UA78956C2 - Solid-rolled railroad wheel - Google Patents

Solid-rolled railroad wheel Download PDF

Info

Publication number
UA78956C2
UA78956C2 UAA200609822A UAA200609822A UA78956C2 UA 78956 C2 UA78956 C2 UA 78956C2 UA A200609822 A UAA200609822 A UA A200609822A UA A200609822 A UAA200609822 A UA A200609822A UA 78956 C2 UA78956 C2 UA 78956C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wheel
radius
internal
curve
radius curve
Prior art date
Application number
UAA200609822A
Other languages
English (en)
Inventor
Yevhen Mykolaiovych Kopaiev
Oleksandr Vadymovych Roslik
Dmytro Vasyliovych Korzh
Liubov Volodymyrivna Chupryna
Volodymyr Anatoliiovyc Yarovoi
Volodymyr Ivanovych Tkachenko
Original Assignee
Interpipe Nyzhniodniprovsk Tub
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Interpipe Nyzhniodniprovsk Tub filed Critical Interpipe Nyzhniodniprovsk Tub
Priority to UAA200609822A priority Critical patent/UA78956C2/uk
Priority to RU2007112470/11A priority patent/RU2408469C2/ru
Publication of UA78956C2 publication Critical patent/UA78956C2/uk
Priority to EA200701141A priority patent/EA012106B1/ru
Priority to DE602007006257T priority patent/DE602007006257D1/de
Priority to ES07115402T priority patent/ES2345788T3/es
Priority to EP07115402A priority patent/EP1900546B1/en

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60BVEHICLE WHEELS; CASTORS; AXLES FOR WHEELS OR CASTORS; INCREASING WHEEL ADHESION
    • B60B17/00Wheels characterised by rail-engaging elements
    • B60B17/0006Construction of wheel bodies, e.g. disc wheels
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60BVEHICLE WHEELS; CASTORS; AXLES FOR WHEELS OR CASTORS; INCREASING WHEEL ADHESION
    • B60B17/00Wheels characterised by rail-engaging elements
    • B60B17/0065Flange details
    • B60B17/0068Flange details the flange being provided on a single side

