UA47291A - Спосіб лікування епідемічного паротиту - Google Patents

Спосіб лікування епідемічного паротиту Download PDF

Info

Publication number
UA47291A
UA47291A UA2001107038A UA2001107038A UA47291A UA 47291 A UA47291 A UA 47291A UA 2001107038 A UA2001107038 A UA 2001107038A UA 2001107038 A UA2001107038 A UA 2001107038A UA 47291 A UA47291 A UA 47291A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
day
patients
days
complications
Prior art date
Application number
UA2001107038A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валерій Митрофанович Фролов
Валерий Митрофанович Фролов
Ірина Володимирівна Лоскутова
Ирина Владимирова Лоскутова
Ірина Олександрівна Шаповалова
Ирина Александровна Шаповалова
Вадим Олександрович Терьошин
Original Assignee
Валерій Митрофанович Фролов
Валерий Митрофанович Фролов
Ірина Володимирівна Лоскутова
Ирина Владимирова Лоскутова
Ірина Олександрівна Шаповалова
Ирина Александровна Шаповалова
Вадим Олександрович Терьошин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Валерій Митрофанович Фролов, Валерий Митрофанович Фролов, Ірина Володимирівна Лоскутова, Ирина Владимирова Лоскутова, Ірина Олександрівна Шаповалова, Ирина Александровна Шаповалова, Вадим Олександрович Терьошин filed Critical Валерій Митрофанович Фролов
Priority to UA2001107038A priority Critical patent/UA47291A/uk
Publication of UA47291A publication Critical patent/UA47291A/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування епідемічного паротиту включає вживання амізону. Додатково призначають хворим індуктор інтерфероногенезу циклоферону по 2 мл 12,5 % розчину 1 раз на добу протягом 5-7 діб.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, а саме, до способів лікування інфекційних захворювань. 2 Актуальність винаходу пов'язана з високим рівнем захворюваності епідемічним паротитом (ЕП) в Україні й інших країнах СНД, що обумовлено низьким відсотком охоплення дітей щепленнями, і внаслідок цього недостатнім рівнем імунного прошарку серед підлітків та молоді.
Відомий спосіб, лікування ЕП шляхом призначення постільного режиму, дієти, що щадить, жарознижуючих засобів, полівітамінів (Посібник з інфекційних хвороб / Під. ред. Ю.В.Лобзіна.-СПб: Фоліант, 2000.-С. 415 - 422)
Однак даний спосіб недостатньо ефективний і не забезпечує профілактики розвитку ускладнень, зокрема, орхитів, орхоепідидимітів, панкреатиту.
Для підвищення ефективності лікування ЕП запропоновано призначення додатково до симптоматичної терапії вітчизняного противірусного препарату амізону (Патент України Мо 38388 із пріоритетом від 27.06.2000 р.). Застосування амізону сприяє прискоренню видужання хворих і скороченню кількості клінічне маніфестних 12 ускладнень. Спосіб обраний як прототип.
Недоліками прототипу є його неповна ефективність у хворих з важким перебігом ЕП, у яких найбільш часто розвиваються ускладнення, а також на тлі вторинних иммунодефіцитних станів, що в даний час все частіше зустрічаються в клінічній практиці.
Задача винаходу - підвищення ефективності існуючого способу лікування хворих на ЕП, скороченню термінів лікування і зменшення числа ускладнень.
Для реалізації задачі винаходу нами пропонується одночасно з пероральним застосуванням амізону відповідно до способу - прототипу, додатково призначати хворим сучасний індуктор інтерфероногенезу -циклоферон по 2мл 12,5905 розчину 1 раз на добу протягом 5 - 7 днів, у залежності від досягнутого ефекту.
Пропозиція грунтується на вперше встановленої авторами заявки на винахід закономірності, що полягає у 22 тому, що при комбінованому застосуванні амізону та циклоферону, вони роблять взаємно потенціючий ефект « противірусної дії, зв'язаний з індукцією продукції ендогенного інтерферону, що обумовлює прискорення елімінації вірусу - збудника ЕП з організму хворого, перешкоджає його подальшої реплікації та у результаті прискоренню видужання хворих. Крім того, відзначається сумація протизапальної дії амізону та циклоферону, що сприяє скороченню частоти розвитку запальних ускладнень у хворих ЕП, зокрема орхитів та -- орхоепідидимітів, панкреатитів. Ге»!
Спосіб здійснюється таким чином: при постановці діагнозу ЕП хворим призначається постільний режим, дієта, що щадить, амізон по 0,25г З - 4 рази на добу після їжі й одночасно ін'єкції циклоферону по 2мл 12,595 розчину с 1 раз у день протягом 5 - 7 днів підряд. ча
Для підтвердження ефективності пропонованого способу було обстежено по 2 групи хворих ЕП по 98 осіб у кожній у період епідемічного спалаху захворювання. Оскільки спостереження проведене на контингенті З військовослужбовців термінової служби, всі обстежені були чоловічої статі у віці 18 - 21 року.
Основна група одержувала лікування відповідно до пропонованого способу, група зіставлення - у відповідності зі способом - прототипом. Лікування призначалося в умовах інфекційного стаціонару на 1 - 2 добу « від начала захворювання. Зі середньоважким перебігом ЕП у кожній групі було 68 пацієнтів (69,495), з важким - - 70 зо (30,695). Клінічний перебіг ЕП в обох рандомізированних групах був типовим і характеризувався гострим с початком захворювання, лихоманкою, іншими симптомами інфекційного токсикозу (слабкість, нездужання,
Із» зниження апетиту, міалгії), збільшенням і хворобливістю привушних слинних залоз. При цьому однобічна поразка в основній групі відзначена в 65 хворих (66,390), групі зіставлення - у 68 (69,4965), двостороннє відповідно в 33 (33,790) і 30 (30,60). з - 11101011 Клінічніпоказникі 0 Групихворихнаєт! З Р де 000 овалу вотавленнятову
