UA46599A - Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону і радіотелефон для його реалізації - Google Patents

Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону і радіотелефон для його реалізації Download PDF

Info

Publication number
UA46599A
UA46599A UA2001096179A UA200196179A UA46599A UA 46599 A UA46599 A UA 46599A UA 2001096179 A UA2001096179 A UA 2001096179A UA 200196179 A UA200196179 A UA 200196179A UA 46599 A UA46599 A UA 46599A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
radio telephone
display
symbol
module
keyboard
Prior art date
Application number
UA2001096179A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Віталій Іванович Гнатенко
Виталий Иванович Гнатенко
Original Assignee
Віталій Іванович Гнатенко
Виталий Иванович Гнатенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Віталій Іванович Гнатенко, Виталий Иванович Гнатенко filed Critical Віталій Іванович Гнатенко
Priority to UA2001096179A priority Critical patent/UA46599A/uk
Publication of UA46599A publication Critical patent/UA46599A/uk

Links

Landscapes

  • Telephone Set Structure (AREA)

Abstract

Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону полягає в зміні напрямку «верх-низ» зображення на дисплеї радіотелефону таким чином, що напрямки «верх-низ» зображення на дисплеї і символів на клавішах символьної клавіатури збігаються. Радіотелефон містить корпус, вузол для повороту символьної клавіатури.

