UA34690C2 - Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння та двигун внутрішнього згоряння - Google Patents

Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння та двигун внутрішнього згоряння Download PDF

Info

Publication number
UA34690C2
UA34690C2 UA99020858A UA99020858A UA34690C2 UA 34690 C2 UA34690 C2 UA 34690C2 UA 99020858 A UA99020858 A UA 99020858A UA 99020858 A UA99020858 A UA 99020858A UA 34690 C2 UA34690 C2 UA 34690C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cylinder
combustion engine
internal combustion
steam
fuel
Prior art date
Application number
UA99020858A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Вячеслав Миколайович Кузнєцов
Віталій Дмитрович Педін
Виталий Дмитриевич Педин
Original Assignee
Вячеслав Миколайович Кузнєцов
Віталій Дмитрович Педін
Виталий Дмитриевич Педин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Вячеслав Миколайович Кузнєцов, Віталій Дмитрович Педін, Виталий Дмитриевич Педин filed Critical Вячеслав Миколайович Кузнєцов
Priority to UA99020858A priority Critical patent/UA34690C2/uk
Publication of UA34690C2 publication Critical patent/UA34690C2/uk

Links

Abstract

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до двигунів внутрішнього згоряння. Коефіцієнт корисної дії двигуна збільшується за рахунок більш повного використання теплоти згоряння палива, а саме - теплоти вихлопних газів і тепла, яке губиться через стінки камери згоряння. Покращення екологічних параметрів забезпечується повнотою згоряння палива. Зменшення токсичності вихлопних газів забезпечується тим, що наявність води у вигляді пари сприяє реакції горіння окису вуглецю. Реакція окислення окису вуглецю завершується повністю на початковій стадії - стадії впуску перегрітої пари.

