UA60071C2 - High-voltage device for electro-shock therapy with direct or remote action ?? ?? ?? ?? - Google Patents

High-voltage device for electro-shock therapy with direct or remote action ?? ?? ?? ?? Download PDF

Info

Publication number
UA60071C2
UA60071C2 UA2003010544A UA2003010544A UA60071C2 UA 60071 C2 UA60071 C2 UA 60071C2 UA 2003010544 A UA2003010544 A UA 2003010544A UA 2003010544 A UA2003010544 A UA 2003010544A UA 60071 C2 UA60071 C2 UA 60071C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pipelines
voltage
capsules
controlled valve
switch
Prior art date
Application number
UA2003010544A
Other languages
English (en)
Inventor
Georgii Gennadiiovych Gubariev
Original Assignee
Nat University Of Internal Aff
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nat University Of Internal Aff filed Critical Nat University Of Internal Aff
Priority to UA2003010544A priority Critical patent/UA60071C2/uk
Publication of UA60071C2 publication Critical patent/UA60071C2/uk

Links

Landscapes

  • Electrotherapy Devices (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до високовольтної імпульсної техніки і може бути використано як засіб спеціальної 2 техніки органів внутрішніх справ, а саме для безпосереднього і дистанційного впливу на правопорушників, з метою припинення правопорушень і затримки правопорушників.
Відомі високовольтні електрошокові пристрої контактної дії (1, 2| (дозволені до використання в МВС
України ІЗІ) - генератори імпульсів струму, які мають вражаючу больову і психологічну дію на людину. При цьому рівень створюваних імпульсів напруги досягає 40-200кКВ, а потужність імпульсу знаходиться в інтервалі до 70. 10Вт, Недоліком відомих електрошокерів є необхідність практично безпосереднього контакту пристрою з правопорушником, що не завжди можливо в умовах затримання правопорушників, а також не достатньо забезпечує безпеку співробітників міліції і не гарантує ефективне виконання завдань затримки правопорушників. Такі електрошокери не можуть використовуватись на відстанях більших за половину захисного проміжку робочих електродів пристрою (тобто більших 15-20мм), що є їх суттєвим недоліком. 19 Звичайно для дистанційного впливу на правопорушників при забезпеченні громадського правопорядку використовуються аерозольні упаковки з подразнюючими речовинами, пістолети і револьвери з гумовими кулями, газова зброя (пістолети і револьвери ), ручні і відстрілювані гранати з подразнюючими речовинами (41.
Такі засоби не є ефективними на відстанях від десятків сантиметрів до кількох метрів, а такі з них як газова зброя і гумові кулі на вказаних відстанях взагалі заборонені до застосування. Ці засоби в багатьох випадках також не є безпечними для правопорушників і оточуючих і не є ефективними для виконання завдань затримки правопорушників, оскільки часто є для правопорушників психологічно звичними. Вони також не мають достатньої швидкості дії, оскільки потребують певного часу після приведення в дію для прояву вражаючого фактору на правопорушника (наприклад, створення хмари подразнюючої речовини нестерпної концентрації), що також зменшує їх ефективність. При цьому жертвами застосування таких спеціальних засобів можуть стати не тільки с 29 випадкові свідки, але і співробітники міліції. Ге)
Найбільш близьким технічним рішенням є електрошокер дистанційної дії фірми Тагзег Іпіегпайопаї! (5), виповнений в вигляді пістолету, який вистрілює два голчаті електроди, приєднані до пристрою тонкими дротами.
Голчаті електроди пробивають одежу, і при контакті з тілом із пристрою подається високовольтний імпульс електричної енергії. Електрошокери Тазег забезпечують на відстані до кількох метрів больову і психологічну -- дію імпульсу струму на правопорушника, що проявляється в його нерухомості протягом кількох хвилин. Це ча дозволяє затримати правопорушника і надіти на нього наручники.
Але вказаний пристрій також не є достатньо безпечним і ефективним. Так попадання голчатих електродів в о життєво важливі органи (наприклад, очі людини) може нанести непоправні втрати для здоров'я людини, що о недопустимо. В Україні спеціальні засоби забезпечення громадського порядку в відповідності нормативними документами з їх використання, не повинні завдавати шкоди здоров'ю, приводити до поранень, або викликати не о відновлюваних порушень функцій органів і систем організму людини. Крім того, ефективність пристрою знижується складками одежі, одежею, що не прилягає до тіла чи яка складається з кількох шарів. При цьому використання в пристрої тонких дротів для передачі електричного імпульсу