UA51307A - Світлодинамічний пристрій (варіанти) - Google Patents

Світлодинамічний пристрій (варіанти) Download PDF

Info

Publication number
UA51307A
UA51307A UA2002021363A UA200221363A UA51307A UA 51307 A UA51307 A UA 51307A UA 2002021363 A UA2002021363 A UA 2002021363A UA 200221363 A UA200221363 A UA 200221363A UA 51307 A UA51307 A UA 51307A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
light
sign
diffuse
reflective
conducting element
Prior art date
Application number
UA2002021363A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Юрій Юрійович Чайченко
Original Assignee
Юрій Юрійович Чайченко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юрій Юрійович Чайченко filed Critical Юрій Юрійович Чайченко
Priority to UA2002021363A priority Critical patent/UA51307A/uk
Publication of UA51307A publication Critical patent/UA51307A/uk

Links

Landscapes

  • Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
  • Optical Elements Other Than Lenses (AREA)

Abstract

Світлодинамічний пристрій містить принаймні два світлопровідних елементи, принаймні один із яких з полірованими поверхнями, на яких розміщено принаймні по одному знаку, принаймні один із яких дифузно-відбиваючий, і точкові джерела світла для підсвічування принаймні одного світлопровідного елемента, а також блок електронно-програмного управління точковими джерелами світла. Принаймні один світлопровідний елемент виконаний з неполірованими поверхнями. Як варіант, у світлодинамічному пристрої принаймні один знак виконаний з оптично прозорого чи непрозорого матеріалу, чи комбінованим.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області рекламно-інформаційних технологій, а саме до устаткування для 2 представлення інформації, у якому інформація складається на підкладці шляхом чи вибірки комбінації окремих елементів, а також до освітлених вивісок і знаків з особливим чи незвичайним світловим ефектом.
Відомі інформаційні екрани, що називаються "акрилайтами" і випускаються у великій кількості рекламними фірмами, у тому числі й українськими |Материаль! для рекламь, полиграфии и строительства. АВЕРС. НОВІТНІ
ТЕХНОЛОГІЇ. Программа поставок 2001-2002 г). Усі відомі гакр ил а йти" виконані по єдиній конструктивній 70 схемі, що містить у собі: світлопровід ний елемент з оптично прозорого матеріалу з полірованими поверхнями пластинчастої форми, на одній з яких виконаний набір знаків, підсвічений збоку через поліровану поверхню джерелом світла. Основним недоліком конструкції "акрилайта" є використання люмінесцентних джерел світла, у вигляді трубок.
Найбільш близьким до винаходу, що заявляється, є світлодинамічний пристрій, представлений у вигляді 12 пристрою для демонстрації інформації який містить, принаймні два світло провід них елементи, на яких розміщені, принаймні по одному знаку, і точкові джерела світла для підсвічування знаків, а також блок електронно-програмного управління точковими джерелами світла, |див. деклараційний патент України Мо 39770,
МІК ОО 9/00, публ. 15.06.2001 р... При цьому принаймні один світлопровід ний елемент виконаний з полірованими поверхнями, а принаймні один зі знаків - дифузно-відбиваючим. Дифузно-відбиваючи знаки, можуть бути виконані гравіюванням або шліфуванням.
Недоліками відомого світлодинамічного пристрою є конструктивне виконання світлопровід них елементів з полірованими поверхнями, а також використання для демонстрації інформації дифузно-відбиваючих знаків, що приводить до збільшення трудомісткості і вартості виробу.
В основу винаходу поставлена задача удосконалення відомого світлодинамічного пристрою шляхом зміни конструктивного виконання світлопровід них елементів та знаків, щоб забезпечити зниження трудомісткості і « вартості виготовлення виробу в цілому.
Поставлена задача в першому варіанті вирішується тим, що у світлодинамічному пристрої, що містить, принаймні два світлопровідних елементи, принаймні один із яких з полірованими поверхнями, на яких розміщені, принаймні по одному знаку, принаймні один із яких дифузно-відбиваючий, і точкові джерела світла для - підсвічування, принаймні одного світлопровідного елемента, а також блок електронно-програмного управління Га») точковими джерелами світла, відповідно до винаходу, принаймні один світлопровідний елемент виконаний з неполірованими поверхнями. о
