UA58548C2 - Спосіб фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану організму людини (варіанти) - Google Patents

Спосіб фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану організму людини (варіанти) Download PDF

Info

Publication number
UA58548C2
UA58548C2 UA99105853A UA99105853A UA58548C2 UA 58548 C2 UA58548 C2 UA 58548C2 UA 99105853 A UA99105853 A UA 99105853A UA 99105853 A UA99105853 A UA 99105853A UA 58548 C2 UA58548 C2 UA 58548C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
brain
areas
patient
recorded
biocurrents
Prior art date
Application number
UA99105853A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Анатолій Алєксандровіч Годунов
Валєнтін Тімофєєвіч Кондрашенко
Original Assignee
Анатолій Алєксандровіч Годунов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Анатолій Алєксандровіч Годунов filed Critical Анатолій Алєксандровіч Годунов
Publication of UA58548C2 publication Critical patent/UA58548C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61NELECTROTHERAPY; MAGNETOTHERAPY; RADIATION THERAPY; ULTRASOUND THERAPY
    • A61N1/00Electrotherapy; Circuits therefor
    • A61N1/18Applying electric currents by contact electrodes
    • A61N1/32Applying electric currents by contact electrodes alternating or intermittent currents
    • A61N1/36Applying electric currents by contact electrodes alternating or intermittent currents for stimulation
    • A61N1/36014External stimulators, e.g. with patch electrodes
    • A61N1/36025External stimulators, e.g. with patch electrodes for treating a mental or cerebral condition

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Neurology (AREA)
  • Psychiatry (AREA)
  • Psychology (AREA)
  • Social Psychology (AREA)
  • Developmental Disabilities (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • Child & Adolescent Psychology (AREA)
  • Hospice & Palliative Care (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Radiology & Medical Imaging (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Measurement And Recording Of Electrical Phenomena And Electrical Characteristics Of The Living Body (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Electrotherapy Devices (AREA)

Abstract

Винахід належить до медицини, зокрема, до способів корекції фізіологічного стану організму людини з застосуванням електробіостимуляції його центральної нервової системи. Впливають на ділянки головного мозку в зоні чола і потилиці пацієнта відтвореними природними біострумами, попередньо записаними з тих же ділянок головного мозку людини і одночасно подразнюють ретикулярну формацію головного мозку пацієнта електрострумом. Попередньо записані біоструми з ділянок головного мозку людини в зоні чола і потилиці у вигляді безперервної послідовності електричних імпульсів піддають частотному аналізу і фільтрації. З цієї послідовності імпульсів вилучають ділянки, що вміщують шуми і артефакти, і замінюють на ті, що не вміщують їх, створюють з них іншу безперервну послідовність імпульсів, за допомогою якої проводять вплив. Подразнення ретикулярної формації проводять електрострумом, плавно та/чи поступово змінюючи напругу в інтервалі 2-240 вольт, та/чи силу струму в межах 2-70 мА, та/чи частоту струму в межах 0,5-1700 Гц. Вплив можна виконувати біострумами, попередньо записаними у людини, що знаходиться під дією медикаменту.

