UA53082A - Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба - Google Patents

Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба Download PDF

Info

Publication number
UA53082A
UA53082A UA2002031709A UA200231709A UA53082A UA 53082 A UA53082 A UA 53082A UA 2002031709 A UA2002031709 A UA 2002031709A UA 200231709 A UA200231709 A UA 200231709A UA 53082 A UA53082 A UA 53082A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
knee joint
condyles
graft
tibia
ligaments
Prior art date
Application number
UA2002031709A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Іван Іванович Гаврилов
Иван Иванович Гаврилов
Original Assignee
Іван Іванович Гаврилов
Иван Иванович Гаврилов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іван Іванович Гаврилов, Иван Иванович Гаврилов filed Critical Іван Іванович Гаврилов
Priority to UA2002031709A priority Critical patent/UA53082A/uk
Publication of UA53082A publication Critical patent/UA53082A/uk

Links

Landscapes

  • Prostheses (AREA)

Abstract

Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба полягає в формуванні каналів у виростках стегнової кістки і великогомілкової кістки, проведенні через канали аутодермального трансплантата. Викроюють м'язовий клапоть на ніжці, до вільного кінця якого приєднують аутодермальний трансплантат, заповнюють канал одного з виростків м'язовим клаптем, виводять аутодермальний трансплантат на зовнішню поверхню одного з виростків, формують бічну зв'язку у вигляді дублікатури за формою трикутника з основою на великогомілковій кістці.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, зокрема, до травматології та ортопедії. 2 Пластика зв'язок колінного суглоба полягає у заміщенні ушкоджених зв'язок трансплантатами, серед яких найбільшу перевагу мають аутотрансплантати. При цьому, доволі часто, використовують фасцію, сухожилки м'язів та зв'язку наколінника (1, 2, 3). Проте, у даних випадках відбувається послаблення донорської ділянки, ці трансплантати обмежені у розмірах, вони довгий час перебудовуються та не мають стійкості до інфекції.
Використання цих трансплантатів не можливе при лікуванні хворих з нестабільністю колінного суглоба під час 70 наявності гнійного артриту чи остеомієеліта виростків стегна або гомілки.
Відомо, що трансплантати з аутодерми мають достатню міцність, еластичні, легко приживляються, здатні у короткий термін трансформуватися у тканини, що замінюють, та стійкі до інфекції |4, 5).
Найбільш близьким технічним рішенням, обраним як прототип, є спосіб пластики передньої хрестоподібної зв'язки колінного суглоба аутодермальним трансплантатом |б). За цим способом трансплантат викроюють на 72 зовнішній поверхні стегна, звільнюють від епідермісу та підшкірно-жирової клітковини та проводять через канали, зроблені у відростках стегна та гомілки.
Але відомий спосіб має наступні недоліки. Так, при застосуванні даного способу не завжди досягається відновлення стабільності колінного суглоба, що пов'язано зі значною довжиною та розтягуванням шкірного трансплантата, який під час навантаження здатний до подовження. Окрім цього, відомий спосіб не може застосовуватись при лікуванні нестабільності колінного суглоба хворим, які страждають на остеомієліт відростків стегна або гомілки з наявністю кісткових порожнин, бо трансплантат зі шкіри через недостатню гнотність не здатний бути дренажем суглоба й тканиною для тампонади остеомієлітичної порожнини.
Запропонований спосіб пластики зв'язок колінного суглоба вирішує задачу відновлення функції та стабільності суглоба під час ушкодження його зв'язок, при наявності гнійно-некротичного процесу у кістках, що утворюють суглоб. Рішення цієї задачі полягає у тому, що для лікування хворих з даною патологією « використовується комбінований міодермальний трансплантат.
Поставлена задача реалізується таким чином: остеомієлітична порожнина заповнюється м'язовою частиною трансплантата, котра утворюється з м'язового клаптя на ніжці, викроєного з м'язів стегна або гомілки ушкодженої кінцівки, а ушкоджені зв'язки заміщуються шкірною частиною трансплантата, котра утворюється зі сч шкірного клаптя, викроєного з краю операційної рани та підшитого до вільного кінця м'язового клаптя. Шкірна с частина трансплантата проводиться через канали, зроблені у відростках стегна або гомілки, та після відведення назовні створює бічну великогомілкову зв'язку у вигляді дублікатури за формою трикутника з основою на о великогомілковій кістці. со