Description

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до двигунів внутрішнього згоряння.
Відомий спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння, який реалізується шляхом впуску в циліндр свіжого заряду, його стиску, запалення і згоряння палива, перетворення енергії розширення газів в зворотно-поступальний рух поршня, випуску відпрацьованих газів, на початковій стадії якого в циліндр перепускається пар. (патент Росії Ме 2015365, кл. Е02В 47/02, 1994 р.)
Недолік даного способу в тім, що перепуск пару на початковій стадії випуску відпрацьованих газів не дає суттєвого збільшення корисної роботи циклу. Покращується тільки тепловий режим двигуна, тому що пар більш активно охолоджує стінки камери згоряння, але відібране від стінок тепло виноситься з вихлопом, не виконуючи корисної роботи.
Відомий спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння, включаючий впуск пару разом з паливоповітряною сумішшю в циліндр, його стиск, згоряння суміші, перетворення енергії розширення газів в зворотно-поступальний рух поршня, випуск відпрацьованих газів. (патент Росії Ме 2015370, кл. Е02В 47/02, 1994 р.)
Недолік даного способу в тім, що впуск пару разом з паливоповітряною сумішшю у великій кількості призведе до зменшення температури суміші, що ставить під сумнів можливість займання палива і забезпечення нормальних умов процесу горіння. Впуск пару у невеликій кількості покращує детонаційні характеристики палива, але суттєвого збільшення корисної роботи не дає.
Відомий спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння, включаючий впуск в циліндр свіжого повітряного заряду, його стиск, впорскування палива, згоряння паливоповітряної суміші, впуск пару в кінці процесу згоряння, перетворення енергії розширення газів в зворотно-поступальний рух поршня, випуск відпрацьованих газів. Спосіб реалізується у двигуні внутрішнього згоряння, який має циліндр, розміщений в ньому поршень, кришку циліндра, парогенератор з двома поверхнями нагрівання, одна з яких виконує функцію сорочки охолодження, засоби подачі води в парогенератор. (журнал "Изобретатель и рационализатор" » 4, 1995 р., стор. 22)
Недоліки способу роботи двигуна внутрішнього згоряння та устрою для його реалізації у наступному.
Впуск пару наприкінці процесу згоряння погіршує умови горіння вуглеводнів палива, оскільки для них характерний великий період затримки реакції горіння і це призведе до появи продуктів неповного окислення у вигляді альдегідів, перекисів, спиртів і кислот. Збільшується токсичність вихлопу, а неповне згоряння призведе до збільшення витрат пального. У цілому, економічність двигуна погіршиться. Наявність у парогенераторі двох поверхонь нагрівання, одна з яких виконує функцію сорочки охолодження, призведе до погіршення умов займання і наступного горіння паливоповітряної суміші. Пов'язано це з тим, що тепло, отримане в результаті стиску повітряного заряду і необхідне для займання палива, буде відводитися через стінки циліндра і Йтиме на пароутворення в парогенератор. З теорії та практики відомо, що у такий спосіб відводиться тепла значно більше, ніж при водяному охолодженні, за рахунок прихованої теплоти пароутворення. Зменшується вірогідність запалення паливо повітряної суміші, що призведе до нестабільності роботи двигуна. Погіршиться його економічність і надійність в роботі, збільшиться токсичність вихлопу.
В основу винаходу поставлена задача збільшення коефіцієнта корисної дії двигуна внутрішнього згоряння і покращення екологічних параметрів. Коефіцієнт корисної дії двигуна збільшується за рахунок більш повного використання теплоти згоряння палива, а саме - теплоти вихлопних газів і тепла, що губиться через стінки камери згоряння. Покращення екологічних параметрів забезпечується повнотою згоряння палива.
Поставлена технічна задача вирішується тим, що в запропонованому способі роботи двигуна внутрішнього згоряння, який включає впуск в циліндр свіжого повітряного заряду, його стиск, впорскування палива, згоряння паливоповітряної суміші, розширення продуктів згоряння та випуск відпрацьованих газів, на стадії розширення продуктів згоряння в циліндр, вздовж його стінок, перепускається перегрітий пар.
Спосіб реалізовано в двигуні внутрішнього згоряння, який має щонайменше один циліндр, розміщений в ньому поршень та кришку циліндра, які утворюють камеру згоряння, парогенератор з живлячим водопроводом і видатковим водяним резервуаром. Згідно з винаходом, парогенератор розташовано в камері згоряння під кришкою циліндра і виконано в формі конуса з вершиною, спрямованою всередину камери згоряння, при цьому на поверхні парогенератора розташовані запірні клапани для перепуску перегрітого пару, а поршень має головку із впадиною, яка повторює форму парогенератора. Крім того, видатковий водяний резервуар парогенератора розташовано із зазором навколо циліндра або групи циліндрів.
В процесі розширення продуктів згоряння енергія тепла перетворюється в механічну роботу і супроводжується падінням тиску і температури в циліндрі. Причому, тиск падає швидше, ніж температура.
