UA75575C2 - Сільськогосподарська робоча машина, спосіб розподілу потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, та сільськогосподарська робоча машина для здійснення способу - Google Patents

Сільськогосподарська робоча машина, спосіб розподілу потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, та сільськогосподарська робоча машина для здійснення способу Download PDF

Info

Publication number
UA75575C2
UA75575C2 UA2001128855A UA2001128855A UA75575C2 UA 75575 C2 UA75575 C2 UA 75575C2 UA 2001128855 A UA2001128855 A UA 2001128855A UA 2001128855 A UA2001128855 A UA 2001128855A UA 75575 C2 UA75575 C2 UA 75575C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mass
collected mass
flow
collected
working machine
Prior art date
Application number
UA2001128855A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Бодо КЮН
Франц Хайд'янн
Original Assignee
Клаас Зельбстфаренде Ернтемашінен Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Клаас Зельбстфаренде Ернтемашінен Гмбх filed Critical Клаас Зельбстфаренде Ернтемашінен Гмбх
Publication of UA75575C2 publication Critical patent/UA75575C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01FPROCESSING OF HARVESTED PRODUCE; HAY OR STRAW PRESSES; DEVICES FOR STORING AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL PRODUCE
    • A01F12/00Parts or details of threshing apparatus
    • A01F12/44Grain cleaners; Grain separators
    • A01F12/444Fanning means
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D41/00Combines, i.e. harvesters or mowers combined with threshing devices
    • A01D41/12Details of combines
    • A01D41/1243Devices for laying-out or distributing the straw
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S460/00Crop threshing or separating
    • Y10S460/901Material distributor

