UA77927C2 - Method for purification of wastewater and system for use thereof - Google Patents

Method for purification of wastewater and system for use thereof Download PDF

Info

Publication number
UA77927C2
UA77927C2 UAA200609192A UAA200609192A UA77927C2 UA 77927 C2 UA77927 C2 UA 77927C2 UA A200609192 A UAA200609192 A UA A200609192A UA A200609192 A UAA200609192 A UA A200609192A UA 77927 C2 UA77927 C2 UA 77927C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
filter
particles
outlet
supercavitation
coagulator
Prior art date
Application number
UAA200609192A
Other languages
English (en)
Inventor
Oleksandr Petrovych Antonets
Borys Petrovych Radchenko
Mykola Bronislavovych Danylko
Original Assignee
Oleksandr Petrovych Antonets
Borys Petrovych Radchenko
Mykola Bronislavovych Danylko
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Oleksandr Petrovych Antonets, Borys Petrovych Radchenko, Mykola Bronislavovych Danylko filed Critical Oleksandr Petrovych Antonets
Priority to UAA200609192A priority Critical patent/UA77927C2/uk
Publication of UA77927C2 publication Critical patent/UA77927C2/uk

Links

Landscapes

  • Physical Water Treatments (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід належить до очищення стічних вод від забруднення та може знайти застосування переважно для 2 очищення стічних вод при виробництві харчових дріжджів та лізину.
На практиці виробництва харчових дріжджів та лізину, коли воно виконується на одній виробничій площадці, стічні води від обох виробництв, як правило, об'єднуються і направляються після значного розбавлення водою на очисні споруди, які обслуговують декілька промислових об'єктів. Наявне на виробництві фільтруюче та сепараторне обладнання практично не в змозі виділити з водяного розчину в зв'язку з високою дисперсністю 70 частин лізину та дріжджів значну частину цих продуктів. Концентрація органіки в стічних водах дуже висока (досягає 80000 мг О/л). Такі стічні води можуть направлятися на переробку на очисні споруди тільки після значного розбавлення водою. Підприємства, що виробляють лізин та дріжджі, несуть значні витрати за воду.
Втрачається значна кількість органічного продукту, який може бути використаний як частина начальної сировини при виробництві лізину та дріжджів. 12 Відомий спосіб очищення рідини чи газу і фільтр (патент Російської Федерації Мо2049522 ВО1027/22, 19951 шляхом пропускання потоку середовища через фільтровий матеріал. При цьому в потоці, що фільтрується, попередньо збуджують коливання, що створюють плоску стоячу хвилю на частоті нижчої моди попередніх коливань.
Проте відомий спосіб та фільтр не забезпечують необхідної степені очищення стічних вод при виробництві лізину та дріжджів. Такі стічні води мають дрібнодисперсний органічний забруднювач та високий вміст розчинених неорганічних забруднювачів. В ньому не має можливості очистити воду від розчинених неорганічних забруднювачів.
Найбільш близьким до запропонованого винаходу є відомий спосіб очищення рідини та пристрій для його використання |див. патент України Мо55323, 502Е1/36, від 29.12.1999 року, бюл. МоЗ від 17.03.2003 року|, шляхом с 22 попереднього збудження в ній ультразвукових коливань з утворенням стоячої хвилі та наступного пропускання о рідини через фільтроелемент, при цьому коливання збуджують на одній частоті, але з різним фазовим зсувом, і в режимі розвиненої кавітації, а необхідний ступінь ультразвукової обробки і очищення рідини досягають зміною часу витримки рідини в зоні стоячих хвиль.
Відомий пристрій містить фільтр-коагулятор з вхідним та вихідним патрубками з розташованим на ньому в випромінювачем. Фільтр-коагулятор має пористу перегородку та бункер для збирання органіки Га
Але й цей відомий спосіб та пристрій також не має можливості очистити воду від високого вмісту розчинених неорганічних забруднювачів (солей), які є обов'язковими в стічній воді при виробництві лізину та дріжджів. о
В основу винаходу покладена задача розробки такого способу очищення стічних вод та системи для його ї- використання при виробництві лізину та дріжджів, який би дозволив очистити воду від дрібнодисперсного 3о органічного забруднювача та великого вмісту розчинених неорганічних забруднювачів (солей). в
Поставлена задача вирішується способом та системою очищення стічних вод з дрібнодисперсним органічним забруднювачем та розчиненими неорганічними забруднювачами з використанням фільтрування неорганічних частин та ультразвукових коливань, при цьому спочатку фільтрують неорганічні частинки, що за розмірами більші «Ф ніж частинки органічного забруднювача, потім проводять коагуляцію частинок органічного забруднювача в полі 70 ультразвукових коливань, фільтрують його і видаляють його з потоку, що очищається, а солі з води видаляють но) с методом суперкавітаційного випарювання.