Поставлена задача в другому варіанті вирішується тим, що у світлодинамічному пристрої, що містить, «-- принаймні два світлопровідних елементи, принаймні один із яких з полірованими поверхнями, на яких розміщені, 325 принаймні по одному знаку, принаймні один із яких дифузно-відбиваючий, і точкові джерела світла для о підсвічування, принаймні одного світлопровідного елемента, а також блок електронно-програмного управління точковими джерелами світла, відповідно до винаходу, принаймні один знак виконаний не дифузно-відбиваючим, а саме з оптично прозорого матеріалу чи з оптично непрозорого матеріалу чи комбінованим. «
Використання у світлодинамічному пристрої, принаймні, одного світлопровідного елемента з неполірованими З 70 поверхнями дозволяє знизити трудомісткість і вартість виготовлення виробу, за рахунок виключення с полірування світлопровідного елемента, тобто обробки його до одержання дзеркального блиску поверхні. з» Крім того, використання, принаймні, одного знака, виконаного Кк! оптично прозорого чи непрозорого матеріалу дає можливість використовувати світлодинамічний пристрій при наявності інших джерел світла, також дозволяє знизити трудомісткість і вартість виготовлення виробу за рахунок виключення гравіювання чи шліфування при виготовленні знака. і-й Суть винаходу, що заявляється, у двох варіантах пояснюється наступними кресленнями: - На фіг.1 - світлодинамічний пристрій, з одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком і одним світлопровідним елементом з неполірованими поверхнями з о дифузно-відбиваючим знаком, і знаком, виконаним з непрозорого матеріалу, загальний вигляд; ав! 20 На фіг.2 - світлодинамічний пристрій, з одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком і одним світлопровід ним елементом з неполірованими поверхнями зі знаком, т виконаним з оптично прозорого матеріалу, наприклад самоклеючої плівки, загальний вигляд;
На фіг.3 - світлодинамічний пристрій, з одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком і одним світлопровідним елементом з неполірованими поверхнями зі знаком, 25 виконаним з непрозорого матеріалу, загальний вигляд; в. На фіг.4 - світлодинамічний пристрій, з одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком і одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями зі знаком, виконаним із прозорого матеріалу і знаком, виконаним з непрозорого матеріалу, загальний вигляд;
На фіг.5 - світлодинамічний пристрій, з одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями з 60 дифузно-відбиваючим знаком і знаком, виконаним з непрозорого матеріалу й одним світлопровідним елементом з неполірованими поверхнями з комбінованим знаком, загальний вигляд;
На фіг.6 - світлодинамічний пристрій, з одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком і знаком, виконаним з прозорого матеріалу й одним світлопровідним елементом з полірованими поверхнями з комбінованим знаком, загальний вигляд; бо На фіг.7 - блок-схема електронно-програмного блоку управління точковими джерелами світла.
По першому варіанту світлодинамічний пристрій, що заявляється, виконаний таким чином.
Як показано на фіг.1, світлодинамічний пристрій містить світлопровщний елемент 1 з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком 2, світлопровід ний елемент З з неполірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком 4, а також знак 5, виконаний з непрозорого матеріалу, послідовність точкових джерел світла 15, що представляють собою твердотільні напівпровідникові світлодіоди, згуртовані по спектрах випромінювання, для підсвічування світлопровід них елементів 1 і З і блок програмного управління 16 режимами включення-виключення напівпровідникових світлодіодів, розміщених всередині захисного корпусу 20.
Світлопровід ний елемент 1 (див. фіг.1) 4 полірованими поверхнями е основним носієм інформації, /о представленої дифузно-відбиваючим знаком 2, що при підсвічуванні точковими джерелами світла 15, яскраво засвічується. При цьому, світлопровід ний елемент З з неполірованими поверхнями створює ефект матового світіння, а розташований на ньому дифузно-відбиваючий знак 4 також яскраво засвічується, доповнюючи інформаційне поле пристрою. Знак 5, виконаний з непрозорого матеріалу, дозволяє доповнити інформаційне поле пристрою необхідною колірною гамою. Сполучення двох дифузно-відбиваючих знаків розширює інформаційні можливості світлодинамічного пристрою, що заявляється, , що дозволяє, при необхідності, чи постійно по програмі виділяти світлом один чи два знаки, а також змінювати колірну палітру.