Abstract

Винахід стосується сільськогосподарської робочої машини і способу розподілу щонайменше одного потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, причому сільськогосподарська збиральна машина містить один або декілька робочих органів, що обробляють збирану масу, до робочих органів приєднаний щонайменше один витяжний вентилятор для відводу щонайменше частини обробленої робочими органами маси. До витяжного вентилятора для керування потоками збираної маси приєднаний розподільник збираної маси, обладнаний здатними змінювати своє положення спрямовуючими збирану масу перегородками, і щонайменше один спрямовуючий збирану масу елемент.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується сільськогосподарських робочих машин щонайменше з одним робочим органом, що 2 обробляє збирану масу, і приєднаними до нього органами для переміщення збираної маси і способу використання сільськогосподарської робочої машини.
ІЗ патенту ФРН Мо19624733| відома виконана у вигляді зернозбирального комбайна сільськогосподарська збиральна машина, до молотильних органів якої у задній частині приєднаний сепаруючий пристрій для відокремлення зерна і соломи, виконаний у вигляді клавішного соломотряса. Під сепаруючим пристроєм 70 встановлена скатна дошка, яка переміщає відокремлювану у сепаруючому пристрої зернову масу в протилежному вивантаженню збираної маси напрямку на струшувальну дошку, що переміщає відокремлювану в молотильних органах масу разом з відокремлюваною в сепаруючому пристрої масою і передає її на очисний пристрій, гратчасті елементи якого продуваються повітряним потоком, який створюється повітродувкою. Оскільки подібного роду очисні пристрої швидко досягають межі своїх можливостей, до скатної дошки в її задній частині 19 приєднаний витяжний вентилятор, який відсмоктує компоненти, що не містять зерна, з потоку збираної маси, яка проходить через сепаруючий пристрій, так що до очисного пристрою підводиться суміш з незначним вмістом домішок. Переміщення потоків збираної маси на скатній та на струшувальній дошках у протилежних напрямках призводить до сильних завихрень при зустрічі цих потоків у зоні між скатною і струшувальною дошками, що, у свою чергу, призводить до втрати потоком збираної маси в цій зоні енергії руху до задньої частини сільськогосподарської збиральної машини. Такого роду перешкоди проходженню збираної маси призводять до значного погіршення ступеня очистки. З іншого боку, розташований під сепаруючим пристроєм робочий орган перешкоджає тому, щоб потоки збираної маси, що відокремлюється в сепаруючому пристрої, вентиляторі та очисному пристрої, простим способом знову об'єднувалися при підході до подрібнювача, який змішує різні потоки збираної маси, подрібнює і викидає її на поле, наприклад, із широким розкидом. с 29 Однак, відповідно |до європейського патенту ЕР 0 314 695), подібного роду подрібнювальний і змішувальний Ге) пристрій набуває усе більшого значення, оскільки усе частіше відмовляються від використання соломи, причому солома повинна подрібнюватися і розкидатися по полю для більш швидкого перегнивання.
Тому в основу винаходу покладене завдання такого удосконалення сільськогосподарської збиральної машини зазначеного на початку опису типу, щоб не зернові компоненти збираної маси, які виходять з машини, о безперешкодно без завихрень проходили через машину, а також разом чи окремо без взаємного впливу вивантажувалися з машини.
Відповідно до винаходу це завдання вирішується тим, що в сільськогосподарській збиральній машини до о очисного пристрою та щонайменше до двох транспортуючих збирану масу пристроїв у їхній задній зоні приєднаний витяжний вентилятор з таким його розташуванням у вертикальному напрямку, щоб поряд з відведенням створюваного повітродувкою повітряного потоку в зоні між транспортуючими збирану масу - пристроями створювався спрямований у бік витяжного вентилятора повітряний потік, що забезпечує утворення в зоні ступеня перепаду щонайменше двох протилежно спрямованих потоків збираної маси з виключенням будь-яких перешкоджаючих проходженню збираної маси завихрень. Поряд із запобіганням підпору збираної « маси це також підвищує ступінь її очищення. З 50 Відповідно до наступної більш прийнятної форми виконання винаходу, витяжний вентилятор може бути с виконаний у вигляді подрібнювача збираної маси, так що потоки збираної маси, які надходять в подрібнювач, з» змішуються один з одним, а довгостеблова маса, наприклад, солома, піддається тонкому подрібненню, що сприяє її кращому перегниванню.
Для забезпечення можливості настроювання повітряного потоку, що проходить в зоні щонайменше між двома транспортуючими збирану масу пристроями і спрямований до заднього кінця машини, на перемінні параметри і збираної маси, відповідно до ще однієї більш прийнятної форми виконання винаходу, цей потік є регульованим. 4! Особливо ефективним є настроювання швидкості повітряного потоку на параметри збираної маси тоді, коли регулювання швидкості цього потоку здійснюють в залежності від виду та втрат збираної маси, оскільки обидва і-й ці параметри справляють визначальний вплив на результати сепарації маси в очисному пристрої. -і 20 Найбільш простий з конструктивної точки зору спосіб регулювання швидкості повітряного потоку можна забезпечити шляхом зміни числа обертів витяжного вентилятора. сл Для доволі точного визначення миттєвих значень швидкості повітряного потоку, відповідно до ще однієї більш прийнятної форми виконання винаходу, запропоновано вимірювати швидкість повітря в зоні між транспортуючими збирану масу пристроями вимірювачами швидкості повітря, які через блок керування 29 забезпечують регулювання швидкості повітря в згаданій зоні.
ГФ) Особливо проста форма виконання блоку керування виходить в результаті того, що задають певне значення швидкості повітря в залежності від специфічних параметрів збираної маси і з достатньою частотою порівнюють о виміряні значення швидкості повітря в зоні між транспортуючими збирану масу пристроями із заданим значенням швидкості і, якщо це необхідно, знов підганяють швидкість повітря до заданої. Дуже добрі результати підгонки 60 швидкості повітряного потоку в згаданій зоні до змінюваних параметрів збираної маси одержують тоді, коли регулювання швидкості повітряного потоку здійснюють в залежності від таких специфічних параметрів збираної маси, як її вид та вологість.
Для забезпечення спрямованого розподілу по полю потоку збираної маси, що проходить через виконаний у вигляді подрібнювача витяжний вентилятор, до цього подрібнювача може бути приєднаний відомий розподільник бо збираної маси, який рівномірно розкидає по полю в межах робочої ширини сільськогосподарської збиральної машини здрібнену масу.