Description

Опис винаходу
Даний винахід відноситься до області радіотелефонів, що використовуються як для радіозв'язку, зокрема, 2 мобільного (стільникового), так і для передачі даних і роботи з різноманітними програмними продуктами, зокрема, бізнес- та ігровими програмними продуктами.
В даний час радіотелефони одержують все більше поширення, особливо в області стільникового зв'язку. При
Цьому вони використовуються не тільки як засіб для обміну голосовими повідомленнями, але і як багатофункціональний засіб для роботи з різноманітними даними, зокрема: електронна записна книжка; електронний календар; електронний планувальник; електронний калькулятор; термінал для створення, редагування, відправлення і прийому електронних повідомлень; 12 термінал для доступу до мережі Інтернет; термінал для роботи з різними програмними продуктами; ігровий термінал;.
Все в більшій мірі здатність радіотелефону працювати з різноманітними даними визначає його привабливість для споживача.
При цьому велике значення мають ергономічні характеристики робочої області радіотелефону, в яку можуть входити дисплей даного радіотелефону, символьна клавіатура і функціональні клавіші, у залежності від того, які з цих складових доступні користувачу у тому чи іншому режимі роботи. Тут і далі під символьною клавіатурою ми маємо на увазі стандартний набір телефонних клавіш із зображеними на них символами 0 - 9, Я і ", а також буквами латинського алфавіту. Інші клавіші тут і далі ми називаємо функціональними. Тут і далі сукупність символьної клавіатури і функціональних клавіш ми будемо називати клавіатурою радіотелефону. «
Для полегшення роботи з радіотелефоном, як з терміналом даних, ряд авторів, наприклад, Тинескі та ін. (Тупезвкі еї аі.), патент США Мо5584054; Хью Марко А. Коллінз (Ниді Магк А. Соїіпв), патент США Моб0О38313; Кінг та ін. (Кіпд еї а), патент США Мо5818924; Джамбхекар і ін. (атрНекаг еї аІ), патент США Мо5742894, пропонують розмістити клавіатуру в окремому модулі клавіатури, що може повертатися користувачем щодо осі, о розташованої уздовж однієї із сторін даного модуля так, що при повороті даного модуля щодо цієї осі Ге»! відкривається доступ до частини дисплея радіотелефону, раніше схованої під даним модулем у закритому стані цього модуля. Даний підхід дозволяє збільшити видиму область дисплея при роботі з радіотелефоном як о терміналом даних, однак таке рішення збільшує розміри радіотелефону в деяких режимах його роботи і може Ге) створювати незручності при переході з одного режиму роботи в іншій. Доступність клавіатури в деяких варіантах 3о роботи таких радіотелефонів також обмежена, що є недоліком, тому що зменшує функціональність робочої З області через неможливість роботи з клавіатурою, до того ж користувачу зручніше працювати з тим самим пристроєм введення даних (наприклад, клавіатурою) у всіх режимах роботи радіотелефону.
Важливою відмінною рисою радіотелефону згідно Джамбхекару та ін. (датрНекКаг еї а!), патент США «
Мо5742894 (найближчий аналог способу), є те, що він дозволяє змінювати орієнтацію робочої області З 50 радіотелефону і користатися їм не тільки при "книжковій" орієнтації зображення на дисплеї, коли напрямок с "верх-низ" зображення на дисплеї радіотелефону спрямовано уздовж довшої сторони дисплея, але й при
Із» "альбомній", коли напрямок "верх-низ" зображення на дисплеї радіотелефону спрямовано уздовж коротшої сторони дисплея, що істотно поліпшує сприйняття користувачем зображення на дисплеї, однак при "альбомному" режимі відображення введення даних з клавіатури даного радіотелефону неможливе, що є недоліком, як описано вище. Тут і далі ми припускаємо, що напрямки "верх-низ" символьної клавіатури і модуля шк символьної клавіатури збігаються з напрямком "верх-низ" символів, що зображені на клавішах символьної
Ге») клавіатури.
Зміну орієнтації робочої області такого радіотелефону провадять шляхом зміни напрямку "верх-низ" і-й зображення на дисплеї даного радіотелефону, що ініціюється переміщенням модуля клавіатури радіотелефону. (Те) 20 Недоліком такого способу зміни орієнтації робочої області радіотелефону є те, що при цьому не відбувається зміни напрямку "верх-низ" символьної клавіатури радіотелефону, що не дозволяє використовувати с її у всіх можливих варіантах орієнтації робочої області радіотелефону, незалежно від того, чи знаходиться зображення на дисплеї в "книжковій" чи "альбомній" орієнтації.
Задачею даного винаходу є розробка такого способу зміни орієнтації робочої області радіотелефону і 29 пристрою для його реалізації, що дозволили б зручно використовувати символьну клавіатуру радіотелефону у в. всіх можливих варіантах орієнтації робочої області радіотелефону, незалежно від того, чи знаходиться зображення на дисплеї в "книжковій" чи "альбомній" орієнтації.
Відповідно до винаходу, поставлена задача вирішується двома різними об'єктами: способом зміни орієнтації робочої області радіотелефону і пристроєм для його реалізації, що об'єднані єдиним винахідницьким задумом. 60 Відповідно до способу, поставлена задача вирішується тим, що автор пропонує в способі зміни орієнтації робочої області радіотелефону, поряд зі зміною напрямку "верх-низ" на дисплеї радіотелефону, робити поворот символів на клавішах символьної клавіатури так, щоб напрямки "верх-низ' зображення на дисплеї радіотелефону і символів на клавішах символьної клавіатури збігалися.
Спосіб, що заявляється, здійснюють з використанням різних варіантів конструкції радіотелефону, що описані 62 нижче.
