UA69483C2 - Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги і міні-стан для його здійснення - Google Patents

Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги і міні-стан для його здійснення Download PDF

Info

Publication number
UA69483C2
UA69483C2 UA2002031961A UA200231961A UA69483C2 UA 69483 C2 UA69483 C2 UA 69483C2 UA 2002031961 A UA2002031961 A UA 2002031961A UA 200231961 A UA200231961 A UA 200231961A UA 69483 C2 UA69483 C2 UA 69483C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rolling
finishing
strip
group
rough
Prior art date
Application number
UA2002031961A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Станіславович Стеч
Владимир Станиславович Стеч
Юрій Миколайович Білобров
Юрий Николаевич Билобров
Андрій Володимирович Барабаш
Андрей Владимирович Барабаш
Володимир Іванович Єлецьких
Владимир Иванович Елецких
Арнольд Леонтійович Остапенко
Арнольд Леонтьевич Остапенко
Євген Володимирович Леонідов-Канєвський
Original Assignee
Закрите Акціонерне Товариство "Ново-Краматорський Машинобудівний Завод"
Закрытое акционерное общество "Ново-Краматорский машиностроительный завод"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Закрите Акціонерне Товариство "Ново-Краматорський Машинобудівний Завод", Закрытое акционерное общество "Ново-Краматорский машиностроительный завод" filed Critical Закрите Акціонерне Товариство "Ново-Краматорський Машинобудівний Завод"
Priority to UA2002031961A priority Critical patent/UA69483C2/uk
Publication of UA69483C2 publication Critical patent/UA69483C2/uk