Для забезпечення безперервного безпідпірного вивантаження збираної маси із сільськогосподарської збиральної машини та високої приймальної здатності її щодо видів маси, яка вивантажується, розподільник збираної маси, приєднаний до сільськогосподарської збиральної машини, може бути виконаний таким чином, щоб потоки збираної маси, що проходять через машину, вивантажувалися на поле з широким розкидом або з укладанням у валки. Відповідно до винаходу, сільськогосподарські робочі машини можна використовувати таким чином, щоб, з одного боку, формувався валок збираної маси, а, з іншого боку, з розподільника збираної маси випускався повітряний потік, що містить цю масу, з виключенням турбулізації цим потоком раніше сформованого /о валка. Особливо просто цей спосіб здійснюється за рахунок того, що розподільник збираної маси виводить із сільськогосподарської збиральної машини повітряний потік, що містить цю масу, зі зміщенням відносно валка, що дозволяє довгостеблову солому укладати у валок для подальшого використання, у той час як короткостеблову солому і полову окремо відсмоктують з машини.
Особливо ефективно сільськогосподарські збиральні машини можна використовувати, якщо повітряний потік, 75. ЩО містить збирану масу, сильно відводити від вже вкладеного на полі валка, що цілком виключає їх вплив один на одного.
Особливо проста конструкція реалізуючої запропонований спосіб сільськогосподарської збиральної машини забезпечується при приєднанні до витяжного вентилятора щонайменше одного спрямовуючого збирану масу елемента, який щонайменше частково закриває доступ до витяжного вентилятора і який щонайменше частиною своєї робочої ширини може перешкоджати виходу повітряного потоку, що містить збирану масу, до розподільника збираної маси, встановленого за витяжним вентилятором. Це забезпечує вивантаження частини збираної маси, що проходить через сільськогосподарську збиральну машину, в обхід витяжного вентилятора й укладання її у валок і одночасно такий вихід повітряного потоку, що містить збирану масу, який виключає його контакт з вже покладеним на грунт валком. с
Особливо проста з конструктивної точки зору форма виконання винаходу забезпечується шляхом закривання щонайменше частини ширини виходу розподільника збираної маси за допомогою спрямовуючого збирану масу і) елемента, встановленого з можливістю зміни його положення.
Відповідно до ще однієї форми виконання винаходу, до розподільника збираної маси можуть бути приєднані також декілька спрямовуючих збирану масу перегородок, які для спрощення зміни їх положення можуть бути ю зо розділені на праву і ліву групи з керуванням зміною їх положення від спільного механізму.
Оскільки валок збираної маси завжди вкладається на грунт посередині за сільськогосподарською збиральною - машиною, то спрямовуючий збирану масу канал, що закривається, також розташований посередині ю розподільника цієї маси.
Для забезпечення максимальної протяжності спрямовуючого збирану масу каналу, що закривається, о з5 поперечно напрямку руху машини необхідно, щоб утворюючі цей канал напрямні перегородки знаходилися на ча відносно великій відстані одна від одної. Однак для забезпечення при роботі розподільника збираної маси у робочому положенні "широкий розкид" надійного доступу в нього повітряного потьку, що містить збирану масу, у каналі, який закривається, можуть бути встановлені додаткові напрямні перегородки, які при роботі розподільника збираної маси у робочому положенні "укладання валка" повертаються назад за напрямні « перегородки, які закривають спрямовуючий збирану масу канал. в с Для обмеження витрат на повороти напрямних перегородок у розподільнику збираної маси з ними сполучений з'єднувальний механізм, який при приведенні його в дію вручну або дистанційно одночасно повертає ;» всі сполучені з ним напрямні перегородки у потрібне положення.
Для забезпечення максимальної гнучкості в регулюванні напрямку виходу збираної маси спрямовуючі збирану масу перегородки можуть бути виконані прямолінійними або криволінійними з можливістю поворотів в -І широких межах, від майже протилежного напрямку руху машини положення до майже вертикального положення.
Інші більш прийнятні форми виконання винаходу є предметом залежних пунктів формули і пояснюються о нижче з посиланнями на креслення, де: с на Фіг.1 подана сільськогосподарська збиральна машина, вигляд збоку; на Фіг.2 - схема виконаного відповідно до винаходу блоку керування та регулювання;
Ш- на Фіг.3 - схема виконаного відповідно до винаходу розподільника збираної маси у робочому положенні сп "широкий розкид"; на Фіг.4 - схема виконаного відповідно до винаходу розподільника збираної маси у робочому положенні "укладання убік".
На Фіг.1 подана виконана у вигляді зернозбирального комбайна 2 сільськогосподарська збиральна машина 1, оснащена на своєму кінці, що виступає вперед у напрямку руху машини ЕК, похилим транспортером 3, який (Ф, відомим і тому більш детально не описаним способом подає збирану масу до однобарабанного молотильного ка пристрою 4. Переміщуваний між молотильним барабаном 5 і підбарабанням б потік збираної маси 7 переймається у задній частині молотильного барабана 5 передавальним барабаном 8, який передає потік бор Збираної маси 7 в розташований за ним виконаний у вигляді осьового сепаруючого ротора 9 сепаруючий орган 10, який відокремлює зерно від соломи і розташований у роторному корпусі 11, при цьому щонайменше частково охоплений корпусом 11 сепаруючий ротор 12, обертаючись, переміщає потік збираної маси 7 між сепаруючим ротором 12 і роторним корпусом 11 у задню частину сепаруючого ротора 12. У задній частині сепаруючого ротора 12 роторний корпус 11 виконаний з нижнім отвором 13, через який потік збираної маси 7, переміщуваний 65 між сепаруючим ротором 12 і роторним корпусом 11, може виходити з осьового сепаруючого ротора 9.
До осьового сепаруючого ротора 9 приєднаний розташований під ним виконаний у вигляді скатної дошки 14 перший похилий транспортуючий збирану масу орган 15, що уловлює потік 17 збираної маси, відокремлюваний через отвори 16 роторного корпусу 11. Скатна дошка 14 обладнана приводом хитань за стрілкою 18, так що збирана маса 17, що уловлюється нею, поступово переміщається до переднього кінця скатної дошки 14 і, нарешті, самопливом сходить з неї.
Під однобарабанним молотильним пристроєм 4, передавальним барабаном 8 і осьовим сепаруючим ротором 9 з розташованою під ним скатною дошкою 14 встановлений кондиціюючий і очищаючий збирану масу пристрій 19, струшувальна дошка 20 якого через раму 22 сполучена з виключенням взаємного обертання з очисним пристроєм 24, який, відповідно до розглянутої форми виконання винаходу, містить декілька плоских решіт 23. 7/0 Опорна рама 22 струшувальної дошки 20 і плоских решіт 22 за допомогою приводу хитань 25 поворотно встановлена в сільськогосподарській машині 1, причому повороти рами 22 визначаються хитаннями за стрілкою 26.
Струшувальна дошка 20 займає похиле положення і пролягає під однобарабанним молотильним пристроєм 4 та передавальним барабаном 8 до передньої частини скатної дошки 14, розташованої під осьовим ротором 9. /5 Тому струшувальна дошка 20 приймає потік збираної маси 27, відокремлюваний в зоні однобарабанного молотильного пристрою 4, потік збираної маси 28, відокремлюваний в зоні осьового сепаруючого пристрою 9, і потік збираної маси 17, що надходить зі скатної дошки 14. Хитання 26 струшувальної дошки 20 збирають окремі потоки збираної маси 27, 28, 17 і переміщають їх у вигляді сумарного потоку збираної маси 29 у напрямку заднього кінця дошки 20. Таким чином, струшувальна дошка 20 утворює щонайменше ще один транспортуючий збирану масу орган 21.
