UA72607C2 - Спосіб зниження опору тертя тіла шляхом формування в'язкопружного покриття - Google Patents

Спосіб зниження опору тертя тіла шляхом формування в'язкопружного покриття Download PDF

Info

Publication number
UA72607C2
UA72607C2 UA2002118917A UA2002118917A UA72607C2 UA 72607 C2 UA72607 C2 UA 72607C2 UA 2002118917 A UA2002118917 A UA 2002118917A UA 2002118917 A UA2002118917 A UA 2002118917A UA 72607 C2 UA72607 C2 UA 72607C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
equation
viscoelastic
turbulent
energy
coating
Prior art date
Application number
UA2002118917A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Керол Л. Мей
Геннадій А. Воропаєв
Original Assignee
Кортана Корпорейшн
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Кортана Корпорейшн filed Critical Кортана Корпорейшн
Publication of UA72607C2 publication Critical patent/UA72607C2/uk

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F15FLUID-PRESSURE ACTUATORS; HYDRAULICS OR PNEUMATICS IN GENERAL
    • F15DFLUID DYNAMICS, i.e. METHODS OR MEANS FOR INFLUENCING THE FLOW OF GASES OR LIQUIDS
    • F15D1/00Influencing flow of fluids
    • F15D1/10Influencing flow of fluids around bodies of solid material
    • F15D1/12Influencing flow of fluids around bodies of solid material by influencing the boundary layer
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B1/00Hydrodynamic or hydrostatic features of hulls or of hydrofoils
    • B63B1/32Other means for varying the inherent hydrodynamic characteristics of hulls
    • B63B1/34Other means for varying the inherent hydrodynamic characteristics of hulls by reducing surface friction
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B64AIRCRAFT; AVIATION; COSMONAUTICS
    • B64CAEROPLANES; HELICOPTERS
    • B64C21/00Influencing air flow over aircraft surfaces by affecting boundary layer flow
    • B64C21/10Influencing air flow over aircraft surfaces by affecting boundary layer flow using other surface properties, e.g. roughness
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B64AIRCRAFT; AVIATION; COSMONAUTICS
    • B64CAEROPLANES; HELICOPTERS
    • B64C23/00Influencing air flow over aircraft surfaces, not otherwise provided for
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02TCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
    • Y02T50/00Aeronautics or air transport
    • Y02T50/10Drag reduction
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02TCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
    • Y02T70/00Maritime or waterways transport
    • Y02T70/10Measures concerning design or construction of watercraft hulls

Abstract

Винахід стосується розробки матеріалу в'язкопружного покриття, яке забезпечує зниження турбулентного опору тертя при заданих швидкості вільного потоку і конфігурації тіла. Метод ґрунтується на математичному описі балансу енергії на границі в'язкопружної поверхні і рідини, що рухається, і дозволяє визначити взаємодію пульсацій турбулентного пограничного шару з в'язкопружним шаром за допомогою розв'язання двох підзадач гідродинаміки і теорії пружності, що зв'язані коефіцієнтами поглинання і піддатливості. Визначаються граничні умови для зсувів, швидкості і переносу енергії. Модель турбулентності типу переносу напружень Рейнольдса модифікується для урахування перерозподілу турбулентної енергії в пристінній області пограничного шару. На додаток до запропонованого способу розробки в'язкопружного покриття, яке буде знижувати опір, винахід також дозволяє передбачати зниження тертя для тіла заданої геометрії і даної швидкості вільного потоку при використанні довільного покриття, для якого задані густина, товщина і модуль зсуву. Для практичного застосування в'язкопружні покриття можуть комбінуватися з додатковою структурою, включаючи розміщені під покриттям клини для мінімізації ефектів кромки для покриттів скінченної довжини, і поверхневі або внутрішні ріблети для стабілізації когерентних вихрових структур в турбулентній течії.

