UA71961C2 - Зубна щітка з керованим рухом головки (варіанти) та спосіб позиціонування головки зубної щітки - Google Patents

Зубна щітка з керованим рухом головки (варіанти) та спосіб позиціонування головки зубної щітки Download PDF

Info

Publication number
UA71961C2
UA71961C2 UA2001118147A UA2001118147A UA71961C2 UA 71961 C2 UA71961 C2 UA 71961C2 UA 2001118147 A UA2001118147 A UA 2001118147A UA 2001118147 A UA2001118147 A UA 2001118147A UA 71961 C2 UA71961 C2 UA 71961C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
toothbrush
generally
longitudinal axis
head
shaped curved
Prior art date
Application number
UA2001118147A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Роберт Московіч
Еял Елайав
Ерік Чен
Кюнген Ан
Original Assignee
Колгейт-Палмолив Компані
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from US09/302,138 external-priority patent/US6292973B1/en
Application filed by Колгейт-Палмолив Компані filed Critical Колгейт-Палмолив Компані
Publication of UA71961C2 publication Critical patent/UA71961C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46BBRUSHES
    • A46B15/00Other brushes; Brushes with additional arrangements
    • A46B15/0097Self supporting, e.g. brushes that stand upright or in other particular ways
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46BBRUSHES
    • A46B5/00Brush bodies; Handles integral with brushware
    • A46B5/002Brush bodies; Handles integral with brushware having articulations, joints or flexible portions
    • A46B5/0054Brush bodies; Handles integral with brushware having articulations, joints or flexible portions designed to allow relative positioning of the head to body
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46BBRUSHES
    • A46B5/00Brush bodies; Handles integral with brushware
    • A46B5/002Brush bodies; Handles integral with brushware having articulations, joints or flexible portions
    • A46B5/0054Brush bodies; Handles integral with brushware having articulations, joints or flexible portions designed to allow relative positioning of the head to body
    • A46B5/0062Brush bodies; Handles integral with brushware having articulations, joints or flexible portions designed to allow relative positioning of the head to body being flexible or resilient during use
    • A46B5/0066Flexible resilience by elastic deformation of the material
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46BBRUSHES
    • A46B5/00Brush bodies; Handles integral with brushware
    • A46B5/02Brush bodies; Handles integral with brushware specially shaped for holding by the hand
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46BBRUSHES
    • A46B2200/00Brushes characterized by their functions, uses or applications
    • A46B2200/10For human or animal care
    • A46B2200/1066Toothbrush for cleaning the teeth or dentures

Landscapes

  • Brushes (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до зубної щітки (12), яка має рукоятку (18), утворену з перехрещених протилежних S-подібно викривлених секцій, перша з яких (26) є відносно жорсткою, а друга (28) є відносно пружно-гнучкою. Протилежні S-подібно викривлені секції утворюють в цілому видовжену цифру “8”, яка має поперечний отвір (30, 32) усередині кожного сегмента цифри “8”, так що під час чищення зубів користувач може маніпулювати відносно жорсткою і пружно-гнучкою секцією так, щоб розташувати робочу грань (13) зубної щітки, на якій розміщені щетинки, з метою пристосувати її положення до дугоподібної конфігурації зубного ряду.