У задній частині струшувальної дошки 20 потік збираної маси 29 передається на одне або декілька решіт 23 очисного пристрою 24 і завдяки його хитанням 26 переміщається в кінцеву зону очисного пристрою 24, звернену у бік, протилежний напрямку руху ЕК сільськогосподарської збиральної машини 1. Для підвищення ефективності очистки решетами 23 до них приєднана повітродувка ЗО, повітряний потік 31 якої продуває решета 23 і сч об переміщає легкі частки 32, що містяться в потоці збираної маси 29, у задню частину комбайна 2, у той час як зерно 33, що знаходиться в потоці збираної маси 29, який надходить зі струшувальної дошки 20, відділяється на (8) плоских решетах 23 і виводиться транспортувальними органами 34 із зони очисного пристрою 24. Завдяки зміщенню скатної 14 і струшувальної 20 дощок по вертикалі між їхніми зверненими одна до одної кінцевими зонами утворений обмежений прохідним проміжком 35 зони 36 між транспортуючими збирану масу пристроями( ю зо 195, 21), в якій потоки збираної маси 17, 27, що переміщаються назустріч один одному скатною 14 і струшувальною 20 дошками, зливаються в єдиний потік 29. Цей процес змішування потоків може - супроводжуватися завихреннями, які значною мірою перешкоджають проходженню збираної маси в зоні 36 і при ю деяких обставинах можуть призвести до його припинення. Для усунення зв'язаних з цими завихреннями проблем виконана у вигляді зернозбирального комбайна 2 сільськогосподарська збиральна машина 1 оснащена о зв розташованим в її задній частині витяжним вентилятором 37, який обертається у напрямку стрілки 38 і ї- щонайменше частково вмонтований у корпус 39, лише схематично показаний на Фіг.1. До витяжного вентилятора 37 зверху приєднаний спрямовуючий збирану масу поворотний навколо осі 40, поперечної напрямку руху ЕК машини 1, елемент 41, який одним кінцем може бути вибірково з'єднаний або з напрямним щитком 42, закріпленим під отвором 13 у роторному корпусі 11, або із запірним щитком 43, розташованим у « задній частині сепаруючого органа 10. Відповідно до винаходу, для запобігання завихренням в зоні зустрічі з с потоків збираної маси 17, 27 та забезпечення їх руху у задню зону сільськогосподарської збиральної машини 1 витяжний вентилятор 37 встановлений у задній частині машини 1 і розташований по вертикалі відносно двох ;» транспортуючих збирану масу органів 15, 21, а також відносно очисного пристрою 24 таким чином, щоб він відводив повітряний потік 31, що проходить від повітродувки ЗО через решета 23 очисного пристрою 24, |і створював додатковий повітряний потік 44, який продуває проточний проміжок 35 в зоні ступеня перепаду 36 у -І напрямку витяжного вентилятора 37.
Згідно з Фіг.1, ротор витяжного вентилятора 37 має декілька розташованих по колу відомих подрібнювальних о ножів, які взаємодіють із закріпленими на сільськогосподарській збиральній машині 1 протирізальними с пластинами, так що витяжний вентилятор 37 виконує також і функцію подрібнювача 47 збираної маси.
Щоб простим способом налаштувати повітряний потік 44, створюваний витяжним вентилятором 37 в зоні 36,
Ш- на різні параметри врожаю, можна змінювати швидкість повітряного потоку 44 в зоні 36, причому особливо сп доброї настройки належних в зоні 36 параметрів потоку збираної маси 29 можна досягти тоді, коли швидкість повітряного потоку 44 регулюють в залежності від виду збираної маси і/або від її витрати, при цьому необхідне встановлення у зоні у 36 відомих датчиків 45.
У найпростішому випадку зміну швидкості повітряного потоку 44 в зоні 36 можна забезпечити шляхом встановлення в цій зоні одного або декількох вимірників 45 швидкості повітряного потоку, які б вимірювали
Ф) його швидкість і виміряну величину Х1 передавали на блок керування та регулювання 46. В блок керування та ка регулювання 46 перед цим уводять задану величину швидкості Х2 повітряного потоку 44, яку блок 46 порівнює з миттєвими величинами швидкості повітряного потоку 44 і при відхиленні миттєвих величин цієї швидкості від бо заданої корегує швидкість повітряного потоку 44. У найпростішому випадку зміна швидкості повітряного потоку 44 до заданої величини Х2 досягається тим, що блок керування та регулювання 46 генерує вихідний сигнал МУ1, який або збільшує число обертів витяжного вентилятора 37 при швидкості повітряного потоку 44 нижче заданої величини Х2, або зменшує число обертів вентилятора 37 і, тим самим, швидкість повітряного потоку 44, якщо вона перевищує задану величину Х2. Не виходить за межі винаходу те, що задана величина швидкості Х2 може 65 Охоплювати один або кілька діапазонів швидкостей, а також те, що вихідний сигнал У1, генерований блоком керування та регулювання 46, може бути електричним, механічним, гідравлічним або пневматичним сигналом,
причому необхідна для цього система передачі сигналів 48 відома і тому не потребує детального описання.
Для доволі точної підгонки заданого значення швидкості Х2 до відповідних параметрів врожаю можна визначати величину Х2 в залежності від специфічних інформаційних параметрів, при цьому як такі більш прийнятно обирати вид та вологість врожайної маси.
Для забезпечення можливості регульованого виведення збираної маси, що проходить через подрібнювач 47 у його задній зоні з виключенням явищ підпору маси, до подрібнювача 47 ще не описаним способом приєднаний розподільник 49 збираної маси.
Спрямовуючий збирану масу елемент 41, приєднаний зверху до подрібнювача 47, займає в першій позиції 7/0 повороту (поданій на Фіг.1) положення, при якому потік 50 збираної маси, в основному довгостеблова солома, що виходить з отвору 13 роторного корпусу 11, вивантажується поверх подрібнювача 47 та розподільника 49 збираної маси і укладається у вигляді валка 51 на грунт 52. В другій позиції повороту (поданій у вигляді штрихової лінії на Фіг.1) елемент 41 звільняє масі прохід до подрібнювача 47 зверху, так що збирана маса 50, яка виходить з отвору 13 у роторному корпусі 11 разом з потоком 32 збираної маси, транспортованої з очисного /5 пристрою 24, надходить до подрібнювача 47 і після її подрібнення передається на розподільник 49 збираної маси.
Для забезпечення можливості регулювання потоку 53 збираної маси, що передається з подрібнювана 47 в розподільник 49 у напрямку вивантаження 54-57, розподільник 49 обладнаний криволінійними спрямованими опуклостями до центральної осі пристрою 49 спрямовуючими збирану масу перегородками 58, встановленими з Можливістю поворотів навколо осей 59, закріплених у корпусі 62. Безперешкодні повороти декількох напрямних перегородок 58 можливі у тому випадку, якщо напрямні перегородки 58 обладнані виконаними на їхніх кінцях напрямними пальцями 60, кожен з яких може переміщатися в одному з дугоподібних пазів 61, виконаних у корпусі 62, а декілька напрямних перегородок 58 об'єднані в групи 63, 64, причому ці групи розташовані з дзеркальним відображенням відносно центральної осі розподільника 49, а напрямні пальці 60 напрямних сч об перегородок 58 кожної із груп 63, 64 сполучені один з одним зовні корпусу 62 напрямними планками 65, що дозволяє повертати в різні позиції обидві групи 63, 64 напрямних перегородок 58 навколо осей 59 за допомогою і) одного з'єднувального механізму 66. Для забезпечення безперешкодного переміщення збираної маси в розподільному пристрої 49 з'єднувальний механізм 6б розташований поза корпусом 62. Цей механізм складається з центрального важеля 67, поворотно встановленого в корпусі 62 розподільника 49 з першою 68 і ю зо другою 69 осями, на яких поворотно одними кінцями встановлені з'єднувальні ланки 70, 71, другими кінцями також поворотно сполучені щонайменше з одним напрямним пальцем 60 напрямної перегородки 58 кожної групи - 63, 64 напрямних перегородок 58. У такий спосіб забезпечується можливість одночасного повороту всіх ю напрямних перегородок 58 шляхом ручного або дистанційного повороту центрального важеля 67 з переміщенням закріпленого у ньому середнього пальця 72 у пазу 73, виконаному в корпусі 62 розподільника 49. о
