UA55918A - Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "джин" - Google Patents

Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "джин" Download PDF

Info

Publication number
UA55918A
UA55918A UA2002076120A UA200276120A UA55918A UA 55918 A UA55918 A UA 55918A UA 2002076120 A UA2002076120 A UA 2002076120A UA 200276120 A UA200276120 A UA 200276120A UA 55918 A UA55918 A UA 55918A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
mode
button
user
electronic
control
Prior art date
Application number
UA2002076120A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Леонід Петрович Шевченко
Original Assignee
Леонід Петрович Шевченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Леонід Петрович Шевченко filed Critical Леонід Петрович Шевченко
Priority to UA2002076120A priority Critical patent/UA55918A/uk
Publication of UA55918A publication Critical patent/UA55918A/uk

Links

Landscapes

  • Lock And Its Accessories (AREA)

Abstract

Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою (ЕЗП) полягає у тому, що в режимі "відкривання" із зовні приміщення визначають готовність ЕЗП до спрацьовування, для чого натискають на кнопку пуску ЕЗП. Після цього підносять індивідуальний ключ користувача до ЕЗП на відстань не більшу ніж 3 см від нього. Визначають правомочність користувача індивідуального ключа керувати спрацьовуванням і одночасно керують спрацьовуванням в цьому режимі при санкціонованому ЕЗП доступу. Користувач індивідуального ключа керує ЕЗП в таких режимах, як “закривання” із зовні і із середини приміщення, “відкривання” із середини приміщення, “блокування” для запобігання несанкціонованого виконання режиму “відкривання” із середини або із зовні приміщення. При керуванні перепрограмуванням замка в режимі "стирання" кодів індивідуальних ключів натискають на дві відповідні режиму кнопки, а при “перезапису” кодів індивідуальних ключів додатково підносять індивідуальний ключ користувача до ЕЗП. ЕЗП, що програмується, містить електронний засіб керування та електромеханічний привід. Конструктивні елементи електронного засобу керування розташовані окремо в індивідуальному ключі користувача, в зчитуванні коду і в замку. Корпус зчитувача коду має лицеву противандальну панель, виконану із матеріалу, проникного для радіохвиль. Зчитувач коду містить плату зчитування, приймально-передавальну антену, противандальну кнопку пуску ЕЗП і оптичний індикатор. Електромеханічний привід затвора містить ходовий гвинт з великим кроком метричної різі і гайку-планку із затвором.

