UA50283A - Гідравлічний таран - Google Patents

Гідравлічний таран Download PDF

Info

Publication number
UA50283A
UA50283A UA2001128598A UA2001128598A UA50283A UA 50283 A UA50283 A UA 50283A UA 2001128598 A UA2001128598 A UA 2001128598A UA 2001128598 A UA2001128598 A UA 2001128598A UA 50283 A UA50283 A UA 50283A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
valve
air
cap
hydraulic ram
plug
Prior art date
Application number
UA2001128598A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Анатолій Петрович Чорний
Анатолий Петрович Чорный
Валерій Альбертович Петросов
Валерий Альбертович Петросов
Original Assignee
Харківське Територіально-Виробниче Об'Єднання Комунально-Промислового Водопостачання "Харківкомунпромвод"
Харьковское Территориально-Производственное Объединение Коммунально-Промышленного Водоснабжения "Харьковкоммунпромвод"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківське Територіально-Виробниче Об'Єднання Комунально-Промислового Водопостачання "Харківкомунпромвод", Харьковское Территориально-Производственное Объединение Коммунально-Промышленного Водоснабжения "Харьковкоммунпромвод" filed Critical Харківське Територіально-Виробниче Об'Єднання Комунально-Промислового Водопостачання "Харківкомунпромвод"
Priority to UA2001128598A priority Critical patent/UA50283A/uk
Publication of UA50283A publication Critical patent/UA50283A/uk

Links

Landscapes

  • Catching Or Destruction (AREA)