Description

рр.115-152, двомірні тверді ріблети самі по собі показали в експерименті зниження опору тертя до 1095.
Цей винахід дозволяє конструювати в'язкопружні покриття для зниження турбулентного опору тертя.
Покриття з властивостями матеріалу, розробленого за методологією, описаною в цьому винаході знижували опір тертя більш ніж на 1095. Методологія цього винаходу дозволяє, як перший об'єкт винаходу, визначати комплексний модуль зсуву, залежний від частоти, густину і товщину ізотропного в'язкопружного матеріалу, що буде знижувати турбулентний опір тертя щодо конкретних умов потоку на твердій поверхні. Можна оцінити кількісно рівень зниження опору, Дано математичні деталі для випадків турбулентного потоку на твердій гладкій пластині, а також на гладкій в'язкопружній пластині, де винахід враховує і нормальне, і поздовжнє коливання поверхні. Другий об'єкт винаходу - це специфікація матеріальних властивостей покриття, складеного з декількох шарів ізотропних в'язкопружних матеріалів. Третій об'єкт винаходу - це специфікація матеріальних властивостей покриття, складеного з анізотропних матеріалів. Четвертий об'єкт винаходу - це мінімізація ефектів кромки для покриттів кінцевої довжини. П'ятий об'єкт винаходу - це стабілізація поздовжніх вихрів за допомогою комбінації в'язкопружного покриття з додатковими структурами, такими, як ріблети.
Методологія, використовувана тут для опису взаємодії турбулентного пограничного шару (ТПШ) з в'язкопружним (ВП) шаром включає дві задачі: 1) задачу гідромеханіки, що включає обчислення параметрів турбулентного пограничного шару при заданих граничних умовах для твердої, пружної чи в'язкопружної поверхні (згадувану тут як ТПШ задача), і 2) задачу теорії пружності, що включає обчислення реакції в'язкопружної чи пружної поверхні на періодичну функцію, що апроксимує навантаження турбулентного пограничного шару. Винахід фокусується на обчисленні амплітуд і швидкостей коливання поверхні і потоку енергії для в'язкопружного покриття (тут згадується як ВП задача). Ці дві задачі зв'язані одна з одною коефіцієнтами, що відносяться до граничних умов на поверхні для поглинання енергії й амплітуд коливання поверхні (далі називані динамічними і кінематичними граничними умовами, відповідно). ТПШ задача розв'язується спочатку для твердої поверхні, даючи необхідні вихідні дані для опису функції на поверхні, а також вихідні значення опору тертя для порівняння. Далі розв'язується ВП задача, при даній періодичній функції, що апроксимує пульсації зсуву і тиску в даному пограничному шарі. Початковий вибір параметрів матеріалу спирається на теоретичні та емпіричні міркування. Оптимальні параметри матеріалу вибираються у результаті послідовних наближень, так, щоб задовольнити наступні критерії: 1) потік енергії у в'язкопружне покриття максимальний і 2) амплітуди коливань поверхні менші, ніж товщина в'язкого підшару турбулентного пограничного шару на покритті.
Якщо амплітуди коливання перевищують товщину в'язкого підшару турбулентного потоку, то коливання істотно підсилюють шорсткість поверхні, приводячи до збільшення опору тертя, Більш того, оскільки фазова швидкість збурень у пограничному шарі перевищує швидкість зсувної хвилі в матеріалі, виникає резонансна взаємодія з великими амплітудами хвилі. Таких умов потрібно уникати. Однак помірний потік енергії в матеріал, коли енергія трансформується у внутрішні зсувні хвилі і в остаточному підсумку розсіюється як тепло, приводить до якісних і кількісних змін у балансі енергії, з відповідним зниженням опору тертя.
Оптимальні фізичні властивості в'язкопружного матеріалу будуть змінюватися зі швидкістю потоку, що набігає, позицією уздовж тіла, градієнтом тиску, і будь-якими іншими факторами, що впливають на розвиток пограничного шару і характеристики локальних турбулентних пульсацій.
Розв'язуючи ТПШ рівняння, можна кількісно оцінити турбулентний опір тертя на в'язкопружній, пружній чи твердій поверхні. У випадку в'язкопружної поверхні, де енергія поглинається і поверхневі коливання ненульові, задаються і динамічні, і кінематичні граничні умови. Ці граничні умови виводяться прямо з розв'язку ВП рівнянь для потоку енергії й амплітуд коливання поверхні, і потім переносяться в граничні умови для дисипации і напружень Рейнольдса для розв'язку ТПШ рівнянь. Вертикальні коливання впливають на ефективну шорсткість поверхні, і середньоквадратичне значення вертикального коливання класифікується як динамічна шорсткість. Якщо амплітуди коливання менші, ніж товщина в'язкого підшару, то можна оцінювати напруження Рейнольдса як нульові. Рівняння турбулентного пограничного шару описують турбулентну дифузію як градієнтне наближення, що вміщує динамічну граничну умову, і вводяться пристінні функції для опису перерозподілу енергії турбулентності в пристінній області для різних поверхонь.
Цей винахід стане більш зрозумілим з детального опису, даного нижче, і супровідних фігур креслень, що дані винятково з метою ілюстрації і не є обмежуючими для даного винаходу, де:
Фігура 1 - це схема взаємодії пасивного в'язкопружного покриття з турбулентним пограничним шаром, де низкоамплітудна біжуча хвиля розвивається на поверхні,
Фігура 1 - це збільшення району усередині кола, показаного на фігурі 1, і показує амплітуди зсуву, і
Фігура 3 - це блок-схема базисної методології, потрібної для а) вибору в'язкопружного матеріалу, що знижує турбулентний опір тертя за даних умов потоку, і б) кількісної оцінки зниження опору відносно твердої поверхні, і
Фігура 4 показує деталь структури, введеної між в'язкопружним покриттям і твердою поверхнею для зменшення локальної амплітуди коливання й ефектів кромки.
Цей винахід визначає фізичні і геометричні параметри в'язкопружного покриття, що знижує опір тертя за даних умов потоку. Більш того, винахід дозволяє оцінити очікувану ефективність зниження опору даного матеріалу з відомими фізичними властивостями для тіла даної конфігурації і визначених умов потоку.
Методологія застосовувалася головним чином для характеризації покриттів для турбулентного потоку на плоских пластинах і осесиметричних тілах, і може бути також застосована до більш складних геометрій із кривизною і градієнтами тиску.
Рідкий пограничний шар - це дуже тонкий шар рідини, що прилягає до поверхні, над якою тече рідина. Це - область, де сили тертя відіграють головну роль, і де потік перебудовується від умов на поверхні до умов у вільному потоці. Зовнішній край пограничного шару традиційно визначається як місце, де відношення р середньої швидкості ) до швидкості вільного потоку І є константою, приблизно рівною 1:
(В) | що
ЦО У (Рівняння 1)
Значення обраної константи р буде залежати від конфігурації і міркувань чисельної стійкості. Для випадку плоскої пластини значення цієї константи приймається рівним 0:9975.
Турбулентний пограничний шар характеризується спектром пульсацій тиску і напружень зсуву. їхня частота, фазова швидкість і амплітудні характеристики є функціями таких факторів, як швидкість вільного потоку, конфігурація тіла, умов на поверхні і градієнт тиску. У випадку потоку на твердій поверхні, руху на поверхні немає. Для пружної чи в'язкопружної поверхні пульсації тиску і зсуву на стінці діють як збурююча функція, що деформує поверхню, створюючи поверхневі хвилі. Для в'язкопружної поверхні енергія з турбулентного пограничного шару може бути поглинена і дисипирована покриттям, що вимагає правильного задания граничних умов на стінці і для напруження Рейнольдса, і.для поглинання енергії (тобто кінематичних і динамічних граничних умов).