Description

Опис винаходу
Винахід належить до медичної області, зокрема, до методів корекції фізіологічного стану організму людини 2 з застосуванням електорбіостимуляції дії центральної нервової системи, а також може бути безпосередньо використаний для лікувального впливу на людей, хворих різноманітними порушеннями регулюючої функції головного мозку, профілактичного впливу на людей, що працюють в умовах, які потребують від них підвищеної розумової та фізичної активності або перебувають в надзвичайних умовах, наприклад, у пілотів під час польоту та авіддиспетчерів під час чергувань.
Відомій спосіб виклику штучного сну пацієнта, що заснований на тому, що на його головний мозок через електроди, розміщені на визначених ділянках голови, наприклад, на чолі чи на потилиці, впливають репродукованими природними біострумами, завчасно записаними з тих же дільниць голови людини під час глибокого медикаментозного сну |11.
Проте, при спробах застосувати відомий спосіб при ліквідуванні, наприклад, неврозів, психосоматичних 12 захворювань (гіпертонічна хвороба, нейроциркуляційна дистонія, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, бронхіальна астма), нейродермітів, нецукрового діабету та інших, а також при спробах стимулювання резервних можливостей організму людини (підвищення імунітету, застосування стимуляторів, підвищення пам'яті та здатності до сприймання нової інформації та інших) не вдалось досягнути будь-якого значного лікувального чи профілактичного ефекту, за виняткам нормалізації сну.
Відомий також спосіб лікування хворих виразковою хворобою шлунку та дванадцятипалої кишки, що базується на впливі на рефлексогенні зони електромагнітним опроміненням, що поступово нарощується за частотою струму, при постійному контролі електроенцефалограми, до частоти моменту зміни р-ритму на а-ритм й наступний вплив сигналом на цій частоті протягом 30-90 хвилин |21.
Зміни р-ритму на а-ритм на електроенцефалограмі характеризує перехід кортикальних елементів головного с мозку в спокійний стан, що суб'єктивно проявляє себе в стані релаксації чи сну і визначає частоту, що Ге) забезпечує виникнення біологічного ефекту. Проте, яскраво виявлений а-ритм властивий для людей з високим рівнем гнучкості нейродинамічних процесів. Крім того, у декого а-ритм взагалі відсутній, внаслідок чого регуляція електромагнітного випромінення за а-ритмом електроенцефалограм і знижує ефективність способу.
Відомий також спосіб стимулювання розумової і фізичної діяльності у людини, що охоплює вплив Через со електроди на ділянки головного мозку в зоні чола й потилиці пацієнта відтвореними природними біострумами, «І попередньо записаними з тих же ділянок головного мозку людини, що заходиться під дією медикаменте, природні біоструми підсилюють від 0,05-1,0мА до 15-25мМА й модулюють на відповідну частоту 1600-1700ГЦц, а о замість медикаменту використовують стимулюючий засіб. (ЗІ. с
У відомому випадку виклику штучного сну у людини дією електродів на ділянки головного мозку в зоні чола і потилиці пацієнта відтвореними природними біострумами, попередньо записаними з тих же ділянок головного о мозку людини під час глибокого медикаментозного сну, природні біоструми підсилюють від 0,05-1мА і моделюють на відповідну частоту 1600-1700ГцЦ від мінімуму до максимуму і навпаки (41
Найближчим аналогом є спосіб електробіостимулювання центральної нервової системи людини, що містить « в собі вплив на ділянки головного мозку в зоні чола і потилиці пацієнта відтвореними природними біострумами, З 70 попередньо записаними з тих же ділянок головного мозку людини, одночасно з впливом біострумами проводять с подразнення ретикулярної формації головного мозку пацієнта електрострумом 10-7ОмА і частотою 0,5- 320 Гц, з» причому, можно використовувати біоструми, попередньо записані у людини, що знаходиться під дією медикаменту 5).
Проте і ці способи не позбавлені недоліків. Внаслідок того, що електроенцефалографи містять підсилювачі з досить високим коефіцієнтом підсилення, вони мають значний рівень власних шумів, що негативно впливає на і-й результати застосування способу. Але найголовніше, що артефакти (значні нефункціональні зміни о електроенцефалограми, що викликаються м'язовою напругою пацієнта, електричним наведенням, недосконалістю апаратури), які майже завжди присутні при записуванні електроенцефалограми і є і-й неадекватними подразювачами для центральної нервової системи, що знижує лікувальний профілактичний «їз» 20 ефекти. Крім того, вказані недоліки заважають використовувати при відомих методах весь діапазон ефективних частот. Завданням, на вирішення якого спрямовано винахід, є підвищення ефективності фізіотерапевтичної дії со на пацієнта шляхом вилучення з електроенцефалограми шумів і артефактів, і застосування найефективнішого діапазону частот.