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Rolling Contact Bearings (AREA)
  • Tires In General (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області виробництва дискових коліс залізничних транспортних засобів з диском, 9 виконаним як одне ціле із ободом, і що мають рейкозачіпні елементи.
Останнім часом відбувається суттєва зміна умов експлуатації рухомого складу залізничних доріг, що обумовлена зростанням швидкостей руху і збільшенням навантажень до 30 тонн на вісь.
У процесі експлуатації на суцільнокатане залізничне колесо оказує вплив широкий спектр як зовнішніх навантажень з боку колії та елементів рухомого складу, гак і температурних напружень, що виникають у колесі в 710 процесі гальмування. Фактичні напруження, що виникають внаслідок цього, багато в чому визначають стійкість коліс до пошкоджень і, зрештою, його ресурс.
Одним із найважливіших факторів, що впливає на термін служби суцільнокатаного залізничного колеса, є значення сумарних внутрішніх напружень, які виникають при його експлуатації, а також характер розподілу напружень по об'єму колеса. 19 Виникнення в суцільнокатаному залізничному колесі значних по величині сумарних напружень обумовлене сумісною дією на нього як нормальних статичних і знакозмінних динамічних навантажень, що діють в радіальному й осьовому напрямах, так і температурних напружень, спричинених тертям гальмових колодок об обод колеса в процесі гальмування рухомого складу.
У разі, коли значення сумарних напружень близькі або тривалий час перевищують границю витривалості 20 матеріалу, з якого виготовлено колесо, в ньому відбувається утворення утомних тріщин, що в свою чергу призводять до передчасного руйнування колеса.
За несприятливих умов навантаження в колесі спостерігається концентрація напружень від діючих зовнішніх навантажень і температурного впливу. У цьому випадку сумарне значення внутрішніх напружень може перевищувати границю текучості матеріалу, з якого виготовлено суцільнокатане залізничне колесо, що є с 25 причиною виникнення в колесі залишкових деформацій, які призводять до зміни його експлуатаційних Ге) властивостей, що також веде до скорочення терміну його експлуатації.
Досвід експлуатації суцільнокатаних залізничних коліс показує, що більшість випадків виходу коліс з ладу внаслідок руйнування диска пов'язана з виникненням значних втомних напружень, при цьому руйнування, як правило, відбувається в місці сполучення диска з ободом. о 30 Традиційним шляхом зниження сумарних внутрішніх напружень і їх оптимального розподілу в колесі є вибір ю раціональної конструкції диска суцільнокатаного залізничного колеса і взаємного розташування його конструктивних елементів. о
З рівня техніки відоме суцільнокатане залізничне колесо, що містить обод, маточину і диск, утворений с внутрішньою та зовнішньою поверхнями КО 2085403 С1 (Всеросійський науково-дослідний інститут залізничного 3о транспорту), 27.07.1997). в
У відомому суцільнокатаному залізничному колесі внутрішня та зовнішня поверхні, що утворюють диск колеса, виконані прямолінійними та розташованими під кутом до осі колеса, який дорівнює 71-759,
Недоліками відомого колеса є нерівномірний розподіл сумарних внутрішніх напружень по об'єму колеса та « значне осьове переміщення ободу колеса відносно маточини, що, зрештою, призводить до скорочення терміну З служби колеса. Ці недоліки обумовлені високими значеннями внутрішніх напружень на внутрішній поверхні диска с в місці його сполучення з ободом, що спричинені дією зовнішніх навантажень, та високими значеннями "з внутрішніх напружень на зовнішній поверхні диска в місці його сполучення зі маточиною, що у свою чергу спричинено сумісною дією значних температурних напружень, які викликані тертям гальмових колодок об обод колеса в процесі гальмування, та бічними навантаженнями на гребінь колеса при проходженні рухомим складом кривих ділянок залізничної колії. - З рівня техніки відоме суцільнокатане залізничне колесо, що містить обод, маточину і диск, утворений (ее) внутрішньою й зовнішньою криволінійними поверхнями (ЗО 1139647 А17 (ФЕБ Радзатцфабрік Ілзенбург), 15.02.1985). ї-о У відомому колесі центральна лінія радіального перерізу диска в місці його сполучення з ободом збігається с 20 в осьовому напрямі із центральною лінією радіального перерізу диска в місці його сполучення з маточиною.
Таке виконання суцільнокатаного залізничного колеса дозволяє знизити значення напружень в місці
Фо сполучення диска колеса з ободом у порівнянні з попередньою конструкцією.
Недоліками відомого колеса є нерівномірний розподіл сумарних внутрішніх напружень по об'єму колеса та велике значення осьового зміщення ободу колеса відносно маточини, що у свою чергу призводить до зменшення 99 терміну служби колеса. Ці недоліки обумовлені високими значеннями внутрішніх напружень на внутрішній
ГФ) поверхні в центральній частині диска колеса, спричинених дією зовнішніх навантажень, а також значними юю температурними напруженнями, спричиненими тертям гальмових колодок об обод колеса в процесі гальмування.
