UA73374C2 - Accessories (versions) - Google Patents

Accessories (versions) Download PDF

Info

Publication number
UA73374C2
UA73374C2 UA2003032475A UA2003032475A UA73374C2 UA 73374 C2 UA73374 C2 UA 73374C2 UA 2003032475 A UA2003032475 A UA 2003032475A UA 2003032475 A UA2003032475 A UA 2003032475A UA 73374 C2 UA73374 C2 UA 73374C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
lock
fact
fittings according
hardware
handle
Prior art date
Application number
UA2003032475A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Dorma Gmbh & Co Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dorma Gmbh & Co Kg filed Critical Dorma Gmbh & Co Kg
Priority claimed from PCT/EP2001/010898 external-priority patent/WO2002025045A1/de
Publication of UA73374C2 publication Critical patent/UA73374C2/uk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05DHINGES OR SUSPENSION DEVICES FOR DOORS, WINDOWS OR WINGS
    • E05D5/00Construction of single parts, e.g. the parts for attachment
    • E05D5/02Parts for attachment, e.g. flaps
    • E05D5/0246Parts for attachment, e.g. flaps for attachment to glass panels
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B65/00Locks or fastenings for special use
    • E05B65/0025Locks or fastenings for special use for glass wings
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B15/00Other details of locks; Parts for engagement by bolts of fastening devices
    • E05B15/02Striking-plates; Keepers; Bolt staples; Escutcheons
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B15/00Other details of locks; Parts for engagement by bolts of fastening devices
    • E05B15/02Striking-plates; Keepers; Bolt staples; Escutcheons
    • E05B15/0205Striking-plates, keepers, staples
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05YINDEXING SCHEME ASSOCIATED WITH SUBCLASSES E05D AND E05F, RELATING TO CONSTRUCTION ELEMENTS, ELECTRIC CONTROL, POWER SUPPLY, POWER SIGNAL OR TRANSMISSION, USER INTERFACES, MOUNTING OR COUPLING, DETAILS, ACCESSORIES, AUXILIARY OPERATIONS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR, APPLICATION THEREOF
    • E05Y2900/00Application of doors, windows, wings or fittings thereof
    • E05Y2900/10Application of doors, windows, wings or fittings thereof for buildings or parts thereof
    • E05Y2900/13Type of wing
    • E05Y2900/132Doors

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)
  • Adornments (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується фурнітури за п.1 формули винаходу. Подібна фурнітура служить переважно для 2 кріплення і/чи для замикального пристрою скляного елемента, щонайменше, на одному суміжному скляному елементі, при цьому скляні елементи розташовуються жорстко чи рухливо відносно один одного.
З каталогу ООКМА сСіІазрезспіІадіесппік", видання 09/98 , відома подібна фурнітура, як із установленим замком, так і без нього, або з убудованими рукоятками. Кожен прилад фурнітури складається з половин фурнітури. Кожна половина фурнітури має модульну конструкцію і складається, головним чином, із основи, яка 70 включає в себе корпус і робочий вузол, у який установлюється, наприклад, власне замок і/чи механізм штовхальника, і оболонка, що охоплює. Унаслідок цього забезпечуються різноманітні можливості для з'єднання цільноскляних елементів як усередині, так і зовні.
Кут відкриття скляних елементів, які розташовані рухливо відносно один одного, обмежується, серед іншого, також формою фурнітури, її оболонкою і рукоятками. Прямокутна форма відомих оболонок неприйнятна у зв'язку 12 з тим, що їхні крайки стуляються передчасно й обмежують кут відкриття. Обробка крайок оболонки вимагає істотних витрат, а використання матеріалу не оптимальне з погляду економіки. Крім того, оболонка може стати причиною травм персоналу, зокрема, при чищенні.
Кріплення оболонки за допомогою пружинних затисків чи розпорів є невигідним. Уже при першому монтажі розпори можуть бути ушкоджені чи зламані. Особливо після кількаразового демонтажу чи монтажу вже не гарантується жорстка позиційність оболонки. У випадку підвищених навантажень на елементі, особливо у випадку рухливих елементів двері, тряска і вібрації можуть порушити стопоріння.
Завданням винаходу є створення фурнітури за п.1 формули винаходу, що утворить компактний й візуально красивий вузол мінімальної висоти й довжини, при цьому має бути збережене колишнє багатоцільове застосування і розмаїття функцій. Зокрема, оболонка фурнітури має надійно кріпитися на основі, яка с 22 знаходиться нижче. Го)
Це завдання розв'язуєтся згідно п.1 формули винаходу. Бажані варіанти здійснення винаходу за п.1 формули винаходу приведені у залежних пунктах формули винаходу.
Фурнітура за п.п.1 і 2 формули винаходу має перевагу в тому, що / завдяки вигнутій у напрямку стрілки формі подовженої оболонки вона має незначну висоту і дозволяє виконати вузол компактним. При цьому М вдається уникнути крайок на зовнішній поверхні. Основа, яка знаходиться під оболонкою, округлена внаслідок ча цього, щонайменше, по кутах, так, що оболонка має плоску форму. Таким чином, вигін сприяє оптимальному використанню обсягу конструкції й оптимізації виробничих витрат і витрат матеріалу. о
Хоча витрати матеріалу для оболонки за винаходом надзвичайно незначні, гарантуються стійкість і со функціональність конструкції. Плоска форма оболонки в основи зм'якшує вібрації, обумовлені експлуатацією,
Щонайменше, частково, і завдяки цьому запобігається небажане ослаблення оболонки. -
Одержаний зовнішній контур завдяки плавним і безупинним переходам виглядає зовні привабливо. Усі крайки і краї мають радіуси. Завдяки цьому досягається універсальний, але єдиний стиль дизайну, який не залежить від моделі. Усі товщини матеріалу зменшені до мінімуму. Плавність ліній зовнішнього контуру, « зокрема, лицьової поверхні, значно скорочує витрати матеріалу і зменшує виробничі проблеми, наприклад, при З липі. Можливо також використання металевих матеріалів, пластмас чи так званих гібридних матеріалів. Колірне с рішення не обмежене нічим. Згадані характеристики сприяють, крім того, значному скороченню виробничих з» витрат.