Links

Abstract

Винахід відноситься до способів прокатки смуги, а саме до способів гарячої прокатки тонкої смуги з заготівок на міні-станах, що містять чистову групу з моталками в печах. Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги включає реверсивну прокатку сляба в чорновій кліті до проміжної товщини, передачу смуги проміжної товщини в чистову двоклітьову прокатну групу. Реверсивну чорнову прокатку сляба здійснюють паралельно з реверсивною чистовою прокаткою смуги, отриманої з попереднього сляба, з узгодженням циклів реверсивної чорнової прокатки і реверсивної чистової прокатки таким чином, що останній чорновий і перший чистовий пропуск здійснюють одночасно при роботі чорнової кліті і чистової двоклітьової прокатної групи за принципом безупинної групи клітей. Міні-стан для виробництва тонкої гарячекатаної смуги включає підігрівальну піч, транспортні і робочі рольганги, пристрої для гідрозбиву окалини, чорнову реверсивну кліть, чистову прокатну групу, що складається з двох реверсивних клітей, моталки в печах, які установлені перед і за чистовою прокатною групою, ножиці, моталку для змотування готової смуги в рулон. Відстань між чорновою кліттю і першої кліттю чистової прокатної групи вибрана з умови, що вона більша від довжини розкату, одержаного в передостанньому непарному чорновому пропуску, але менша від довжини розкату, одержаного в останньому чорновому пропуску.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до способів прокатки смуги, а саме до способів гарячої прокатки тонкої смуги з 2 заготівель на міні-станах, що містять чистову групу з моталками в печах.
Відомий спосіб виробництва гарячекатаних смуг на міні-стані (див. патент РСТ МоуУуУО 95/13149, В2181/00 від 18.05.95р., патент США Мо5414923 В2181/00, 13/22 від 16.05.95р.). Міні-стан, що реалізує цей спосіб, містить: піч для підігріву неперервновилитих слябів; транспортні і робочі рольганги; вертикальну кліть; пристрій для гідрозбива окалини; реверсивну прокатну кліть, перед і за який установлені моталки в печах (стан Стекеля); моталку для змотування готової смуги; устаткування для транспортування рулонів на склад. Розглянутий спосіб виробництва складається з ряду 12 операцій.
Спочатку сляби товщиною 140-150мм після їхнього підігріву в печі і видалення окалини направляють у реверсивну кліть. Прокатку в ній ведуть за наступною схемою: прокатка сляба до підкату товщиною 20-25мм без змотки на моталки в печах; прокатка до кінцевої товщини з одночасною змоткою-розмоткою підкату на моталки в печах за і перед кліттю.
Потім прокатану смугу направляють на змотку в рулон і транспортують на склад.
Приведений спосіб виробництва має наступні недоліки: неможливість виробництва смуги товщиною менш 2мм через температурно-швидкісні умови прокатки в одній кліті; низька якість одержуваних смуг через сполучення чорнової і чистової прокатки в одній кліті; с 29 низька продуктивність стану через тривалість циклу прокатки; Го) необхідність частої зміни валків.
Деяких недоліків попереднього способу-аналога позбавлений спосіб виробництва смуги на міні-стані, описаному у проспекті фірми 5М5 (проспект фірми 5М5 Адмапсеа пої зігір бескеї! пиїЇз Тог зресіа! віееї).
До складу міні-стану входять: Ше 30 печі для підігріву неперервновилитих слябів; с транспортні і робочі рольганги; універсальна реверсивна чорнова кліть; М пристрій для гідрозбива окалини; Ф ножиці для обрізки переднього і заднього кінців підкату; 3о реверсивна чистова кліть, перед і за якою установлені моталки в печах (стан Стекеля); ее, моталка для змотування готової смуги; устаткування для транспортування рулонів на склад.
По цьому способу чорнову і чистову прокатку ведуть послідовно в чорновій і чистовій клітях, при цьому в « чорновій кліті прокат обжимають у процесі реверсивної прокатки до товщини 20-25мм і потім передають у З 70 зистову кліть для реверсивної прокатки зі змоткою-розмоткою на моталках в печах. с Недоліки цього способу прокатки смуги на міні-стані наступні; з» неможливість виробництва смути товщиною менш 2мм у зв'язку з несприятливими температурно-швидкісними умовами прокатки унаслідок великої відстані між чорновою і чистовий клітями і тривалим циклом чистової прокатки в одній кліті; 45 низька продуктивність стану через тривалий цикл чистової прокатки; б великі капітальні вкладення на будівництво стану через збільшену довжину його технологічної лінії в (се) зв'язку з необхідністю розміщення як чорнової кліті, так і проміжного рольганга з ножицями для прийому підкату, е отриманого після чорнових пропусків. о 20 Виробництво тонкої смуги (товщиною близько мм) реалізується способом гарячої прокатки смуги на двохклітьовому реверсивному стані (патент США Мо5752403А, В21841/00, від 25.06.1996р.), що містить: с» печі для підігріву неперервновилитих слябів; транспортні і робочі рольганги; реверсивну прокатну двохклітьову групу з вертикальною кліттю; перед і за прокатною групою встановлені
Моталки в печах;
ГФ) устаткування для змотки смуги і збирання рулонів на склад.
Відповідно до патенту сляби товщиною до 250мм після нагрівання в печі подають у реверсивну прокатну о двохклітьову групу.
Спочатку сляб піддають серії пропусків через двохклітьову групу до досягнення товщини проміжної смуги 60 близько 20-25мм без змотки на моталки в печах (чорнова прокатка).
Далі прокатку до кінцевої товщини смуги ведуть у тій же прокатній групі з одночасною змоткою-розмоткою підкату проміжної товщини на моталки в печах за і перед двохклітьовою прокатною групою.
Число пропусків визначається товщиною вихідної заготівлі і типорозміром готової смуги.
Прокатану смугу направляють на змотку і транспортують на склад. бо Спосіб прокатки за приведеною схемою має наступні недоліки:
прокатка в двохклітьовій прокатній групі як товстого сляба, так і тонкої смуги веде до погіршення якості готової продукції, нераціональному використанню допоміжного устаткування; сполучення чорнових і чистових пропусків у тих самих клітях обмежу" продуктивність стану; підвищені обтиснення в клітях при чорновій прокатці приводять до швидкого зносу валків, що обумовлює часту зміну валків у прокатних клітях і знижує продуктивність стану.