Фігура 1 - це схема пасивного в'язкопружного покриття, що взаємодіє з турбулентним пограничним - шаром товщиною б. Для простоти розглядається випадок потоку зі швидкістю О на покритій пластині, де координати х, у, і 72 відповідають поздовжньому, нормальному і трансверсальному напрямкам. В іншому випадку Х представлений як хі, у як хо, і 7 як хз. Передбачається, що рідина є в'язка і нестислива, і що: матеріал покриття в'язкопружний (тобто має комбінацію пружних і в'язких фізичних властивостей). Якщо поверхня тверда, не буде коливань і поглинання енергії, Якщо поверхня пружна чи в'язкопружна, будуть виникати коливання поверхні і, якщо вона в'язкопружна. буде також відбуватись обмін енергією. Компоненти поздовжнього і вертикального зсуву поверхні в'язкопружного матеріалу задані як 2: і 22, і динамічна швидкість визначається як: их -01-- (Рівняння 2) р де їж - це напруження зсуву на стінці і р - густина рідини. Взаємодія турбулентного пограничного шару з в'язкопружним покриттям приводить до утворення квазиперіодичної поверхневої хвилі. Рух покриття і поглинання ним енергії (кінематичні і динамічні граничні умови), у свою чергу, впливають на баланс енергії в турбулентному пограничному шарі і величину опору тертя, останнє з який є поверхневим інтегралом напруження зсуву на стінці.
Методологію цього винаходу схематично показано на Фігурі 3. Цей винахід включає розв'язок для: 1) параметрів турбулентного пограничного шару (ТПШ), включаючи опір тертя на твердій, пружній чи в'язкопружній пластинах; і 2) поглинання енергії й амплітуд коливання в'язкопружної (ВП) пластини, викликаних періодичним навантаженням, що апроксимує навантаження турбулентного пограничного шару. Ці дві частини розв'язку зв'язані одна з одною граничними умовами, як для енергії, поглиненої поверхнею, так і для амплітуд руху поверхні, і є частиною загальної методології вибору покриттів, що знижують опір, і кількісного визначення зниження опору за даних умов потоку. Нижче описуються ці дві частини розв'язку, а також методологія, що зв'язує їх.
Визначення параметрів турбулентного пограничного шару на твердій, пружній чи в'язкопружній поверхнях (ТПШ задача)
На фігурі З параметри ТПШ спочатку характеризуються для твердої поверхні (крок 1 (51)) і, після визначення властивостей матеріалу, для в'язкопружного матеріалу (крок З (53)). На кроці З застосовується той же базисний підхід, що і на кроці 1, за винятком того, що динамічні і кінематичні граничні умови визначаються по-іншому. На твердій поверхні немає руху і поглинання енергії. На пружній поверхні є рух, але немає поглинання енергії. На в'язкопружній поверхні є рух поверхні і поглинання енергії.
Загальна система рівнянь нерозривності, руху й енергії: Параметри турбулентного пограничного шару визначаються за допомогою розв'язку системи рівнянь нерозривності, руху й енергії з відповідними граничними умовами. Ці рівняння виводяться з законів збереження маси, збереження кількості руху (другий закон Ньютона) і балансу енергії (що. спирається на перший закон термодинаміки).
У декартових координатах загальне рівняння нерозривності для стисливої рідини з густиною р иі компонентами швидкості О, М, ії М/ у поздовжньому, нормальному і трансверсальному напрямках записано нижче в Рівнянні 3: бр, бірШ), біРМ), ФІРМ). З р ьЕШшШТЧЧИИНИЮВЧЧНИНШРИНННИ (Рівняння 3) й ох бу бе
Інакше Рівняння З може бути записане в індексній формі (як у Рівнянні 4), де х, у, і 7 представлені як хі х», і
Хз відповідно, і О, М, і М/ представлені як О:, О», і Оз, відповідно.
Це значить, що індекс і може мати значення 1, 2 чи 3, і що повторюваний індекс і позначає підсумовування. ат -0 (Рівняння 4)
Рівняння З спрощується для нестисливої рідини, тобто, якщо густина рідини постійна, застосовується наступне: бр, бірШ), біРМ), ФІРМ). З рРИИНТЧЕІІЮВЧЧНИНШ НИ (Рівняння 5) й ох бу бе
Узагальнені рівняння руху, називані рівняннями Нав'є-Стокса, у випадку нестисливої рідини з постійною в'язкістю виражаються в декартових координатах як:
ше ши бик (Рівняння ба-66-6с)
У Рівнянні 6:
Р - це середній тиск, ді - це вектор об'ємної сили внаслідок зовнішніх полів, таких як гравітація, що діють на елемент, і у - це кінематична в'язкість (вважається константою).
Потрібно відзначити, що записаний вище вираз в індексній формі представляє три рівняння для трьох компонентів швидкості в напрямках », у, і 2.
Компоненти турбулентної швидкості можуть бути описані як сума середньої і пульсаційної компоненти Ш; і и", відповідно, де 1, г, і ЮОз, еквівалентні ОО, М, 1 ММ, ач, 2, і з еквівалентній, У", і ми:
Це ни (Рівняння 7а-7р-7с)
Риска зверху позначає підсумовування в часі:
ОЦ, (Рівняння вВа-8Б-8с)
Підставляючи Рівняння 7а-7с у Рівняння ба-бс і осереднюючи в часі, одержимо наступну систему трьох комплексних нелінійних рівнянь руху турбулентного потоку в частинних похідних другого порядку: 2 М обо ло рдру М боМІ (Рівняння УЗа-9р-9с) ще, уд
У Рівняннях 9а-9с компонента бОУ Її мМ 7 називаються нормальними напруженнями Рейнольдса, і компоненти у формі МУ 0 УМ, ММ називаються зсувними напруженнями Рейнольдса. Кінетична енергія турбулентності К визначаться як:
К- з ву? «и (Рівняння 10)
Замикання узагальненої системи рівнянь, включаючи рівняння нерозривності (Рівняння 5) і рівняння руху (Рівняння З9а-9с), для турбулентного потоку вимагає сімох додаткових рівнянь для характеризації шести - ши; ши е ш - . . . напружень Рейнольдса Ї швидкості зміни турбулентної енергії К. Цей винахід визначає ізотропну швидкість дисипації, є, що зв'язана з переносом енергії в рідині і через границю рідина-поверхня. Рівняння переносу енергії спираються на перший закон термодинаміки, відповідно до якого зміна тепла дО в об'ємі за час «Її служить для зміни внутрішньої енергії ЗЕ і виконання роботи МУК. аЗ ає ак
М а й ді (Рівняння 11) пеаї епеду /УоЖК
У літературі існує безліч підходів до виводу додаткових рівнянь для компонентів напружень Рейнольдса, але цей винахід використовує методологію типу переносу напружень Рейнольдса, У цій методології напружень Рейнольдса рівняння приймають наступну загальну форму; цк би, -8-П, Обкдю, (Рівняння 12а-121) бхк 1 І) бхк І) де Рі позначає породження, Пі позначає тензор кореляцій тиск-напруження, Уж - дифузійний потік напружень Рейнольдса, і єї; - тензор дисипації.
У загальному випадку повинні розглядатися рівняння для всіх шести компонентів тензора напружень
Рейнольдса і для швидкості дисипації. Рівняння для ізотропної швидкості дисипації є схоже за структурою на рівняннями переносу напружень Рейнольдса. Повні математичні вирази для напружень Рейнольдса й ізотропної швидкості дисипації будуть записані в наступному розділі для окремого випадку двомірного пограничного шару.
Коротенько, рівняння, що розв'язуються для визначення параметрів турбулентного пограничного шару, включають: рівняння нерозривності, Рівняння 5, три рівняння руху, Рівняння 9а,9Б,9с, шість рівнянь для зсувних і нормальних напружень Рейнольдса, Рівняння 12а-121, і рівняння для ізотропної швидкості дисипації є (Рівняння 16 нижче).
Методологія для знаходження параметрів турбулентного пограничного шару включає кінцево-різницеву апроксимацію системи рівнянь руху і нерозривності з відповідними граничними умовами.
Рівняння турбулентного пограничного шару: Повне математичне формулювання дане для часткового випадку нестисливого турбулентного пограничного шару в стаціонарному двомірному осередненому потоці зі швидкістю Ш. Рівняння двомірного турбулентного пограничного шару виводяться з загального рівняння нерозривності (Рівняння 5) і рівнянь руху (Рівняння 9а-9с), з припущеннями, що:
Середня трансверсальна швидкість, М/, дорівнює нулю.
Гравітацією можна знехтувати.
Градієнт тиску в напрямку (у) приблизно дорівнює нулю.
Середня швидкість у поздовжньому напрямку, М, набагато більша, ніж середня швидкість у нормальному напрямку, М.
Швидкість зміни параметрів у напрямку (х) набагато менша, ніж швидкість зміни параметрів у напрямку (у).
Перераховані вище припущення дозволяють спростити набір рівнянь, потрібних для знаходження параметрів турбулентного пограничного шару, що буде включати модифіковане рівняння нерозривності (Рівняння 13): 8) ОМ 0 рі 13 ох гу (Рівняння 13) і рівняння руху для компоненти швидкості І (Рівняння 14): г у ла о огу -м------ -,-- ії --- ; 5) Ж су ой ту? су (Рівняння 14)