Завдяки закритому виконанню основи виключається вплив помилкових маніпуляцій і забруднень, що порушують роботу механізму, а також створюється приємний зовнішній вигляд завдяки прозорості скляних 75 елементів. Відсутність деталей, що виступають, полегшує також чищення скляних поверхонь. 7 Фурнітура може використовуватися як для жорсткого кріплення скляних елементів, наприклад, на оз нерухомому скляному елементі, так і для рухливого кріплення на суміжних скляних елементах. Зібрана фурнітура, виконана таким чином, являє собою візуально єдиний вузол. о У випадку рухливого скляного елемента, розташованого на верхньому і нижньому боці, фурнітура, укріплена -І 20 на нерухомому скляному елементі, з міркувань стійкості виконана бажано кутовою, і завдяки цьому можна жорстко з'єднувати між собою одночасно ліхтар верхнього світла і боковину. Укріплена на рухливому скляному
Т» елементі фурнітура виконується прямокутною, так що в цілому формується прямокутний вузол. Скляні елементи, рухливо з'єднані між собою за допомогою фурнітури, за бажаним варіантом здійснення винаходу, можуть відкриватися на кут відкриття майже в 1809. 59 Крім того, у фурнітуру може бути вставлений замок. Фурнітура замка знаходить застосування для дверей, що
ГФ) монтуються на нерухомій скляній боковині чи на ліхтарі верхнього світла, Її може відповідно до виконання т встановлюватися на верхньому чи нижньому боці у вигляді так званої кутової замикальної фурнитури, чи фурнітури у вигляді звичайної, розташованої по центру, фурнітури замка. Зовнішня форма фурнітури, тобто закруглення лицьової поверхні, продовжується і на сполученій фурнітурі. Робочий вузол містить, щонайменше, 60 замок, який обслуговується за допомогою ключа, і, за необхідності, пристрій для встановлення штовхальника двері. У випадку не скляної рами підбор конструкції рами стосується тільки бездоганної взаємодії рухливих елементів (засувки, фіксатора) у фурнітурі замка за одним з пунктів за винаходом, також потрібні кришки для відповідних отворів із боку рами. Зібрана фурнітура, виконана таким чином, являє собою візуально єдиний вузол.
Відповідно до бажаної форми втілення винаходу, у фурнітуру замка вставляється рукоятка, при цьому бо фурнітура замка за одним з пунктів і рукоятка забезпечують естетичну й візуальну єдність стилю дизайну.
Рукоятка має ту перевагу, що в напрямку поворотного елемента, наприклад, двері, вигнута ручка забезпечує зменшення довжини. Відсутній вільний кінець ручки, який виступає. Завдяки вигону забезпечується оптимальне використання обсягу конструкції й оптимізація виробничих витрат і витрати використовуваного матеріалу.
Сприяє експлуатації ще й чітке охоплення рукоятки. Завдяки вигнутій усередину формі формується зручна поверхня торкання, що забезпечує захоплення ручки і запобігає, зокрема, зісковзуванню руки при неповному охопленні. Крім того, зменшується небезпека зачіплення елементів одягу чи інших предметів за рукоятку завдяки тому, що відстань між вільним кінцем і поворотним елементом дуже незначна.
Рукоятка складається з ручки, до якої, з одного боку прикріплений окремий сполучний елемент, що /о забезпечує силове замикання, наприклад, із дверима. Ручка і сполучний елемент мають закруглений поперечний переріз. Бажано, діаметр сполучного елемента збільшується в напрямку поворотного елемента. Таким чином, з одного боку, зменшується витрата сировини й матеріалів, а, з іншого боку, забезпечується чітке базування штифта штовхальника, що механічно зв'язує рукоятку із замикальним механізмом і протилежною рукояткою.
Вільний кінець ручки обмежений похилою, бажано плоскою, торцевою поверхнею, при цьому її ділянка, /5 розташована ближче до поворотного елемента, більше віддалена від сполучного елемента. Переходи між торцевою поверхнею й рукояткою мають фаски чи заокруглення.
Рукоятка виконується бажано вилитою у вигляді монолітного елемента, а потім піддається тонкій обробці.
Плавний характер зовнішніх контурів зменшує виробничі проблеми, наприклад, при литті.
Рукоятка, чи відповідно, окремі її частини можуть бути виконані з різних металів, наприклад, латуні, чорного металу, високоякісної сталі, алюмінію чи бронзи, чи з іншого, неметалевого матеріалу, наприклад, пластмаси.
Рукоятку за винаходом можна застосовувати як ручку двері, вікна чи окремі ручки, що використовуються або в якості власне рукоятки, або також виконують функцію замикання. Функція замикання, наприклад, у випадку рукояток дверей чи вікон, реалізуються, головним чином, за допомогою поворотної рукоятки, причому рукоятка с з'єднується із замикальним механізмом дверей чи вікна.