Найбільш близьким до пропонованого способу є спосіб гарячої прокатки смуг на міні-стані, описаному в патенті США Мо4497191, МПК В21841/02 від 15.02.85. Цей спосіб обраний за прототип.
Міні-стан, що реалізує цей спосіб, містить наступне устаткування: 70 печі для підігріву слябів; транспортні і робочі рольганги; універсальну реверсивну чорнову кліть; реверсивну двохклітьову чистову прокатну групу, перед і за який установлені моталки в печах; летючі ножиці за чистовою прокатною групою і перед моталкою в печі; моталка готової смуги; устаткування для транспортування рулонів на склад.
Відповідно до цього способу прокатки чорнову і чистову прокатку ведуть роздільно в чорновій кліті і двохклітьовій прокатній групі.
При цьому чорнова кліть максимально наближена до чистової кліті з умовою розміщення між ними пічної го моталки.
Чорнову прокатку ведуть за умови подачі розкату в розкриті валки чистових клітей.
На останньому чорновому пропуску прокатку ведуть одночасно в чорновій і чистових клітях. Після цього смугу змотують на моталку в печі.
Чистову прокатку смуги до необхідної товщини ведуть у двохклітьовій безупинній реверсивній групі зі сч ов ЗМОтТКОю-розмоткою смуги на моталки в печах, установлені перед і за групою клітей.
Обрізка кінців смуги на чистових пропусках здійснюється летючими ножицями. і)
Такий спосіб прокатки смуги на міні-стані дає можливість одержувати тонку смугу при максимальному скороченні технологічної лінії стану, що дозволяє зменшити втрати тепла смугою при транспортуванні.
Поділ процесів чорнової і чистової прокатки в різних клітях, коли фінішну прокатку здійснюють на чистових с зо Кклітях, веде до підвищення якості готової смуги.
Однак у цього способу залишається недолік - низька продуктивність міні-стану, тому що через розміщення со розкату при чорнових пропусках в області чистових клітей (валки їх розкриті) чистова група клітей простоює і «г збільшується час технологічного циклу виробництва (див. фіг.3).
В основу винаходу поставлена задача створення способу прокатки смуги, що забезпечує високу Ме продуктивність міні-стану. «о
Ця задача вирішується за рахунок технічного результату, що полягає в сполученні в часі прокатки в чорновій кліті і чистової прокатки в безупинній двохклітьовій групі.
Для досягнення вищевказаного результату в способі гарячої прокатки тонкої смуги, що включає реверсивну прокатку сляба в чорновій кліті до проміжної товщини, передачу смуги проміжної товщини в чистову двохклітьову « прокатну групу при одночасному виконанні останнього пропуску в чорновій кліті і першого чистового пропуску в. 7-3) с двохклітьовій прокатній групі, реверсивну чистову прокатку смуги в чистовій двохклітьовій прокатній групі до кінцевої товщини зі змоткою-розмоткою смуги проміжної товщини на моталки в печах, які установлені перед і за ;» чистовою двохклітьовою прокатною групою, відповідно до винаходу реверсивну чорнову прокатку сляба здійснюють паралельно з реверсивною чистовою прокаткою смуги, отриманої з попереднього сляба, з узгодженням циклів реверсивної чорнової прокатки і реверсивної чистової прокатки таким чином, що останній
Ге» чорновий і перший чистовий пропуск здійснюють одночасно при роботі чорнової кліті і чистової двохклітьової прокатної групи за принципом безупинної групи клітей, при цьому чистову реверсивну прокатку смуги до кінцевої і, товщини здійснюють за три пропуски через двохклітьову прокатну групу при двох змотках смуги проміжної ї5» товщини на моталки в печах.
Крім того, для досягнення вищевказаного технічного результату в міні-стані для виробництва тонкої со гарячекатаної смуги, що включає підігрівальну піч, транспортні і робочі рольганги, пристрій для гідрозбива сю окалини, чорнову реверсивну кліть, чистову прокатну групу, що складається з двох реверсивних клітей, моталки в печах, установлені перед і за чистовою прокатною групою, ножиці, моталку для змотки готової смуги в рулон, устаткування для транспортування рулону на склад, відповідно до винаходу, відстань між чорновою кліттю і ов першою кліттю чистової прокатної групи обрано з умови, що воно більше довжини розкату, одержаного в передостанньому непарному чорновому пропуску, але менше довжини розкату, одержаного в останньому (Ф, чорновому пропуску. ка У результаті порівняльного аналізу пропонованого способу гарячої прокатки тонкої смуги з прототипом установлено, що вони мають наступні загальні ознаки: во реверсивну чорнову прокатку слябів у чорновій кліті до проміжної товщини; передачу смуги проміжної товщини в чистову двохклітьову прокатну групу при одночасному виконанні останнього чорнового і першого чистового пропусків; реверсивну чистову прокатку в чистовій двохклітьовій прокатній групі до кінцевої товщини; змотку-розмотку смуги проміжної товщини під час чистової прокатки на моталки в печах, які установлені 65 перед і за чистовою прокатною групою; і відмітні ознаки:
реверсивну чорнову прокатку здійснюють паралельно з реверсивною чистовою прокаткою смуги, отриманої з попереднього сляба; цикл реверсивної чорнової прокатки узгоджують з циклом реверсивної чистової прокатки таким чином, що останній чорновий і перший чистовий прокатні пропуски виконують одночасно при роботі чорнової кліті і чистової двохклітьової прокатної групи за принципом безупинної групи; чистову реверсивну прокатку смуги до кінцевої товщини здійснюють за три пропуски через двохклітьову групу при двох змотках смуги проміжної товщини на моталки в печах.
Таким чином, пропонований спосіб гарячої прокатки тонкої смуги має нову черговість виконання операцій і 7/0 новий спосіб виконання операцій.