Abstract

Гідравлічний таран містить нагнітальний та подавальний трубопроводи, ударний та нагнітальний клапани, повітряний ковпак, пристрій для поповнення ковпака повітрям, пробку із декількома отворами, зливний отвір.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області беспривідних насосів, зокрема до гідротараних установок, і може бути 2 використаний для їх модернізації та розширення використання.
Відомий гідравлічний таран, який має нагнітальний та подаючий трубопроводи, ударний та нагнітальний клапани, повітряний ковпак та пристрій для поповнення його повітрям. При цьому пристрій складається із зливного клапана, сполучаючого порожнину повітряного ковпака зі зливом, повітряного клапана, сполучаючого повітряну подушку повітряного ковпака із атмосферою, сифонної каліброваної трубки та двох вставлених одна у 70 другу посудин, причому зовнішня посудина виконана відкритою, а внутрішня, яка встановлена на дно зовнішньої посудини, замкнута і у неї виконаний отвір для штока нагнітального клапана та калібровані отвори на боковій поверхні і у верхньому дні. Це дно розташовано нижче верхнього відкритого краю зовнішньої посудини, а сифона калібрована трубка установлена на зовнішній посудині так, що її коліно знаходиться на рівні краю відкритого зрізу зовнішньої посудини і один кінець розміщений у порожнині зовнішньої посудини, а другий - у порожнині 12 повітряного ковпака і обидва кінці опущені нижче верхнього каліброваного отвору внутрішньої посудини. (11
Недостатками відомого гідравлічного тарану є складність і недостатня надійність його конструкції, обумовлених великою кількістю складових пристрою для поповнення повітря та необхідністю точного їх виготовлення, а також виливання води через зливний та ударний клапани навколо гідротарана, що призводе до незручності його експлуатації, особливо взимку, та обмеженості його використання тільки місцями, де злив води можливий.
Більш простим і близьким до винаходу прототипом являється гідравлічний таран ТГ-1, розробки Д..
Трембовельського (21. Він також має нагнітальний та подаючий трубопроводи, ударний та нагнітальний клапани, повітняннії ковпак та пристрій для поповнення його повітрям, а також зливний отвір, який закривається пробкою.
При цьому пристрій для поповнення ковпака повітрям виконаний у вигляді загвинченої у отвір у стінці корпуса 29 під нагнітальним клапаном пробки із одним невеликим скрізьним осьовим отвором, через який під нагнітальний « клапан після його закриття засмоктується повітря, яке потім піднімається разом із водою у ковпак під час гідроудару, а закриваємий пробкою зливний отвір розташований у стороні від нагнітального клапана.
Недостатками цього відомого гідравлічного тарану є ненадійність його пристрія поповнення ковпака повітрям внаслідок того, що повітря як заходить через його осьовий отвір так і виходить, що відмічено також описом о тарана у джерелі інформації. Крім цього через цей отвір і особливо через відкритий ударний клапан назовні о гідротарана зливається вода, що як і в першому аналозі призводе до незручності експлуатації гідротарана, особливо взимку, та обмеженості його використання тільки місцями, де злив води можливий. А розташування с зливного отвору у стороні від нагнітального клапана не дозволяє відкривати через нього нагнітальний клапан о для повного спорожнення повітряного ковпака від води, запобігання замерзання води, яка залишилась у ньому
Зо взимку при стоянці гідротарана та додаткового поповнення ковпака повітрям при необхідності. о
В основу винаходу поставлено задачу у гідравлічному тарані шляхом удосконалення його пристрія поповнення повітряного ковпака повітрям так, щоб він не випускав назад всмоктане під нагнітальний клапан повітря, обладнання ударного клапана ковпаком із відвідним патрубком та отвором для відкриття клапана, а « також розташування зливного отвору під нагнітальним клапаном забезпечити підвищення його надійності З 70 роботи, зручності обслуговування та розширення можливості використання. с Указана ціль досягається тим, що у гідравлічному тарані, що має нагнітальний та подаючий трубопроводи, з» ударний та нагнітальний клапани, повітряний ковпак та пристрій для поповнення його повітрям у вигляді загвинченої у сполучаючий зовнішній простір та підклапанну порожнину отвір пробки із скрізьним поздовжнім отвором, а також зливний отвір, пробку пристріл для поповнення ковпака повітрям виконують із декілька отворами, які на внутрішньому торці пробки закривають закріпленим до нього по центру або осі еластичним і-й лепістком-клапаном, ударний клапан зверху додатково обладнують ковпаком, на якому збоку передбачають ав | відвідний патрубок і зверху - отвір для відкривання клапана і запуску гідротарана, який після цього закривають пробкою, а зливний отвір розташовують під нагнітальним клапаном. о Ця сукупність нових суттєвих ознак у взаємодії з відомими виключає вихід назад засмоктаного під о 20 нагнітальний клапан повітря і забезпечує поповнення ним повітряного ковпака та підвищення надійності роботи гідротарана, виключає розлив води навколо нього, покращує зручність обслуговування та розширює можливість с» використання гідротарана на місцях, де злив води із нього небажаний.
На фігурі зображений пропонуємий гідраторан. Він складається із нагнітального 1 та подаючого 2 трубопроводів, ударного З та нагнітального 4 клапанів, повітряного ковпака 5, пристрія для поповнення його 29 повітрям у вигляді пробки 6 із декількома скрізьними отворами 7, закритими на внутрішньому торці закріпленим в. гвинтом 8 еластичним лепістком-клапаном 9, закритого пробкою 10 зливного отвору 11 та закріпленого до корпусу ударного клапана ковпака 12 із зливним патрубком 13 та отвором 14 для доступу до штока ударного клапана З, закриваємого пробкою 15. Пробка 6 із клапаном-лепістком 9 пристрія для поповнення ковпака 5 повітрям загвинчена у різьбову розточку 16 під нагнітальним клапаном 4, яка через отвір 17 сполучається із бо порожниною під нагнітальним клапаном 4, а зливний отвір 11 розташований під ним для можливості доступу і його примусового відкривання.
Гідротаран працює слідуючим чином. Подають воду у подаючий трубопровід 2, яка через відкритий ударний клапан З і зливний патрубок 13 витікає у відводящу трубу (на фігурі не показано). Після того як сила дії потіка води на ударний клапан З перевище його вагу він різко підніметься і перекриє витікання води. Це 62 викликає гідроудар у підводящому трубопроводі 2, відкривання нагнітаючого клапана 4, надходження води у ковпак 5, підтискування у його порожнині повітря і видавлення води із нього у нагнітальний трубопровід 1. Для подальшої роботи гідротарана до установлення необхідного тиску у повітряному ковпаку 5 треба декілька раз його запускати відкриттям ударного клапана З, що виконують через отвір 14, штовхаючи якимось предметом
ШТОК клапана, після чого отвір 14 закривають пробкою 15. При роботі гідротарана після закриття нагнітального клапана 4 під ним утворюється знижений тиск, завдяки чому повітря із зовнішнього середовища, віджхимаючи еластичний лепесток-клапан 9, через отвори 7, 16 та 17 попадає під нагнітальний клапан 4 і потім при слідуючому гідроударі разом з водою - у ковпак 5, поповнюючи його. Виходу повітря із порожними під нагнітаючим клапаном 4 назовні перешкоджає еластичний лепісток-клапан 9, який при цьому перекриває отвіри "0 ТУ пробці б. Це також виключає злив води із гідротарана назовні, а від ударного клапана її відводять по трубопроводу, який приєднують до патрубка 13. Якщо потрібно повністю спорожнити гідротаран, наприклад взимку, то згвинчують пробку 10 і через зливний отвір 11 піднімають нагнітальний клапан 4, штовхаючи його якимось предметом.
Таким чином дане технічне рішення при незначному ускладнені конструкції забезпечує автоматичне 7/5 поповнення повітря у повітряному ковпаку, підвищує надійність роботи гідротарана та за рахунок виключення розливу води із нього назовні, а також забезпечення доступу до нагнітального клапану покращує зручність його обслуговування та розширює можливість використання.
Джерела інформації: 1. Патент російської Федерації Мо 2070672С1 від 20.12.1996р., кл. Е 04 Е 7/02. 2. ДІ. Трембовельський "Гідравлічний таран та використання його для водопостачання у колгоспах і радгоспах". Видання Міністерства сільського господарства та заготовок СРСР Москва, 1953, с. З - 12.

