UA45491C2 - Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій - Google Patents

Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій Download PDF

Info

Publication number
UA45491C2
UA45491C2 UA97084189A UA97084189A UA45491C2 UA 45491 C2 UA45491 C2 UA 45491C2 UA 97084189 A UA97084189 A UA 97084189A UA 97084189 A UA97084189 A UA 97084189A UA 45491 C2 UA45491 C2 UA 45491C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
soldering
parts
joints
rods
solder
Prior art date
Application number
UA97084189A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олександр Семенович Письменний
Александр Семенович Письменный
Олексій Сергійович Прокоф'єв
Алексей Сергеевич Прокофьев
Михайло Євгенович Шинлов
Андрій Григорович Дубко
Андрей Григорьевич Дубко
Original Assignee
Інститут Електрозварювання Ім. Є.О.Патона Нан України
Институт Электросварки Им. Е.О.Патона Нан Украины
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Електрозварювання Ім. Є.О.Патона Нан України, Институт Электросварки Им. Е.О.Патона Нан Украины filed Critical Інститут Електрозварювання Ім. Є.О.Патона Нан України
Priority to UA97084189A priority Critical patent/UA45491C2/uk
Publication of UA45491C2 publication Critical patent/UA45491C2/uk

Links

Landscapes

  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Abstract

Спосіб паяння або зварювання-паяння таврових з'єднань тонкостінних труб або стержнів металевих конструкцій, Т - образних з'єднань тонкостінних труб, трубної арматури - трійникових з'єднань, здебільше стальних, а також сталевої арматури застосовується здебільше при серійному виготовлені елементів та конструкцій трубної та стержневої арматури - трійникових з'єднань, інструменту, тяг, відводів тощо, а також при їх ремонтуванні. Спосіб паяння або зварювання - паяння з розташуванням припою та флюсу в зазорі, який паяється, дозволяє отримати задану геометричну форму з'єднання, рівноміцного з основним металом завдяки застосуванню спеціального пристрою у вигляді штампу при пластичному деформуванні, що розкладає осьове зусилля осаджування у тиск затискання деталей, що з'єднуються.