У результаті порівняльного аналізу пропонованого міні-стану для виробництва тонкої гарячекатаної смуги з прототипом установлено ,що вони мають наступні загальні ознаки: підігрівальну піч; транспортні і робочі рольганги; пристрій для гідрозбива окалини; чорнову реверсивну кліть; чистову прокатну групу, що складається з двох реверсивних клітей; моталки в печах, установлені перед і за чистою прокатною групою; ножиці; моталку для змотки готової смуги в рулон; устаткування для транспортування рулонів на склад; і відмітні ознаки: відстань між чорновою кліттю і першою кліттю чистової прокатної групи обрано з умови, що воно більше довжини розкату, одержаного в передостанньому непарному чорновому пропуску, але менше довжини розкату, (сх одержаного в останньому чорновому пропуску.
Таким чином, пропонований міні-стан для одержання тонкої гарячекатаної смуги має нові зв'язки між і) машинами.
Між відмітними ознаками і досягаємим технічним результатом мається причинно-наслідковий зв'язок.
Завдяки забезпеченню в способі прокатки тонкої смуги паралельної прокатки в чорновій кліті наступного с зо спяба з чистовою прокаткою в двохклітьовій групі попереднього сляба стало можливим скоротити цикл прокатки сляба (див. фіг.2), що привело до збільшення обсягів виробництва продукції на стані і до збільшення його со продуктивності в цілому. «г
Завдяки установці чорнової кліті в міні-стані для виробництва тонкої смуги на відстані від першої чиставий кліті більшому довжини підкату, одержаного в передостанньому непарному чорновому пропуску, але Ме з5 Меншому довжини підкату, одержаного в останньому чорновому пропуску стало можливим здійснювати (ау паралельно чорнову прокатку в реверсивній кліті і чистову прокатку в двохклітьовій групі зі змоткою смуги на моталки в печах (усі пропуски, крім останнього чорнового і першого чистового, котрі здійснюють за принципом безупинної групи у всіх клітях одночасно), а це привело до скорочення загального часу (циклу) прокатки сляба, що забезпечило підвищення продуктивності стану. «
Таким чином, використання для виробництва тонкої гарячекатаної смуги пропонованого способу і міні-стану з с забезпечує підвищення продуктивності цього процесу.
Виключення з вищевказаної сукупності відмітних ознак хоча б одного з них не забезпечує рішення ;» поставленої задачі - одержання високопродуктивного способу прокатки тонкої смуги на міні-стані.
Технічне рішення, що заявляється, невідомо з рівня техніки, тому воно є новим.
Запропоноване технічне рішення має винахідницький рівень, тому що спосіб і міні-стан для виготовлення
Ге» тонкої гарячекатаної смуги, розглянутий вище, для фахівця не є очевидними з рівня техніки.
Технічне рішення, що заявляється, промислово застосовно, тому що його технічне і технологічне виконання ік не представляє труднощів. По цьому рішенню виконаний ескізний проект міні-стану для виробництва тонкої їх гарячекатаної смуги на Єнакіївському металургійному заводі.
Таким чином, запропонованому технічному рішенню може даватися правова охорона, тому що воно є новим, со має винахідницький рівень і промислово застосовно, що відповідає всім критеріям винаходу. сю Винахід пояснюється кресленнями, на яких зображено: на фіг.1 - лінія міні-стану для виробництва тонкої гарячекатаної смуги; на фіг.2 - циклограма роботи міні-стану по пропонованому способу гарячої прокатки тонкої смуги; на фіг.3 - циклограма роботи міні-стану по відомому способу гарячої прокатки тонкої смуги (патент США
Мо4497191).
Ф) Міні-стан для гарячої прокатки тонкої смуги 1 (фіг.1) складається з підігрівальної печі, пристрою для ка гідрозбива окалини (на фіг.1 не показані), транспортних і робочих рольгангів 2; чорнової реверсивної кліті 3; чистової прокатної групи, що містить дві реверсивні кліті 4, 5; моталки б у печі 1, установленої перед бо чистовою прокатною групою; моталки 8 у печі 9, установленої за чистовою прокатною групою; ножиців 10, 11 для обрізки кінців смуги; моталки для змотки готової смуги в рулон (на фіг.1 не показана); устаткування для транспортування рулонів на склад (на фіг.1 не показано).
Відстань ГІ. між чорновою реверсивною кліттю З і першою чистовою реверсивною кліттю 4 обрано з умови, що воно більше довжини підкату, одержаного в передостанньому чорновому непарному пропуску, але менше 65 довжини підкату, одержаного в останньому чорновому пропуску.
Як приклад розглянемо технологічний процес прокатки сляба з низьковуглецевої сталі розмірами
250х1500х11000мМм, масою 32,4т у тонку смугу (товщиною 2,0мм, 1,5мм, 1,2мм і 1,0мм). Параметри технологічного процесу для різних товщин смуг приведені в таблицях Мо1-4; циклограма роботи міні-стану по пропонованому способу гарячої прокатки тонкої смуги приведена на фіг.2 (для прокатки смуги товщиною 1,0мм).
Параметри сляба: 250х1500х11000Омм. Маса 32.4 т.
Матеріал: низьковуглецева сталь.
Параметри смуги: 2,00х1500мм. !
КЛІТІ пропуску обтиснення, 95 смуги, м ) прокатки, м/с прокатки, тсІпрокатки, том |на виході з кліті, с
НИ НИ НИ НО НОВА НАМ МАННЯ в кліТЬ виході з
КЛІТІ водо зорю бо лзл02оо вв 03000026 ів водо звосо ово | 70020016 0змо 00001230 водо ловоо збо 0 ово ма 000022 20 пити ни нн ниж сч 25 о 1. Температура нагрівання сляба: 125070. 2. Температура простору в печі стану Стекеля: 100070. 3. Температура поверхні барабана в печі стану Стекеля: 90070. 4. Відстань між чорновою і першою чистовою клітями - Збм. (зе) 30 5. Для забезпечення одночасної прокатки смуги в клітях Мо1, 2 і З (сполучення останнього чорнового і со першого чистового пропусків) у п'ятому чорновому пропуску перед заходом смуги в кліть Мо2 швидкість прокатки в чорновій кліті Мо1 знижується з З,О0Ом/с до 0,5м/с. «І 6. Початок змотки в печах - після | чистового пропуску. ФУ 7. Швидкості прокатки в чистових пропусках приведеш з урахуванням швидкостей прокатки переднього і 35 заднього кінців підкату, що відрізняються від швидкостей прокатки основної частини смуги. (се) 8. Зусилля і моменти прокатки, а також температура смуги приведеш для основної частини смуги. 9. Цикл прокатки - 440с Годинна продуктивність стану - 265т.
Параметри сляба: 250х1500х11000мм. Маса 32,4Т. «
Матеріал: низьковуглецева сталь. 40 Параметри смуги: 1,50Хх1500мм. - - " кліті пропуску обтиснення, 95 (смуги, м | прокатки, м/с |прокатки, тс прокатки, тсм |виході з кліті, "С вкл виході з
