UA50249A - Тонкошаровий відстійник - Google Patents

Тонкошаровий відстійник Download PDF

Info

Publication number
UA50249A
UA50249A UA2001128322A UA2001128322A UA50249A UA 50249 A UA50249 A UA 50249A UA 2001128322 A UA2001128322 A UA 2001128322A UA 2001128322 A UA2001128322 A UA 2001128322A UA 50249 A UA50249 A UA 50249A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
thin
diffuser
attached
layer modules
circular cone
Prior art date
Application number
UA2001128322A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Андрійович Лагода
Владимир Андреевич Лагода
Любомир Михайлович Хомічак
Любомир Михайлович Хомичак
Ігор Борисович Петриченко
Игорь Борисович Петриченко
Григорій Іванович Чорненький
Андрій Юрійович Давидюк
Вікторія Петрівна Пишняк
Original Assignee
Український Державний Університет Харчових Технологій
Украинский Государственный Университет Пищевых Технологий
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Український Державний Університет Харчових Технологій, Украинский Государственный Университет Пищевых Технологий filed Critical Український Державний Університет Харчових Технологій
Priority to UA2001128322A priority Critical patent/UA50249A/uk
Publication of UA50249A publication Critical patent/UA50249A/uk

Links

Landscapes

  • Physical Water Treatments (AREA)

