ситен отпадъчен материал, излизащи от пещта и повторно влизащи в нея за създаване на допълнителна енергия. Производителността на инсталацията е регулируема и е в зависимост от нуждите, тъй като броят на тръбните реактори може да бъде увеличен или намален.
ОПИСАНИЕ НА ПРИЛОЖЕНИТЕ ФИГУРИ
Фиг. 1. Общ вид на инсталацията за преработка и оползотворяване на отпадъчни материал (отпадъци)
ПРИМЕРИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ
Инсталацията за преработка и оползотворяване на отпадъци се състои от носеща рама (платформа) 1, върху която последователно са разположени първи приемен бункер 2, подаващ транспортьор 3 и сепарационна колона 4, в която е поместен захранващ шнеков механизъм 5. В долния край на сепарационната колона 4 се съдържа долен отвор 6 за излизане на негорими отпадъци и първи страничен отвор 7, срещу и под който е установен въздушен компресор 8 (въздуходувка), свързан към първи страничен отвор 7. В горния край на сепарационната колона 4 е оформен първи изходящ отвор 9, в който е поместен единият край на нагнетателния въздухопровод 10. Под носещата платформа 1 е оформена подгряваща камера 11, а върху платформата 1 в зоната на подгряващата камера 11 е установен захранващ транспортьор 11а, като странично от нея и под сепарацонната колона 4 е разположен втори приемен бункер 12 за негорими отпадъци.
В горната част на дробилното устрйство е оформен вертикален отвор, който е изпълнен като дискова дробилка 13 (мелачка, ярмомелка), а в долната й част се съдържа долен изходящ отвор 14, в който е поместен единият край на натнетателня въздуховод 15, а другият му край е установен в приемния отвор 16 на горния край на междинен събирателен съд 17 за надробени отпадъци. Долният край на междинния събирателен съд 17 е свързан с входящия отвор 18 на рсакгорен блок, съставен от първи тръбен реактор 19, разположен в предната му част, а задната част на първия тръбен реактор 19 чрез втори изходящ отвор 20 и междинен подаващ тръбопровод 21 е свързана за втори тръбен реактор 22. Всеки от тръбните реактори 19 и 22 е съставен от кухо тяло 23, в което е поместен междинен шнеков транспортьор 24 и 24а, които в предния край са свързани с двигателна група 24в. Срещуположно на втория изходящ отвор 20 на първия тръбен реактор 19, в кухото тяло 23 е оформен трети изходящ отвор 25, в който е поместен единият край на подаващ тръбопровод 26, а другият му край- е свързан за втори компресор (газокомпресор) 27, чиято нагнетателна страна е съединена с първи напречен входящ отвор 28 на камерна пещ 29. Срещуположно на входящия отвор 18 на
първия тръбен реактор 19 в тръбното тяло 23 на втория тръбен реактор 22 се съдържа четвърти изходящ отвор 30, който чрез страничен тръбопровод 31 е свързан за охлаждащо устройство 32, съставено от водна риза 33, в която е поместен изходен шнеков транспортьор 34 и в задния му край е оформен краен изходящ отвор 35.
Двата тръбни реактора 19 и 22 са поместени в камерната пещ 29, като в предния им край в зоната на входящия отвор 18 и четвърти изходящ отвор 30 и в задния им край в зоната на трети изходящ отвор 25 и втори изходящ отвор 20 тръбните реактори 19 и 22 са разположени извън камерната пещ 29. В камерната пещ 29 и странично от третия изходящ отвор 25 е оформен напречен изходящ отвор 36, в който е поместен единият край на подаващ газопровод 37, а другият му кран е свързан с подгряваща камера 11.
Под краен изходящ отвор 35 на охлаждащото устройство 32 е установен изходен събирателен съд 38, съдържащ втори страничен отвор 39 за ситен материал, за който е свързан единият край на нагнстатслсн тръбопровод 40, а другият му край чрез втори напречен входящ отвор 40а е поместен в камерната пещ 29, до която са разположени 2 броя газови горелки 41.
В горната част на подгряваща камера 11 в проходен отвор 42 е монтиран смукателен вентилатор 43, който е свързан с изходящо коминно тяло 44.
ИЗПОЛЗВАНЕ НА ИЗОБРЕТЕНИЕТО