Description

Винахід відноситься до галузі електронних замкових пристроїв(ЕЗП), що програмуються.
Відомий спосіб управління спрацюванням ЕЗП |по патенту України Ме43887, "Електронний замковий пристрій, що програмується", МПК Е 05 В 49/00, публ. 15.01.2002р., бюл.Ме 1, 2002р, патентовласник "ЕЛЕКТРОНІК КІ СИСТЕМЗ (Е.К.С.) САРЛ, ГО".
Спосіб керування спрацьовуванням даного ЕЗП полягає в тому, що в режимі "відкривання" із зовні приміщення визначають правомочність користувача індивідуального ключа керувати спрацьовуванням, керують спрацьовуванням в цьому режимі при санкціонованому ЕЗП доступу до керування, одержують оптичний і/або аудіо сигнал про спрацьовування, керують спрацюванням ЕЗП в режимі "закривання" із зовні приміщення, керують перепрограмуванням в режимі "стирання" коду замка, і в режимі "перезапису" коду замка. Користувач індивідуального ключа, відповідно до винаходу, перед визначенням його правомочності керувати спрацьовуванням не має інформації про готовність ЕЗП до спрацьовування, що може привести до поломки замка. Для спрацьовування ЕЗП в режимі "відкривання" або "закривання" необхідні фізичні зусилля користувача, якими не володіє певна категорія користувачів(інваліди, діти, хворі і літні люди), для яких до того ж керування спрацьовуванням цього замка складно. При загубленні індивідуального ключа, носія коду, виникає необхідність для користувача повної заміни електронного замкового пристрою. Перепрограмування ЕЗП є складним, так як складається із перепрограмування індивідуального ключа, вставлення його в щілину перепрограмування замка, і потребує часу більше ніж 15с. До того ж відсутні слідуючі функціональні можливості керування спрацьовуванням ЕЗП: дистанційне управління; блокування спрацьовуванням ЕЗП для запобігання несанкціонованого виконання режиму "відкривання" як із зовні, так і з середини приміщення.
Відомий патент України Ме43887, "Електронний замковий пристрій, що програмується", МПК Е 05 В 49/00, публ. 15.01.2002р, бюл. Ме1, 2002р., патентовласник "ЕЛЕКТРОНІК КІ СИСТЕМЗ(Е.К.С.) САРЛ, ГО".
ЕЗП, що програмується, містить електронний засіб керування в складі індивідуального ключа користувача, носія коду, кнопки перезапису, розташованих в замку запам'ятовуючого пристрою, який з'єднаний із зчитувачем коду і блоком електроживлення, засобу блокування, механічний привод затвору. В даному ЕЗП зчитувач коду з індивідуального ключа користувача знаходиться безпосередньо в замку, що не забезпечує зручності для користувача, так як замок неможливо встановити в необхідному місці для закривання дверей окремо від зчитувача коду. Щілина в замку для вводу індивідуального ключа користувача дає можливість несанкціонованого доступу механічними або хімічними засобами до внутрішніх конструктивних елементів замка. Розташування засобу перепрограмування коду індивідуального ключа користувача, кнопки перезапису і механічного коду безпосередньо в індивідуальному ключі користувача, збільшують його габарити, вагу, і тому він незручний в користуванні.
Так як індивідуальний ключ користувача в даному ЕЗП є частиною механічного приводу затвора, то для його переміщення необхідні фізичні зусилля користувача, що неможливо для деяких категорій користувачів(інваліди, діти, хворі і літні люди).
Задачею даного винаходу "Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "Джин" являється шляхом виконання зчитувача коду з індивідуального ключа користувача у вигляді окремого вузла з противандальною панеллю, проникною для радіохвиль, в складі якого є противандальна кнопка пуску ЕЗП, плата зчитування, приймально- передавальна антена діаметром не більше за 3,5см., виконання конструктивних особливостей електромеханічного приводу затвору в сполученні з набором кнопок, за допомогою яких користувач індивідуального ключа керує спрацьовуванням ЕЗП в режимах "відкривання", "закривання", "блокування" для запобігання несанкціонованого виконання режиму "відкривання" із середини або із зовні приміщення, а також перепрограмування в режимах "стирання" або "перезапису" кодів індивідуальних ключів, забезпечити зручність в користуванні замком, виключити можливість несанкціонованого доступу механічними або хімічними засобами до внутрішніх конструктивних елементів замка, забезпечити можливість керування ЕЗП для всіх категорій користувачів, розширити функціональні можливості керування спрацьовуванням ЕЗП, розширити номенклатуру ЕЗП, економічність при користуванні, зменшення габаритів.
