UA53923A - Молочно-фруктовий напій - Google Patents

Молочно-фруктовий напій Download PDF

Info

Publication number
UA53923A
UA53923A UA2002031944A UA200231944A UA53923A UA 53923 A UA53923 A UA 53923A UA 2002031944 A UA2002031944 A UA 2002031944A UA 200231944 A UA200231944 A UA 200231944A UA 53923 A UA53923 A UA 53923A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
milk
fruit
base
berry
mixture
Prior art date
Application number
UA2002031944A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Володимирович Дебчинський
Віктор Петрович Баришпол
Сергій Ігоревич Черняк
В'ячеслав Васильович Костриця
Наталія Євгенівна Ломницька
Original Assignee
Спільне Німецько-Українське Підприємство З Іноземними Інвестиціями У Формі Товариства З Обмеженою Відповідальністю "Дьолер Україна"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Спільне Німецько-Українське Підприємство З Іноземними Інвестиціями У Формі Товариства З Обмеженою Відповідальністю "Дьолер Україна" filed Critical Спільне Німецько-Українське Підприємство З Іноземними Інвестиціями У Формі Товариства З Обмеженою Відповідальністю "Дьолер Україна"
Priority to UA2002031944A priority Critical patent/UA53923A/uk
Publication of UA53923A publication Critical patent/UA53923A/uk

Links

Landscapes

  • Dairy Products (AREA)