Фо тд 0000001 з з
С ою ровиту авта 00000101 20
У результаті проведених клінічних спостережень встановлено, що використання запропонованого способу має переваги в порівнянні зі способом - прототипом, що доводитися позитивною динамікою клінічних проявів захворювання, в тому числі прискоренням ліквідації синдрому інфекційного токсикозу і місцевих запальних змін з боку привушних слинних залоз. Число ускладнень при використанні пропонованого способу знижувалося в 2,1 бо рази, у тому числі орхитів і орхоепідидимітів у 2,2 рази, панкреатиту в 2 рази (таблиця 1). У зв'язку із скороченням термінів лікування хворих на ЕП та зниженням кількості ускладнень відмічалось прискорення видужання хворих та скорочення строків їх перебування в інфекційному стаціонарі.
Для об'єктивізації отриманих даних клінічних спостережень була також досліджена концентрація "середніх молекул" (СМ) у сироватці крові, оскільки цей показник характеризує виразність синдрому ендогенної (метаболічної) інтоксикації. о 0 ов слея 1 ів
Примітка:
Ру обчислена між показниками основної групи і групи зіставлення;
Ро- між показниками основної групи і нормою.
Отримані дані представлені в таблиці 2. Як випливає з таблиці, до початку лікування показник СМ в обох групах був практично однаковим, що свідчить про однорідність обох груп і однакової виразності в них метаболічних розладів. В основній групі пацієнтів, що одержували лікування відповідно до пропонованого способу, уже на 10-ту добу лікування рівень СМ знизився до верхньої границі норми; цей показник цілком нормалізувався на момент виписки зі стаціонару. У групі зіставлення, що одержувала лікування у відповідності зі способом -прототипом, і на момент виписки хворих ЕП, після їхнього клінічного видужання, рівень СМ « залишався в 2,1 рази вище показника норми. Середня тривалість стаціонарного лікування хворих основної групи склала 8,1 хз 0,2 дні, групи зіставлення - 13,0 хз 0,3 дні, тобто на 4,9 х 0,2 днів більше (Р « 0,05).
Клінічна ефективність пропонованого способу лікування хворих ЕП може бути підтверджена даним клінічним де зо прикладом.
Приклад 1. (2)
Хворий С., 22 років, військовослужбовець, надійшов в інфекційний стаціонар на 2-ий день хвороби зі с скаргами на підвищення температури, слабкість, нездужання, головний біль, збільшення і хворобливість правої привушної слинної залози. За даними епіданамнезу, у військовій частині, де служить хворий, мають місце - групові випадки захворювання ЕП. «г
Об'єктивно: стан середньої ваги. Температура тіла 38,8"С. Права привушна слинна залоза збільшена в обсязі, хвороблива при пальпації. По органам та системам - без патології. В аналізі крові лимфоцитоз (3690), помірне підвищення ШОЕ (1бмм/ч). установлено діагноз ЕП, типовий клінічний плин, середньої ваги. Призначено лікування відповідно до пропонованого авторами заявки способом - амізоном по 0,25м З рази в день після їжі та « циклофероном по 2мл 12,595 розчину внутрішньом'язово, 1 раз на добу. Лікування амізоном та циклофероном -о с продовжували 5 діб. За цей період стан хворого нормалізувався, температура нормальна з 3-ї доби лікування, істотно зменшилася припухлість ураженої слинної залози, зникла хворобливість при пальпації. Рівень СМ- 2,86 :з» г/л при надходженні, 2,11г/л на 3-ій день лікування, 0,62 /л на момент виписки.
Виписка зі стаціонару на 8-ий день перебування в задовільному стані, клінічно здоровим.
Приклад 2. ї5» Хворий К., 25 років, інженер, надійшов в інфекційний стаціонар на 3-ю добу захворювання зі скаргами на високу лихоманку, повторний озноб, головний біль, виражену загальну слабкість, нездужання, інтенсивні болі і
Ш- припухлість у ділянці обох привушних слинних залоз. Занедужав гостро, раптово, початок захворювання з
ГІ ознобу, підвищення температури до 40"С. У епіданамнезі - контакт із хворим ЕП за 2 тижні до дійсного
Захворювання. ісе) Об'єктивно: загальний стан важкий, температура тіла 39,67С. Істотно збільшені і різко хворобливі при шк пальпації обидві привушні слинні залози, обличчя одутле. Пульс 10буд./хв., задовільних влстивістей. АТ - 110/70мм рт. ст. Приглушеність тонів серця, тахікардія. Кров - лейкопенія (3,6710 З/л), відносний лимфоцитоз (3895), підвищена ШОЕ (25мм/ч.). У сечі сліди білка (лихоманкова альбумінурія).
Діагноз: ЕП, типова форма, важкий перебіг.
Призначено лікування: постільний режим, дієта, амізон по 0,25г 4 рази на добу усередину після їжі та
Р» циклоферон по 2мл 12,595 розчину протягом 7 діб.
Під впливом проведеної терапії температура нормалізувалася до кінця З доби лікування, на 4-й день зникла хворобливість уражених привушних слинних залоз, на 7-ий - їхня припухлість. Ускладнень не відзначено, період бо реконвалесценції гладкий. Динаміка СМ: при надходженні - З,25г/л, на З-ій день лікування - 2,55г/л, на 10-й - 1,06г/л. Виписаний додому клінічно здоровим, у задовільному стані на 12-й день лікування.
З наведених прикладів видно, що запропонований спосіб лікування забезпечує досягнення задачі винаходу - підвищення ефективності лікування, скорочення його термінів та зменшення числа ускладнень
Таким чином, проведені дослідження показують, що пропонований авторами спосіб лікування ЕП . корисний, б5 оскільки він прискорює видужання хворих і істотно знижує кількість ускладнень. Спосіб може бути легко використаний у клінічній практиці: оскільки він доступний для практичних лікарів і не вимагає дорогих лікувальних препаратів.