Найближчим аналогом пристрою є радіотелефон ОСРЗОЗ5 виробництва компанії Куосега. Цей радіотелефон має корпус, у якому розташовані виконані у вигляді окремих елементів дисплей і модуль символьної клавіатури з клавішами, електронну схему модуля символьної клавіатури, що взаємодіє з електронною схемою даного радіотелефону, що електрично пов'язана з дисплеєм, і блок програмного забезпечення. Цей радіотелефон також має вказівний пристрій і функціональні клавіші для керування роботою радіотелефону. Дисплей радіотелефону ОСРЗОЗ5 має форму близьку до прямокутника з довшою стороною, спрямованою уздовж довшої сторони радіотелефону, а інформація на дисплеї відображається винятково в "книжковому" форматі, при якому напрямок "верх-низ" зображення на дисплеї орієнтовано уздовж довшої сторони дисплея. Радіотелефон також /о має великий набір функцій для роботи з даними, зокрема, із глобальною мережею Інтернет.
Недоліком найближчого аналога є неможливість відображати інформацію в "альбомному" форматі (коли напрямок "верх-низ" зображення на дисплеї орієнтовано уздовж коротшої сторони дисплея), у той час, як для користувача, як правило, зручніше сприймати текстову і графічну інформацію саме в "альбомному" форматі, що навіть при загальних мініатюрних розмірах радіотелефону дозволяє відображати текст у кілька слів у межах 7/5 одного рядка, що істотно поліпшує сприйняття тексту й інформації, особливо інформації, представленої у вигляді таблиць, графіків, а також інтерфейсів багатьох ігрових програмних продуктів. Однак, наявність клавіатури з заданим, незмінним, напрямком "верх-низ", як, наприклад, у найближчого аналога, не дозволяє забезпечити режим відображення текстової і графічної інформації на дисплеї радіотелефону в "альбомному" форматі при одночасній комфортній роботі з вбудованою клавіатурою цього радіотелефону, тому що при цьому 2о не виконується умова збігу напрямку "верх-низ" клавіатури і дисплея радіотелефону, а збіг цих напрямків є обов'язковим для нормальної роботи з клавіатурою радіотелефону, особливо в режимі термінала даних.
Відповідно до пристрою, поставлена задача вирішується тим, що радіотелефон, що містить корпус, у якому розташовані виконані у вигляді окремих елементів дисплей і модуль символьної клавіатури з клавішами, що містить електронну схему, що взаємодіє з електронною схемою даного радіотелефону, що електрично пов'язана ов З дисплеєм, і блок програмного забезпечення, автор пропонує забезпечити вузлом для повороту символів, що зображені на клавішах символьної клавіатури, по чи проти годинникової стрілки, а також додатковим блоком « програмного забезпечення для реалізації збігу напрямку "верх-низ" зображення на дисплеї з напрямком "верх-низ" символів на клавішах символьної клавіатури.
Вузол для повороту символів може механічно з'єднувати модуль символьної клавіатури з корпусом Ге! зо радіотелефону з можливістю повороту даного модуля відносно корпуса радіотелефону по чи проти годинникової стрілки, а для електричного зв'язку електронної схеми радіотелефону з електронною схемою модуля символьної Ме клавіатури на даному модулі встановлена група контактів, що електрично пов'язані з електронною схемою ю даного модуля, а в корпусі радіотелефону встановлена група контактів, що електрично пов'язані з електронною схемою радіотелефону, при цьому обидві групи контактів розміщені з можливістю контакту цих груп контактів між ісе) собою. «г
Вузол для повороту символів також може містити розташований у геометричному центрі модуля символьної клавіатури виступ, що має квадратний перетин, із круглим стрижнем на кінці, при цьому в корпусі радіотелефону автор пропонує виконати отвір, у який вставляти цей виступ, і закріпити пластинчасту пружину, вільний кінець якої зафіксувати на круглому стрижні. «
Для можливості заміни користувачем модуля символьної клавіатури автор пропонує в круглому стрижні з с виконати різьбовий отвір і встановити кріпильний гвинт, що з'єднує модуль символьної клавіатури і вільний кінець пластинчастої пружини. ;» В одному з варіантів виконання конструкції радіотелефону автор пропонує забезпечити вузол для повороту символів виступом круглого перетину, що розташовано у геометричному центрі модуля символьної клавіатури, а
В корпусі радіотелефону виконати прямокутний отвір, у якому установити з можливістю пересування уздовж ї5» однієї з пар протилежних сторін цього прямокутного отвору пластину, що має круглий отвір, у якому розміщений даний виступ. Даний варіант, також як і описаний вище, передбачає можливість заміни користувачем модуля
Ме, символьної клавіатури, для чого у виступі виконано різьбовий отвір і встановлено кріпильний гвинт. с Також можливий варіант виконання радіотелефону, що заявляється, у якому вузол для повороту символів 5ор Містить сукупність установлених на кожній клавіші індикаторів, що відображають різні символи. і, Даний винахід пояснюється кресленнями, де :
Ге) Фіг.1 показує загальний вигляд радіотелефону з боку дисплея і клавіатури в кращому варіанті виконання радіотелефону;
Фіг.2 показує спрощену електричну блок-схему радіотелефону;
Фіг.3 показує модуль символьної клавіатури і відповідної частини корпуса радіотелефону в розібраному вигляді в кращому варіанті виконання радіотелефону;
Р Фіг.А4 показує поздовжній перетин модуля символьної клавіатури і корпуса телефону в зібраному вигляді в кращому варіанті виконання радіотелефону;
Фіг5 показує модуль символьної клавіатури і відповідної частини корпуса радіотелефону в розібраному бо вигляді в другому варіанті виконання радіотелефону;
Фіг.б показує загальний вигляд телефону з боку дисплея і клавіатури в третьому варіанті виконання радіотелефону;
Фіг.7 показує можливу побудову вузла клавіші в третьому варіанті виконання радіотелефону;
Фіг.8 показує вертикальний переріз вузла клавіші в третьому варіанті виконання радіотелефону; 65 Фіг.9 показує прийом, яким користувач може змінювати орієнтацію клавіатури і, відповідно, зображення на дисплеї щодо корпуса в кращому варіанті виконання радіотелефону;
Фіг.10 показує можливий варіанти орієнтації символьної клавіатури і зображення на дисплеї радіотелефону, коли в робочому положенні клавіатура розташована праворуч від дисплея в кращому і другому варіантах виконання радіотелефону;