Description

Опис винаходу
Винахід належить до галузі паяння, у частині способів паяння переважно сталевих конструкцій і може бути 2 застосованим у різних галузях машинобудування.
Відомий спосіб паяння ( Наваров Г. В., Гренцев Н. К. Сварка и пайка в микрозлектронике. - М.: Советское радио, 1969. - с. 54) у якому заздалегідь облужений провід притискують тиском до 150 - 160мПа (15 - 16кГс/мм?2) у мить нагрівання до печатної плати. У процесі пластичної деформації провідника та кристалізування розташованого під тиском припою утворюється міцне з'єднання. то Аналогічна методика з'єднання застосовується при з'єднанні шляхом паяння з застосуванням пластичного деформування з'єднуємих деталей, (скорочено: зварювання-паяння) (термін зварювання-паяння ще не знайшов стійкого застосування у технічній літературі) сталевих труб, стержнів, але слід зазначити, що при цьому не зберігаються геометричні розміри з'єднуємих деталей у зоні з'єднання.
Проте зазначений спосіб не призначений для паяння внапусток виводів пластичних матеріалів товщиною до т 0О,1мм без деформування печатного провідника, що не забезпечує рівномірного з'єднання та не прийнятне для паяння у стик елементів, наприклад з залізовуглецевих сплавів.
Відомий спосіб паяння металевих конструкцій (Авторское свидетельство СССР Мо 716748 кл. В2ЗК1/00, 01.08.75.), який включає складання деталей з розміщенням припою та флюсу в паяльній щілині, докладання затискуючого зусилля з утворенням пластичної деформації деталей у зоні з'єднання. Спосіб застосовується для з'єднання різнорідних металів, і гранично велика деформація найбільш твердішого із них складає 20905.
Руйнування з'єднання виникає по більш м'якому металу.
Відомий спосіб паяння металевих конструкцій, переважно сталевих (ав. св. Мо 1133054), який включав складання деталей з розміщенням припою та флюсу у паяльній щілині, нагрівання до температури паяння та пластичне деформування деталей у зоні з'єднання шляхом прикладання тиску, при цьому пластичне сч 29 деформування утворюють у межах 40 - 60905. Го)
Але у випадку з'єднання деталей з однорідних матеріалів у стик, зокрема сталевих деталей, вказаний спосіб не забезпечує отримання паяного з'єднання рівноміцного основному металу, у зв'язку з тим, що зусилля осаджування передається безпосередньо на з'єднуванні деталі у напряму вісі.
В основу винаходу покладена задача удосконалити відомий спосіб паяння за рахунок застосування -- 3о спеціального пристрою при пластичному деформуванніпаяних деталей, що розкладає осьове зусилля Ге) осаджування у тиск затискання з'єднуємих деталей, і таким чином отримуються з'єднання рівноміцні основному металу, а також придаються та зберігаються геометричні форми з'єднання. З
Сутність винаходу полягає у тому, що у способі паяння таврових з'єднань тонкостінних труб або стержнів юю металевих конструкцій, переважно сталевих, який включає до себе складання деталей з розташуванням припою та флюсу в паяемому зазорі у вигляді закладного елементу, або шляхом нанесення на з'єднувані поверхні у З вигляді суміші припою та флюсу, розведеннях у зв'язуючій речовині, нагрівання до температури розплавлення припою, та пластичне деформування деталей у зоні з'єднання шляхом прикладання тиску осаджування, який відрізняється тим, що пластичне деформування здійснюють за допомогою калібруючого інструменту, зробленого « й у вигляді штампу. -о
Завдяки застосуванню калібруючого пристрою зусилля осаджування розподіляється у рівномірний тиск с стискання деталей, які з'єднуються по усій площині паяння, що зміцнює метал у шві за рахунок зникнення :з» усадочної пористості та "заліковуванням" мікротріщин припоєм, а також дозволяє придати та зберегти необхідну форму з'єднання при осаджуванні.
Отримання рівноміцних з основним металом таврових з'єднань тонкостінних труб, стержнів та пластин можна їз 395 пояснити контактним зміцненням металу паяного шву, відсутністю литої структури, усадочної раковини та "заліковуванням" мікротріщин припоєм. 1 Але у випадку з'єднання деталей з однорідних матеріалів у стик, зокрема сталевих деталей, вказаний спосіб їз не забезпечує отримання паяного з'єднання рівноміцного основному металу, у зв'язку з тим., що зусилля осаджування передається безпосередньо на з'єднуванні деталі у напряму вісі. (Се) 50 До переваг способу слід віднести можливість механізації та автоматизації вказаного процесу, а також що збільшення продуктивності праці.
На Фіг.1 зображено схему здійснення способу.
Поз.1 - сталева пластина; поз.2 - стержень; 59 поз.3 - рухомрій затискач;
ГФ) поз.4 - індуктор; т поз.5 - рухомий затискач для здійснення стискання; поз.6 - калібруючий штамп.
На Фіг.2 - вид А на Фіг.1. бо Паяні деталі, у данному випадку сталева пластина поз.1 та стержень поз.2 розташовані у рухомому затискачі поз.3З індукційної або іншої нагріваючої установки. Індуктор поз.4 нагріває паяні деталі до температури паяння з зовнішньої сторони. При цьому заздалегідь нанесені на крийки деталей припой та флюс розплавляються. Під дією зусилля Р на рухомий затискач поз.5 та на штамп поз.б деталі стискаються. Основний метал пластини (поз.1) та стержня (поз.2) у зоні контактування буде пластично деформовуватися. бо При заповнені деформованим металлом паяльної щілини та зникнення щілини "б" (Фіг.2) зусилля осаджування у затискачі поз.5 припиняється.
За наведеною схемою проводилося зварювання-паяння сталевих труб у тавр діаметром 20мм з товщиною стінки 1,5мм (які мають межу міцності 500МПа (50кГс/мм 2). Крийка труби оброблялась по місцю прилягання механічним інструментом. У якості припою застосовувалась латунь - ЛбЗ, яка була розміщена у вигляді фольги - закладного елементу у паяльній щілині разом з флюсом. (Флюс - бура Ма»Вго»?7).
За результатами вимірів випливав: змінення механічних якостей зварного з'єднання має якісний стрибок у сторону підвищення міцності на розтягування при деформуванні основного металу в зоні стискування при прикладанні зусилля р - 300 - 350 МПа (30 - 35 кГс/мм). 70 Отримання рівноміцних з основним металом таврових з'єднань тонкостінних труб, стержнів та пластин можна пояснити контактним зміцненням металу паяного шву, відсутністю литої структури, усадочної раковини та "заліковуванням" мікротріщин припоєм, що дає вищі за якістю властивості по міцнотності стосовно з'єднування цих деталей за допомогою дугового зварювання.
Як показують досліди, забезпечити рівномірне нагрівання на з'єднуємих крийках деталей та бажане 75 деформування з'єднання (при тавровому з'єднанні - складна, замкнута, сідловидна форма крийки) на практиці досить важко. Для компенсації цього недоліку формування зварна-паяного з'єднання утворювалося шляхом контролю заданого переміщення з'єднуємих деталей у штампі.
Даний спосіб зварювання-паяння таврових з'єднань знайде широке застосування при виготовлені Т - образних з'єднань, які застосовуються у машинобудуванні, при виробництві тяг, приварюванні ричагів до пластин, виробництві ключів (приварювання "бородок" до ключів), а також у малосерійному виробництві малих деталей, або у серійному виробництві тяг для авто та тракторобудування.
Вказаний спосіб з'єднання таврових деталей можливо замінить інші способи зварювання, які застосовувалися при з'єднанні вказаних деталей, а саме ручне дугове зварювання, газоплам'яне паяння, пічне паяння. Спосіб також не потребує висококваліфікованого персоналу та виключає шкідливе впливання Ге зварювальних процесів на людину. о

