UA74522U - Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками - Google Patents

Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками Download PDF

Info

Publication number
UA74522U
UA74522U UAU201209731U UAU201209731U UA74522U UA 74522 U UA74522 U UA 74522U UA U201209731 U UAU201209731 U UA U201209731U UA U201209731 U UAU201209731 U UA U201209731U UA 74522 U UA74522 U UA 74522U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
flow
separation
angle
chamber
gas flow
Prior art date
Application number
UAU201209731U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Елена Ивановна Кострубяк
Original Assignee
Елена Ивановна Кострубяк
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Елена Ивановна Кострубяк filed Critical Елена Ивановна Кострубяк
Priority to UAU201209731U priority Critical patent/UA74522U/uk
Publication of UA74522U publication Critical patent/UA74522U/uk

Links

Landscapes

  • Filtering Of Dispersed Particles In Gases (AREA)

Abstract

Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками включає нагнітання газового потоку, формування напрямку потоку, послідовне проходження сипкого матеріалу через цей потік з наступним поділом і очищенням згаданого матеріалу в камері сепарації. Нагнітання газового потоку проводять за допомогою осьового лопатевого вентилятора низького тиску, розташованого в камері статичного тиску, виконаній з перемінним перерізом, а входження газового потоку в камеру сепарації проводять з різною швидкістю, попередньо направляючи потік через засіб зміни швидкості, і далі через пластини формувача потоку, що встановлені співвісно і під кутом одна до одної. При цьому кут нахилу пластин збільшують послідовно від нижньої пластини до верхньої.