Фіг.11 показує можливий варіанти орієнтації символьної клавіатури і зображення на дисплеї радіотелефону, коли в робочому положенні клавіатура розташована ліворуч від дисплея в кращому і другому варіантах виконання радіотелефону;
Фіг.12 показує можливий варіанту орієнтації символьної клавіатури і зображення на дисплеї радіотелефону, коли в робочому положенні клавіатура розташована над дисплеєм у кращому і другому варіантах виконання /о радіотелефону;
Фіг.13 показує прийом, яким користувач може змінювати орієнтацію символьної клавіатури і, відповідно, зображення на дисплеї щодо корпуса в другому варіанті виконання радіотелефону;
Фіг.14 показує можливий варіант "книжкової" орієнтації зображення на дисплеї радіотелефону, а також розміщення й орієнтації символів на клавішах символьної клавіатури в третьому варіанті виконання /5 радіотелефону;
Фіг.15 показує можливий варіант "альбомної" орієнтації зображення на дисплеї радіотелефону, а також розміщення й орієнтації символів на клавішах у третьому варіанті виконання радіотелефону
Радіотелефон у кращому варіанті виконання містить корпус 1 (Фіг.1), у якому розташовані дисплей 2, вказівний пристрій З для переміщення по меню (дисплею) радіотелефону, виконаний у вигляді джойстика, або 2о роздільних клавіш, функціональні клавіші 4 для керування основними функціями радіотелефону, модуль символьної клавіатури 5, що містить набір символьних клавіш б, на яких відображені символи 7, і які в сукупності формують символьну клавіатуру 8. Радіотелефон також містить (Фіг. 2) електронну схему 9, що електрично взаємодіє з дисплеєм 10, радіопередачем 11 з антеною 12, мікрофоном 13 і звуковипромінюючим пристроєм 14, блок електронної пам'яті 15 для збереження блоку програмного забезпечення радіотелефону, у ов Тому числі додаткового блоку програмного забезпечення для реалізації збігу напрямку "верх-низ" зображення на дисплеї з напрямком "верх-низ" символів на клавішах символьної клавіатури, а також електронну схему модуля « символьної клавіатури 16, що електрично взаємодіє з електронною схемою 9, які у сукупності служать для реалізації функцій даного радіотелефону, у тому числі, як термінала даних.
Як показано на Фіг.1, дисплей 2 радіотелефону виконано як можна більшим для підвищення зручності роботи Ге! зо З радіотелефоном як терміналом даних і він має довгасту форму з чітко вираженими довшою і коротшою сторонами, при цьому дисплей 2 переважно є рідкокристалевим матричним. Модуль символьної клавіатури 5 Ме при цьому має як можна менші розміри, але в той же час достатні для зручної роботи користувача ізсимвольною (У клавіатурою 6, що розміщено в даному модулі символьної клавіатури 5.
Як показано на Фіг.3 модуль символьної клавіатури 5 має рівні сторони і виконаний рухливим щодо корпуса 1 ісе) зв З можливістю повороту в площині своєї лицевої сторони із шагом 90 градусів по чи проти годинникової стрілки і «Е містить у собі клавіші б, що формують у сукупності символьну клавіатуру. На стороні модуля символьної клавіатури 5, що звернута до корпуса 1, розташовані контакти 17 а також електронний елемент 16 електронної схему модуля символьної клавіатури, що бере участь у обміні даними з електронними елементами в корпусі 1 за допомогою контактів 17, що контактують з однією із груп відповідних контактів 18, що розташовано у « поглибленні 19 у корпусі 1. Уздовж периметра поглиблення 19 розташована еластична прокладка 20, що з с забезпечує герметичність простору між модулем символьної клавіатури 5 і корпусом 1, а також додаткову . комфортність у процесі користування радіотелефоном, зокрема, при опусканні модуля символьної клавіатури 5 у и?» поглиблення 19 у корпусі 1.
Те, які саме контакти 18 у поглибленні 19 у корпусі 1 контактують з контактами 17 на модулі символьної
Клавіатури 5, однозначно визначає орієнтацію напрямку "верх-низ" зображення на дисплеї 2 радіотелефону, при їх цьому напрямки "верх-низ" зображення на дисплеї 2 і символів на клавішах 6 у модулі символьної клавіатури 5 збігаються.
Ме, У геометричному центрі модуля символьної клавіатури 5 розташовано виступ 21 квадратного перетину, що с відповідає квадратному отвору 22 у поглибленні 19 у корпусі 1, так, що в робочому положенні модуля 5р бимвольної клавіатури 5 даний виступ 21 щільно входить в отвір 22, а при максимальному підйомі модуля ік символьної клавіатури 5 над поглибленням 19 даний виступ 21 цілком виходить з отвору 22, даючи можливість
Ге) користувачу повертати модуль символьної клавіатури 5 і не дозволяючи опустити його в поглиблення 19 у корпусі 1, якщо тільки кут повороту модуля символьної клавіатури 5 користувачем не є кратним 90 градусів.
На кінці виступу 21 розташовано нерухомий стрижень 23 циліндричної форми, діаметр якого приблизно дв дорівнює, але не більше, довжині сторони виступу 21. У стрижні 23 є різьбовий отвір 24 у який входить гвинт 25.
Як показано на Фіг.4, за допомогою гвинта 25 кінець пластинчастої пружини 26 кріпиться до стрижня 23,
Р інший кінець пластинчастої пружини 26 нерухомо закріплений, наприклад, за допомогою гвинтів, усередині корпуса 1. Пластинчаста пружина 26 діє на стрижень 23 таким чином, що прагне прижати модуль символьної клавіатури 5 до корпусу 1, забезпечуючи його щільне прилягання до еластичної прокладки 20 а також надійний бо Контакт між контактами 17 на модулі символьної клавіатури 5 і відповідними контактами 18 у поглибленні 19 у корпусі 1.
Виступ 21, стрижень 23 з різьбовим отвором 24, пластинчаста пружина 26, гвинт 25 і отвір 22 у сукупності формують вузол для повороту символів на клавішах символьної клавіатури, за допомогою якого і здійснюється поворот модуля символьної клавіатури 5, а з ним і клавіш 6 і, відповідно, символів на клавішах 6. 65 Дана конструкція також дозволяє користувачу самостійно знімати і встановлювати модуль символьної клавіатури 5 (Фіг.4) за умови доступу до гвинта 25 з нижнього боку корпусу 1, наприклад, з батарейного відсіку радіотелефону. Дана операція може бути проведена користувачем для заміни модуля символьної клавіатури 5, наприклад, модулем символьної клавіатури іншого кольору чи іншої конструкції, або для встановлення інших пристроїв введення інформації, наприклад, сенсорної панелі.