Abstract

Молочно-фруктовий напій містить молочну і плодово-ягідну основу.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до молочної та безалкогольної промисловості і може бути використаний у виробництві 2 безалкогольних напоїв на молочній основі.
Відомо фруктово-молочні та овочево-молочні напої, які містять 20-4095 натурального фруктового або овочевого пюре, 36-4695 простокваші, одержаної з незбираного або знежиреного молока, яблучний пектин, цукровий сироп та 0,1-0,295 лимонної кислоти (пат-05 Мо4031264. А231І 2/02, 1977). Недоліком відомих напоїв є низькі органолептичні властивості через невиразний смак натурального фруктового або овочевого пюре. 70 Найбільш близьким до продукту, що заявляється, є напій на основі молочної сироватки, який містить молочну сироватку, яблучний сік, цукровий сироп з концентрацією 9,595 і ароматизатор - ефірне мандаринове масло у такому співвідношенні компонентів, мас.9о: молочна сироватка 25 яблучний сік 25 цукровий сироп 49,92 ефірне мандаринове масло 0,08 (пат-5У Мо 1829902, А23С21/00, 1993 - прототип).
Однак відомий напій має недостатньо виражені смако-ароматичні властивості.
Завданням винаходу є створення напою на молочній основі, в якому шляхом зміни компонентів та співвідношення між ними забезпечується покращання органолептичних властивостей, підвищення харчової цінності та розширення асортименту напоїв.
Поставлене завдання вирішується тим, що молочно-фруктовий напій, який містить молочну основу і фруктовий компонент, згідно з винаходом як фруктовий компонент містить плодово-ягідну основу у такому « співвідношенні компонентів, мас.9о:
Плодово-ягідна основа 1,0-90,0
Молочна основа решта. Гео)
Молочно-фруктовий напій містить як молочну основу молоко або маслянку, або молочну сироватку, або с йогурт, або суміш молочної сироватки з йогуртом чи молоком, або суміш вершків з йогуртом чи молоком. Молоко (ду та йогурт використовують як знежирені, так і з заданою масовою часткою жиру. Для нормалізації молочної основи за вмістом жиру до й складу додають вершки, згідно з розрахунками вмісту жиру в готовому напої. і.
Як молочну основу використовують також суміш води з молоком або маслянкою, або молочною сироваткою, З або сумішшю сироватки з йогуртом чи молоком. Додавання води знижує вміст сухих речовин в кінцевому продукті, його харчову і енергетичну цінність, при цьому напій має високі органолептичні показники.
Плодово-ягідні основи - це збалансовані композиції натуральних плодових і ягідних соків, їх концентратів, пюре, або суміші цих компонентів із стабілізаторами, ароматизаторами, барвниками і регуляторами кислотності. «
Плодово-ягідні соки є джерелом вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин, органічних кислот та інших шщ с біологічно активних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Серед вуглеводів соків значна й роль належить полісахаридам ( пектини, целюлоза ), які мають велике значення для нормалізації діяльності «» шлунково-кишкового тракту та забезпечують виведення з організму токсичних речовин, важких металів та радіонуклідів.
Склад плодово-ягідних основ підібрано з урахуванням особливостей молочної основи. яку використовують у «сл виробництві напоїв. Плодове-ягідні основи містять складові компоненти натуральних соків та інші інгредієнти, зокрема, рослинні барвники, стабілізатори, регулятори кислотності (лимонна кислота, цитрат натрію о тризаміщений), антиоксиданти (аскорбінова кислота), які значно підвищують харчову цінність продукту, його
Ге) смако-ароматичні властивості та благотворно діють на процеси травлення людини. Природні стабілізатори 5р підвищують стійкість напоїв. о Ряд плодово-ягідних основ, наприклад фірми Дьолер ГмбХ, Німеччина: Апельсин-Банан-Ваніль, се» АСЕ-Яблуко-Апельсин-Груша-Персик; Тропік з коренем женьшеню, мате, екстрактом гуарани містять композиції біологічно активних речовин (вітаміни, мікро- і макроелементи, харчові волокна, антиоксиданти, екстракти рослин бузини, женьшеню, липи, зеленого чаю тощо ) з плодово-ягідними соками, пюре, їх концентратами або Сумішшю цих компонентів із стабілізаторами, ароматизаторами, барвниками і регуляторами кислотності. Ці основи дають змогу одержувати функціональні продукти направленої дії. АСЕ - комплекс вітамінів А,С,Е, як
Р оксидант сприяє нормалізації обміну речовин, зниженню вмісту холестерину у крові. Екстракт бузини очищає кров. Екстракт зеленого чаю знижує рівень цукру та холестерину у крові, підтримує еластичність кровоносних судин. Екстракт женьшеню активізує та регулює обмін речовин, має адаптогенну дію, ефективний при фізичній во та психічній перевтомі. Біологічно-активні речовини вводять до складу напоїв безпосередньо або у складі плодово-ягідної основі.
Запропоновані основи органічно поєднуються з молоком і молочними продуктами, які містять практично всі необхідні для життєдіяльності речовини. Крім того, лактоза молочної основи має більш високу, ніж у інших вуглеводів, сорбцію ароматичних речовин. Ця властивість лактози дозволяє стабілізувати аромат та значно б5 Знизити вміст ароматизатора у плодово-ягідної основі.
Плодово-ягідні основи додають до складу напою у кількості 1-90 95, що обумовлюється вихідною молочною -Д-
сировиною та видом плодово-ягідної основи. Вміст плодово-ягідної основи менш, ніж 196 призводить до погіршення смако-ароматичних властивостей, зниження біологічної цінності продукту і не надає напою насиченої гами смакових відтінків основи, яку використовують. Запропонована кількість основи забезпечує високі органолептичні показники напою. Вміст плодово-ягідної частини у готовому продукті становить 1-90905.
Склад інгредієнтів плодово-ягідної основи враховує особливості молочної основи, для якої він призначений.