Суть винаходу способу міститься в слідуючому. Відомо. В режимі "відкривання" із зовні приміщення визначають правомочність користувача індивідуального ключа керувати спрацьовуванням, керують спрацьовуванням ЕЗП в цьому режимі при санкціонованому ЕЗП доступу до керування, одержують оптичний і/або аудіо сигнал про спрацьовування ЕЗП, керують спрацюванням ЕЗП в режимі "закривання" із зовні приміщення, керують перепрограмуванням в режимі "стирання" коду замка і в режимі "перезапису" коду замка. Слідуюче нове. В режимі "відкривання" із зовні приміщення додатково визначають готовність
ЕЗП до спрацювання, для чого натискають на кнопку пуску ЕЗП, після чого при визначенні правомочності користувача індивідуального ключа, виконаного у вигляді електронного носія коду без джерела живлення, керувати спрацьовуванням, підносять на протязі 10с.індивідуальний ключ користувача до ЕЗП на віддаль
Зсм. від нього, і одночасно керують спрацьовуванням в цьому режимі. Керують спрацьовуванням: в режимі "закривання" із зовні приміщення натискають на кнопку пуску ЕЗП; в режимах "відкривання" або "закривання" із середини приміщення натискують на кнопку внутрішнього управління; в режимі "блокування" для запобігання несанкціонованого виконання режиму "відкривання" із середини приміщення натискають на кнопку блокування; в режимі "блокування" для запобігання несанкціонованого виконання режиму "відкривання" із зовні приміщення натискають на кнопку дистанційного контролю; при керуванні перепрограмуванням замка в режимі "стирання" кодів індивідуальних ключів одночасно натискають на кнопку пуску ЕЗП і кнопку перезапису, відпускають кнопку пуску ЕЗП, а кнопку перезапису утримують на протязі 10с.; в режимі "перезапису" кодів індивідуальних ключів користувачів одночасно натискають на кнопку перезапису і на кнопку пуску ЕЗП, відпускають кнопку перезапису, а кнопку пуску ЕЗП утримують на протязі 10с., і одночасно підносять індивідуальний ключ користувача до ЕЗП на віддаль не більшу ніж Зсм. до нього.
Технічний результат. Введення нової операції визначення готовності ЕЗП до спрацьовування, при якій користувач одержує інформацію про справність ЕЗП, дає можливість користувачу прийняти необхідне рішення по керуванню ЕЗП. Піднесення індивідуального ключа користувача до ЕЗП при керуванні спрацьовуванням в режимі "відкривання" із зовні приміщення на віддаль не більшу ніж Зсм. до нього, виключає несанкціоноване зчитування коду індивідуального ключа користувача, що підвищує надійність замка і спрощує процес керування. Керування ЕЗП в режимі "закривання" без застосування фізичних зусиль, шляхом натискання на кнопку пуску ЕЗП, важливо для певної категорії користувачів(інваліди, діти, хворі і літні люди). Можливість керувати спрацьовуванням в режимі "блокування" шляхом натискання на кнопку блокування проти несанкціонованого виконання режиму "відкривання" із середини приміщення розширює функціональні можливості для користувача по безпеці приміщення, так як блокується вихід із середини приміщення, що важливо коли в приміщенні знаходяться діти або хворі люди. Керування перепрограмуванням замка в режимах "стирання" і "перезапису" кодів індивідуальних ключів по даному способу спрощує процес перепрограмування ЕЗП.
Суть винаходу пристрою міститься в слідуючому. Відомо. ЕЗП, що програмується, містить електронний засіб керування в складі індивідуального ключа користувача, носія коду, кнопки перезапису, розташованих в замку запам'ятовуючого пристрою, який з'єднаний із зчитувачем коду і блоком електроживлення, засіб блокування, механічний привід затвору. Слідуюче нове. Зчитувач коду із індивідуального ключа користувача, який виконаний у вигляді електронного носія коду без джерела живлення, виконаний у вигляді окремого вузла, корпус якого має лицеву противандальну панель, виконану із матеріалу проникного для радіохвиль. В зчитувачі коду розташована плата зчитування, до якої під'єднані приймально-передавальна антена діаметром не більше за 3,5см., противандальна кнопка пуску ЕЗП і оптичний індикатор. Запам'ятовуючий пристрій з'єднаний з розташованою на лицевій планці кнопкою перезапису і платою виконавчою, яка розташована в замку, і яка, в свою чергу, з'єднана з блоком електроживлення, розташованим