до правопорушника, може « супроводжуватись їх обривом, що знижує надійність роботи пристрою, а також приводить до незручностей при З 50 боротьбі і затримці правопорушників. Крім цього пристрій не може бути використаний для застосування проти с групи правопорушників, що є його суттєвим недоліком. з» В основу винаходу покладено завдання створення комбінованого електрошокера з можливостями і перевагами пристрою контактної і дистанційної дії. При цьому одночасно вирішується завдання підвищення безпеки, надійності та ефективності припинення злочинів і затримки правопорушників з використанням електрошокера контактної і дистанційної дії за рахунок передачі коротких імпульсів струму на певну відстань б до правопорушника через робочі і рідинні електроди пристрою в вигляді двох нерозривних струменів ав | електропровідного розчину (електроліту).
Переваги пристрою основані на тому, що такі струмені електропровідного розчину (наприклад, розчин о харчової солі) практично не несуть в собі небезпеки поранення, але надійно передають імпульси струму заданої -І 20 форми она тіло правопорушника. Важливо лише щоб обидва струмені розчину попадали на тіло.
Електропровідний розчин ефективно проникає через тканину одежі, контактує з тілом і розряд високовольтного
З блоку відбувається через тіло правопорушника, що викликає больовий і психологічний шок у нього.
Поставлена мета досягається за рахунок того, що високовольтний електрошоковий пристрій контактної і дистанційної дії, містить джерело електричної енергії низької напруги, вмикач джерела електричної енергії, 29 перетворювач електричної енергії, вихідний високовольтний блок, робочі електроди, балон високого тиску зі
ГФ) стисненим газом, трубопроводи і керований клапан, елементи індикації і управління, до яких, наприклад, входять запобіжник та пусковий вмикач (спусковий курок). Згідно винаходу пристрій відрізняється тим, що о додатково містить дві електроізоляційні капсули, заповнені електропровідними розчинами (електролітами), кожна з капсул має запобіжний клапан, вихідні трубопроводи і сопло для виходу розчину, при цьому вихідні бо трубопроводи і сопло виповнені в вигляді робочих електродів, які приєднані до виходів високовольтного блоку, електроізоляційні капсули через трубопроводи і керований клапан приєднані до балону зі стисненим газом, при цьому запобіжник приєднано до керованого клапану для блокування його роботи, а пусковий вмикач приєднано до вмикача джерела електричної енергії та до керованого клапану.
Згідно п.2 винаходу, поставлена мета досягається за рахунок того, що електроізоляційні капсули мають дві 62 оболонки, зовнішню - жорстку оболонку і внутрішню - гнучку (еластичну) оболонку, при цьому електропровідний розчин заповнює внутрішню еластичну оболонку, запобіжний клапан капсул, вихідні трубопроводи і сопло приєднані до внутрішнього об'єму гнучкої оболонки, а трубопроводи від керованого клапану приєднані до внутрішнього об'єму жорсткої оболонки. За рахунок цього стиснений газ, при спрацюванні пристрою, з балону
Високого тиску подається між зовнішньою і внутрішньою оболонкою капсули.
Суть винаходу пояснюється малюнком (Фіг.), де на Фігурі представлена блок-схема високовольтного електрошокового пристрою контактної і дистанційної дії згідно п.ї7 формули винаходу. Високовольтний електрошоковий пристрій містить в собі джерело електричної енергії низької напруги 1, вмикач джерела електричної енергії 2, перетворювач електричної енергії З, високовольтний блок 4, робочі електроди, виповнені змо В вигляді вихідних трубопроводів 5 і сопла б, які приєднані до виходів високовольтного блоку 4, балон високого тиску 7 зі стисненим газом, трубопроводи 8 і керований клапан 9, елементи індикації і управління, до яких, наприклад, входять запобіжник 10 та пусковий вмикач (спусковий курок) 11, дві електроізоляційні капсули 12, заповнені електропровідними розчинами (електролітами), кожна з капсул має запобіжний клапан 13, вказані вище вихідні трубопроводи 5 і сопло 6 для виходу розчину. Електроізоляційні капсули 12 через трубопроводи 8 і керований клапан 9 приєднані до балону зі стисненим газом 7, при цьому запобіжник 10 приєднано до керованого клапану У для блокування його роботи, а пусковий вмикач 11 приєднано до вмикача 2 джерела електричної енергії 1 та до керованого клапану 9.