С инсталацията се работи по следния начин. Отпадъците се изсипват в първи приемен бункер 2, след което чрез транспортьор 3 се подават в сспарационна колона 4, където се разделят на горими отпадъци и негорими отпадъци, които през долен отвор 6 директно се подават във втори приемен бункер 12 или в транспортно средство. Чрез въздушния компресор 8 (въздуходувка) се подава въздух, който през първи страничен отвор 7 постъпва в сепарационната колона 4 н транспортира горимитс отпадъци през вертникалния отвор 10 в дисковата мелачка 13 (ярмомелка), където отпадъците се раздробяват и чрез долния изходящ отвор 14, нагнетателния въздуховод 15 и приемния отвор 16 те се подават в междинен събирателен съд 17, където се хомогенизират. След това горимитс отпадъци през входящия отвор 18 се
подават в първи междинен шнеков транспортьор 24 на първия тръбен реактор 19 и през втори изходящ отвор 20 преминават във втори междинен шнеков транспортьор 24а на втория тръбен реактор 22, където допълнително се раздробяват и се нагряват по време на движение на шнековите транспортьори 24, 24а, задвижвани от двигателната група 24в. В камерната пещ 29 през втори компресор 27, захранващ се от подаващ тръбопровод 26, през първи напречен входящ отвор 28 се подава газовъздушна струя. Горимите отпадъци в камерната пещ 29 се овъгляват и раздробяват, след което през четвърти изходящ отвор 30 и страничния тръбопровод 31, горимите отпадъци се подават в охлаждащото устройство 32, където намаляват температурата си и чрез изходния шнеков транспортьор 34 през крайния изходящ отвор 35, се подават в изходен събирателен съд 38. Една част от горимите отпадъци, които са раздробени по-ситяо, излизат през втори страничен отвор 39 и чрез нагнетателсн тръбопровод 40 отново се вкарват в камерната пещ 29, където доизгарят, като се използват за гориво, т.е. за нагряване на вътрешната повърхност на пещта 29 и отпадъчните материали. Другата част на горимите отпадъци през отвор на изходния събирателен съд 38 се подават за транспортиране в цеховете за пресоване, където се оформят в разфасовки, които могат да бъдат използвани в керамични цехове за печене на тухли, керемиди и др., а също така и в топлелекгрическите централи и за битови нужди.
Част от газовете, получени при нагряването и овъгляването на горимите отпадъци чрез напречния изходящ отвор 36 на камерната пещ 29 се подават чрез подаващия газопровод 37, като газовете постъпват в подгряващата камера 11, чрез която горимите отпадъци преди да се подадат в дисковата мелачка 13, се загряват предварително.
Смукателният вентилатор 43 засмуква изгорелите газове от подгряващата камера 11 и чрез изходящо коминно тяло 44 излизат в атмосферата.
··· ··· ···· ·· ··· ······· · · ···· · · · · · · ·· · · ·· · ······
ОЗНАЧЕНИЕ НА ПОЗИЦИИТЕ
- Носеща рама (платф орма)
- Първи приемен бункер
- Подаващ транспортьор
- Сепарационна колона
- Захранващ шнеков механизъм
- Долен отвор
- Първи страничен отвор
- Въздушен компресор
- Първи изходящ отвор
- Горен отвор
- Подгряваща камера
11а - Захранващ транспортьор
- Втори приемен бункер за негорими отпадъци
- Дискова мелачка, ярмомелка (дробилно устройство)
- Долен изходящ отвор на дисковата мелачка
- Нагнетателен въздуховод
- Приемен отвор
- Междинен събирателен съд за хомогенизиране
- Входящ отвор на първи тръбен реактор
- Първи тръбен реактор
- Втори изходящ отвор на първи тръбен реактор
- Междинен подаващ тръбопровод
- Втори тръбен реактор
- Кухо тяло
- Първи междинен шнеков транспортьор а- Втори междинен шнеков транспортьор
24в - Двигателна група
- Трети изходящ отвор на първи тръбен реактор
- Подаващ тръбопровод
- Втори компресор (газокомпресор)
о
- Камерна пещ
- Четвърти изходящ отвор
- Страничен тръбопровод
- Охлаждащо устройство
- Водна риза
- Изходен шнеков транспортьор
- Краен изходен отвор на охлаждащото устройство
- Напречен изходящ отвор на камерата
- Подаващ газопровод
- Изходен събирателен съд
- Втори страничен отвор
- Нагаетателсн тръбопровод
40а - Втори напречен входящ отвор
- Газова горелка
- Проходен отвор на подгряващата камера
- Смукателен вентилатор
- Изходящо коминно тяло