автономно, кнопкою блокування, розташованою на лицевій планці, кнопкою дистанційного контролю і кнопкою внутрішнього управління, які розташовані автономно, із розташованими в замку кінцевими вимикачами і мікроелектродвигуном електромеханічного приводу затвору. В його складі є ходовий гвинт з великим шагом метричної різі. На його кінцевих ділянках, спочатку і в кінці метричної різі виконані проточки для сходу гайки-планки із жорстко закріпленим на ній затвором, причому ширина кожної проточки ходового гвинта відноситься до ширини гайки-планки як 1 : 2. Слідуюче відомо. Відомі проспекти "Надіо Егедпепсу Ідепійісайоп бузіетв" фірми "Техав5 Іпзіпитепів Іпсогрогаїеа": запам'ятовуючий пристрій - Ме11-06-22-069 03/01 "бепйез 2000 Місто АРеадег"; індивідуальний ключ користувача - проспект Ме11-09-22-082 09/00 "2Зтт (абз5 Тгапзропаег". Електромеханічний привод затвору (заявка Великобританії Мо2223261, "Злектрическое злектромеханическое запирающее устройство или механизм", МПК Е 058 65/12, публ. 90 04 04 Ме14("ИСМ", випуск 61, Моб - 1991)).
Технічний результат. Склад зчитувача коду із індивідуального ключа користувача забезпечує компактне розташування елементів управління ЕЗП. До того ж такі конструктивні елементи його, як кнопка пуску ЕЗП і лицьова панель виконані противандальними, що підвищує надійність ЕЗП. Наявність кнопки пуску ЕЗП забезпечує живлення ЕЗП тільки під час робочого циклу спрацьовування, що знижує енергоємність пристрою. Виконання приймально-передавальної антени діаметром не більше ніж 3,5см. зменшує габарити зчитувача коду. Нові функціональні можливості забезпечують слідуючі конструктивні елементи ЕЗП: кнопка внутрішнього управління, яка розташована в зручному місці і під'єднана до плати виконавчої кнопка блокування, яка розташована на лицьовій планці замка і під'єднана до плати виконавчої; кнопка дистанційного контролю, яка розташована в зручному місці і під'єднана до плати виконавчої. Розташування кнопки перезапису на лицьовій планці замка знижує витрати користувача при загубленні ключа, носія коду, так як не потрібно міняти замок, а тільки змінюється індивідуальний ключ користувача, до того ж перепрограмування замка можливе тільки при відчинених дверях, що унеможливлює несанкціоноване його перепрограмування. Сукупність таких конструктивних елементів електромеханічного приводу, як ходовий гвинт з великим шагом метричної різі на кінцевих ділянках якого, спочатку і в кінці метричної різі виконані проточки для сходу гайки-планки, причому ширина кожної проточки відноситься до ширини гайки-планки із жорстко закріпленим на ній затвором як 1 : 2, що забезпечує швидкодію спрацювання затвору, причому забезпечується робочий хід затвору більший за 3,5см.
На кресленні зображена функціональна схема пристрою.
Даний спосіб складається із слідуючих операцій: визначають готовність ЕЗП до спрацьовування; визначають правомочність користувача індивідуального ключа керувати ЕЗП і, одночасно, при санкціонованому ЕЗП доступу до керування, керують ним в режимі "відкривання" із зовні приміщення; керують ЕЗП в режимі "закривання" із зовні приміщення; керують ЕЗП в режимі "відкривання" або "закривання" із середини приміщення; керують ЕЗП в режимі "блокування" проти несанкціонованого доступу до керування ЕЗП в режимі "відкривання" із зовні або із середини приміщення; керують перепрограмуванням замка в режимах "стирання" і "перезапису" кодів індивідуальних ключів користувачів.
Спосіб здійснюється слідуючим чином. Користувач індивідуального ключа(поз.1) керує спрацьовуванням ЕЗП в різних режимах і в різних умовах.
Режим "відкривання" із зовні приміщення. Користувач індивідуального ключа натискує на кнопку пуску
ЕЗП(поз.2), одержує аудіо і оптичний сигнали і при цьому визначає готовність ЕЗП до спрацьовування.
Після цього на протязі 10с. він підносить свій індивідуальний ключ до ЕЗП на відстань не більшу ніж Зсм. від нього і при цьому визначає свою правомочність керувати ЕЗП і, одночасно, при санкціонованому ЕЗП доступу, керує ним в режимі "відкривання" із зовні приміщення і одержує підтверджуючі аудіо та оптичний сигнали про це. При несанкціонованому ЕЗП доступу до керування спрацьовуванням режим "відкривання" не відбувається.
Режим "закривання" із зовні приміщення. Користувач індивідуального ключа натискує на кнопку пуску