У загальному випадку, коли потрібні рівняння переносу для шести компонентів тензора напружень
Рейнольдса, зсувні напруження Рейнольдса -ум/ і -п/'м" вважаються малими, так що тільки рівняння для и", у, м/2 і -м" формулюються у форматі рівняння 12 (повторюваного нижче як Рівняння 15а-154): еши; . цк вимі -8-П, ОВК ов, (Рівняння 152-154) бхк 1 І бхк І де Рі; - член породження, Пі - тензор кореляцій тиск-напруження, «ік - дифузійний потік напружень
Рейнольдса, і є - тензор дисипації. П'яте рівняння для є таке: бе, бе В є ож| ел о б'є (Рівнян- ид убив; барва неон) ня 16) де вираз для в'язкої дифузії може також моделюватися як: ок жі?
Уу- гУу)-- (Рівняння 17) бу бу якщо це потрібно для чисельної стійкості розв'язку для в'язкопружних неколивних поверхонь у пристінній області.
У Рівняннях (15а2-154) член Рі; можна виразити як:
Р- ск ці щі (Рівняння 18а-18а4) ії ік бхк |-к дхк
У Рівнянні (16), член Ру можна виразити як: 1
Ру - 25 пі (Рівняння 19)
Тензор кореляцій тиск-напруження, Пі), що перерозподіляє енергію між різними компонентами напружень
Рейнольдса, можна виразити як: (Рів- я нян- ву 2 2 Й , , пу оф Дн вик) ноз пу буть | пи тде тя ня 2ба- 20а) де член л'їя представляє пристінний перерозподіл турбулентної енергії від поздовжнього компонента до нормального і трансверсального, член л'їг представляє пристінну зміну компонентів тензора породження напружень Рейнольдса, і член л'їз представляє пристінний перерозподіл турбулентної енергії пропорційно локальній завихреності: , звітя З -т 1 (Рівнян- тій Б -0, ч щої -5 Ми тУи вод ня 21 а-
У 219) 2 1 (Рівняння чо --бо7 р-- 6 РУ М - 1 (Рівняння та - САРА ДОК -- піз З ( І Ще 2За-23а)
Тут У. це однозначна демпфуюча функція у пристінній області: 1 в 100 т ---1щ- п (Рівняння 24) у) в В, де: 1/2
Вк- Ку (Рівняння 25)
У і к2 в--- (Рівняння 26)
Ує
Тут 0; - тензор дифузії: в - сл У ту У, іі і ох іч ох (Рівняння 27а-274)
бук
Ох . . - . .
КО - градієнт турбулентного і в'язкого потоку напружень Рейнольдса в пограничному шарі, де тільки один з компонентів залишається в наближенні пограничного шару: ді; - ди, де ци, й
Бо В вок илМ ву-я (Рівняння бха бу є У у ву 28а-284) їшбшепіаййнивіоп Мівсоиванивіоп . . ЩО п? . 2 . -у ' . . но де А дорівнює б у рівняннях для У, 2 - для ЙМ ,і4для У (тобто ефективні градієнти дифузії різні для різних компонентів напружень Рейнольдса), і де коефіцієнт турбулентної дифузії, «і, дорівнює:
Кт . вр- се-у? (Рівняння 29) є за винятком Рівняння (16), де:
Се-есе (Рівняння 30)
Тензор дисипації, єї, записується як: м ди, Ши"; й вра тні втік 3 15)--вє (Рівняння З1а-319) дхк бхк 2к З де їз характеризує потік у пристінній області: 1 в------- Рівняння 32 з 170068, ( )
Ї; к2
В--- (Рівняння 33)
Ує
Рівняння (16) включає її і їг які також вносять поправки в пристінний потік: -10.8е (Рівняння 34) 2 . р -1-0.2еїї (Рівняння 35)
Значення констант для потоку на плоскій пластині приведені в Таблиці 1:
Таблиця 1 (1.34 (0.8 | 1.45 | 1.9 (0.12 |0.15 10.36 (0.45 /0.036
Для випадку двовимірного пограничного шару параметри турбулентного пограничного шару при різних координатах Х і у визначаються з розв'язку рівняння нерозривності (Рівняння 13), рівнянь руху в напрямку Х
Й пора пп , (Рівняння 14), рівняння переносу для напружень Рейнольдса М, У, М її ЧУ (Рівняння 15а-154), і рівняння швидкості ізотропної дисипації енергії (Рівняння 16), при заданих граничних умовах, Задача розв'язується чисельно з використанням кінцево-різницевої апроксимації. Усі рівняння приводяться до стандартного виду параболічного рівняння з заданою функцією, і розв'язок знаходять у точках розрахункової сітки в системі координат (х, У).
Граничні умови: граничні умови - це значення параметрів на границях пограничного шару, тобто на поверхні й у вільному потоці. Швидкість вільного потоку дорівнює О. Граничні умови на поверхні задаються для нормальних і зсувних напружень Рейнольдса (кінематичні граничні умови), а також для ізотропної швидкості дисипації (динамічні граничні умови). Для довільної геометрії повинні бути задані координати поверхні х і у. Якщо поверхня плоска, граничні умови задаються на лінії у-о.
Оскільки амплітуди коливання на поверхні малі, можна застосовувати лінеаризовані кінематичні граничні умови, при яких середні швидкості на поверхні вважаються нульовими. Граничні умови для пульсаційних компонент швидкості на поверхні плоскої пластини виражаються як: 2 а Шх Я ші в- Осове- в. (Рівняння 36) у а У бо
У! --- Рівняння 37 м. -Євіпе (Рівняння 38) у а де Є і 2 - це поздовжній і вертикальний зсуви поверхні відповідно, их - динамічна швидкість (визначена вище), і 9 - кут нахилу середнього потоку до поздовжньої осі в. площині хі-хз. При лінеаризованих граничних умовах середні швидкості на поверхні вважаються нульовими. Зсуви поверхні апроксимуються першими модами ряду Фур'є: (ві іс (х-С1) іх е(х-СЇ .
Б- Мав х аде (к-со) Рівняння 39
Ї і-й
Тут се - це хвильове число, що відповідає максимуму енергії в пограничному шарі, воно дорівнює:
(02) .
Фе --- (Рівняння 40) 0; де енергонесуча частота оєе є така:
В) .
Фе --- (Рівняння 41) (5 і фазова швидкість, що відповідає енергонесучим збуренням у пограничному шарі, вважається такою:
Се0.80о (Рівняння 42)
Оскільки існує діапазон частот, на яких існує перенос енергії як відображено в науковій літературі, корисно також виконати обчислення для випадку, коли:
В) .
Фе -2-- (Рівняння 43) (5
У відсутність резонансу доцільно осереднювати в часі компоненти напружень Рейнольдса на стінці:
Ще 1 ги? й її . ог) ля ння не. (Рівняння 44) у-0 ФвУ ові У
Ще 1 2 г ,
У | - пові (Рівняння 45) у-о г 1 2-2, ,
М | - повні їат о (Рівняння 46) у-о -1 2 ( | , чу т овіБо|Бі|сові(фо Фі) (Рівняння 47) де ВІ - це середньоквадратична амплітуда зсуву. Для пасивного ізотропного в'язкопружного покриття, збуджуваного вимушеним навантаженням, реакція набуває форму біжучої хвилі, так що зсув фаз між нормальним і поздовжнім зсувом, Ффг2-фФі, буде приблизно п/2, і зсувне напруження Рейнольдса на поверхні буде приблизно нульовим. Для анізотропних матеріалів зсув фаз може бути іншим, так що на стінці можуть генеруватися негативні зсувні напруження Рейнольдса. Для твердої стінки руху на стінці не буде, так що нормальні і зсувні напруження Рейнольдса будуть дорівнюють нулю.
Гранична умова для ізотропної швидкості дисипації така: вІу-о - ще «дек (Рівняння 48) у-о де перший член відображає в'язку дисипацію, і другий - поглинання енергії в'язкопружним матеріалом. Для твердої поверхні на стінці немає поглинання енергії і другий член дорівнює нулю. Поглинання турбулентної х е-3
БУ су у- енергії покриттям еквівалентне ВУ, ї може бути апроксимоване виразом у-о л Що є дифузійним потоком енергії через границю і характеризується за допомогою градієнтного механізму для турбулентної дифузії. Цей вираз динамічної граничної умови сумісний з методологією переносу напружень Рейнольдса для замикання моделі турбулентності.
Рівняння 13,14, 15а-154, і 16 розв'язуються для компонентів середньої швидкості, нормальних і зсувних напружень Рейнольдса і дисипації енергії при заданих динамічних і кінематичних граничних умовах (Рівняння 44-48), які спираються на розв'язок в'язкопружної задачі (який описано в наступному розділі). Ця задача розв'язується чисельно, використовуючи кінцево-різницеві апроксимації параболічних рівнянь. Опір тертя тіла з в'язкопружним покриттям обчислюється як інтеграл напруження зсуву на стінці ту по всій поверхні тіла, де:
Ж
Ту - у (Рівняння 49) у-0 для двовимірного тіла, і де н-ру - динамічна в'язкість. Порівняння результатів з обчисленими для твердого тіла такої ж геометрії при таких же граничних умовах дає оцінку очікуваного зниження опору тертя.
Щоб знизити опір тертя, необхідно мінімізувати амплітуди коливання поверхні і забезпечити максимальний потік турбулентної енергії з потоку рідини в покриття ВУ, Якщо амплітуди коливання поверхні Єг" не перевищують товщину в'язкого підшару, що у загальному випадку: ш . уї- У 7 (Рівняння 50)