Найбільш прийнятні основи для напоїв із молоком (знежирені або з масовою часткою жиру 1,0-4,095), маслянкою або сумішшю молока з сироваткою містять концентрати натуральних соків, антиоксидант аскорбінову кислоту, стабілізатори (пектин, каррагенан), консервант (сорбат калію), рослинні барвники (бета-каротин) тощо. 70 Плодово-ягідні основи добре поєднуються з сумішшю молока і сироватки, сумішшю води з молоком, маслянкою або сироваткою. Використання сировини з малою енергетичною цінністю та низьким вмістом атерогенних речовин (знежирене молоко, маслянка, сироватка) дає змогу одержувати низькокалорійні напої з оздоровчо-профілактичною дією в запобіганні ожирінню та серцево-судинної патології.
Плодово-ягідні основи для напоїв із йогуртом та з використанням суміші йогурту і сироватки крім 7/5 Відповідних натуральних соків та їх концентратів містять стабілізатори пектин, гуарову камедь, каррагенан; антиоксидант аскорбінову кислоту, модифікований крохмаль, баластні речовини (пшеничні і вівсяні пластівці, зерна пшениці) та інші інгредієнти, які добре поєднуються з кисломолочними напоями. утвореними шляхом сквашування основи чистими культурами молочнокислих стрептококів термофільних рас і болгарської палички.
Запропоновані композиції із йогуртами знежиреними та з різною масовою часткою жиру дозволяють одержувати Молочно-фруктові напої з високою біологічною цінністю та покрашеними органолептичними і реологічними показниками продукту. В'язкість напою також збільшується завдяки утворенню інгредієнтами плодово-ягідного компонента додаткових молекулярних зв'язків у молочній основі. Вміст плодово-ягідної частини у готовому продукті становить 1-90 95, кислотність 70-802Т.
Напої із йогуртами мають дієтичні та лікувально-профілактичні властивості, обумовлені корисною Мікрофлорою йогурту та біологічно активними речовинами плодово-ягідних основ.
Молочно-фруктові напої виготовляють як без цукру, так і з додаванням цукру, або його замінників « (аспаркам, стевіозид). Вміст цукру становить переважно 1-1395. Збільшення кількості цукру понад 1395 призводить до погіршення смакових властивостей і підвищення енергетичної цінності продукту. Використання замінників цукру дає змогу одержувати напої з дієтичними і лікувально-профілактичними властивостями та со приємним смаком і ароматом.
Молочно-фруктовий напій одержують таким чином. с
До підготовленої молочної основи (молоко, маслянка, йогурт або суміш сироватки з йогуртом або молоком Ф тощо). згідно з рецептурою, додають плодово-ягідну основу у кількості 1-9095 га інші інгредієнти. Одержану суміш підігрівають до температури 60-702С і гомогенізують при тиску 10-18Мпа. Після чого суміш пастеризують і. при температурі 72-782С з витримкою 40 с, або при 80-8592С без витримки. Пастеризовані напої охолоджують до температури 4-82С та асептично розливають у споживчу тару. Термін зберігання продукту - до 6 місяців.
Приклад 1.
Молочно-фруктовий напій із молоком з масовою часткою жиру 495 виробляють за такою рецептурою, кг; «
Плодово-ягідна основа Персик-абрикос 3,0 шщ с Цукор 12,0 и Молоко з масовою часткою жиру 3,595 78,5 "» Вершки з масовою часткою жиру 20095 6,5
Напій має приємний насичений смак і аромат персика, вміст плодово-ягідної частини - 595, титрована «сл кислотність 202Т, енергетична цінність 100г продукту - УВккал. о Приклад 2. Молочно-фруктовий напій із маслянкою виробляють за такою рецептурою, кг:
Те) Сік вишневий 20,0
Цукор 6,0 іме) Маслянка 30,0 се» Пектин 04
Цитрат натрію тризаміщений 0,03
Ароматизатор 0,03
Барвник екстракту бузини. 0,1 з» Вода 43,5
Напій червоного кольору має приємний смак і аромат вишні, вміст плодово-ягідної частини - 20,095, титрована кислотність - 182Т, енергетична цінність 100г продукту - 42ккал, во Приклад 3. Молочно-фруктовий напій із йогуртом з масовою часткою жиру 2,596 виробляють за такою рецептурою, кг:
Плодово-ягідна основа Суміш ягід 20,0
Йогурт з масовою часткою жиру 3,595 71,5 65 Йогуртзнежирений 83
Напій має гомогенну консистенцію, насичений смак і аромат суниці, вміст плодово-ягідної частини - 14965, титрована кислотність - 802Т енергетична цінність 100г продукту - 88ккал.
Приклад 4. Молочно-фруктовниій напій із сироваткою виробляють за такою рецептурою:
Плодово-ягідна основа Персик-маракуя 3,5
Пектин 03
Цукор 8,5
Сироватка 30,0
Вода 57,7
Освіжаючий, тонізуючий напій має смак персика, титрована кислотність - 402Т, енергетична цінність 100г продукту - 4Тккал.
Приклад 5. Молочно-фруктовий напій із сумішшю молока та сироватки готують за такою рецептурою, кг. й й
Плодово-ягідна основа Вишня-гарбуз - помідори 12,0
Замінник цукру стевіозид 0,5
Пектин 04
Молоко знежирене 10,0
Сироватка 40,0
Вода 37,1
Напій має приємний смак вишні, вміст плодово-ягідної частини -1295, кислотність - 20 гТ, енергетична цінність 100г продукту - 45ккал. ря Приклад 6. Молочно-фруктовий напій із сумішшю йогурту та сироватки готують за такою рецептурою, кг. «
Плодово-ягідна основа Виноград-смородина бузина з зеленим чаєм і женьшенем 10,0
Цукор 4,5
Йогурт знежирений 40,0
Сироватка 10,0 о
Вода 35,5 се
Напій має гомогенну консистенцію, приємний смак чорної смородини, вміст плодово-ягідної частини -1095, Ме. титрована кислотність -802Т, енергетична цінність 100г продукту - 7Оккал. Завдяки концентрату соку бузини, со екстракту зеленого чаю та женьшеню напій сприяє нормалізації обміну речовин, підвищує захисні сили організму. юю
Запропонований винахід дозволяє одержувати широкий асортимент молочно-фруктових напоїв. Напої мають високі органолептичні показники, оригінальний насичений смак і аромат відповідних плодово-ягідних основ, характеризуються зниженою калорійністю при одночасному підвищенні харчової цінності. Крім того, винахід дає « змогу раціонально використовувати вторинну молочну сировину, зокрема знежирене молоко, молочну З с 10 сироватку, маслянку.

