UA39746U - Вакцинний штам бактерій bacillus anthracis сб проти сибірки тварин - Google Patents

Вакцинний штам бактерій bacillus anthracis сб проти сибірки тварин Download PDF

Info

Publication number
UA39746U
UA39746U UAU200811904U UAU200811904U UA39746U UA 39746 U UA39746 U UA 39746U UA U200811904 U UAU200811904 U UA U200811904U UA U200811904 U UAU200811904 U UA U200811904U UA 39746 U UA39746 U UA 39746U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
strain
culture
againts
bacillus anthracis
bacteria bacillus
Prior art date
Application number
UAU200811904U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Віктор Васильович Доценко
Виктор Васильевич Доценко
Микола Іванович Євдокименко
Николай Иванович Евдокименко
Наталія Адольфівна Пархоменко
Наталия Адольфовна Пархоменко
Володимир Миколайович Дзюба
Владимир Николаевич Дзюба
Євген Іванович Безвін
Евгений Иванович Безвин
Людмила Михайлівна Іванова
Людмила Михайловна Иванова
Олег Миколайович Дерябін
Олег Николаевич Дерябин
Іван Петрович Кумеда
Иван Петрович Кумеда
Світлана Петрівна Мірошник
Светлана Петровна Мирошник
Original Assignee
Віктор Васильович Доценко
Виктор Васильевич Доценко
Микола Іванович Євдокименко
Николай Иванович Евдокименко
Наталія Адольфівна Пархоменко
Наталия Адольфовна Пархоменко
Володимир Миколайович Дзюба
Владимир Николаевич Дзюба
Євген Іванович Безвін
Евгений Иванович Безвин
Людмила Михайлівна Іванова
Людмила Михайловна Иванова
Олег Миколайович Дерябін
Олег Николаевич Дерябин
Іван Петрович Кумеда
Иван Петрович Кумеда
Світлана Петрівна Мірошник
Светлана Петровна Мирошник
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Віктор Васильович Доценко, Виктор Васильевич Доценко, Микола Іванович Євдокименко, Николай Иванович Евдокименко, Наталія Адольфівна Пархоменко, Наталия Адольфовна Пархоменко, Володимир Миколайович Дзюба, Владимир Николаевич Дзюба, Євген Іванович Безвін, Евгений Иванович Безвин, Людмила Михайлівна Іванова, Людмила Михайловна Иванова, Олег Миколайович Дерябін, Олег Николаевич Дерябин, Іван Петрович Кумеда, Иван Петрович Кумеда, Світлана Петрівна Мірошник, Светлана Петровна Мирошник filed Critical Віктор Васильович Доценко
Priority to UAU200811904U priority Critical patent/UA39746U/uk
Publication of UA39746U publication Critical patent/UA39746U/uk

Links

Landscapes

  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)

Abstract

Вакцинний штам бактерій Bacillus anthracis СБ належить до біотехнології, а саме до ветеринарної мікробіології, зокрема до вакцинного штаму для виробництва бактерійного препарату - вакцини проти сибірки тварин.