Claims (4)

1. Метод за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъци, включващ подаване на отпадъчния материал в камерна пещ, където се подлага на термично продухване в отсъствието на въздух до температура, при която отпадъчният материал се разпада, което продължава за период от време, необходим да се получат определените размери на отпадъчния материал и за извличане на изгорелите газове, след това разпадналият се материал се охлажда с вода и неговата температура се намалява, характеризиращ се с това, че отпадъчният материал , преди да се подаде в термичната пещ за термично продухване в отсъствието на въздух, се сепарира в сопарационна колона (4), където отпадъчните материали се разделят на два потока, като първият поток е образуван само от горими отпадъчни материали, а вторият поток - от негорими отпадъчни материали, които се събират директно във втори приемен бункер (12), а горимите отпадъчни материали се подлагат на предварително нагряване поне до 60°С и след това се раздробяват в дробилно устройство (13), след което се хомогенизират в междинен събирателен съд (17), като при вкарването им в камерната пещ (29), тя предварително е нагрята от 800°С-9б0°С, а нагряването чрез продухване се осъществява през цялото време на транспортирането на горимите отпадъчни материали от шнековите транспортьори (24, 24а) до излизаното им от камерната пещ (29), като се осъществява овъгляване, а разпадането е поне частично, а температурата се запазва постоянна и варира от 450°С-550°С, като охлаждането на разпадналия материал се осъществява по вроме на движение на горимите отпадъчни материали , при непрекъснато намаляваща температура от450°С-50°С, след което по-ситният материал, чрез сито се отделя от останалото количество отпадъчни материали и отново се подава в камерната пещ (29) за доизгаряне.
I ,ΐϊ
Ϊ :
2. Метод, съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че раздробеният отпадъчен материал, излизащ от дробилното устройство, е с размери не повече от 80 мм, а овъгленият разпаднал материал е до 35 мм.
3. Инсталация за преработване и оползотворяване на отпадъчни материали, включваща платформа, върху която е разположен първи приемен бункер, а до него е установен подаващ транспортьор и сепаратор, до който е монтирано дробилно устройство, от двете страни на което са установени втори приемен бункер и камерна пещ, като чрез нагнетателния въздуховод, дробилното устройство е свързано с пещта, характеризираща се с това, че под носещата платформа (1) и странично от дробилното устройство (13) и втория приемен бункер (12) е оформена подгряваща камера (11), а върху платформата (1) в зоната на подгряващата камера (11) е монтиран захранващ транспортьор (11а), като срещу оформения първи страничен отвор (7) в сепарационната колонаа (4) е установен въздушен компресор (8), а в горната й част е оформен първи изходящ отвор (9), като подаващият газопровод (37) свързан с камерната пещ (29), се обхваща от долен изодящ отвор (14), оформен в долната част на дробилното устройство (13) и е поместен в подгряващата камера (11), а в камерната пещ (29), е поместен реакгорен блок, съставен наймалко от един тръбен реактор (19), като в предния му край в зоната на входящия отвор (18) и четвъртия изходящ отвор (30) и в задния им край в зоната на третия изходящ отвор (25) и втори изходящ отвор (20), реакгорният блок е разположен извън камерната пещ (29), а всеки от тръбните реактори (19, 22) в съставен от кухо тяло (23), в което е поместен междинен шнеков транспортьор (24, 24а), като подаващият тръбопровод (26) с единия си край е поместен в трети изходящ отвор (25) на реакгорния блок, а с другия е свързан с газо- компресор (27), установен срещу първи напречен входящ отвор (28) на камерната пещ (29), а реакгорният блок, чрез страничен тръбопровод е свързан с охлаждащо устройство (32), оформено от водна риза (33), в което е поместен изходящ шнеков транспортьор (34), като в горния крадна, изходящия събирателен съд (38) е установена ситова мрежа (38а), под която чрез нагнетателен тръбопровод (40) той е свързан с долната част на камерната пещ (29), в която са установени поне две газови горелки (41).
4. Инсталация, съгласно претенция 3, характеризираща се с това, че първият приемен бункер (2) е разположен директно до захранващия транспортьор (Па).
BG106667A 2002-04-30 2002-04-30 Метод и инсталация за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъчни материали BG106667A (bg)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG106667A BG106667A (bg) 2002-04-30 2002-04-30 Метод и инсталация за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъчни материали