Як показано на фіг.2, світлодинамічний пристрій, містить світлопровідний елемент 1 з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком 2, світлопровідний елемент З з неполірованими поверхнями зі знаком б, виконаним з оптично прозорого матеріалу, наприклад світлопровідної самоклеючої плівки, послідовність точкових джерел світла 15, що представляють собою твердотільні напівпровідникові світлодіоди, згуртовані по спектрах випромінювання, для підсвічування світлопровід них елементів 1 і З і блок профамного управління 16 режимами включення-виключення напівпровідникових світлодіодів, розміщених всередині захисного корпусу 20.
Світлопровідний елемент 1 (див. фіг.2) з полірованими поверхнями є основним носієм інформації, ов представленої дифузно-відбиваючим знаком 2, що при підсвічуванні точковими джерелами світла 15, яскраво засвічується. При цьому, світлопровідний елемент З з неполірованими поверхнями створює ефект матового « світіння, а розташований на ньому знак 6, виконаний з оптично прозорого матеріалу, наприклад світлорозсіючої плівки, наклеєний на нього, при підсвічуванні точковими джерелами світла 15 створює додаткові ефекти, зв'язані з оптичними можливостями світловідбиваючої плівки. М зо Як показано на фіг.3, світлодинамічний пристрій, містить світлопровідний елемент 1 з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком 2, світлопровідний елемент З з неполірованими поверхнями зі о знаком 7, виконаним з непрозорого матеріалу, послідовність точкових джерел світла 15, що представляють с собою твердотільні напівпровідникові світлодіоди, згуртовані по спектрах випромінювання, для підсвічування світлопровідних елементів 1 і З і блок програмного управління 16 режимами включення-виключення -- напівпровідникових світлодіодів, розміщених всередині захисного корпусу 20. ю
Світлопровідний елемент 1 (див. Фіг3) з полірованими поверхнями є основним носієм інформації, представленої дифузно-відбиваючим знаком 2, що при підсвічуванні точковими джерелами світла 15, яскраво засвічується. При цьому, світлопровідний елемент З з неполірованими поверхнями створює ефект матового світіння, а розташований на ньому знак 7, виконаний з оптично непрозорого матеріалу забезпечує можливість « підбора необхідної колірної гами, тому що світлодіоди навіть при змішанні світлових потоків не завжди дають ств) с таку можливість.
Як показано на фіг.5, світлодинамічний пристрій містить світлопровідний елемент 1 з полірованими ;» поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком 11, і знаком 12, виконаним з непрозорого матеріалу, світлопровідний елемент З з неполірованими поверхнями з комбінованим знаком, що включає в себе дифузно-відбиваючий знак 13 і знак 14, виконаний з непрозорого матеріалу, послідовність точкових джерел світла 15, що представляють с собою твердотільні напівпровідникові світлодіоди, згуртовані по спектрах випромінювання, для підсвічування світлопровідних елементів 1 і З ії блок профамного управління 16 режимами включення-виключення - напівпровідникових світлодіодів, розміщених всередині захисного корпусу 20. 2) Світлопровідний елемент 1 (див. фіг.5) з полірованими поверхнями є основним носієм інформації, 5р представленої дифузно-відбиваючим знаком 11, і знаком 12, виконаним з непрозорого матеріалу, що при о підсвічуванні точковими джерелами світла 15, забезпечує можливість підбора необхідної колірної гами. При "М цьому, світлопровідний елемент 8 з неполірованими поверхнями створює ефект матового світіння, а розташований на ньому комбінований знак, при підсвічуванні точковими джерелами світла 15, яскраво засвічується.
Динамікою підсвічування, а також інтенсивністю і тривалістю включення-виключення точкових джерел світла 15 для підсвічування світлопровідний елементів керує електронно-програмний блок управління 16 точковими
Р джерелами світла (див. фіг.7), що працює в такий спосіб. Генератор 17 видає стабілізовані коливання частоти, що надходять на вхід тактової частоти мікропроцесора 18. Дані коливання використовуються як основа виконання наступних дій: мікропроцесор, обробляючи вхідні сигнали по програмі, робить складні математичні во обчислення для генерації керуючих сигналів. З мікропроцесора 18 керуючі сигнали, представлені у вигляді
