UA34561A - Установка для спалювання відходів - Google Patents

Установка для спалювання відходів Download PDF

Info

Publication number
UA34561A
UA34561A UA98020982A UA98020982A UA34561A UA 34561 A UA34561 A UA 34561A UA 98020982 A UA98020982 A UA 98020982A UA 98020982 A UA98020982 A UA 98020982A UA 34561 A UA34561 A UA 34561A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
waste
air
nozzles
collector
gas
Prior art date
Application number
UA98020982A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Семенович Живченко
Владимир Семенович Живченко
Володимир Володимирович Севрюк
Владимир Владимирович Севрюк
Олександр Вікторович Зорін
Александр Викторович Зорин
Роман Семенович Ні
Роман Семенович Ни
Олександр Андрійович Згонніков
Александр Андреевич Згонников
Олександр Васильович Пузін
Александр Васильевич Пузин
Original Assignee
Володимир Семенович Живченко
Владимир Семенович Живченко
Володимир Володимирович Севрюк
Владимир Владимирович Севрюк
Олександр Вікторович Зорін
Александр Викторович Зорин
Роман Семенович Ні
Роман Семенович Ни
Олександр Андрійович Згонніков
Александр Андреевич Згонников
Олександр Васильович Пузін
Александр Васильевич Пузин
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Семенович Живченко, Владимир Семенович Живченко, Володимир Володимирович Севрюк, Владимир Владимирович Севрюк, Олександр Вікторович Зорін, Александр Викторович Зорин, Роман Семенович Ні, Роман Семенович Ни, Олександр Андрійович Згонніков, Александр Андреевич Згонников, Олександр Васильович Пузін, Александр Васильевич Пузин filed Critical Володимир Семенович Живченко
Priority to UA98020982A priority Critical patent/UA34561A/uk
Publication of UA34561A publication Critical patent/UA34561A/uk

Links

Landscapes

  • Gasification And Melting Of Waste (AREA)

Abstract

Запропонована установка для спалювання відходів містить корпус реактора з футерованим горном, завантажувальний пристрій, патрубок для підведення повітря, взаємозв'язаний за допомогою каналів з повітропідвідними соплами, газозбірник з газовідводом. З зовнішнього боку корпуса розташована камера з розміщеним у нижній її частині додатковим патрубком для підведення повітря. Вона взаємозв'язана за допомогою сопел з сушильною шахтою, розміщеною між завантажувальним пристроєм і корпусом. У верхній частині шахти виконаний парозбірник з патрубком для відведення пари.