Фурнітура за п.12 формули винаходу має ту перевагу, що кріплення оболонки не має пазів чи пружинних і) затисків, що ведуть, наприклад, до втома чи зносу матеріалу. Реалізація частково пружного кріплення дозволяє компенсувати тряску чи вібрацію, обумовлену експлуатацією, а також збільшити допуски використовуваних конструктивних елементів. «Е зо Оболонка зсередини своєї прийомної камери для основи фурнітури має однобічні пропускні отвори, що взаємодіють, щонайменше, із фрикційним замиканням із попередньо встановленими стопорами. Для остаточного - кріплення оболонки внутрішні пази вводяться в контакт з цапфами, пружно встановленими в основі. Стопори со можуть бути виконані, наприклад, у вигляді просічних штифтів, які вбиваються в отвори основи. У наступному варіанті конструкції стопорів виконані у вигляді так званих личинкових гвинтів, які можна загвинчувати в ме) різьбові отвори. ча
Для монтажу стопорів залежно від виконання потрібні або ударний інструмент, або викрутка. Стопори або формуються ще при виготовленні разом з основою, або встановлюються безпосередньо за місцем перед кріпленням фурнітури на основі. Таким чином, гарантується також, що відносно дрібні елементи конструкції не втратяться. Стопори забезпечують блокування горизонтальних навантажень, так, що відкидання оболонки не «
Можливо. У випадку необхідного демонтажу оболонка зміщується, наскільки можливо, у вертикальному в с напрямку, звільняючи пружину, після чого паз і цапфу можна вивести із зачеплення шляхом незначного відтягування оболонки. На протилежному боці з'єднання між прохідним отвором і стопором можна порушити ;» шляхом звичайного вертикального зсуву оболонки. Ані для монтажу, ані для демонтажу оболонки не потрібні інструменти. Таким чином, запобігаються ушкодження особливо сприйнятливих поверхонь оболонки і пластинчастих елементів. -І Непомітне зовні з'єднання між підпружиненою цапфою й пазом бажано розташовується на зверненому до спостерігача боці фурнітури, тоді як стопорне з'єднання розташовується на боці фурнітури, орієнтованому від о спостерігача. 2) Винахід описується нижче за допомогою прикладів здійснення. Тут показано:
Фіг. 1: Фурнітура, вигляд зверху
Ш- Фіг. 2: Фурнітура згідно фіг. 1, вигляд спереду ї» Фіг. 3: Наступний варіант здійснення фурнітури, вигляд згори
Фіг. 4: Фурнітура згідно фіг.3, вид спереду
Фіг. 5: Наступний варіант здійснення фурнітури, вид згори
Фіг. 6: Фурнітура згідно фіг. 5, вид спереду
Фіг. 7: Наступний варіант здійснення фурнітури, вид згори
Ф) Фіг. 8: Фурнітура згідно фіг. 7, вид спереду ка Фіг. 9: Вид фурнітури замка
Фіг. 10: Фурнітура замка за одним з пунктів згідно фіг. 9, вид спереду во Фіг. 11: Вид наступного варіанта здійснення фурнітури замка
Фіг. 12: Фурнітура замка за одним з пунктів згідно фіг. 11, вид спереду
Фіг. 13: Вид наступного варіанта здійснення фурнітури замка
Фіг. 14: Фурнітура замка за одним з пунктів згідно фіг. 13, вид спереду
Фіг. 15: Вид наступного варіанта здійснення фурнітури замка 65 Фіг. 16: Фурнітура замка за одним з пунктів згідно фіг. 15, вид спереду
Фіг. 17: Комплект рукояток, що монтуються з обох боків не показаного поворотного елемента, вид згори
Фіг. 18: Перспективне зображення рукоятки
Фіг. 19: Фурнітура з уставленими рукоятками, вид згори
Фіг. 20: Фурнітура за фіг. 19, вид збоку
Фіг. 21: Наступна фурнітура з уставленими рукоятками, вид згори
Фіг. 22: Фурнітура за фіг. 21, вид збоку
Фіг. 23: Частковий розріз змонтованої фурнітури згідно фіг. 5 і 6
Фіг. 24: Фурнітура згідно фіг. 23, змонтована на скляній крайці, вид знизу
Фіг. 25: Розріз не змонтованої фурнітури 70 Однакові чи рівноцінні конструктивні елементи в нижченаведеному описі позначені однаковими позиціями, зокрема, дзеркально симетричні конструктивні елементи позначені однаково.
Фурнітура 1, схематично показана на фігурах з 1 по 8, складається відповідно з дзеркально симетричних половин 2 і З фурнітури, причому кожна половина 2 і З фурнітури має основу 42 і закріплену на ньому оболонку 4. Основа 42 може складатися з корпуса 43 і робочого вузла 44.
Подібна фурнітура 1 використовується, наприклад, для жорсткого чи рухливого з'єднання скляних елементів у єдиний вузол. Скляні елементи мають отвори чи проходи, через які корпуси 43 по обидва боки за необхідності закріплюються через прокладки скляного огородження переважно гвинтами. Потім до цих корпусів 43 кріпляться робочі вузли 44, що забезпечують, наприклад, рухливе чи жорстке кріплення суміжного скляного елемента. Така модульна конструкція фурнітури сприяє взаємозамінному застосуванню корпусів 43, робочого вузла 44 і оболонки 4. Скляні елементи можуть бути виконані кольоровими чи профільованими.
Варіанти здійснення докладно пояснюються і показані нижче й обмежуються ділянкою в безпосередній близькості до фурнітури 1. Основа 42 і, відповідно, корпус 43 і робочий вузол 44 не показані, тому що вони розташовані цілком під відповідною оболонкою 4 і тому не видні. Усі робочі елементи також не видні під оболонкою. с
На фіг. 1 ї 2 показаний перший варіант здійснення фурнітури 1 за винаходом. її половини 2 і З і оболонка 4 представлені на виді в зібраному стані на не показаній крайці скляного елемента. У зв'язку з дзеркальною і) симетрією половин 2 і З фурнітури нижченаведений опис справедливий для обох половин 2 і З фурнітури. Кожна оболонка 4 має дві горизонтально орієнтовані бічні поверхні 5 і б, між якими лицьова поверхня 7 розташовується від вертикальної крайки 8 до протилежної вертикальної крайки 9. Оболонка 4 має довгасту «г зо прямокутну форму. Лицьова поверхня 7 має спрямоване назовні закруглення, що підсилюється, починаючи від правої за фігурою крайки 9 до лівої крайки 8. Права крайка 9 має граничну поверхню 10, що відходить під кутом - и охоплює вертикальну крайку скляного елемента. Ця гранична поверхня 10 також виконана опуклої назовні. со
Лицьова поверхня 7, що відходить під гострим кутом від лівої крайки 8, у результаті сильного вигону формує власне скляну опорну поверхню. Бічна поверхня 5 у крайці скла виконана частково з продовженнями 11 і 12, що ме) зв перекривають крайку скла. Між продовженнями 11 і 12 знаходиться виїмка 13, через яку зв'язані елементи, які ї- з'єднують робочі вузли, наприклад, опорні болти.