З рівня техніки відомо найбільш близьке по сукупності суттєвих ознак і технічному результату, що 60 досягається, суцільнокатане залізничне колесо, що містить обод, маточину і диск, утворений внутрішньою і зовнішньою криволінійними поверхнями, виконаний таким чином, що центральна лінія радіального перерізу диска в місці його сполучення з ободом зміщена в осі колеса відносно центральної лінії радіального перерізу диска в місці його сполучення з маточиною у бік зовнішньої криволінійної поверхні |КО 2259279 СІ (Відкрите акціонерне товариство "Виксунський металургійний завод"), 27.08.2005. бо У відомому колесі зміщення центральної лінії радіального перерізу диска в місці його сполучення з ободом відносно центральної лінії осьового перерізу диска в місці його сполучення з маточиною знаходиться в інтервалі від 10 до 25мм.
Таке виконання суцільнокатаного залізничного колеса дозволяє знизити значення напружень на внутрішній поверхні в центральній частині диска, а також знизити значення осьового зміщення ободу колеса при нагріві в процесі гальмування або при проходженні рухомим складом кривих ділянок залізничної колії в порівнянні з попередньою конструкцією.
Недоліком відомого колеса є нерівномірний розподіл сумарних внутрішніх напружень по об'єму колеса. Цей недолік обумовлено більшим значенням вигину центральної частини диска колеса, що, в свою чергу, спричиняє /о значні температурні напруження на внутрішній поверхні в центральній частині диска колеса, що створює передумови для розвитку втомних тріщин і що в свою чергу призводить до зменшення терміну служби колеса.
В основу винаходу, що заявляється, поставлена задача створення такої конструкції суцільнокатаного залізничного колеса, використання якої дозволило б знизити значення сумарних внутрішніх напружень за рахунок їх оптимального розподілу по об'єму колеса й, тим самим, збільшити термін його служби.
Поставлена задача вирішується тим, що в суцільнокатаному залізничному колесі, що містить обод і маточину, що з'єднані криволінійними перехідними ділянками з диском, який утворений зовнішньою і внутрішньою криволінійними поверхнями, виконаними таким чином, що зовнішня криволінійна поверхня диска з боку ободу утворена першою зовнішньою радіусною кривою, з боку маточини другою зовнішньою радіусною кривою з кривизною, співпадаючою по напряму з кривизною першої зовнішньої радіусної кривої, і сполучених між собою 2о Третьою зовнішньою радіусною кривою з кривизною, протилежною по напряму кривизні першої зовнішньої і другої зовнішньої радіусних кривих, а внутрішня криволінійна поверхня диска з боку ободу утворена першою внутрішньою радіусною кривою, з боку маточини другої внутрішньою радіусною кривою з кривизною, співпадаючою по напряму з кривизною першої внутрішньої радіусної кривої, і сполучених між собою третьою внутрішньою радіусною кривою з кривизною, протилежною по напряму кривизні першої внутрішньої і другої сч г Внутрішньої радіусних кривих, згідно винаходу, для зовнішньої криволінійної поверхні радіус першої зовнішньої радіусної кривої дорівнює 0.09-0.14 діаметру круга катання колеса, радіус другої зовнішньої радіусної кривої і) дорівнює 0.1-0.15 діаметру круга катання колеса, радіус третьої зовнішньої кривої дорівнює 0.12-0.18 діаметру круга катання колеса, а для внутрішньої криволінійної поверхні радіус першої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0.12-0.18 діаметру круга катання колеса, радіус другої внутрішньої радіусної кривої дорівнює Ге зо 9.1-0.15 діаметру круга катання колеса, радіус третьої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0.12-0.17 діаметру круга катання колеса. юю
Виконання диска суцільнокатаного залізничного колеса таким чином, що для зовнішньої криволінійної Ге! поверхні радіус першої зовнішньої радіусної кривої дорівнює 0.09-0.14 діаметру круга катання колеса, радіус другої зовнішньої радіусної кривої дорівнює 0.1-0.15 діаметру круга катання колеса, радіус третьої зовнішньої со кривої дорівнює 0.12-0.18 діаметру круга катання колеса, а для внутрішньої криволінійної поверхні радіус ї- першої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0.12-0.18 діаметру круга катання колеса, радіус другої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0.1-0.15 діаметру круга катання колеса, радіус третьої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0.12-0.17 діаметру круга катання колеса є оптимальним, оскільки забезпечує зниження значень напружень від дії зовнішніх навантажень в місцях сполучення диска з маточиною й ободом, що « призводить, зрештою, до рівномірного розподілу напружень в колесі і зниженню їх сумарних значень. з с Збільшення радіусів першої зовнішньої і першої внутрішньої радіусних кривих з боку ободу призводить до . необхідності збільшення радіусу сполучених з ними третьої зовнішньої і третьої внутрішньої радіусних кривих, и?» що, в свою чергу, веде до збільшення радіусів другої зовнішньої і другої внутрішньою радіусних кривих з боку маточини. Інакше, якщо не відбуватиметься зміни радіусів сполучених радіусних кривих, це призводить до зміни розташування основних конструктивних елементів колеса відносно один одного. -І Таке виконання суцільнокатаного залізничного колеса призводить до наближення форми диску колеса до вертикальної прямолінійної форми, що, в свою чергу, призводить до зменшення жорсткості колеса в осьовому со напрямі і збільшує значення сумарних внутрішніх напружень в диску колеса від дії бічних навантажень.
