UA56194C2 - Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно - променевого переплаву - Google Patents

Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно - променевого переплаву Download PDF

Info

Publication number
UA56194C2
UA56194C2 UA99052728A UA99052728A UA56194C2 UA 56194 C2 UA56194 C2 UA 56194C2 UA 99052728 A UA99052728 A UA 99052728A UA 99052728 A UA99052728 A UA 99052728A UA 56194 C2 UA56194 C2 UA 56194C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
electron
rolling
ingot
crystallizer
ray
Prior art date
Application number
UA99052728A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Борис Євгенович Патон
Борис Евгеньевич Патон
Микола Петрович ТРИГУБ
Николай Петрович Тригуб
Олександр Якович Дереча
Александр Яковлевич ДЕРЕЧА
Генадій Віліорович Жук
Геннадий Вилиорович Жук
Олександр Миколайович Пікулін
Original Assignee
Інститут електрозварювання ім .Є О. Патона Hаціональної Академії Hаук України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут електрозварювання ім .Є О. Патона Hаціональної Академії Hаук України filed Critical Інститут електрозварювання ім .Є О. Патона Hаціональної Академії Hаук України
Priority to UA99052728A priority Critical patent/UA56194C2/uk
Publication of UA56194C2 publication Critical patent/UA56194C2/uk