Description

Корисна модель належить до способів повітряної сепарації сипучих матеріалів і може бути використана для розділення сипучих матеріалів в сільському господарстві, харчовій, хімічній промисловості або інших галузях.
Відомий спосіб сепарації суміші сипучих матеріалів (1), що включає гравітаційну подачу частинок сипкого матеріалу в сепараційну камеру, аеродинамічний монотонно зростаючий вплив на частинки матеріалу під гострим кутом до вертикалі каскадом плоских струменів в режимі розвиненої турбулентності шляхом вертикальної подачі під тиском повітря в генератор, встановлений під бункером завантаження сипкого матеріалу. При цьому перед аеродинамічним впливом на частинки матеріалу попередньо формують потік і течію кожного струменя переводять в режим розвиненої турбулентності шляхом розширення їх по вертикалі до злиття один з одним з збійною або близькою до неї формою перебігу та утворення на початку кожного міжструминного простору всіх суміжних струменів не менше двох циркуляційних зон, які відрізняються між собою по величині. При цьому потік, який впливає на матеріал в сепараційної камері, попередньо формують за допомогою плоских сопел, висота поперечних перерізів, крок і кут установки яких збільшують зверху вниз. Такий спосіб забезпечує поділ сипкого матеріалу на фракції.
Проте даний спосіб має невисоку якість сепарації, що обумовлено тим, що в результаті глибокої турбулентності потоку відбувається завихрення потоку в сепараційній камері, що призводить до змішування частинок різної фракції в процесі сепарації.
Крім того, максимальний вплив потоку на сипкий матеріал відбувається в нижній частині сепараційної камери, що викликає збурення потоку в тій зоні, де відбувається осадження розділених частинок, що веде до небажаного їх перемішування. Це обумовлено тим, що формування потоку за допомогою плоских сопел, висота поперечних перерізів, крок і кут установки яких збільшують зверху вниз, в результаті чого максимальний турбулентний потік формується в нижній частині сепараційної камери.
Крім того, даний спосіб є енергоємним тому, що для створення повітряного потоку для поділу частинок матеріалу повітря від джерела подачі нагнітають під тиском і вертикально знизу вверх в струменевий генератор, що вимагає значних енерговитрат. Крім того, установка джерела нагнітання повітря за межами повітряного каналу веде до перегріву джерела
Зо нагнітання, що знижує його робочий ресурс.
Відомий спосіб сепарації суміші сипучих матеріалів, газовими потоками (2)|, що включає нагнітання газового потоку, формування напрямку потоку, послідовне проходження сипкого матеріалу через цей потік з наступним поділом і очищенням згаданого матеріалу в камері сепарації.
У даному способі нагнітання повітря здійснюють горизонтальним поданням повітря. При цьому потік повітря створюють за допомогою імпелера, виконаного у вигляді лопатевої машини, поміщеної в кільце, а утворений при цьому вихор від крильчатки усувають за допомогою випрямляючого апарата, після чого потік повітря відразу направляють в формувач потоку, за допомогою якого отримують додатковий розгін і додають потоку необхідного напряму через щілинні напрямні однакового розміру, які заздалегідь набирають в єдиний блок.
При цьому кожну з щілинних напрямних забезпечують вхідним пристроєм у вигляді конуса і вихідною щілиною з паралельними стінками однакового розміру і встановлюють під однаковим кутом.
Сформований таким чином потік з однаковою швидкістю направляють в сепараційні камеру для подальшого поділу частинок матеріалу на різні фракції. Спосіб забезпечує більш ефективну сепарацію і дозволяє знизити енерговитрати за рахунок того, що нагнітач повітря встановлений безпосередньо в повітряному каналі, що дозволяє ефективно його охолоджувати.
Однак, даний спосіб має недоліки, зумовлені наявністю завихрення крильчатки нагнітача, що тягне за собою додаткові витрати, пов'язані з необхідністю установки спеціального пристрою-випрямляча для випрямлення потоку в камері статичного тиску, недостатньо ефективним ступенем сепарації, що обумовлено тим, що сформований потік під одним кутом і з однаковою швидкістю входить в сепараційні камеру, тим самим створюючи в ній зони завихрення, що тягне за собою небажане перемішування частинок матеріалу, що сепарується.
Крім того, даний спосіб є енергоємним і витратним, оскільки для кожного виду сепаратора потрібен індивідуально розроблений нагнітальний вузол, що ускладнює обслуговування пристрою, який працює за цим способом.
В основу корисної моделі поставлена задача створити такий спосіб сепарації суміші сипучих матеріалів газовими потоками, в якому за рахунок створення і формування певним чином повітряного потоку досягається підвищення ефективності сепарування сипучих матеріалів, бо знижуються енерговитрати і забезпечується зручність в експлуатації.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому способі сепарації сипучих матеріалів газовими потоками, що включає нагнітання газового потоку, формування напрямку потоку, послідовне проходження сипкого матеріалу через цей потік з наступним поділом і очищенням згаданого матеріалу в камері сепарації, згідно з корисною моделлю, нагнітання газового потоку проводять за допомогою осьового лопатевого вентилятора низького тиску, розташованого в камері статичного тиску, виконаній з перемінним перерізом, а входження газового потоку в камеру сепарації проводять з різною швидкістю, попередньо направляючи потік через засіб зміни швидкості, і далі через пластини формувача потоку, що встановлені співвісно і під кутом одна до одної, при цьому кут нахилу пластин збільшують послідовно від нижньої пластини до верхньої.
При цьому площа вхідного перерізу і площу вихідного перерізу камери статичного тиску виконано в співвідношенні (2,5-5):1.
Крім того, кут нахилу кожної наступної пластини збільшують на 1-27.
Нагнітання газового потоку за допомогою осьового лопатевого вентилятора низького тиску дозволяє значно знизити енерговитрати на нагнітання повітря, а також знизити вартість цього вузла, тому що при цьому способі сепарації можливе використання відомих вентиляторів, які виробляються промислово, і не вимагають застосування дорогих частотних перетворювачів.
При цьому, вентилятор розташовують у камері статичного тиску, виконаній з перемінним перерізом, у якої площа вхідного перерізу і площа вихідного перерізу виконані в співвідношенні (2,5-5): 1. Таке виконання камери статичного тиску забезпечує вирівнювання потоку повітря, який нагнітається і усуває завихрення повітря після крильчатки без застосування спеціальних вирівнювальних пристроїв, що знижує витрати на процес сепарування.
Входження газового потоку в камеру сепарації з різною швидкістю забезпечує поділ потоку повітря на каскад віялових струменів, які з різною силою впливають на витаючий потік частинок сипкого матеріалу, що падають з бункера вертикально вниз в камеру сепарації і забезпечує значне підвищення ефективності сепарації сипучих матеріалів, тому що при цьому якість розділення матеріалу при багатофракційному розшаруванні його за масою і питомою вагою значно зростає.
Слід зазначити, що забезпечення входження газового потоку в камеру сепарації з різною
Зо швидкістю досягається за рахунок попереднього напрямку потоку повітря через засіб зміни швидкості і далі через пластини формувача потоку, що встановлені співвісно і під кутом одна до одної, при цьому кут нахилу пластин збільшують послідовно від нижньої пластини до верхньої на 1-2. Це створює віялове входження потоку плоских струменів повітря в сепараційні камеру з різною швидкістю і різної спрямованості, при цьому з максимальною швидкістю - у верхній частині камери сепарації, і з мінімальною - в нижній частині камери сепарації, де знаходиться зона заспокоєння і відбувається осідання вже розділених частинок. Більш потужний потік у верхній частині камери сепарації входить перпендикулярно потоку падаючого з бункера сипучого матеріалу і розбиває його. Далі під впливом плоских струменів спрямованого повітряного потоку відбувається розділення потоку матеріалу на фракції в залежності від маси та питомої ваги, форми і розміру часток.
Таким чином, спосіб забезпечує високу якість сепарування сипучих матеріалів, дозволяє знизити енерговитрати і забезпечує зручність в експлуатації, тому що використовує для нагнітання повітря існуючі промислові вентилятори.
Суть корисної моделі пояснюється на кресленні, де представлена схема сепарації суміші сипучих матеріалів газовими потоками.
Спосіб здійснюється таким чином.
Створюють газовий потік за допомогою осьового лопатевого вентилятора низького тиску (1), розташованого в камері статичного тиску (2), яка виконана з перемінним перерізом, і в якої площа вхідного перерізу і площа вихідного перерізу виконані в співвідношенні (2,5-5): 1. Це вирівнює потік повітря, що нагнітається і усуває завихрення повітря після крильчатки. Після камери статичного тиску (2) повітряний потік, проходячи через засіб зниження швидкості (3), виконаний у вигляді пластин трикутникоподібної форми, розташованих вершиною до верху, змінює швидкість так, що у верхній частині швидкість потоку повітря практично не змінюється, а в нижній зменшується. Далі потік повітря спрямовується через пластини формувача потоку (4), які встановлені співвісно і під кутом одна до одної, при цьому кут нахилу пластин збільшують послідовно від нижньої пластини до верхньої на 1-27. Проходячи далі через пластини (4), потік формується у вигляді плоских віялових струменів і потрапляє в камеру сепарації (5). При цьому потік повітря входить в камеру сепарації (5) з різною швидкістю і різної спрямованості, з максимальною швидкістю - у верхній частині камери сепарації, і з мінімальною - в нижній бо частині камери сепарації. Більш потужний потік у верхній частині камери сепарації (5) входить перпендикулярно потоку падаючого з бункера сипучого матеріалу і розбиває його. Далі під впливом плоских струменів спрямованого повітряного потоку відбувається розділення потоку матеріалу на фракції в залежності від маси та питомої ваги, форми і розміру часток.
Відокремлені більш важкі фракції потрапляють в зону спокою і далі опускаються до відповідних збірників (6). Більш легкі фракції і пил виносяться через бічний отвір у верхній частині камери сепарації.
Даний спосіб сепарації випробуваний на обладнанні ТОВ "Науково-виробничої компанії "Агро-Вігс" (м. Харків) і показав, що отримане після сепарації високоякісне зерно, завдяки запропонованому способу обробки, має схожість до 96,5 96, що підтверджено сертифікатом насінницької станції Харківської області.
Таким чином, даний спосіб дозволяє підвищити ефективність сепарування сипучих матеріалів, знизити енерговитрати і забезпечити зручність в експлуатації.
Джерела інформації: 1. Патент Російської Федерації Мо 2403096 С1, МПК ВО7В4/02, ВО7811/00, опубл. 10.11.2010. 2. Патент України Мо 70179 у, МПК ВО7В 13/00, опубл. 25.05.2012