Description

Опис винаходу
Цей винахід стосується зубних щіток, зокрема зубних щіток, у яких можна керувати положенням головки, 2 натискаючи на ті чи інші сегменти рукоятки зубної щітки.
Звичайні зубні щітки мають однакові пучки щетинок, кожний з яких має перший кінець, що утримується в закріпленому стані в головці щітки, і другий кінець, який є вільним і який використовується для чищення.
Вільні кінці різних пучків утворюють обвідну поверхню, яка дещо деформується за рахунок згинання щетинок при їх входженні в контакт із поверхнею, яку чистять, але яка не здатна точно адаптуватися до поверхні, що має 70 складну форму, так що відповідати ній. Саме таку складну поверхню спостерігаємо в ротовій порожнині, де зуби у верхній та нижній щелепах лежать на в цілому С-подібних кривих, тому кожний ряд зубів має опуклу зовнішню криву та ввігнуту внутрішню криву.
При чищенні зубів бажання користувачів примусити щетинки адаптуватися до форми поверхні зубів виражається у натисненні на щітку, щоб відповідним чином деформувати щетинки відповідно до дугоподібних 72 контурів зубів. Таке примусове притискання щітки до зубів призводить просто до надмірного зношування зубних поверхонь та ясен, без забезпечення адекватного адаптування щітки до зубів, яке є бажаним для ефективного чищення.
З рівня техніки відомі зубні щітки, які мають гнучку шийку, розташовану між головкою щітки, на якій розміщено щетину, та рукояткою, з метою забезпечити адаптування щітки до контурів зубів. До числа прикладів таких зубних щіток із гнучкою шийкою відносяться зубні щітки, розкриті в патентах США Мо759,490 і Мо4,520,526.
Патент США Мо759,490 забезпечує гнучкість шийки введенням гнучкого еластичного матеріалу між жорсткою головкою щітки та рукояткою, і цей гнучкий еластичний матеріал може бути підсилений другим матеріалом подібного типу. Патент США Мо4,520,526 забезпечує гнучкість шийки за допомогою різних варіантів - або усуненням частини матеріалу з верху та низу шийкової частини щітки, або ж виконанням у шийці заглибини с овальної форми, яка йде від одного боку до іншого. Такі гнучко-пружні шийки зубних щіток дозволяють головці Ге) зі щетиною, коли користувач прикладає надмірне зусилля, відхилятися відносно рукоятки, завдяки чому зменшується небезпека пошкодження зубів і ясен. Однак такі гнучкі засоби не дають користувачу можливості керувати контуром головки щітки відповідно до конкретної дуги ротової поверхні, яку він чистить, щоб перш за все уникнути необхідності прикладення надмірного зусилля. --
Патент США Мо4,333,199 розкриває зубну щітку, головка якої змонтована на гвинтовій пружині над (Те) розташованою нижче рукояткою так, що головка має можливість повертатися і нахилятися, коли вона притиснена до зубів. Хоча така гнучка дія дозволяє головці щітки в цілому слідувати дугоподібній формі о ротової поверхні, яку чистять, вона не забезпечує можливості безпосереднього керування рухом, нахилянням та «-- повертанням головки зубної щітки з боку користувача. 3о Міжнародна заявка УУО 89/10076 розкриває зубну щітку, яка має здатність змінювати кут між головкою щітки в та рукояткою, щоб розміщувати головку щітки паралельно до дугоподібного профілю зубів. Заявка УУО 89/10076 розкриває зубну щітку, яка має рукоятку, шарнірно з'єднану з головкою, причому рукоятка утворена парою рознесених один від одного жорстких сегментів, верхнього та нижнього, і ці сегменти рухомо з'єднані один з. «Ф, одним з можливістю поздовжнього переміщення один відносно одного. В альтернативному варіанті рознесені З один від одного жорсткі верхній та нижній сегменти можуть бути з'єднані за допомогою еластичного проміжного с шару, який також дозволяє їм рухатися у поздовжньому напрямку один відносно одного. Використання таких
Із» шарнірно з'єднаних рукоятки та головки, керованих поздовжнім рухом жорстких сегментів зубної щітки, для точного керування положенням головки зубної щітки є ускладненим, якщо не гірше. Ускладненість точного керування пояснюється тим, що шарнірне з'єднання, якому бракує жорсткості або опору, буде рухати головку надмірно, тоді як в альтернативному варіанті використання, з еластичним шаром, рухомість головки 7 обмежується пропорційно до ступеню еластичності цього шару. - Отже, існує потреба в зубній щітці, у якій користувач, щоб розташувати головку відповідно до дугоподібної конфігурації зубів, міг би точніше керувати положенням головки зубної щітки. іш Цей винахід пропонує зубну щітку, яка має головку, положенням якої користувач може керувати, а також б 20 видовжену рукоятку, що має поздовжню вісь, верхній бік та нижній бік, причому ця рукоятка включає в себе першу відносно жорстку в цілому З-подібно викривлену стрижневу частину і протилежну їй другу пружно-гнучку в та цілому З-подібно викривлену частину, причому перша в цілому 5і-подібно викривлена частина розширюється на одному кінці, з утворенням основи щітки, а на другому кінці переходить у шийкову частину із сплощеною головкою, яка має верхню робочу поверхню з множиною пучків щетини, що виходять з неї, і згадані протилежні 29 8-подібно викривлені частини утворюють видовжену цифру "8", яка має наскрізні верхній отвір та нижній отвір.