Завдання виконано тим, що в способі фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану людини, що 29 грунтується на впливи на ділянки головного мозку в зоні чола і потилиці пацієнта відтвореними природними
ГФ) біострумами, попередньо записаними з тих же ділянок головного мозку людини і одночасного подразнення юю ретикулярної формації головного мозку пацієнта електрострумом, попередньо записані біоструми з ділянок головного мозку людини в зоні чола і потилиці у вигляді безперервної послідовності електричних імпульсів, піддають частотному аналізу і фільтрації, потім з цієї послідовності імпульсів вилучають ділянки, що вміщують 60 шуми і артефакти, і замінюють на ті, що не вміщують їх, створюють з них іншу безперервну послідовність імпульсів, за допомогою якої проводять вплив, або попередньо записані біоструми у вигляді безперервної послідовності електричних імпульсів піддають частотному аналізу і фільтрації, потім вибирають окремі імпульси або групи імпульсів, що не містять шумів чи артефактів, створюють з них іншу безперервну послідовність імпульсів, з допомогою якої впливають, на подразнення ретикулярної формації проводять електрострумом, бо поступово та/чи поступово змінюючи напругу в інтервалі 2-240 вольт, та/ чи силу струму в межах 2-7ОмА, та/ чи частоту струму в межах 0,5-1700Гц, крім того, вплив можна виконувати біострумами, попередньо записаними у людини, що знаходиться під дією медикаменту.
Здійснення способу проілюстровано наступними прикладами. Установка, з допомогою якої реалізується заявлений спосіб, вміщує програмне - апаратний комплекс на базі персонального комп'ютера для аналізу та обробки записаних біоритмів, прилад для записування і відтворення біострумів, підсилювачі струму і відтворення біострумів, електростимулятор та набір електродів.
Загалом спосіб реалізується таким чином. У пацієнта чи здорової людини, що знаходиться, в разі необхідності, під дією медикаменту, що вибирається в залежності від діагнозу, записують біоструми у вигляді 7/0 послідовності електричних імпульсів при розміщенні електродів на чолі і потилиці. Записану послідовність електричних імпульсів (електроенцефалограму) піддають частотному аналізу і фільтрації в межах 0,5-40Гц, бо якраз у цьому діапазоні частот сконцентровані пануючі ритми. Вилучають з послідовності імпульси чи їх ділянки, що містять шуми чи артефакти, і замінюють їх на ті, що не містять шумів або артефактів. Крім того, можна створювати послідовність з одного чи декількох імпульсів, що не містять шумів і артефактів шляхом їх 7/5 багатократного повторення.
Пацієнту накладають електроди на чолі і потилиці для впливу завчасно підготовленою і обробленую за цим способом послідовністю електричних імпульсів. Вплив проводять в діапазоні 2-24 вольти.
Одночасно з цією дією, проводять подразнення ретикулярної формації при очно-потиличному розміщенні електродів електричним струмом в межах 2-240 вольт, 2-70 міліампер та частотою 0,5-1700ГцЦ, поступово чи 2о ступінчато зміняючи напругу, силу струму, чи частоту струму в залежності від діагнозу і реакції пацієнта на цей вплив. Час впливу на протязі 1 сеансу також залежить від діагнозу, стану та реакції пацієнта на вплив і звичайно становить від 10 до 65 хвилин. Кількість сеансів визначають за зміною об'єктивного стану пацієнта.
Кількість сеансів може коливаться від 1 до 7.
Приклад 1. Хворий А., 27 років, з діагнозом неврастенії. При лікуванні впливали біострумами, записаними сч від здорової людини в стані спокою і від неї ж, хворої, під час медикаментозного сну чи безпосередньо після введення транквілізатора (феназепаму). Електроди для впливу біострумами (20-3ОМА) накладали і) екстрацеребрально, а подразнення ретикулярної формації проводили струмами 20-50мМА з частотою 50-100ГуЦ при очно - потиличному розміщенні електродів. Вплив біострумами і подразненні ретикулярної формації проводили одночасно. Шуми і артефакти з записів біострумів не вилучались. Час впливу протягом одного сеансу со зо дановив 40- 60 хвилин. Провадились 5 сеансів. Внаслідок цього зменшилась подразливість, нормалізувався сон, відновилась працездатність. «
Приклад 2. Хворий Б., 36 років, з діагнозом неврастенії. При лікуванні впливами біострумами, записаними ю від здорової людини в стані спокою і від цієї ж людини, під час медикаментозного сну чи безпосередньо після введення транквілізатора (феназепаму). Електроди для впливу біострумами (20-3ОМА) накладали со екстрацеребрально, а подразнення ретикулярної формації проводили струмами 20-50мМА з частотою 50-100ГуЦ ю при очно - потиличному розміщенні електродів. Вплив біострумами і подразнення ретикулярної формації проводили одночасно. Шуми і артефакти з записів біострумів були вилучені, записи відкореговані. Час впливу за один сеанс становив 20-45 хвилин. Проводилось З сеанси. Досягнуть практично того ж результату, що в прикладі ІГ «