Високовольтний електрошокуючий пристрій контактної і дистанційної дії працює таким чином. Режим контактного чи дистанційного використання електрошокера визначається положенням запобіжника 10, 2о наприклад, якщо він включений (керований клапан блокується), то можливий режим 1 - контактної дії, якщо виключений (керований клапан розблоковується), то режим 2 - дистанційної дії. В режимі 1 система викидання електропровідного розчину не працює. Натискуванням на пусковий вмикач (спусковий курок) 11, відбувається включення вмикача 2 джерела електричної енергії 1, енергія постійного струму перетворюється в перетворювачі електричної енергії З в енергію перемінного струму високої частоти, а потім в високовольтному блоці 4 в сч ов енергію імпульсів високої напруги. Високовольтні імпульси високої напруги подаються до робочих електродів, виповнених в вигляді вихідних трубопроводів 5 і сопла 6, приєднаних до виходів високовольтного блоку 4. Такі (8) електроди в свою чергу приводяться в контакт з тілом, або з одежею правопорушників (допустима відстань не більша за половину захисного проміжку робочих електродів пристрою, тобто не більше 15-20мм). Розряд імпульсів високої напруги потужністю в інтервалі 7-14Вт через тіло, викликає у правопорушників больовий шок, - ди зо поза свідомістю переляк, часткову нерухомість, а можливо і втрату свідомості. Це спрощує їх затримання і робить його безпечним для співробітників міліції. Проведені дослідження 121, а також багатолітня практика - використання електрошокерів за кордоном свідчить про їх безпечність для затримуваних. о
При виключенні запобіжника керований клапан 9 розблоковується, і пристрій працює в режимі 2 - дистанційної дії. Натискуванням на пусковий вмикач (спусковий курок) 11, відбувається включення вмикача 2 о
Зз5 Джерела електричної енергії 1, і іде перетворення електричної енергії в енергію імпульсів високої напруги, як «о і в режимі 1, описаному вище. Але одночасно з натискуванням на пусковий вмикач (спусковий курок) 11, відбувається відкривання керованого клапана 9 і стиснений в балоні високого тиску 7 газ, через трубопроводи 8 і керований клапан 9 видавлює з двох електроіїзоляційних капсул 12, два нерозривних струмені електропровідного розчину (електроліту). Проходячи через запобіжні клапани 13, вихідні трубопроводи 5 і сопло « для виходу розчину 6, струмені несуть на собі електричний потенціал виходів високовольтного блоку 4, оскільки пл») с трубопроводи 5 і сопло 6 приєднані до вказаних виходів блоку 4. При попаданні струменів електропровідного . розчину на тіло правопорушника, відбувається розряд імпульсів високої напруги через тіло людини, що як і в и?» режимі 1, викликає у правопорушника больову і психічну реакцію на дію імпульсу струму, що дозволяє попередити правопорушення і здійснити затримання правопорушника.
Позитивний ефект запропонованого пристрою досягається за рахунок того, що він дозволяє використати з б метою припинення правопорушень і затримки правопорушників вражаючу дію імпульсу електричного струму як при безпосередньому контакті, так і на певній відстані від правопорушників. При цьому винахід забезпечує о збереження в одному пристрої всіх переваг, характерних для електрошокерів контактної та дистанційної дії, і о одночасно не має недоліків електрошокерів контактної та дистанційної дії, при їх порівнянні між собою. До переваг винаходу в порівнянні з іншими спеціальними засобами можна віднести безпечність і нешкідливість для
Ш- протидіючих сторін, ефективність і вибірковість використання, високу зручність і швидкість застосування, як незвичність і психологічну раптовість впливу, вплив на підсвідомому рівні, швидку відновлюваність порушених функцій організму, екологічну чистоту.
ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ
1. Сидоренко Д.П. Злектрошок - защита для всей семьи. - Журнал "Радіоаматор", Мо12, 1997, ст.21. 2. Трубаев С.И., Кузнецов В.А. Злектрошоковье устройства МИР-4. Опьт разработки и внедрения в
Ф) правоохранительньїх органах Украйинь. -- Журнал "Бизнес и безопасность", Мо1,1999, стр.26-27. ка З. Постанова Кабінету Міністрів України від 4 серпня 1997 року Мо829 "Про внесення змін до Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку в Україні". во 4. Наказ МВС УРСР Мо118 від 30 березня 1991 року "Про оголошення Постанови Ради Міністрів Української
РСР "Про затвердження Правил застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку в
Українській РСР" (зі змінами і доповненнями, внесеними наказами МВС України Ме576 від 10 вересня 1993 року і
Мо597 від 26 жовтня 1992 року)". 5. Адуапсед Тазег - несмертельное оружие. По материалам зарубежной печати. - Журнал "Злектрик", Мо11, 65 2001, стр.19.
А -3 4 5.6 х ч вч М я! в ОХ м - ; | | у М ! Ко ри | І 10 ; го І що ПИВ, 8 МЛН. і г - і у / - // - 0-5 І / і, і /
І і /5 ву в. пуві,