Claims (1)

  1. Формула винаходу «- Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій, переважно сталевих, який полягає у складанні деталей з розташуванням припою та флюсу у зазорі, що паяється, нагріванні до о температури розплавлення припою, та пластичному деформуванні деталей у зоні з'єднання шляхом «І прикладання тиску осаджування, який відрізняється тим, що попередньо створюють розвинену поверхню паяння шляхом виготовлення паза в одній з деталей, а пластичне деформування здійснюють з допомогою калібруючого о інструменту у вигляді штампа шляхом створення рівномірного тиску у напрямку перпендикулярному до осі хоча «І б однієї із з'єднуваних деталей.
    -
    . и? щ» 1 щ» се) - іме) 60 б5
UA97084189A 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій UA45491C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97084189A UA45491C2 (uk) 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA97084189A UA45491C2 (uk) 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA45491C2 true UA45491C2 (uk) 2002-04-15

Family

ID=74206282

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA97084189A UA45491C2 (uk) 1997-08-11 1997-08-11 Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA45491C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6701598B2 (en) Joining and forming of tubular members
CN105855705A (zh) 一种不锈钢-钛合金异种金属激光焊接方法
KR20080071518A (ko) 프로젝션 용접 및 프로젝션 용접을 형성하기 위한 방법
EP1256411A3 (en) Welded joints in high strength, heat resistant steels, and welding method for the same
US3510624A (en) Combined mechanical and welded joint and method of making
US3948434A (en) Extremely rapid and economical method for welding pipes, elongated reinforcing bars or the like in the field
UA45491C2 (uk) Спосіб паяння таврових з'єднань труб або стержнів металевих конструкцій
JP3419994B2 (ja) 接合強度の高い鋼管の液相拡散接合用継手
JPH11315973A (ja) 組成の異なる鋼材の溶接方法
JPS5911384B2 (ja) ヒ−トパイプの接続方法
JPH0245955B2 (uk)
US3449545A (en) Method for welding nodular iron to steel
RU2631043C1 (ru) Неразъёмное соединение деталей замкнутого контура и способ его осуществления
JPH0371950B2 (uk)
SU1133054A1 (ru) Способ пайки металлических конструкций
JPS5832593A (ja) 溶接方法
RU2156181C2 (ru) Способ изготовления конусной конструкции
JPS6316874A (ja) 鋼管のバツト溶接方法
JP2500158B2 (ja) 鋼材の接合方法
RU2200651C1 (ru) Способ сварки труб из алюминиевых сплавов с трубами из нержавеющей стали
RU2049622C1 (ru) Способ сварки плавлением тугоплавких металлов со сплавами на основе железа
RU93031199A (ru) Способ сварки плавлением тугоплавких металлов со сплавами на основе железа
SU1668063A1 (ru) Способ автовакуумной пайки
SU1449263A1 (ru) Способ пайки разнородных материалов
JP2817369B2 (ja) 金属の拡散接合に使用する挿入材および接合方法