На фіг.3 і 4 показані модифікації варіантів здійснення за фіг.1 і 2, при цьому на вертикальних скляних крайках виконана скорочена гранична поверхня 10. На фіг. 5 і б показаний наступний варіант здійснення, при цьому на бічній поверхні 5 відсутні будь-які продовження. На бічній поверхні 5 є виїмка 14, так, що можлива « взаємодія робочих вузлів. з с На фіг. 7 і 8 показаний наступний варіант здійснення фурнітури 1, що жорстко з'єднує ліхтар верхнього світла й боковину, і на якому рухливо закріплений наступний скляний елемент. Конструктивні елементи головним ;» чином відповідають раніше описаним варіантам здійснення. Кожна половина 2 і З фурнітури для нерухомого з'єднання боковин додатково оснащена косим уступом 15. Лицьова поверхня 7 від крайки 8 до протилежної крайки 9 рівномірно заокруглена і по обидва боки під гострим кутом переходить безпосередньо у скляну -І поверхню. Бічна поверхня 5 також має продовження 11 і 12 і виїмку 13.
Фурнітура 21 замка за одним з пунктів, схематично показана на фігурах з 9 по 16, складається відповідно з о половин 22 і 23 фурнітури, при цьому кожна половина 22, 23 фурнітури має основу 42 і укріплену на ньому 2) оболонку 25. Основа 42 складається з корпуса 43 і робочого вузла 44.
Подібна фурнітура 21 замка застосовується, наприклад, для скляних елементів, використовуваних як двері,
Ш- що встановлюються на нерухомій скляній боковині чи на ліхтарі верхнього світла. Опис варіантів здійснення у ї» зв'язку з тотожністю функцій обмежується однією половиною фурнітури.
На фіг. 9 ії 10 показаний перший варіант здійснення фурнітури 21 замка у вигляді так званої кутової фурнітури, при цьому фурнітура 21 замка встановлюється у верхньому і/чи нижньому куті на боці, що в Відхиляється від не показаного скляного елемента. Скляний елемент, у цьому випадку має мати в середині дверей ударну голівку і через замки, що знаходяться в кутовій фурнітурі, має фіксуватися щодо конструкції в
Ф) цілому. Оболонки 25 цієї фурнітури 21 замка показані у встановленому стані в ділянці не показаної крайки ка скляного елемента. Оболонки 25 розташовуються дзеркально симетрично і мають прямокутну, витягнуту по горизонталі форму. Кожна оболонка 25 має дві горизонтально орієнтовані бічні поверхні 28 і 29, між якими від во крайки 31 до іншої крайки 32 розташовується лицьова поверхня 30. Лицьова поверхня ЗО має спрямований назовні опуклий вигін, що підсилюється, починаючи від правої за фігурою крайки 31 до лівої крайки 32. Права крайка 31 має граничну поверхню 33, що відходить під кутом, яка охоплює вертикальну крайку скляного елемента. На лівій крайці 32 лицьова поверхня 30 унаслідок більш сильного вигону має перехід під гострим кутом, так, що виникає безпосередньо скляна поверхня. Бічна поверхня 28 на скляній крайці має продовження 65 34, 35, 36, так, що внаслідок цього скляна крайка перекривається. Між продовженнями 34, 35, 36 знаходяться виїмки 37, 38, через які елементи, розташовані в робочих вузлах, наприклад, у формі замикального ригеля,
можна уводити вертикально. Оболонка 25 має на своїй лицьовій поверхні ЗО уступ 39, яким прикривається не показаний на фігурі замок.
На фіг. 11 ії 12 показаний модифікований варіант здійснення за фіг. 21 і 22, так, що фурнітура 21 замка
Може використовуватися також у середині дверей. Тому на бічних поверхнях 28 і 29 відсутні будь-які продовження. Замикальний ригель при цьому закривається горизонтально.
На фіг. 13 і 14 показане здійснення фурнітури 21 замка за винаходом у вигляді центральної фурнітури, при цьому фурнітура 21 замка встановлена бажано посередині на поворотному боці скляного елемента. Фурнітура 21 замка в цьому випадку може мати не показаний штовхальник дверей із засувкою й замок із ригелем, що /о взаємодіють із відповідною фурнітурою не показаної кришки. Оболонка 25 цієї фурнітури 21 замка показана у встановленому стані на виді не показаної вертикальної крайки скляного елемента. Оболонка 25 має відповідно прямокутну, вертикально витягнуту форму. Кожна оболонка 25 має дві вертикально орієнтовані бічні поверхні 28 і 29, між якими лицьова поверхня З0 розташовується від горизонтальної крайки 31 до протилежної горизонтальної крайки 32. Лицьова поверхня 30 має спрямований назовні опуклий вигін, починаючи від нижньої /5 за фігурою крайки 31 до верхньої крайки 32. Нижня крайка 31 має граничну поверхню, що відходить під кутом, 33, що прилягає до поверхні скляного елемента. На верхній крайці 32 лицьова поверхня 30 унаслідок більш сильного вигону має перехід під гострим кутом, таким чином, створюючи власне скляну опорну поверхню. На бічній поверхні 29 знаходяться виїмки 37 і 38, через які можна вводити елементи, що знаходяться в робочих вузлах, наприклад, у вигляді засувки і замикального ригеля. На лицьовій поверхні ЗО знаходяться випускні отвори 40 ї 41, через які замок взаємодіє зі штовхальником дверей. Протилежна половина 23 фурнітури має подібну форму, але істотно більш плоску.