Claims (2)

Формула винаходу
1. Високовольтний електрошоковий пристрій контактної і дистанційної дії, який містить джерело електричної енергії низької напруги, вмикач джерела електричної енергії, перетворювач електричної енергії, вихідний високовольтний блок, робочі електроди, балон високого тиску зі стисненим газом, трубопроводи і керований клапан, елементи індикації і управління, до яких, наприклад, входять запобіжник та пусковий вмикач (спусковий курою), який відрізняється тим, що пристрій додатково містить дві електроізоляційні капсули, заповнені с електропровідними розчинами (електролітами), кожна з капсул має запобіжний клапан, вихідні трубопроводи і о сопло для виходу розчину, при цьому вихідні трубопроводи і сопло виконані у вигляді робочих електродів, які приєднані до виходів високовольтного блока, електроізоляційні капсули через трубопроводи і керований клапан приєднані до балона зі стисненим газом, при цьому запобіжник приєднано до керованого клапана для блокування його роботи, а пусковий вмикач приєднано до вмикача джерела електричної енергії тадо керованого -ж7 клапана. їч-
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що електроізоляційні капсули мають дві оболонки, зовнішню - жорстку оболонку і внутрішню - гнучку (еластичну) оболонку, при цьому внутрішня еластична оболонка о заповнена електропровідним розчином, запобіжний клапан капсул, вихідні трубопроводи і сопло приєднані до о внутрішнього об'єму гнучкої оболонки, а трубопроводи від керованого клапана приєднані до внутрішнього об'єму жорсткої оболонки. |се) Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2005, М 7, 15.07.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і « науки України.
- . и? (о) («в) («в) -і - іме) 60 б5
UA2003010544A 2003-01-21 2003-01-21 High-voltage device for electro-shock therapy with direct or remote action ?? ?? ?? ?? UA60071C2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010544A UA60071C2 (en) 2003-01-21 2003-01-21 High-voltage device for electro-shock therapy with direct or remote action ?? ?? ?? ??

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003010544A UA60071C2 (en) 2003-01-21 2003-01-21 High-voltage device for electro-shock therapy with direct or remote action ?? ?? ?? ??

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA60071C2 true UA60071C2 (en) 2005-07-15

Family

ID=34884704

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003010544A UA60071C2 (en) 2003-01-21 2003-01-21 High-voltage device for electro-shock therapy with direct or remote action ?? ?? ?? ??

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA60071C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3523538A (en) Arrest device
US5517180A (en) Personal protection device
US4943885A (en) Remotely activated, nonobvious prisoner control apparatus
US4846044A (en) Portable self-defense device
US6439432B1 (en) Personal safety device
US20130294005A1 (en) Self-defense apparatus and method
US9042077B2 (en) Stun gun and method of use
US5949338A (en) Personal protection device
US7787232B2 (en) Multifunction security device
US8854789B2 (en) Self-defense system
US20040154071A1 (en) Non-lethal exoskeleton weapon
US5644297A (en) Personal protection device
US20120243141A1 (en) T.o.u.c.h.
US9927213B2 (en) Self-defense glove
US10694794B2 (en) Self-defense glove
US20060244613A1 (en) Remote Controlled: locking wrist and/or ankle incapacitating electroschock stun bracelet for prisoner control
CN104063988A (zh) 电子防狼器
CN203849830U (zh) 一种电子防狼器
UA60071C2 (en) High-voltage device for electro-shock therapy with direct or remote action ?? ?? ?? ??
US20070063848A1 (en) A security device
US7076903B2 (en) Safety lock for a firearm
EP0326268A2 (en) Apparatus for firing a jet of electrically charged liquid
KR200386061Y1 (ko) 강력 그물이 발사되는 체포 도구
US10401119B1 (en) Paint pellet pistol
JP2009047342A (ja) 刺股