UA8941U - Power voltage transformer - Google Patents

Power voltage transformer Download PDF

Info

Publication number
UA8941U
UA8941U UAU200504522U UAU200504522U UA8941U UA 8941 U UA8941 U UA 8941U UA U200504522 U UAU200504522 U UA U200504522U UA U200504522 U UAU200504522 U UA U200504522U UA 8941 U UA8941 U UA 8941U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
coil
coils
windings
winding
core
Prior art date
Application number
UAU200504522U
Other languages
English (en)
Inventor
Andrii Ivanovych Sereda
Original Assignee
Andrii Ivanovych Sereda
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Andrii Ivanovych Sereda filed Critical Andrii Ivanovych Sereda
Priority to UAU200504522U priority Critical patent/UA8941U/uk
Publication of UA8941U publication Critical patent/UA8941U/uk

Links

Landscapes

  • Coils Of Transformers For General Uses (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до електротехніки, зокрема до трансформаторобудування, і може бути 2 використаний як підвищувальний чи понижуючий силовий трансформатор напруги, а також як джерело зварювального струму.
Найбільш близький до запропонованого є трансформатор із квадратним вікном сердечника і котушками обмотки на кожнім з його чотирьох стрижнів |11.
Недоліком цієї конструкції є те, що котушки, які намотані окремо один від другого, а потім скомутовані, 70 що веде до підвищення витрат енергії у місці з'єднання обмоток котушок однієї з другою, більш того обсягу ручної роботи при комутації обмоток, а також веде до підвищення відходів дроту із якого зроблені обмотки.
Задачею корисної моделі є підвищення технологічності складання та зменшення відходів матеріалу обмотки.
Поставлена задача досягається шляхом створення силового трансформатора напруги, що складається з броньованного шихтованого пластинчастого магнітопровода квадратної форми, на кожному зі стрижнів якого 72 знаходяться котушка первинної обмотки поверх якої навита котушка вторинної обмотки, при цьому кожна з обмоток намотується безперервним проводом послідовно на кожній котушці, з виводом початку і кінця обмотки, розташованої на всіх чотирьох котушках.
Дана конструкція трансформатора дає можливість більш повно, у порівнянні з загальноприйнятою, використовувати умови передачі енергії від первинної до вторинної обмотки у порівнянні з |), в якому енергія електромагнітного поля передається по вектору Умова-Пойтинга через площину обмежену боковими поверхнями обмоток (Фіг.1). При розподілі обмоток по всіх стрижнях сердечника збільшується, у порівнянні з загальноприйнятою конструкцією, сумарна площа поверхні первинної і вторинної обмоток. Це дає можливість зменшити густину переданої й одержуваної енергії, а отже зменшити енергетичні втрати. Таке положення обмоток близьке до розташування обмоток тороїдального трансформатору, тому характеристики, такі як ККД і напруга к.з3., у тороїдального трансформатора і пропонованої конструкції трансформатору дуже близькі Але при п) виготовленні обмоток тороїдального трансформатору середньої потужності, як правило, використовують ручну працю яка не дозволяє автоматизувати процес виготовлення. У пропонованій конструкції обмотки виконуються механічними засобами.
Як було зазначено у |1| при розташуванні вторинної котушки на первинній і навпаки сумарний магнітний -- потік у сердечнику дуже малий, тому перетин сердечника може бути значно зменшено. У (2|описано, що частина «Ж енергії через первинну обмотку йде на витрати перемагнічування в сердечнику. Якщо перетин, а значить і обсяг, сердечника зменшено, то і втрати на перемагнічування зменшено, а отже зменшено і струм н.х. Насправді о сердечник грає дві ролі: перша - акумулювання магнітної фази електромагнітного поля, друга - канал зворотного (о зв'язку від вторинної до первинної обмотки. Дійсно, при роботі трансформатору у режимі н.х. на кінцях 3о вторинної обмотки присутня різниця потенціалів, але струм відсутній. В сердечнике присутній магнітний потік створений струмом н.х. первинної обмотки. При підключенні навантаження до вторинної обмотки по ній починає текти струм, що створює магнітний потік протилежноспрямований потоку створеного первинним струмом. «