І» Система для використання вказаного способу містить фільтр, вихідний патрубок якого з'єднаний з фільтром-коагулятором, на корпусі якого закріплений ультразвуковий випромінювач, а в середині розташований фільтр з пористою перегородкою, фільтр-коагулятор містить бункер для збирання органіки, при цьому система 49 містить підігрівач, суперкавітаційний випарник з розташованими в ньому кавітаційними елементами, сепаратор, 7 конденсатор, накопичувач дистиляту, накопичувач розсолу та накопичувач сконденсованих крапель, при цьому -І вихідний патрубок фільтра-коагулятора з'єднаний з підігрівачем, що з'єднаний через перший вентиль та насос з суперкавітаційним випарником, який з'єднаний з сепаратором, що підключений до конденсатора, вихідний іш патрубок якого з'єднаний з накопичувачем дистиляту, вихід суперкавітаційного випарника через другий вентиль ка 20 з'єднаний з входом накопичувача розсолу, а через третій вентиль зі входом першого насосу, а вихід підігрівача через третій вентиль з'єднаний зі входом насоса. тм Спосіб, що пропонується, полягає в тому, що послідовно видаляють фільтруванням механічні частинки, що по розмірах більші, ніж частинки органічного забруднювача. Потім в полі ультразвукових коливань коагулюють частини органічного забруднювача, фільтрують його на пористій перегородці і видаляють із потоку, що 29 очищається. Після цього видалення солі з води виконують суперкавітаційним випарюванням.
ГФ) Органічна складова забруднювача водного потоку виведена з потоку зі збільшеними частинками, згущена, не юю має солей, тобто придатна для використання як початкова сировина при виготовленні лізину та дріжджів.
Неорганічна складова забруднювачів (солі) видаляється з потоку, що очищається, в процесі еуперкавітаційного випарювання в хімічно незмінному вигляді, що дозволяє використовувати ці солі як частину сировинного потоку 60 хімікатів при виготовленні лізину чи дріжджів.
Сутність винаходу пояснюється рисунками, що додаються.
На Фіг.1 зображена система очищення стічної води при виробництві лізину чи дріжджів. Система містить зі вхідним патрубком фільтр 1, вихідний патрубок якого з'єднаний з фільтром-коагулятором 2, на корпусі якого закріплений випромінювач 3, а в середині розташований фільтр 4 з пористою перегородкою. Фільтр-коагулятор 2 бо містить бункер 5 для збирання органіки. Вихідний патрубок фільтра-коагулятора 2 з'єднаний з підігрівачем 6,
що з'єднаний через насос 7 з кавітаційним випарником 8, в якому розташовані кавітаційні елементи 9, що створюють парові каверни 10. Випарник 8 з'єднаний з сепаратором 11, що підключений до конденсатора 12, вихідний патрубок якого з'єднаний з накопичувачем 13 дистиляту. Система містить накопичувач 14 розсолу та накопичувач 15 сконденсованих крапель. Вихід випарника 8 через вентиль 16 з'єднаний із входом накопичувача 14 розсолу, а через вентиль 17 зі входом насосу 7. Вихід підігрівача 6 через вентиль 18 з'єднаний зі входом насосу 7.
Система функціонує наступним чином.
Стічна вода поступає на фільтр 1, де з потоку видаляються тверді частини з розмірами більші за 10 мк.
Дальше потік направляється у фільтр-коагулятор 2, де частини органіки в полі ультразвукових коливань 7/0 Коагулюють (укрупнюються) та видаляються з потоку завдяки пористій перегородці фільтра 4 і накопичуються в бункері 5. Вода очищена від органіки, направляється в підігрівач 6, нагрівається до температури 1102С. Насосом 7 вода подається в суперкавітаційний випарник 8, де за кавітаційними елементами 9 в потоці водного розчину утворюються парові каверни 10. Пар з каверн 10 відводиться в сепаратор 11, де каплі розчину направляються в трубчатий конденсатор 12, який охолоджується водою. В ньому пар конденсується | накопичується в дистиляторі 75.13. При необхідності за допомогою вентилів 16, 17 та 18 може бути організовано багаторазове проходження через випарник 8 розчину, який необхідно очищати від розчинених неорганічних забруднювачів (солей). Це дозволяє досягнути значного ступеня упарювання розчину, що очищається.
Соли з накопичувача 14 та органіка з бункера 5 використовується як начальна сировина при виробництві лізину та дріжджів.
Метод суперкавітаційного випарювання забезпечує саме високе серед існуючих методів випарювання зняття пару з 1 м? поверхні випарювання. Зняття пару з 1 м? поверхні каверни може доходити до 1200 кг пару за годину при різниці температур 6-122С. Вміст солі дистиляту знаходиться в діапазоні 22-25 мг на кілограм пару.
Затрати енергії на виведення солі з 1 м? стоків знаходяться в межах 4 кВт/час. В технологічний процес згідно з даним способом очищення стічної води як частина начальної сировини повертається до 99,9 95 виведеного із с стічного потоку органічного забруднювача і 99,9 95 солі. Ге)
Спосіб та система, що заявляються, реалізуються на обладнанні та технологічних процесах коагуляції забруднювачів водних розчинів та їх фільтрації в полі ультразвукових коливань та дистиляції водних розчинів способом суперкавітаційного випарювання. ча