Description

Сигнали, пов'язані з хазяїном, які впливають на транскрипцію генів токсину та капсули, включають температуру та концентрацію СО».
Характеристика штаму СБ за наявністю плазмідних та хромосомних маркерів методом полімеразної ланцюгової реакції: рХО17 (РА", ГЕ, ЕРУ; рхо2 (Сар). Штам СБ не несе плазміду рхо2 і, таким чином, не здатний синтезувати капсулу.
Для виявлення плазміди рхХОї (гени білкових факторів сибіркового токсину) були використані олігонуклеотидні праймери З послідовністю, на повний ген РА: прямий - 5-
СТАТАТОААДААААСОСААААСТаТТТААТАСОС-3" та зворотній - 5- САТСОСТАСАААСААТСТСАААСО-3.
Для виявлення генів капсули були використані олігонуклеотидні праймери з послідовністю: прямий - 5'-
СстТаАасССАТТААТССАТАТО-3: та зворотній - -ТСССАСТТАСОИТААТСТОада-3.
Для перевірки (верифікації) отриманих результатів з геном РА додатково був ампліфікований фрагмент гена
РА розміром Обп.н. з праймерами: прямий - 5-ТССТААСАСТААСОСАА(ТОС(-3 та зворотній - 5- вАаатТАСААдОасСАТАТАСОСТ-В' з наступним проведенням рестрикаційного аналізу ферментом Мбро 1/Розмір і кількість (три) отриманих фрагментів в СБ, 55 та 34 Е співпадали.
Вакцинний штам бактерій Васійи5 апіпгасіє СБ, який пропонується, характеризуються такими фізіологічними ознаками:
Морфологія клітин: при мікроскопії пофарбованих за Грамом препаратів виготовлених з культур на МПА - прямі палички фіолетового кольору (5-8х0,8-1мкм), поодинокі або у ланцюжках різної довжини; без капсул; спори овальні, безбарвні, утворюються у центрі клітин.
Рухливість: палички нерухомі.
Морфологія колоній на твердих поживних середовищах: колонії А-форми, сірувато-білі, округлі, опуклі, з хвилястим краєм і зернистою масою всередині.
Культуральні особливості на рідких поживних середовищах: за візуальною оцінкою добової культури штаму в
МПБ (рН 7,2-7,4): на дні пробірки утворюється білуватий пухкий осад, бульйон над осадом прозорий, плівка і пристінне кільце не утворюються. На середовищі з сироваткою крові великої рогатої худоби: ріст по всьому стовпчику у вигляді хмарок; утворюється значніший осад, ніж на МПБ.
Ферментативна активність: ферментує цукрозу, глюкозу з виділенням кислоти без виділення газу; не ферментує маніт, лактозу, мальтозу; знебарвлює метиленову синьку протягом З0 і більше хвилин. При висіванні на кров'яному агарі через 24 години гемоліз відсутній, згодом - наявність зон гемолізу.
Чутливість до антибіотиків: найбільш чутливий до ампіциліну, еритроміцину, тетрацикліну, левоміцитину, гентаміцину, цефаклору, амікацину, доксіцикліну, імпенему, менш чутливий до неоміцину, стрептоміцину, ністатину, олендоміцину. Нечутливий до амфотеріцину В, інтроконазолу, кетоконазолу, поліміксину, цефепіну, цефтібутену.
Біологічні властивості: при внутрішньочеревному введенні білим мишам масою 18-20г І О5о складає 12,4- 12,6х106 живих мікробних клітин. Підшкірне введення 1см3 кролям масою 2-2,5кг: 170млн. живих мікробних клітин не викликає їх загибелі, а у місці введення спостерігається підвищення температури протягом перших трьох діб і набряки 1х1,5см, які згодом зникають.
Капсулоутворення: в органах уражених тварин і на середовищах ГКІ з 4095 вмістом сироватки ГКІ відсутнє.
Капсули навколо вегетативних клітин відсутні. При культивуванні штаму Васій5 апійгасіз СБ поверхневим методом в 4-х літрових бутлях накопичення досягає 2,0-2,4млрд. спор на бутель.
Зберігання: культуру запропонованого штаму зберігають у ліофілізованому стані або у вигляді суспензії спор на гліцерині.
Запропонований штам має особливі властивості: низьку вірулентність, яка характеризується значенням ІЮ5о вище 5,0х102 мікробних живих клітин, а саме: 12,4-12,6х109 живих мікробних клітин при значній імуногенності. При цьому продуктивність штаму при поверхневому культивуванні досягає 2,4млрд. спор на бутель, при цьому масова частка спор складає 99-10095. Як показали дослідження, поряд з низьким рівнем вірулентності і, відповідно, низьким рівнем реактогенності, новий штам володіє вираженою резистентністю до антибіотиків - амфотеріцину В, інраконазолу, кетоконазолу, поліміксину, цефепіну, цефтібутену, тобто йому не властива чутливість до цих антибіотиків. Такі властивості штаму дозволяють поліпшити якість вакцини проти сибірки, розширити спектр можливостей використання вакцини, використовувати в необхідних випадках вакцинацію тварин у поєднанні з їх лікуванням антибіотиками, при цьому відкривається можливість сполучення нечутливості культури штаму до визначених антибіотиків.