Ге) У свою чергу, зменшення радіусів першої зовнішньої та першої внутрішньої радіусних кривих з боку ободу 5р призводить до необхідності зменшенню радіусів сполучених з ними третьої зовнішньої і третьої внутрішньої о радіусних кривих, що, в свою Чергу, веде до необхідності зменшення радіусів другої зовнішньої і другої
Ф внутрішньої радіусних кривих з боку маточини.
Таке виконання суцільнокатаного залізничного колеса призводить до збільшення згину колеса у центральній частині його диска, що, у свою чергу, призводить до збільшення значень сумарних внутрішніх напружень на внутрішній поверхні диска колеса, спричинених дією на колесо бічних навантажень, і їх концентрації в місці найбільшого вигину диска. (Ф, Сукупність ознак, що заявляється, у цілому дозволяє знизити вплив сумарних внутрішніх напружень в колесі, ка що знижує ймовірність появи втомних тріщин у найбільш навантажених зонах суцільнокатаного залізничного колеса, що у свою Чергу, дозволяє підвищити експлуатаційну стійкість і надійність конструкції й, тим самим, бор дозволяє збільшити термін служби колеса.
Надалі винахід пояснюється докладним описом його виконання з посиланнями на креслення, на яких зображено: на фіг. 1 - поперечний розріз суцільнокатаного залізничного колеса; на фіг.2 - поперечний розріз суцільнокатаного залізничного колеса (схема розташування радіусних кривих). 65 Суцільнокатане залізничне колесо 1 (фіг 1-2) містить обод 2 (фіг. 1) і маточину З, які з'єднані криволінійними перехідними ділянками 4 з диском 5, який утворений зовнішньою б і внутрішньою 7 криволінійними поверхнями. Зовнішня 6 та внутрішня 7 криволінійні поверхні виконано таким чином, що зовнішня криволінійна поверхня 6 диска 5 з боку ободу 2 утворена першою зовнішньою радіусною кривою КІ (фіг. 2), з боку маточини З (фіг.1) другою зовнішньою радіусною кривою КЗ (фіг. 2) з кривизною, співпадаючою по напряму
З кривизною першої зовнішньої радіусної кривої КІ, і сполучених між собою третьою зовнішньою радіусною кривою КЗ з кривизною, протилежною по напряму кривизні першої зовнішньої КІ і другої зовнішньої К2 радіусних кривих. Внутрішня криволінійна поверхня 7 (фіг. 1) диска 5 з боку ободу 2 утворена першою внутрішньою радіусною кривою КА (фіг.2), з боку маточини З (фіг.1) другої внутрішньою радіусною кривою К5 (фіг.2) з кривизною, співпадаючою по напряму з кривизною першої внутрішньої радіусної кривої К4, і сполучених /0 Між собою третьою внутрішньою радіусною кривою Кб з кривизною, протилежною по напряму кривизні першої внутрішньої К4 і другої внутрішньої КО радіусних кривих. Для зовнішньої криволінійної поверхні б (фіг.1) радіус першої зовнішньої радіусної кривої К1 (фіг.2) дорівнює 0.09-0.14 діаметру круга катання колеса 1, радіус другої зовнішньої радіусної кривої К2 дорівнює 0.1 - 0.15 діаметру круга катання колеса 1, радіус третьої зовнішньої кривої КЗ дорівнює 0.12-0.18 діаметру круга катання колеса 1. Для внутрішньої криволінійної поверхні 7 (фіг.1) радіус першої внутрішньої радіусної кривої К4 (фіг.2) дорівнює 0.12-0.18 діаметру круга катання колеса 1, радіус другої внутрішньої радіусної К5 кривої дорівнює 0.1-0.15 діаметру круга катання колеса 1, радіус третьої внутрішньої радіусної кривої Кб дорівнює 0.12-0.17 діаметру круга катання колеса 1.
Центральна лінія 8 (фіг. 1) радіального перерізу диска 5 в місці його сполучення з маточиною З зміщена відносно її середини на відстань 5, що дорівнює З5 - 55мМм.
Перехідна ділянка 4 у місці сполучення зовнішньої криволінійної поверхні 6 диска 5 з маточиною 3 колеса 1 виконане радіусом К7, рівним 0,3 - 0,9 радіусу К8 у місці сполучення внутрішньої криволінійної поверхні 7 диска 5 з маточиною 2 з внутрішньої сторони (К7 - (0,3 - 0,9) КВ).
Висота 01 маточини З з внутрішньої сторони колеса 1 виконана рівній 0,5 - 0,9 висоті 52 маточини З із сч ов Зовнішньої сторони колеса (Б1 - (0,5 - 0,9) 2).
Діаметр куга катання суцільнокатаного залізничного колеса переважно дорівнює 920-1020 мм. і)
Робота суцільнокатаного залізничного колеса 1, що заявляється, здійснюється таким чином.
При коченні колеса 1 по рейці (на кресленні не позначена) навантаження від вертикальної сили, що діє в площині круга катання, передається через обод 2 на диск 5 і на маточину 3. При цьому із-за кінематичних Ге
Зо Коливань і, особливо, при русі рухомого складу по кривих ділянках залізничної колії, виникає навантаження від бічного тиску гребеня 9 ободу 2 колеса 1 на рейку, яке також передається на диск 5 колеса 1. о
Максимальні значення динамічних навантажень, які сприймає колесо рухомого складу з навантаженням на б вісь до 30 тонн у процесі експлуатації, у два рази вище значення максимального статичного навантаження й, як правило, не перевищують ЗО0КН для вертикального навантаження та 147кН для бічного навантаження. При со
З5 Цьому, максимальне значення сумарних внутрішніх напружень в колесі від дії прикладених до нього навантажень ї- не повинне перевищувати границі текучості матеріалу, з якого виготовлено суцільнокатане залізничне колесо, яке дорівнює 800МПа.
