UA30961U - Спосіб гасіння пожежі - Google Patents

Спосіб гасіння пожежі Download PDF

Info

Publication number
UA30961U
UA30961U UAU200708820U UAU200708820U UA30961U UA 30961 U UA30961 U UA 30961U UA U200708820 U UAU200708820 U UA U200708820U UA U200708820 U UAU200708820 U UA U200708820U UA 30961 U UA30961 U UA 30961U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fire
nitrogen
extinguishing
pressure
oxygen
Prior art date
Application number
UAU200708820U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Григорий Васильевич Кирик
Павел Евгеньевич Жарков
Александр Дмитриевич Стадник
Юрий Васильевич Бережный
Original Assignee
Международный Институт Компрессорного И Энергетического Машиностроения "Микем"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Международный Институт Компрессорного И Энергетического Машиностроения "Микем" filed Critical Международный Институт Компрессорного И Энергетического Машиностроения "Микем"
Priority to UAU200708820U priority Critical patent/UA30961U/uk
Publication of UA30961U publication Critical patent/UA30961U/uk

Links

Landscapes

  • Fire-Extinguishing Compositions (AREA)

Abstract

Спосіб гасіння пожежі, при якому визначають об'ємний вміст кисню і подають інертний газ до досягнення значень об'ємного вмісту кисню, коли припиняється процес горіння, та визначають температуру в закритому об'єкті. Для підвищення герметизації об'єкта процес подачі інертного газу здійснюють через перемички, які утворюють шлюз, що герметизує захищуваний об'єкт, і які утворені принаймні двома або більшою кількістю подвійних стінок, заповнених речовиною, що не горить, та з наявною газовою камерою між ними. Значення тиску в ній більше за атмосферне, але нижче, ніж в захищуваному об'єкті. Як вогнегасну речовину використовують зріджений або газоподібний азот, одержаний при газифікації зрідженого азоту, або з балонів високого тиску, чи шляхом його одержання заданої чистоти азотною станцією, розміщеною на мобільному транспортному засобі, або стаціонарно.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до пристроїв газового пожежогасіння об'єктів та приміщень і може 2 використовуватися для гасіння пожеж в замкнутих просторах шляхом подання газової вогнегасної речовини (ГВГР), наприклад, азоту в приміщення, місця займання або вибуху, роблячи розведення кисню в зоні горіння і утворюючи там інертне середовище з концентрацією кисню менш ніж 10956, припиняючи тим самим процес горіння. При цьому, перевагою використання азотних пристроїв пожежогасіння є то, що в результаті гасіння не піддається небезпеці персонал, не виходять із ладу електронні системи управління технологічним обладнанням і 70 забезпечується повна схоронність матеріальних цінностей на відміну від пінних та водяних систем пожежогасіння.
Відомий спосіб відноситься переважно до техніки гасіння підземних пожеж в вугільних шахтах і дозволяє підвищити ефективність інгібірування полум'яного горіння і флегматизації вибухового середовища за рахунок створення інертної атмосфери. Технічний результат в частині способу гасіння пожежі досягається тим, що 72 одночасно із зведенням основної перемички зводять додаткову перемичку і фіксують в виробленні перед пожежною зоною установку для гасіння пожежі з авіаційним двигуном, а вогнегасну суміш отримують шляхом спалювання палива і подають її за основну перемичку, причому паливо спалюють до припинення горіння в пожежній зоні. Установка для гасіння пожежі постачена додатковою перемичкою, встановленою перед основною перемичкою з отвором, причому вся установка виконана на колісно-рейковому ході і містить три платформи: на першій, виконаній без бортів, жорстко закріплений авіаційний двигун, зв'язаний через генератор з масло станцією і через компресор з перемичками, на другій платформі з прорізами закріплені розпірні і несучі стійки з шарнірними башмаками для розкріплення установки у виробленні, а на третій платформі закріплена ізотермічна ємність, зв'язана трубопроводом подачі з авіаційним двигуном (патент КО Мо2295040 від 2005.07.12;
МПК" Е21Е5/00, АбСЗ/О21. 29 Недоліком вказаного технічного рішення є невисока ступінь герметизації і можливість підсмоктування шщ повітря, що обумовлено наявністю тільки двох перегородок.