У то нормальні напруження Рейнольдса на границі (Рівняння (44)-(46)) можуть вважатися нульовими, Для покриття, що поглинає енергію, з низьким рівнем коливання, напруження зсуву в пристінній області зменшуються, і також зменшується породження турбулентності в пограничному шарі. Для покриття, що коливається з амплітудою, більшою від в'язкого підшару, поверхня може діяти як елемент динамічної шорсткості і, тим самим, збільшувати рівень турбулентності, генерованої у пограничному шарі.
Реакція в'язкопружного матеріалу на турбулентний пограничньй шар (ВП задача)
Друга частина методології визначає реакцію в'язкопружного матеріалу на турбулентний пограничний шар (крок 2 (52) на фігурі 2). Для твердої поверхні напруження Рейнольдса (Рівняння (44)-(47)) на поверхні дорівнюють нулю, і ізотропна швидкість дисипації містить тільки в'язкий член. Однак для в'язкопружного матеріалу кінематичні і динамічні граничні умови визначаються з розв'язку двовимірного рівняння збереження кількості руху для в'язкопружного матеріалу: 2
ОТЕ, бо ! -я Рівняння 51а-51р0
Ре аг дк ( ) де ре - густина матеріалу, Єї і г - поздовжній і нормальний зсуви по товщині покриття, сії - амплітуда тензора напружень. Тензор напружень для в'язкопружного матеріалу типу Фойгта-Кельвіна записується як; о - Моб; гої (Рівняння 52) де єї; - тензор деформації: 102; Є,
З і 1 . єй - -|---- Рівняння 5За-5594 іЇ 2 Е ох, ( )
Ї: 53 -ед| (Рівняння 54)
ЖМ(о) - залежна від частоти константа Ламе, що визначена в термінах об'ємного модуля стиску. К(о), який можна з достатньою вірогідністю апроксимувати статичним об'ємним модулем Ко і комплексним модулем зсуву що): 2
Мо) - Ко -в ке) (Рівняння 55)
Зсуви Є; апроксимуються як періодичні, у формі Рівняння (39), і можуть виражатися як функції потенціалів поздовжньої і трансверсальної (зсувної) хвиль: - 1 .
Е-Мфаіух т т - 00 (Рівняння 56) ї ї де Уф - градієнт фі Ух Ж - вихор вектора ? . Рівняння (54) можна переписати як два розділених рівняння для двох хвильових потенціалів: 2 2 Ор Я
Іще) Мо) М - ре де (Рівняння 57) 2 отр й
Що) - ре (Рівняння 58) а
Рівняння (57) і (58) можна розв'язувати для потенціалів ф Ж, і в такий спосіб для зсувів, швидкостей і напружень у покритті, якщо задані граничні умови. Покриття є нерухомим в основі, так що поздовжній і нормальний зсуви дорівнюють нулю, і напруження зсуву і навантаження тиску на поверхні відомі. Пульсації тиску і зсуву на покритті апроксимуються як періодичні функції у формі, подібній до зсувів у Рівнянні (39), але з наступними величинами, відповідно:
Тори?» (Рівняння 59) рете-Крто-Крри?» (Рівняння 60) де Кр - параметр Крайчнана, значення якого приблизно дорівнює 2.5.
Якщо враховувати пульсації зсуву, потрібно також вводити зсув фази між пульсаціями зсуву і тиску.
Якщо обчислення виконуються з одиничним навантаженням, зсуви поверхні під дією реального навантаження дорівнюють: окрит |в етеся 2 2 (Рі ! --8 ІРітв-ї Дт. Сун івняння 61
Ге пв-астша 7 Н Ноє З СюНу ( )
Кінематичні граничні умови в Рівняннях (44)-(47) для турбулентного пограничного шару переписуються в термінах результатів задачі теорії пружності: пики лина дн в щи та (Сей Ве" Сью й (пе шк (Рівняння 62)
У АІНМ о . пев, Скойх (Рівняння 63) м? ун 2 чад? пев Скойеїапт 9 (Рівняння 64)
ГУ й -З- (0) (Рівняння 65)
Динамічні граничні умови переписуються у вигляді: - в'я
Св | унто 1 А с, ода (Рівняння 66) ? З 45 КЗ
РО | РИХ де:
Ск-СюКру(в) і де у(о) - це дисипативна функція матеріалу покриття. Потік турбулентної енергії в покриття може бути знайдений прямо, як:
' "І 1 "І Н НЯ . -в'У| о --- оо нів» (Рівняння 67) у-0 4 але обезрозмірений потік можна також апроксимувати як член дифузійного потоку, використовуючи градієнтний підхід: ря) д -0-0К . --- о шве (Рівняння 68)
РОБ бу у-о де: - Кк
К--- (Рівняння 69) 05
З. У . у - 5 (Рівняння 70) ф-т (Рі "у ---т івняння
Цеоб
Рівняння 68 забезпечує базис для визначення величини кінематичного коефіцієнта турбулентної дифузії не сот . . - ГУ єд на поглинаючій поверхні. Підставляючи Рівняння 68 у Рівняння 66, одержимо наступний вираз для З, в -0 у-0. визначеного як : є -З3 що | -01 ША и й ба - 3-х (Рівняння 72) а и 5 4 Кк Кк во тах "а
Тут К"тах - це максимум кінетичної енергії турбулентності і К"д - кінетична енергія коливної поверхні, обидві величини обезрозмірені по и"? "тах визначається як відстань по нормалі від поверхні до максимуму турбулентної енергії, обезрозмірена в такий спосіб:
А й
Атах - ши ш (рівняння 73)
Ї: у
Агтах Ве (Рівняння 74) де:
Шеб .
Ве --- (Рівняння 75)
У
Таким чином, ми можемо визначити швидкість дисипації, описану в (Рівнянні 48).
Методологія вибору властивостей в'язкопружного матеріалу, що знижує опір
Методологія вибору властивостей в'язкопружного покриття, що знижує турбулентний опір тертя, вимагає обох розв'язків, описаних вище - для параметрів турбулентного пограничного шару і реакції в'язкопружного матеріалу.
Для випадку двовимірного потоку на плоскій пластині, ТПШ задача розв'язується для твердої пластини для визначення товщини пограничного шару б для заданих швидкості вільного потоку Ш і координати уздовж поверхні.
Товщина пограничного шару визначається з кінцево-різницевого розв'язку семи рівнянь нерозривності, руху в напрямку х, рівнянь переносу нормальних і зсувних напружень Рейнольдса і рівняння швидкості дисипації в припущенні відсутності руху на стінці. Зовнішня.границя пограничного шару визначається як місце, де відношення середньої швидкості до швидкості вільного потоку є константою р, що знаходиться в межах від 0.95 до 1.0.
Залежний від частоти модуль зсуву матеріалу, ще), можна виражати в різних математичних формах, деякі з них апроксимують експериментально вимірювані значення модуля більш точно, ніж інші. Матеріал з одним часом релаксації (З5КТ) - це матеріал, модуль релаксації якого записується з використанням одного часу релаксації т і одного значення динамічного модуля зсуву дз. Рівняння (76) описує 5КТ матеріал у випадку, коли М-1. Матеріал з безліччю часів релаксації (МЕТ) - це матеріал, для якого М»1 у записі комплексного модуля зсуву в Рівнянні (76).
М (от от І що) - но 6 і- --е. (Рівняння 76) ї-8Ь п п
Представлення Намгійак-Медаті (НМ) для комплексного модуля зсуву дано в Рівнянні 77. Це - більш складне рівняння, часто більш придатне для опису реальних матеріалів:
Шо 1 (Рі 7
Щі Щі Я НМ Іівняння
Ко Но Ї Ж (хцм
Для матеріалу типу НМ, модуль зсуву якого виражається у формі Рівняння (77), ню - це граничний високочастотний модуль, а сінм і Вмн - константи. Для полімерних матеріалів, використовуваних" для покриттів, що знижують опір, К(в) є практично константою зі значенням приблизно 1х108Ра.
Рекомендується спочатку визначати оптимальний матеріал типу 5КТ, а потім вибирати матеріал на підставі НМ моделі з властивостями, що можуть бути отримані при існуючих способахах хімії полімерів.
ЗКТ матеріал можна адекватно характеризувати товщиною матеріалу Н, густиною рз, статичним модулем зсуву но, динамічним модулем зсуву цдє і часом релаксації т. Придатною густиною рз для в'язкопружного матеріалу є густина у межах 1095 густини води. Для 5ЕТ матеріалу початковим наближенням для статичного модуля зсуву матеріалу до є: ро-реС? (Рівняння 78) грунтуючись на критерії, що швидкість зсувної хвилі в матеріалі приблизно дорівнює фазовій швидкості енергонесучих збурень С. Ця фазова швидкість С вважається рівною 0.8 значення швидкості у вільному потоці у (Рівняння 42). Якщо конвективна швидкість перевищує швидкість зсувної хвилі, виникає нестійкість і на поверхні матеріалу виникають великі хвилі, що приводить до підвищення опору покриття.
Кв
Початковий вибір товщини Н для ізотропних матеріалів, для яких КО »1, це:
Зо н-- (Рівняння 79)
Фе
Кв і для ізотропних матеріалів з низькою в'язкістю, коли Ко -1: н-- (Рівняння 80)
Фе