ЕЗП і одержує підтверджуючі аудіо та оптичний сигнали про спрацювання ЕЗП в даному режимі.
Режим "відкривання" або "закривання" із середини приміщення. Користувач індивідуального ключа натискує на кнопку внутрішнього управління(по3.3) і одержує підтверджуючий аудіо сигнал про спрацювання ЕЗП у відповідному режимі.
Режим "блокування" проти несанкціонованого виконання режиму "відкривання" із середини приміщення. Користувач індивідуального ключа при виконанні режиму "закривання" із зовні приміщення натискує на кнопку блокування(поз.4) і одержує аудіо сигнал про спрацювання ЕЗП в даному режимі.
Режим "блокування" проти несанкціонованого доступу до керування із зовні приміщення. Користувач індивідуального ключа після спрацьовування ЕЗП в режимі "закривання" із середини приміщення натискує на кнопку дистанційного контролю(поз.3) і одержує підтверджуючий аудіо сигнал про спрацьовування ЕЗП в даному режимі. Користувач натискує одночасно на кнопку пуску ЕЗП і кнопку перезапису(поз.б), яку утримує на протязі 10с., одержує підтверджуючий аудіо сигнал про спрацювання ЕЗП і виконує при цьому перепрограмування замка(поз.7) в режимі "стирання" кодів індивідуальних ключів, а в режимі "перезапису" користувач натискує одночасно на кнопку перезапису і кнопку пуску ЕЗП, яку утримує на протязі 10с., і одночасно підносить свій індивідуальний ключ до ЕЗП на віддаль не більшу ніж Зсм. до нього і одержує підтверджуючий аудіо сигнал про спрацювання ЕЗП в даному режимі.
ЕЗП, що програмується, складається із електронного засобу керування і електромеханічного приводу.
Електронний засіб керування включає: індивідуальний ключ користувача(поз.1), виконаний у вигляді електронного носія коду без джерела живлення, в якому розташована приймально-передавальна антена(поз.8), яка під'єднана до мікрочіпа(по3.9); зчитувач коду(по3.10), виконаний у вигляді окремого вузла, який має лицеву противандальну панель(поз.11), виконану із матеріалу проникного для радіохвиль, до того ж в ньому розташовані плата зчитування(поз.12), до якої під'єднані приймально-передавальна антена(поз.13) діаметром не більше за 3,5см., противандальна кнопка пуску ЕЗП(поз.2) і індикатор оптичний(поз.14); розташовані в замку(поз.7) запам'ятовуючий пристрій(по3з.15), який з'єднаний з платою зчитування, блоком електроживлення(поз.16), розташованим автономно, кнопкою перезапису(поз.6), яка розташована на лицевій планці(поз.)17 замка і платою виконавчою(поз.18), яка в свою чергу з'єднана із блоком електроживлення, кнопкою блокування(по3з.4), розташованою на лицевій планці замка, кнопкою дистанційного контролю(поз.5) і кнопкою внутрішнього управління(поз.3), розташованими автономно, мікро електродвигуном(поз.19) електромеханічного приводу затвору(поз.20) і кінцевими вимикачами(поз3.21) і (поз.22). Електромеханічний привод складається із мікроелектродвигуна, редуктора(поз.23), ходового гвинта(поз.24) з великим шагом метричної різьби і ходової гайки-планки(поз.25), на якій жорстко закріплений затвор у вигляді, наприклад, чотирьох ригелів. На кінцевих ділянках ходового гвинта, спочатку і в кінці метричної різьби, виконані проточки(не показані) для сходу гайки-планки. В складі блоку електроживлення є аварійне джерело живлення(не показано).
Пристрій працює слідуючим чином. Затвор(поз.20) висунутий, кінцевий вимикач(поз.21) натиснутий.
Електронний засіб керування в стані чекання. При замиканні контактів кнопки пуску(по3з.2) ЕЗП подається живлення на запам'ятовуючий пристрій(поз.15) і плату виконавчу(поз.18). Запам'ятовуючий пристрій видає сигнал-запит на приймально-передавальну антену(по3з.13) в зчитувачі коду(поз.10), яка починає передавати радіосигнал в радіусі Зсм. на певній частоті. При цьому спрацьовує індикатор оптичний(поз.14) в зчитувачі коду і індикатор звуковий(не показаний) в платі виконавчій. Електронний засіб керування в стані готовності. Приймально-передавальна антена(поз.8) індивідуального ключа користувача(поз.1) приймає радіосигнал від приймально-передавальної антени зчитувача коду, який заряджає конденсатор мікрочіпа(поз3з.9) індивідуального ключа користувача. При цьому код індивідуального ключа користувача передається його приймально-передавальною антеною на другій частоті, приймається приймально- передавальною антеною зчитувача коду і передається на запам'ятовуючий пристрій, де він порівнюється із кодом індивідуального ключа, на який запрограмований замок. Якщо коди не збігаються, то електронний засіб керування продовжує знаходитися в стані готовності. При збігу кодів електронний засіб керування переходить в стан спрацьовування і плата виконавча подає живлення на мікро електродвигун(поз.19).