Ме, кліті
Ф 1 ввово гбоюю бо злв020б00зв6 00300026 ооо зводю во 7/4 00020б00левв змо 0000020 що 1 водо зовою збо 0овме002во0оає ма 1000022 со 20 ж тодолоро/яае вив збою отв 00000091 (з вого | воо | оо зазя оо0зво?оо 322 16100006
Ф. лиш тт тис т т т т юю ливо) тво | лаз лвззо|) осо | в | 81777711 1. Температура нагрівання сляба: 125070. 60 2. Температура простору в печі стану Стекеля: 100070. 3. Температура поверхні барабана в печі стану Стекеля: 90070. 4. Відстань між чорновою і першою чистовою клітями - Збм. 5. Для забезпечення одночасної прокатки смуги в клітях Мо1, 2 і З (сполучення останнього чорнового і першого чистового пропусків) у п'ятому чорновому пропуску перед заходом смуги в кліть Мо2 швидкість прокатки бо в чорновій кліті Мо1 знижується з З,0Ом/с до 0,4м/с.
6. Початок змотки в печах - після | чистового пропуску. 7. Швидкості прокатки в чистових пропусках приведеш з урахуванням швидкостей прокатки переднього і заднього кінців підкату, що відрізняються від швидкостей прокатки основної частини смуги. 8. Зусилля і моменти прокатки, а також температура смути приведені для основної частини смуги. 9. Цикл прокатки - 510с Годинна продуктивність стану - 228т.
Параметри сляба: 25х1500х11000мм. Маса 32,4т.
Матеріал: низьковуглецева сталь.
Параметри смуги: 1,20х1500мм. кліті пропуску обтиснення, 95 смуги, м | прокатки, м/с прокатка, тс прокатки, том виході з кліті, "С рн входів виході з кліть кліті ово ооо 2000 л3лв00020о000лва60003ю0000000 126 1 ордою | звоюю ово 0тля2ою лев змо 000002ю
С звооо ловоо збо бле 00зжо 00200030» сч ан осаю ля олив ов ою я 121003 о 1. Температура нагрівання сляба: 125070. 2. Температура простору в печі стану Стекеля: 100070. (зе) 3. Температура поверхні барабана в печі стану Стекеля: 90070. со 4. Відстань між чорновою і першою чистовою клітями - Збм. 5. Для забезпечення одночасної прокатки смуги в клітях Мо1, 2 і З (сполучення останнього чорнового і «І першого чистового пропусків) у п'ятому чорновому пропуску перед заходом смуги в кліть Мо2 швидкість прокатки Фу в чорновій кліті Мо1 знижується з З,0Ом/с до 0,375м/с. 6. Початок змотки в печах - після | чистового пропуску. (Се) 7. Швидкості прокатки в чистових пропусках приведені з урахуванням швидкостей прокатки переднього і заднього кінців підкату, що відрізняються від швидкостей прокатки основної частини смуги. 8. Зусилля і моменти прокатки, а також температура смуги приведеш для основної частини смуги. « 9. Цикл прокатки - 580 с Годинна продуктивність стану - 201т.
Параметри сляба: 250х1500х11000мм. Маса 32,4т. - с Матеріал: низьковуглецева сталь. їз» Параметри смуги: 1,00х1500мм. »
Ге»! кліті пропуску обтишення, 95 смуги, м ) прокатки, м/с |прокатки, тс |Іпрокатки, тсм |виході з кліті, "С на на и ше ши шшшшиши шини клІіТь КЛІТІ т ово боюю лоб зл6002000 в 030000000236 со 5 1 зорюю зводю | ово | тла 0206 0змо 000020
Свою ловою збо зве 002во вима 00000002» о 25 о ю 3" сх ію ме 5 | 61 60 1. Температура нагрівання сляба: 125070. 2. Температура простору в печі стану Стекеля: 100070. 3. Температура поверхні барабана в печі стану Стекеля: 90070. 4. Відстань між чорновою і першою чистовою клітями - Збм. бо 5. Для забезпечення одночасної прокатки смуги в клітях Мо1, 2 і З (сполучення останнього чорнового і першого чистового пропусків) у п'ятому чорновому пропуску перед заходом смуги в кліть Мо2 швидкість прокатки в чорновій кліті Мо1 знижується з З,0Ом/с до 0,375м/с. 6. Початок змотки в печах - після | чистового пропуску. 7. Швидкості прокатки в чистових пропусках приведені з урахуванням швидкостей прокатки переднього і заднього кінців підкату, що відрізняються від швидкостей прокатки основної частини смуги. 8. Зусилля і моменти прокатки, а також температура смуги приведені для основної частини смуги. 9. Цикл прокатки - 650с Годинна продуктивність стану - 179т.
Пропонований спосіб одержання тонкої гарячекатаної смуги реалізується таким чином (див.фіг.2). 70 Нагрітий у підігрівальній печі сляб подається в чорнову кліть З, де за 5 пропусків (І, І, Ш, М, М) прокочується в проміжну смугу (підкат), товщиною 4О0мм. Швидкість прокатки в першому і другому пропусках - 2м/с, а в третьому і четвертому - 2,5м/с.
Оскільки відстань між чорновою кліттю З і чистовою кліттю 4 менше довжини підкату, одержаного після останнього чорнового пропуску, останній п'ятий чорновий пропуск сполучається з прокаткою в чистових клітях 4,5. При цьому підкат, виходячи з чорнової кліті З зі швидкістю З,Ом/с, перед задачею в чистові кліті 4,5 сповільнюється до швидкості 0,375...0,5Ом/с (у залежності від товщини готової смуги) (див. фіг.2).
Чистова прокатка відбувається таким чином.
Перед задачею смуги 1 у чистові кліті 4,5 відбувається відрізка переднього кінця підкату на ножицях 10.
Після першого (І) чистового пропуску (прохід через кліті 4,5) смуга товщиною 7,5... 10,0мм змотується на го моталку.
Заправлення смуги в моталку 8 відбуваються зі швидкістю порядку 2м/с, чим і обумовлена швидкість входу підкату в першу кліть (0,375...0,5О0м/с).
Після "захоплення" смуги моталкою 8 кліті 4, 5 і моталка 8 розганяються до швидкості прокатки, на цій швидкості відбувається прокатка основної частини смуги (пропуск І), після чого чистові кліті 4, 5 і моталка 8 сч ов сповільнюються до швидкості приблизно 2м/с. На цій швидкості прокочується задній кінець смуги.
Прокатана в чистових клітях 4, 5 смуга зупиняється перед моталкою 8 у зоні дії ножиців 11. Відбувається і) відрізка заднього кінця смуги.
Далі здійснюється реверс смуги і другий пропуск (Ії) через кліті 4, 5. При цьому, поряд з розмотуванням смуги з моталки 8, відбувається її намотування на моталку 6. Заправлення смуги в моталку 6 і закінчення с зо прокатки смути в другому пропуску здійснюються зі швидкістю приблизно 2м/с. Прокатка основної частини смуги відбувається з необхідною швидкістю прокатки. со
Прокатана в чистовик клітях 5 і 4 смуга, зупиняється перед моталкою 6 у зоні дії ножиців 10. Відбувається «г відрізка заднього кінця смуги.