У конструкції суцільнокатаного залізничного колеса 1, що заявляється, виділяються три на більш напружені зони, а саме: перехідні ділянки 4 у місці сполучення диска 5 з ободом 2 та у місці сполучення диска 5 з « маточиною 3, а також середина диска 5, у точці 10 найбільшого значення його вигину. з с Вертикальне навантаження переважно спричиняє виникнення в колесі стискаючі напруження, які досягають максимального значення в місці сполучення диска 5 з ободом 2 та в точці 10 найбільшого вигину внутрішньої ;» поверхні 7 диска 5. При цьому значення напружень у вказаних місцях не перевищують 100МПа, що значно менше значення, що допускається (тобто - В00МПа).
У той же час, бічне навантаження, що виникає при проходженні рухомим складом криволінійних ділянок -І залізничної колії, у поєднанні з вертикальним навантаженням, викликає в диску 5 колеса 1 згинаючий момент, що зростає від ободу 2 до маточини З колеса 1. со Унаслідок сумісної дії вертикального і бічного навантаження найбільш напруженою ділянкою колеса 1 є місце
Ге) сполучення диска 5 з маточиною 3, при цьому із зовнішньої сторони диска 5 виникають розтягуючи напруження, аз внутрішньої сторони диска - стискаючі напруження. о У цьому випадку значення максимальних напружень не перевищують 400МПа.
Ф Окрім цього, у процесі тривалого гальмування рухомого складу в колесі виникають значні теплові напруження, які спричинені інтенсивним виділенням тепла при контакті гальмових колодок з ободом 2 колеса 1.
У цьому випадку, за відсутності прикладених до колеса зовнішніх навантажень, найбільші значення дв напружень виникають у точці 10 найбільшого вигину внутрішньої поверхні 7 диска 5 й на зовнішньої поверхні 6 в місці сполучення диска 5 з маточиною 3. які не перевищують 560МПа, що значно нижче значень, що (Ф, допускаються. ка При доданні до колеса 1 вертикальних навантажень в більшості його ділянок спостерігається взаємна компенсація температурних напружень і напружень спричинених дією прикладених зовнішніх сил. Така бор Компенсація обумовлена тим, що зовнішні сили викликають переважно стискуючі напруження, які компенсуються тепловими розтягуючими напруженнями.
Максимальні напруження в колесі 1 у разі сумісного впливу на нього, з одного боку, вертикального і бічного навантажень, а з іншого боку - теплових напружень, виникають у перехідної ділянці 4 в місці сполучення диска 5 з маточиною 3 зі сторони зовнішньої криволінійної поверхні 6, які близькі до значень, що 65 допускаються. Підвищена концентрація напружень в цьому місці колеса обумовлена тим, що розтягуючи теплові напруження, які досягають в цьому місці свого максимального значення, підсумуються з розтягуючими напруженнями, які виникають в цьому ж місці колеса від дії прикладеного до нього бічного навантаження.
Виконання криволінійної перехідної ділянки 4 колеса 1 у місці сполучення зовнішньої криволінійної поверхні 6 диска 4 з маточиною З радіусом К7, меншим по значенню ніж радіусу К8 перехідної ділянки 4 у місці сполучення внутрішньої криволінійної поверхні 7 диска 5 з маточиною 3 дозволяє знизити концентрацію напружень від дії теплового впливу за рахунок їх рівномірного розподілу на цій ділянці зовнішньої криволінійної поверхні 6.
У свою чергу, виконання висоти 52 маточини З із зовнішньої сторони колеса 1 більшою в порівнянні із висотою 01 маточини З з внутрішньої сторони колеса 1, дозволяє знизити значення напружень від впливу бічного /о навантаження у перехідній ділянці 4 у місці переходу диска 5 в маточину 3, що також робить позитивний вплив на напружений стан суцільнокатаного залізничного колеса 1.
Як показують результати досліджень, напружений стан колеса 1 у місцях переходу диска 5 в обод 2 і маточину 3, а також у точці 10 найбільшого вигину внутрішньої криволінійної поверхні 7 не перевищують критичного значення 800МПа, тобто, границі текучості матеріалу, з якого виготовляють суцільнокатані /5 Залізничні колеса.
Таким чином, запропонована конструкція колеса забезпечує як рівномірний розподіл напружень по всьому об'єму колеса, так і дозволяє знизити напруження в найбільш навантажених зонах, що зменшує ймовірність появи втомних тріщин і збільшує термін службі залізничних суцільнокатаних коліс.
Таким чином, запропонована конструкція колеса забезпечує як рівномірний розподіл напружень по всьому 2о об'єму колеса, так і дозволяє знизити напруження в найбільш навантажених зонах, що зменшує ймовірність появи втомних тріщин і збільшує термін службі залізничних суцільнокатаних коліс.
Крім того, застосування конструкції колеса, що заявляється, дозволяє підвищити демпфуючі властивості, що у свою чергу дозволяє покращити експлуатаційний властивості колеса й підвищити безпеку руху залізничного транспорту. с
Суцільнокатане залізничне колесо, що заявляється, може бути виготовлено в умовах промислового виробництва на стандартному устаткуванні при цьому найбільший економічний ефект досягається при і) використанні такого колеса, в конструкціях високошвидкісних пасажирських і вантажних вагонах зі збільшеним навантаженням на вісь, наприклад, до ЗО тонн. (Се)