Abstract

Тонкошаровий відстійник складається з круглого корпусу з конічним днищем, в якому коаксіально розташовані дегазатор, що переходить в нижній частині у дифузор. Навколо дегазатора розташована камера гравітаційного освітлення. В камері розміщені тонкошарові модулі з похилих пластин, над якими закріплені перфоровані радіальні труби для збирання і відведення освітленої рідини, приєднані до кільцевого лотка. В дифузорі і нижче нього коаксіально встановлений і приєднаний ребрами жорсткості пристрій для розподілювання потоку. Нижче тонкошарових модулів між зовнішньою поверхнею дифузора і внутрішньою поверхнею корпусу розміщений стабілізатор потоку із тонкостінних концентричних кілець, з'єднаних між собою радіальними напрямними перегородками.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до обладнання для механічного згущення полідисперсних суспензій і може бути 2 застосований в цукровій, хімічній та інших галузях промисловості.
Найбільш близьким до запропонованого за технічною суттю є тонкошаровий відстійник (Авторське свідоцтво
СРСР Мо 1685486, кл. В 01 О 21/00, опубл. 1989), що містить круглий корпус, конічне днище, вузли введення вихідної суспензії, виведення освітленої рідини і згущеної суспензії, тонкошарові модулі. Пристрій для підведення суспензії являє собою центральну трубу, що закінчується внизу дифузором. Тонкошарові модулі із 70 похилих пластин встановлені між зовнішньою поверхнею центральної труби і внутрішньою поверхнею корпусу.
Недоліками такого відстійника є те, що пристрій для введення суспензії не забезпечує її рівномірний розподіл за горизонтальним перерізом корпусу, плавне, в ламінарному режимі, підведення суспензії до тонкошарових модулів. Ці недоліки знижують ефективність розділення полідисперсної системи.
В основу винаходу поставлено завдання створення такого гідродинамічного режиму в зоні розподілювання 12 суспензії, при якому досягається вирівнювання і рівномірний розподіл потоку та плавне, в ламінарному режимі підведення суспензії до тонкошарових модулів.
Поставлене завдання досягається тим, що у тонкошаровому відстійнику, який складається з круглого корпусу з конічним днищем, в якому коаксіально розташовані дегазатор, що переходить в нижній частині у дифузор, і навколо дегазатора камера гравітаційного освітлення, утворена його зовнішньою поверхнею і внутрішньою поверхнею корпусу, розміщені в камері тонкошарові модулі з похилих пластин, закріплені над тонкошаровими модулями перфоровані радіальні труби для збирання і відведення освітленої рідини, приєднані до кільцевого лотка, відрізняється тим, що в дифузорі і нижче нього коаксіально встановлений і приєднаний ребрами жорсткості пристрій для розподілювання потоку, який складається із тонкостінного прямого кругового конуса, основою донизу, приєднаного до неї тонкостінного зрізаного прямого кругового конуса, прикріпленого до його більшої основи плоского кільця, прикріплених до зовнішніх поверхонь конусів і верхньої поверхні кільця « радіальних перегородок, які з невеликим зазором підходять до внутрішньої поверхні дифузора, твірна бічної поверхні прямого кругового конуса паралельна твірній конічної поверхні дифузора, конусність зрізаного кругового конуса більша конусності прямого кругового конуса, нижче тонкошарових модулів між зовнішньою поверхнею дифузора і внутрішньою поверхнею корпусу розміщується стабілізатор потоку із тонкостінних о концентричних кілець, з'єднаних між собою радіальними напрямними перегородками, торці яких кріпляться до «І зовнішньої поверхні дифузора і внутрішньої поверхні корпусу, а висота перегородок співпадає з висотою кілець і дорівнює висоті дифузора. сч
В дифузорі та нижче нього швидкість руху суспензії знижується. Це відбувається за рахунок поступового Га») розширення каналів, утворених внутрішньою поверхнею дифузора, зовнішньою поверхнею пристрою для 3о розподілювання потоку і радіальними перегородками. На виході із дифузора потік змінює свій напрямок на 90" і о рівномірно розподіляється по горизонтальному перерізі корпусу відстійника. При цьому, виходячи в значно більший об'єм рідини, потік зменшує свою швидкість і в подальшому, взаємодіючи зі стінками корпусу, змінює свій напрямок ще на 90". В результаті дії віддентрових сил, що виникають при круговому русі потоку, а також « зменшення його швидкості, великі за розмірами частинки, видаляються і осідають в конічній частині корпусу, а З менші виносяться потоком. Розподільник забезпечує рівномірний розподіл швидкості потоку за перерізом с корпусу відстійника.
Із» В зоні нижче тонкошарових модулів при протитечійному русі вихідної суспензії і частинок та агрегатів, які після сповзання по поверхні похилих пластин осаджуються під дією гравітаційних сил, виникають турбулентні вихори. Це призводить до перемішування суспензії, її нерівномірного підведення до тонкошарових модулів. Тому попереднє проходження суспензії через стабілізатор дозволяє стабілізувати потік і забезпечити його рівномірне і-й підведення до тонкошарових модулів. ав | На фіг.1 зображено тонкошаровий відстійник (розріз), на фіг.2 - розріз А-А по фіг.1 і на фіг.З - розріз