Після цього відбувається реверс смуги і її остаточна прокатка в необхідну товщину на необхідній технічній ме) швидкості (пропуск ІП). «о
Передбачається можливість гідрозбива окалини перед кожним непарним чорновим пропуском і перед кожним чистовим пропуском через кліті 4, 5.
Прокатна смуга прохолоджується і її змотують у рулон на моталці для змотки готової смуги, після чого рулон обв'язують, маркірують, зважують і транспортують на склад готової продукції. «
Характерною рисою роботи міні-стану по пропонованому способу гарячої прокатки тонкої смуги є те, що з с реверсивну прокатку в чорновій кліті З наступного сляба здійснюють паралельно з реверсивною прокаткою в . чистовій двохклітьовій прокатній групі смуги, отриманої з попереднього сляба. и?» На фіг.2 час рівнобіжної прокатки першого і другого слябів виділена заштрихованою зоною і складає близько 8Ос.
Початок циклу прокатки в чорновій кліті наступного сляба узгоджують з часом закінчення, циклу чистової б прокатки попереднього сляба таким чином, щоб останній чорновий пропуск (М - на фіг.2) і перший чистовий прокатний пропуск того самого сляба здійснювався спільно. На фіг.2 час спільної прокатки виділено се) заштрихованою зоною і складає 56с. їх Такий спосіб гарячої прокатки став можливий тому, що відстань Ї (див. фіг.1) між чорновою кліттю З і 5р першою кліттю 4 чистової прокатної групи обрана з умови, що вона більше довжини розкату, одержаного в со передостанньому непарному чорновому прокатному пропуску (у розглянутому випадку - це ІЇЇ пропуск, а довжина сю розкату - 26,19м), але менше довжини розкату, одержаного в останньому чорновому прокатному пропуску (у розглянутому випадку - це М пропуск, а довжина розкату - 68,75Мм).
Порівняємо технологію прокатки по пропонованому способу з технологією прокатки в способі по прототипу. дв Циклограма роботи міні-стану по прототипу приведена на фіг.3 (розглядається прокатка смуги з такими ж параметрами, як і в пропонованому міні-стані).
Ф) У прототипі чорнова кліть максимально наближена до чистової прокатної групи, причому мінімум цієї ка відстані обмежений необхідністю розміщення між чорновою кліттю і першою кліттю чистової прокатної групи моталки в печі. 60 Таке взаємне розташування клітей приводить до того, що в проміжних непарних пропусках розкат заходить у зону чистових клітей, валки яких у цей час потрібно тримати розведеними. Це виключає проведення паралельної чорнової і чистової прокатки суміжних розкатів, чим обумовлюється час паузи в чистовій групі (на фіг.З позначено А)), що у розглянутому випадку складає 85с.
Час циклу прокатки визначається сумою часу чистової прокатки і часу паузи в чистових клітях і для 65 прототипу складає 650-85-735с.
У пропонованому способі, внаслідок оптимального взаємного розташування чорнової і чистовий клітей, час паузи в чистовій групі зменшується до 5с (на фіг.2 позначено А), а час циклу прокатки по пропонованому способу складає 650-5-6556с.
Таким чином, використання пропонованого способу і стану стосовно до розглянутого випадку в порівнянні з прототипом дозволяє збільшити продуктивність міні-стану більш, ніж на 10965.
У загальному випадку пропонований спосіб гарячої прокатки тонкої смуги має наступні основні переваги: передбачається можливість паралельноїчистової прокатки і чорнової прокатки, у результаті чого цикл виробництва смуги визначається тільки часом чистової прокатки; мала відстань між чорновою і чистовими клітями забезпечує сприятливі температурні параметри підкату і 7/0 бкорочує довжину технологічної лінії стану; сляб і розкат великої товщини не входить у зону устаткування чистових клітей, що підвищує експлуатаційні характеристики стану; оптимальна товщина підкату (40мм) забезпечує високу температуру кінця чорнової прокатки; підвищена швидкість прокатки в останньому чорновому пропуску і зниження Її тільки в самому кінці пропуску /5 (перед задачею в чистові кліті) забезпечує високу температуру початку чистової прокатки; чистова прокатка здійснюється за три пропуски через двохклітьову чистову групу при підвищених обтисненнях і двох змотках у підігрівальних печах, що забезпечує кінець прокатки в області аустенітних температур навіть для смуги товщиною близько 1мм.
З усього перерахованого вище видно, що пропонований спосіб виробництва гарячекатаної тонкої смуги на
Міні-стані є високопродуктивним процесом, який забезпечує одержання якісної продукції.
Клльмеї Кліть М2 Кпіті М 7 Й с сб СЕЕре . ше щу Ге)
Ї ОБ ІСТ шк г ся ТО 9, ди
Діл Щек ве ЕВ ет - песен о
С ал рф 15 р-р фр -у б че да фр ПЕР ФА Фі рен шне
ООН Н її іч ЕТ й ср | 0 а їй я ГБ й
ГТ, те це Р ее ле і ча
До ши Ф щі -7 1 ісе)
З 2 в о 5 44. | я19 7 на пики ви «
Фіг. 1 : впав ГАВНЧОЇ ПеОКАТКИ ТОПКОЇ СМУГИ От с | 1 а4іНІСТАН ДІЯ ЙОГО ЗДІЙСНЕННЯ
Ціндяаєють н ролі Меню ст пні то пінятютк и? | : | | Чиспиралельної . шк | 78 І прокаккн, другий сляб її - т ях Ме ов г у 1 й- й ря ра ШИ (се) | -е | и ЇЇ І чає чарнової ! ІЙ Ї А її прокатки, її ! т» реж І й ДА со Ї. ве па А ї Зате першнислябі й
Фе ше ще |. частену - час спільна?
Типсьжгра ї М дровятки З ще 59 15 те р-- х І тТї8903УИ7ИЗт т. т й и то (Ф) Й / т НЇ ке Го) пк --- к ри рев ти. - я шк -25 А 5 дощі . часмкстової - . - 2. си: р прокатки - 25 я - ВБрс- друєкя вняв | М 60 176, ває ІІ пи ли як, нини шини - Ек «її
Ї ! абс | бас -- перішняй епнб -4. | К. вЕ-- »х'-- - - -Ь 6 6 7" ' (ж 6 6( Я -2 : 5:27 5:77 -5------- пл пяти я ли
Фіг. 2 . І б5
СПО СіІв ГдВяча ТРК АТНИ Те Стах) У Й 7 Й шк
І міні-етАн Для його здійСНЕННЯ
Шавядосту
ТІ з тні 2.5 - 20 Ч її
І ІЙ віт . п6Б, ! І 7 5, . н щас чернової її їй І їм прекаткн,с -| 2 1 ї дес і 1оБе- Двулйстляв ден чн содяниюн-- 2. УТ 1854 - пеписня слдеї Ш!
Її. я 0 -«Мвс сліпьної ета" ТЕ троха 7 пері че
З р --------4-- 7 ІВ я г0| 5-1 де Ї о М с я пиття. ' . мівсчута
Й - коки Кк»
Іри пн зі ПИШИ и ЇЇ пбов до зввін- дру с ' 7 її дити НИ ЩТМ ! 1 тар» ' г
Й | сч тас І бос - перигтйї сля -- хр, (ЗІ ПЕРУ ТЯ нею о -4 о
Фіг. З