Claims (2)

Формула винаходу с
1. Спосіб очищення стічних вод з дрібнодисперсним органічним забруднювачем та розчиненими та їм нерозчиненими неорганічними забруднювачами, що включає використання фільтрування нерозчинених забруднюючих частинок та ультразвукових коливань, який відрізняється тим, що спочатку фільтрують ї- нерозчинені неорганічні частинки, що за розмірами більші, ніж частинки органічного забруднювача, потім проводять коагуляцію частинок органічного забруднювача в полі ультразвукових коливань, скоагульовані частинки фільтрують і видаляють із потоку, що очищається, а солі з води видаляють методом суперкавітаційного « випарювання.
2. Система для використання способу за п.1, яка містить фільтр, вихідний патрубок якого з'єднаний із но с фільтром-коагулятором, на корпусі якого закріплено ультразвуковий випромінювач, а всередині розташовано у» фільтр із пористою перегородкою, фільтр-коагулятор містить бункер для збирання органіки, яка відрізняється тим, що вона містить підігрівач, суперкавітаційний випарник із розташованими в ньому кавітаційними елементами, сепаратор, конденсатор, накопичувач дистиляту, накопичувач розсолу та накопичувач сконденсованих крапель, при цьому вихідний патрубок фільтра-коагулятора з'єднаний із підігрівачем, що - з'єднаний через перший вентиль та насос із суперкавітаційним випарником, який з'єднаний із сепаратором, що -1 підключений до конденсатора, вихідний патрубок якого з'єднаний із накопичувачем дистиляту, вихід суперкавітаційного випарника через другий вентиль з'єднаний із входом накопичувана розсолу, а через третій іс), вентиль - із входом насоса. з 50 що Ф) іме) 60 б5
UAA200609192A 2006-08-21 2006-08-21 Method for purification of wastewater and system for use thereof UA77927C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200609192A UA77927C2 (en) 2006-08-21 2006-08-21 Method for purification of wastewater and system for use thereof

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA200609192A UA77927C2 (en) 2006-08-21 2006-08-21 Method for purification of wastewater and system for use thereof

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA77927C2 true UA77927C2 (en) 2007-01-15

Family

ID=37725555

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA200609192A UA77927C2 (en) 2006-08-21 2006-08-21 Method for purification of wastewater and system for use thereof

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA77927C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2155625C2 (ru) Способ и устройство для опреснения морской воды
Tong et al. The global rise of zero liquid discharge for wastewater management: drivers, technologies, and future directions
US20230348297A1 (en) Concentrator and crystallizer evaporation system
CN101327407B (zh) 一种液体蒸发浓缩设备与方法
US20140158616A1 (en) Systems, apparatus, and methods for separating salts from water
EP1982958A1 (en) Plant for the desalination/purification of brackish water and industrial waste with zero liquid discharge
WO2012030368A1 (en) Application of radio frequency to fluidized beds
CN105948364A (zh) 一种基于旁路烟道蒸发的脱硫废水零排放处理系统
JP2009000656A (ja) 油濁水再利用システム
CN102936065A (zh) 一种处理废水的方法
US11305233B2 (en) System, device and method for production of high-nitrogen organic liquid fertilizer from ammonia rich wastewaters and digester effluents
CN109011668A (zh) 一种基于高含盐废水的结晶盐分离提纯系统
CN104761091A (zh) 工业浓盐水零排放处理工艺及装置
US11618691B1 (en) Waste water treatment to reduce BOD/COD
EP2374760A1 (en) Water desalination plant
CN201962156U (zh) 一种乳化液废水的处理系统
UA77927C2 (en) Method for purification of wastewater and system for use thereof
KR100505794B1 (ko) 순환로에서 증기의 형태로 유체를 세정하는 장치
CA2740060C (en) Water treatment method for heavy oil production using calcium sulfate seed slurry evaporation
CN105036444B (zh) 减量化和资源化中水回用零排放处理工艺
CN211921176U (zh) 一种金属加工废水的处理装置
RU79976U1 (ru) Промышленный технологический комплекс по переработке и утилизации нефтесодержащих отходов
RU2778395C1 (ru) Способ получения метанола из сточных вод и установка для получения метанола из сточных вод
Duraisamy et al. Effluents from copper industry: Improvised techniques
Yogarajachari et al. Future directions in the global rise of Zero Liquid Discharge (ZLD) for wastewater management