ГФ) Під час чищення зубів користувач може тиснути на верхню відносно жорстку 5-подібно викривлену стрижневу секцію або ж на протилежну пружно-гнучку еластомерну секцію, одночасно притискаючи протилежну жорстку о або еластомерну секцію, щоб керувати положенням робочої поверхні зубної щітки з щетинками, для адаптування до дугоподібної конфігурації зубів. 60 Фіг.1 являє собою поздовжньо перспективне зображення, що показує перший варіант здійснення зубної щітки за цим винаходом з довільно викривленою поверхнею щетини, достатньо прозорим еластомером навколо рукоятки, який тягнеться до початку шийки, так що крізь нього видний 5-подібно викривлений відносно жорсткий стрижень, і розширеною основою.
Фіг1А являє собою перспективне зображення зубної щітки, показаної на Фіг.1, до якого додані вертикальна бо та горизонтальна площини; вертикальна площина перпендикулярна до робочої поверхні зубної щітки і проходить через поздовжню вісь А-А.
Фіг2 являє собою поздовжній розріз, який показує другий варіант здійснення зубної щітки за цим винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і розширеною основою.
ФігЗ являє собою поздовжній розріз, який показує третій варіант здійснення зубної щітки за цим винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і розширеною основою.
Фіг.4 являє собою поздовжній розріз, який показує четвертий варіант здійснення зубної щітки за цим винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і розширеною основою.
Фіг.5 являє собою перспективне зображення зубної щітки, показаної на Фіг.1, показане з боку розширеної 7/0 основи до головки, з довільною формою поверхні щетини.
Фігб являє собою поздовжній розріз, який показує п'ятий варіант здійснення зубної щітки за цим винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і розширеною основою.
Фіг.7 являє собою поздовжній розріз, який показує шостий варіант здійснення зубної щітки за цим винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і розширеною основою.
Фіг.8 являє собою поздовжній розріз, який показує сьомий варіант здійснення зубної щітки за цим винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і розширеною основою.
Фіг9 являє собою поздовжній розріз, який показує восьмий варіант Здійснення зубної щітки за цим винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і розширеною основою.
Фіг.10 являє собою поздовжній розріз, який показує дев'ятий варіант здійснення зубної щітки за цим 2о винаходом, із звичайною плоскою поверхнею щетини і звичайною звуженою основою зубної щітки.
Звернемось тепер до креслень, де однаковими позиціями на різних фігурах позначені ті ж самі або подібні елементи, і особливо звернемося до Фіг.1, на якій показана зубна щітка 12. Фіг.1 являє собою загальний вигляд зубної щітки за цим винаходом, повернутої навколо поздовжньої осі А-А. Зубна щітка має верхній бік 13, протилежний нижній бік 15, головку 14, що виконана суцільною з шийкою 16 і виходить з неї; шийка виконана сч ов суцільною з рукояткою 18 і Виходить з неї, зазначена, рукоятка виконана суцільною з основою 24 і виходить з неї. Головка 14 має робочу поверхню 20 на своєму верхньому боці 13, з якої виходять ряди пучків 22 щетини, і) поперечні до поздовжньої осі А-А.
Згідно з цим винаходом головка 14 може відгинатися відносно рукоятки 18 у вертикальній площині, позначеній на Фіг1А літерою "М", але є істотно жорсткою відносно рукоятки у горизонтальній площині, «- зо позначеній на Фіг1А літерою "Н". Така гнучкість зумовлена тим, що рукоятка 18 є складеною, так що її частини утворені з щонайменше двох матеріалів, які мають модулі пружності, що суттєво відрізняються один від одного, ісе) - одна частина виконана з відносно жорсткої пластмаси, а друга частина виконана з пружно-гнучкого (зу еластомера. Відносно жорстка пластмасова частина являє собою в цілому 5-подібно викривлений поздовжній стрижень 26, який йде від шийки зубної щітки до її розширеної основи 24. Пружно-гнучка еластомерна частина (77 28 також виконана у в цілому З-подібно викривленого елемента і розташована навпроти стрижня 26, так що ї- розхил стрижня 26 закритий еластомерною частиною 28. Разом 5-подібно викривлений поздовжній стрижень 26 і протилежна йому в цілому 5-подібно викривлена пружно-гнучка еластомерна частина 28 утворюють в цілому видовжену подібну до вісімки форму. Перехрещені 5-подібні частини, які утворюють в цілому подібну до вісімки форму рукоятки, обмежують собою два отвори, верхній отвір 30, розташований з боку шийки 16, і нижній отвір « 32, розташований з боку основи 24. У варіанті, якому віддається перевага, обидва отвори приблизно однакові за з с площею перерізу. . Отвори 30 і 32 мають достатньо великі площі перерізу, тому коли користувач прикладає більше зусилля до и?» відносно жорсткої стрижневої частини 26 поблизу верхнього отвору 30, ніж до протилежної відносно пружно-гнучкої частини 28 поблизу верхнього отвору ЗО або ж до протилежної відносно жорсткої стрижневої частини поблизу нижнього отвору 32, головка 14 із щетиною змінить положення, відхилившись у напрямку -І верхнього боку 13 зубної щітки. Зусилля, прикладені користувачем під час цієї операції, показані на Фіг.1 протилежними стрілками, спрямованими під гострим кутом до поздовжньої осі А-А. Відповідно, користувач може - прикласти більшу силу, під потрібним кутом, до відносно пружно-гнучкої частини 28 поблизу верхнього отвору