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BG106667A BG106667A (bg) 2002-04-30 2002-04-30 Метод и инсталация за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъчни материали

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG106667A true BG106667A (bg) 2003-11-28

Family

ID=29721185

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG106667A BG106667A (bg) 2002-04-30 2002-04-30 Метод и инсталация за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъчни материали

Country Status (1)

Country Link
BG (1) BG106667A (bg)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2756212C2 (ru) * 2018-10-26 2021-09-28 Мария Юрьевна Балабанова Установка для утилизации отходов пищевого производства

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2756212C2 (ru) * 2018-10-26 2021-09-28 Мария Юрьевна Балабанова Установка для утилизации отходов пищевого производства

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2741936C1 (ru) Способ и устройство для совместного сжигания отходов и полусухого сточного ила
CN204448794U (zh) 一种固废物无害化处理装置
CN205316329U (zh) 移动式农村垃圾热解气化装置
WO2021208481A1 (zh) 一种基于自持阴燃的有机废弃物热解制油设备及方法
KR101152613B1 (ko) 바이패스 라인이 구비된 슬러지 또는 폐기물 처리 시스템
CN207313422U (zh) 一种生活污泥的无害化处理系统
US3733271A (en) Waste disposal apparatus and method
CN108800139B (zh) 一种生活垃圾全自动化处理系统及方法
JP2004154677A (ja) 灰処理システム
BG106667A (bg) Метод и инсталация за преработване и оползотворяване на битови, промишлени и селскостопански отпадъчни материали
CN109764336A (zh) 一种车载移动式垃圾无氧裂解处理系统和方法
KR100933437B1 (ko) 고 함수율 유기폐기물의 무연화장치
CN210035509U (zh) 一种车载移动式垃圾无氧裂解处理装置
JP3321669B2 (ja) 炭化装置
WO2011014094A1 (ru) Способ и устройство для утилизации влажных отходов, содержащих органические материалы
CN209165416U (zh) 一种连续热解型垃圾焚烧炉
CN112902178A (zh) 一种垃圾焚烧炉耦合等离子体熔融炉处理装置及方法
CN106568087A (zh) 垃圾处理系统
KR100933438B1 (ko) 고 함수율 유기폐기물의 탄화장치
CN101516536B (zh) 堆积工业废物的热分解设备以及利用该设备的分解方法
CN215062093U (zh) 一种生活垃圾焚烧用耦合等离子体熔融炉处理装置
CN212362027U (zh) 生活垃圾热解气化装置
CN217503678U (zh) 一种危险废物无害化一体化处理装置
CN215062095U (zh) 一种危险废物焚烧熔融系统
CN217459186U (zh) 一种固废资源化协同处理工艺系统