У першому положенні центрального важеля 67, згідно з Фіг.3, напрямні перегородки 58 утворюють у ї- проміжках між ними спрямовуючі збирану масу канали 74, які розподіляють масу, що надходить в розподільник 49, відповідно до напрямків 54, 55 її вивантаження на грунт 52. Якщо центральний важіль 67 повернутий у напрямному пазу 73 у показану на Фіг.4 позицію, то з'єднувальні ланки 70, 71 переміщають поворотно сполучені з ними напрямні пальці 60 кожної напрямної перегородки 58 у пазах 61, при цьому напрямні перегородки 58, « сполучені між собою напрямними планками 65, повертаються назовні у поперечному руху машини напрямку. Це 7-3 с призводить до того, що напрямки вивантаження 56, 57 збираної маси, залежні від розташування спрямовуючих . збирану масу каналів 74, також зміщуються назовні у напрямку, поперечному руху машини . У крайньому и?» положенні центрального важеля 67, згідно з Фіг.4, внутрішні напрямні перегородки 58, сполучені із з'єднувальними ланками 70, 71, стикаються між собою в зоні своїх передніх кінців, так що по утвореному напрямними перегородками 58 спрямовуючому збирану масу каналу 75 вже не може проходити повітряний потік -І 53, який переміщає цю масу. Обладнану такого роду розподільником 49 сільськогосподарську збиральну машину 1, відповідно до винаходу, можна використовувати таким чином, щоб потік 50 збираної маси, що виходить з о отвору 13 у роторному корпусі 11, вивантажувався із сільськогосподарської збиральної машини уздовж с напрямного щитка 42 над спрямовуючим масу елементом 41 через розподільник 49 і укладався на грунт 52 у Вигляді валка 51, у той час як переміщаючий збирану масу повітряний потік 53, який продувається через
Ш- подрібнювач 47, видувався з машини 1 поперечно напрямку її руху ЕК з бічним зміщенням відносно валка 51. сп Завдяки цьому повітряний потік 53, що виходить із сільськогосподарської збиральної машини 1, переміщаючи збирану масу, не руйнує валок 51 збираної маси, який вже лежить на грунті 52.
Оскільки у положенні "широкого розкиду" збираної маси на грунт (Фіг.3) дві сусідні напрямні перегородки дво 98 груп 63, 64 напрямних перегородок 58 утворюють найширший спрямовуючий збирану масу канал 76, то до них приєднана щонайменше ще одна спрямовуюча збирану масу перегородка 77, 78, яка контактує з повітряним
Ф) потоком 53, що переміщає збирану масу тільки у положенні "широкого розкиду" збираної маси. У положенні ка "бічного укладання" збираної маси (Фіг.4) внутрішні напрямні перегородки 77, 78 відступають за суміжні з ними напрямні перегородки 58 груп 63, 64 напрямних перегородок. Поворот внутрішніх напрямних перегородок 77, 78 во здійснюється за рахунок того, що вони своїми кінцями встановлені у корпусі 62 розподільника 49 збираної маси з можливістю поворотів навколо осі 79, а на протилежних кінцях обладнані напрямними пальцями 80, які пропущені через виконані у корпусі 62 напрямні пази 81. Зверху і зовні корпусу 62 на напрямних пальцях 80 поворотно встановлені з'єднувальні планки 82, через другі кінці яких пропущені додаткові напрямні пальці 83, на яких ці кінці встановлені з можливістю поворотів. Кожен палець 83 може також переміщатися у виконаному в 65 корпусі 62 напрямному довгастому пазу 84, а нижнім кінцем сполучений з виключенням поворотів з напрямною перегородкою 77, 78, яка знаходиться під ним, що забезпечує при приведенні в дію з'єднувального механізму 66 можливість поворотів внутрішніх напрямних перегородок 77, 78 з робочого у неробоче положення і назад.
Не виходить за рамки винаходу, якщо запропоновані спосіб і пристрої 37, 49 не обмежуються використанням у сільськогосподарській збиральній машині 1, що описана у прикладі виконання винаходу, але можуть бути використані з досягненням описаних ефектів у будь-якій збиральній машині, наприклад, у комбайнах з клавішним соломотрясом і/або з молотильними пристроями, що містять декілька барабанів.
Також не виходить за рамки винаходу, якщо подані дугоподібними напрямні перегородки 58 будуть виконані прямолінійними, а прямолінійні напрямні перегородки 77, 78 - дугоподібними або ж всі напрямні перегородки 58, 77, 78 у розподільному пристрої 49 будуть виконані криво- чи прямолінійними. 70 Перелік позицій елементів на кресленнях 1 - сільськогосподарська збиральна машина 2 - комбайн
З - похилий транспортер 4 - однобарабанний молотильний пристрій 5 - молотильний барабан 6 - підбарабання 7 - потік збираної маси 8 - передавальний барабан 9 - осьовий сепаруючий ротор 10 - відокремлюючий зерно і солому орган 11 - роторний корпус 12 - сепаруючий ротор 13 - отвір 14 - скатна дошка сч 15 - транспортуючий збирану масу орган 16 - отвори і) 17 - потік збираної маси 18 - напрямок хитань скатної дошки 19 - кондиціювально-очисний пристрій ю зо 20 - струшувальна дошка 21 - додатковий транспортувальний пристрій - 22 - рама ю 23 - решето 24 - очисний пристрій о 25 - хитальний пристрій ча 26 - напрямок хитань 27 - потік збираної маси 28 - потік збираної маси 29 - потік збираної маси «
ЗО - повітродувка з с 31 - повітряний потік 32 - легкий компонент/полова ;» 33 - зерно 34 - транспортувальний орган 35 - прохідний проміжок -І 36 - зона між транспортуючими збирану масу 37 - витяжний вентилятор о 38 - напрямок обертання витяжного вентилятора с 39 - корпус витяжного вентилятора 40 - вісь повороту ш- 41 - спрямовуюча збирану масу перегородка сп 42 - напрямний щиток 43 - запірний щиток 44 - повітряний потік 45 - вимірник швидкості повітря 46 - блок керування та регулювання швидкості
Ф) 47 - подрібнювач збираної маси ка 48 - передавальна система 49 - розподільник збираної маси во 50 - потік збираної маси 51 - валок 52 - грунт 53 - потік збираної маси 54-57 - напрямок виходу збираної маси 65 58 - напрямна перегородка 59 - вісь повороту напрямної перегородки
60 - напрямний палець 61 - паз 62 - корпус розподільника 63 - група напрямних перегородок 64 - група напрямних перегородок 65 - напрямна планка 66 - з'єднувальний механізм 67 - центральний важіль 70 68 - вісь хитань центрального важеля 69 - вісь хитань центрального важеля 70 - з'єднувальний елемент 71 - з'єднувальний елемент 72 - палець 73 - напрямний паз 74 - спрямовуючий збирану масу канал 75 - спрямовуючий збирану масу канал 76 - спрямовуючий збирану масу канал 77 - напрямна перегородка 78 - напрямна перегородка 79 - вісь хитань напрямних перегородок 80 - напрямний палець 81 - напрямний паз 82 - з'єднувальна планка сч 83 - напрямний палець 84 - напрямний паз і)
ЕК - напрямок руху машини
Х1 - виміряна швидкість повітряного потоку
Х2 - задана швидкість повітряного потоку ю зо У1 - вихідний сигнал керуючого та регулюючого пристрою ча