На фіг. 15 і 16 показаний варіант здійснення фурнітури 21 замка за винаходом у вигляді центральної фурнітури, орієнтованої горизонтально, при цьому фурнітура 21 замка встановлюється бажано по центрі на поворотному боці скляного елемента. Фурнітура 21 замка має в цьому випадку штовхальник двері із засувкою й сч ов Замок із ригелем, які взаємодіють зі сполученою фурнітурою, розташованої на боковине. Показані також половини 26 і 27 сполученої фурнітури 24, що утворюють у продовженні вигнутої форми половин 22 і 23 і) фурнітури 21 замка ергономічний вузол. Оболонки 25 розташовуються навпроти один одного і мають відповідно прямокутну, подовжену по горизонталі форму. Кожна оболонка 25 має дві горизонтально орієнтовані бічні поверхні 28 і 29, між якими лицьова поверхня 30 розташовується від вертикальної крайки 31 до протилежної «г зо крайки 32 . Лицьова поверхня 30 має спрямований назовні опуклий вигін, що підсилюється, починаючи від лівої за фігурою крайки 31 до правої крайки 32. Ліва крайка 31 має граничну поверхню 33, що відходить під кутом. На - правій крайці 32 лицьова поверхня 30 унаслідок більш сильного вигону має перехід під гострим кутом, так, що с там виникає власне скляна опорна поверхня. На граничній поверхні 33 із боку рами знаходяться виїмки 37 і 38, через які можна горизонтально вводити елементи, що знаходяться в робочих вузлах, наприклад, у вигляді о зв Засувки ії замикального ригеля. Сполучена фурнітура 24, розташована у боковині, перекривається граничною ї- поверхнею 33 фурнітури 21 замка і під гострим кутом переходить у поверхню боковини. Фурнітура утворить у такий спосіб єдиний вузол і має рівномірний вигін усієї лицьової поверхні 30.
Рукоятка 58, яку можна використовувати в робочому вузлі фурнітури 21 замка, показана на фігурах з 17 по 22. «
Рукоятка 58 складається в цілому з ручки 59 і цільного сполучного елемента 60, розташованого на одному з с його кінці що забезпечує силове замикання з не показаним поворотним елементом, наприклад, двері і відповідно фурнітура. Як ручка 59, так і сполучний елемент 60 мають заокруглений поперечний переріз. Рукоятка ;» 58 виконується з високоякісної сталі, бронзи, чи латуні та іншого металу.
У прикладі здійснення згідно фіг. 17 представлений комплект із двох рукояток 58, які встановлюються з
ДВОХ боків поворотного елемента. Рукоятки 58 ідентичні і можуть установлюватися дзеркально симетрично один -І одному. Ручка 59 вигнута по всій довжині опукло і виконана з ухилом усередину. При цьому, завдяки зручній формі рукояті, досягається природне охоплення рукою, що забезпечує оптимальне захоплення. Ручка 59 о виконана безпрофільной і має рівномірно заокруглений поперечний переріз. 2) Вільний кінець 61 ручки 59 обмежений похилою, бажано плоскою, торцевою поверхнею 62, при цьому Її ділянка, розташована ближче до поворотного елемента, більше віддалена від сполучного елемента 60.
Ш- Переходи між торцевою поверхнею 62 і ручкою 59 мають фаски чи заокруглення 63. ї» Ручка 59 виконана монолітної і переходить у сполучний елемент 60 під кутом менше 902. Завдяки цьому досягається ухил ручки 59 усередину. Сполучний елемент 60 виконаний безпрофільним і має заокруглений поперечний переріз. Діаметр Ю сполучного елемента 60 збільшується, бажано починаючи від ручки 59. У 5в сполучному елементі 60 розташований штифт 64 штовхальника, що механічно зв'язує рукоятку 58 із замикальним механізмом і/чи з протилежною рукояткою 58. іФ) На фігурах з 19 по 22 рукоятки 58 показані встановленими у фурнітурі 21 замка, що складаються відповідно ко з половин 22 і 23, причому кожна половина 22, 23 фурнітури має невидиму основу 42 і закріплену на ньому оболонку 25. Основа 42 може складатися з корпуса 43 і робочого вузла 44. во На фіг. 19 і 20 показане здійснення фурнітури 21 у вигляді центральної фурнітури з горизонтальною орієнтацією, при цьому фурнітура 21 установлена переважно в центрі на рухливому боці скляного елемента. У фурнітурі 21 у цьому випадку за винаходом вставлена рукоятка 58, що впливає на засувку через замикальний механізм, розташований у фурнітурі 21. Засувка взаємодіє зі сполученою фурнітурою, не показаною на фігурах і розташованою на боковині. Половини сполученої фурнітури утворюють у продовженні вигону половин 22 і 23 65 фурнітури ергономічний вузол.
Фурнітура 21, показана на фіг. 21 і 22, відрізняється від фурнітури 21, показаної на фіг. 19 і 20, лише тим, що там додатково замок можна вставити у відповідний випускний отвір 40. При цьому ключ, що вводиться в замок, через замикальний механізм, розташований у фурнітурі 21, впливає на ригель, що входить із зачеплення зі сполученою фурнітурою.
За допомогою фігур з 23 по 25 докладно описується принципова конструкція фурнітури 1. Конструкція фурнітури 21 замка відрізняється лише введенням замка і/чи рукоятки. Фурнітура 1 складається з дзеркально симетричних половин 2 і 3, при цьому кожна половина 2, З фурнітури має основу 42 і закріплену на ній оболонку 4. Основа 42 складається з корпуса 43 і робочого вузла 44.
Подібна фурнітура 1, описана раніше, використовується для жорсткого чи рухливого з'єднання цільноскляних /о елементів 45 у цільноскляній конструкції. Скляні елементи 45 мають отвори чи випускні отвори для закріплення корпусів 43 із двох боків, за необхідності, через прокладки скляного захисту, бажано гвинтами. Потім до цих корпусів 43 кріпляться робочі вузли 44, які, наприклад, забезпечують рухливе чи жорстке кріплення скляних елементів 45 . Ця модульна конструкція фурнітури забезпечує взаємозамінне застосування корпусів 43, робочих вузлів 44 і оболонок 4. Скляні елементи 45 можуть бути виконані, наприклад, кольоровими чи профільованими.