Сутність винаходу пояснюється графічно: на (фіг.1) зображене формування аутотрансплантата; на (фіг.2) показаний приклад виконання пластики зв'язок колінного суглоба. о
Пластика зв'язок колінного суглоба реалізована у такий спосіб. Операція проводиться під загальним знеболюванням чи провідниковою анестезією. При наявності нориць в області суглоба, перед початком операції в них уводять розчин брильянтової зелені. Виконують парапателярний доступ Пайра до колінного суглобу. При « остеомієлітичному процесі в відростках стегна 1 роблять фістулонекрсеквестректомію з висіченням м'яких З 740 тканин, пофарбованих розчином бриліантової зелені й обробку остеомієлітичної порожнини. Змінені тканини с суглобових поверхонь 2 видаляють ощадливо скальпелем чи фрезою. У відростках стегна формують канал, а
Із» при наявності остеомієлітичної порожнини трансформують її в конусоподібний канал З, що з'єднує зовнішню поверхню виростків з порожниною суглоба в області міжвиросткової ямки 4. Продовживши операційний розтин шкіри в проксимальному напрямку до границі верхньої й середньої третини стегна, формують м'язовий трансплантат на ніжці 5. Розміри його повинні відповідати розмірами каналу в відростках стегна. З краю і-й операційної рани викроюють шкірний клапоть необхідної довжини і шириною близько см. Його звільняють від оз підшкірно-жирової клітковини і епідермісу. Шкірний трансплантат б підшивають до м'язового клаптя. З боку зовнішньої поверхні відростків великогомілкової кістки 7 до міжвідросткового підвищення 8 просвердлюють о отвори 9. Через утворені канали у відростках стегна і великогомілкової кістки проводять сформований ауто о 20 трансплантат. З виведеного на зовнішню поверхню відростка великогомілкової кістки вільного трансплантата формують бічну зв'язку 10 у вигляді дублікатури за формою трикутника з основою на великогомілковій кістці, що із відповідає анантомо - функціональним особливостям цієї зони. Таким чином, м'язовий клапоть заповнює ІВ порожнину відростка стегна, а шкірний трансплантат заміщує хрестоподібну і бічну зв'язку колінного суглоба (фіг.2). 29 Перевіряють рухи в колінному суглобі (згинання і розгинання). Операційну рану пошарове ушивають. Після в. операції кінцівку фіксують гіпсовою шиною на З - 4 тижні. Через 1,5 місяця дозволяють дозоване навантаження на кінцівку, а через З місяця - повну.
При застарілому пошкодженні зв'язок суглобу, одночасно з остеомієлічним процесом на гомілці, операцію проводять у той самий спосіб, тільки м'язовий клапоть викроюють з литкового м'яза і заповнюють їм канал у бо відростках великогомілкової кістки.
Якщо остеомієлітіччний процес захоплює одночасно відростки стегна і великогомілкової кістки, то необхідно формувати шкірно-м'язовий трансплантат на обох сегментах кінцівки.
Використання запропонованого способу дозволяє зменшити робочу довжину шкірного трансплантата при заміщенні хрестоподібних зв'язок. Це знижує величину його розтягання при навантаженні. Формування бічної бо зв'язки у виді дублікатури за формою трикутника з основою на великогомілковій кістці істотно підвищує ефективність лікування. Крім того, використання м'язового невільного клаптя є мірою запобігання розетку артриту і дозволяє виконувати пластику зв'язок колінного суглоба на фоні остеомієлітичного процесу.
ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ: 1. Желеев Ж. Метод восстановления передней крестообразной связки коленного сустава // Ортопед., травмат. и протезир. - 1967. - Мо7. - С. 64 - 66. 2. Ватаманюк Е.М. Восстановление поврежденньїх связок коленного сустава // Ортопед., травмат. и протезир. - 1991. - Мо 9. - С. 49 - 51.
З. Короленко В.Н., Андрейчин В.А. Оперативное лечение разрьвов передней крестообразной и боковьх 7/0 бвязок коленного сустава по "блочному принципу" // Ортопед., травмат. и протезир. - 1993 - Мо2. - С. 49 - 50. 4. Дермальная пластика в хирургии паренхиматозньх органов / К.А. Цьібернз, И.Г. Шрайт, В.Г. Липован, М.А.
Барган / Под ред. Е.Я. Семенюка. - Кишинев: "Штиинца", 1985. - 232с. 5. Міпівіп А. Ове ої (пе сцііз дгай іп ріавіїс орегайоп // Агай. Зига. - 1960. - Т. 181, Моб. - Р. 847 - 854. б. дапік В. 2иг Мегзогдипуд дег Кгеиграпамегпеїгипуд дез КпіедеепКевз тії Киїїзріавік // Вгітв' Вейг. 7/5 Кііп. Спіг., - 1957. - Мої. 194, Мо. - Р. 246 - 251.