Claims (22)

  1. Формула винаходу о ІС) 35 1. Сільськогосподарська робоча машина щонайменше з одним робочим органом для обробки збираної маси і їч- приєднаним до цього робочого органа першим транспортуючим збирану масу пристроєм, а також щонайменше ще з одним додатковим транспортуючим збирану масу пристроєм, причому щонайменше два транспортуючих збирану масу пристрої розташовані таким чином, що утворюють між собою прохідний для збираної маси проміжок і забезпечують протилежні один одному напрямки переміщення збираної маси, а до транспортуючих « збирану масу пристроїв приєднаний очисний пристрій, що містить повітродувку, яка відрізняється тим, що до з с очисного пристрою (19, 24) і щонайменше до двох транспортуючих збирану масу пристроїв (15, 21) приєднаний витяжний вентилятор (37) для додаткового створювання у зоні (36) між транспортуючими збирану масу :з» пристроями (15, 21) спрямованого у бік витяжного вентилятора (37) повітряного потоку (44) поряд з відведенням створюваного повітродувкою (30) повітряного потоку (31).
  2. 2. Сільськогосподарська робоча машина за п. 1, яка відрізняється тим, що витяжний вентилятор (37) - виконаний у вигляді подрібнювача (47) збираної маси.
  3. 3. Сільськогосподарська робоча машина за пп. 1 або 2, яка відрізняється тим, що витяжний вентилятор (37) о приєднаний до задньої частини щонайменше двох транспортуючих збирану масу пристроїв (15, 21) для сл забезпечення регулювання швидкості створюваного в зоні (36) повітряного потоку (44).
  4. 4. Сільськогосподарська робоча машина за п. З, яка відрізняється тим, що витяжний вентилятор (37) - виконаний з можливістю регулювання швидкості повітряного потоку (44) в залежності від виду та с кількості збираної маси.
  5. 5. Сільськогосподарська робоча машина за п. 3, яка відрізняється тим, що витяжний вентилятор (37) виконаний з можливістю регулювання швидкості повітряного потоку (44) шляхом зміни числа обертів.
  6. б. Сільськогосподарська робоча машина за одним або кількома попередніми пунктами, яка відрізняється тим, що в зоні (36) встановлений щонайменше один вимірювач (45) швидкості повітряного (Ф) потоку та блок її регулювання (46). ко
  7. 7. Сільськогосподарська робоча машина за п. 6, яка відрізняється тим, що блок регулювання (46) виконаний з можливістю введення заданого значення швидкості Х2, визначення швидкості Х1 повітряного потоку (44), а також во підгонки швидкості Х1 повітряного потоку (44) до заданого значення швидкості Х2.
  8. 8. Сільськогосподарська робоча машина за п. 7, яка відрізняється тим, що блок регулювання (46) виконаний з можливістю встановлення заданого значення швидкості Х2 в залежності від показників збираної маси.
  9. 9. Сільськогосподарська робоча машина за п. 8, яка відрізняється тим, що показниками збираної маси є її вид і/або вологість. 65
  10. 10. Сільськогосподарська робоча машина за одним або кількома попередніми пунктами, яка відрізняється тим, що до витяжного вентилятора (37) приєднаний розподільник (49) збираної маси.
  11. 11. Спосіб розподілу щонайменше одного потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, з щонайменше одним оброблюючим збирану масу робочим органом, до якого приєднаний щонайменше один витяжний вентилятор для відведення щонайменше частини обробленої робочим органом маси, причому витяжний вентилятор взаємодіє з розподільником збираної маси, що містить спрямовуючі збирану масу перегородки, здатні змінювати своє положення, який відрізняється тим, що включає наступні операції: приймання у першому робочому положенні розподільника (49) першого (32, 35) і другого (50, 53) потоку збираної маси, вивантаження сумарного потоку (50а, 535) збираної маси із широким її розкидом по полю, блокування потоку збираної маси (50) щонайменше в одному другому робочому положенні розподільника, транспортування і /о виведення у вигляді валків (51) щонайменше одним з робочих органів (10, 15, 19), вивантаження щонайменше одного прийнятого потоку збираної маси (32, 53) зі зміщенням щонайменше до одного блокованого потоку збираної маси (50).
  12. 12. Спосіб розподілу щонайменше одного потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, за п. 11, який відрізняється тим, що утворюють перший потік збираної маси (32) із полови і короткостеблової соломи.
  13. 13. Спосіб розподілу щонайменше одного потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, за п. 11, який відрізняється тим, що щонайменше один другий потік збираної маси (50) утворюють із довгостеблової соломи.
  14. 14. Спосіб розподілу щонайменше одного потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, за одним або кількома пунктами 11-13, який відрізняється тим, що зміщують щонайменше один прийнятий розподільником (49) поток збираної маси (32, 53) щонайменше до одного блокованого ним потоку збираної маси (50) поперечно напрямку руху машини у зоні, в якій щонайменше два потоки збираної маси (32, 5За, 5360, 50) не впливають один на одний.
  15. 15. Спосіб розподілу щонайменше одного потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської сч збиральної машини, за одним або кількома пунктами 11-14, який відрізняється тим, що щонайменше один із прийнятих розподільником (49) потоків збираної маси (32, 53) у вигляді потоку збираної маси (5За, 536Б) і) виводять з розподільника (49) у поперечному до напрямку руху машини напрямку вивантаження (56, 57).
  16. 16. Сільськогосподарська робоча машина для здійснення способу за п. 11, яка відрізняється тим, що витяжний вентилятор (37) виконаний з можливістю взаємодії з спрямовуючим збирану масу елементом (41), ю зо здатним змінювати своє положення відносно витяжного вентилятора (37), а щонайменше дві суміжні одна з одною спрямовуючі збирану масу перегородки (58, 77, 78) розподільника (49) шляхом зміни свого положення - одна відносно одної виконані з можливістю закриття утвореного між ними спрямовуючого масу каналу (75), ю причому напрямок вивантаження маси (54-57) щонайменше одним каналом (74), суміжним з каналом (75), що закривається, зміщений поперечно напрямку руху машини. о
  17. 17. Сільськогосподарська робоча машина за п. 16, яка відрізняється тим, що спрямовуючі збирану масу ї- перегородки (58, 77, 78) поділені на першу групу (63) напрямних перегородок (58, 78) і на другу групу (64) напрямних перегородок (58, 77), а щонайменше відповідні сусідні напрямні перегородки (58) першої і другої груп (63, 64) напрямних перегородок (58) виконані з можливістю утворення між ними напрямного каналу (75), ЩО закривається. «
  18. 18. Сільськогосподарська робоча машина за п. 16 або 17, яка відрізняється тим, що канал (75), який з с закривається, розташований усередині розподільника (49) збираної маси.
  19. 19. Сільськогосподарська робоча машина за п. 18, яка відрізняється тим, що в каналі (75), який ;» закривається, розміщені додаткові спрямовуючі збирану масу перегородки (77, 78), встановлені з можливістю повороту щонайменше між положенням контакту між ними і положенням відсутності цього контакту.
  20. 20. Сільськогосподарська робоча машина за одним або кількома пунктами 16-19, яка відрізняється тим, що -І розподільник (49) містить щонайменше один спрямовуючий збирану масу канал (74-76), який виконаний з можливістю зміни напрямку вивантаження збираної маси від, в основному, протилежного руху машини напрямку о (54, 55) до поперечного руху машини напрямку (56, 57) і назад. с
  21. 21. Сільськогосподарська робоча машина за одним або кількома пунктами 16-20, яка відрізняється тим, що 5р бпрямовуючі збирану масу перегородки (58, 77, 78) виконані прямолінійними і/або дугоподібними. -
  22. 22. Сільськогосподарська робоча машина за одним або кількома пунктами 16-21, яка відрізняється тим, що сп спрямовуючі збирану масу перегородки (58, 77, 78) встановлені з можливістю зміни їхнього положення за допомогою спільного з'єднувального механізму (66). Ф) іме) 60 б5
UA2001128855A 2000-12-21 2001-12-20 Сільськогосподарська робоча машина, спосіб розподілу потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, та сільськогосподарська робоча машина для здійснення способу UA75575C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10064356A DE10064356A1 (de) 2000-12-21 2000-12-21 Vorrichtung und Verfahren zur Erntegutförderung in landwirtschaftlichen Arbeitsmaschinen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA75575C2 true UA75575C2 (uk) 2006-05-15