Ге) ЗО, ніж до жорсткого стрижня 26 поблизу верхнього отвору 30, так що головка 14 з щетиною змінить положення, Відхилившись у протилежному напрямку, тобто назад від верхнього боку 13 зубної щітки.
Ме, Перехрещені 5-подібно викривлені частини рукоятки показані на Фіг.17 по суті однаково рознесеними від шк поздовжньої осі А-А; однак в альтернативних варіантах здійснення цього винаходу перехрещені 5-подібні частини можуть бути зміщені вперед від поздовжньої осі А-А, як на Фіг.2, або назад від поздовжньої осі А-А, як на Фіг.3. Крім того, хоч на Фіг.1 в отвори ЗО і 32 в цілому овальні і мають відносно малу поперечну вісь овалу у порівнянні з довшою поздовжньою віссю, причому ця довша поздовжня вісь може йти паралельно поздовжній осі А-А зубної щітки або під гострим
Ф) кутом до неї, ці отвори можуть бути більш округлими, з набагато більшою довжиною поперечної осі у порівнянні ка з довжиною їхньої поздовжньої осі, як показано на Фіг.2. В альтернативному варіанті ці отвори З0 і 32 можуть бути виконані у формі півмісяця, як показано на Фіг.8. во Згідно з цим винаходом, головка 14, шийка 16, З-подібний стрижень 26 і основа 24 щітки виливаються під тиском як суцільна заготовка з відносно жорсткого поліпропілену або іншої пластмаси з подібною ж відносно жорсткою структурою, наприклад, поліаміду, тобто найлону; або складного поліефіру чи складного співполіефіру, такого як поліетилентерефталат (РЕТ), або поліциклогексилен-діметилентерефталат, модифікований кислотою (РСТА); або із пластику на основі похідних целюлози; або співполімеру стиролу та 65 акрилонітрилу (ЗАМ) чи акрилонітрилбутадієнстиролу (АВ5). Поліпропілен або інша тверда пластмаса переважно матимуть твердість за Шором А в межах від 40 до 110, більш переважно від 60 до 110, найбільш переважно - від 80 до 100. Придатний поліпропілен постачає на ринок корпорація Нипізтап Согрогайоп (І опоміему, Техаз 75603), під торговельною назвою Нипізтап Роіургоруїепе Р4АС372-039.
Відносно пружно-гнучка еластомерна З-подібна частина 28 може бути відлита під тиском із різних еластомерних матеріалів, особливо з термопластичних еластомерів (ТРЕ). Прийнятні ТРЕ-матеріали для відносно пружно-гнучкої З-подібної еластомерної частини 28 включають в себе блок-співполімери стиролу типу стиролетилен-бутиленстирольного блок-співполімеру (5ЕВ5), такі як стиролбутадієнстирол, стиролізопренстирол і близькі до них співполімери, а також термопластичний поліуретан (ТРИ) або термопластичний вулканізат (ТРМ), який складається з суміші поліпропілену та ЕРОМ (потрійний 7/0 етилен-пропіленовий каучук із дієновим співмономером), який наявний на ринку під торговельною назвою
Запіоргепе, описані у патенті США Мо5,393,796; або ж Мугат (торговельна назва), інший ТРУ, який складається з суміші поліпропілену та натурального каучуку, причому Запіоргепе та Мугат є еластомерами, що їх постачає на ринок фірма Адмапсейд ЕІавіотег Зувіетв І Р (Акгоп, Опіо 44311). Іншим ФИФЕ, якому віддається перевага, є
Бупайех (36713 (торговельна назва), який постачає на ринок корпорація СІ 5 Согрогайоп (Сагу, Шіпоїв 60013). 7/5 Ці та інші придатні еластомери мають, типово, твердість за Шором А від приблизно 1 до приблизно 94, причому перевага віддається твердості від приблизно 15 до 60, а найбільша перевага - від приблизно 15 до 40.
Пружно-гнучкий еластомерний матеріал може бути наплавлений на рукоятку 18, як показано на Фіг4 у розрізі, утворюючи еластомерну наплавлену Область. Пружно-гнучка еластомерна 5-подібно викривлена частина показана на Фіг.4 як дві зони 38 і 40, які розділені на показаному розрізі в цілому З-подібно 2о Викривленим видовженим відносно жорстким стрижнем 26. Ступінь гнучкості обох частин - відносно жорсткої стрижневої частини 26 і пружно-гнучкої еластомерної 5-подібної частини (зони 38 і 40) може бути додатково регульований шляхом варіювання їхньої товщини, щоб тим забезпечити більшу або меншу гнучкість.
Якщо бажано, щоб відносно жорсткі частини зубної щітки були практично прозорі, ці частини, а саме головка 14 зубної щітки, шийка 16, відносно жорстка 5-подібно викривлена стрижнева частина 26 і основа 24 можуть бути сч об Виконані з складного поліефіру, такого як поліетилентерефталат, або складного слівполіефіру, такого як складний поліефір РСТА чи ЗАМ, або з пластику на основі похідних целюлози, такого як ацетопропіонат і) целюлози (САР). Якщо ж практична прозорість бажана для пружно-гнучких еластомерних компонентів зубної щітки, тобто для пружно-гнучкої еластомерної 5-подібної частини 28, можуть бути застосовані деякі ТРЕ- або