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками, що включає нагнітання газового потоку, формування напрямку потоку, послідовне проходження сипкого матеріалу через цей потік з наступним поділом і очищенням згаданого матеріалу в камері сепарації, який відрізняється тим, що нагнітання газового потоку проводять за допомогою осьового лопатевого вентилятора низького тиску, розташованого в камері статичного тиску, виконаній з перемінним перерізом, а входження газового потоку в камеру сепарації проводять з різною швидкістю, попередньо направляючи потік через засіб зміни швидкості, і далі через пластини формувача потоку, що встановлені співвісно і під кутом одна до одної, при цьому кут нахилу пластин збільшують послідовно від нижньої пластини до верхньої.
2. Спосіб сепарації за п. 1, який відрізняється тим, що площа вхідного перерізу і площа вихідного перерізу камери статичного тиску виконані в співвідношенні (2,5-5):1. Зо
3. Спосіб сепарації за п. 1, який відрізняється тим, що кут нахилу кожної наступної пластини збільшують на 1-27. ЩІ УУУЖУУК У ВАКУУМУ т т 1 АААААХАХА У ук ук т о АААААЛЛАА тужити, з Ши с. Ши Ше и т й лет КІ й ншш на но и од мання: М пшЕ о и п у и І ше шш шш шш н че - Як МЕ ни т НЕ НИ У ОРЕ ЕК Б я ка пня шви ьчи ше кс У М І 7 А я хо й р с ї т х че Аг У ке о и й КІ вч с й я ох
UAU201209731U 2012-08-13 2012-08-13 Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками UA74522U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201209731U UA74522U (uk) 2012-08-13 2012-08-13 Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201209731U UA74522U (uk) 2012-08-13 2012-08-13 Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA74522U true UA74522U (uk) 2012-10-25