Family

ID=7668504

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001128855A UA75575C2 (uk) 2000-12-21 2001-12-20 Сільськогосподарська робоча машина, спосіб розподілу потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, та сільськогосподарська робоча машина для здійснення способу

Country Status (7)

Country Link
US (2) US6860805B2 (uk)
EP (1) EP1219164B1 (uk)
AT (1) ATE347255T1 (uk)
BR (1) BR0106167B1 (uk)
DE (2) DE10064356A1 (uk)
RU (1) RU2282970C2 (uk)
UA (1) UA75575C2 (uk)

Families Citing this family (63)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10215026A1 (de) * 2002-04-05 2003-11-06 Deere & Co Mähdrescher mit motorisch verstellbarer Strohleiteinrichtung
GB0214086D0 (en) * 2002-06-19 2002-07-31 Cnh Belgium Nv Crop chopper arrangements for agricultural machinery
US6773343B2 (en) * 2002-07-31 2004-08-10 Deere & Company Front chaffer and cleaning fan
DE10256744A1 (de) 2002-12-05 2004-06-17 Deere & Company, Moline Mähdrescher mit Strohhäcksler
DE10303503A1 (de) * 2003-01-30 2004-08-12 Deere & Company, Moline Mähdrescher mit Strohhäcksler
US20070204590A1 (en) * 2003-08-19 2007-09-06 James Straeter Airflow-Controlled Combine Shoe
DE10342922A1 (de) * 2003-09-15 2005-05-19 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Häcksel- und Verteilvorrichtung
DE102004014306A1 (de) * 2004-03-24 2005-10-27 Deere & Company, Moline Strohleitrechen
US7008315B2 (en) * 2004-04-26 2006-03-07 Redekop Chaff Systems Ltd. Venting of a combine harvester
CA2470876C (en) * 2004-06-14 2009-12-08 Redekop Chaff Systems Ltd. Combine harvester with ready adjustment of discharge positions of straw and chaff
DE102005019615A1 (de) 2005-04-28 2006-11-09 Deere & Company, Moline Mähdrescher
US7381130B2 (en) * 2005-04-29 2008-06-03 Cnh America Llc System and method for detecting a condition indicative of plugging of a discharge path of an agricultural combine
DE102005026608A1 (de) * 2005-06-09 2007-01-04 Deere & Company, Moline Reinigungseinrichtung für einen Mähdrescher
US7322424B2 (en) * 2005-07-25 2008-01-29 Duane Robert Kido Crop separating harvester
DE102005056115A1 (de) * 2005-11-23 2007-05-24 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Mähdrescher mit Sauggebläse
US20070271002A1 (en) * 2006-05-22 2007-11-22 Hoskinson Reed L Systems and methods for the autonomous control, automated guidance, and global coordination of moving process machinery
US7744450B2 (en) * 2006-09-28 2010-06-29 Battelle Energy Alliance, Llc Particulate residue separators for harvesting devices
DE102008040116B4 (de) 2007-07-31 2015-01-15 Deere & Company Mähdrescher mit einem Endlosförderer und einem zwischen einer Schwadablageposition und einer Häckselposition bewegbaren Leitblech
DE102008040125B4 (de) 2007-07-31 2015-02-05 Deere & Company Mähdrescher mit einem zusätzlichen Förderer zur Strohabförderung
DE102008040119B4 (de) 2007-07-31 2015-01-15 Deere & Company Mähdrescher mit einem zum Wechsel zwischen Schwadablagebetrieb und Häckselbetrieb in unterschiedlichen Drehrichtungen antreibbaren Trommelförderer
GB0714942D0 (en) * 2007-08-01 2007-09-12 Cnh Belgium Nv A biomass cleaner improvements in corp harvesting machine and related methods
US7950989B2 (en) 2007-08-09 2011-05-31 Deere & Company Combine with an endless conveyor that can be moved between a swath depositing position and a chopper position
DE102008040137B4 (de) 2007-08-09 2014-10-16 Deere & Company Mähdrescher mit einem zwischen einer Schwadablageposition und einer Häckselposition bewegbaren Endlosförderer
US7553227B2 (en) 2007-10-31 2009-06-30 Cnh America Llc Residue splitter
AR069149A1 (es) * 2007-11-01 2009-12-30 Univ Iowa State Res Found Inc Unidad de movimiento de aire para el transporte y la separacion de biomasa, o la mejoria de rendimiento de una cosechadora combinada
DE102009011094A1 (de) * 2009-03-03 2010-09-09 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Gutverteileinrichtung für Mähdrescher
US7862413B2 (en) * 2009-05-18 2011-01-04 Cnh America Llc Remotely positionable interruption plate
US20110023439A1 (en) * 2009-07-31 2011-02-03 Agco Corporation Biomass Deflector
US8490375B2 (en) * 2009-07-31 2013-07-23 Agco Corporation Baler collector for collecting biomass from a combine harvester
US20110023440A1 (en) * 2009-07-31 2011-02-03 Agco Corporation Method For Projecting Biomass From A Combine Harvester
US8443580B2 (en) * 2009-07-31 2013-05-21 Agco Corporation Baler pickup for collecting biomass from a combine harvester
US8464508B2 (en) * 2009-07-31 2013-06-18 Agco Corporation Biomass baler
US20110024538A1 (en) * 2009-07-31 2011-02-03 Agco Corporation Combine Chopper For Feeding A Baler
US7717779B1 (en) * 2009-08-26 2010-05-18 Deere & Company Combine with a conveyor switchable between swath deposit operation and chopper operation in different directions of rotation
DE102010015902A1 (de) * 2010-03-10 2011-09-15 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Axialabscheider für einen Mähdrescher
DE102010037304A1 (de) * 2010-09-03 2012-03-08 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Mähdrescher
US8585475B2 (en) * 2011-04-19 2013-11-19 Cnh America Llc Crop residue distribution apparatus and system with cooperatively movable deflector door and spreader assembly
US20120315964A1 (en) * 2011-06-10 2012-12-13 Agco Corporation Air diverter for combine shoe
WO2013016473A1 (en) * 2011-07-27 2013-01-31 Agco Corporation Geometry for controlling air velocity in a combine harvester
BR112014023876B1 (pt) * 2012-03-26 2019-05-21 Cnh Industrial America Llc. Bandeja de debulha para fixação em um aparelho de limpeza de uma colheitadeira combinada agrícola
DE102012206688A1 (de) 2012-04-24 2013-10-24 Deere & Company Erntegutrestehäcksel- und -verteilanordnung für einen Mähdrescher mit in eine Schwadablageposition verbringbaren Führungselementen
US8608534B1 (en) * 2012-09-25 2013-12-17 Agco Corporation Rolled secondary cut off in air distribution system of a combine harvester
US9894837B2 (en) * 2012-10-04 2018-02-20 Cnh Industrial America Llc Adjustable windrow assembly for an agricultural vehicle
GB201221347D0 (en) * 2012-11-28 2013-01-09 Agco As Crop processing apparatus in a combine harvester
US9033779B2 (en) 2012-11-29 2015-05-19 Cnh Industrial America Llc Air diverter for a cleaning system of a combine harvester
US9271447B2 (en) 2013-07-03 2016-03-01 Cnh Industrial America Llc System for flexible crop residue management
GB201319215D0 (en) 2013-10-31 2013-12-18 Agco As Grain seperating apparatus in a combine harvester
GB201322403D0 (en) * 2013-12-18 2014-02-05 Agco As Combine harvester grain cleaning system
EP3236740B1 (en) * 2014-12-23 2020-12-09 CNH Industrial Belgium nv Residue handling system for an agricultural harvester
BE1022730B1 (nl) * 2015-01-05 2016-08-25 Cnh Industrial Belgium Nv Restantenontlaadsysteem voor een maaidorser met een afdekgeheel
DE102015208892A1 (de) 2015-05-13 2016-11-17 Deere & Company Mähdrescher mit Reinigungsentlüftung durch das Reinigungsgebläse
US10334781B2 (en) * 2015-08-20 2019-07-02 Cnh Industrial America Llc Side shake rate based on machine throughputs
DE102015220561A1 (de) 2015-10-21 2017-04-27 Deere & Company Mähdrescher mit Reinigungsentlüftung durch ein von der Strohhäckslerwelle angetriebenes Sauggebläse
DE102015220560B4 (de) 2015-10-21 2019-10-31 Deere & Company Mähdrescher mit einem zum Wechsel zwischen Schwadablagebetrieb und Häckselbetrieb in unterschiedlichen Drehrichtungen antreibbaren Strohhäcksler
EP3162182B1 (en) * 2015-10-29 2018-02-28 Kverneland Group Kerteminde AS Swathing unit
DE102016104027A1 (de) * 2016-03-07 2017-09-07 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Mähdrescher
RU2647902C1 (ru) * 2016-09-26 2018-03-21 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Орловский государственный аграрный университет" Измельчитель-разбрасыватель соломы зерноуборочного комбайна
US10952373B2 (en) * 2017-08-29 2021-03-23 Deere & Company Straw deflector for an agricultural combine
US11019768B2 (en) * 2018-02-26 2021-06-01 Deere & Company Double decker crop residue spreader
US10827674B2 (en) * 2018-12-12 2020-11-10 Cnh Industrial America Llc Extendable table adjusting windrow chute
CN112119752A (zh) * 2019-06-24 2020-12-25 迪尔公司 具有分离帘幕的堆料系统及其方法
US11712002B2 (en) 2019-11-22 2023-08-01 Agco International Gmbh Residue spreader for a combine harvester
DE102021120365A1 (de) 2021-08-05 2023-02-09 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Gutverteileinrichtung