Б-Б по фіг.1. о Тонкошаровий відстійник складається з круглого корпусу 1 з конічним днищем 2 для накопичення згущеної «їз» 20 суспензії. В корпусі відстійника коаксіально встановлений закритий зверху дегазатор 3. Дегазатор має циліндрично-конічну поверхню з приєднаним до меншої основи зрізаного конуса дифузором 4. Вхідний патрубок с кріпиться по центру до верхньої поверхні дегазатора і входить в нього на 2/3 висоти циліндричної частини. До нижньої частини вхідного патрубка 5 коаксіально кріпиться елементами жорсткості обтікач 6, що являє собою порожнистий конус, основою до верху, до якого приєднане циліндричне кільце. У верхній частині дегазатора до 29 циліндричної поверхні приєднаний патрубок 7 для відведення піни. в. В дифузорі 4 і нижче нього коаксіально встановлений пристрій для розподілювання вхідного потоку, що складається із тонкостінного прямого кругового конуса 8, основою донизу, до якого меншою основою приєднаний зрізаний тонкостінний прямий круговий конус 9. До більшої основи останнього приєднане плоске кільце 10, а до зовнішніх поверхонь конусів і верхньої поверхні кільця прикріплені радіальні перегородки 11, які з невеликим 60 зазором підходять до внутрішньої поверхні дифузора і ділять простір між вказаними поверхнями і внутрішньою поверхнею дифузора на окремі канали. Твірна бічної поверхні прямого кругового конуса паралельна твірній конічної поверхні дифузора, а конусність зрізаного прямого кругового конуса більша конусності прямого кругового конуса.
Нижче тонкошарових модулів 12 між зовнішньою поверхнею дифузора і внутрішньою поверхнею корпусу бо поміщається стабілізатор потоку, що включає концентричні тонкостінні кільця 13, з'єднані між собою радіальними напрямними перегородками 14. Перегородки своїми торцями кріпляться до зовнішньої поверхні дифузора і внутрішньої поверхні корпусу. Висота кілець і перегородок дорівнює висоті дифузора.
В камері гравітаційного осадження, утвореній зовнішньою поверхнею дегазатора і внутрішньою поверхнею
Корпусу, і розділеній на окремі секції вертикальними радіальними перегородками 15 розміщені тонкошарові модулі 12. Кожен модуль включає пакет пластин, встановлених більшою основою доверху із зазором 0,1...0,15м під кутом 60" до горизонталі на каркасі із горизонтальних елементів, прикріплених до вертикальних радіальних перегородок.
У верхній частині відстійника над тонкошаровими модулями нижче рівня освітленої рідини встановлені 7/0 горизонтально, отворами до низу, радіальні перфоровані труби 16 для збирання і відведення освітленої рідини в кільцевий лоток 17. Із лотка освітлена рідина видаляється через патрубок 18. Для рівномірного збирання рідини відстань між отворами перфорованих труб зменшується в напрямку кільцевого лотка.
Для видалення згущеної суспензії служить вихідний патрубок 19, розташований в нижній частині конічного днища 2.
Тонкошаровий відстійник працює таким чином. Суспензія подається через вхідний патрубок 5 в дегазатор 3, де при повертанні потоку з допомогою обтікача 6 на 180" відбувається часткове інерційне відділення газових бульбашок. Решта газових бульбашок спливає в умовах висхідного руху суспензії в дегазаторі. В подальшому вона надходить в дифузор 4, де її швидкість руху зменшується, і з допомогою пристрою для розподілювання потоку рівномірно розподіляється по перетину корпусу відстійника нижче стабілізатора потоку. При цьому уже в 2о Зоні розподілювання потоку за рахунок зменшення його швидкості, дії відцентрових і гравітаційних сил відбувається видалення більших за розмірами частинок і їх подальше осадження в конічній частині відстійника.
В нижній частині стабілізатора при певній швидкості висхідного потоку окремі частини і агрегати до визначеного ступеня крупності підтримуються у завислому стані. За рахунок введення у суспензію перед відстійником флокулянта та в результаті збільшення поверхні контакту рідкого середовища і твердої фази, в стабілізаторі створюються сприятливіші умови для агрегації окремих дрібнодисперсних частинок і їх укрупнення, злипання агрегатів, що надходять з вихідною суспензією. Утворені агрегати, досягаючи певної критичної маси, а « також великі за розмірами агрегати, осаджені в тонкошарових модулях, долають сили опору висхідного потоку і осаджуються в нижню частину відстійника. На місці великих агрегатів, що осіли, формуються нові.
Поряд з цим в стабілізаторі за рахунок зіштовхування агрегатів відбувається їх часткове руйнування. При Ге!
Зо Цьому вторинні частинки і менші за розмірами агрегати виносяться висхідним потоком із стабілізатора.
В стабілізаторі за рахунок утворення окремих комірок досягається стабілізація і вирівнювання потоку, його - рівномірне і направлене підведення до тонкошарових модулів. с
В тонкошарових модулях 12 при ламінарному русі потоку між пластинами під дією гравітаційних сил відбувається осадження завислих частинок і агрегатів та їх безперервне сповзання по поверхні похилих пластин о з5 в напрямку, протилежному напрямку руху рідини. ю
Освітлена рідина, що виходить із тонкошарових модулів, рівномірно збирається з допомогою радіальних перфорованих труб 16, відводиться в кільцевий лоток 17 і через патрубок 18 відводиться з відстійника. Згущена суспензія видаляється з конічного днища періодично або безперервно через вихідний патрубок 19.
Запропонована конструкція відстійника, крім підвищення ефективності розділення суспензії, дозволяє « збільшити питоме навантаження на відстійник, зробити його більш надійним в роботі. в с з»

