UA60999A - Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу - Google Patents

Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу Download PDF

Info

Publication number
UA60999A
UA60999A UA20021210338A UA20021210338A UA60999A UA 60999 A UA60999 A UA 60999A UA 20021210338 A UA20021210338 A UA 20021210338A UA 20021210338 A UA20021210338 A UA 20021210338A UA 60999 A UA60999 A UA 60999A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
patients
dose
day
level
diabetes mellitus
Prior art date
Application number
UA20021210338A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Михайлович Демидов
Владимир Михайлович Демидов
Євгенія Михайлівна Розумна
Юрій Миколайович Котік
Юрий Николаевич Котик
Сергій Олександрович Куліш
Original Assignee
Одеський Державний Медичний Університет
Одесский Государственный Медицинский Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Одеський Державний Медичний Університет, Одесский Государственный Медицинский Университет filed Critical Одеський Державний Медичний Університет
Priority to UA20021210338A priority Critical patent/UA60999A/uk
Publication of UA60999A publication Critical patent/UA60999A/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу включає призначення цукрознижуючих препаратів, даларгіну та сандостатину.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме до ендокринології, Її може бути застосований у практичній 2 охороні здоров'я як вдосконалена схема комплексної терапії хворих на цукровий діабет 2 типу.
Відомий спосіб лікування хворих на цукровий діабет 2 типу полягає у адекватному контролю рівня глюкози у крові (глікемії) шляхом застосування препарату старлікс (натеглінід) який призначають у дозі 120мг тричі на день за 30 хвилин до прийому їжі |11.
Суттєвим недоліком наведеної схеми є те, що вона має недостатню ефективність, терапевтичний ефект від її дії не є стійким, майже 3095 пацієнтів не відчувають полегшення самопочуття. Також не відбувається нормалізація патогенетичних системних порушень, що мають місце при цукровому діабеті. Це призводить до подальшого пошкодження її ендокринного апарату, і, як наслідок, - до прогресування ступеня ендотоксикозу, діабетичних мікро- та макроангіопатій.
Найбільш близьким до запропонованого є спосіб медикаментозної терапії хворих на цукровий діабет 2 типу, 12 що окрім вищенаведеного препарату містить у собі оральний протидіабетичний препарат метформін (21.
Показана його достатня ефективність контролю рівня глікемії у таких пацієнтів. Призначають одночасно старлікс у вищеприведеній дозі з метформіном у дозі 50Омг двічі на день.
Однак, дія метформіну часто недостатньо виражена. Особливо це проявляється за умов, коли у пацієнтів мають місце досить великі значення рівня глікемії (вище 15-18ммоль/мл). 20 Розвиток та прогресування цукрового діабету, насамперед, пов'язані з активацією системи перекисного окислення ліпідів, утворенням сполук, що мають виражену мембранопошкоджуючу дію, а саме - циклічних гідроперекисів ліпідів. Вони утворюються внаслідок дії дуже активного оксиданта - атомарного кисню, внаслідок чого відбувається перетворення фосфоліпідів клітинних мембран в їх гідропероксиди. Цей механізм лежить в основі пошкодження будь-яких клітин організму. Найбільше він виражений у гормонпродукуючих клітинах 29 підшлункової залози. Цей механізм діє постійно, він торпідний до лікувальних заходів та призводить до « подальшого прогресування процесу ураження ендокринного апарату підшлункової залози. Причому, має місце ураження не тільки ізольовано Др-клітин, але й інших гормонопродукуючих клітин АРОЮО-системи (0, А), що входять до складу острівців Лангерганса.
В основу винаходу поставлено задачу вдосконалення способу лікування хворих на цукровий діабет 2 типу за Ф 30 рахунок включення до традиційної схеми лікування препаратів даларгін та сандостатин, що дозволить Ге») покращити якість контролю рівня глікемії, а тому - запобігти прогресуванню захворювання та розвитку ускладнень. Ф
Поставлена задача вирішується тим, що, згідно винаходу, призначають додатково до старлікса у дозі бОмг ав! тричі на добу за ЗО хвилин до їжі та метформіна у дозі 50Омг двічі на добу даларгін у дозі 0,001г
Зо внутрішньом'язово двічі на добу та сандостатин у дозі О,О5мг підшкірно двічі на добу, загальним курсом 10-12 о діб.
Препарат сандостатин (октреотид) є синтетичним аналогом природного гормону соматостатину, який має всі його властивості, але є більш стійким у плазмі крові. За умов уведення сандостатину до організму людини, « спостерігається (окрім багатьох інших) його протекторний ефект для ЮО-клітин АРОЮ-системи, та здатність З7З 70 пригнічувати секрецію глюкагону. с Застосування даларгіну зменшує вираженість процесів перекисного окислення ліпідів, сприяє активізації "з системи антиоксидантного захисту.