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Спосіб лікування епідемічного паротиту, що включає вживання амізону, який відрізняється тим, що додатково призначають хворим індуктор інтерфероногенезу циклоферону по 2 мл 12,5 95 розчину 1 раз на добу протягом 5-7 діб. шу , , , шо, Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2002, М 6, 15.06.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
    « «-
    (22) с ча « - с ;»
    щ» -І іме) о 50 -
    60 б5
UA2001107038A 2001-10-16 2001-10-16 Спосіб лікування епідемічного паротиту UA47291A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001107038A UA47291A (uk) 2001-10-16 2001-10-16 Спосіб лікування епідемічного паротиту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001107038A UA47291A (uk) 2001-10-16 2001-10-16 Спосіб лікування епідемічного паротиту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA47291A true UA47291A (uk) 2002-06-17

Family

ID=74221935

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001107038A UA47291A (uk) 2001-10-16 2001-10-16 Спосіб лікування епідемічного паротиту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA47291A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Hachulla et al. French recommendations for the management of systemic sclerosis
Wood et al. Diseases of the Heart and Circulation
Jablonski Jablonski's dictionary of medical acronyms & abbreviations
Rees et al. 100 cases in clinical medicine
UA47291A (uk) Спосіб лікування епідемічного паротиту
Maldonado et al. SOAP for Family Medicine
Rigo et al. Guillain Barré syndrome: epidemiological clinical profile and nursing care
RU2415662C1 (ru) Способ лечения больных синдромом хронической усталости
RU2703723C1 (ru) Способ коррекции тревожно-депрессивных расстройств у больных с системными заболеваниями соединительной ткани
RU2097037C1 (ru) Способ лечения аллергодерматозов у детей
RU2163484C1 (ru) Лекарственное средство и способ коррекции дискинезии желчевыводящей системы и тонкой кишки
Saladini et al. DIAGNOSIS AND TREATMENT OF HYPERTENSIVE EMERGENCIES AND URGENCIES IN ITALY. THE GEAR (GESTIONE DELL’EMERGENZA E URGENZA IN AREA CRITICA) SURVEY
Kulminska et al. Pulmonary embolism in young age
RU2271828C2 (ru) Способ лечения бронхиальной астмы у детей, часто и/или длительно болеющих орви
Six American J. Anatomy, Philadelphia
Deshmukh et al. Case Report on HELLP Syndrome with Severe Anemia
Ellul-Micallef et al. The hypereosinophilic syndrome—a diagnostic enigma
Ayache et al. Methylphenidate in a patient with depression and respiratory insufficiency
Uddin Changing Spectrum of Diseases in Our Clinical Practice
UA71335A (uk) Спосіб лікування дорослих хворих з тяжким перебігом епідемічного паротиту
Galea et al. The Synapse: the medical professionals' network: volume 15: issue 3
UA138316U (uk) Спосіб лікування порушень цитокінової ланки імунітету у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень
Marriages Canad. MAJ ABSTRACTS: MEDICINE 533
UA57367A (uk) Спосіб лікування тяжкої форми епідемічного паротиту у дорослих
Kennedy The future of Homœopathy