Description

Винахід відноситься до охорони оточення, зокрема до утилізації побутових та промислових відходів шляхом їх піролізу.
Відомий пристрій для здійснення способа спалювання відходів (а. с. СРСР Мо1141267, кл. Е 23 (Са 5/32, опубл. 23.02.85), що містить вертикальну циліндричну камеру згоряння з перебив-кою, установлені аксіально у камері згоряння і направлені один до одного сопла для введення суміші відходів з повітрям, тангенціально розташовані пристрої для подавання вторинного повітря, верхнє сопло розташоване нижче пристрою для подавання вторинного повітря і встановлене з можливістю вертикального переміщення у межах нижньої частини камери згоряння, яка виконана конічною, а нижнє сопло установлене у вершині конічної частини камери згоряння.
Пристрій забезпечений циліндричною камерою допалювання, яка установлена у камері згоряння з утворенням внутрішньої порожнини між нею і циліндричною частиною камери згоряння, при цьому діаметр камери допалювання складає 0,3-0,9 діаметра циліндричної частини камери згоряння, а пристрій для подавання вторинного повітря установлений на торці камери допалювання.
Відомий пристрій не забезпечує низький вміст вологи у відхідних газах, тому що вся волога із відходів повністю переходить у відхідний газ, що потребує очищувальних споруд для подальшого його використання. Крім того, ввод відходів сумісно з повітрям через сопла потребує спеціальної підготовки відходів, що викликає додаткові витрати. Оскільки об'єм камери згоряння невеликий, то часу їхнього перебування у камері недостатньо для утворення рідкої фази від неорганічних відходів, що приводить до зашлаковування сопла.
Найбільш близьким за конструкцією та призначенням до поданого рішення є реактор високотемпературного піролізу Торракс (П.П.Пальгунов, М. В. Сумароков "Утилізація промислових відходів". Москва, "Стройвиздат", 1990 р., с. 78-79). Пристрій являє собою корпус реактора, на якому установлена завантажувальна шахта для завантаження відходів, які під впливом своєї маси переміщуються зверху до низу скрізь три зони: сушіння, піролізу, первинного згоряння та плавлення. Для підведення нагрітого повітря установлена кільцеподібна труба з патрубком, яка розміщена з зовнішнього боку корпуса реактора і виконує роль колектора при розподіленні та подаванні повітря за допомогою каналів, які зв'язують колектор з повітропідвідними соплами, виконаними у футеровці нижньої частини корпусу -горна. Горючі гази підіймаються угору уздовж шахти печі і потрапляють до кільцеподібного газозбірника, звідки вони у суміші з парою виводяться через газовідвід. Коксовий залишок, який утворюється під час піролізу, окислюється до окису вуглецю, а інертні матеріали обплавляються та виводяться через шлакову ванну.
Ознаки прототипу, що збігаються з суттєвими ознаками винаходу: 1. Корпус реактора з футерованим горном. 2. Завантажувальний пристрій. 5. Патрубок для підведення повітря, взаємозв'язаний за допомогою каналів з повітропідводними соплами. 4. Газозбірник з газовідводом.
Відомий пристрій не забезпечує низького вмісту вологи в піролізному газі, що не дає можливості одержати високої якості піролізного газу тому, що відходи, які подаються у зону згоряння, мають високу вологість.
Завершення процессу піролізу у відомому пристрої відбувається у присутності залишкової вологи, яка знаходиться у відходах, що приводить до підвищення вмісту вологи в піролізному газі до 70 905, який знаходиться у вигляді пари, на краплях якої адсорбіруються частки смоли та сажі, що викликає труднощі його подальшого використання, оскільки потребуються додаткові очищувальні споруди для виведення домішків. Крім того, тільки частина енергії отриманого газу (10-15 90) використовується в самому пристрої для нагрівання повітря, яке подається на горіння, а тепло, виділенне через стінку реактора, втрачається незворотньо, що підвищує енергетичні витрати:
В основу винаходу поставлене завдання вдосконалення установки для спалювання відходів, в якої шляхом зміни конструкції забезпечується зниження вмісту вологи в піролізному газі, що дозволяє підвищити якість піролізного газу.
Поставлене завдання досягається тим, що в установці для спалювання відходів, яка містить корпус реактора з футерованим горном, завантажувальний пристрій, патрубок для підведення повітря, взаємозв'язаний за допомогою каналів з повітропідвідними соплами, газозбірник з газовідводом, згідно винаходу, з зовнішнього боку корпуса розташована камера з розміщеним у нижній її частині додатковим патрубком для підведення повітря, яка взаємозв'язана за допомогою сопел з сушильною шахтою, розміщеною між завантажувальним пристроєм і корпусом, причому у верхній частині шахти виконаний парозбірник з патрубком для відведення пари.
Запропонована установка для спалювання відходів зображена на кресленні.
Установка містить реактор, виконаний у виді" вертикального корпуса 1, з футерованим горном 2. У футеровці
З горна 2 виконані повітропідвідні сопла 4. З зовнішнього боку вертикального корпуса 1 у нижній його частині встановлений кільцеподібний колектор 5 з патрубком б для підведення повітря для горіння, який зв'язаний безпосередньо через вертикальні канали 7 з повітропідвідними соплами 4. З зовнішнього боку вертикального корпусу 1 розташована камера 8, в нижній частині якої розміщений тангенціально додатковий патрубок 9 для підводу повітря для сушки відходів. На корпусі 1 розміщена сушильна шахта 10, в нижній частині якої розміщені сопла 11, які взаємозв'язують каперу 8 з сушильною шахтою 10. В верхній частині сушильної шахти 10 виконано кільцевий парозбірник 12 з патрубком 13 для відводу пари. На сушильній шахті 10 установлено завантажувальний пристрій 14 з приймальною воронкою 15. У верхній частині корпуса 1 виконаний кільцевий газозбірник 16 з газовідводом 17, а горн 2 розміщено на поду 18.
Установка для спалювання відходів працює таким чином.
На дно поду 18 через завантажувальний пристрій 14 подається кусковий горючий матеріал, наприклад кокс, дрова і т.п., де підпалюється газовим факелом через повітропідвідні сопла 4. Після розпалювання горючого матеріалу скрізь патрубок 6 в кільцеподібний колектор 5 подається повітря під надлишковим тиском. Повітря, яке подається, проходить через вертикальні канали 7, нагрівається теплом футеровки З і подається через повітропідвідні сопла 4 безпосередньо в зону горіння.
Після досягнення стійкого горіння тверді побутові відходи (ТПВ) без попередньої обробки періодично або безперервно, наприклад транспортером або шнеком, завантажуються через воронку 15 і завантажувальний пристрій 14 до утворення пробки на повний об'єм установки, що дозволяє уникнути вихід відхідних газів в атмосферу. Через додатковий патрубок 9 в камеру 8 подається під надлишковим тиском повітря, яке піднімається уздовж вертикального корпусу 1 до верху, нагрівається його боковою поверхнею до температури 200-350" і поступає через сопла 11 в сушильну шахту 10. При цьому, горячий повітряний потік рівномірно розподіляється по всьому об'єму ТПВ і переводить вологу, яка знаходиться у відходах, у параподібне становище. Окрім вологи, яка знаходиться на поверхні ТПВ, повітря нагріте до 200-350"С, виводить вологу, яка знаходиться в структурі ТПВ, і забезпечує глибоке збезводнювання. Завдяки наявності пробки в завантажувальному пристрої 14 опір проходження пари зменшується, вона попадає в кільцевий парозбірник 12 і через патрубок 13 виводиться при температурі біля 100"7С до споживача.
Висушені ТПВ поступають в корпус реактора, в зону піролізу і далі в зону горіння. Піроліз проходить на сухій вуглецевій поверхні ТПВ, що забезпечує більш повний процес піролізу, та знижує вміст вологи в піролізному газі і підвищує його якість. Піролізний газ попадає в кільцевий газозбірник 16 і через газовідвід 17 відправляється на подальше використання.
Так як в зону горіння поступають більш сухі ТПВ, проходить виділення більшої кількості вуглеводневих продуктів горіння, які в подальшому забезпечують більш повний процес піролізу. В зоні горіння відходи згоряють, на їх місце надходять нові порції відходів. Розплавлений шлак від відходів потрапляє на під 18 і потім відправляється на подальшу переробку.
Запропонована установка для спалювання відходів забезпечує знижений вміст вологи в піролізному газі, що дозволяє підвищити якість піролізного газу за рахунок рівномірного розподілення повітряного потоку, нагрітого до 200-300" в об'ємі ТПВ, які знаходяться в сушильній камері.
реа р /ї
Те 7/3 ни ШУ, . я пар /
ОМ й д и г
І ре: ати Пннр НК 5.
ЩІ | р х ' р
Тш
Й ; ка | шови : боздбух / | Те -7- боздух
СОЇ це щи: Ше Іх чі у | | ! Що оо | Ше