Claims (1)

  1. Формула винаходу ю
    Суцільнокатане залізничне колесо, що містить обід і маточину, з'єднані криволінійними перехідними ділянками з диском, який утворений зовнішньою і внутрішньою криволінійними поверхнями, виконаними таким со з5 ЧИНОМ, ЩО зовнішня криволінійна поверхня диска з боку обода утворена першою зовнішньою радіусною кривою, їч- з боку маточини - другою зовнішньою радіусною кривою з кривизною, що співпадає по напряму з кривизною першої зовнішньої радіусної кривої, і сполученими між собою третьою зовнішньою радіусною кривою з кривизною, протилежною по напряму кривизні першої зовнішньої і другої зовнішньої радіусних кривих, а внутрішня криволінійна поверхня диска з боку обода утворена першою внутрішньою радіусною кривою, з боку «
    70 Маточини - другою внутрішньою радіусною кривою з кривизною, що співпадає по напряму з кривизною першої пу с внутрішньої радіусної кривої, Ї сполученими між собою третьою внутрішньою радіусною кривою з кривизною, протилежною по напряму кривизні першої внутрішньої і другої внутрішньої радіусних кривих, яке відрізняється :з» тим, що для зовнішньої криволінійної поверхні радіус першої зовнішньої радіусної кривої дорівнює 0,09 - 0,14 від діаметра круга катання колеса, радіус другої зовнішньої радіусної кривої дорівнює 0,1 - 0,15 від діаметра 75 Круга катання колеса, радіус третьої зовнішньої кривої дорівнює 0,12 - 0,18 від діаметра круга катання -І колеса, а для внутрішньої криволінійної поверхні радіус першої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0,12 - 0,18 від діаметра круга катання колеса, радіус другої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0,1 - 0,15 від со діаметра круга катання колеса, радіус третьої внутрішньої радіусної кривої дорівнює 0,12 - 0,17 від діаметра о круга катання колеса. с 50 42)
    Ф) іме) 60 б5
UAA200609822A 2006-09-13 2006-09-13 Solid-rolled railroad wheel UA78956C2 (en)