Claims (1)

  1. . "» Формула винаходу
    1. Молочно-фруктовий напій, що містить молочну основу і фруктовий компонент, який відрізняється тим, що іні як фруктовий компонент містить плодово-ягідну основу у такому співвідношенні компонентів, мас. 905 : (95) Плодово-ягідна основа 1,0-90,0 іс), Молочна основа решта. з 50
    2. Молочно-фруктовий напій за п. 1, який відрізняється тим, що як молочну основу містить молоко або сю маслянку, або молочну сироватку , або йогурт, або суміш сироватки з йогуртом чи молоком, або суміш вершків з йогуртом чи молоком.
    З. Молочно-фруктовий напій за п. 1, який відрізняється тим, що як молочну основу містить суміш води з молоком або маслянкою, або молочною сироваткою, або йогуртом , або сумішшю сироватки з йогуртом чи молоком.
    » 4. Молочно-фруктовий напій за п. 1, який відрізняється тим, що як плодово-ягідну основу містить плодово-ягідні соки, пюре, їх концентрати, або суміш цих компонентів зі стабілізаторами, ароматизаторами, барвниками і регуляторами кислотності. 60 5. Молочно-фруктовий напій за п. 1, який відрізняється тим , що як плодово-ягідну основу містить композицію біологічно-активних речовин з плодово-ягідними соками, пюре, їх концентратами або сумішшю цих компонентів зі стабілізаторами, ароматизаторами, барвниками і регуляторами кислотності.
    6. Молочно-фруктовий напій за п. 1, який відрізняється тим , що плодово-ягідна основа містить цукор або замінники цукру. б5 Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 2, 15.02.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    « со сч (22) со ІС в) ші с ;»
    1 (95) се) з 50 сю»
    60 б5
UA2002031944A 2002-03-11 2002-03-11 Молочно-фруктовий напій UA53923A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002031944A UA53923A (uk) 2002-03-11 2002-03-11 Молочно-фруктовий напій

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002031944A UA53923A (uk) 2002-03-11 2002-03-11 Молочно-фруктовий напій

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53923A true UA53923A (uk) 2003-02-17

Family

ID=74305525

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002031944A UA53923A (uk) 2002-03-11 2002-03-11 Молочно-фруктовий напій

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA53923A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Chavan et al. Whey based beverage: its functionality, formulations, health benefits and applications.
US20070218170A1 (en) Fiber Containing Alkaline Beverage and Methods For Production Thereof
RU2536921C2 (ru) Газированный напиток, включающий соевую муку или соевое молоко
BRPI0613530B1 (pt) produtos alimentícios fermentados contendo cepas probíoticas e seu procedimento de preparo
RU2329651C2 (ru) Кисломолочный продукт и способ его получения (варианты)
RU2491826C1 (ru) Способ производства напитка на основе молочной сыворотки
Jafarpour et al. Comparison of physicochemical properties and general acceptance of flavored drinking yogurt containing date and fig syrups
Amponsah et al. Proximate and sensory evaluation of non-diary probiotic beverages made from tiger-nuts (Cyperus esculentus L.) and soy bean (Glycine max)
Giri et al. Functional beverages: an emerging trend in beverage world
RU2591728C2 (ru) Молочный смузи для стимулирования роста детей
Tiwari et al. Diversification in flavoured milk: A review
US8501258B1 (en) Method for preparing milk-based beverages
Sunidhi et al. Comparison of dairy milk with vegan milk of different types available in India
Khalil The use of pomegranate juice as a natural source for antioxidant in making functional yoghurt drink.
Anirudh et al. Whey as crucial component in rejuvenating athlete health-a review
US11744268B2 (en) High complete protein, chemical free energy enhancement and muscle rejuvenation beverage for refreshment meal replacement and enhanced anti-inflammatory response
UA53923A (uk) Молочно-фруктовий напій
Yadav et al. Nutritional and organoleptic properties of oat milk dessert enriched with paneer and standardized milk
Yacoub et al. Improving the Quality and Sensory Properties of Drinkable Yogurt Made from Goat and Sheep Milk with Date Puree
Singh et al. Dairy-based beverages
Nande et al. A study on soymilk as a substitute for animal milk
CN116172069B (zh) 一种酸奶、活性乳酸菌饮料及它们的制备方法以及梨果仙人掌的应用
Bohora PREPARATION OF WHEY BASED PINEAPPLE BEVERAGE AND ITS STORAGE QUALITY EVALUATION
HARIKA UTILIZATION OF WHEY WATER FOR DEVELOPMENT OF PROBIOTIC FRUIT JUICES BASED BEVERAGES AND STUDY OF THEIR FUNCTIONAL PROPERTIES
Suresh PROCESS STANDARDIZATION FOR PREPARATION OF WHEY BEVERAGE ADDED WITH JAMUN (Syzygium cumini) JUICE