Бажана оптимальна товщина покриття може бути більшою, ніж практично здійсненна для конкретного випадку застосування. Хоча ізотропні покриття, рекомендовані з Рівнянь 79-80 можуть усе ще бути ефективними, анізотропні покриття, що більш тверді в нормальному напрямку, ніж у поздовжньому, можуть давати таку ж ефективність при значно меншій товщині.
При даних значеннях Н, до, і рх, ВП задача, виражена в Рівняннях (57) і (58), розв'язується чисельно для матриці значень тз і н« (тобто, для різних значень комплексного модуля зсуву ) і діапазону хвильових чисел.
Хвильове число, що відповідає максимуму турбулентної енергії в пограничному шарі, дорівнює:
Фе .
Фе - т (Рівняння 81) де частота се для максимальних енергонесучих збурень оцінюється Рівнянням (41). Розрахунки дають амплітуди зсуву і потік турбулентної пульсаційної енергії в покриття. Найкраща комбінація властивостей для
ЗКТ матеріалу досягається тоді, коли зсув поверхні під дією реального навантаження (Рівняння (61)) менший, ніж товщина в'язкого підшару. і коли потік енергії в покриття (Рівняння (57)) максимальний. Більш того, бажано дотримувати цей критерій для діапазону частот від приблизно одного розряду нижче до одного розряду вище енергонесучої частоти ое.
Після того, як знайдено оптимальні значення тз і д« для заданого набору значень Н, до і рх, обчислення повторюються для трохи інших значень товщини Н і статичного модуля до. З цих розрахунків вибирають оптимальний для заданої конфігурації й умов потоку набір параметрів 5ЕТ матеріалу (Н, до, р», т аПО дв).
Комплексні модулі зсуву реальних полімерних матеріалів, таких як поліуретани і силікони, і які є кандидатами для в'язкопружних покриттів, не можуть бути адекватно описані 5КТ представленням. Більш складні МЕТ і НМ описи модуля зсуву вимагають безліч констант і менше підходять для чисельної параметричної оцінки. Тому результати для 5КТ матеріалів використовуються для вибору матеріалів- кандидатів, таких як описувані НМ-фомулюванням (Рівняння (79)), які легше виготовити практично. Як напрямок пошуку, бажано домагатися збігу кривих модуля зсуву шуканого 5ЕТ матеріалу і НМ матеріалу (значення і нахилу) на діапазоні частот на один розряд нижче і вище ое, причому найбільш важливим є збіг безпосередньо у районі о.
Для того, щоб сконструювати багатошарове ізотропне покриття, задаються властивості комплексного модуля зсуву, густина і товщина кожного шару, і накладаються умови непрослизання між шарами. Властивості верхнього шару вибираються за методологією для одного шару, а модулі зсуву нижніх шарів будуть послідовно зменшуватися, що оптимально для більш низьких швидкостей вільного потоку. Таким чином, добре сконструйовані багатошарові покриття можуть знижувати опір на діапазоні швидкостей вільного потоку.
При розробці анізотропного покриття комплексний модуль зсуву має в нормальному напрямку значення, відмінні від поздовжнього і трансверсального напрямку (надалі називається трансверсально ізотропний).
Якщо в'язкопружний матеріал може бути описаний моделлю з одним часом релаксації, то статичний модуль зсуву мо, динамічний модуль зсуву г і час релаксації т будуть мінятися з напрямком, як записано в Рівняннях (82) і (83). Статичний модуль зсуву в нормальному напрямку цдої буде більше, ніж модуль у поздовжньо- трансверсальній площині но». Комплексний модуль зсуву в нормальному напрямку виражається як: (от Чі : Отв (Рівняння ші(Ф)- пот неї і-- я 1 (оте) 1 (оте) 82) а модуль зсуву в поздовжньому і трансверсальному напрямках: м2(ю) - но? з Нег Солої зі-ттва | (Рівняння 1 (тво 1 (тво 83)
Для в'язкопружного, трансверсально ізотропного матеріалу амплітуди коливання поверхні можуть знижуватися в порівнянні з ізотропним матеріалом, у той час як рівень потоку енергії в матеріал зростає.
Таким чином, добре сконструйоване анізотропне покриття буде значно тоншим, ніж ізотропне покриття з тим же рівнем зниження опору. Методологія вибору структури в'язкопружного покриття, що знижує опір Іншим аспектом розробки покриття є вибір внутрішньої структури у в'язкопружному матеріалі. У практичних застосуваннях в'язкопружних покриттів, покриття буде скінченним у довжині, з передньою, задньою і бічною кромками. Кінцеві кромки впливають на ефективність покриття. Добре виконані кромки можуть упорядковувати і стабілізувати поздовжні і трансверсальні вихрові структури в пристінній області потоку і. тим самим, сповільнювати деформацію цих вихрових структур і підтримувати стійкість потоку. Однак неструктуровані кромки можуть підсилювати амплітуду коливання в'язкопружного матеріалу в цій області. Локальна нестійкість може знизити ефективність покриття, тобто, навіть при добре сконструйованому матеріалі вплив кромок може приводити до підвищення опору. Отже, покриття повинне бути структуроване поблизу кромок. Товщина покриття зменшується для мінімізації таких коливань, використовуючи такі способи як твердий клин під покриттям чи інші локалізовані структури біля кромки (фігура 3). Для великих тіл суцільне покриття може бути непрактичним чи складним для виготовлення. Альтернативний дизайн - це кусочно-суцільне покриття, складене зі скінченних сегментів покриття, коли і поздовжні, і трансверсальні кромки цієї системи організовані так, щоб стабілізувати структуру потоку і мінімізувати зворотні ефекти на кромках кожного сегмента.
Крім добре застосованих кромок в'язкопружні покриття можуть комбінуватися з поверхневою структурою для посилення стабілізації подовжніх вихрів уздовж довжини покриття, збільшуючи, таким чином, рівень зниження опору за допомогою декількох фізичних механізмів. Структура може включати розміщення риблетів зверху в'язкопружного покриття, чи створення так званих «зворотних» риблетів. В останньому випадку в'язкопружне покриття може бути запресоване над ребрами чи гребенями твердого матеріалу так, що коли рідина обтікає в'язкопружне покриття, формуються структури поздовжніх риблетов.
Розміри сегментів і розміри структур усередині покриття вибираються кратними трансверсальному і поздовжньому масштабам у турбулентному потоці біля стінки. Ці масштаби змінюються зі швидкістю тіла, координатою уздовж тіла й у присутності неньютоновських домішків, таких як водні розчини полімерів з високою молекулярною вагою.
В'язкопружне покриття цього винаходу не обмежено проілюстрованим конструктивним виконанням.
В'язкопружні покриття можуть бути встановлені на тілах різних розмірів і форм, включаючи осесиметричні тіла, а також плоскі пластини. Параметри покриття будуть вибиратися, грунтуючись на методології цього винаходу, і можуть включати анізотропні матеріали, де властивості матеріалу (такі як модуль зсуву) у нормальному напрямку відрізняються від властивостей у трансверсальній площині. Структура покриття може бути модифікована біля передньої і задньої кромок як функція конкретної конфігурації. Різні модифікації можуть бути придумані тими, хто одержав достатню кваліфікацію в цьому предметі в результаті читання вищевикладеного, і всі такі модифікації, як очевидно для всякого, хто має звичайну кваліфікацію в предметі, будуть у дусі заявленого винаходу. вав» ра БО І а ж Ж -е й Б г ше ох
Є со : я й | Ба
Мк пи в ох ен я
Якої ра Ух б во дб ко й ше в змшиння чне Мина
М, а
Н нани си : ! 81. : ода і ії Во АоВ о ЕК : ї ; . . т ! ен Аніяу нн, Ж і Мох : Н М ж й : те : що хі лллдтатття і Й НЕ - М мадховую
Х у; Кисннй, і
Не і - с У с щи а
І х й пола нвооввовннься с
З ! ; Й 83. і і і : і Н : 1 Н р потен нндннтнт і і
Ач пе 1 : Н рих Божа Н : :
Е 4 Е З на пон
Б зе : : Мох 4 1 ї вн паааметри ТЦ «3 - ЖОВІТКНИ пшеатикетннод кома У язкОцвуУ НИЙ
Я иа ОМАТЕРІАН х " х пер НИ в ОЖИНИ
КК З я сао Куди Ди ЗІ ИШИщИ р У я їх ТЕМНИМ. ІТИ ШУ
Фн.4
UA2002118917A 2000-04-10 2001-03-20 Спосіб зниження опору тертя тіла шляхом формування в'язкопружного покриття UA72607C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/546,380 US6516652B1 (en) 1999-06-08 2000-04-10 Design of viscoelastic coatings to reduce turbulent friction drag
PCT/US2001/040322 WO2001076934A1 (en) 2000-04-10 2001-03-20 Design of viscoelastic coatings to reduce turbulent friction drag