Основна частина механічної роботи від розширення продуктів згоряння виконується на початковій стадії розширення, коли тиск циклу максимальний. Збільшення об'єму камери згоряння призведе до падіння тиску настільки, що подальше розширення продуктів згоряння вже не дає суттєвого збільшення корисної роботи.
Введення в цей момент вторинного робочого тіла, у вигляді перегрітого пару, дозволить отримати додаткову роботу від розширення пару, що підвищить економічність двигуна.
Зменшення токсичності вихлопних газів відбувається завдяки тому, що перегрітий пар, який впускається на стадії розширення продуктів згоряння, сприяє гомогенній реакції догоряння окису вуглецю.
Реакція окислення окису вуглецю завершується повністю на початковій стадії впуску пару.
Запропонований двигун внутрішнього згоряння показаний на фіг.1.
Двигун має щонайменше один циліндр 1, розміщений в ньому поршень 2, кришку циліндра 3, які утворюють камеру згоряння, парогенератор 4, встановлений під кришкою циліндра З і з'єднаний водопроводом 5 з видатковим водяним резервуаром б. В кришці циліндра З передбачено отвори для паливної форсунки 7 і клапану 8 подачі підігрітої води в парогенератор 4. Запропонований для отримання перегрітого пару парогенератор 4 зроблено у вигляді конуса з вершиною, спрямованою всередину камери згоряння. На поверхні парогенератора 4 встановлені запірні клапани 9, які забезпечують перепуск перегрітого пару вздовж стінок циліндра 1. Видатковий резервуар б обхвачує із зазором циліндр 1 (або групу циліндрів), утворюючи вихлопний об'єм. Поршень 2 має головку 10 із впадиною, що повторює форму поверхні парогенератора 4.
Запропонований спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння реалізується в описаному двигуні таким чином. При знаходженні поршня 2 в нижній мертвій точці, через впускні вікна в циліндр 1 нагнітається повітряний заряд (вікна та нагнітаючий пристрій на малюнку не показано). Поршень 2, рухаючись до верхньої мертвої точки, перекриває впускні і випускні вікна ( на малюнку не показані ), стискує повітряний заряд. Від стиску повітря нагрівається до температури, що перевищує температуру займання палива.
Поблизу верхньої мертвої точки через паливну форсунку 7 в камеру згоряння впорскується паливо, а в парогенератор 4 через клапан 8 подається підігріта у водяному резервуарі 6 вода (насоси подачі палива та води, а також їх регулюючі засоби на малюнку не показані). Краплини палива, потрапляючи в нагріте повітря починають випаровуватися і займатись. Починається процес горіння паливо-повітряної суміші, який супроводжується підвищенням температури і тиску в камері згоряння. Виконується механічна робота.
Частково теплота згоряння віддається стінкам камери згоряння, а також витрачується на дисоціацію (розклад) газів, яка починає відбуватися при високій температурі і тиску. В кінці процесу горіння температура досягає найбільшого значення, а тиск починає падати внаслідок початку процесу розширення продуктів згоряння. Гарячі гази активно нагрівають поверхню парогенератора 4 і підігріта вода перетворюється в пар. Подальше підвищення температури в камері згоряння призводять до підвищення температури і тиску пару в парогенераторі 4. На стадії розширення продуктів згоряння тиск в циліндрі 1 починає падати. Коли тиск в парогенераторі 4 почне перевищувати тиск в камері згоряння, автоматично відбудеться перепуск перегрітого пару в камеру згоряння через клапани 9. Впущений на стадії розширення перегрітий пар сприяє більш повному згорянню залишків палива, зменшуючи тим самим токсичність вихлопних газів. Стінки циліндра 1 і головки поршня 10 охолоджуються, додатково нагріваючи пар. Тиск в камері згоряння підвищиться і виконається допоміжна корисна робота розширення пару.
При підході поршня до нижньої мертвої точки відкриваються випускні вікна (на малюнку не показані) і відпрацьовані гази випускаються в вихлопний об'єм, утворений видатковим водяним резервуаром 6, підігріваючи таким чином воду, яка подається в парогенератор 4 у наступному циклі. Далі цикл повторюється.
Конічна форма парогенератора 4 сприяє активізації процесів згоряння палива за рахунок збільшення турбулентності потоків горючих газів, а розміщення на його поверхні перепускних клапанів 9 дає можливість перепускати перегрітий пар вздовж стінок циліндра 1, охолоджуючи їх при цьому.
Конічна форма робочої поверхні головки поршня 10 формує потік гарячих газів, направляючи його на парогенератор 4. Стінки циліндра Т при цьому не перегріваються.
Таким чином, завдяки перепуску в циліндр на стадії розширення продуктів згоряння вторинного робочого тіла у вигляді перегрітого пару, виконується допоміжна корисна робота в циліндрі 1, а тепло вихлопних газів частково повертається з підігрітою водою в парогенератор 4 у наступному циклі. Загальний коефіцієнт корисної дії двигуна внутрішнього згоряння зростає. Завдяки повноті згоряння залишків палива в присутності перегрітого водяного пару зменшується токсичність вихлопу.
Винахід дозволяє більш повно використати теплоту згоряння палива, збільшити коефіцієнт корисної дії двигуна внутрішнього згоряння та покращити екологічні параметри, зменшивши токсичність вихлопних газів.
7 8
Й вини З. шо ; і Х сх». Й о
Її т і г 9 у М
Ой я у їй
В ле |. що я г М | : т К Ух Х т-.- зл ПІНУ
Фіг. 1