Links

Landscapes

  • Continuous Casting (AREA)
  • Metal Rolling (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до галузі спеціальної електрометалургії, зокрема може бути використаний для одержання тонкого листа в установках електронно-променевого переплаву. Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно-променевого переплаву включає плавлення шихти в проміжну місткість, злив розплаву металу або сплаву в кристалізатор і формування плоского зливка. Зливок формують горизонтальним витягуванням з нерухомого кристалізатора і переміщують його поміж прокатними валками, підтримуючи температурний режим прокатки електронно-променевим нагрівом, при цьому товщину зливка, який наплавляється, регулюють, змінюючи відстань Н поміж верхньою і нижньою панелями кристалізатора в межах Н=(2...10)S, мм, де S - товщина листа після прокатки, мм. Винахід забезпечує підвищення ефективності і продуктивності технології одержання тонкого листа в установках електронно-променевого переплаву.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області спеціальної електрометалургії, зокрема до способу ведення процесів, які 2 поєднують виплавку зливків і напівбезперервну прокатку тонкого листа в установках ЕПП.
Відомі способи одержання плоских зливків в електронно-променевій установці, які складаються з плавлення витратної шихти на піддон, що вертикально опускається і наступної кристалізації металу в кристалізаторі в умовах обігріву поверхні розплаву металу скануючими електронними променями |1,21.
Такі способи не дозволяють одночасно вести виплавку зливка і його прокатку на тонкий лист в плавильній електронно-променевій печі, а виплавка тонких листів у вигляді плоских зливків малої товщини ускладнена низькою змочуваністю рідкого металу з охолоджуваною поверхнею піддону.
За прототип обрано спосіб одержання плоских зливків в електронно-променевій печі, при якому формування плоского зливка здійснюється горизонтальним переміщенням піддона відносно проміжної місткості і бар'єру, нарощування зливка-вертикальним переміщенням бар'єру |ЗІ. 19 Недоліки способу складаються в наступному. Спосіб не дозволяє одержувати тонкий лист металу прокаткою зливка в процесі його виплавки в електронно-променевій печі і передбачає одержання одного зливка за переплав. Процес одержання плоского зливка супроводжується його коробленням з-за нерівномірності температурного поля і усадкових явищ при твердінні, а високі витрати питомої потужності на обігрів поверхні розплаву викликають значні втрати металу на випаровування.
В основу винаходу поставлена задача одержання тонкого листа в установках ЕПП, поєднуючи процеси виплавки зливків та їх прокатки.
Поставлена задача досягається тим, що у відомому способі одержання тонкого листа в установках ЕПП, який включає плавлення шихти в проміжну місткість, злив розплаву металу або сплаву в кристалізатор і формування плоского зливка, зливок формують горизонтальним витягуванням з нерухомого кристалізатора і переміщують с 29 його поміж прокатними валками, підтримуючи температурний режим прокатки електронно-променевим нагрівом, Го) при цьому товщину зливка, який наплавляється регулюють, змінюючи відстань Н поміж верхньою і нижньою панелями кристалізатора в межах Н-(2...10)5, мм, де 5-товщина листа після прокатки, мм.
Порівняльний аналіз рішення, яке заявляється з прототипом показує, що спосіб, який заявляється відрізняється від відомого тим, зливок формують горизонтальним витягуванням з нерухомого кристалізатора і З переміщують його поміж прокатними валками, підтримуючи температурний режим прокатки од) електронно-променевим нагрівом, при цьому товщину зливка, який наплавляється регулюють, змінюючи відстань Н поміж верхньою і нижньою панелями кристалізатора в межах Н-(2...10)5, мм, де 5-товщина листа -- після прокатки, мм. Ці відмінності дозволяють зробити висновок про відповідність технічного рішення, яке Ге) заявляється, критерію "новизна". 325 Ознаки, які відрізняють технічне рішення, яке заявляється від прототипу, не виявлені в інших технічних о рішеннях при вивченні даної галузі (спеціальної електрометалургії) і суміжних галузях (чорна та кольорова металургія), отже, забезпечують рішенню, яке заявляється, відповідність критерію "суттєві відмінності".
Товщина зливка, який наплавляється, завдається в залежності від кінцевої товщини листа після прокатки в « межах Н-(2...10)5, мм, виходячи з необхідності забезпечити потрібний ступінь деформації металу для З 740 пророблення (подрібнення) структури металу або сплаву. с Процес одержання тонкого листа в установках ЕПП здійснюють таким чином. Витратну шихту розташовують з» в камері установки і потім вакуумують камеру. При досягненні робочого вакууму шихту падаючим механізмом направляють в зону дії електронних променів, де вона плавиться і краплі рідкого металу або сплаву потрапляють в проміжну місткість. По мірі накопичення розплаву металу або сплаву в проміжній місткості 49 здійснюють його злив за допомогою зливного носка в кристалізатор прямокутної форми. Поверхня рідкого і-й металу або сплаву в проміжній місткості, зливному носку і кристалізаторі піддається електронному нагріву. По
Ге») мірі твердіння зливок витягується горизонтально за допомогою піддона із затравкою. На виході з кристалізатора поверхня зливка обплавляється лінійною розгорткою електронного променя, усуваючи можливі дефекти і - підтримуючи температуру металу або сплаву перед прокаткою в інтервалі пластичної течії. Зливок переміщують (Те) 20 поміж прокатними валками, на які накладено зусилля для обтиску із завданим ступенем деформації. Прокатка здійснюється в декілька етапів для досягнення потрібної товщини листа і завданого ступеня обтиску. Лист після
Т» прокатки ріжеться на необхідну довжину і за допомогою спеціального механізму укладається в накопичувач.
Процес прокатки здійснюється безперервно до повного сплавлення шихти. Змінюючи відстань поміж верхньою і нижньою панелями кристалізатора/ регулюють товщину зливка і завдають її, виходячи з вимог необхідного 29 ступеня деформації металу або сплаву (балу по зерну). На кожному етапі деформації контролюють зусилля
ГФ) прокатки в межах допустимого і температуру металу за допомогою пирометрів. юю Після повного циклу сплавлення шихти і прокатки зливка камеру розвакуумують, відстиковують накопичувач і вивантажують пакет листів.
Приклад. Одержання тонкого листа зі оплаву титану марки ВТ1-0 здійснювалось в електронно-променевій 60 установці типу УЕ-182М з титанової губки марки ТГ-120.
Установка вміщує охолоджувані кристалізатор і проміжну місткість, сім електронних гармат для плавки і нагріву металу, а також лінію валкової прокатки, ножиці і накопичувач.
Робочий вакуум в камері установки складав 0,133...0,66Па. Розміри зливка, який виплавлявся в поперечному перерізі складали б00хвОмм. Товщина листа після прокатки на трьохвалковій лінії склала вмм при сумарному бо ступені деформації 9095. Температурний інтервал деформації підтримувався в межах 950-10502" Потужність,
яка, витрачалась на плавлення шихти і нагрів металу склала 480кВт при швидкості переплаву 220Окг/год.
Деформація зливка проходила без ускладнень, поверхня листа рівна, без прогинів. Бал по зерну відповідає 6,7 по класифікації.
Механічні властивості листа повністю задовольняють вимогам технічних умов на відпалений лист зі сплаву титану марки ВТ1-0.
Джерела інформації: 1. А.с. СРСР Моб15680, МКИ С21с 5/56, 1976 2. А.с. СРСР Мо845482, МКИ С22в 9/22, 1977 70 3. А.с. СРСР Мо302954, МКИ С21с 5/56, 1970