Корпус 43 виконується в основному плоским і прямокутним і має на верхньому подовженому боці 46, показаному на фіг. 17, два глухих отвори 47, розташованих на відстані один від одного і спрямованих вертикально усередину корпуса, що обтиснуті пережимами 48. У кожному глухому отворі 47 знаходиться пружина 49, що віджимає східчасту цапфу 50 до пережиму 48, що позиционується завдяки цьому в глухому отворі 47. У розціпленому стані пружина 49 висуває цапфу 50 над поверхнею довшого боку 46. На нижньому за фіг. 17 подовженому боці 51 корпус 43 має два отвори 52, розташовані на відстані один від одного і спрямованих вертикально усередину корпуса. Отвори 52 виконані співвісно з глухими отворами 47.
Кожна оболонка 4 має по дві горизонтально орієнтовані бічні поверхні 5 і 6, між якими лицьова поверхня 7 розташовується від вертикальної крайки 8 до протилежної вертикальної крайки 9. Оболонка 4 має прямокутну форму. Лицьова поверхня 7 має спрямований назовні опуклий вигін, що підсилюється, починаючи від крайки 9 сч ов до протилежної крайки 8. Від крайки 9 відходить під кутом гранична поверхня 10, що охоплює вертикальну крайку скляного елемента 45. На крайці 8 лицьової поверхні 7 унаслідок більш сильного вигону формується і) перехід під гострим кутом, так, що виникає власне скляна опорна поверхня. Бічна поверхня 6 на скляній крайці має виїмку 14, через яку поєднуються сполучні елементи робочого вузла 44 , наприклад, у вигляді опорних болтів 53. «Е зо Між лицьовою поверхнею 7, бічними поверхнями 5 і 6, крайками 8 і 9 зсередини виконана прийомна камера 54, під якою при монтажі цілком зникає корпус 43. Бічна поверхня 5 зсередини має два пази 55 на відстані один - від одного. Через бічну поверхню 6 на відстані один від одного наявні два прохідних отвори 56. с
Перед установкою основи 42 на скляному елементі 45 в отвори 52 убиваються з фрикційним замиканням стопори 57 у вигляді просічних штифтів 52. За варіантом здійснення, не показаним на фігурі, стопори 57 можуть ме) бути виконані ще при виготовленні, разом з основою 42. Після попереднього монтажу основи 42 бічна поверхня ї- 6 оболонки 4 установлюється під кутом до подовженого боку 51 корпуса 43, таким чином, що прохідні отвори 56 стикаються зі стопорами 57 із геометричним замиканням. При приєднувальному русі перекидання оболонки 4 у напрямку скляного елемента 45 прийомна камера 54 цілком перекриває основу 42. Цапфи 50 при цьому пружно віджимаються назад у свої глухі отвори 47. Під впливом пружин 49 цапфи 50 при остаточному вирівнюванні « оболонки 4 зажинаються у відповідних пазах 55. Спочатку оболонка 4 фіксується в цій позиції. Описані операції пу с потрібно здійснити з обох сторін скляного елемента.
За необхідності, демонтаж здійснюється у зворотній послідовності. Оболонка 4 відхиляється наскільки ;» можливо, розвантажуючи пружину у вертикальному напрямку, щоб потім пази 55 і цапфи 50 можна було вивести зі зовнішнього зачеплення при незначному навантаженні розтягу, зсуваючи оболонку 4. При цьому на бічній поверхні б з'єднання між прохідними отворами 56 і стопорами 57 досягається внаслідок звичайного -І вертикального зсуву оболонки 4.
Перелік позицій о 1 Фурнітура 2) 2 Половина фурнітури
З Половина фурнітури ш- 4 Оболонка ї» 5 Бічна поверхня 6 Бічна поверхня 7 Лицьова поверхня 5Б 8 Крайка 9 Крайка
Ф) 10 Гранична поверхня ка 11 Продовження 12 Продовження во 13 Виїмка 14 Виїмка 15 Уступ 21 Фурнітура замка 22 Половина фурнітури 65 23 Половина фурнітури 24 Сполучена фурнітура
25 Оболонка 26 Половина сполученої фурнітури 27 Половина сполученої фурнітури 28 Бічна поверхня 29 Бічна поверхня
ЗО Лицьова поверхня 31 Крайка 32 Крайка 70 33 Гранична поверхня 34 Продовження 35 Продовження 36 Продовження 37 Виїмка
З8 Виїмка 39 Уступ 40 Випускний отвір 41 Випускний отвір 42 Основа 43 Корпус 44 Робочий вузол 45 Скляний елемент 46 Подовжений бік 47 Глухий отвір с 48 Звуження 49 Пружина і) 50 Цапфа 51 Подовжений бік 52 Отвір «г зо 53 Опорний болт 54 Прийомна камера - 55 Паз с 56 Прохідний отвір 57 Стопор ме) 58 Рукоятка ї- 59 Ручка 60 Сполучний елемент 61 Вільний кінець 62 Торцева поверхня « 63 Радіус з с 64 Штифт штовхальника . О Діаметр з'єднувального елемента п » з п нин лиш в ї І! -і | 1 с Фі 6 ! о ш-ООО з я дет ї» Фіг 7 . / ши
Кт о Фіг.3 8 - ко " в 7 5 кн 5 лй 60 8-1 7 - о 65 00тіга 6 дня
Фіг. 5 В і ій 9
ТЯ
Х 5
І т-И
Фіг. 6 6
С лтетте г о
Фіг. 7 й й 4 / со - ю««- (4 3 - - - Є --- - - -- --- ---- 5 ! 1 ча т
І
«Фіг. 8 г | І Ге 23 Шо у 28 39 Ге) 32 --- 'тй0. (« 2 | « Я -- З б в
Й 28 25 « «ріг. 10 » ча дн (зе) яті з
Фіг. з пз Те. юзво ся о з - з 28 3а я 0» в «
Що з с 29 75 а Фіг. 12 и» 22 ст - - -
И- / 32 і з їі - Щі : 30
Фіг. 11 3 (95) (95) -1 50 «г» ко бо 65
22. 32
Х 23 28 т7/ 9 70 Й 1 Н 1 1 ' ' : Я
І І і Я 38 і о
З Е с в З