Приклади відтворення штаму.
Приклад 1. Спорову культуру штаму Васіїше апіпгасіє СБ отримують шляхом культивування бактерій ВасшШив апіпгасіє СБ на стерильному живильному середовищі - м'ясо-пептонному агарі в 4-літровому бутлі. Бутель заповнюють живильним середовищем у кількості 150см на бутель. Таке середовище розподіляють по внутрішній поверхні бутля тонким шаром з одночасним охолоджуванням середовища. Потім живильне середовище витримують протягом 24 годин при температурі 3724170 з метою перевірки на стерильність, після чого засівають бактеріальною суспензією Васіїше апіпгасі5 СБ і витримують дві доби при температурі 3731"С, а потім п'ять діб при температурі 325217С. Спори, що утворились, змивають з поверхні агару 100мл стерильної дистильованої води і концентрують до необхідного рівня. Накопичення біомаси нового штаму складає 2,0-2,4млрд. спор на бутель, при цьому масова частка спор складає 99-10095. Для стабілізації кількості мікробних клітин суспензію спор змішують з 30-3395 гліцерином. Готову вакцину зберігають при температурі 2-1576.
Отриману культуру штаму Васійн5 апінгасіз СБ випробовують на типовість, однорідність, капсулоутворення, залишкову вірулентність, нешкідливість, імуногенність, чутливість до антибіотиків. Ця культура характеризується такими параметрами: типовість - типовими для штаму культурально-морфологічними властивостями; однорідність - за типом колоній, кількість дисоційованих колоній А-форм не перевищує 5905, відсутність капсул у мазках - відбитках з органів тварин, що загинули від введення підвищених доз штаму ВасшШивє апіпгасіє СБ.
Вірулентність отриманої культури, яка визначена на білих мишах масою 18-20г, характеризується значенням І О5о 12,5х106 живих мікробних клітин. Чутливість до пеніциліну визначають методом паперових дисків з антибіотиками. Цей штам найбільш чутливий до еритроміцину, тетрацикліну, левоміцитину, менше чутливий - до неоміцину, стрептоміцину, нечутливий до амфотеріцину, інраконазолу, кетокопазолу, цефепіну, цефтібутену,
поліміксину. Імуногенність штаму визначають на морських свинках масою 380-400г, щеплених штамом Васіййв5 апінгасіє СБ, з наступним контрольним зараженням другою вакциною Ценковського М-71 в летальній дозі.
Введення культури штаму ВасШивз апіпгасіє СБ у вказаних дозах забезпечує захист 90-10095 тварин при 10095 загибелі контрольних не щеплених тварин.
Приклад 2. Спорову культуру штаму Васіїше апіпгасіз СБ отримують шляхом культивування бактерій ВасшШив апінгасів СБ як у прикладі 1, але на стерильному живильному середовищі - дріжжево-пептонновому, за таким прописом: дріжжевий екстракт очищений - 2г, калій фосфорнокислий двозаміщений - 0,5г, кальцій хлористий - 0,4г, цинк сірчанокислий - 0,01г, мідь сірчанокисла - 0,01г, залізо сірчанокисле - 0,01г, амоній сірчанокислий - 2г, антивспінювач 0,2см3, або поліпропіленгліколь - 0,1см3, вода дистильована 1000см3. При вирощуванні 24 години і постійній аерації - З, бммолей Ог/л/год., рН середовища - 7,4-7,6.
Культура штаму, яка одержана, характеризується такими параметрами: типовість - типовими для штаму культурально-морфологічними властивостями; однорідність - за типом колоній, кількість дисоційованих колоній В- форм не перевищує 4,892, відсутність капсул у мазках - відбитках з органів тварин, що загинули від введення підвищених доз штаму Васіїшв5 апінгасіз СБ. Вірулентність отриманої культури, яка визначена на білих мишах масою 18-20г, характеризується значенням І Ово 12,6х106 живих мікробних клітин. Накопичення біомаси нового штаму складає 2,0-2,4млрд. спор на бутель, при цьому масова частка спор складає 99-10095. Культура штаму, яка одержана, найбільш чутлива до еритроміцину, тетрацикліну, левоміцитину, менш чутлива - до неоміцину, стрептоміцину, нечутлива до амфотеріцину В, інраконазолу, кетоканазолу, полімексину, цефепіну, цефтібутену, поліміксину.