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно-променевого переплаву, який включає плавлення шихти в проміжну місткість злив розплаву металу або сплаву в кристалізатор і формування плоского зливка, який відрізняється тим, що зливок формують горизонтальним витягуванням з нерухомого кристалізатора і переміщують його поміж прокатними валками, підтримуючи температурний режим прокатки електронно-променевим нагрівом, при цьому товщину зливка, який наплавляється, регулюють, змінюючи відстань Н поміж верхньою і нижньою панелями кристалізатора в межах Н-(2 - 10)5, мм, де 5 - товщина листа після прокатки, мм. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 5, 15.05.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і сч ов науки України. о « (22) «- (Се) ІС в) -
    с . и? 1 (22) - о 50 с» Ф) іме) 60 б5
UA99052728A 1999-05-18 1999-05-18 Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно - променевого переплаву UA56194C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99052728A UA56194C2 (uk) 1999-05-18 1999-05-18 Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно - променевого переплаву

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99052728A UA56194C2 (uk) 1999-05-18 1999-05-18 Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно - променевого переплаву

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA56194C2 true UA56194C2 (uk) 2003-05-15

Family

ID=74208372

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99052728A UA56194C2 (uk) 1999-05-18 1999-05-18 Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно - променевого переплаву

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA56194C2 (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9962760B2 (en) 2009-02-09 2018-05-08 Toho Titanium Co., Ltd. Titanium slab for hot rolling produced by electron-beam melting furnace, process for production thereof, and process for rolling titanium slab for hot rolling

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9962760B2 (en) 2009-02-09 2018-05-08 Toho Titanium Co., Ltd. Titanium slab for hot rolling produced by electron-beam melting furnace, process for production thereof, and process for rolling titanium slab for hot rolling

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10000836B2 (en) Low-cost fine-grain weak-texture magnesium alloy sheet and method of manufacturing the same
Tzimas et al. A comparative characterization of near-equiaxed microstructures as produced by spray casting, magnetohydrodynamic casting and the stress induced, melt activated process
US10221471B2 (en) High strength aluminum alloy sheet excellent in bendability and shape freezability and method of production of same
CN105102679B (zh) 热轧用钛铸坯以及其制造方法
RU2421535C1 (ru) Металлическая фольга
US9896754B2 (en) Aluminum alloy sheet excellent in press-formability and shape fixability and method of production of same
US5311655A (en) Method of manufacturing titanium-aluminum base alloys
JP4991280B2 (ja) マグネシウム合金薄板の製造方法
Pajor et al. Glass forming ability of the Zr50Cu40Al10 alloy with two oxygen levels
JP4991281B2 (ja) マグネシウム合金薄板の製造方法
NO179780B (no) Fremgangsmåte og anordning for fremstilling av semi-ferrittisk rustfri stålstrimmel
UA56194C2 (uk) Спосіб одержання тонкого листа в установках електронно - променевого переплаву
JP2000510196A (ja) 銅陰極種板
US4705466A (en) Method and apparatus for producing rolled product from metal droplets
East et al. Amorphous magnesium sheet produced by twin roll casting
Dalle et al. Ni49. 8Ti42. 2Hf8 shape memory alloy strips production by the twin roll casting technique
JPS62197247A (ja) 異方性が小さくかつ結晶粒が粗大化し難いオーステナイト系ステンレス鋼薄板帯の製造方法
CN114032407A (zh) 用于工程结构件的高强高韧Mg89Y4Zn2Li5变形镁合金制备方法
JP2018178138A (ja) 成形性、曲げ加工性および耐デント性に優れた高強度アルミニウム合金板及びその製造方法
Nakaura et al. Properties of AZ31 magnesium alloy sheet produced by twin roll casting
JP2020015973A (ja) チタン鋳塊またはチタン合金鋳塊の製造方法および製造装置
CN111590041B (zh) 一种使用铝锂合金板材的生产装置的热处理方法
RU2819336C1 (ru) Сниженная чувствительность к растрескиванию литых слитков серии 7xxx, полученных непрерывным литьем в кристаллизатор (dc)
US20230013141A1 (en) Decreased cracking susceptibility of 7xxx series direct chill (dc) cast ingots
Ullmann et al. Deformation behaviour and microstructure development of Twin Roll Cast AZ31 strips