ТРОЗ-матеріали, або співполімер етилену та вінілацетату (ЕМА). Перевага віддається практично прозорому ТРЕ, де зо який постачає на ринок компанія Текпог Арех Сотрапу (Раулискеї, Роде ІзІапа 02861), під торговельним позначенням 96-ЕО807А-ОЗМТ УМАТ СІ Кк. ікс,
Альтернативні варіанти здійснення цього винаходу можуть мати у верхньому та нижньому сегментах рукоятки (ду 18 у загальній формі вісімки не лише два отвори, про які йшла мова вище, але також усередині кожного сегмента один отвір або ж групу з кількох отворів, тобто трьох, чотирьох, п'яти або шести отворів. В обох випадках - -- з5 одного отвору або групи отворів у рукоятці 18 - відносно жорсткий стрижень утворює перший біккожного отвору р. або групи отворів, а відносно гнучко пружний еластомер утворює другий бік кожного отвору або групи отворів.
Отвір або отвори можуть бути в цілому в формі півмісяця, в цілому овальними або в цілому круглими, і мати свою поздовжню вісь в цілому паралельною або нахиленою під гострим кутом до поздовжньої осі зубної щітки
А-А. Такі кілька отворів можуть бути розташовані всі практично поблизу поздовжньої осі зубної щітки або з « будь-якого боку від неї. Ілюстративні зображення таких альтернативних варіантів здійснення показані на Фіг.б, з с Фіг.7 і Фіг.9.
Й Оскільки варіант здійснення цього винаходу, який включає в себе розширену основу у поєднанні з загальною и?» двокомпонентною конструкцією, значно збільшує вагу типової зубної щітки, основа може бути порожньою, щоб мінімізувати додаткову вагу. Як показано на Фіг.5, така порожня основа може бути утворена з вилитої під тиском шляхом внутрішньої інжекції відносно жорсткої поліпропіленової оболонки 34, оточеної гнучко пружним -І еластомерним матеріалом 36, який включає в себе пружно-гнучкий еластомерний матеріал. В альтернативному варіанті, як показано на Фіг.10, цей винахід може включати в себе типову для зубних щіток звужену основу, що - зменшить додаткову вагу.
Ге) Складені зубні щітки за цим винаходом можуть бути вилиті за звичайною технологією лиття під тиском, яка добре відома у цій галузі. Наприклад, згідно з цим винаходом, частина з пружно-гнучкого еластомерного
Ме, матеріалу може бути наплавлена навколо рукоятки 18 на другій стадії впорскування, після першої стадії
Кк виливання під тиском корпуса або каркаса, який включає в себе тверду головку 14 для набивки щетини, шийку 16, відносно жорстку стрижневу частину 36 рукоятки та основу 24. На цій другій стадії впорскування корпус установлюють у другу прес-форму, в яку впорскують пружно-гнучкий еластомерний матеріал навколо рукоятки 18 корпуса; точніше, навколо відносно жорсткої стрижневої частини 26, яка протягується від основи 24 до основи шийки 16. (Ф) Реалізація двостадійного виливання під тиском зубних щіток за цим винаходом може бути здійснена шляхом ка використання двокомпонентних прес-форм. Двокомпонентні прес-форми можна придбати у багатьох постачальників, в тому числі у фірм Маспіпез Воиспегіе М.М. з міста Ізегем (Іледет) у Бельгії; Апіоп бо їХапогапвку бтрН 8 Сотрапу з міста Тодтнау (Тодіпаий) у Німеччині; або Вгашп Роппепра СтрН з міста
Балінген (Вапйіїпдеп) у Німеччині; такі прес-форми можуть бути змонтовані на типових машинах для виливання під тиском для такої реалізації двостадійного процесу інжекції; такі машини, включаючи З00-тонні машини для двокомпонентного виливання під тиском, які постачають на ринок компанії Епде! Мегігіерздезеївспай отрнН з міста Швертберг (Зспугепбрего) в Австрії та МеївіаІ-Мазспіпеп АС з міста Нефельс (Маїеї!в) у Швейцарії. 65 Щетина зубної щітки може бути набита у робочу поверню 20 зубної щітки або за звичайною дротовою технологією закріплення, або з застосуванням більш сучасної бездротової технології, такої як розкрита в патентах США МоМо4635313, 4637660, 4954305, 5045267, 5609890, 5390984, 5533791 і 5823633. Такі бездротові технолога включають в себе процеси, в яких пучки 22 щетинок вплавляють у головку 14 зубної щітки шляхом нагрівання і пучків 22 щетинок, і головки 14 зубної щітки, які потім з'єднують у процесі плавлення; або такі, у яких кінці пучків 22 щетинок попередньо розташовують у прес-формі до введення в неї матеріалу зубної щітки, а цей матеріал зубної щітки потім впорскують у зону навколо кінців пучків 22 щетинок, замикаючи пучки 22 щетинок на місці в головці 14 зубної щітки. 2 сте ей юю" ЕЕ 7 ; 15
Й 16 192 І Ме 18 тт у й я і 28 зв ) ' з?
ШИ х
А с
ФІГ. 1 о
А
! М ств тот ій ре) о -е (22) -
Ж - 12. лк
М ші с . ;» - А
ФІГ. Л1А - се) б 50 -
Ф) іме) 60 б5
А
"Й -- Й
СЕ
2-0 БЕ, 13 Й 7
І
70 Ще 0 зв рХ
З 0
Й Й ра 24
А
ФІГ. 2 "Деу - І з0---4 с :/ 15 /2 щі
Ж,
У (І «- 4 с щр-- Ф «- - 24
Й
ФІГ. З « й с: - с ЕЕ з
ДЗ
18 ї
М
-ї й Її кластомнн к -У у
Ге») 40 | / ще 24
ФІГ. 4 « Ж юю а й Зк а
І
65
ФІГ. 5
А
- й ту ! зв 0 їй
ТА 25
ФІГ. 6 720 ту і зо ще з2 М Ге о ла о
ФІГ. 7 - «со
Ф
/ - з МУ ві їм і (- у « "АХ 7 с ,
Із» рЕВБА--
ФІТ. 8
Е
-І ЕВ шк с ей зо б 50 ША-В8 щк й й що (Ф) ФІГ. 9 т бо 65
БЕ р-к й . 16 зо 70 т зв 26 37. 74
ФІГ. 10