Другий варіант реалізації радіотелефону показано на Фіго. Модуль символьної клавіатури 5 у даному виконанні також містить клавіші б, сукупність яких формує символьну клавіатуру, має форму з рівними сторонами і відрізняється циліндричною формою виступу 21 з різьбовим отвором 24 у ньому, а також розташуванням контактів 17, яким відповідають контакти 18 у поглибленні 19 у корпусі 1. Слід також зазначити, що в даному варіанті поглиблення 19 у корпусі 1, у якому розташовано модуль символьної клавіатури 5, має 7/0 тільки одну бічну стінку з боку дисплея 2, для того, щоб дозволити обертання модуля символьної клавіатури 5 після його відсунення користувачем у напрямку від дисплея 2, як це описано нижче.
Виступ 21 входить з можливістю обертання в отвір 27 круглої форми на рухливій пластині 28, що у свою чергу може пересуватися в пазах прямокутного отвору 29 у корпусі 1 у напрямку від дисплея 2, як зазначено стрілкою. Величина максимального зсуву рухливої пластини 22 є такою, що вона дозволяє безперешкодне обертання модуля символьної клавіатури 5 у поглибленні 19 корпусу 1 у положенні, максимально віддаленному від дисплея 2.
Виступ 21 фіксується зі зворотної сторони пластини 28 за допомогою гвинта 25, діаметр капелюшка якого істотно більше, ніж діаметр отвору 27. Рухлива пластина 28 може бути зафіксована в крайніх положеннях у прямокутному отворі 29 одним з відомих способів, наприклад, за допомогою мініатюрних виступів і відповідних поглиблень у рухливій пластині 28 і бічних стінках прямокутного отвору 29. Рухлива пластина 28 також може бути додатково з'єднана з корпусом 1 пружним елементом (на малюнках не показане), що буде сприяти Її поверненню в робоче положення (максимально наближене до дисплея 2) після завершення повороту і початку руху користувачем модуля символьної клавіатури 5 у напрямку дисплея 2.
Виступ 21 з різьбовим отвором 24, прямокутна пластина 28 з отвором 27, гвинт 25 і прямокутний отвір 29 у ов сукупності формують вузол для повороту символів на клавішах символьної клавіатури, за допомогою якого і здійснюється обертання модуля символьної клавіатури 5, а з ним і клавіш 6 і, відповідно, символів, що « зображено на даних клавішах 6.
Дана конструкція також дозволяє користувачу самостійно знімати і встановлювати модуль символьної клавіатури 5 за умови доступу до гвинта 25 з нижнього боку корпусу 1 радіотелефону. Ге! зо У третьому варіанті виконання радіотелефону модуль символьної клавіатури, що вміщує клавіші б, що у сукупності формують символьну клавіатуру 8, а також електронну схему модуля символьної клавіатури, Ме встановлено у корпусі 1 без можливості пересування, а поворот символів 7 на клавішах б клавіатури і, ю відповідно, зображення на дисплеї 2 може бути здійснено користувачем із кроком 90 градусів без механічного переміщення модуля символьної клавіатури, а тільки за рахунок зміни розміщення й орієнтації символів 7 на ісе) клавішах 6. «Е
Дана можливість досягається за рахунок того, що вузол клавіші (Фіг. 7) вміщує пластину 30, на якій нерухомо закріплено, наприклад, приклеєна до пластини 30, індикатор 31, що здатний відображати різні символи, і який за допомогою пружного гнучкого багатожильного струмопровідного шлейфа 32 електрично взаємодіє з електронною схемою модуля символьної клавіатури, що розташовано на платі 33 усередині корпусу « 40. 1. Згори над індикатором З1 нерухомо закріплено, наприклад, приклеєно до пластини 30, прозорий елемент 34. пт») с Форма пластини ЗО не дозволяє їй вийти з отвору у верхній панелі корпусу 1 радіотелефону, у той час як прозорий елемент 34 вільно пересувається в цьому отворі. Знизу пластина ЗО (Фіг.8) із закріпленими на ній ;» індикатором 31 і прозорим елементом 34 притискається до нижньої частини верхньої панелі корпуса 1 пружною струмопровідною мембраною 35, що також служить для замикання клавішних контактів 36 електронної схеми
Модуля символьної клавіатури на друкованій платі 33 усередині корпусу 1 радіотелефону при натисканні їх користувачем на прозорий елемент 34. За допомогою замикання клавішних контактів 36, електронна схема модуля символьної клавіатури визначає, яка саме клавіша клавіатури натиснута користувачем. Гнучкий
Ме, багатожильний струмопровідний шлейф 31 розташовано між корпусом 1 і платою 33 таким чином, що він не с перешкоджає вертикальному переміщенню пластини ЗО із закріпленими на ній індикатором 31 і прозорим 5р елементом 34, а також роботі мембрани 35 і сусідніх вузлів клавіш. ік Сукупність індикаторів 35, електронна схема модуля символьної клавіатури і блок програмного забезпечення,
Ге керуючий електронною схемою модуля символьної клавіатури, формують вузол для повороту символів на клавішах символьної клавіатури, за допомогою якого і здійснюється поворот і переміщення символів, що зображено на клавішах символьної клавіатури. При цьому електронна схема радіотелефону, електрично ов взаємодіючи (Фіг.б) з дисплеєм 2 радіотелефону, забезпечує збіг напрямку "верх-низ" зображення на даному дисплеї 2 з напрямком "верх-низ" символів 7 на клавішах 6.
Р У кращому варіанті виконання даний радіотелефон працює в такий спосіб.
Поворот модуля символьної клавіатури 5 (Фіг.9)У у цьому варіанті здійснюють у такий спосіб: піднімають модуль символьної клавіатури 5 на корпусом 1 до максимальної, механічно обмеженої вузлом повороту, висоти і бо потім повертають даний модуль клавіатури 5 по чи проти годинникової стрілки з шагом 90 градусів, після даного повороту опускають модуль символьної клавіатури 5, щоб він зайняв своє місце в поглибленні 19 у корпусі 1.