Claims (1)

Формула винаходу со Зо со
1. Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги, що включає реверсивну прокатку сляба в чорновій кліті до проміжної товщини, передачу смуги проміжної товщини в чистову двоклітьову прокатну групу при одночасному Ж виконанні останнього прокатного пропуску в чорновій кліті і першого чистового пропуску в двоклітьовій о прокатній групі, реверсивну чистову прокатку смуги в чистовій двоклітьовій прокатній групі до кінцевої Зо товщини зі змотуванням-розмотуванням смуги проміжної товщини на моталки в печах, які установлені перед і за |се) чистовою двоклітьовою прокатною групою, який відрізняється тим, що реверсивну чорнову прокатку сляба здійснюють паралельно з реверсивною чистовою прокаткою смуги, отриманої з попереднього сляба, з узгодженням циклів реверсивної чорнової прокатки і реверсивної чистової прокатки таким чином, що останній « чорновий і перший чистовий пропуск здійснюють одночасно при роботі чорнової кліті і чистової двоклітьової прокатної групи за принципом безупинної групи клітей, при цьому чистову реверсивну прокатку смуги до кінцевої т с товщини здійснюють за три пропуски через двохклітьову прокатну групу при двох змотуваннях смуги проміжної "» товщини на моталки в печах.
" 2. Міні-стан для виробництва тонкої гарячекатаної смуги, що включає підігрівальну піч, транспортні і робочі рольганги, пристрої для гідрозбиву окалини, чорнову реверсивну кліть, чистову прокатну групу, що складається з двох реверсивних клітей, моталки в печах, які установлені перед і за чистовою прокатною групою, Ме, ножиці, моталку для змотування готової смуги в рулон, устаткування для транспортування рулонів на склад, со який відрізняється тим, що відстань між чорновою кліттю і першою кліттю чистової прокатної групи вибрана з умови, що вона більша від довжини розкату, одержаного в передостанньому непарному чорновому пропуску, ве але менша від довжини розкату, одержаного в останньому чорновому пропуску. со тріїгя я " : " " : : пов Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних с» мікросхем", 2004, М 9, 15.09.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. іме) 60 б5
UA2002031961A 2002-03-12 2002-03-12 Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги і міні-стан для його здійснення UA69483C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002031961A UA69483C2 (uk) 2002-03-12 2002-03-12 Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги і міні-стан для його здійснення