Claims (25)

  1. Формула винаходу с 29 1. Зубна щітка, яка має головку, положенням якої користувач може керувати, а також видовжену рукоятку, що (У має поздовжню вісь, верхній бік та нижній бік, причому ця рукоятка включає в себе першу відносно жорстку в цілому 5-подібно викривлену стрижневу частину і протилежну їй другу пружно-гнучку в цілому 5-подібно викривлену частину, причому перша в цілому З-подібно викривлена частина розширюється на одному кінці, з утворенням основи щітки, а на другому кінці переходить у шийку із сплощеною головкою, що має верхню робочу - 30 поверхню з множиною пучків щетини, що виходять з неї, і згадані протилежні З-подібно викривлені частини Ге) утворюють видовжену цифру "8", яка має наскрізні верхній отвір та нижній отвір.
  2. 2. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що площі перерізу верхнього та нижнього отворів практично б однакові. ч
  3. 3. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що верхній та нижній отвори мають в цілому овальну форму. 35
  4. 4. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що верхній та нижній отвори мають в цілому круглу форму. -
  5. 5. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що верхній та нижній отвори мають форму, близьку до півмісяця.
  6. 6. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що З-подібно викривлений стрижень має твердість за Шором А в межах від 40 до 110. «
  7. 7. Зубна щітка за п. 1, яка відрізняється тим, що відносно пружно-гнучка еластомерна 5-подібно викривлена З 40 дастина має твердість за Шором А в межах від 1 до 94.
  8. с 8. Зубна щітка, яка має головку, положенням якої користувач може керувати, а також видовжену рукоятку, що з» має поздовжню вісь, верхній бік та нижній бік, причому ця рукоятка включає в себе відносно жорстку стрижневу частину, яка обмежує перший бік отвору, і протилежну їй пружно-гнучку еластомерну частину, яка обмежує другий бік згаданого отвору, причому згаданий отвір має поздовжню вісь, практично паралельну поздовжній осі 45 рукоятки, і відносно жорстка стрижнева частина на одному кінці переходить в основу щітки, а на другому кінці - переходить у шийку із сплощеною головкою, яка має верхню робочу поверхню з множиною пучків щетини, що - виходять з неї.
  9. 9. Зубна щітка за п. 8, яка відрізняється тим, що отвір має в цілому овальну форму і його поздовжня вісь ї-о утворює гострий кут із поздовжньою віссю зубної щітки. Ге) 20
  10. 10. Зубна щітка за п. 8, яка відрізняється тим, що отвір має в цілому круглу форму. щк
  11. 11. Зубна щітка за п. 8, яка відрізняється тим, що отвір має форму, близьку до півмісяця.
  12. 12. Зубна щітка за п. 8, яка відрізняється тим, що відносно жорстка стрижнева частина має твердість за Шором А в межах від 40 до 110.
  13. 13. Зубна щітка за п. 8, яка відрізняється тим, що відносно пружно-гнучка еластомерна частина має твердість за Шором А в межах від приблизно 1 до 94. ГФ)
  14. 14. Зубна щітка, яка має головку, положенням якої користувач може керувати, а також видовжену рукоятку, кю що має поздовжню вісь, верхній бік та нижній бік, причому ця рукоятка включає в себе першу відносно жорстку в цілому 5-подібно викривлену стрижневу частину і протилежну їй другу пружно-гнучку в цілому 5-подібно викривлену частину, причому перша в цілому З-подібно викривлена частина розширюється на одному кінці, з 60 утворенням основи щітки, а на другому кінці переходить у шийку із сплощеною головкою, яка має верхню робочу поверхню з множиною пучків щетини, що виходять з неї, і згадані протилежні З-подібно викривлені частини утворюють видовжену цифру "8", що має верхню та нижню частину, причому одна з цих частин має один-єдиний отвір, а інша має декілька отворів.
  15. 15. Зубна щітка за п. 14, яка відрізняється тим, що отвори мають в цілому овальну форму і їхні великі осі бо практично паралельні до поздовжньої осі зубної щітки.
  16. 16. Зубна щітка за п. 14, яка відрізняється тим, що отвори мають в цілому овальну форму і їхні великі осі утворюють гострий кут із поздовжньою віссю зубної щітки.
  17. 17. Зубна щітка за п. 14, яка відрізняється тим, що отвори мають в цілому круглу форму.
  18. 18. Зубна щітка за п. 14, яка відрізняється тим, що відносно жорстка стрижнева частина має твердість за Шором А в межах від 40 до 110.
  19. 19. Зубна щітка за п. 14, яка відрізняється тим, що відносно пружно-гнучка еластомерна частина має твердість за Шором А в межах від приблизно 1 до 94.
  20. 20. Зубна щітка, яка має головку, положенням якої користувач може керувати, а також видовжену рукоятку, 7/0 що має поздовжню вісь, верхній бік та нижній бік, причому ця рукоятка включає в себе першу відносно жорстку в цілому 5-подібно викривлену стрижневу частину і протилежну їй другу пружно-гнучку в цілому 5-подібно викривлену частину, причому перша в цілому З-подібно викривлена частина розширюється на одному кінці, з утворенням основи щітки, а на другому кінці переходить у шийку із сплощеною головкою, яка має верхню робочу поверхню з множиною пучків щетини, що виходять з неї, і згадані протилежні З-подібно викривлені частини 7/5 утворюють видовжену цифру "8", що має верхню та нижню частину, кожна з яких має декілька отворів.
  21. 21. Зубна щітка за п. 20, яка відрізняється тим, що отвори мають в цілому овальну форму і їхні великі осі практично паралельні до поздовжньої осі зубної щітки.
  22. 22. Зубна щітка за п. 20, яка відрізняється тим, що отвори мають в цілому овальну формуї їхні великі осі утворюють гострий кут із поздовжньою віссю зубної щітки.
  23. 23. Зубна щітка за п. 20, яка відрізняється тим, що відносно жорстка стрижнева частина має твердість за Шором А в межах від 40 до 110.
  24. 24. Зубна щітка за п. 20, яка відрізняється тим, що відносно пружно-гнучка еластомерна частина має твердість за Шором А в межах від приблизно 1 до 94.
  25. 25. Спосіб позиціонування головки зубної щітки, який включає виливання під тиском зубної щітки з сч ов ВвиДдОовженою рукояткою, що має поздовжню вісь, верхній бік та нижній бік, причому ця рукоятка включає в себе першу відносно жорстку в цілому З-подібно викривлену стрижневу частину і протилежну їй другу пружно-гнучку в і) цілому З-подібно викривлену частину, причому перша в цілому 5-подібно викривлена частина розширюється на одному кінці, з утворенням основи щітки, а на другому кінці переходить у шийкову частину із сплощеною головкою, яка має верхню робочу поверхню з множиною пучків щетини, що виходять з неї, і згадані протилежні - де зо 5-подібно викривлені частини утворюють видовжену цифру "8", яка має наскрізні верхній отвір та нижній отвір, і змінювання положення головки зубної щітки шляхом натиснення на першу відносно жорстку 5-подібно ісе) викривлену частину поблизу верхнього отвору з одночасним притисканням протилежної другої відносно б пружно-гнучкої З-подібно викривленої частини, або замість того, щоб притискати другу відносно пружно-гнучку З-подібно викривлену частину, притискають протилежну частину першої відносно жорсткої З-подібно (8-7 з5 Викривленої частини поблизу нижнього отвору. ча Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 1, 15.01.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. «
    - . и? -і - се) (о) - іме) 60 б5
UA2001118147A 1999-04-29 2000-04-27 Зубна щітка з керованим рухом головки (варіанти) та спосіб позиціонування головки зубної щітки UA71961C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/302,138 US6292973B1 (en) 1999-04-29 1999-04-29 Toothbrush having controlled head movement
US09/473,512 US6367112B1 (en) 1999-04-29 1999-12-28 Toothbrush having controlled head movement
PCT/US2000/011260 WO2000065953A1 (en) 1999-04-29 2000-04-27 Toothbrush having controlled head movement