Відповідно до закону електромагнітної індукції змінюється сумарна напруга на кінцях первинної обмотки убік 8 зменшення щодо вхідної напруги, що приводить до збільшення первинного струму до відповідної величини. Чим 70 менше обсяг сердечника, тим менше втрати на перемагнічування матеріалу сердечника, тим менше інерція с каналу зворотного зв'язку, а виходить, відставання первинного струму від вторинного зменшується, що
Із» приводить до більш швидкого зрівноважування сил, що намагнічують, і збільшенню ККД.
При виготовленні обмоток також повинний враховуватися принцип рівності сил що намагнічуються первинної і вторинної обмоток. На приклад, при виготовленні трансформатора для двохполуперіодного випрямляча із середньою точкою мотаються дві вторинні обмотки в паралель, причому обмотки мотаються двома рівнобіжними со проводами так, що один із проводів знаходиться зверху другого. При переході на наступну котушку обмотка (Те) робиться точно так само, але проводи міняються місцями, той, що був зверху стає знизу, а той, що був знизу стає зверху. Це дає можливість компенсувати магнітні потоки первинної і вторинної обмотки в кожнім стрижні е сердечника в кожен момент часу роботи випрямляча, а також вирівняти довжину вторинних обмоток і наблизити .х 70 друг до друга значення їхніх активних опорів.
На Фіг.2 схематично показана активна частина трансформатору. Трансформатор містить магнітопровід 1 у вигляді квадрата на кожнім стрижні якого розміщені котушки первинної 2 з виводами НІ, КІ і вторинного З з виводами Н2, К2 обмоток.
У котушках витки вторинної обмотки З покладені поверх первинної 2. Усі ряди первинної 2 та вторинної З
Со» обмоток ізольовано термостійкою електроізоляцією. Котушки закріплюються на магнітопроводі 1 за допомогою розпірок з діелектричного матеріалу. Зазор між котушками та магнітопровідом, необхідний для вільної циркуляції повітря, досягається за допомогою розпірок (на Фіг. не показані).
Перелік фігур креслення.
На Фіг.1. Направлення руху електромагнітної енергії 5 у обмотках трансформатору, на одній сторінці з 60 прийнятними позначеннями: а) - Потоки енергії первинної 51 і вторинної 52 обмоток, де 1 - первинна обмотка, 2 - вторинна обмотка, і1 - первинний струм, і2 - вторинний струм, Е1 - електрична напруженість первинної обмотки, НІ - магнітна напруженість первинної обмотки, Е2 - електрична напруженість вторинної обмотки, Н2 - магнітна напруженість вторинної обмотки; бо б) - Напрямок руху енергії 51 від живильної мережі в первинну обмотку трансформатору;
в) - Напрямок руху енергії від первинної обмотки до вторинної 5, від вторинної до тягаря трансформатору 52 та первинної до сердечника 50.
На Фіг.2 "Силова частина трансформатору", на одній сторінці з прийнятними позначеннями: 1 - магнітопровід; 2 - котушки первинної обмотки;
З - котушка вторинної обмотки;
НІ, Н2 - початок відповідно первинної і вторинної обмоток;
КІ, К2 - кінець відповідно первинної і вторинної обмоток. 70 Відомості, які підтверджують можливість здійснення корисної моделі
Корисна модель реалізована та пройшла випробування в дослідно-конструкторській роботі по створенню
Силового трансформатора напруги, на базі лабораторії товариства з обмеженою відповідальністю "спеціалізованому виробничо-технічному підприємстві Траст ЛТД". Було виготовлено декілька перших примірників Силових трансформаторів напруги. Результати випробувань позитивні. Силовий трансформатор /5 напруги - був визнаний придатним до промислового використання, що підтверджується "Актом проведення порівнювальних випробувань Силового трансформатора напруги" від 22.03.2005 р. (Додається).
Інформаційні джерела (література): 1. Деклараційний патент на винахід Мо56977 А від 15.05.2003Г. 2. О.Б. Брон "Злектромагнитное поле как вид материи" Госзнергоиздат М. 1962г. 5 2 м тів щі 5 --- хе ШИН Я
Піни мой к
НІВ, 2 о 2 іс 9 2 Ге ч- кі чу вух зо че х аИ КМ ; С г Ці й Я «
ОК Ф
Я г
Фіг (ее) ! те ЩО | 2 с Ше й І ши '
Фіге (ее) се)