Якщо кут повороту модуля символьної клавіатури 5 не є кратним 90 градусів, то модуль символьної клавіатури 5 механічно не може розміститися в поглибленні 19 корпуса 1. Після повороту й встановлення модуля символьної клавіатури 5 у поглибленні 19 у корпусі 1, електронна схема радіотелефону змінює орієнтацію тексту 37 і 65 графіки 38 на дисплеї 2 так, що напрямки "верх-низ" зображення на дисплеї 2 і символів на клавішах 6 символьної клавіатури збігаються, як це показано, наприклад, на Фіг10 для випадку повороту модуля символьної клавіатури 5 на 90 градусів по годинниковій стрілці з початкового положення, що показано на Фіг.1.
По закінченні цього повороту (Фіг.10) текст 37 і графіка 38 на дисплеї 2 представлені в "альбомному" форматі, що підвищує зручність сприйняття користувачем тексту 37 і графіки 38 на дисплеї 2. Аналогічним чином при даному повороті змінюються відповідні напрямки вказівного пристрою З так, що напрямок "верх-низ" вказівного пристрою З збігається з напрямками "верх-низ" символів на клавішах б, а також тексту 37 і графіки 38 на дисплеї 2. Таким чином, описані вище дії реалізують заявлений спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону, який полягає в тому, що поряд зі зміною напрямку "верх-низ' зображення на дисплеї радіотелефону, виконують поворот символів на клавішах символьної клавіатури радіотелефону так, що 7/0 напрямки "верх-низ" зображення на дисплеї і символів на клавішах символьної клавіатури збігаються.
На Фіг.11 показано вигляд радіотелефону у кращому і другому варіантах виконання після завершення користувачем повороту модуля символьної клавіатури 5 на 90 градусів проти годинникової стрілки з початкового положення, що показано на Фіг.1.
На Фіг.12 показано вигляд радіотелефону в кращому і другому варіантах виконання після завершення 7/5 Користувачем повороту модуля символьної клавіатури 5 на 180 градусів з початкового положення, що показано на Фіг.1.
Слід зазначити, що варіант використання радіотелефону, як показано на Фіг.9, є кращим для правши, у той час як варіант використання радіотелефону, як показано на Фіг.10, є кращий для лівши. Така можливість комфортно використовувати один й той самий пристрій і лівшами і правшам є додатковою перевагою даного 2о радіотелефону. Варіант використання радіотелефону, як показано на Фіг.12, є кращим для випадків роботи з радіотелефоном у ситуації, коли бажано обмежити огляд дисплея радіотелефону сторонніми, тому що в цьому випадку користувачу зручно заслонити його з боків долонями; такий режим роботи може бути особливо зручним при користуванні радіотелефоном як терміналом даних, наприклад, у громадському транспорті.
В другому варіанті виконання даний радіотелефон працює подібно радіотелефону в кращому варіанті ов Виконання. Відмінність полягає в тому, що в цьому варіанті виконання радіотелефону користувач для того, щоб повернути модуль символьної клавіатури 5 (Фіг.13), спочатку відсуває його уздовж корпуса 1 у напрямку « протилежному від дисплея 2, а потім повертає його по чи проти годинникової стрілки з шагом 90 градусів, після чого пересуває модуль символьної клавіатури 5 у його робоче положення в напрямку дисплея 2. При цьому можливі варіанти орієнтації модуля символьної клавіатури 5 і відповідної орієнтації зображення на дисплеї 2 Ге! зо такі самі, як і в кращому варіанті виконання радіотелефону, як показано на Фіг.1, 10, 11, 12.
У третьому варіанті виконання радіотелефон працює в такий спосіб. Спочатку (Фіг.14) зображення 39 на Ме дисплеї 2 радіотелефону має "книжкову" орієнтацію, при цьому напрямок "верх-низ" символів 7 на клавішах 6 ю збігається з напрямком "верх-низ" зображення 39 на дисплеї 2 радіотелефону. У разі потреби змінити орієнтацію зображення 39 на дисплеї 2 і, відповідно, орієнтацію і розміщення символів 7 на клавішах 6, користувач за ісе)
Зз5 Допомогою меню радіотелефону переводить орієнтацію зображення 39 на дисплеї 2 з "книжкової" в "альбомну", «Е що представлено на Фіг.15. При цьому за допомогою програмного забезпечення радіотелефону, електронної схеми радіотелефону, що електрично взаємодіє з електронною схемою модуля символьної клавіатури, остання змінює розміщення й орієнтацію символів 7 на клавішах 6, як показано на Фіг.15, при цьому ніякі механічні частини модуля символьної клавіатури не пересуваються; а орієнтація зображення на дисплеї 2 збігається з « орієнтацією символів 7 на клавішах 6. При цьому також змінюється орієнтація вказівного пристрою З для того, з с щоб забезпечити звичний спосіб роботи з ним після зміни орієнтації зображення 39 на дисплеї 2 і зв'язаного з ним переміщення і повороту символів 7 на клавішах 6. ;» Крім рішення задачі даного винаходу, даний варіант виконання надає додаткову перевагу, що полягає у відсутності необхідності пересувати модуль символьної клавіатури цілком для зміни орієнтації напрямку "Верх-низ" символьної клавіатури, що підвищує механічну надійність радіотелефону і зручність роботи з ним. їх Перевагою в даному варіанті виконання радіотелефону також є можливість відображення на клавішах того самого радіотелефону букв різних алфавітів у будь-якій орієнтації.
Ме. Таким чином, сукупність істотних ознак, що заявляється, викладених у формулі винаходу забезпечує с користувачу можливість довільно змінювати з кроком 90 градусів представлення текстової і графічної інформації 5р на дисплеї з "книжкового" формату в "альбомний" і навпаки одночасно зі зміною напрямку "верх-низ" символьної ік клавіатури радіотелефону так, що в процесі використання радіотелефону напрямки "верх-низ" клавіатури і
Ге) зображення на дисплеї збігаються, незалежно від орієнтації напрямку "верх-низ" зображення на дисплеї радіотелефону, при цьому користувач також має можливість використовувати символьну клавіатуру радіотелефону у всіх режимах його роботи, чим і вирішується поставлена задача даного винаходу.
Незважаючи на те, що даний винахід описує кілька варіантів його реалізації, у той же час даний винахід не обмежується зазначеними варіантами його реалізації, представленими в описі, а поширюється на інші можливі
Р» варіанти, що задовольняють основним пунктам формули даного винаходу.