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA71961C2 true UA71961C2 (uk) 2005-01-17

Family

ID=26972787

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001118147A UA71961C2 (uk) 1999-04-29 2000-04-27 Зубна щітка з керованим рухом головки (варіанти) та спосіб позиціонування головки зубної щітки

Country Status (25)

Country Link
EP (1) EP1176888B1 (uk)
CN (1) CN1174700C (uk)
AT (1) ATE269648T1 (uk)
AU (1) AU767687B2 (uk)
BG (1) BG106147A (uk)
BR (1) BR0010164B1 (uk)
CA (1) CA2371562C (uk)
CZ (1) CZ295811B6 (uk)
DE (1) DE60011766T2 (uk)
EG (1) EG22504A (uk)
ES (1) ES2223515T3 (uk)
HK (1) HK1044878B (uk)
HU (1) HU225564B1 (uk)
IL (1) IL146163A0 (uk)
MX (1) MXPA01011022A (uk)
NO (1) NO20015252L (uk)
NZ (1) NZ515171A (uk)
PL (1) PL195068B1 (uk)
SK (1) SK284399B6 (uk)
TR (1) TR200103850T2 (uk)
TW (1) TW584548B (uk)
UA (1) UA71961C2 (uk)
UY (1) UY26128A1 (uk)
WO (1) WO2000065953A1 (uk)
YU (1) YU49467B (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB0513537D0 (en) * 2005-07-01 2005-08-10 Glaxosmithkline Consumer Healt Toothbrush
US8631534B2 (en) 2006-06-08 2014-01-21 Dr. Fresh, Llc Toothbrush
AR062298A1 (es) 2006-08-11 2008-10-29 Glaxosmithkline Consumer Healt Cepillo de dientes
MX2009008164A (es) * 2007-02-02 2009-08-25 Gillette Co Implementos de higiene bucal que tienen elementos flexibles y metodos para fabricarlos.
DE102007019908A1 (de) * 2007-04-27 2008-10-30 Braun Gmbh Vorrichtung zur Zahn- und/oder Mundreinigung
US8402591B2 (en) 2009-07-01 2013-03-26 Colgate-Palmolive Company Toothbrush having improved tuft retention and anchor wire
EP2630891B1 (de) 2012-02-22 2018-06-27 Scapa Holding GmbH Zahnbürste mit paralleler Verlagerung des Kopfteils
US9894986B2 (en) * 2015-07-17 2018-02-20 Live-Right, Llc Toddler toothbrush assembly and methods
RU2750609C2 (ru) 2016-09-16 2021-06-29 У.Р. Грейс Энд Ко.-Конн. Способ эффективной продувки полимерных частиц
EP3827700A1 (de) * 2019-11-27 2021-06-02 Trisa Holding AG Mundhygienemittel