Claims (1)

  1. Установка для спалювання відходів, що містить корпус реактора з футерованим горном, завантажувальний пристрій, патрубок для підведення повітря, взаємозв'язаний за допомогою каналів з повітропідвідними соплами, газозбірник з газовідводом, яка відрізняється тим, що з зовнішнього боку корпуса розташована камера з розміщеним у нижній її частині додатковим патрубком для підведення повітря, яка взаємозв'язана за допомогою сопел з сушильною шахтою, розміщеною між завантажувальним пристроєм і корпусом, причому у верхній частині шахти виконаний парозбірник з патрубком для відведення пари.
UA98020982A 1998-02-25 1998-02-25 Установка для спалювання відходів UA34561A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA98020982A UA34561A (uk) 1998-02-25 1998-02-25 Установка для спалювання відходів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA98020982A UA34561A (uk) 1998-02-25 1998-02-25 Установка для спалювання відходів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA34561A true UA34561A (uk) 2001-03-15

Family

ID=74204346

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA98020982A UA34561A (uk) 1998-02-25 1998-02-25 Установка для спалювання відходів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA34561A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4028068A (en) Process and apparatus for the production of combustible gas
US4253409A (en) Coal burning arrangement
US4142867A (en) Apparatus for the production of combustible gas
SU831087A3 (ru) Устройство дл газификации отходов
JPS6092393A (ja) 発生炉ガスを製造するための反応器
PL193225B1 (pl) Reaktor i sposób zgazowania i/lub stopienia materiałów
GB1446876A (en) Refuse disposal
RU2359011C1 (ru) Способ конверсии твердого топлива и установка для его осуществления (варианты)
RU2360949C1 (ru) Способ получения синтез-газа и реактор газификации для его осуществления
US7000780B1 (en) Method and device for drying, separating, classifying and decomposing recoverable waste products
US3945810A (en) Apparatus for disposal of plastics
US4854861A (en) Process for calcining limestone
US4184437A (en) Furnace for waste material
US3776147A (en) Disposal of plastics
UA34561A (uk) Установка для спалювання відходів
JP2945311B2 (ja) 廃棄物焼却方法
RU74918U1 (ru) Установка для конверсии твердого топлива (варианты)
US4199872A (en) Regeneration apparatus for producing sulfur dioxide
RU114685U1 (ru) Установка для газификации горючих материалов
CA1043172A (en) Fluid bed incinerator feed system
RU2346207C1 (ru) Установка и способ термической переработки горючих материалов и отходов
EP0955350B1 (en) A device and method for the gasification of wood
RU199402U1 (ru) Двухрежимный газогенератор
RU2807335C1 (ru) Установка для термического разложения частично подготовленных твердых органических отходов
US20020117390A1 (en) Method and device for heat treatment of waste products