Claims (8)

Формула винаходу
1. Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону, у якому дисплей і модуль символьної клавіатури виконані у вигляді окремих елементів, що полягає в зміні напрямку "верх-низ'" зображення на дисплеї радіотелефону, який відрізняється тим, що, поряд зі зміною напрямку "верх-низ" зображення на дисплеї 65 радіотелефону, виконують поворот символів на клавішах символьної клавіатури радіотелефону так, що напрямки "верх-низ" зображення на дисплеї і символів на клавішах символьної клавіатури збігаються.
2. Радіотелефон, що містить корпус, у якому розташовані виконані у вигляді окремих елементів дисплей і модуль символьної клавіатури з клавішами, електронну схему модуля символьної клавіатури, що взаємодіє з електронною схемою даного радіотелефону, яка електрично зв'язана з дисплеєм, і блок програмного забезпечення, який відрізняється тим, що він має вузол для повороту символів, що зображені на клавішах символьної клавіатури, по чи проти годинникової стрілки, а блок програмного забезпечення має додатковий блок для реалізації збігу напрямку "верх-низ" зображення на дисплеї з напрямком "верх-низ" символів на клавішах символьної клавіатури.
3. Радіотелефон за п. 2, який відрізняється тим, що вузол для повороту символів механічно з'єднує модуль 7/0 символьної клавіатури з корпусом радіотелефону з можливістю повороту даного модуля щодо корпуса радіотелефону по чи проти годинникової стрілки, а для електричного зв'язку електронної схеми радіотелефону з електронною схемою модуля символьної клавіатури на даному модулі встановлена група контактів, що електрично зв'язані з електронною схемою даного модуля, а в корпусі радіотелефону встановлена група контактів, що електрично зв'язані з електронною схемою радіотелефону, при цьому обидві групи контактів /5 розташовані з можливістю взаємодії контактів цих груп.
4. Радіотелефон за пп. 2, 3, який відрізняється тим, що вузол для повороту символів містить розташований у геометричному центрі цього модуля виступ, що має квадратний переріз, із круглим стрижнем на кінці, а в корпусі радіотелефону виконано отвір, у який він вставлений, і закріплена пластинчаста пружина, вільний кінець якої зафіксовано на круглому стрижні.
5. Радіотелефон за пп. 2, 3, 4, який відрізняється тим, що для можливості заміни користувачем модуля символьної клавіатури в круглому стрижні виконано нарізний отвір і встановлено кріпильний гвинт, що з'єднує модуль символьної клавіатури і вільний кінець пластинчастої пружини.
6. Радіотелефон за пп. 2, 3, який відрізняється тим, що вузол для повороту символів містить розташований у центрі модуля символьної клавіатури виступ круглого перерізу, а в корпусі радіотелефону виконано прямокутний отвір, у якому встановлена з можливістю пересування уздовж однієї з пар протилежних боків прямокутного отвору прямокутна пластина, що має круглий отвір, у якому розміщено вищезгаданий виступ. «
7. Радіотелефон за пп. 2, 3, 5, який відрізняється тим, що для можливості заміни користувачем модуля символьної клавіатури у виступі виконано нарізний отвір і встановлено кріпильний гвинт.
8. Радіотелефон за п. 2, який відрізняється тим, що вузол для повороту символів містить сукупність Ге! зо установлених на кожній клавіші індикаторів, що відображають різні символи. (о) ІФ) (Се) «
- . и? щ» (о) 1 се) 3е) 60 б5
UA2001096179A 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону і радіотелефон для його реалізації UA46599A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001096179A UA46599A (uk) 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону і радіотелефон для його реалізації