Приклад 3. Хворий В., 55 років, з діагнозом гіпертонічної хвороби 1-го ступеню. При лікуванні впливам пт) с екстрацеребрально біострумами (30-40мА) записаними попередньо від здорової людини в стані спокою, з . одночасним подразненням ретикулярної формації струмами 15-35мА з частотою 90-360ГЦ при очно - и?» потиличному розміщенні електродів. Час впливу за один сеанс становив 25-50 хвилин. Проводилось 7 сеансів.
Як наслідок, артеріальний тиск нормалізувався, покращився сон, знизилась подразливість, відновилась працездатність. с Приклад 4. Хворому Г, 32 років, з діагнозом нейродерміт при лікуванні екстрацеребрально робили впливи біострумами (20-40мМА), попередньо записаними від здорової людини в стані спокою і бюструмами цього ж со хворого, записаними через 30-60 хвилин після введення йому лікувальної дози феназепаму. Одночасно с проводилось подразнення ретикулярної формації струмами 20-70мМА з частотою 250-550Гц через розміщені в очно - потиличній зоні електроди. ве Сеанс продовжувався 40-60 хвилин. Проведено 5 сеансів. Після другого сеансу отерплість зменшилась. с Після 5 сеансів нормалізувався сон, зникли нервовість і отерплість.
Приклад 5. Пацієнт Д., 44 років. Діагноз: неврастенія (гіпостенічна форма) з порушенням сну. Нарікання на підвищену стомлюванють при розумовому і фізичному навантаженні. На головний мозок пацієнта впливали 5 біострумами, записаними від нього ж на початку лікування, за 40 хвилин після введення стимулюючого засобу - сиднокарбу. Одночасно проводилось подразнення ретикулярної формації струмами 20-60МА з частотою
Ф) 1000-1700Гц через електроди, розміщені в очно - потиличній зоні. На другий день стан пацієнта поліпшився, ка знизилась стомлюваність під час розумової і фізичній праці. Після б сеансів повністю нормалізувалась працездатність. во Приклад 6. Пацієнт К., 36 років. Діагноз: неврастенія (гіперстенічна форма) с порушенням сну. Нарікає на підвищену подразливість, поверховий, неміцний сон і неможливість заснути в транспорті, в період міжпольотного відпочинку (пацієнт-пілот), в екстремальних умовах. Пацієнтові одноразово введено снотворне (з ряду барбітуратів). За 30-40 хвилин в нього записувались біоструми головного мозку. Під час лікування пацієнтові на ті ж місця головного мозку впливали записаними попередньо біострумами. Одночасно 65 проводилось подразнення ретикулярної формації струмами 20-70мА частотою 450-1100Гц через очно - потиличні електроди. Під цим впливом хворий засинав на протязі 2-3 хвилин, після чого він відчував себе свіжим і працездатним. Після проведення 5 сеансів у пацієнта нормалізувався сон, зниклі нервові розлади, підвищилась працездатність. Викликаний штучний сон практично не відрізнявся від фізіологічного.
Крім того, діяння біострумів мозку, записаних після введення стимулюючого засобу (сиднокарбу) викликало у пацієнта підсилення фізичної і розумової активності.
Приклад 7. Пацієнт Л, 40 років, з діагнозом нейродерміт. Попередньо записували від хворого біоструми, з яких вибирали окремі імпульси, які не містять шумів, та/чи артефактів, створювали з них іншу безперервну послідовність імпульсів шляхом їх багатократного повторення. При лікуванні екстрацеребрально робили впливи цією послідовністю імпульсів (20-40мА). Одночасно проводилось подразнення ретикулярної формації струмами 7/0. 20-ТОМА з частотою 250-550Гц через розміщені в очно - потиличній зоні електроди.
Сеанс продовжувався 40-60 хвилин. Проведено 5 сеансів. Після другого сеансу отерплість зменшилась.
Після 5 сеансів нормалізувався сон, зникли нервовість і отерплість.
Приклад 8. Пацієнт М., 60 років. Діагноз: неврастенія (гіпостенічна форма) з порушенням сну. Нарікання на підвищену стомлюванють при розумовому і фізичному навантаженні. Попередньо, за 40 хвилин після введення 7/5 Стимулюючого засобу - сиднокарбу, записвали від хворого біоструми, з яких вибирали групи імпульсів, яка не містять шумів, та/чи артефактів, створювали з них іншу безперервну послідовність імпульсів шляхом їх багатократного повторення. На головний мозок пацієнта впливали цією послідовністю імпульсів. Одночасно проводилось подразнення ретикулярної формації струмами 20-60ОмМА з частотою 1000-1700Гц через електроди, розміщені в очно - потиличній зоні. На другий день стан пацієнта поліпшився, знизилась стомлюваність під час розумової і фізичній праці. Після 6 сеансів повністю нормалізувалась працездатність.
Наведені приклади не вичерпують всіх можливостей застосування способу для лікування та профилактики різних захворювань.
Література: 1. А 36. СРСР Мо 211752, ЗОК, 16, 1968. сч 2. А. 36. СРСР Мо 1233874, А 61 М 1/18, 1985. 3. Патент РБ Мо 1493, АбІМ 1/18, 1997. і) 4. Патент РБ Мо 1492, АбІМ 1/18, 1997. 5. Патент РБ Мо 1460, АБЄ1В 5/ 04, 1997. с