Мікроелектродвигун переміщує гайку-планку(поз.24) із затвором(поз.20). Затвор засунутий. Кінцевий вимикач(поз.22) натиснутий. Мікроелектродвигун вимкнутий. Електронний засіб керування в стані чекання.
При замиканні контактів кнопки пуску ЕЗП подається живлення в запам'ятовуючий пристрій і плату виконавчу. При цьому електронний засіб керування в стані спрацьовування і плата виконавча подає живлення на мікроелектродвигун, який переміщує гайку-планку з затвором. Затвор висунутий. Кінцевий вимикач(поз.21) натиснутий. Мікроелектродвигун вимкнутий. Електронний засіб керування в стані чекання.
При замиканні контактів кнопки внутрішнього управління(по3.3) подається живлення в запам'ятовуючий пристрій і плату виконавчу. При цьому електронний засіб керування переходить в стан спрацьовування і плата виконавча подає живлення на мікроелектродвигун, який переміщує гайку-планку із затвором. Затвор засунутий. Кінцевий вимикач(поз.22) натиснутий. Мікроелектродвигун вимкнутий. Електронний засіб керування в стані чекання. При замиканні контактів кнопки внутрішнього управління подається живлення в запам'ятовуючий пристрій і плату виконавчу. При цьому електронний засіб керування переходить в стан спрацьовування і плата виконавча подає живлення на мікроелектродвигун, який переміщує гайку-планку із затвором. Затвор висунутий. Кінцевий вимикач(по3з.21) натиснутий. Мікроелектродвигун вимкнутий.
Електронний засіб керування в стані чекання. При замиканні контактів кнопки дистанційного контролю(поз.5) блокується подача живлення в запам'ятовуючий пристрій і плату виконавчу. Електронний засіб керування залишається в стані чекання до одержання управляючого сигналу від кнопки внутрішнього управління. При замиканні контактів кнопки блокування(поз.4) виконавча плата блокує управляючі сигнали від кнопки внутрішнього управління і вона відключається. При замиканні контактів одночасно кнопки пуску
ЕЗП і кнопки перезапису(поз.6б) з послідуючим розмиканням контактів кнопки пуску ЕЗП подається живлення на запам'ятовуючий пристрій і подається керуючий сигнал на стирання коду індивідуального ключа користувача із запам'ятовуючого пристрою замка. При одночасному їх замиканні з послідуючим розмиканням контактів кнопки перезапису, ЕЗП знаходиться в стані готовності до запису коду індивідуального ключа користувача на протязі 15с.: запам'ятовуючий пристрій видає сигнал-запит на приймально-передавальну антену зчитувача коду, яка починає передавати радіосигнал в радіусі Зсм. на певній частоті. Приймально-передавальна антена індивідуального ключа користувача приймає в цьому радіусі радіосигнал від приймально-передавальної антени зчитувача коду, який заряджає конденсатор мікрочіпа(по3з.9) індивідуального ключа користувача, при цьому код індивідуального ключа користувача передається на другій частоті на приймально-передавальну антену зчитувача коду, і передається на запам'ятовуючий пристрій для його запису. Електронний засіб керування в стані чекання.
Приклад. Користувач індивідуального ключа інвалід по зору. При установленні зчитувача коду на зовнішньому боці дверей витримані оргономічні показники статури користувача. Зчитувач коду установлюється, наприклад, на рівні підборіддя користувача.
При керуванні ЕЗП користувач навченим рухом руки знаходить кнопку пуску ЕЗП, натискує її і одержує аудіо сигнал про готовність ЕЗП до спрацьовування. Після цього таким же навченим рухом руки користувач підносить свій індивідуальний ключ до місцезнаходження кнопки пуску ЕЗП. Відбувається режим "відкривання" із зовні приміщення і користувач одержує аудіо сигнал про це. Після заходу в середину приміщення користувач навченим рухом руки натискує кнопку внутрішнього управління, яка автономно установлена також, наприклад, на рівні підборіддя. Відбувається режим "закривання" із середини приміщення і користувач одержує аудіо сигнал про це. 1 й 2 й
З | т і 8 13 дет я«2208 ЩІ ттиААА-- 6 16,7 -128 і. Й
ГА М
АЛ ТЕ
Ще: ЕтАН-р Я 26 15 й 5 2. д- «І її Четвер 20 ші
Ер 25 18 Шивалкня пе
Ше -- ж у її тд І-ї син лиш 3 р й | 1 ді ЗА- го 2
Фіг