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба шляхом формування каналів у виростках стегнової кістки і великогомілкової кістки, проведення через канали аутодермального трансплантата, який відрізняється тим, що викроюють м'язовий клапоть на ніжці, до вільного кінця якого приєднують аутодермальний трансплантат, заповнюють канал одного з виростків м'язовим клаптем, виводять аутодермальний трансплантат на зовнішню поверхню одного з виростків, формують бічну зв'язку у вигляді дублікатури за формою трикутника з основою на ов Великогомілковій кістці. « Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2003, М 1, 15.01.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с с «в) со ІС в) - с ;»
    1 (95) («в) о 50 Ко)
    60 б5
UA2002031709A 2002-03-01 2002-03-01 Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба UA53082A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002031709A UA53082A (uk) 2002-03-01 2002-03-01 Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002031709A UA53082A (uk) 2002-03-01 2002-03-01 Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA53082A true UA53082A (uk) 2003-01-15

Family

ID=74173428

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002031709A UA53082A (uk) 2002-03-01 2002-03-01 Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA53082A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2004008797A (ja) 人工膝関節のための大腿骨コンポーネントセット
Goldthwait V. Permanent dislocation of the patella. The report of a case of twenty years' duration, successfully treated by transplantation of the patella tendons with the tubercle of the tibia
Mazock et al. Proximal tibia bone harvest: review of technique, complications, and use in maxillofacial surgery.
US20050165491A1 (en) Method and apparatus for bi-compartmental partial knee replacement
Waugh et al. Total knee replacement: operative technic and preliminary results
UA53082A (uk) Спосіб пластики зв'язок колінного суглоба
Bryan et al. The quest for the replacement knee
Ryerson Arthrodesing operations on the feet: Edwin W. Ryerson MD (1872-1961). The 1st president of the AAOS 1932.
GILL Operation for correction of paralytic genu recurvatum
RU2437628C1 (ru) Оперативный доступ при пластике передней крестообразной связки коленного сустава
RU2802423C1 (ru) Способ выполнения доступа при первичном тотальном эндопротезировании коленного сустава
Carrell Use of fascia lata in knee-joint instability
RU2099018C1 (ru) Способ лечения вывиха надколенника
RU2325864C1 (ru) Способ лечения передней нестабильности коленного сустава
RU2257864C2 (ru) Способ аутопластики малоберцовых связок голеностопного сустава сухожилием полусухожильной мышцы бедра
SU1739979A1 (ru) Способ лечени фиброзного анкилоза коленного сустава
Marsden Amputation: surgical technique and postoperative management
RU2185789C2 (ru) Способ хирургического лечения вялого паралича четырехглавой мышцы бедра
RU2002454C1 (ru) Способ пластики передней крестообразной св зки
Shah et al. Quadricepsplasty: A modality for stiff knee
RU2064290C1 (ru) Способ хирургического лечения хронической переднемедиальной нестабильности коленного сустава
SU1174013A1 (ru) Способ энцопротезировани коленного сустава
RU2113185C1 (ru) Способ пластики передней крестообразной связки коленного сустава
SU1445714A1 (ru) Способ лечени поражений мыщелка большеберцовой кости
SU1496785A1 (ru) Способ пластики задней крестообразной св зки