Family Cites Families (42)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR800875A (fr) * 1935-04-20 1936-07-21 Dispositif destiné à expulser les balles aprés nettoyage dans les batteuses
US2708582A (en) * 1952-02-11 1955-05-17 Deere & Co Straw chopper and spreader attachment for combines
US4056107A (en) * 1976-04-26 1977-11-01 Sperry Rand Corporation Crop residue deflector means
DE2620875A1 (de) * 1976-05-11 1977-11-24 Brugger Josef Kornreinigungsvorrichtung fuer maehdrescher
GB2098446B (en) * 1981-05-20 1985-06-12 Sperry Naamloze Venootschap Combine harvesters
US4412549A (en) * 1981-10-29 1983-11-01 Sperry Corporation Combine harvester with improved cleaning
US4637406A (en) * 1984-08-09 1987-01-20 Hesston Corporation Chaff and straw spreading attachment for combines
US4617942A (en) * 1985-01-24 1986-10-21 Garner David L Chaff spreading apparatus
DE3530195C1 (de) * 1985-08-23 1987-03-05 Biso Bitter Gmbh & Co Kg Verteilereinrichtung fuer Haecksler
EP0230261B1 (de) * 1986-01-16 1991-12-04 BISO Bitter GmbH. & Co.KG. Anbauvorrichtung für Mähdrescher zum Verteilen von Spreu und Kurzstroh
SE8603089D0 (sv) 1986-07-11 1986-07-11 Rekordverken Ab Anordning vid med slaghack forsedda skordetroskor
DK639788A (da) * 1987-11-17 1989-05-18 Biso Bitter Gmbh & Co Kg Fordelerindretning til hakker saasom til en mejetaersker
DE3829937A1 (de) * 1988-09-02 1990-03-15 Biso Bitter Gmbh & Co Kg Maehdrescher mit anbauhaecksler
DE3934226A1 (de) * 1989-10-13 1991-04-25 Deere & Co Maehdrescher
US5082186A (en) * 1989-11-29 1992-01-21 Bruns Mark W Chaff spreader
US5120275A (en) * 1990-08-09 1992-06-09 Rem Manufacturing Limited Chaff spreading attachment for combines
SE466880B (sv) * 1990-10-02 1992-04-27 Rekordverken Ab Anordning foer spridning av agnar och boss fraan en skoerdetroeska
JPH04179410A (ja) * 1990-11-09 1992-06-26 Kubota Corp 脱穀装置の伝動構造
JPH0584016A (ja) * 1991-09-27 1993-04-06 Iseki & Co Ltd コンバインの脱穀変速制御装置
CA2066860C (en) * 1992-04-22 1996-03-19 Donald R. Kirby Material spreading apparatus
AU658066B2 (en) * 1992-09-10 1995-03-30 Deere & Company Neural network based control system
DE4419421C2 (de) * 1994-06-03 1996-03-28 Claas Ohg Verteilvorrichtung für Häcksler
US5497605A (en) * 1994-11-15 1996-03-12 Deere & Company Header and feeder for a grain combine
DE19505148A1 (de) * 1995-02-16 1996-08-22 Same Spa Mähdrescher
US6757800B1 (en) * 1995-07-31 2004-06-29 Lexar Media, Inc. Increasing the memory performance of flash memory devices by writing sectors simultaneously to multiple flash memory devices
US6081878A (en) * 1997-03-31 2000-06-27 Lexar Media, Inc. Increasing the memory performance of flash memory devices by writing sectors simultaneously to multiple flash memory devices
US6728851B1 (en) * 1995-07-31 2004-04-27 Lexar Media, Inc. Increasing the memory performance of flash memory devices by writing sectors simultaneously to multiple flash memory devices
DE19624733A1 (de) * 1996-06-21 1998-01-02 Same Spa Mähdrescher
DE19822499A1 (de) * 1998-05-19 1999-11-25 Franz Schrattenecker Spreuverteiler für einen Mähdrescher
DE19906454A1 (de) 1999-02-16 2000-08-31 Deere & Co Verteilvorrichtung einer Zerkleinerungsvorrichtung
US6358141B1 (en) * 1999-04-29 2002-03-19 Ty E. Stukenholtz Combine system for harvesting, cleaning and storing both corn kernels and whole cobs, and method of use
SE9902587L (sv) * 1999-07-06 2000-05-15 Rekordverken Ab Skördetröska med halmhack och agnutmatning
GB2365312A (en) * 2000-08-01 2002-02-20 Claas Selbstfahr Erntemasch Grain cleaning apparatus for combines
US6591145B1 (en) * 2000-09-21 2003-07-08 Bechtel Bwxt Idaho, Llc Systems and methods for autonomously controlling agricultural machinery
SE517150C2 (sv) * 2000-10-24 2002-04-23 Rekordverken Ab Skördetröska med agnutmatare och halmhack
DE10063554A1 (de) * 2000-12-20 2002-09-19 Deere & Co Häckselvorrichtung
US6766478B2 (en) * 2001-03-03 2004-07-20 Kwok-Yan Leung Protective circuit for protecting hard disk data
US7113945B1 (en) * 2002-04-10 2006-09-26 Emc Corporation Virtual storage device that uses volatile memory
DE10219895A1 (de) * 2002-05-03 2003-12-24 Deere & Co Mähdrescher mit Strohhäcksler
DE10256744A1 (de) * 2002-12-05 2004-06-17 Deere & Company, Moline Mähdrescher mit Strohhäcksler
US6996687B1 (en) * 2002-12-20 2006-02-07 Veritas Operating Corporation Method of optimizing the space and improving the write performance of volumes with multiple virtual copies
DE10303503A1 (de) * 2003-01-30 2004-08-12 Deere & Company, Moline Mähdrescher mit Strohhäcksler

Also Published As

Publication number Publication date
US7156732B2 (en) 2007-01-02
US20020086722A1 (en) 2002-07-04
EP1219164A1 (de) 2002-07-03
DE10064356A1 (de) 2002-07-11
ATE347255T1 (de) 2006-12-15
RU2282970C2 (ru) 2006-09-10
EP1219164B1 (de) 2006-12-06
DE50111584D1 (de) 2007-01-18
US20050003876A1 (en) 2005-01-06
BR0106167B1 (pt) 2009-01-13
US6860805B2 (en) 2005-03-01
BR0106167A (pt) 2002-08-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA75575C2 (uk) Сільськогосподарська робоча машина, спосіб розподілу потоку маси, що вивантажується із сільськогосподарської збиральної машини, та сільськогосподарська робоча машина для здійснення способу
RU2001134237A (ru) Устройство и способ транспортирования убранной массы в сельскохозяйственных машинах
US7066810B2 (en) System and method for positively discharging crop residue from a combine
RU2542515C2 (ru) Способ разбрасывания на поле потока убранной массы, измельчительное и разбрасывающее устройство
US6685558B2 (en) Variable straw and chaff distribution arrangement
RU2442314C2 (ru) Измельчитель-разбрасыватель
US7381130B2 (en) System and method for detecting a condition indicative of plugging of a discharge path of an agricultural combine
RU2339209C2 (ru) Способ и устройство для разделения потока убранной массы сельскохозяйственного материала
RU2488263C2 (ru) Система механической подачи недомолота для вторичного обмолота на возвратную доску
US20140162737A1 (en) Grain cleaning system for an agricultural combine
RU2591973C2 (ru) Зерновой комбайн с осевым сепаратором и способ эксплуатации такого комбайна
UA72492C2 (en) Grain combined harvester (variants)
US6342006B1 (en) Metering recycled-tailings stream in combine harvester
DK166062B (da) Anordning ved en med slaghakke forsynet mejetaersker
US6435965B2 (en) Baffle system in a rotary threshing and separation unit
EP1220598B1 (en) Separation unit for grain harvesting
EP1223796A1 (en) Rotary threshing and separation unit
EP0516894B1 (en) Threshing drum with two-part concave
EP0516889B1 (en) Deflector means in front of the threshing mechanism of a combine harvester
JP2004275133A (ja) コンバイン
CN2444402Y (zh) 一种多种作物的脱粒清选装置
KR101319407B1 (ko) 자주식 콩탈곡기
CN109121664A (zh) 一种半喂式联合水稻收割机
US20230200298A1 (en) System for detecting a condition indicative of plugging of an agricultural combine
WO2005020665A1 (ja) コンバイン