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA72607C2 true UA72607C2 (uk) 2005-03-15

Family

ID=24180174

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002118917A UA72607C2 (uk) 2000-04-10 2001-03-20 Спосіб зниження опору тертя тіла шляхом формування в'язкопружного покриття

Country Status (7)

Country Link
US (2) US6516652B1 (uk)
EP (1) EP1272387A1 (uk)
JP (1) JP2003530217A (uk)
AU (1) AU2001253863A1 (uk)
RU (1) RU2250175C2 (uk)
UA (1) UA72607C2 (uk)
WO (1) WO2001076934A1 (uk)

Families Citing this family (38)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20030145980A1 (en) * 2002-02-04 2003-08-07 Sinha Sumon Kumar System and method for using a flexible composite surface for pressure-drop free heat transfer enhancement and flow drag reduction
US7206258B1 (en) 2005-04-13 2007-04-17 United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Dual response acoustical sensor system
BE1016624A3 (nl) * 2005-06-02 2007-03-06 Rompay Boudewijn Gabriel Van Onderwateroppervlak van vaartuigen en werkwijze voor het vervaardigen ervan.
US8039055B2 (en) * 2006-07-20 2011-10-18 Cortana Corporation Method to increase the efficiency of polymer drag reduction for marine and industrial applications
EP2116945A4 (en) * 2007-02-28 2010-12-15 Univ Keio DEVICE FOR CALCULATING A DIGITAL VALUE OF STRUCTURAL ANALYSIS
DE102007016643A1 (de) * 2007-04-05 2008-10-09 Geislinger Gmbh Kraftschlüssige Spannverbindung und Verfahren zu deren Herstellung
JP5590442B2 (ja) * 2010-03-10 2014-09-17 国立大学法人東京農工大学 摩擦抵抗低減装置
US8457939B2 (en) 2010-12-30 2013-06-04 Aerion Corporation Generating inviscid and viscous fluid-flow simulations over an aircraft surface using a fluid-flow mesh
US8437990B2 (en) 2011-03-11 2013-05-07 Aerion Corporation Generating a simulated fluid flow over an aircraft surface using anisotropic diffusion
US8538738B2 (en) 2011-03-22 2013-09-17 Aerion Corporation Predicting transition from laminar to turbulent flow over a surface
US8892408B2 (en) 2011-03-23 2014-11-18 Aerion Corporation Generating inviscid and viscous fluid flow simulations over a surface using a quasi-simultaneous technique
US20130146217A1 (en) * 2011-12-09 2013-06-13 Nicholas Joseph Kray Method of Applying Surface Riblets to an Aerodynamic Surface
JP5916490B2 (ja) * 2012-04-09 2016-05-11 中国塗料株式会社 船底塗膜の摩擦抵抗予測方法および、該方法を用いた塗膜性能評価方法、塗膜性能評価装置
WO2014106273A1 (en) 2012-12-31 2014-07-03 Telvent Dtn Llc Dynamic turbulence engine controller apparatuses, methods and systems
US11367362B2 (en) 2012-12-22 2022-06-21 Dtn, Llc Dynamic turbulence engine controller apparatuses, methods and systems
WO2015095890A1 (en) * 2013-12-22 2015-06-25 Telvent Dtn Llc Dynamic storm environment engine apparatuses, methods and systems
EP2939162A4 (en) 2012-12-31 2017-03-08 Telvent DTN LLC Dynamic aircraft threat controller manager apparatuses, methods and systems
US9845162B2 (en) * 2013-05-03 2017-12-19 The Boeing Company Protective finish for wing tip devices
CN103512844A (zh) * 2013-10-09 2014-01-15 哈尔滨工程大学 非光滑表面流体摩擦阻力测试装置及非光滑表面减阻效果评价方法
WO2016018953A2 (en) * 2014-07-28 2016-02-04 The Regents Of The University Of Colorado, A Body Corporate Phononic materials used to control flow behavior
JP6482888B2 (ja) * 2015-02-05 2019-03-13 中国塗料株式会社 粗面の摩擦抵抗予測方法および表面性能評価装置
EP3363733B1 (en) * 2017-02-18 2021-11-10 Jean-Eloi William Lombard Passive flow control mechanism for reducing and/or suppressing tollmien-schlichting waves, delaying transition to turbulence and reducing drag
RU178601U1 (ru) * 2017-09-14 2018-04-11 Общество с ограниченной ответственностью "МЕТАЛЛ" Податливое покрытие для обшивки корпуса судна
WO2020097114A1 (en) 2018-11-06 2020-05-14 Deep Science, Llc Systems and methods for active control of surface drag using wall coupling
US11744157B2 (en) 2018-11-30 2023-08-29 Deep Science, Llc Systems and methods of active control of surface drag using selective wave generation
US11279468B2 (en) * 2019-01-22 2022-03-22 The Boeing Company Systems and methods for aircraft structure surface covers
CN109827728B (zh) * 2019-03-06 2020-10-09 北京市劳动保护科学研究所 阻尼结构降噪性能试验支架、试验装置及其方法
WO2021096580A1 (en) * 2019-08-24 2021-05-20 The Regents Of The University Of Colorado, A Body Corporate Structural subsurface material for turbulent flow control
AT523439A1 (de) * 2020-01-14 2021-07-15 Peter Leitl Verfahren zur Herstellung eines mit Riblets auf und/oder in der Oberfläche versehenen Objektes sowie damit hergestelltes Objekt
US11905983B2 (en) 2020-01-23 2024-02-20 Deep Science, Llc Systems and methods for active control of surface drag using electrodes
CN112613115B (zh) * 2020-11-26 2022-10-18 上海航天控制技术研究所 含摩擦边界的柔性航天器动力学建模方法
US20240093705A1 (en) * 2021-02-02 2024-03-21 Mahmoud I HUSSEIN Phononic subsurface for controlling hypersonic flow
US11466709B2 (en) 2021-02-17 2022-10-11 Deep Science, Llc In-plane transverse momentum injection to disrupt large-scale eddies in a turbulent boundary layer
CN113343462B (zh) * 2021-06-07 2023-05-02 西安交通大学 基于高阶等几何的多油腔动静压滑动轴承油膜特性仿真方法
CN113865825B (zh) * 2021-09-26 2024-02-06 西南石油大学 一种多功能成品油湍流减阻流动piv环道实验装置
CN113836838B (zh) * 2021-09-28 2023-11-24 广州大学 一种基于OpenFOAM的壁湍流维持方法
CN116399497B (zh) * 2023-06-08 2023-09-01 中南大学 一种面向列车表面剪切应力的测量方法及其标定试验台
CN117131608B (zh) * 2023-10-23 2024-03-15 南京航空航天大学 一种基于最佳环量分布的激励盘方法