Спосіб здійснюється таким чином.
Під наглядом знаходилось 50 хворих з цукровим діабетом 2 типу. Вік пацієнтів коливався від 50 до 72 років. У хворих відмічалася неадекватність корекції прандиальної глікемії тривалий час при використання
Ф традиційних схем лікування із застосуванням таблетованих цукрознижуючих препаратів. Всі вони страждали на («в цукровий діабет 2 типу середнього ступеню тривалий час. Хворим під час лікування проводилися біохімічні дослідження в динаміці (глюкоза сироватки крові, сечовина, креатинін, метаболіти системи перекисного ї-о окислення ліпідів). Перебіг захворювання супроводжувався досить вираженими порушеннями метаболізму: (Се) 50 гіперглікемією, глюкозурією, збільшенням вмісту у крові сечовини, креатиніну, середніх молекул. Лікування хворих містило медикаментозну терапію: хворі, згідно винаходу, отримували старлікс у дозі бОмг тричі на добу с за 30 хвилин до їжі з метформіном у дозі 50Омг двічі на добу разом з даларгіном у дозі 0,001г внутрішньом'язово двічі на добу та сандостатином у дозі 0,05мг підшкірно двічі на добу, загальним курсом 10-12 діб. 99 Завдяки такій тактиці лікування, визначалося значне зменшення або зникнення синдрому гіперглікемії, в. досягався адекватний контроль прандиальної глікемії, а тому - підвищувалася толерантність до фізичного навантаження. Покращувався гормональний фон, що виражалося в стабілізації рівня панкреатичних гормонів: зменшення вмісту головного контрінсулярного гормону глюкагону та ентероглюкагону. Також важливим був факт зменшення активності процесів перекисного окислення ліпідівд, зменшення показників ступеню кетоацидозу 60 (зменшення вмісту у сироватці крові піровиноградної кислоти, кетокислот). Відмічався більш легкий перебіг захворювання, запобігався розвиток ускладнень.
Приклад конкретного застосування способу.
Хворий Г., 60 років, знаходився у клініці з приводу цукрового діабету 2 типу, середнього ступеню тяжкості, що ускладнився розвитком діабетичної ангіопатії судин нижніх кінцівок. Об'єктивно: стан хворого бо середнього ступеню тяжкості, при огляді виявляються трофічні порушення на шкірі гомілок та ступнів у вигляді гіперкератозу, порушення пігментації, потоншення та сухість шкіри. Визначалися симптоми парестезії. За даними лабораторних досліджень встановлено, що рівень глюкози сироватки крові сягає 13,2ммоль/л, рівень інсуліну складав 10,бмкОд/мл, глюкагону - 23,9пг/мл. Вміст сечовини у сироватці крові складав 9,Зммоль/л, креатиніну - 183,5мкмоль/л. Концентрація піровиноградної кислоти складала 150,1мкмоль/л, бета-оксибутирату - 2,3ммоль/л.
Хворому була призначена наступна схема лікування. Медикаментозна терапія містила в собі реополіглюкін, трентал, пентоксифілін, папаверин, нікотинову кислоту, новокаїн, аналгін, дімедрол. Згідно з винаходом, у комплекс лікувальних заходів були включені старлікс у дозі бОмг тричі на добу за 30 хвилин до їжі з метформіном у дозі 50Омг двічі на добу разом з даларгіном у дозі О0,001г внутрішньом'язово двічі на добу, та /о бандостатином у дозі О,О5мг підшкірно, двічі на добу, загальним курсом 10-12 діб.
Завдяки такій тактиці лікування, визначено зменшення у сироватці крові вмісту глюкагону до 15,бпг/мл, ріст рівня інсуліну до 16,3мкОд/мл, рівень глюкози сироватки крові стабілізувався на рівні б,2ммоль/л. Рівні сечовини та креатиніну зменшилися до 6б,8ммоль/л та 110,8мкмоль/л - відповідно. Концентрація піровиноградної кислоти зменшилася до 86,5мкмоль/л, бета-оксибутирату - до 1,4ммоль/л. Одночасно мала місце нормоглікемія, /5 Зникли явища парестезій на нижніх кінцівках, покращилося самопочуття хворого.
У порівнянні з прототипом, запропонований спосіб надає можливість, в двічі знизити дозу старлікса, значно поліпшити контроль прандиальної та фонової глікемії. Корегуються також специфічні патогенетичні нейроендокрині порушення, що сприяє стабілізації рівнів інсуліну та глюкагону. Все це покращує самопочуття хворих, продовжує тривалість фази ремісії, скороченню строку лікування у стаціонарі.
Література 1. Щербак А.В., Пешко А.А, Кириенко Д.В. Адекватная коррекция прандиальной гликемии натеглинидом (старликсом) при сахарном диабете 2-го типа // Журнал практичного лікаря. - 2002. - Мо1 - С.57-62 2. Азтаї А.С., Магбріе А. Ога! Нуродіусаетіс адепів. Ап ирааїйе // Огодв. - 1984. -Мо28.-Р.62-78.