Імуногенність штаму визначають на морських свинках масою 380-400г, щеплених культурою штаму Васіййв5 апінгасіє СБ, з наступним контрольним зараженням другою вакциною Ценковського М-71 в летальній дозі.
Введення культури штаму ВасШивз апіпгасіє СБ у вказаних дозах забезпечує захист 90-10095 тварин при 10095 загибелі контрольних не щеплених тварин.
Приклад 3. Спорову культуру штаму Васіїше апіпгасіз СБ отримують шляхом культивування бактерій ВасшШив апінгасів СБ як у прикладі 1, але на стерильному живильному середовищі - ферментативний гідролізат сухого білкового концентрату з побічних продуктів м'ясо-молочних виробництв (ферментативний гідролізат СБК) у співвідношенні з водою, об'єм.9о : ферментативний гідролізат СБК - 25, вода - останнє.
Культура штаму, яка одержана, характеризується такими параметрами: типовість - типовими для штаму культурально-морфологічними властивостями; однорідність - за типом колоній, кількість дисоційованих колоній В- форм не перевищує 4,895, відсутність капсул у мазках - відбитках з органів тварин, що загинули від введення підвищених доз штаму Васіїйв5 апіпгасіз СБ. Вірулентність отриманої культури, яка визначена на білих мишах масою 18-20г, характеризується значенням І Ово 12,4х106 живих мікробних клітин. Накопичення біомаси нового штаму складає 2,0-2,4млрд. спор на бутель, при цьому масова частка спор складає 99-10095. Культура штаму, яка одержана, найбільш чутлива до неоміцину, стрептоміцину, нечутливий до амфотерицину, інраконазолу, кетоконазолу, цефепіну, цефтібутену, поліміксину.
Імуногенність штаму визначають на морських свинках масою 380-400г, щеплених штамом ВасшШив апінгасів
СБ, з наступним контрольним зараженням другою вакциною Ценковського М-71 в летальній дозі. Введення культури штаму Васіїйнв5 апіпгасіз СБ у вказаних дозах забезпечує захист 90-10095 тварин при 10095 загибелі контрольних не щеплених тварин.
Порівняльні характеристики нового штаму, якій одержали, як показано у прикладах 1, 2, З, і відомих штамів наведені у таблицях 2, 3, на діаграмі (Фіг.) та пояснювальній таблиці 4 до неї, при цьому дані для табл.2 отримані методами проб і регресійного аналізів.
Таблиця 2
Порівняльна оцінка вірулентності запропонованого та відомих штамів
Кількість Загибель одну дозу клітин в см3 ' млн. лаб 176 | 4
СТИ нале в рт 17777760 би шин ши и ПЕ ши: ши ли о Прототит в аб | 8 1 80 | 50 5о (прототип) і
Св бапропонований) " в щ
Таблиця З
Характеристика чутливості штамів до антибіотиків
Стерильна зона
АмфотеріцинВ./: | 77777771
МПнтроканазол.о//|Ї 77777771
Кетоюназол../://|Ї 77777711
Еритроміцин
Поліміксін.//////СЇГ71г
Пеніцилн./////// Їх
Цефклін./////// ЇЇ
Цефтібутен ниию"шишшшжияжяияяяяияижйжяияишяпи ши ншшш
Таблиця 4
Спектр чутливості штамів до антибіотиків ши -,. й й Кількість антибіотиків з 54, до яких штами чутливі
Найбільший діаметр зони відсутності росту штаму, мм 11111111 6 16 в1111111111111111171г1111и1111171|16 115. шин жити ши ши сш
Джерела інформації: 1. ТУУ 46.15.201.97. ГОСТ 15 991-86. Вакцина СТІ жива проти сибірки тварин. 2. Патент Ме2173342, Российская Федерация, МПК С12М1/12, Аб1К39/07, заявл. 19.01.2000, опубл. 10.09.2001. 3. ТУ-1009-3-87. ОСТ 10-19-002-00 Штамм 55-ВНИЙВВИМ сибиреязвенньй вакцинньй. стат 2-22 л 45-А Я 5 ' 7
Е Н в В і Ї
ВЕ. пох, ше
Є, го ва
Ди Состе-сто)
ЕВ І пиши ша ' Ше в я в чи у ! ія З в Ж Я т З за до.
ШИ діемете стерилчної зоКи, М шо і
Фіг.
UAU200811904U 2008-10-07 2008-10-07 Вакцинний штам бактерій bacillus anthracis сб проти сибірки тварин UA39746U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200811904U UA39746U (uk) 2008-10-07 2008-10-07 Вакцинний штам бактерій bacillus anthracis сб проти сибірки тварин