ТТІ-рівнів, надходять на входи драйверів 19, що роблять посилення керуючих сигналів по струму для узгодження з кінцевим світлодіодним навантаженням 15.
Для запобігання витікання світлових потоків за межі світлопровідних елементів, можливе застосування світловідбиваючих (дзеркальних) плівок, які наклеєні по торцях. 65 По другому варіанту світлодинамічний пристрій, що заявляється, виконаний таким чином.
Як показано на фіг.4, світлодинамічний пристрій містить світлопровідний елемент 1 з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком 2, світлопровідний елемент 8 з полірованими поверхнями зі знаком 9, виконаним з оптично прозорого матеріалу, наприклад світлопровідної самоклеючої плівки, і знаком 10, виконаним з непрозорого матеріалу, послідовність точкових джерел світла 15, що представляють собою твердотільні напівпровідникові світлодіоди, згуртовані по спектрах випромінювання, для підсвічування світлопровідних елементів 1 і 8 і блок програмного управління 16 режимами включення-виключення напівпровідникових світлодіодів, розміщених всередині захисного корпусу 20.
Світлопровідний елемент 1 (див. фіг.4) з полірованими поверхнями є основним носієм інформації, представленої дифузно-відбиваючим знаком 2, що при підсвічуванні точковими джерелами світла 15, яскраво /о засвічується. При цьому, світлопровідний елемент 8 з полірованими поверхнями є додатковим носієм інформації, представленої знаками 9 і 10, що при підсвічуванні точковими джерелами світла 15 створює додаткові ефекти, забезпечуючи можливість одержання необхідних кольорів і відтінків.
Як показано на фіг.б, світлодинамічний пристрій містить світлопровідний елемент 1 з полірованими поверхнями з дифузно-відбиваючим знаком 11, і знаком 12, виконаним з непрозорого матеріалу, світлопровідний /5 елемент 8 з полірованими поверхнями з комбінованим знаком, що включає в себе дифузно-відбиваючий знак 13 і знак 14, виконаний з непрозорого матеріалу, послідовність точкових джерел світла 15, що представляють собою твердотільні напівпровідникові світлодіоди, згуртовані по спектрах випромінювання, для підсвічування світлопровідних елементів 1 і 8 і блок програмного управління 16 режимами включення-виключення напівпровідникових світлодіодів, розміщених всередині захисного корпусу 20. 20 Світлопровідний елемент 1 (див. фіг.б) з полірованими поверхнями є основним носієм інформації, представленої дифузно-відбиваючим знаком 11, і знаком 12, виконаним з прозорого матеріалу, що при підсвічуванні точковими джерелами світла 15, забезпечує можливість підбора необхідної колірної гами. При цьому, світлопровідний елемент 8 з полірованими поверхнями є додатковим носієм інформації, а розташований на ньому комбінований знак, при підсвічуванні точковими джерелами світла 15, яскраво засвічується. 25 Динамікою підсвічування, а також інтенсивністю і тривалістю включення-виключення точкових джерел світла для підсвічування світлопровідних елементів керує електронно-програмний блок управління 16 точковими « джерелами світла (див. фіг.7), що працює в такий спосіб. Генератор 17 видає стабілізовані коливання частоти, що надходять на вхід тактової частоти мікропроцесора 18. Дані коливання використовуються як основа виконання наступних дій: мікропроцесор, обробляючи вхідні сигнали по програмі, робить складні математичні М зо обчислення для генерації керуючих сигналів. З мікропроцесора 18 керуючі сигнали, представлені у вигляді
ТТІ-рівнів, надходять на входи драйверів 19, що роблять посилення керуючих сигналів по струму для о узгодження з кінцевим світлодіодним навантаженням 15. с
Для запобігання витікання світлових потоків за межі світлопровідних елементів, можливе застосування світловідбиваючих (дзеркальних) плівок, які наклеєні по торцях. --
Винахід, що заявляється, по двох варіантах є перспективним для використання в різних областях. Крім ю області реклами пристрій може знайти застосування в інтер'єрному оформленні приміщень і в створенні фірмового стилю. На його основі можуть бути виконані декоративні світильники-каганці, стільниці барних столів, вітрини, настінні або настольні годинники і т.д. « с 70