Claims (1)

  1. 30 Формула винаходу «
    1. Спосіб фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану організму людини, що складається з дії на ділянки головного мозку в зоні чола і потилиці пацієнта відтвореними природними біострумами, попередньо (2,0) Зз5 Записаними з тих же ділянок головного мозку людини й одночасного подразнення ретикулярної формації ю головного мозку пацієнта електрострумом, який відрізняється тим, що попередньо записані біоструми з ділянок головного мозку людини в зоні чола і потилиці у вигляді безперервної послідовності електричних імпульсів піддають частотному аналізу і фільтрації, потім із цієї послідовності імпульсів видаляють ділянки, що містять шуми і артефакти, і замінюють такими, що не містять їх, створюють з них іншу безперервну послідовність « імпульсів, за допомогою якої виконують дію. з с 2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що подразнення ретикулярної формації проводять електрострумом плавно та/чи поступово змінюючи напругу в діапазоні 2 - 240 В та/або силу струму в діапазоні 2-70 мА, та/чи :з» частоту струму в діапазоні 0,5-1700 Гц.
    З. Спосіб за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що дію виконують біострумами, попередньо записаними з ділянок головного мозку людини, що знаходиться під дією медикаменту. сл 4. Спосіб фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану організму людини, що складається з дії на ділянки головного мозку в зоні чола і потилиці пацієнта відтвореними природними біострумами, попередньо со записаними з тих же ділянок головного мозку людини й одночасного подразнення ретикулярної формації с головного мозку пацієнта електрострумом, який відрізняється тим, що попередньо записані біоструми з ділянок 5ор Головного мозку людини в зоні чола і потилиці у вигляді безперервної послідовності електричних імпульсів - піддають частотному аналізу і фільтрації, потім вибирають окремі імпульси або групи імпульсів, які не містять со шумів та/чи артефактів, створюють з них іншу безперервну послідовність імпульсів, за допомогою якої виконують дію.
    5. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що подразнення ретикулярної формації проводять електрострумом вв плавно та/чи поступово змінюючи напругу в діапазоні 2 - 240 В та/або силу струму в діапазоні 2-70 мА, та/чи частоту струму в діапазоні 0,5 -1700 Гц. (Ф; 6. Спосіб за п. 4 або 5, який відрізняється тим, що дію виконують біострумами, попередньо записаними з ГІ ділянок головного мозку людини, що знаходиться під дією медикаменту. во Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 8, 15.08.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. б5
UA99105853A 1998-03-26 1998-09-10 Спосіб фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану організму людини (варіанти) UA58548C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BY19980299 1998-03-26
PCT/BY1998/000009 WO1999048553A1 (en) 1998-03-26 1998-10-09 Method of physiotherapeutic correction of physiological state of human organism