Claims (5)

1. Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння, який реалізується шляхом впуску в циліндр свіжого повітряного заряду, його стиску, впорскування палива, згоряння паливоповітряної суміші, перетворення енергії розширення газів в зворотно-поступальний рух поршня, випуску відпрацьованих газів, який відрізняється тим, що на стадії розширення продуктів згоряння в циліндр перепускається перегріта пара.
2. Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння по п. 1, який відрізняється тим, що пара подається вздовж стінок циліндра.
3. Двигун внутрішнього згоряння, що має щонайменше один циліндр, розташований в ньому поршень, кришку циліндра, які утворюють камеру згоряння, парогенератор, з'єднаний водопроводом з витратним водяним резервуаром, який відрізняється тим, що парогенератор розміщено під кришкою циліндра і він має форму конуса з вершиною, спрямованою всередину камери згоряння, а на його поверхні встановлені запірні клапани.
4. Двигун внутрішнього згоряння по п. 3, який відрізняється тим, що витратний водяний резервуар парогенератора розміщений із зазором навколо циліндра або групи циліндрів.
5. Двигун внутрішнього згоряння по п. 3, який відрізняється тим, що поршень має головку з заглибленням конічної форми.
UA99020858A 1999-02-16 1999-02-16 Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння та двигун внутрішнього згоряння UA34690C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99020858A UA34690C2 (uk) 1999-02-16 1999-02-16 Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння та двигун внутрішнього згоряння

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99020858A UA34690C2 (uk) 1999-02-16 1999-02-16 Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння та двигун внутрішнього згоряння

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA34690C2 true UA34690C2 (uk) 2002-09-16

Family

ID=74203909

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99020858A UA34690C2 (uk) 1999-02-16 1999-02-16 Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння та двигун внутрішнього згоряння

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA34690C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP3902018B2 (ja) 往復動内燃機関の運転方法とそのシステム
CN100470016C (zh) 一种内燃机及其控制方法
US4909192A (en) Method and cylinder head structure for supply of fuel into a piston engine
US6463890B1 (en) Combined diesel-rankine cycle reciprocating engine
HU193154B (en) Internal combustion engine operating by hydrogen gas
EP2729682A2 (en) A two-stroke internal combustion engine, method operating a two-stroke internal combustion engine and method of converting a two-stroke engine
JP2004519583A (ja) 臨界水噴射型内燃機関の運転方法
US3842808A (en) Regenerative steam ignition internal combustion engine
US4913098A (en) Waste heat steam supercharger
US7431010B2 (en) Self-igniting internal combustion engine
CA2254288C (en) Method and device for converting heat into work
GB2394511A (en) Internal combustion engine with direct water injection into cylinder
JP2006242165A (ja) 排気ガス利用水蒸気爆発エンジン
UA34690C2 (uk) Спосіб роботи двигуна внутрішнього згоряння та двигун внутрішнього згоряння
CN1934336B (zh) 燃气-蒸汽发动机
JP3379177B2 (ja) 副室式ガスエンジン
SU1090906A1 (ru) Способ работы теплового двигател
RU2391523C2 (ru) Способ работы двигателя внутреннего сгорания и устройство для его осуществления
JPS6217646B2 (uk)
SU1023121A1 (ru) Способ работы четырехтактного двигател внутреннего сгорани
RU45463U1 (ru) Двигатель с внешним подводом теплоты
RU2070976C1 (ru) Способ работы двухтактного двигателя внутреннего сгорания с наддувом и двухтактный двигатель для его осуществления
CN2260175Y (zh) 一种内燃蒸气发动机
US1220893A (en) Method of and means for operating internal-combustion engines and the like.
RU2583493C1 (ru) Способ работы парогазового турбинного двигателя и двигатель