Claims (1)

  1. Формула винаходу щ»
    хо 20 Силовий трансформатор напруги, що складається з броньованого шихтованого пластинчастого
    7" магнітопроводу квадратної форми, на кожному зі стрижнів якого знаходяться котушка первинної обмотки, поверх якої навита котушка вторинної обмотки, який відрізняється тим, що кожна з обмоток намотується безперервним проводом послідовно на кожній котушці, з виводом початку і кінця обмотки, розташованим на усіх чотирьох котушках, при цьому збирання сердечника здійснюють шляхом укладання залізних пластин одного
    СУ 55 геометричного розміру з послідовною перев'язкою усередину заздалегідь підготовлених котушок так, що сторони магнітопроводу утворюють квадрат, після збирання пластини по кутах свердлять і стягують ізольованими або діамагнітними шпильками, для фіксування обмоток і для стягування пластин сердечника, по центру стрижнів котушки розклинюють клинами з діелектричного матеріалу.
    60 Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 8, 15.08.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    б5
UAU200504522U 2005-05-16 2005-05-16 Power voltage transformer UA8941U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200504522U UA8941U (en) 2005-05-16 2005-05-16 Power voltage transformer

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200504522U UA8941U (en) 2005-05-16 2005-05-16 Power voltage transformer

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA8941U true UA8941U (en) 2005-08-15

Family

ID=35465304

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200504522U UA8941U (en) 2005-05-16 2005-05-16 Power voltage transformer

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA8941U (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2593151C1 (ru) * 2015-06-01 2016-07-27 Российская Федерация, от имени которой выступает Государственная корпорация по атомной энергии "Росатом" Криостат сверхпроводящего трансформатора
RU2604635C1 (ru) * 2015-07-13 2016-12-10 Российская Федерация, от имени которой выступает Государственная корпорация по атомной энергии "Росатом" Криостат сверхпроводящего трансформатора

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2593151C1 (ru) * 2015-06-01 2016-07-27 Российская Федерация, от имени которой выступает Государственная корпорация по атомной энергии "Росатом" Криостат сверхпроводящего трансформатора
RU2604635C1 (ru) * 2015-07-13 2016-12-10 Российская Федерация, от имени которой выступает Государственная корпорация по атомной энергии "Росатом" Криостат сверхпроводящего трансформатора

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6333525B2 (ja) リニア電磁装置
US9633776B2 (en) Variable core electromagnetic device
CA2756595A1 (en) Multiple three-phase inductor with a common core
US20170200553A1 (en) Multi-pulse electromagnetic device including a linear magnetic core configuration
JP5896371B2 (ja) 三相電磁機器
US2931966A (en) Alternating current rectifier
UA8941U (en) Power voltage transformer
JP5520613B2 (ja) 磁束制御型可変変圧器
US2736843A (en) Alternating current electromagnets
JP2013128057A (ja) スコット結線変圧器
US10504645B2 (en) Gapless core reactor
CN103137303B (zh) 一种提高气隙磁芯电感系数的方法
RU2584821C1 (ru) Управляемый электрический реактор с поперечным подмагничиванием
JP4368051B2 (ja) 電磁機器
CN112840418A (zh) 静态感应设备用层叠铁芯
RU71811U1 (ru) Трехфазный трансформатор
JP7118294B2 (ja) 変圧器および電力変換装置
UA56977A (uk) Трансформатор живлення
JP2003068539A (ja) 電磁機器
RU99654U1 (ru) Электроиндукционное устройство
RU2087965C1 (ru) Регулируемый трансформатор
US378321A (en) Rankin kennedy
KR101144854B1 (ko) 고효율 변압기
UA79028C2 (en) Transformer-tranduser having tranverse magnetic bias with alternating current
SU1474807A1 (ru) Электромагнитный вибратор