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US759490A (en) 1902-12-08 1904-05-10 Florence Mfg Company Tooth-brush.
GB169450A (en) * 1920-09-21 1922-12-21 Auguste Cornet Improvements in tooth brushes
US4333199A (en) 1980-02-22 1982-06-08 Rosario M Del Toothbrush
US4635313A (en) 1983-11-16 1987-01-13 North American Philips Corporation Brush with self retaining bristles
US4520526A (en) 1984-06-22 1985-06-04 Peters Charles W Resiliently flexible toothbrush
DE3718811C1 (de) 1987-06-05 1988-03-31 Schlerf Coronet Werke Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Borstenwaren aus Kunststoff
DE3814143C1 (uk) 1988-04-27 1989-07-20 Blendax Gmbh, 6500 Mainz, De
EP0454625A1 (en) * 1990-04-27 1991-10-30 Warner-Lambert Company Adjustable curvature toothbrush
US5146645A (en) * 1991-03-01 1992-09-15 The Procter & Gamble Company Toothbrush employing resiliently buckling arch to indicate excessive brushing pressure
GB2282959B (en) * 1993-10-19 1998-06-17 Addis Ltd Improvements in or relating to toothbrushes
GB2288564B (en) 1994-04-19 1998-09-23 Boucherie Nv G B A molding machine for injection molding of tooth brushes
GB2289236B (en) 1994-05-09 1997-08-06 Boucherie Nv G B A brush making machine
DE29820182U1 (de) * 1998-11-11 1999-01-14 Euler, Heinrich Georg, 51147 Köln Zahnbürste

Also Published As

Publication number Publication date
TW584548B (en) 2004-04-21
HK1044878A1 (en) 2002-11-08
CZ20013890A3 (cs) 2002-06-12
CZ295811B6 (cs) 2005-11-16
EP1176888B1 (en) 2004-06-23
YU77501A (sh) 2003-02-28
TR200103850T2 (tr) 2002-05-21
MXPA01011022A (es) 2002-05-06
BR0010164A (pt) 2002-01-15
HUP0200927A2 (en) 2002-07-29
EP1176888A1 (en) 2002-02-06
HU225564B1 (en) 2007-03-28
CA2371562C (en) 2006-08-29
NO20015252D0 (no) 2001-10-26
BR0010164B1 (pt) 2009-01-13
IL146163A0 (en) 2002-07-25
CN1174700C (zh) 2004-11-10
CN1358070A (zh) 2002-07-10
HK1044878B (zh) 2005-03-04
UY26128A1 (es) 2000-12-29
DE60011766D1 (de) 2004-07-29
SK284399B6 (sk) 2005-03-04
AU4668000A (en) 2000-11-17
CA2371562A1 (en) 2000-11-09
SK15552001A3 (sk) 2002-04-04
BG106147A (en) 2002-06-28
DE60011766T2 (de) 2005-07-14
NZ515171A (en) 2003-11-28
PL195068B1 (pl) 2007-08-31
ATE269648T1 (de) 2004-07-15
YU49467B (sh) 2006-05-25
PL351078A1 (en) 2003-03-10
NO20015252L (no) 2001-12-27
EG22504A (en) 2003-03-31
WO2000065953A1 (en) 2000-11-09
ES2223515T3 (es) 2005-03-01
AU767687B2 (en) 2003-11-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2248174C2 (ru) Зубная щетка с управляемой пользователем головкой (варианты) и способ управления головкой зубной щетки
US7707677B2 (en) Toothbrush
KR101079418B1 (ko) 칫솔
US8060970B2 (en) Toothbrush
CA2227923C (en) Toothbrush
KR101169503B1 (ko) 칫솔
AU2010257380B2 (en) Flexible dome toothbrush
KR101188941B1 (ko) 구강 관리 기구
BRPI0711267A2 (pt) implemento para cuidado oral
US8876221B2 (en) Oral care implement
UA71961C2 (uk) Зубна щітка з керованим рухом головки (варіанти) та спосіб позиціонування головки зубної щітки
RU2316241C2 (ru) Зубная щетка
AU2012216726B2 (en) Oral care implement