За прототип корисної моделі приймаємо відоме технічне рішення, яке відноситься до способів гасіння пожежі в закритих спеціалізованих об'єктах, що полягає в визначенні об'ємного вмісту кисню і подачі інертного газу до досягнення значень об'ємного вмісту кисню, при яких припиняється підтримка процесу горіння. До того ж, -- роблять вимірювання загального тиску газової суміші і вміст в ній водню і окису вуглецю, що визначає початок «о процесу тління, одночасно контролюють температуру, градієнт температури і оптичну щільність газової суміші для визначення початку процесу займання і регулюють подачу інертного газу з швидкістю підвищення загального о тиску не більш 8кПа/с для зниження об'ємного вмісту кисню нижче 1595 при парціальному тиску кисню не менш («3 12кПа і не перевищувати значення абсолютного тиску газу 0.4МПа. Спосіб реалізується за допомогою обладнання, що містить ємності з інертним газом, резервні джерела інертного газу, розподільні трубопроводи з ше, запірною арматурою, що з'єднана з пристроєм управління, газоаналізатори кисню, пожежні пристрої, що сповіщають, також зв'язані з пристроєм управління, газоаналізатори водню та окису вуглецю, датчики тиску і температури, регульовані засоби скидання газу, всі також з'єднані з пристроєм управління, постаченим блоком /«Ф аналізу вірогідності сигналів, блоком живлення, блоком індикації і сигналізації, обчислювальним блоком, 70 блоком комутації. При цьому, вихідні розподільчі трубопроводи постачені пристроями обмеження подачі З с інертного газу, а на виходах розподільчих трубопроводів встановлені пристрої розведення інертного газу, що "з надходить на вихід (заявка на винахід КО Мо2004134167; МПК7 Аб6Є2С3/00, А62С37/З361.
Недоліком вказаного технічного рішення є те, що технологічний ланцюжок обладнання для реалізації способу зайво перевантажений другорядними елементами, які в цілому знижують надійність гасіння пожежі. До того ж, 395 цей спосіб застосовують лише для закритих об'єктів, що обмежує застосування способу. ен Задачею корисної моделі є розробка ефективного способу попередження і гасіння пожежі, підвищення о надійності способу за рахунок підвищення герметизації об'єкта гасіння, збільшення контрольованості процесу пожежогасіння за наявністю зворотного зв'язку між об'єктом гасіння і блоком управління, підвищення; іке, можливості способу гасіння, його економічності. б 50 Поставлена задача по попередженню і гасінню пожежі в закритих об'єктах вирішується тим, що визначають вміст кисню і подають інертний газ з регулюванням подачі до досягнення значень об'ємного вмісту кисню, при "ь яких припиняється підтримка процесу горіння, та визначають температуру в закритому об'єкті, згідно корисної моделі, процес подачі інертного газу здійснюють через герметичну перегородку, яка утворена принаймні двома або більшою кількістю стінок та наявності газових камер між ними, причому значення тиску в ній більше за 59 атмосферний, але менше, ніж в об'єкті пожежегасіння, а в якості газової вогнегасної речовини (ГВГР) с використовують азот, одержаний при газифікації зрідженого азоту, азоту в балонах, або азот заданої чистоти отриманий від азотної станції, розміщеної на мобільному транспортному засобі, або стаціонарно, причому подача (ГВГТ) підтримується до заданої температури в об'єкті, який повністю охоплений системою датчиків температури. бо Спосіб реалізується за допомогою технологічного ланцюжка устаткування, що складається із азотної станції, яка виробляє азот концентрацією 92-99,590 з повітря і комплектується зріджувачем азоту і накопичувальним резервуаром, який з'єднаний трубопроводом через систему пуску з імпульсним газифікатором-перетворювачем тиску, який керується блоком програмного управління клапанами. Є також трубопровід запобігання закиду тиску, пристрій, що дроселює і пристрій шлюзового типу для подачі азоту в об'єкт, що захищається. Технологічний бо ланцюжок устаткування ще містить балони високого тиску з азотом, які обладнані системою контролю тиску.
Весь ланцюжок технологічного обладнання керується блоком управління, який з'єднаний з системою датчиків температури наприклад, термопари або пірометри, датчиком кисню. Система оповіщення оповіщає про початок пожежі і про початок протипожежних дій. Для підвищення герметизації об'єкта що захищається використовується перемичка.