Фіг. 13 (о) 32 25
Ї « ча
Зо со 2 со 29
М
1 «
З с . з їх і ї
ЕЙ ' оз Фіг. 14 о х зі 33 вони 29 -І 250 726 т І Тл і й 32 т» С доп гі 28 2 о шо ! - 5 - 7 60 І
Фіг16 6 25 40 9 м 65
-ї шо
Ш ї з «63 й її
Ї дн 62 0 а - пр-т 653 62 59 61 60 л 58 с
Фіг. 18 о 59 --и - з» ше м 22 о
Ст 171 2 « « « Я лЛ ЬеЯ о чн 23 8-1 -7 0-7 Фіг. 19 ч з о) с 5 23 3 "з ! 62 " Щ
Мн ман с с І 61 (95)
Фіг. 20 -1 20 59
Ї» во 22
Ф) пеголионнни П7Ч---- ко з - б--З2 60 ш-- - Фіг. 1 65
50 23 са - о | | в3 - ; 52
Ц
С
ВАШ
-- ! 51
Фіг. 23
М Що 8 5 ав зе 50 789 КЗ 56 7 ц 2 ДЕ тління кн тенет Н
З і й і й . ЕЕ Б а
Ши юрис,
Фі.оз 73021657 5552 ід як 53
Е
720 к б з !
Ше паші ПИТИ й
КС ЕПОВАСТИТЬ
Фіг м Серет р с 2 52 4 7 " ох 2 о
Я ик з чш у Щ я і; і 56 їч- со

Claims (1)

  1. Формула винаходу со
    3 1. Фурнітура для жорсткого і/чи рухливого кріплення скляного елемента щонайменше на одному суміжному в. скляному елементі, при цьому фурнітура (1) зібрана з половин (2, 3) фурнітури, що складаються відповідно з основи (42), закріпленої на скляному елементі (45), і оболонки (4), що перекриває основу (42), яка відрізняється тим, що оболонка (4) між горизонтально орієнтованими бічними поверхнями (5, б) має лицьову поверхню (7), що « проходить із прогином назовні від вертикальної крайки (8) до протилежної вертикальної крайки (9).
    2. Фурнітура за п. 1, яка відрізняється тим, що вигин нерівномірний чи рівномірний. т с 3. Фурнітура за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що щонайменше одна крайка (9, 31) має скошену граничну "» поверхню (10, 33), зовнішня поверхня якої вигнута.
    " 4. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-3, яка відрізняється тим, що оболонка (4, 25), щонайменше на крайці (8, 32), має перехід під гострим кутом.
    5. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-4, яка відрізняється тим, що щонайменше одна бічна поверхня (5, 28, 29) - має продовження (11, 12, 34, 35, 36).
    с 6. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-5, яка відрізняється тим, що бічні поверхні (5, 6, 28) і/або продовження (11, 12, 34, 35, 36) мають виїмки (13, 14, 37, 38).
    о 7. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що оболонка (4, 25) виконана прямокутною. - 20 8. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-6, яка відрізняється тим, що оболонка (4) виконана І-подібною і має скошений уступ (15). їз» 9. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-8, яка відрізняється тим, що оболонка (4, 25) принаймні частково пласко прилягає до основи (42).
    10. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-9, яка відрізняється тим, що оболонка (4, 25) виконана з металевого 2о матеріалу, пластмаси чи гібридного матеріалу. о 11. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-10, яка відрізняється тим, що оболонка (4) підпружинена і може кріпитися до основи (42) із фрикційним замиканням. ю 12. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-11, яка відрізняється тим, що основа (42) має щонайменше два глухих отвори (47), розташованих на відстані один від одного і спрямованих усередину, які мають звуження (48). 60 13. Фурнітура за п. 12, яка відрізняється тим, що в глухому отворі (47) між пружиною (49) і звуженням (48) розташована східчаста цапфа (50).
    14. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-13, яка відрізняється тим, що основа (42) має щонайменше два стопори (57), розташованих на віддалі один від одного і спрямованих назовні.
    15. Фурнітура за п. 14, яка відрізняється тим, що в отворах можуть бути встановлені стопори (57). б5 16. Фурнітура за п. 14 або 15, яка відрізняється тим, що глухі отвори (47) і стопори (57) виконані на подовжених боках (46, 51) прямокутної основи (42) і орієнтовані співвісно один щодо одного.
    17. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-16, яка відрізняється тим, що оболонка (4) зсередини має щонайменше два пази (55), розташованих на відстані один від одного.
    18. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-17, яка відрізняється тим, що оболонка (4) має щонайменше два прохідних отвори (56), розташованих на відстані один від одного.
    19. Фурнітура за будь-яким з пп. 14-18, яка відрізняється тим, що стопор (57) і прохідний отвір (56) розташовані співвісно один щодо одного.
    20. Фурнітура за будь-яким з пп. 17-19, яка відрізняється тим, що пази (55) і прохідні отвори (56) виконані на протилежних бічних поверхнях (5, 6) прямокутної оболонки (4). 70 21. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-20, яка відрізняється тим, що основа (42) складається з корпуса (43) і робочого вузла (44).
    22. Фурнітура за будь-яким з пп. 1-21, яка відрізняється тим, що половини (2, 3, 22, 23, 26, 27) фурнітури виконані дзеркально симетричними одна щодо одної.