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002031961A UA69483C2 (uk) 2002-03-12 2002-03-12 Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги і міні-стан для його здійснення

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA69483C2 true UA69483C2 (uk) 2004-09-15

Family

ID=74844238

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002031961A UA69483C2 (uk) 2002-03-12 2002-03-12 Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги і міні-стан для його здійснення

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA69483C2 (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104399748A (zh) * 2014-11-17 2015-03-11 一重集团大连设计研究院有限公司 一种可以取代常规宽带钢热连轧的生产线及轧制工艺
CN104399745A (zh) * 2014-11-17 2015-03-11 一重集团大连设计研究院有限公司 一种配置粗轧机的炉卷轧机生产线及其工作方法

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN104399748A (zh) * 2014-11-17 2015-03-11 一重集团大连设计研究院有限公司 一种可以取代常规宽带钢热连轧的生产线及轧制工艺
CN104399745A (zh) * 2014-11-17 2015-03-11 一重集团大连设计研究院有限公司 一种配置粗轧机的炉卷轧机生产线及其工作方法
CN104399745B (zh) * 2014-11-17 2016-08-24 一重集团大连设计研究院有限公司 一种配置粗轧机的炉卷轧机生产线及其工作方法
CN104399748B (zh) * 2014-11-17 2016-08-24 一重集团大连设计研究院有限公司 一种可以取代常规宽带钢热连轧的生产工艺

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101553326B (zh) 冷轧材料制造设备及冷轧方法
KR101146931B1 (ko) 강 또는 강 합금으로 이루어진 연속 주조 제품의 가열 및/또는 온도 균일화를 위한 롤러 허스로와 롤러 허스로를 이용하기 위한 방법
CN109226257B (zh) 一种板炉卷轧机轧制板材的方法及其生产线
CN102172834B (zh) 一种单机架连续轧制的生产线及其工艺
US9126246B2 (en) Rolling method for flat products and relative rolling line
US4711114A (en) Method of and apparatus for the production of wide strip
CN109433826B (zh) 中薄板坯连铸连轧机组及其生产方法
CN108906888A (zh) 不锈钢冷轧带钢生产设备
CS235312B2 (en) Equipment for band material hot rolling
JPH06506876A (ja) コイル状板又は単板の製造方法とその製造装置
UA45316C2 (uk) Спосіб одержання слябів проміжної товщини, установка для його здійснення і ємність для зберігання слябів
CN103180062A (zh) 轧制生产线及相关方法
CN212442556U (zh) 一种薄带钢连铸连轧无头轧制生产线
WO1997005971A1 (de) Hochgeschwindigkeits-dünnbrammenanlage
US4430874A (en) Vertical coiler furnace and method of rolling
TWI615210B (zh) 根據csp-槪念的設備以及用於操作此種設備的方法
US3625043A (en) Continuous multiple core rolling mill train for producing rolled bar stock especially wire of heavy coil weights
US20140026631A1 (en) Rolling method for strip and corresponding rolling line
CN112705569B (zh) 超短距离布置的炉卷轧机生产线及轧制工艺
UA69483C2 (uk) Спосіб гарячої прокатки тонкої смуги і міні-стан для його здійснення
RU2357813C2 (ru) Прокатный стан для горячей прокатки металла, в частности алюминия, а также способ горячей прокатки
RU2254182C2 (ru) Способ горячей прокатки тонкой полосы и мини-стан для его осуществления
US4491006A (en) Method and apparatus for coiling strip between the roughing train and the finishing train
RU2596733C1 (ru) Способ контролируемой прокатки листов и стан для его осуществления
WO2011040836A1 (ru) Способ производства горячекатаных полос на металлургическом комплексе мнлз - широкополосовой стан