Таким чином, вказаний вище технічний результат, який досягається в процесі експлуатації корисної моделі, забезпечується ознаками, які відрізняють його від ознак подібних способів попередження і гасіння пожеж, описаних згідно відомого рівня техніки, зокрема у винаході, прийнятому за прототип. Завдяки підвищенню герметичності перегородки, зменшується підсмоктування повітря, а значить зменшується термін тушіння пожежі, 7/0 Зменшується кількість вогнегасної речовини на подолання пожежі, підвищується надійність способу гасіння пожежі. Надійність способу підвищується також завдяки спрощуванню ланцюжка технологічного обладнання за рахунок ліквідації другорядних елементів і оцінки пожежонебезпеки і ефективності пожежі лише по двом параметрам - температурі і концентрації кисню.
Підвищенню надійності сприяє також те, що спосіб передбачає три джерела азоту: азот одержуваний 7/5 газифікацією скрапленого азоту, з азотної станції і з балонів високого тиску.
На Фіг.1 ії 2 схематично зображений технологічний ланцюжок для реалізації запропонованого способу.
Технологічний ланцюжок містить станцію азотну - 1, зріджувач азоту - 2, накопичувальний резервуар - 3, систему пуску разом з керованим клапаном - 4, блок програмного управління клапанами газифікатора-перетворювача - 5, трубопровід запобігання закиду тиску - б, пристрій, що дроселює - 7, імпульсний газифікатор-перетворювач тиску - 8, датчик кисню - 9, датчики температури (наприклад, термопари, пірометри) - 10, блок управління - 11, систему контролю тиску балонів високого тиску - 12, система оповіщення - 13, балони високого тиску з азотом - 14, перемичку - 15 пристрій шлюзового типу для введення газової вогнегасної речовини (ГВГР) - 16, розподільчій трубопровід -17.
Технологічний ланцюжок обладнання працює наступним чином.
В момент виникнення пожежі, датчики температури, наприклад, термопари, або пірометри 10, подають сигнал в блок управління 11, який через систему оповіщення 13 сповіщає про початок пожежі. Після чого - відповідна служба ставить перемички 15 з пристроєм шлюзового типу для введення ГВГР 16 для герметизації зони горіння і підключає його через розподільчій трубопровід 17 до ланцюжка устаткування. Включають станцію азотну 1 через блок управління 11, яка виробляє азот концентрації 92-99,5905 і котрій потрібен деякий час до «- зо Вступу в дію. Одночасно, блок управління 11 подає сигнал і виключає вентиляційне обладнання, закриває повітряні заслінки (не показані). Інерційність даного обладнання буде залежати від швидкості зведення (се) перемичок для утворення шлюзу, що герметизує об'єкт, що захищається. Не треба забувати, що неоправдана б затримка терміну дії устаткування веде до невиправдано великих матеріальних збитків. При зведенні шлюзової камери, що утворюють перемички, через блок управління 11 подають сигнал в система пуску 4, яка дає сигнал. «2 з5 Керованому клапану на відкриття балонів високого тиску 14, які обладнані системою контролю тиску 12 і на с відкриття накопичувального резервуара з скрапленим азотом З, що являє собою судину Дьюара. Далі скраплений азот поступає в імпульсний газифікатор-перетворювач тиску 8, що включає також випарник ГВГР.
Швидкість утворення газоподібного азоту буде залежати від кількості теплоти, що підводиться до імпульсного газифікатора-перетворювача 8 з випарником ГВГР, судина якого виконана в вигляді ємності для випарювання « бкрапленого ГВГР під високим тиском, частково заповненою профільованою теплоакумульованою насадкою. з с Імпульсний газифікатор-перетворювач 8 керується блоком програмного управління клапанами 5 з'єднаний з блоком управління 11. Далі, минаючи трубопровід запобігання закиду тиску в судині випарника 6 і пристрій, що з дроселює 7, азот поступає на розподільчий трубопровід 17, пристрій шлюзового типу 16 і в об'єкт, що охороняється. Датчик кисню 9 з'єднаний з блоком управління 11, який в свою чергу, керує подачею азоту в
Залежності від концентрації кисню в приміщенні, що захищається. Подача азоту в об'єкт, що охороняється, с здійснюють до тих пір, поки датчики температури не зафіксують припинення пожежі Станція азотна 1 після ліквідації пожежі, а також для поповнення скрапленого азоту в накопичувальному резервуарі З унаслідок о випарювання, виробляє азот, який скраплюється в зріджувачі азоту 2. Система контролю тиску балонів високого «с тиску з азотом 12 діє таким чином, що при зниженні тиску, автоматично подається сигнал на блок управління 11, який фіксують і завдяки якому, усувують недолік за допомогою персоналу, що обслуговує устаткування (22) технологічного ланцюжка.