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200811904U UA39746U (uk) 2008-10-07 2008-10-07 Вакцинний штам бактерій bacillus anthracis сб проти сибірки тварин

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA39746U true UA39746U (uk) 2009-03-10

Family

ID=74306210

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200811904U UA39746U (uk) 2008-10-07 2008-10-07 Вакцинний штам бактерій bacillus anthracis сб проти сибірки тварин

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA39746U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Rahman et al. Development of experimental oil based inactivated HS vaccine from field Isolates of Pasteurella multocida from Cattle in Bangladesh
RU2687488C1 (ru) Формолвакцина полиштаммная против пневмоний телят стрептококковой этиологии
CN115887631A (zh) 一种副猪嗜血杆菌和猪链球菌二联疫苗
CN111944028B (zh) 产气荚膜梭菌β毒素突变体蛋白及其制备方法、应用和疫苗
UA39746U (uk) Вакцинний штам бактерій bacillus anthracis сб проти сибірки тварин
RU2538158C1 (ru) Способ изготовления вакцины, ассоциированной против эшерихиоза, стрептококкоза и стафилококкоза крупного рогатого скота
RU2288002C1 (ru) Способ изготовления вакцины против энтерококковой инфекции нутрий
RU2316345C1 (ru) Способ изготовления вакцины ассоциированной против колибактериоза, сальмонеллеза, стрептококкоза и энтерококковой инфекции нутрий
US9132183B2 (en) Modified live (JMSO strain) Haemophilus parasuis vaccine
KR101210082B1 (ko) 돼지 다발성 장막염 예방용 백신 조성물 및 그 제조방법
RU2325183C1 (ru) Способ получения вакцины против эшерихиоза животных
RU2406532C1 (ru) Способ изготовления вакцины ассоциированной против стрептококкоза и стафилококкоза крупного рогатого скота
RU2804137C1 (ru) Штамм Streptococcus pneumoniae серотип 19F
RU2544951C1 (ru) АТТЕНУИРОВАННЫЙ ШТАММ Bacillus anthracis ДЛЯ РАЗРАБОТКИ СРЕДСТВ СПЕЦИФИЧЕСКОЙ ПРОФИЛАКТИКИ СИБИРСКОЙ ЯЗВЫ
H MAHROUS et al. Some microbiological studies on Pasteurella multocida in rabbits
RU2085584C1 (ru) Способ получения рекомбинантных туляремийных микроорганизмов - продуцентов факторов вирулентности, рекомбинантный штамм francisella tularensis subspecies, holarctica r5s - продуцент фактора вирулентности francisella tularensis nearctica shu, рекомбинантный штамм francisella tularensis holarctica rn4 - продуцент фактора вирулентности pseudomonas pseudomallei c 141, рекомбинантный штамм francisella tularensis subspecies holarctica r1a - продуцент фактора вирулентности francisella tularensis nearctica b 399 a cole
RU2761379C1 (ru) Поливалентная инактивированная вакцина против стрептококкозов свиней, способ ее получения и применения
RU2301077C1 (ru) Способ изготовления вакцины ассоциированной против колибактериоза, сальмонеллеза и стрептококкоза нутрий
RU2707289C1 (ru) Способ изготовления вакцины, ассоциированной против эшерихиоза, стрептококкоза и псевдомоноза крупного рогатого скота
RU2722668C1 (ru) Способ получения инактивированной вакцины против легочных заболеваний молодняка продуктивных животных
RU2406530C1 (ru) Способ изготовления вакцины ассоциированной против стрептококкоза, псевдомоноза и энтерококковой инфекции нутрий
RU2723711C1 (ru) Способ получения вакцины гидроокисьалюминиевой против мастита коров стрептококковой этиологии
Philip et al. Isolation and characterization of Bacillus anthracis from livestock from different areas of Karnataka and their phylogenetic analysis.
RU2429880C1 (ru) Способ изготовления вакцины ассоциированной против стрептококкоза и вирусной геморрагической болезни кроликов
RU2292914C1 (ru) Способ изготовления вакцины ассоциированной против сальмонеллеза и энтерококковой инфекции нутрий