Family

ID=50851920

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201209731U UA74522U (uk) 2012-08-13 2012-08-13 Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA74522U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2016190835A1 (ru) * 2015-05-25 2016-12-01 Елена КОСТРУБЯК Аэродинамический рециркуляционный сепаратор сыпучих материалов

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2016190835A1 (ru) * 2015-05-25 2016-12-01 Елена КОСТРУБЯК Аэродинамический рециркуляционный сепаратор сыпучих материалов
RU2652808C2 (ru) * 2015-05-25 2018-05-03 Елена Ивановна Кострубяк Аэродинамический рециркуляционный сепаратор сыпучих материалов
US10207292B2 (en) 2015-05-25 2019-02-19 Olena Kostrubiak Aerodynamic recirculating bulk material separator

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102397841B (zh) 双向气流超微粉筛选机
CN103752426B (zh) 基于溢流管的旋流器在线调节装置
CN106269133B (zh) 破碎机、矿物生产线及物料破碎方法
Xing et al. Experimental study on velocity field between two adjacent blades and gas–solid separation of a turbo air classifier
CN107000238A (zh) 用于液体射流切割的方法
WO2017155494A1 (ru) Способ импеллерного нагнетания газа в аэродинамическом сепараторе, аэродинамический сепаратор и нагнетательный узел аэродинамического сепаратора
RU2016137400A (ru) Аэродинамический рециркуляционный сепаратор сыпучих материалов
RU2462319C2 (ru) Способ сепарации сыпучей смеси в текучей среде и устройство для его реализации
UA74522U (uk) Спосіб сепарації сипучих матеріалів газовими потоками
CN103639119B (zh) 微米级节能型双叶轮超细分级机
CN206262844U (zh) 一种分级筛
CN210753130U (zh) 一种适用于20吨石英砂制砂设备
CN104055220A (zh) 卷烟机供料成条机及其运行方法
CN103206846A (zh) 风刀
EP2937200A1 (en) Procedure for separating textile fibres from a mass comprising textile fibers and fragments of rubber and corresponding separating device
CN107596782B (zh) 井下钻孔气液固三相分离装置
RU94170U1 (ru) Центробежная мельница
RU120325U1 (ru) Сепаратор зерновой смеси
RU2414969C1 (ru) Воздушный двухпродуктовый классификатор
UA89036U (uk) Спосіб аеродинамічного сепарування сипких матеріалів
CN204959206U (zh) 一种用于喷气织机的异形筘及喷气织机
RU104873U1 (ru) Устройство для сепарации сыпучей смеси в текучей среде
EP3695911B1 (en) Method for separating a loose mixture in a flowing medium and device for carrying out said method
CN114247542B (zh) 一种超细矿渣微粉设备
CN210753131U (zh) 一种适用于30吨石英砂制砂设备