Claims (1)

  1. "- Формула винаходу
    Спосіб гасіння пожежі, при якому визначають об'ємний вміст кисню і подають інертний газ до досягнення с значень об'ємного вмісту кисню, коли припиняється процес горіння, та визначають температуру в закритому об'єкті, який відрізняється тим, що процес подачі інертного газу здійснюють через перемички, які утворюють шлюз, що герметизує захищуваний об'єкт, і які утворені принаймні двома або більшою кількістю подвійних во стінок, заповнених речовиною, що не горить, та з наявністю газової камери між ними, причому значення тиску в ній більше за атмосферне, але нижче, ніж в захищуваному об'єкті, а як вогнегасну речовину використовують зріджений або газоподібний азот, одержуваний при газифікації зрідженого азоту, або з балонів високого тиску, чи шляхом його одержання заданої чистоти азотною станцією, розміщеною на мобільному транспортному засобі, або стаціонарно, причому подача газової вогнегасної речовини підтримується автоматично до заданої де температури в захищуваному об'єкті.
UAU200708820U 2007-07-31 2007-07-31 Спосіб гасіння пожежі UA30961U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200708820U UA30961U (uk) 2007-07-31 2007-07-31 Спосіб гасіння пожежі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200708820U UA30961U (uk) 2007-07-31 2007-07-31 Спосіб гасіння пожежі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA30961U true UA30961U (uk) 2008-03-25

Family

ID=39818557

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200708820U UA30961U (uk) 2007-07-31 2007-07-31 Спосіб гасіння пожежі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA30961U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Ray et al. Recent developments and practices to control fire in undergound coal mines
RU2469759C2 (ru) Способ инертирования с целью снижения опасности возгорания в замкнутом пространстве и устройство для осуществления этого способа
MX2007008702A (es) Metodo de inerciacion para evitar incendios.
US7350591B2 (en) Device for preventing and extinguishing fires
CN1890000B (zh) 用于灭火的惰化方法和装置
CN103926376A (zh) 化学品火灾爆炸安全试验舱系统
CN104111677A (zh) 用于安全试验舱系统的温度湿度调节装置
US10058722B2 (en) Fire protection device and method for fire fighting
RU2752438C1 (ru) Система азотного пожаротушения специального сооружения
WO2015181575A1 (en) Installed fire fighting apparatus for flammable objects
UA30961U (uk) Спосіб гасіння пожежі
CN103962190A (zh) 用于安全试验舱系统的气体置换装置
FI78188B (fi) Foerfarande foer att undvika eller behaerska blandning av atmosfaeren i en kaernreaktors hoelje med ett gasformigt riskaemne.
CN104950072A (zh) 用于化学品火灾爆炸安全试验舱系统的安全试验舱
RU2752440C1 (ru) Система пожаротушения специального сооружения
Ray, SK, Zutshi, A., Bhowmick, BC, Sahay, N. & Singh Fighting mine fires using gases with particular reference to nitrogen
RU2295040C1 (ru) Способ тушения пожара и установка для его осуществления
Tsapko et al. ESTABLISHING PATTERNS OF NITROGEN APPLICATION FOR FIRE SAFETY OF SUNFLOWER GRAIN STORAGE FACILITIES.
CN103955248A (zh) 用于安全试验舱系统的温度湿度调节装置
RU2752439C1 (ru) Система газового пожаротушения изолированных помещений специального сооружения с применением сжатого азота
RU2244579C1 (ru) Способ пожаротушения и система пожаротушения для осуществления способа
RU2752441C1 (ru) Система газового пожаротушения специального сооружения с изолированными помещениями
RU2802495C1 (ru) Способ понижения температуры и сорбации продуктов горения и взрыва в горных выработках и туннелях и устройство для его осуществления
CN103920542A (zh) 用于化学品火灾爆炸安全试验舱的快开门装置
UA88184C2 (uk) Спосіб попередження і гасіння пожежі в закритих об'єктах