Claims (1)

  1. Формула винаходу Тонкошаровий відстійник, що складається з круглого корпусу з конічним днищем, в якому коаксіально с розташовані дегазатор, що переходить в нижній частині у дифузор, навколо дегазатора камера гравітаційного освітлення, утворена його зовнішньою поверхнею і внутрішньою поверхнею корпусу, розміщені в камері о тонкошарові модулі з похилих пластин, закріплені над тонкошаровими модулями перфоровані радіальні труби г) для збирання і відведення освітленої рідини, приєднані до кільцевого лотка, який відрізняється тим, що в дифузорі і нижче нього коаксіально встановлений і приєднаний ребрами жорсткості пристрій для розподілювання ве потоку, який складається із тонкостінного прямого кругового конуса, основою донизу, приєднаного до неї Ге; тонкостінного зрізаного прямого кругового конуса, прикріпленого до його більшої основи плоского кільця, прикріплених до зовнішніх поверхонь конусів і верхньої поверхні кільця радіальних перегородок, які з невеликим зазором підходять до внутрішньої поверхні дифузора, твірна бічної поверхні прямого кругового
    Конуса паралельна твірній конічної поверхні дифузора, конусність зрізаного кругового конуса більша конусності прямого кругового конуса, нижче тонкошарових модулів між зовнішньою поверхнею дифузора і внутрішньою » поверхнею корпусу розміщується стабілізатор потоку із тонкостінних концентричних кілець, з'єднаних між собою радіальними напрямними перегородками, торці яких кріпляться до зовнішньої поверхні дифузора і внутрішньої поверхні корпусу, а висота перегородок співпадає з висотою кілець і дорівнює висоті дифузора.
    60 б5
UA2001128322A 2001-12-04 2001-12-04 Тонкошаровий відстійник UA50249A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128322A UA50249A (uk) 2001-12-04 2001-12-04 Тонкошаровий відстійник

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001128322A UA50249A (uk) 2001-12-04 2001-12-04 Тонкошаровий відстійник

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA50249A true UA50249A (uk) 2002-10-15

Family

ID=74235262

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001128322A UA50249A (uk) 2001-12-04 2001-12-04 Тонкошаровий відстійник

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA50249A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9782698B2 (en) Liquid refinement
JPH04247283A (ja) 液体浄化装置
RU2641926C2 (ru) Резервуар для газовой флотации
US4127488A (en) Method and apparatus for separating solids from liquids
US6966985B2 (en) Self-diluting feedwell including a vertical education mechanism
US4338192A (en) Clarifier bubble generation and distribution nozzle
US10343088B2 (en) Liquid refinement
JP6317249B2 (ja) 沈砂分離装置
JP3676208B2 (ja) 固液分離槽
US10343089B2 (en) Liquid refinement
US20090159512A1 (en) Method and Apparatus for Separating Submerged Particles From a Fluid
WO2015146181A1 (ja) 沈殿漕
JP6542106B2 (ja) 沈殿槽及び沈殿処理方法
UA50249A (uk) Тонкошаровий відстійник
CN111039432B (zh) 一种便于旋流气浮工艺集成化的油水分离装置
KR100491353B1 (ko) 고액분리장치
UA48673A (uk) Відстійник-згущувач
RU68352U1 (ru) Сепаратор
RU1793941C (ru) Устройство дл очистки воды
KR20030044443A (ko) 벤튜리형 침전장치
CN114105288B (zh) 一种自循环连续流好氧颗粒污泥滤沉装置
RU207906U1 (ru) Фильтр-грязевик инерционно-гравитационный с тангенциальным подводом воды
KR200300519Y1 (ko) 월류수용 와류형 분리기
SU1517975A1 (ru) Аппарат дл очистки воды
SU1161139A1 (ru) Вертикальный тонкослойный сгуститель