Priority Applications (6)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200609822A UA78956C2 (en) 2006-09-13 2006-09-13 Solid-rolled railroad wheel
RU2007112470/11A RU2408469C2 (ru) 2006-09-13 2007-04-04 Цельнокатаное железнодорожное колесо
EA200701141A EA012106B1 (ru) 2006-09-13 2007-06-25 Цельнокатаное железнодорожное колесо
DE602007006257T DE602007006257D1 (de) 2006-09-13 2007-08-31 Nahtloses Eisenbahnrad
ES07115402T ES2345788T3 (es) 2006-09-13 2007-08-31 Rueda de laminacion unica sin uniones para ferrocarriles.
EP07115402A EP1900546B1 (en) 2006-09-13 2007-08-31 Seamless rolled railway wheel

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200609822A UA78956C2 (en) 2006-09-13 2006-09-13 Solid-rolled railroad wheel

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA78956C2 true UA78956C2 (en) 2007-04-25

Family

ID=38136447

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200609822A UA78956C2 (en) 2006-09-13 2006-09-13 Solid-rolled railroad wheel

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP1900546B1 (uk)
DE (1) DE602007006257D1 (uk)
EA (1) EA012106B1 (uk)
ES (1) ES2345788T3 (uk)
RU (1) RU2408469C2 (uk)
UA (1) UA78956C2 (uk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2486063C1 (ru) * 2011-12-16 2013-06-27 Открытое Акционерное Общество "Выксунский Металлургический Завод" Железнодорожное колесо
WO2013103327A1 (ru) * 2012-01-03 2013-07-11 Публичное Акционерное Общество "Интерпайп Ижнеднепровский Трубопрокатный Завод" Цельнокатаное железнодорожное колесо
UA106933C2 (uk) * 2013-03-21 2014-10-27 Публічне Акціонерне Товариство "Інтерпайп Нижньодніпровський Трубопрокатний Завод" Суцільнокатане залізничне колесо
RU2628025C1 (ru) * 2016-08-31 2017-08-14 Акционерное общество "Выксунский металлургический завод" Цельнокатаное железнодорожное колесо
CN108787968B (zh) * 2018-05-21 2019-11-12 马鞍山钢铁股份有限公司 反辐板辋板距大差异火车车轮热成形工艺