Claims (1)

  1. 29 Формула винаходу « Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу, що включає призначення цукрознижуючих препаратів, який відрізняється тим, що додатково призначають даларгін дозою 0,001 г, о зо внутрішньом'язово двічі на добу та сандостатин дозою 0,05 мг підшкірно двічі на добу, загальним курсом 10-12 діб. Ге) тріїгя я " : " " : : пов ме) Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 10, 15.10.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і (2 зв науки України. со -
    с . и? (о) («в) се) Фо іЧе) 60 б5
UA20021210338A 2002-12-20 2002-12-20 Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу UA60999A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210338A UA60999A (uk) 2002-12-20 2002-12-20 Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20021210338A UA60999A (uk) 2002-12-20 2002-12-20 Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA60999A true UA60999A (uk) 2003-10-15

Family

ID=74240647

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20021210338A UA60999A (uk) 2002-12-20 2002-12-20 Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA60999A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2008091177A1 (fr) * 2007-01-18 2008-07-31 Otkrytoe Aktsionernoe Obschestvo 'otechestvennye Lekarstva' Médicament pour le traitement du diabète à base d'exenatide et de dalargine, utilisation et traitement

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2008091177A1 (fr) * 2007-01-18 2008-07-31 Otkrytoe Aktsionernoe Obschestvo 'otechestvennye Lekarstva' Médicament pour le traitement du diabète à base d'exenatide et de dalargine, utilisation et traitement

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Rodbard et al. Reduced risk of hypoglycemia with insulin degludec versus insulin glargine in patients with type 2 diabetes requiring high doses of basal insulin: a meta-analysis of 5 randomized begin trials
Rayner et al. Proximal gastric compliance and perception of distension in type 1 diabetes mellitus: effects of hyperglycemia
Ma et al. A randomised trial of enteric-coated nutrient pellets to stimulate gastrointestinal peptide release and lower glycaemia in type 2 diabetes
US20210379059A1 (en) Combination of substances for regenerative therapy in patients with type 1 diabetes mellitus
US8367730B2 (en) Composition of amino acids for sublingual applying for enhanced skin integument repigmentation in vitiligo and method of its administration
AU2016311131A1 (en) Mineral compositions for stimulating the carbohydrate metabolism
Giugliano et al. Effects of salicylate, tolbutamide, and prostaglandin E2 on insulin responses to glucose in noninsulin-dependent diabetes mellitus
Pillion et al. Nasal absorption of mixtures of fast-acting and long-acting insulins
Golden et al. Management of diabetes during acute stroke and inpatient stroke rehabilitation
Wyne et al. Insulin therapy in type 2 diabetes
UA60999A (uk) Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу
KR102077374B1 (ko) 연하곤란 환자에서 뇌졸중의 치료에서 사용하기 위한 아미노산을 포함하는 조성물
UA60997A (uk) Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу
UA60998A (uk) Спосіб нормалізації рівня глікемії у хворих на цукровий діабет 2 типу
RU2435593C2 (ru) Фармацевтическая композиция для лечения сахарного диабета 2 типа и лекарственное средство на его основе
CN106466325B (zh) 一种预防或治疗糖尿病的药物、组合物及其制剂
Argyrakopoulou et al. DPP4 inhibitors: from sitagliptin monotherapy to the new alogliptin-pioglitazone combination therapy
Bradley Intensive insulin therapy in critically ill patients
Tolis Long-term management of acromegaly with Sandostatin
RU2750523C1 (ru) Способ лечения больных пожилого возраста с сахарным диабетом 2 типа
JP2021506933A (ja) 1型糖尿病およびインスリン使用2型糖尿病における運動誘発性低血糖の処置
RU2709488C1 (ru) Способ лечения и профилактики возраст-ассоциированных заболеваний
RU2804251C1 (ru) Способ увеличения минеральной плотности костной ткани у пациентов с остеопорозом, полинейропатией, при сахарном диабете 2 типа
RU2169593C2 (ru) Способ лечения и профилактики сосудистых осложнений сахарного диабета
RU2745821C1 (ru) Способ профилактики осложнений после плановой операции тотального эндопротезирования тазобедренного и/или коленного сустава у пациентов геронтологического возраста с сахарным диабетом