Claims (2)

1. Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою полягає у тому, що в режимі "відкривання" із зовні приміщення визначають правомочність користувача індивідуального ключа керувати спрацьовуванням, керують спрацьовуванням в цьому режимі при санкціонованому електронним замковим пристроєм доступу до керування, одержують оптичний і/або аудіосигнал про спрацьовування, керують спрацьовуванням в режимі "закривання" із зовні приміщення, керують перепрограмуванням в режимі "стирання" коду замка і в режимі "перезапису" коду замка, який відрізняється тим, що в режимі "відкривання" із зовні приміщення додатково визначають готовність електронного замкового пристрою до спрацьовування, для чого натискають на кнопку пуску електронного замкового пристрою, після чого при визначенні правомочності користувача індивідуального ключа, виконаного у вигляді електронного носія коду без джерела живлення, керувати спрацьовуванням підносять індивідуальний ключ користувача протягом 10 с до електронного замкового пристрою на відстань З см від нього і одночасно керують спрацьовуванням в цьому режимі, керують спрацьовуванням, в режимі "закривання" із зовні приміщення натискають на кнопку пуску електронного замкового пристрою, в режимух "відкривання" або "закривання" із середини приміщення натискають на кнопку внутрішнього управління, в режимі "блокування" для запобігання несанкціонованому виконанню режиму "відкривання" із середини приміщення натискають на кнопку блокування, для запобігання несанкціонованому виконанню режиму "відкривання" із зовні приміщення натискають она кнопку дистанційного контролю, при керуванні перепрограмуванням замка в режимі "стирання" кодів індивідуальних ключів користувачів одночасно натискають на кнопку пуску електронного замкового пристрою і кнопку перезапису, відпускають кнопку пуску електронного замкового пристрою, а кнопку перезапису утримують протягом 10 с, а в режимі "перезапису" кодів індивідуальних ключів користувачів одночасно натискають на кнопку пуску електронного замкового пристрою і кнопку перезапису, відпускають кнопку перезапису, а кнопку пуску електронного замкового пристрою утримують протягом 10 с, |і одночасно підносять індивідуальний ключ користувача на відстань не більшу ніж З см до електронного замкового пристрою.
2. Електронний замковий пристрій, що програмується, який містить електронний засіб керування в складі індивідуального ключа користувача, носія коду, кнопки перезапису, розташованих в замку запам'ятовуючого пристрою, який з'єднаний із зчитувачем коду і блоком електроживлення, і засобу блокування, механічний привід затвора, який відрізняється тим, що зчитувач коду з індивідуального ключа користувача, який виконаний у вигляді електронного носія коду без джерела живлення, виконаний у вигляді окремого вузла, корпус якого має лицеву противандальну панель, виконану із матеріалу, проникного для радіохвиль, в зчитувачі коду розташована плата зчитування, до якої під'єднані приймально-передавальна антена діаметром не більше за 3,5 см, противандальна кнопка пуску електронного замкового пристрою і оптичний індикатор, запам'ятовуючий пристрій з'єднаний з розташованою на лицевій планці кнопкою перезапису і розташованою в замку платою виконавчою, яка, в свою чергу, з'єднана з розташованим автономно блоком електроживлення, кнопкою блокування, розташованою на лицевій планці, кнопкою дистанційного контролю і кнопкою внутрішнього управління, які розташовані автономно, з розташованими в замку кінцевими вимикачами і мікроелектродвигуном електромеханічного приводу затвора, в складі якого є ходовий гвинт з великим кроком метричної різі, на його кінцевих ділянках, на початку і в кінці метричної різі, виконані проточки для сходу гайки-планки, причому ширина кожної проточки відноситься до ширини гайки-планки як 1:2.
UA2002076120A 2002-07-23 2002-07-23 Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "джин" UA55918A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002076120A UA55918A (uk) 2002-07-23 2002-07-23 Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "джин"