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001096179A UA46599A (uk) 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону і радіотелефон для його реалізації

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA46599A true UA46599A (uk) 2002-05-15

Family

ID=74207903

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001096179A UA46599A (uk) 2001-09-07 2001-09-07 Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону і радіотелефон для його реалізації

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA46599A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1398940B1 (en) Hinge device for portable wireless terminal
EP2014063B1 (en) Two-way sliding mobile terminal
US8982105B2 (en) Ergonomic user interfaces and electronic devices incorporating same
RU2295194C2 (ru) Самоконфигурирующееся многоэлементное портативное электронное устройство
US6768899B2 (en) Rotational mechanism for a wireless communication device
CN100539450C (zh) 多轴铰接装置
US7865151B2 (en) Swing hinge device for mobile terminal
US20030073414A1 (en) Textual and telephony dual input device
US20050124387A1 (en) Portable apparatus user interface
JP2004135360A (ja) 通信機器
US6744890B1 (en) Keypad module and electronic apparatus with keypad module
CN101124807B (zh) 用于移动通信设备的带有两个输入装置的可旋转模块
JP2009284018A (ja) 情報端末
WO2007005506A1 (en) Movable user interface for an electronic device
EP1871079B1 (en) Portable terminal with hinge stopper
UA46599A (uk) Спосіб зміни орієнтації робочої області радіотелефону і радіотелефон для його реалізації
MXPA06012930A (es) Terminal movil y metodo para cambiar el modo de la misma.
US8433376B2 (en) Small form factor communication device
JP2004135118A (ja) 携帯通信端末
EP1843557B1 (en) Hinge device for portable wireless terminal
KR101042818B1 (ko) 휴대단말기의 슬라이딩 키패드 장치
JP4566016B2 (ja) 小型電子機器
KR20020073788A (ko) 이동 통신 단말기에서 포인팅 디바이스의 구조 및 그 적용방법
KR20060030273A (ko) 단말기의 슬라이딩 키 장치
JP2013168977A (ja) 携帯端末