    23. Фурнітура замка, що взаємодіє зі сполученою фурнітурою (24), причому фурнітура (21) замка і сполучена 7/5 фурнітура (24) зібрані з половин (22, 23, 26, 27) фурнітури, що складаються щонайменше з основи (42), яка має замок, і оболонки (25), яка охоплює основу (42), закріплених на скляному елементі (45), яка відрізняється тим, що оболонка (25) між бічними поверхнями (28, 29) має лицьову поверхню (30), що проходить із прогином назовні від крайки (31) до протилежної крайки (32) і має уступ (39) і/чи випускний отвір (40, 41).
    24. Фурнітура замка за п.23, яка відрізняється тим, що в основі (42) можуть бути встановлені рукоятки і/або го замки.
    25. Фурнітура замка за п. 23 або 24, яка відрізняється тим, що бічні поверхні (28, 29) розташовані горизонтально, а крайки (31, 32) - вертикально.
    26. Фурнітура замка за п. 23 або 24, яка відрізняється тим, що бічні поверхні (28, 29) розташовані вертикально, а крайки (31, 32) - горизонтально. сч
    27. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 23-26, яка відрізняється тим, що сполучена фурнітура (24) продовжує вигин фурнітури (21) замка. і)
    28. Фурнітура замка за п. 24, яка відрізняється тим, що рукоятка (58) складається з ручки (59) і розташованого на ній із силовим замиканням сполучного елемента (60), до того ж, ручка (59) вигнута назовні і виконана зі скосом усередину, а також тим, що щонайменше ручка (59) має закруглений поперечний переріз. «Е зо 29. Фурнітура замка за п. 28, яка відрізняється тим, що рукоятка (58) має рівномірний чи нерівномірний вигин назовні. -
    30. Фурнітура замка за п. 28 або 29, яка відрізняється тим, що вільний кінець (61) рукоятки (58) не має скосу. с
    31. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-30, яка відрізняється тим, що вільний кінець (61) має похилу торцеву поверхню (62). ме)
    32. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-31, яка відрізняється тим, що торцева поверхня (62) має радіуси ї- (63) чи фаски.
    33. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-32, яка відрізняється тим, що сполучний елемент (60) має закруглений поперечний переріз.
    34. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-33, яка відрізняється тим, що діаметр (0) сполучного елемента « (60) починає збільшуватися від рукоятки (58). з с 35. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-34, яка відрізняється тим, що рукоятка (58) і сполучний елемент . (60) виконані з високоякісної сталі. и?» 36. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-35, яка відрізняється тим, що рукоятка (59) і сполучний елемент (60) виконані з бронзи.
    37. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-36, яка відрізняється тим, що рукоятка (59) і сполучний елемент -І (60) виконані з латуні.
    38. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-37, яка відрізняється тим, що рукоятка (59) і сполучний елемент о (60) виконані з алюмінію. 2) 39. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-38, яка відрізняється тим, що рукоятка (59) і сполучний елемент (60) виконані методом точного лиття. Ш- 40. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-39, яка відрізняється тим, що рукоятка (59) і сполучний елемент ї» (60) виконані методом лиття під тиском.
    41. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-40, яка відрізняється тим, що рукоятка (58) може бути встановлена з одного чи з двох боків дверей, вікна або у вигляді окремого поворотного елемента.
    42. Фурнітура замка за будь-яким з пп. 28-41, яка відрізняється тим, що рукоятка (58) може монтуватися в половинах (22, 23) фурнітури й у сполученій фурнітурі. Ф) ка Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 7, 15.07.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і бо науки України. б5
UA2003032475A 2000-09-22 2001-09-20 Accessories (versions) UA73374C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2000147558 DE10047558A1 (de) 2000-09-22 2000-09-22 Schloßbeschlag
PCT/EP2001/010898 WO2002025045A1 (de) 2000-09-22 2001-09-20 Beschlag

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA73374C2 true UA73374C2 (en) 2005-07-15

Family

ID=7657616

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003032475A UA73374C2 (en) 2000-09-22 2001-09-20 Accessories (versions)

Country Status (2)

Country Link
DE (1) DE10047558A1 (uk)
UA (1) UA73374C2 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2847289B1 (fr) * 2002-11-15 2005-02-11 Portac Carter d'enjolivement pour coffre de serrure en applique

Also Published As

Publication number Publication date
DE10047558A1 (de) 2002-04-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100984564B1 (ko) 박벽에 형성된 개구부 내에 장착되는 잠금체
US20200002986A1 (en) Interlocking hinge
CA2931720C (en) Connecting device and shower door assembly including the connecting device
US11352810B2 (en) Cabinet door and locking system
UA73374C2 (en) Accessories (versions)
KR102303479B1 (ko) 분할 교체 구조로 된 매립형 도어손잡이
US6105769A (en) Tool box having drawer for receiving small objects
KR102400762B1 (ko) 조립식 보관함
US6966586B2 (en) Fitting
KR102263452B1 (ko) 조립성을 향상시킨 미닫이도어를 갖는 수납장
KR100782136B1 (ko) 경첩
US4463976A (en) Casement windows
KR20090117243A (ko) 조립식 사물함
KR200252525Y1 (ko) 가구용 손잡이
KR19980031977U (ko) 개량 학생용 사물함
JPH0446083Y2 (uk)
JP4167953B2 (ja) 接続ユニット内蔵建具と接続ユニット及び接続金具
KR20000015273U (ko) 조립식 금속제 케비넷
WO1990015215A1 (en) Article integrally formed with hinge
KR100514562B1 (ko) 와이어드 리모콘
KR200300473Y1 (ko) 방화문틀 구조
LT5109B (lt) Apkala
KR200172723Y1 (ko) 미닫이용 자물쇠고리
WO2022064410A1 (en) Lock
NZ261568A (en) Door plate fitting; recessed plate with raised edge and insert plate fits in the recess