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002076120A UA55918A (uk) 2002-07-23 2002-07-23 Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "джин"

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA55918A true UA55918A (uk) 2003-04-15

Family

ID=74207289

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002076120A UA55918A (uk) 2002-07-23 2002-07-23 Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "джин"

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA55918A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8587405B2 (en) Electronic access control device
US7679525B2 (en) Remote control device and method of configuration of such a remote control device
EP3367341A1 (en) Electronic keypad lock for furniture, cabinets or lockers
US20100026487A1 (en) Security system control panel
EP1797268A1 (en) Operator for a movable barrier and method of use
US20030174044A1 (en) Operator for a movable barrier and method of use
WO2001089259A1 (es) Sistema de control remoto para gestion y control de accesos
WO2007144766A2 (en) Electronic locking/unlocking apparatus
EP1946276B1 (en) Security system entry control
JP2010185263A (ja) 施解錠システムおよび施解錠方法
UA55918A (uk) Спосіб керування спрацьовуванням електронного замкового пристрою і електронний замковий пристрій, що програмується, "джин"
US5969596A (en) Security system with automatic door locking/unlocking function
KR100416943B1 (ko) 출입관리 시스템 제어기
GB2219676A (en) A locking control system for preventing unauthorized entry into a secure area
CA2648482C (en) Security system entry control
KR20160138777A (ko) 양방향 디지털 도어락 장치
KR200249794Y1 (ko) 무선 통신을 이용한 건물 제어 시스템
KR200345120Y1 (ko) 건축물 안전 관리 시스템 및 전자도어록
WO2022268922A1 (en) A security monitoring system
JPH03504032A (ja) 鍵又はカードをもつた安全装置
ITRM970639A1 (it) Dispositivo di sicurezza che realizza un blocco elettromeccanico sulle aste di serrature in genere e sistema di allarme sonoro in grado di rilevare l'effrazione dello stesso dispositivo e della porta
KR20050118455A (ko) 이동통신 단말기를 이용한 도어락 제어장치