Claims (3)

Формула винаходу й й й й й й й й й й «
1. Гідравлічний таран, що містить нагнітальний та подавальний трубопроводи, ударний та нагнітальний клапани, повітряний ковпак та пристрій для поповнення його повітрям у вигляді пробки із скрізним отвором, який сполучає зовнішній простір та підклапанну порожнину, а також зливний отвір, який відрізняється тим, що пробку пристрою для поповнення ковпака повітрям виконують із декількома отворами, які на внутрішньому торці со зо пробки закривають закріпленим до ковпака по центру або осі еластичним пелюстком-клапаном.
2. Гідравлічний таран за п. 1, який відрізняється тим, що ударний клапан зверху додатково обладнують 89 ковпаком, на якому збоку передбачають патрубок, а зверху - отвір для відкривання клапана і запуску сч гідротарана, який після цього закривають пробкою.
3. Гідравлічний таран за п. 1, який відрізняється тим, що зливний отвір розташовують під нагнітальним «2 клапаном. І в)
- . и? 1 («в) іме) (ее) сю» 60 б5
UA2001128598A 2001-12-13 2001-12-13 Гідравлічний таран UA50283A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128598A UA50283A (uk) 2001-12-13 2001-12-13 Гідравлічний таран

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128598A UA50283A (uk) 2001-12-13 2001-12-13 Гідравлічний таран

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA50283A true UA50283A (uk) 2002-10-15

Family

ID=74235223

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001128598A UA50283A (uk) 2001-12-13 2001-12-13 Гідравлічний таран

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA50283A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4064572A (en) Level actuated apparatus for delivering chemicals
CN107532776B (zh) 润滑剂储存器的中心填充
US2320128A (en) Appliance for mixing and distributing liquid disinfectants or other fluids
US20070189111A1 (en) System for Converting Hydrokinetic Energy to Mechanical Energy
US2179750A (en) Double-acting air valve
US4243066A (en) Fluid flow control valves
US20210199109A1 (en) Pneumatic pump control system
US2044594A (en) Pump
UA50283A (uk) Гідравлічний таран
EP1341973A1 (en) Device for discharging doses of liquid
CN108496035A (zh) 具有伸缩活塞的高压阀
US1069003A (en) Pump attachment.
US2125145A (en) Automatic drain valve
SU1188706A1 (ru) Ограничитель предельного уровн налива жидкостей в резервуар
US570284A (en) Antifreezing pum p attachm ent
EP1307620B1 (en) Liquid reservoir, pumping device for it, and method of emptying the liquid reservoir
US785224A (en) Automatic measuring-tank.
RU2610122C2 (ru) Дозирующее устройство вспомогательной жидкости для смывного бачка и смывной бачок, содержащий такое дозирующее устройство
JP2004076831A (ja) フロート式スチームトラップ
US1557949A (en) Antifreezing pump
JPH076214Y2 (ja) 不凍給水栓の弁構造
SU31356A1 (ru) Контрольный механизм к пневматическому насосу дл глубоких колодцев
SU817162A1 (ru) Противогидроударное автоматическоеуСТРОйСТВО дл пОдАчи ВОды B РЕзЕРВуАР
KR200320779Y1 (ko) 유체 저장조의 유입관 구조
US833681A (en) Flushing apparatus.