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58548C2 true UA58548C2 (uk) 2003-08-15

Family

ID=4083722

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99105853A UA58548C2 (uk) 1998-03-26 1998-09-10 Спосіб фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану організму людини (варіанти)

Country Status (5)

Country Link
AU (1) AU9425198A (uk)
CA (1) CA2326172A1 (uk)
RU (1) RU2168935C2 (uk)
UA (1) UA58548C2 (uk)
WO (1) WO1999048553A1 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN100506147C (zh) * 2001-06-13 2009-07-01 康普麦迪克斯有限公司 用于监测意识的方法和设备

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3032029A (en) * 1958-07-09 1962-05-01 Thompson Ramo Wooldridge Inc System controlling apparatus and method
SU1233874A1 (ru) 1981-11-27 1986-05-30 Министерство Здравоохранения Усср Способ лечени больных звенной болезнью желудка и 12-перстной кишки
US5611350A (en) * 1996-02-08 1997-03-18 John; Michael S. Method and apparatus for facilitating recovery of patients in deep coma

Also Published As

Publication number Publication date
CA2326172A1 (en) 1999-09-30
RU2168935C2 (ru) 2001-06-20
WO1999048553A1 (en) 1999-09-30
AU9425198A (en) 1999-10-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6856704B2 (ja) 医学的障害の治療のためのデバイス
Grinker et al. Studies on corticohypothalamic relations in the cat and man
Chakravarthy et al. Mechanism of action in burst spinal cord stimulation: review and recent advances
Stohr et al. Origin of somatosensory evoked scalp responses in man
US6430443B1 (en) Method and apparatus for treating auditory hallucinations
US6463328B1 (en) Adaptive brain stimulation method and system
JP2023055798A (ja) 呼吸機能を可能にするための、脊髄ネットワークへのアクセス
Hassler et al. Behavioural and EEG arousal induced by stimulation of unspecific projection systems in a patient with post-traumatic apallic syndrome
US8934967B2 (en) Systems, methods and devices for treating tinnitus
Banzett et al. Cardiorespiratory variables and sensation during stimulation of the left vagus in patients with epilepsy
JP2013525029A (ja) 疼痛管理システム
US10076666B2 (en) Systems and methods for treating post-traumatic stress disorder
Gücer et al. Thalamic EEG recordings in patients with chronic pain
Agadagba et al. Excitation of the pre-frontal and primary visual cortex in response to transcorneal electrical stimulation in retinal degeneration mice
UA58548C2 (uk) Спосіб фізіотерапевтичної корекції фізіологічного стану організму людини (варіанти)
MAGORA et al. Observations on electrically induced sleep in man
WO2015024945A1 (en) Systems and methods for electrotherapy combined with feedback from sensors
RU2226381C1 (ru) Способ восстановления работоспособности организма человека и лечения синдрома хронической усталости
Siever Stimulation Technologies:" New" Trends in" Old" Techniques
RU2820133C1 (ru) Способ неинвазивной слаботочной электростимуляции структур головного мозга
RU2202382C2 (ru) Способ лечения бронхиальной астмы и обструктивного бронхита
US11241575B1 (en) Anxiolysis without sedation: awake craniotomy facilitated by continuous direct stimulation of cingulum bundle
RU2096047C1 (ru) Способ лечения психогенных головных болей
RU2383368C2 (ru) Способ лечения эпилепсии электростимуляцией нервов синокаротидной рефлексогенной зоны по карашурову с.е. - берсневу в.п.
He et al. Transcranial alternating current stimulation at individual alpha frequency enhances alpha activity in frontal areas