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE669897C (de) 1939-01-06 Versuchsanstalt Fuer Luftfahrt Einrichtung zur Verminderung des Reibungswiderstandes
US3161385A (en) 1960-06-15 1964-12-15 Coleman Kramer Inc Means and method for stabilizing laminar boundary layer flow
US3435796A (en) * 1967-11-13 1969-04-01 Us Navy Method and apparatus for drag reduction
US3516376A (en) * 1968-08-16 1970-06-23 Tadeusz Kowalski Structure for reducing the drag between a fluid and a solid body
US3585953A (en) 1969-06-20 1971-06-22 Max Otto Kramer Means and method for stabilizing laminar boundary layer flow
US4932612A (en) * 1986-02-25 1990-06-12 Blackwelder Ron F Method and apparatus for reducing turbulent skin friction
GB8706554D0 (en) * 1987-03-19 1987-04-23 Rolls Royce Plc Boundary layer devices
SU1413286A1 (ru) 1987-02-11 1988-07-30 Куйбышевский авиационный институт им.акад.С.П.Королева Уплотнение рабочего колеса центробежного насоса
US4771799A (en) * 1987-10-29 1988-09-20 Conoco Inc. Method for improving the performance of highly viscous concentrates of high molecular weight drag reducing polymers
SU1597866A1 (ru) 1988-07-25 1990-10-07 Предприятие П/Я А-3816 Устройство управлени гальванометрическим приводом
US5342465A (en) * 1988-12-09 1994-08-30 Trw Inc. Viscoelastic damping structures and related manufacturing method
US5133519A (en) * 1989-04-21 1992-07-28 Board Of Trustees Operating Michigan State University Drag reduction method and surface
US5020561A (en) * 1990-08-13 1991-06-04 Atlantic Richfield Company Drag reduction method for gas pipelines
AU2683192A (en) * 1991-09-17 1993-04-27 General Physics International Engineering & Simulation, Inc. Real time analysis of power plant thermohydraulic phenomenon
US5359574A (en) * 1993-08-27 1994-10-25 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Electromagnetically activated compliant wavy-wall
US5901928A (en) * 1996-06-14 1999-05-11 Aptek, Inc. Active turbulence control technique for drag reduction
US6287664B1 (en) * 1997-11-14 2001-09-11 William F. Pratt Continuous wave composite viscoelastic elements and structures
US5890681A (en) * 1997-05-01 1999-04-06 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Method for controlling microturbulence
US6024119A (en) * 1998-04-20 2000-02-15 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Navy Flow control system having actuated elastomeric membrane
US20050032029A1 (en) * 1999-11-10 2005-02-10 Trunk Frank J. Method of multi-dimensional analysis of viscoelastic materials for stress, strain, and deformation
US6332593B1 (en) * 2000-02-16 2001-12-25 Brown University Research Foundation Method and apparatus for reducing turbulent drag
FI117704B (fi) * 2000-05-15 2007-01-31 M I Finland Oy Menetelmä vastusta vähentävän koostumuksen valmistamiseksi ja menetelmä hiilivetyvirtauksen vastuksen vähentämiseksi
US6357374B1 (en) * 2000-07-21 2002-03-19 Cortana Corporation Method and apparatus for increasing the effectiveness and efficiency of multiple boundary layer control techniques
US6892989B1 (en) * 2003-05-29 2005-05-17 The United States Of America As Represented By The Administrator Of The National Aeronautics And Space Administration Method for reducing the drag of blunt-based vehicles by adaptively increasing forebody roughness

Also Published As

Publication number Publication date
WO2001076934A1 (en) 2001-10-18
JP2003530217A (ja) 2003-10-14
EP1272387A1 (en) 2003-01-08
AU2001253863A1 (en) 2001-10-23
USRE41398E1 (en) 2010-06-29
US6516652B1 (en) 2003-02-11
RU2250175C2 (ru) 2005-04-20
RU2002129899A (ru) 2004-03-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA72607C2 (uk) Спосіб зниження опору тертя тіла шляхом формування в'язкопружного покриття
Lu et al. The effect of bubbles on the wall drag in a turbulent channel flow
Downie et al. Effect of vortex shedding on the coupled roll response of bodies in waves
Chou Band structure of surface flexural–gravity waves along periodic interfaces
Deike et al. Nonlinear waves on the surface of a fluid covered by an elastic sheet
Pineda et al. Simulation of a gas bubble compression in water near a wall using the SPH-ALE method
Chen et al. Global cavitation patterns and corresponding hydrodynamics of the hydrofoil with leading edge roughness
Liang et al. Interaction of vortex shedding processes on flow over a deep-draft semi-submersible
Marsh et al. A numerical investigation of energy dissipation with a shallow depth sloshing absorber
Asnaghi et al. Roughness effects on the tip vortex strength and cavitation inception
Que´ rard et al. Influence of viscous effects on the hydrodynamics of ship-like sections undergoing symmetric and anti-symmetric motions, using RANS
Fallah et al. Numerical investigation of heat transfer and mixing process phenomena inside a channel containing a triangular bluff body and elastic micro-beam: gap spacing and geometric characteristic effects
Wang et al. Three-dimensional (3D) semi-analytical solution of wave-induced fluid resonance in narrow gaps of caisson-type breakwaters
Kostikov et al. Drift of elastic floating ice sheets by waves and current, part I: single sheet
Kim et al. The complementary RANS equations for the simulation of viscous flows
Mead Loss factors and resonant frequencies of periodic damped sandwich plates
Lv et al. Some analytical results for the initial phase of bottom slamming
Wachter et al. Numerical investigation of the effect of convex transverse curvature and concave grooves on the turbulent boundary layer along a cylinder in axial flow
Yin et al. Fluid resonance in the narrow gap for a ship close to the vertical caisson on impermeable and permeable beds
Chahine et al. The influence of structural deformation on water jet impact loading
Iliopoulos et al. A blade-coating study using a finite-element simulation
Liang et al. Energy transformation on flow-induced motions of multiple cylindrical structures with various corner shapes
Khabakhpasheva Impact of a surfacewave on an elastic hull
Jiankang et al. Numerical study of wave interaction generated by two ships moving parallely in shallow water
Korobkin Elastic response of catamaran wetdeck to liquid impact