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2320726B2 (de) * 1973-04-25 1977-04-28 Klöckner-Werke AG, 4100 Duisburg Schienenrad
DE2331738B1 (de) 1973-06-22 1974-08-08 Kloeckner-Werke Ag, 4100 Duisburg Schienenfahrzeugrad
DD159501A3 (de) * 1980-07-03 1983-03-16 Olaf Reich Vollrad fuer schienenfahrzeuge
SU1092053A1 (ru) * 1982-07-05 1984-05-15 Днепропетровский Ордена Трудового Красного Знамени Металлургический Институт Колесо железнодорожное цельнокатанное дл колесной пары (его варианты)
SU1738687A1 (ru) * 1984-11-19 1992-06-07 Днепропетровский Металлургический Институт Цельнокатанное железнодорожное колесо
US5039152A (en) * 1989-02-17 1991-08-13 Esaulov Vasily P Railway wheel
FR2717122A1 (fr) 1994-03-04 1995-09-15 Sardou Max Roue pour véhicule ferroviaire.
EP1225065B1 (fr) * 2001-01-17 2005-12-14 Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. - CAF- Roue de chemin de fer
CZ292087B6 (cs) * 2002-01-28 2003-07-16 Bonatrans A.S. Železniční kolo
CZ2003120A3 (cs) * 2003-01-15 2004-08-18 Bonatransáa@S Stabilní železniční kolo
RU2259279C1 (ru) * 2004-01-15 2005-08-27 Открытое Акционерное Общество "Выксунский Металлургический Завод" Цельнокатаное железнодорожное колесо и способ его изготовления

Also Published As

Publication number Publication date
EA200701141A1 (ru) 2008-04-28
RU2007112470A (ru) 2008-10-10
RU2408469C2 (ru) 2011-01-10
ES2345788T3 (es) 2010-10-01
EA012106B1 (ru) 2009-08-28
EP1900546A1 (en) 2008-03-19
DE602007006257D1 (de) 2010-06-17
EP1900546B1 (en) 2010-05-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP5131999B2 (ja) 高い制動能力を備えた貨物鉄道車輪
US5407031A (en) Railroad brake shoe
US5913988A (en) Out of gauge resistant railroad wheel
US9334909B2 (en) Disc brake for vehicles
UA78956C2 (en) Solid-rolled railroad wheel
CN107745724A (zh) 铁路货车转向架基础制动装置用制动梁
EP1470006B1 (en) A disc for railway wheel
Inagamov et al. Study of the friction of the brake shoe of a freight car
RU2376149C1 (ru) Цельнокатаное колесо для железнодорожного транспорта
UA78957C2 (en) Solid-rolled railroad wheel
US5234082A (en) Railroad brake shoe
UA79225C2 (en) Solid railroad wheel
RU2788741C1 (ru) Цельнокатаное железнодорожное колесо
WO2013103327A1 (ru) Цельнокатаное железнодорожное колесо
UA79226C2 (en) Solid railroad wheel
RU2728028C1 (ru) Железнодорожное колесо
RU2085403C1 (ru) Цельнокатаное колесо для железнодорожного транспорта
RU2738282C1 (ru) Тормозная колодка железнодорожного транспортного средства
EP4202250A2 (en) Wheel brake disc for rail vehicles with improved mounting
JP4100297B2 (ja) 鉄道車両用ブレーキディスク
CZ293896B6 (cs) Stabilní železniční kolo
RU2601492C2 (ru) Железнодорожное колесо в.в. бодрова
CA2119509C (en) Railroad brake shoe
JP4325013B2 (ja) 鉄道用車両用ブレーキディスクの締結金具
SHARMA et al. RAIL ROAD WHEEL: DESIGN, PERFORMANCE AND MANUFACTURING ASPECTS