Claims (6)

  1. Формула винаходу 8 :з» 1. Світлодинамічний пристрій, який містить принаймні два світлопровідних елементи, принаймні один із яких з полірованими поверхнями, на яких розміщено принаймні по одному знаку, принаймні один із яких дифузно-відбиваючий, і точкові джерела світла для підсвічування принаймні одного світлопровідного елемента, с а також блок електронно-програмного управління точковими джерелами світла, який відрізняється тим, що принаймні один світлопровідний елемент виконаний з неполірованими поверхнями.
  2. - 2. Світлодинамічний пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що принаймні один знак виконаний с комбінованим, тобто складається з дифузно-відбиваючого та недифузно-відбиваючого знаків.
  3. 3. Світлодинамічний пристрій, який містить принаймні два світлопровідних елементи, принаймні один із яких о з полірованими поверхнями, на яких розміщено принаймні по одному знаку, принаймні один із яких І дифузно-відбиваючий, і точкові джерела світла для підсвічування принаймні одного світлопровідного елемента, а також блок електронно-програмного управління точковими джерелами світла, який відрізняється тим, що принаймні один знак виконаний недифузно-відбиваючим.
  4. 4. Світлодинамічний пристрій за п. 3, який відрізняється тим, що принаймні один знак виконаний з оптично прозорого матеріалу. Р»
  5. 5. Світлодинамічний пристрій за п. 3, який відрізняється тим, що принаймні один знак виконаний з оптично непрозорого матеріалу.
  6. 6. Світлодинамічний пристрій за п. З, який відрізняється тим, що принаймні один знак виконаний во комбінованим, тобто складається з дифузно-відбиваючого та недифузно-відбиваючого знаків. б5
UA2002021363A 2002-02-19 2002-02-19 Світлодинамічний пристрій (варіанти) UA51307A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002021363A UA51307A (uk) 2002-02-19 2002-02-19 Світлодинамічний пристрій (варіанти)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002021363A UA51307A (uk) 2002-02-19 2002-02-19 Світлодинамічний пристрій (варіанти)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA51307A true UA51307A (uk) 2002-11-15

Family

ID=74246448

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002021363A UA51307A (uk) 2002-02-19 2002-02-19 Світлодинамічний пристрій (варіанти)

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA51307A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8764266B2 (en) Edge-lit flat panel repetitive lighting fixture
KR20080079359A (ko) 광고 와 인테리어 간접조명 표시매체
US8919983B2 (en) Backlit electronic jewelry and fashion accessories
US20190324409A1 (en) Clock using bright dot display
KR100704650B1 (ko) 도광판을 이용한 쇼케이스 조명장치
JPH1185075A (ja) 表示装置
UA62380A (en) Device for production of light image
KR100371001B1 (ko) 발광다이오드를 이용한 에지조명 광고장치
JP2023052594A (ja) 照明器具
UA51307A (uk) Світлодинамічний пристрій (варіанти)
KR100338715B1 (ko) 투명 아크릴 플라스틱 판의 조각면을 이용하여 다양한조명을 연출하는 조명 간판 및 등갓 조명 스탠드
KR20100041723A (ko) 광고 와 인테리어 간접조명 표시매체
KR101111250B1 (ko) 광고장치
JP2008268826A (ja) 導光板式図画表示装置
KR20060125297A (ko) 장식용 조명기구
JP2001030698A (ja) 展示パネル装置
KR200326014Y1 (ko) 발광시계거울
KR101517672B1 (ko) 높은 채도 또는 짙은 농도의 색을 창출하는 편광을 이용한 색 창출 장치
RU2275690C1 (ru) Световая вывеска
KR200219914Y1 (ko) 발광다이오드를 이용한 에지조명 광고장치
KR101089379B1 (ko) 액자 및 그 제어방법
RU2285620C2 (ru) Светодинамическое устройство демонстрации художественного изображения
CN100363961C (zh) 发光标示牌
KR200247262Y1 (ko) 다중 디스플레이식 광고간판
JPH0756523A (ja) 発色可変装飾装置及び可変発色装飾板